Vurdering
12345...106»   Varer pr. side   3177 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown' eg 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...

Varenr: 6141046

DKK 1.300 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
14:59
Arne Jacobsen. Et sæt på otte stole 'Syveren', model 3107, cognacfarvet anilinlæder. Ny siddehøjde 46,5 cm (8)
Arne Jacobsen (1902-1971). Et sæt på otte stole 'Syveren', model 3107, produceret af Fritz Hansen, nybetrukket med cognacfarvet analin læder, stel af satin forkromet stålrør. Siddehøjde 46,5 cm. Professionel nybetrukket. Anilinlæder er lavet på råhuder. Læderet har som udgangspunkt en helt ...

Varenr: 6206153
DKK 28.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
15:01
DKK 21.000
Donald Chadwick & William Stump. Sæt på fire multijusterbar kontorstole, model Aeron, str. B. (4)
Donald Chadwick & William Stump. Sæt på fire multijusterbar kontorstole, model Aeron. Udført i aluminium og genbrugsplast, læderbetrukne armlæn. Formgivet i 1992. Fremstillet hos Herman Miller med logo herfra. Str. B. Fremstillet af 66% genbrugsmateriale, 94% af stolen er genanvendelig. Fremstår ...

Varenr: 6211482
DKK 24.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
15:04
DKK 17.500
Børge Mogensen. Folkestolen. Tre spisestole, model J39 egetræ (3)
Børge Mogensen. Folkestolen. Tre spisestole / shakerstole af massivt egetræ, formbøjet rygstykke, sæde af flettet papirgarn. Formgivet i 1947. Fremstillet hos FDB Møbler, model J39. Sh. ca. 45 cm. Fremstår med mærker samt brugsspor. (3)

Varenr: 6229556
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
15:18
DKK 3.800
Børge Mogensen 1914-1972. Sybord - egetræ.
Børge Mogensen 1914-1972. Sybord af egetræ, top med to låger, hvorunder ruminddeling i lyst træ, herunder hylde, båret af lige ben. H. 56 cm, L. 61 cm, B. 40 cm. Fremstår med nogle ridser/skjolder

Varenr: 6229418
DKK 1.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
15:20
DKK 1.200
Christian von Savigny for Thonet. Spisebord, samt fire stole( 7)
Christian von Savigny for Thonet. Spisebord, samt fire stole. Cirkulært spisebord, blålakeret. H. 74 cm. Ø 120 cm. To tillægsplader à 60 cm. Fire blålakerede spisebordsstole af bøg. H. 100 cm. B. 44 cm. D. 56 cm. Sh. 46 cm. Fremstår med brugsspor. (7)

Varenr: 6217575
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
15:24
Væg glasvitrine i industrielt design
Væg vitrineskab i industrielt design, udført i jern med to glaslåger, sort antikbemaling, sort indvendig. H. 160 cm. B. 70 cm. D. 25 cm. Der medfølger ikke hylder. Modelfoto, små variationer kan forekomme.

Varenr: 5718146

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2022
15:30
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table'
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table' med stel af messingfarvet stål, plade af marmor. Ø. 80 cm. H. 40 cm. Udstillingsmodel, ridser, mærker og buler. Plade ligger løst, skruer medfølger.

Varenr: 6229596

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
15:39
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Dark Brown' olieret eg, 120 x 42 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Dark Brown' olieret egetræ. H. 45 cm. x L. 120 cm. x B. 42 cm. Tykkelse på planker ca. 3,5 cm. Premium Oak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto, variationer i åretegning ...

Varenr: 6141056

DKK 1.900 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
15:44
Kontorstol på fempasfod
Kontorstol på fempasfod, afsluttende på hjul, betrukket med sort læder h. 101 cm B. 60 cm. Med slitage på armlæn, alm. brugsspor

Varenr: 6229812
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
15:57
Umage. 'Heart'n'soul' spisebord i eg
Umage. 'Heart'n'soul' spisebord i eg med udtræksskuffer, som også fungerer som holdere til to medfølgende tillægsplader. Mål: L. 200 cm B: 90 cm. H: 75 cm. Fremstår nyt og ubrugt, Obs. modelfoto, bordet fremstår usamlet i original emballage. Kasse mål: 208,5 x 98.5 x18.5 cm.

Varenr: 6230159

DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
16:14
Kinesisk spejl, 1900-tallet
Kinesisk spejl med ramme af rødmalet træ med forgyldte udskæringer, 1900-tallet. 87 x 71 cm. Fremstår med håndteringsspor, herunder ridser og mærker.

Varenr: 6200453
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
16:18
Briks / sovesofa 'softline'
Briks / sovesofa monteret med sort/gråt mønster h. 43 x 81 x 200 cm. Med alm. brugsspor

Varenr: 6229774
16:58
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'Natural' olieret egetræ, 180 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 180 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original ...

