Vurdering
12345...88»   Varer pr. side   2618 resultater Liste Galleri
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole, sæt på 4 stk. (4)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (model 3107), 4 stk. Betrækkene er udført af sort læder, indvendigt med skum (pu). Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (4)
Varenr: 6305381
Showroom: DK, Herlev

03-02-2023
08:02
DKK 2.595
DKK 2.800
Cinas. Model Saga. Loungestol af teak
Cinas. Model Saga. Loungestol af massiv lakeret teaktræ, sæde og ryg beviklet med flettet papirgarn. Fremstillet hos Cinas, model Saga. H. 70, B. 74, Sh. 37-39 cm. Udstillingsmodel med revne ved samling.
Varenr: 6274265
Showroom: DK, Herlev

03-02-2023
08:02
DKK 2.595
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (4)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på fire hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (4)
Varenr: 6305568
Showroom: DK, Herlev

03-02-2023
08:06
DKK 1.595
DKK 1.200
DKK 1.800
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Sort (4)
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Brede 57 cm. Betrukket med sort læder. Komplet bestående af fire dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. Modelfoto. (4)
Varenr: 6158390
Showroom: DK, Herlev

03-02-2023
08:08
DKK 3.345
DKK 3.800
365° North for Wendelbo. Blade 2 pers. sofa.
365° North for Wendelbo. Blade 2 pers. sofa betrukket med blåt fløjl stof 'Rails col.8' Mål 180 X 95 cm H.71 cm. Nedpakket, usamlet, i original brudt emballage. Vejl.udsalgspris 19.995,-
Varenr: 6280708
Showroom: DK, Herlev

03-02-2023
08:10
DKK 6.345
DKK 5.000
DKK 14.000
Umi. Spisebordssofa
Umi. Spisebordssofa betrukket med Agnes Brown. Ben af sæbebehandlet eg. H. 89 cm. B. 161 cm. D. 62 cm. Sh. 50 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med skade på ene ben.
Varenr: 6206129
Showroom: DK, Herlev

03-02-2023
08:10
DKK 1.110
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol og skammel. Sort (5)
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Brede 57 cm. Betrukket med sort læder. Komplet bestående af fem dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn, samt en hynde til fodskammel. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (5)
Varenr: 6158454
Showroom: DK, Herlev

03-02-2023
08:14
DKK 4.095
DKK 3.200
DKK 4.400
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol med stel af egetræ, sæde og ryg monteret med kernelæder. Formgivet 2013. H. 69, B. 65, Sh. 39 cm. Udstillingsmodel med trykmærker på læder og plet bagpå ryg.
Varenr: 6187673
Showroom: DK, Herlev

03-02-2023
08:16
DKK 3.600
DKK 4.800
Thomas Bentzen for Muuto. Model Loft Chair W. Arm. Tre armstole (3)
Thomas Bentzen for Muuto. Model Loft Chair W. Arm. Tre armstole med sæde og ryg af fineret egetræ, stel af pulverlakeret stål, farve deep red. Fremstillet hos Muuto. H. 78, Sh. 46 cm. Udstillingsmodeller, ridser og mærker kan forekomme. Fremstår i original brudt emballage. Modelfotos. (3)
Varenr: 6284761
Showroom: DK, Herlev

03-02-2023
08:20
DKK 3.345
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table'
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table' med stel af bronzefarvet stål, plade af marmor. Ø. 80 cm. H. 40 cm. Udstillingsmodel, ridser, mærker og buler. Plade ligger løst, skruer medfølger.
Varenr: 6229619
Showroom: DK, Herlev

03-02-2023
08:28
DKK 3.845
DKK 5.000
Læderovertræk til 7´er stole (4)
Fire stk. Læderovertræk til 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af cognac læder, indvendigt med skum. (4)
Varenr: 6305331
Showroom: DK, Herlev

03-02-2023
08:30
DKK 2.595
DKK 2.800
Ompolstrings sæt til Safari stol, Cognac Læder.
Ompolstrings sæt til Safari stol bestående af sæde, ryglæn, stropper til armlæn samt til ben. Udført i cognac læder. Remme af sort læder.
Varenr: 6160723
Showroom: DK, Herlev

03-02-2023
08:34
DKK 2.095
Varenr: 6160725
Showroom: DK, Herlev

03-02-2023
08:34
DKK 2.095
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole, cognac (model 3107) (8)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af cognac læder, indvendigt med skum. Modelfoto. (8)
Varenr: 6294833
Showroom: DK, Herlev

03-02-2023
08:36
DKK 4.845
DKK 3.800
DKK 5.000
12345...88»