Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Karen T. 'To mennesker mødes' (3)
Karen T (f. 1967). 'To mennesker mødes', tre værker, olie på lærred. Uden rammer. Hver 50x50 cm. (3)
Varenr: 5282424
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-08-2019
05:41:00
Poul Pava, 'Perfect'
Poul Pava f. 1967, 'Perfect', olie på lærred, sign. Poul Pava, 100x80 cm. U.R.
Varenr: 5240598
DKK 10.000 DK, Kolding, Trianglen 25-08-2019
13:27:45
DKK 3.600
Jonas Peson. Landskabsparti med sneklædte bjerge cd
Jonas Peson (1887 - 1952). Landskabsparti med sneklædte bjerge, olie på lærred. Sign. og dat. onas Peson 1919. 63 x 83 (82 x 102) cm.
Varenr: 5400541
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-08-2019
14:24:55
Filminspirerede kompositioner over 'The Good, the Bad and the Ugly & Scarface' (2)
Filminspirerede figurkompositioner / parafraser over still photos fra filmene 'The Good, the Bad and the Ugly & Scarface'. Akryl på lærred opklæbet på plade. Fremstillede i Thailand. Begge 79 x 99 (86 x 106 cm.) (2)
Varenr: 5415257
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-08-2019
14:39:00
Victor Kvéderis 1909-1966, Landskab. Olie på lærred
Victor Kvéderis 1909-1966, Landskab, olie på lærred,Usigneret. 50x59 (65x83)cm.
Varenr: 5405503
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-08-2019
15:00:45
Victor Kvéderis, landskab, olie på lærred. Usigneret (cd)
Victor Kvéderis 1909-1966, landskab antagelig Flensborg Fjord, olie på lærred, Usigneret. 63x74 cm. (71x82) cm (cd)
Varenr: 5405498
15:00:49
Ole Strøygård cd. Komposition, olie på lærred
Ole Strøygård f. 1926. Komposition i farver. Sign. Støygård. på bagsiden 88. Olie på lærred. 73 x 66 cm. ( 73 x 68 cm.)
Varenr: 5414281
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-08-2019
15:54:00
Frans Vester Pedersen, komposition med solsort, olie på plade (cd)
Frans Vester Pedersen (1934-1972). Motiv med Solsort, olie på plade, signeret og dateret 1972. H.20 x 30 cm (30 x 40 cm)
Varenr: 5414975
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-08-2019
16:00:00
Ursula E. Benad, maleri, 'Fresh Coconut II'
Ursula E. Benad, maleri, 'Fresh Coconut II', akryl på lærred, signeret og dateret på bagsiden, 2019. Mål: H. 120 x B. 80 cm. Fremstår med ringe brugsspor.
Varenr: 5398255
DKK 5.960 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25-08-2019
17:00:00
DKK 335
Max Müller, maleri, siddende nøgen kvinde
Max Müller, maleri, siddende nøgen kvinde, olie på lærred, signeret nederst til højre, 2004, mål: H. 90 x B. 60 cm. Fremstår med små slitagespor.
Varenr: 5390910
DKK 4.470 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25-08-2019
17:10:00
DKK 298
Antoine Klinkhamer, flower field II
Antoine Klinkhamer, flower field II Olie/papir på lærred, signeret og dateret 2012 på bagsiden. Mål: H. 100 x B. 130 cm. Fremstår næsten uden brugsspor.
Varenr: 5413636
DKK 8.940 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25-08-2019
17:20:00
DKK 298
Christian Rosival, maleri, 'Rot auf Weiß'
Christian Rosival, maleri, 'Rot auf Weiß', akryl på lærred, signeret nederst til venstre. Mål: H. 120 x B. 120 cm. Fremstår med små slitagespor.
Varenr: 5390960
DKK 6.332 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25-08-2019
17:30:00
DKK 335
Susanne Hoeg Butcher. Kompositioner
Susanne Hoeg Butcher cd. (f. 1966). Kompositioner, akryl på lærred. Sign. S.H. Butcher. Begge er 40 x 30 cm. (2)
Varenr: 5334761
DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-08-2019
17:30:00
Antoine Klinkhamer, maleri, 'Red Splash'
Antoine Klinkhamer, maleri, 'Red Splash', olie/sand på lærred, signeret og dateret på bagsiden, 2018, mål: H. 120 x B. 85 cm. Fremstår næsten uden slitagespor.
Varenr: 5413631
DKK 5.588 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25-08-2019
18:00:00
DKK 335
Max Müller, maleri, 'Stadtlichter'
Max Müller, maleri, 'Stadtlichter', olie på lærred, signeret og dateret nederst til højre, 2017. Mål: H. 100 x B. 100 cm. Fremstår næsten uden brugsspor.
