Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Matta Richter
MARIANNE RICHTER, "Glan", matta, Östergyllen, flossa, maskinvävd, ca 137x200 cm
Varenr: 5441773
DKK 1.042 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
16:02:00
Se mere
Moderne tæppe, model Milano, 240 x 170 cm.
Moderne tæppe, model Milano,viscose. 240 x 170 cm. Modelfoto
Varenr: 5329909

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
18:43:00
DKK 450
Massimo. Moderne tæppe model Bamboo, 200 x 300 cm.
Massimo. Moderne tæppe model Bamboo, Steel Black, 200 x 300 cm. Udstillingsmodel. Vejledende udsalgspris. 12.995 DKK. Fremstår med trykmærker. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen ...
Varenr: 5442983

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
19:02:00
DKK 3.800
Moderne tæppe, model Napoli, 170 x 240 cm.
Moderne tæppe, model Napoli, Uld. 170 x 240 cm. Modelfoto.
Varenr: 5329737

DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
19:07:00
Little luxury home tæppe.
Little luxury home tæppe med opskåret luv. Viskose. 90 x 550 cm. Håndknyttet i India. Fremstår med lette brugsspor.
Varenr: 5431537
DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
19:07:00
DKK 650
Moderne tæppe, model Torino Ø. 230 cm.
Moderne tæppe, model Torino. Viscose. Ø. 230 cm. Modelfoto.
Varenr: 5329712

19:12:00
DKK 450
Moderne tæppe, model Firenze, 240 x 170 cm.
Moderne tæppe, model Firenze, Polyester. 240 x 170 cm. Modelfoto.
Varenr: 5329780

19:26:00
Indisk tæppe 170 x 150 cm
Indisk tæppe, med silke 170 x 150 cm
Varenr: 5346052

DKK 4.800 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
19:30:00
Moderne håndtuftet designtæppe, Ø. 140 cm
Indvævet designer signatur: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Mål: Ø 140 cm.
Varenr: 5434981
DKK 1.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
19:30:00
Varenr: 5434982
19:30:00
Moderne tæppe, model Napoli, 200 x 300 cm.
Moderne tæppe, model Napoli, Uld. 200 x 300 cm. Modelfoto.
Varenr: 5330200

19:34:00
Varenr: 5330020

19:41:00
Moderne tæppe, model Verona, 240 x 170 cm.
Moderne tæppe, model Verona, viscose. 240 x 170 cm. Modelfoto
Varenr: 5329828

19:42:00
Little luxury home tæppe
Little luxury home tæppe med opskåret luv. Viskose. Str ca: 270 x 675 cm. Håndknyttet i India. Fremstår med lette brugsspor.
Varenr: 5428475
DKK 20.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
19:48:00
Varenr: 5330764

19:56:00
Moderne tæppe, model Firenze, 240 x 170 cm. Lys Grøn
Varenr: 5330236

20:18:00
DKK 700
Künstlerteppich der 1970er Jahre, Modell Sonne / Sunrise - Atelier für Teppichkunst
Handgefertigter Künstlerteppich der 1970er Jahre in der Art der Arbeiten von Ewald Kröner und Ruprecht Geiger, hergestellt vom „Atelier für Teppichkunst“ Deutschland. Modell Nummer 919 stilisierte Sonne / Sunrise. Rückseitig mit Etikett bezeichnet. Hochfloriger Schurwollteppich mit stilisiertem...
Varenr: 5426294
DKK 2.980 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-09-2019
20:33:00
DKK 2.421
Hay filtet uldtæpper, mål: 272x216 cm.
Hay tæppe af sort filtet uld. Fremstår med brugsspor og smuds. Mål ca. 272x2168 cm.
Varenr: 5440667
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
20:34:00
Moderne tæppe, model Lucca, Ø. 150 cm.
Moderne tæppe, model Lucca, viscose. Ø. 150 cm. Modelfoto.
Varenr: 5329871

DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
20:37:00
Moderne tæppe, model Rom, 240 x 170 cm.
Moderne tæppe, model Rom, Læder patchwork. 240 x 170 cm. Modelfoto.
Varenr: 5330281

20:38:00
Design tæppe, 140 x 200 cm
Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i brune nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm.
Varenr: 5424388
DKK 1.300 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:21:05
Design tæppe, 140 x 200 cm
Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i brune og rødlige nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm.
Varenr: 5424390
09:24:11
Design tæppe, 140 x 200 cm
Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i gule, blå og brunlige nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm.
Varenr: 5424391
09:24:20
Moderne håndtuftet designtæppe
Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i grålige, blå, gule, grønne nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm.
Varenr: 5406077
DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:25:54
HAY. Tæppe model Raw Rug, Grey 200 x 140 cm
HAY. Tæppe model Raw Rug, Grey 200 x 140 cm. Vejledende udsalgspris. 2.999 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen her. Varelaget består af ca. 9.000 effekter, der sælges på ...
Varenr: 5433676

DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-09-2019
10:00:00
HAY. Tæppe model Pinocchio Coral Ø 90 cm
HAY. Tæppe model Pinocchio Coral Ø 90 cm. Vejledende udsalgspris. 1.899 DKK. Modelfoto. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen her. Varelaget består af ca. 9.000 effekter, der ...
Varenr: 5433693

10:05:00
Moderne tæppe, model Firenze, 300 x 200 cm. Lys Grøn
Moderne tæppe, model Firenze, Polyester. 300 x 200 cm. Modelfoto.
Varenr: 5330182

DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2019
12:36:00
Moderne tæppe 418 x 229 cm.
Moderne tæppe. 418 x 229 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5436043
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2019
18:13:00
Moderne tæppe, model Rome, 200 x 300 cm.
Moderne tæppe, model Rome, læder patchwork. 200 x 300 cm. Modelfoto.
Varenr: 5329807

19:31:00
Moderne tæppe, model Milano, 200 x 300 cm.
Moderne tæppe, model Milano, viscose. 200 x 300 cm. Modelfoto.
Varenr: 5329929

19:39:00
 1 2  >>