Vurdering
12345...10»   Varer pr. side   278 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Mark Stolk. Olie og akryl på lærred. 'Peacocks'
Mark Stolk f.1964. 'Peacocks', olie og akryl på lærred, signeret og dateret 2020. 90 x 70 cm.Læs mere om auktionen her

Varenr: 5648920
DKK 3.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-08-2020
14:10
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, s/b. H. Hermann. 100x100 cm. UR.

Varenr: 5730745
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2020
15:51
Hanne Hermann. Komposition

Varenr: 5730744
15:53
Komposition af Ruben Eskekilde , olie blandet med sand på plade,
Komposition af Ruben Eskekilde (1915-?), olie blandet med sand på plade, signeret R. Eskekilde. 40 x 50 cm. (61 x 71 cm).

Varenr: 5375387
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-08-2020
18:33
Poul Hauch-Fausbøll - olie på lærred (cd)
Poul Hauch-Fausbøll 1915-1990: Haveeksteriør med personer. Sign. Poul Hauch-Fausbøll 1948. Olie på lærred. 60 x 93 cm (65 x 98 cm). (cd)

Varenr: 5728994
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-08-2020
18:45
Hanne Hermann. Komposition

Varenr: 5730668
18:51
Hanne Hermann. Komposition

Varenr: 5730647
18:52
Antoine Klinkhamer, akryl på lærred, 'Abstrakte Landschaft'
Antoine Klinkhamer, akryl på lærred, 'Abstrakte Landschaft', signeret og dateret på bagsiden: '2019', mål ca.: 80 x 120 cm.

Varenr: 5722659
DKK 5.960 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 04-08-2020
18:55
DKK 447
Rene Tancula. Nielsen. Komposition (cd)
Rene Tancula Nielsen (1949-2014). Komposition, olie på lærred. Sign. Rene Tancula og dat. 2007 verso. 50 x 30 (32 x 52) cm. NB Tekst rettet

Varenr: 5731056
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2020
18:56
DKK 1.300
Marna Rix . Komposition.(cd)
Marna Rix (f. 1937). Komposition. Olie på lærred. Sign. MR. 40 x 50 cm. (43 x 53 cm.). (cd)

Varenr: 5731410
DKK 2.400 DK, Aalborg, Nibevej 04-08-2020
19:15
DKK 650
Birthe Juel Lindhardt cd. Collage
Birthe Juel Lindhardt f. 1946. Komposition. Sign. BJL. Collage og akryl på lærred. UR. 40 x 40 cm.

Varenr: 5715932
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-08-2020
19:20
Peder Meinert. Komposition (cd)
Peder Meinert (f. 1951). Komposition, mixed media på lærred, sign. bag på lærred. 110 x 80 cm. U.R.

Varenr: 5698413
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-08-2020
19:35
Hanne Hermann. Komposition

Varenr: 5645203
19:39
Gregers Albrechtsen, 'I hope this world don't disappear' cd .
Gregers Albrechtsen, f. 1976. 'I hope this world don't disappear'. Olie på lærred. Sign. Gregers Albrechtsen, 2007 på basiden. 100 x 210 cm. Fremstår med reparation af lærred.

Varenr: 5709108
DKK 20.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2020
19:47
DKK 7.400
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, usign. 100x100 cm. UR.

Varenr: 5730674
19:55
Sergei Sviatchenko. Collage fra serien 'Paper Investegation' (cd)
Sergei Sviatchenko (f. 1952). Collage fra serien 'Paper Investegation'. Sign. og dat 2013 verso. 25 x 20 (48 x 38) cm.

Varenr: 5730373
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2020
19:56
Tal R og Mads Nørgaard. Striktrøje bag plexiglas (cd)
Tal R (f. 1967) og Mads Nørgaard. Striktrøje bag plexiglas. 47 x 35 x 8 cm.

Varenr: 5730376
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2020
20:01
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition, akryl på lærred, sign. Per Eli. 100 x 140 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Varenr: 5684984
DKK 5.600 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2020
20:02
Clifford Wright. Komposition med fugl (cd)
Clifford Wright (1919-1999). Komposition med fugl, gouache på papir. 95 x 68 (113 x 85) cm

Varenr: 5730106
20:04
Per Hillo. Komposition (cd)
Per Hillo (f. 1957). Komposition. Akryl på lærred. Sign. Per Hillo. Dat. på bagsiden 02. 60 x 50 cm. UR

Varenr: 5720627
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2020
20:05
DKK 850
Meret Eichler, gouache, 'Nordafrikanische Dorflandschaft',1942
Meret Eichler (1928-1998), gouache på papir, 'Nordafrikanische Dorflandschaft', 1942, hverdagsliv i nordafrikansk landsby, signeret og dateret nederst til højre, 42,5 x 59,5 cm (65 x 82 cm).

Varenr: 5406707
DKK 5.215 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 04-08-2020
20:09
DKK 298
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition, akryl på lærred, sign. Per Eli. 150 x 170 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Varenr: 5683900
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2020
20:13
DKK 950
Petri Gissel. Landskab med person og heste (cd)
Petri Gissel (1895-1975). Landskab med person og heste, olie på lærred. Signeret Petri Gissel 61. 75 x 93 cm (85 x 104 cm).

Varenr: 5730402
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2020
20:13
Juan Carlos Fierro. 'Vessel'
Juan Carlos Fierro (f. 1973, Columbia). 'Vessel', mixed media på lærred, modelleret i relief, sign. Fierro 20 DK. Malet på bagsiden af lærredet, også bemalet på den anden side. 140 x 140 cm. Uden ramme. Fremstår med let skævhed. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 5704202
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2020
20:20
DKK 650
Thomas Jørgensen. Fjordparti fra Kolding
Thomas Jørgensen (1913-1977). Fjordparti fra Kolding, olie på lærred, sign. monogram. 68 x 89 cm (78 x 99 cm).

Varenr: 5730801
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2020
20:21
DKK 1.200
Sigfride Bille, pige portræt med kanin cd
Sigfride Bille (1877 - 1970), pige portræt med kanin, olie på lærred, sign. S. Bille. 67 x 50 (74 x 57) cm.

Varenr: 5728872
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2020
20:21
DKK 650
E. Bieler, painting, 'Dietrich Freiherr von und zu Weichs an der Glon', 1908
E. Bieler, painting, 'Dietrich Freiherr von und zu Weichs an der Glon', oil on paper, 1908. Full body portrait of an officer in three-quarters profile with uniform before polychrome background, signature and topograph at lower left, marked and dated on reverse side, 106x64.5cm (117x75cm), minor ...

Varenr: 5661544
DKK 14.155 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 04-08-2020
20:22
DKK 335
Niels Erik Skovballe, komposition (cd)
Niels Erik Skovballe f. 1945, komposition, olie på lærred, sign. i monogram samt sign. på bagsiden Niels Erik Skovballe-1995, 60x80 cm. (65x85 cm).

Varenr: 5726772
DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2020
20:24
DKK 5.400
Kiian Ragoczy. 'Master R' (cd)
Kiian Ragoczy (f. 1956). 'Master R', olie på lærred. Sign. og dat. Kiian 06, samt betitlet verso, 110 x 70 (112 x 72) cm.

Varenr: 5730411
20:25
Kiian Ragoczy. 'Land of Love' (cd)
Kiian Ragoczy (f. 1956). 'Land of Love', olie på lærred. Sign. og dat. Kiian 06, samt betitlet verso, 110 x 70 (112 x 72) cm.

Varenr: 5730410
20:26
12345...10»