Vurdering
12345...99»   Varer pr. side   2953 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
BG design. Lav jalousi skænk i teak og palisander med barindretning, model 'Sky Blue'
BG design. Lav skænk uddført i vintage teak og palisander. Topplade med kehlet bag-kant, front med to jalousi skydelåger, indvendig beklædt med nappa, bag hvilke hyldeplads og barindretning med Harlekin spejlfelt. Hvilende på skråtstillede, massive ben. Model Sky Blue, fremstillet hos BG Design ...

Varenr: 5718382
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-10-2020
09:37
DKK 2.800
Hynder til Hans J. Wegners 'Kinastol, i sort læder (2)
Et par vendbare hynder til Hans J. Wegner's Kinesiske stol betrukket med knapsyet, sort læder. Fremstår ubrugte. NB! Stole medfølger ikke. (2)

Varenr: 5737014

DKK 2.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 01-10-2020
10:00
Vitrinskåp England 1900-talets andra hälft
VITRINSKÅP, 1900-talets andra hälft, England, 4-delat, betsad mahognyfanér, mässingshandtag, höjd ca 200, 182 (91) x 36 cm

Varenr: 5786988
DKK 1.445 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 01-10-2020
10:02
Se mere
Barglob
BARGLOB, ca 1980-tal, på hjultrissor, invändig inredning för flaskor och glas, underede med träskuren deor i form av stiliserande ansikten, diameter 80, höjd ca 102 cm

Varenr: 5786990
DKK 1.084 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 01-10-2020
10:06
Se mere
Monterhylla
MONTERHYLLA, 1900-talets andra hälft, stål och mässing, hyllplan i glas, höjd ca cm

Varenr: 5786993
DKK 3.613 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 01-10-2020
10:12
Se mere
Fåtölj Primo design Yngve Ekström
YNGVE EKSTRÖM, "Primo", fåtölj, Swedese, formböjd stomme, svartfärgad sadelgjord, brännmärkt, sitthöjd ca 42 cm

Varenr: 5786995
10:16
Se mere
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (6)

Varenr: 5736939

10:20
Vitrinskåp i teak
VITRINSKÅP, 1960/70-tal, teakfanér, höjd ca 170, 103x47 cm, nyckel finns

Varenr: 5786998
10:22
Se mere
Soffbord Minerva
PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD, "Minerva", soffbord, teak och rotting, Danmark, France & Søn, Danmark, 1960-tal, höjd ca 43-64, 75x75 cm

Varenr: 5787011
DKK 2.168 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 01-10-2020
10:48
Se mere
Fotpall
FOTPALL, stomme i ek, klädsel i fårskinn, höjd ca 36 cm

Varenr: 5787014
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 01-10-2020
10:54
Se mere
Skänk Musterring Möbel International
SKÄNK, Musterring-Möbel International, Tyskland, 1960-tal, fanér i palisander, ben i stål, nyckel medföljer, höjd ca 80, 250 x 48 cm

CITES-intyg inom EU medföljer

Varenr: 5787016
DKK 7.226 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 01-10-2020
11:02
Se mere
Serveringsvagn
SERVERINGSVAGN, 1950-tal, brickmärkt Nordiska Kompaniet, ek och mahogny, höjs ca 62 samt 74x43 cm

Varenr: 5787019
11:08
Se mere
Dennis Marquart for OXDenmarq. 'September Bar Stool'
Dennis Marquart for OXDenmarq. 'September Bar Stool' med stel af sort pulverlakeret stål, sæde og ryg udspændt med Cognacfarvet kernelæder. Formgivet 2015. Udstillingsmodel. H. 91. Sh. 70 cm.

Varenr: 5778218

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-10-2020
11:10
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (6)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på seks hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (6)

Varenr: 5754308

DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 01-10-2020
11:21
Karmstol gustaviansk stil
KARMSTOL, gustaviansk stil, omkring 1900, bronserad med skuren dekor, sitthöjd ca 43 cm, höjd ca 90 cm

Varenr: 5787027
DKK 1.084 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 01-10-2020
11:24
Se mere
Fåtöljer
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft, förkromat underede, brunfärgat skinn, på hjul, sitthöjd ca 40 cm

Varenr: 5787030
11:30
Se mere
Sängbord England
SÄNGBORD, 1 par, bemålade, England, 1900-talets andra hälft, välvd front, 4 lådor, beslag i mässing, höjd ca 60, 47x39 cm

