Vurdering
12345...87»   Varer pr. side   2610 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Fire spisebordsstole af palisander (4)
Fire spisebordsstole med stel af palisander, runde tilspidsede ben, sæde og kopstykke nybetrukket med sort skai. H. 77, Sh. 45, B. 48 cm. fremstår med almindelige brugsspor. (4)

Varenr: 5711371
DKK 3.800 DK, Herlev, Dynamovej 13-07-2020
09:43
Dansk Møbelproducent. Sæt på tre cirkulære sofaborde / sideborde (3)
Dansk Møbelproducent. Sæt på tre cirkulære sofaborde / sideborde udført i 22 mm MDF kerne belagt med sort højtryks-laminat. Uoriginalt stel af sortlakeret metal. Ø. 45 cm. H. 42 cm. Leveres usamlet. Skruer medfølger ikke. Bordpladerne kan vælges i farverne: sort / grå / hvid. Modelfotos. (3)

Varenr: 5712567

DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 13-07-2020
09:46
Byrå Louis XVI-stil
BYRÅ, 1900-talets andra hälft, Louis XVI-stil, bemålad, beslag i mässing, höjd ca 82, 88x46 cm

Varenr: 5712275
DKK 1.422 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13-07-2020
10:06
Se mere
Børge Mogensen stol
BÖRGE MOGENSEN, "BM 1", stol, stämplad Madsens fabrik, Danmark, patinerad ek med sitts i rotting

Varenr: 5712276
10:09
Se mere
Sidobord "Amazonas" Offecct
CLAESSON KOIVISTO RUNE, sidobord, "Amazonas" , Offecct, grönlackerad plåt med ABS-fotavslutning, skivor i två nivåer i assymetrisk form, höjd ca 41, ca 52x41 cm

Varenr: 5712278
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 13-07-2020
10:15
Se mere
Gungstol
GUNGSTOL, rygg och sits i sadelgjord, 1940-tal, sitthöjd vid kant ca 40 cm, djup ca 85 cm

Varenr: 5712279
DKK 1.777 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 13-07-2020
10:18
Se mere
Deszine Talks. Skammel af stål og læder
Deszine Talks. Skammel med stel af stål. Sæde af sort læder med remme af brunt læder. H. 41 cm. B. 55 cm. D. 40 cm. Sammenklappelig. Modelfoto.

Varenr: 5543146

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 13-07-2020
10:30
DKK 450
Hörnskåp 1800-talets fösta hälft
HÖRNSKÅP, 1800-talets första hälft, invändig datering 1812, röd- och blåmålade dörrspeglar med dekor av blomsterbuketter, nyckelskylt i mässing, höjd ca 132, 80x57 cm

Varenr: 5712286
10:39
Se mere
Vilstol rotting
VILSTOL, 1900-talets andra hälft, rotting, sitthöjd ca 27 längd 173 cm

Varenr: 5712291
DKK 1.066 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13-07-2020
11:03
Se mere
Fåtöljer ett par Louis XVI-stil
FÅTÖLJER, ett par med fotpall, Louis XVI-stil, 1900-talets senare del, skuren trådekor, sitthöjd ca 42 cm, fotpallar, höjd ca 36, 74 x 50 cm

Varenr: 5712292
DKK 1.422 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 13-07-2020
11:06
Se mere
Byrå teak
BYRÅ, 1900-talets mitt, tre lådor, teak, höjd ca 61, 84x37 cm

Varenr: 5712293
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 13-07-2020
11:09
Se mere
Skänk gustaviansk stil
SKÄNK, 1800-talets andra hälft, gustaviansk stil, bemålad, bronserade beslag, höjd ca 97, 124x43 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Varenr: 5712300
DKK 2.844 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13-07-2020
11:30
Se mere
Soffa "Continental" Swedese
CLAESSON KOIVISTO RUNE, "Continental", soffa, Swedese, formgiven 2011, underrede i förkromade stålrör, stoppade sitt- och ryggplymåer med lila ullklädsel, etikettmärkt, sitthöjd ca 36, bredd ca 215, djup ca 85 cm

Varenr: 5712304
DKK 4.265 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 13-07-2020
11:42
Se mere
Sofabord med top af genbrugstræ
Sofabord med top af genbrugstræ, stående på guldfarvet metal stel. Bordpladen er voksbehandlet. Vægt 26 kg. L. 140 cm. B. 80 cm. H. 42 cm. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets ...

Varenr: 5520681

DKK 1.100 DK, Herlev, Dynamovej 13-07-2020
11:45
Hay. 2½-personers modul sofa model Mags
Hay. 2½-pers. modulsofa, model Mags, betrukket med sort uldtekstil. L. 228 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Modelfotos, lille variation i brugsspor, kan forekomme.

