Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Viss, orientalsk håndknyttet tæppe, 142x103 cm.
Viss, orientalsk håndknyttet tæppe, uld på bomuld. Geometriske figurer og borter i polykrome farver, 142x103 cm.
Varenr: 5182803

DKK 3.400 DK, Herning, Engdahlsvej 27-03-2019
20:39:00
Moderner Design Teppich/Wandteppich. 160 x 240 cm.
Großer moderner Teppich mit abstraktem Design. Maße ca.: 160 x 240 cm. Machinengewebt aus Wolle und Synthetik (80/20%). Eng gewebtes resitentes farbkräftiges Material mit Rutchfeste Unterlage. Mit zusätzliches gewebtes Band an den Rändern. Kann auch als Wandteppich angebracht werden. Hergestellt...
Varenr: 5212046
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-03-2019
13:17:28
DKK 298
Tæppe
Tæppe ’NCFC’ af CC Tapis, 200 x 160 cm Himalaya-uld. Håndknyttet i Nepal. 125.000 knuder pr. m². Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor.
Varenr: 5249802
DKK 7.450 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-03-2019
20:50:00
DKK 3.725
Großer Teppich der 1970er Jahre wohl Schurwolle
Großer Teppich der 1970er Jahre wohl SchurwolleD. 248 cmDeutliche Alters- und Gebrauchsspuren wie Schmutz- und Druckstellen.
Varenr: 5279676
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 29-03-2019
19:46:00
DKK 298
Golran Paralleli B3 tæppe. 300 x 250 cm.
Golran Paralleli tæppe. B3 Design by Dimore Studio. Uld samt broderet metaltråd på bomuld. Tre forskellige farver. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor. 300 x 250 cm.
Varenr: 5261084

DKK 30.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2019
19:58:36
DKK 15.000
Limited artist rug Picasso, Femme assise dans un fauteuil rouge
Limited artist rug Picasso, Femme assise dans un fauteuil rouge, by Desso, Limited edition, design of the motif from 1931, woven of pure wool, reverse side with label. Approx. dimensions: 90 x 115 cm, Condition commensurate with age with wear.
Varenr: 5256870
DKK 11.175 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 29-03-2019
20:08:00
DKK 5.588
Teppich mit chinesischen Mustern, Wolle auf Baumwolle, ca.: 260 x 188 cm
Teppich mit chinesischen Mustern, Wolle auf Baumwolle. Maße ca.: 260 x 188 cm. Hoher Flor, sehr weich, geringfügige Gebrauchsspuren.
Varenr: 5238547
DKK 2.980 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 29-03-2019
20:20:00
DKK 1.490
Novel Cabinet Makers. Tæppe, model 'Path Square' 200 x 200 cm
Novel Cabinet Makers. Tæppe, model 'Path Square'. Løber af 80% uld, 20% bomuld. Varierende luvhøjde. Farve: 'Plum Red'. 200 x 200 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto.
Varenr: 5229246

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-03-2019
13:42:49
Varenr: 5229245

14:39:56
Teppich 240 x 170 cm
Teppich aus Indien. Wolle auf Baumwolle, maschinen-gewebt. Maße: ca. 240 x 170 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, teils Flecken.
Varenr: 5272322
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-03-2019
19:43:00
DKK 298
Teppich, maschinengewebt.
Teppich, maschinengewebt. Maße: 200 x 290 cm. Ausstellungsstück.
Varenr: 5267610
DKK 3.352 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-03-2019
19:53:00
DKK 1.676
Moderne tæppe, Indien. 240x174 cm.
Moderne tæppe med svungne striber mod grøn bund, fremstillet i Indien. 240x174 cm.
Varenr: 5183989

DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-03-2019
20:35:00
Håndlavet DOT tæppe. Ø. 140 cm.
Håndlavet DOT tæppe sammensat af uldbolde i 100% uld. Fremstillet i Nepal. Multifarvet. Ø 140 cm.
Varenr: 5268857

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2019
20:22:00
Moderne tæppe fra Indien, 247x170 cm.
Moderne tæppe i røde nuancer, fremstillet i Indien. 247x170 cm.
Varenr: 5182934

DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-04-2019
20:07:00
DKK 2.800
Nepalesisk tæppe med silkeindslag, 235x167 cm.
Flerfarvet tæppe i moderne design med silkeindslag, fremstillet i Nepal. 235x167 cm.
Varenr: 5182967

DKK 14.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-04-2019
20:16:00
DKK 5.800
Tæppe fra Nepal med silke, 239x172 cm.
Sort/grå tæppe med silkeindslag i moderne design fremstillet i Nepal. 239x172 cm.
Varenr: 5182878

DKK 9.400 DK, Herning, Engdahlsvej 02-04-2019
21:06:00
DKK 3.800