Varenr: 5787032
DKK 1.445 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 01-10-2020
11:34
Se mere
Soffa Arper
LIEVORE ALTHERR, "Zinta", soffa, Arper, formgivningsår 2015, lösa sittplymåer, röd klädsel, ca 180x110, sitthöjd 38 cm

Varenr: 5787034
11:38
Se mere
Yasu Sasamoto for Dulton. Skammel model 'Tanden / wisdomtooth.
Yasu Sasamoto for Dulton. Skammel model 'Tanden / wisdomtooth, rødlakeret metal. Sign Dulton/ Yasu Sasamoto model No. 100-115. Mål. H. 48 cm. Ø 28 cm. Fremstillet hos Dulton.

Varenr: 5780292
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-10-2020
11:42
Trädgårdsbord samt två stolar
PELARBORD samt STOLAR, 3 dlr, 1900-tal, bestående av: 2 stolar i vitlackerad aluminium, 1 bord med toppskiva av marmor, underede i gjutjärn, höjd på bord ca 72, diameter på skivan ca 60, sitthöjd på stolar 45 cm

Varenr: 5787037
11:44
Se mere
Dulton / Yasu Sasamoto. Skammel model 'Tanden / wisdomtooth''
Dulton 'Wisdom' skammel, udført i gul lakeret metal. Sign Dulton/ Yasu Sasamoto model No. 100-115. Mål. H. 48 cm. Ø 28 cm. Fremstillet hos Dulton.

Varenr: 5780311
11:48
Vejle Stole- og møbelfabrik. Sofabord af eg
Vejle Stole- og møbelfabrik. Sofabord af fineret eg, plade med klapper. H. 50 L. 120/180 B. 85 cm. Fremstår med brugsmærker, defekt på sargen ved det ene bordben, finerafslag på kant samt spor fra fugt på pladens underside.

Varenr: 5767544
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-10-2020
11:50
Snedklaffsekretär sengustaviansk
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1700-talets slut, sengustaviansk, fanérad i bl a alm, bronserade beslag, höjd ca 100, 108x56 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Varenr: 5787042
11:54
Se mere
Fåtöljer
FÅTÖLJER, 1 par, ca 1940/50-tal, helstoppad klädsel i rödfärgar plysch, knapphäftad dekor vid rygg, bredd ca 75, rygghöjd 80, sitthöjd ca 45 cm

Varenr: 5787043
12:00
Se mere
sæde-hynder til Nanna Ditzel's Trinidad stole.(6)
Sæt på seks sæde-hynder i sort læder til Nanna Ditzel's Trinidad stole. Modelfoto, bemærk stol medfølger ikke. (6)

Varenr: 5760949

DKK 1.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 01-10-2020
12:03
Sidebord/sofabord af genbrugselmetræ
Sidebord/sofabord af genbrugselmetræ, med patineret kraftig metal stel. Bordet kommer samlet. H. 47 x 50 cm. Vægt 19 kg. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. ...

Varenr: 5519960

12:17
Stolar senbarock
STOLAR, 1 par, bemålade, 1700-talets första hälft, senbarock, balusterformad ryggbricka, klädsel med brodyr, sitthöjd ca 50 cm

Varenr: 5787052
DKK 2.168 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 01-10-2020
12:18
Se mere
Soffbord med 1 par pallar
SOFFBORD MED PALLAR, 3 dlr, Peru, 1900-talets andra hälft, svarvade, kopplade ben av trä, skiva och sitsar klädda med präglat skinn, etikettmärkta, bordets höjd ca 43, 51x128, pallar diameter 37, höjd ca 30 cm vardera

Varenr: 5787055
12:24
Se mere
Montana
PETER J. LASSEN (1930-2019), "Montana", nattduksbord, byråer, ett par, lila samyt grönlackerad mdf, höjd ca 70, 42x38 cm

Varenr: 5787057
DKK 2.890 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 01-10-2020
12:28
Se mere
Rundt sidebord med top af genbrugs fyrretræ
Rundt sidebord med top af genbrugs fyrretræ, stående på sort metal stel. Str Ø 45 cm Højde 51 cm. Sidebordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. KFG00105NB

Varenr: 5518950

12:31
12345...99»