Varenr: 5673373
DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 13-07-2020
11:47
Bokhylla 1940-tal
BOKHYLLA, 1930/ 40-tal, fanérad i mahogny, höjd 53, 95x25 cm

Varenr: 5712306
11:48
Se mere
Kasper Salto & Brdr. Andersen, stol samt cafébord, model Nap / Ypsilon (2)
Stol af Kasper Salto, model Nap med ben af forkromet stål, sæde af plast, fremstillet hos Fritz Hansen, H. 79 cm. Sædehøjde 45 cm. Cafébord af Brdr. Andersen, model Ypsilon, grålakeret stel på firpasfod, bordplade i hvid kompaktlaminat med sort profileret kant, H. 74 cm. 69x69 cm. Fremstår med ...

Varenr: 5706570
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 13-07-2020
11:58
Matsalsgrupp
MATSALSGRUPP, 5 dlr, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, bemålad, ryggbricka m kopplat spjälknippe, stoppad sits, mönstrad klädsel, bordets mått höjd ca 74, diameter 103x142 cm, 2 iläggsskivor vardera bredd 48 cm, 4 lösa sargdelar medföljer

Varenr: 5712307
12:00
Se mere
Carl Malmsten Hemmakväll soffa
CARL MALMSTEN, "Hemmakväll", soffa, brickmärkt O. H. Sjögren, randig textilklädsel, sitthöjd ca 37, längd 200 cm

Varenr: 5712310
12:09
Se mere
Stort sofabord med top af genbrugs fyrretræ
Stort sofabord med top af genbrugs fyrretræ, stående på dark grey patineret metal stel. L. 130 cm. B. 70 cm. H. 40 cm. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. Modelfoto. ...

Varenr: 5518944

DKK 1.300 DK, Herlev, Dynamovej 13-07-2020
12:12
Dansk møbelproducent. Skænk. Palisander
Dansk møbelproducent. Skænk, fineret med palisander, front med skydelåger,bag hvilke hylder, bakker og spejl, herunder tre skuffer. H. 112, L. 180, B. 45 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder på topplade, afslag på hjørne og andet hjørne med reperation.

Varenr: 5706657
DKK 3.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 13-07-2020
12:15
DKK 900
Carl Malmsten fåtöljer
CARL MALMSTEN (1888-1972), fåtöljer, 1 par, "Farmor", röd möbeltextil av vävd ull, lösa nackkuddar, sitthöjd ca 42 cm, rygghöjd 100, bredd 70 cm

Varenr: 5712314
12:21
Se mere
Karmstolar
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-tal, betsade och bemålade stommar, nyklädda i randigt tvättbart tyg, sitthöjd ca 45 cm

Varenr: 5712315
DKK 1.777 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13-07-2020
12:24
Se mere
Piet Hein. Super-Ellipse spisebord
Piet Hein. Super-Ellipse spisebord med plade af hvid laminat, med kantliste af børstet stål monteret på spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen i 2003. H. 70,5 L. 180 D. 120 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5492347
DKK 8.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 13-07-2020
12:25
Sidobord "Amazonas" Offecct
CLAESSON KOIVISTO RUNE, sidobord, "Amazonas" , Offecct, grönlackerad plåt med ABS-fotavslutning, skivor i två nivåer i assymetrisk form, höjd ca 46, ca 50x34 cm

Varenr: 5712316
12:27
Se mere
Herrbetjänt Italien
HERRBETJÄNT, 1900-talets andra hälft, Fratelli Reguitti, Italien, på trissor, detaljer i mässing, märkt, höjd ca 103 cm

Varenr: 5712318
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13-07-2020
12:33
Se mere
Dantestolar 1900-talets andra hälft
STOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft, sk Dantestolar, betsad bok, träskuren dekor i form av vapensköld och krona, lädersitsar, höjd ca 77, bredd 62 cm

Varenr: 5712319
DKK 1.422 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 13-07-2020
12:36
Se mere
Lau Lauritsen matbord
MATBORD, snickaremästare Lau Lauritsen Danmark, märkt undertill mått: 200x110, höjd ca 73 cm

Varenr: 5712320
12:39
Se mere
Charles Eames & Eero Saarinen. Fire armstole model Organic blue (4)
Charles Eames & Eero Saarinen. Fire armstole model 'Organic' med skal af formbøjdet krydsfiner, betrukket med blåligt uld, ben i sortlaseret asketræ. Formgivet 1940. Fremstillet hos Vitra. H.93 B. 74 Sh. ca. 48 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 5635450
DKK 26.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 13-07-2020
12:45
DKK 13.500
Byrå omkring 1900
BYRÅ, omkring 1900, bemålad, draghandtag i vitmetall, höjd ca 76, 102x41 cm

Varenr: 5712322
12:45
Se mere
12345...87»