Varenr: 6188070

DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
17:08
DKK 1.700
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ,120 cm.
Dansk produceret bænk / plint af massivt 'Invisibel' olieret egetræ. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer.

Varenr: 6188028

17:14
Ikea. Frosta børnemøbler af fineret birk. (6)
Ikea. Frosta børnemøbler af fineret birk, bestående af rundt bord, tre stole og to taburetter. Bord H. 48 cm. Ø 61 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte mærker.. (6)

Varenr: 6219699
DKK < 1.000 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
17:20
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' natural' olieret egetræ, 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Natural ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 210 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. black sqare metal legs Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Modelfoto , variationer i åretegning forekomme.

Varenr: 6188071

DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
17:23
DKK 1.800
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' olieret egetræ 180 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 180 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...

Varenr: 6141091

17:23
DKK 1.700
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Black oil' eg 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'black oil' behandlet og olieret egetræ . H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm.Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage. Modelfoto, Variationer i ...

Varenr: 6132192

17:32
Living&more. Tre pers. sofa og lænestol, model Karma (2)
Living&more. Tre pers. sofa og lænestol betrukket med beige møbelstof af polyester, ben af eg. H. 93 cm. B. 89-198 cm. D. 78 cm. Udstillingsmodel nedpakket i original brudt emballage.Fejl og mangler kan forekomme.Modelfoto. (2)

Varenr: 6229195

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
17:40
DKK 700
Erik Ole Jørgensen. Seks spisestuestole af bøg. Model J151(6)
Erik Ole Jørgensen. Seks spisestole af massivt bøgetræ, sæder med flettet papirgarn. Fremstillet hos Kvist møbler, model J-151. H. 77, B. 50 cm Fremstår med alm. brugsspor. NB. Tekst rettet 24-6. Designer tilføjet.(6)

Varenr: 6228974
DKK 1.500 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
17:48
DKK 1.700

Varenr: 6141099

17:52
DKK 1.800
PremiumOak. Usamlet Dansk produceret plankebord af massivt 'Natural' olieret 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret plankebord af massivt 'Natural' olieret egetræ. valgfrit stel af matsort lakeret metal. i form af Trepez/Square/krydsben, skruer medfølger.L. 210 cm., B. 90 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. H 72,5 cm. PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC ...

Varenr: 6161011

DKK 8.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
17:53
DKK 5.600
Ole Wanscher. Spisebord af nøddetræ (1+3 )
Ole Wanscher (1903-1985). Cirkulært spisebord af nøddetræ med tre tilhørende tillægsplader. H. 76 cm. Ø 120 cm. Tillægsplader er ubehandlede à 2 x 50 cm. og 25 cm. Fremstår med kraftige brugsspor. (1+3)

Varenr: 6228980
DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
17:55
Stressless armstol og skammel (2)
Ekornes, Norge. Stressless lænestol og skammel betrukket med rødt læder. Ringformet drejesokkelfod krom og sortbejdset bøg. H. 108 x B. 82 x sh. 44 cm Lette brugsspor (2)

Varenr: 6229777
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
17:58
Kurt Østervig, Tre-pers. sofa, model 61
Dansk møbelproducent. Tre-pers. sofa, betrukket med stribet uldstof. tilspidset ben af egetræ, tre løse hynder, 1960'erne. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Rolschau Møbler, model 61. H. 79,5 cm. x L. 218 cm. x Sh. 39 cm. Fremstår med lette brugsspor.

Varenr: 6222613
DKK 3.200 DK, Aalborg, Nibevej 29-06-2022
18:03
Høj kommode af fyrretræ
Høj kommode af fyrretræ. H 136, 85 x 41 cm. Ridser, skrammer mm. Ene ben med skævhed/løshed.

Varenr: 6228759
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2022
18:05
Børge Mogensen. To-pers. sofa, 2208, original betrukket læder
Børge Mogensen (1914-1972). To-personers. sofa, betrukket med rødt læder, løse hynder i sæde og ryg, ben af massiv egetræ. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model 2208. Formgivet 1963. H. 78,5 cm. x L. 128 cm. Sh. 42 cm. Fremstår med brugsspor herunder patineret læder.

Varenr: 6222725
DKK 9.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-06-2022
18:07
DKK 7.000
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'natural' olieret eg, 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Naturel ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...

Varenr: 6188065

18:07
Haslev Møbelsnedkeri. Spisebord af massivt sæbebehandlet bøgetræ (3)
Haslev Møbelsnedkeri. Spisebord af massivt sæbebehandlet bøgetræ med udtræk H. 72,5 L.160 B. 105 cm. To ilagte massive tillægsplader a' 48 cm medfølger. Fremstår med brugsspor. (3)

Varenr: 6223424
18:11
DKK 2.800
12345...106»