Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...9»   Varer pr. side   257 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Per Eli, komposition, akryl på lærred
Per Eli (f.1957) Komposition. Uden ramme. Akryl på lærred. Signeret Per Eli. 80 x 100 cm.

Varenr: 6148729
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2022
08:33
Alf Pedersen. Mixed Media. 78 x 58 cm.
Alf Pedersen f. 1973. Komposition. Mixed Media på lærred, sign. Alf P. 68 x 48 cm. (78 x 58).

Varenr: 6091946
DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2022
10:19
Finn Pedersen, cd. To kompositioner. (2)
Finn Pedersen (1944-2014). To kompositioner. Olie på kraftig papir. Usignerede. Ægtheds certifikat med foto af værket medfølger, ca. 42 x 62 cm. UR. Proveniens: Fra Finn Pedersens udstilling hos Galleri Modern Art, Ribe i 80'erne. (2)

Varenr: 6099843
DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2022
10:55
DKK 650
Alf Pedersen. 'Dada Feet'. Komposition. 145 x 125 cm.
Alf Pedersen, f. 1973. Komposition 'Dada Feet'. Akryl på lærred, 120 x 140 cm. (145x125). Sign. Alf P 2020 på bagside.

Varenr: 6094036
DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2022
11:01
DKK 8.000
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition, akryl på lærred, sign. Per Eli. 100 x 140 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Varenr: 6030546
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2022
12:10
DKK 4.600
Henk Vierveijzer. 'Stylish'. (cd).
Henk Vierveijzer f.1950. 'Stylish'. Olie på lærred. Sign. Vierveijzer på bagsiden. 110 X 100 (114 X 103). (cd).

Varenr: 6126643
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2022
12:43
Susie Thrysøe, bjerglandskab
Susie Thrysøe, bjerglandskab. Akryl på lærred. Signeret S. Thrysøe, dateret 2012. 60 x 80 (64 x 84 cm.)

Varenr: 6148649
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2022
12:52
Jacob Stangerup. Untitled (cd)
Jacob Stangerup (f. 1971). Untitled, bly på papir. Sign. Jacob Stangerup, dat. verso 2009. 19 x 14 (25 x 19) cm.

Varenr: 6105790
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2022
13:00
Anders Clausen. 'Bar Master 17' (cd)
Anders Clausen. 'Bar Master 17', digital print. 36 x 51 cm.

Varenr: 6105781
13:05
Walther Schaldemose. Miniature komposition. cd
Walther Schaldemose, f. 1932. Miniature komposition.. miniature olie på plade, Sign. i monogram WS. 9,8 x 7( 10 x 7,4)cm

Varenr: 6149472
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2022
14:34
DKK 1.700
Thomas Kiær. Komposition. cd
Thomas Kiær f 1954. Komposition. Olie på lærred. Sign. TK på bagsiden. 56 x 80 cm. ( 59 x 83 cm.)

Varenr: 6147660
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2022
15:22
Artpusher. 'Coronahagen no 2' #Dansk.
Artpusher. f. 1965. 'Coronahagen no 2' #Dansk. Håndkolorerede highlights på lærredstryk. nr. 7/30. Sign. dat. samt betitlet på bagsiden. 66 x 100 (69 x 103) cm.

Varenr: 6147565
15:36
Poul Agger, komposition, olie på lærred (cd)
Poul Agger (f.1936). Komposition, olie på lærred, signeret og dateret 2005. H.50 x 60 cm. UR.

Varenr: 6149714
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2022
16:23
Nili Glazer. Figurkomposition (cd)
Nili Glazer. Figurkomposition, batik på silke, sign. og dateret Nili 81. 96 x 68 (98 x 70) cm.

Varenr: 6143090
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-01-2022
16:39
DKK 450
Rime (Jersey Joe). Komposition, akryl og spraymaling på lærred (cd)
Rime (Jersey Joe) f.1979. Komposition, akryl og spraymaling på lærred, signeret og dateret 2017, Paris. 137 x 243 cm. Motivet er med 3-D effekt. UR.Jersey Joe Rime, kendt som 'RIME' stammer fra Brooklyn hvor han i en meget ung alder startede sin løbebane som graffiti kunstner og hvor han hurtigt ...

Varenr: 6140251
DKK 70.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2022
17:16
DKK 35.000
Rime (Jersey Joe). Komposition 'Playing Through the Taken Nature g Self'. Akryl og spraymaling på lærred (cd)
Rime (Jersey Joe) f.1979. Komposition 'Playing Through the Taken Nature g Self', akryl og spraymaling på lærred, signeret og dateret 2018. H.147 x 229 cm. Motivet er med 3-D effekt. UR.Jersey Joe Rime, kendt som 'RIME' stammer fra Brooklyn hvor han i en meget ung alder startede sin løbebane som ...