Varenr: 5390078
DKK 5.215 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25-08-2019
18:10:00
DKK 298
Frans Vester Pedersen, landskab
Frans Vester Pedersen (1934-1972), landskab, olie på lærred, sign. F. Vester, 30x40 cm. (46,5x56,5 cm)
Varenr: 5386738
18:16:12
Birte Schuler, maleri, 'Hommage an Wasserlilien'
Birte Schuler, maleri, 'Hommage an Wasserlilien', olie på lærred, signeret, dateret og med titel på bagsiden, 2019. Mål: H. 100 x B. 100 cm, fremstår næsten uden brugsspor.
Varenr: 5390022
18:20:00
DKK 1.676
Max Müller, maleri, 'Stadthafen'
Max Müller, maleri, 'Stadthafen', olie på lærred, signeret og dateret nederst til højre, 2015, mål: H. 100 x B. 100 cm. Fremstår med små slitagespor.
Varenr: 5390372
18:25:00
DKK 298
Poul Pava, figurkomposition
Poul Pava f. 1967, figurkomposition, olie på lærred, sign. Poul Pava samt sign. på bagsiden, 100x70 cm. U.R.
Varenr: 5142975
DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-08-2019
18:25:00
DKK 3.200
Dorthe Bronée, Visit from Cherryland, akryl på lærred
Dorthe Bronée, Betegnet Visit from cherryland. Akryl på lærred. Signeret og dateret Dorthe Bronée 2015. 70 x 80 cm. U.R.
Varenr: 5410623
18:28:00
Eyvind Olesen. Opstilling med frugter og blomster, olie på lærred, cd(2)
Eyvind Olesen(1907-1995 c d). Opstilling med frugter, olie på lærred, 52x58 cm(61x67 cm.) Opstilling med blomster, olie på lærred, 40x31 cm(50x40 cm). Begge sign. Eyv. Olesen, dat. 39.(2)
Varenr: 5404498
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-08-2019
18:28:00
Knud Sinding. landskabsmotiv. Olie på lærred
Knud Sinding (1875-1946), Landskabsmotiv, olie på lærred. Sign. monogram KS . 60 x 40 cm (71 x 51 cm).Knud Sinding.
Varenr: 5414173
DKK 2.600 DK, Aalborg, Nibevej 25-08-2019
18:30:00
Max Müller, maleri, 'Stadtufer'
Max Müller, maleri, 'Stadtufer', olie på lærred, signeret og dateret, 2014, mål: H. 80 x B. 100 cm. Fremstår med små brugsspor.
Varenr: 5390428
18:35:00
DKK 335
Knud Sinding. Olie på lærred
Knud Sinding (1875-1946), Landskabsmotiv med eng og vandløb, olie på lærred. Sign. monogram KS 1933. 67 x 76 cm ( 86x 79 cm)..
Varenr: 5414174
DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-08-2019
18:35:00
Christel Maria Nolle. Komposition, 'Snelandskab'
Christel Maria Nolle (f. 1951): Komposition. Akryl på lærred. Bagpå blændramme betitlet 'Snelandskab', samt dateret 2002. Signeret på blændramme Christel Nolle. 50 x 50 cm. (53 x 53 cm.)
Varenr: 5415263
18:39:00
Ursula E. Benad, maleri, 'Am Meer', 2019
Ursula E. Benad, maleri, 'Am Meer', 2019, akryl på lærred, signeret og dateret, bemalede yderkanter. Mål: ca. H. 140 x B. 90 cm. Fremstår med ringe brugsspor.
Varenr: 5398249
19:10:00
DKK 298
Sonja Zeltner-Müller, maleri, kulørt masse
Sonja Zeltner-Müller, maleri, kulørt masse, olie på lærred, signeret og dateret, 2019. Mål: Ø 100 cm. Fremstår med ringe brugsspor.
Varenr: 5390473
19:10:00
DKK 298
Sonja Zeltner-Müller, dybblå
Sonja Zeltner-Müller, dybblå Olie på lærred. Mål: H. 100 x B. 160 cm. Fremstår med svage brugsspor.
Varenr: 5391013
DKK 7.450 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25-08-2019
19:10:00
DKK 298
Komposition af Ruben Eskekilde , olie blandet med sand på plade,
Komposition af Ruben Eskekilde (1915-?), olie blandet med sand på plade, signeret R. Eskekilde. 40 x 50 cm. (61 x 71 cm).
Varenr: 5375387
19:10:00
Jon Gislason, 'Model'
Jon Gislason f. 1955, 'Model', olie på lærred, sign. på bagsiden Jon Gislason-2018, 100x150 cm. Fremstår med reparationer. U.R.
Varenr: 4973162
19:11:00
DKK 1.200
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>