Varenr: 6140255
17:17
DKK 34.000
Carsten Nash, komposition 'Politisk modell', assemblage (cd)
Carsten Nash f.1946, komposition 'Politisk modell', assemblage, signeret og dateret 1989. Indrammet mål h.94,5 x 102 x d.6,5 cm.

Varenr: 6140570
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2022
17:18
Rime (Jersey Joe). Komposition fra serien 'Danger Zone', akryl og olie på lærred (cd)
Rime (Jersey Joe) f.1979. Komposition fra serien 'Danger Zone', 'Ghetto, Drop, Pin', akryl og olie på lærred, signeret og dateret 2015. H.171 x 133 cm. Motivet er med 3-D effekt. UR.Jersey Joe Rime, kendt som 'RIME' stammer fra Brooklyn hvor han i en meget ung alder startede sin løbebane som ...

Varenr: 6140256
DKK 44.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2022
17:19
DKK 22.000
Rime (Jersey Joe). Komposition fra serien 'Danger Zone' akyl på lærred (cd)
Rime (Jersey Joe) f.1979. Komposition fra serien 'Danger Zone', akryl på lærred, signeret og dateret 2015. H.156 x 156 cm. Motivet er med 3-D effekt. UR.Jersey Joe Rime, kendt som 'RIME' stammer fra Brooklyn hvor han i en meget ung alder startede sin løbebane som graffiti kunstner og hvor han ...

Varenr: 6140257
DKK 38.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2022
17:22
DKK 19.000
Carsten Nash, komposition, collage (cd)
Carsten Nash f.1946, komposition, collage, signeret og dateret 1989. Indrammet mål h.101,5 x 95 x d.6,5 cm.

Varenr: 6140572
17:24
DKK 850
Rime (Jersey Joe) Komposition fra serien 'Danger Zone' 2015, akyl på lærred (cd)
Rime (Jersey Joe) f.1979. Komposition fra serien 'Danger Zone', akryl på lærred, signeret og dateret 2015. H.90 x 139 cm. Motivet er med 3-D effekt. Revne på 9 cm i lærred samt mindre skader umiddelbart derunder. UR.Jersey Joe Rime, kendt som 'RIME' stammer fra Brooklyn hvor han i en meget ung ...

Varenr: 6140273
DKK 20.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2022
17:28
DKK 10.000
Carsten Nash, komposition, assemblage (cd)
Carsten Nash f.1946, komposition, assemblage, signeret og dateret 1989. Indrammet mål h.77 x 81 x d.6,5 cm.

Varenr: 6140571
17:29
Carsten Nash, komposition 'Livets spiral', assemblage (cd)
Carsten Nash f.1946, komposition 'Livets spiral', assemblage, signeret og dateret 1989. Indrammet mål h.85 x 89,5 d.6,5 cm.

Varenr: 6140567
17:33
Jago Schöne: Akryl på lærred 'The Light Warrior'
Jago Schöne (f. 1978): Akryl på lærred, lakeret, 'The Light Warrior'. Signeret og dateret 2022. 120 x 90 cm (125 x 95 cm).

Varenr: 6144184
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2022
17:34
Gerda Åkesson. Bjerglandskab (cd)
Gerda Åkesson (1909-1992). Bjerglandskab. Olie på lærred. Sign. Gerda Åkesson. 60 x 73 cm (63 x 76 cm).

Varenr: 6149530
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-01-2022
17:35
Seleka Munoz. Abstrakt komposition, akryl og spaymaling på lærred (cd)
Seleka Munoz f.1983. Abstrakt komposition, akryl og spraymaling på lærred, signeret. H.130 x 114 cm. UR.Dette lot er en del af en samling international graffittikunst til salg på Lauritz.com i Næstved nu. Se auktionerne her

Varenr: 6140279
DKK 8.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2022
18:02
Walther Schaldemose, f. 1932. Miniature komposition. Olie på plade, Sign. i monogram WS. 7 x 7( 7,5 x 7,5) cm

Varenr: 6149473
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2022
19:21
William Skotte Olsen (cd). Komposition med figurer, hus og fugl, olie på plade
William Skotte Olsen. Komposition med figurer og hus. Sign. WSO 95. Olie på plade. 51 x 70 cm. (55 x 74) cm. Erhvervet af nuværende ejer direkte fra kunstneren.

Varenr: 6146092
DKK 8.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 25-01-2022
19:21
DKK 6.000
William Skotte Olsen. Komposition med figurer, hus og fugl. Sign. WSO 95. Olie på plade. 63 x 83 cm. (66 x 86) cm. Erhvervet af nuværende ejer direkte fra kunstneren.

Varenr: 6146082
DKK 12.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 25-01-2022
19:25
DKK 9.200
Ib Eisner. Skovmotiv, olie på lærred. (cd)
Ib Eisner (1925-2003). Skovmotiv. Olie på lærred. Sign. Ib Eisner. 50 x 60 cm (69 x 79 cm). (cd)

Varenr: 6148817
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-01-2022
19:25
DKK 500
12345...9»