Vurdering
12345...112»   Varer pr. side   3339 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Henrik Pedersen for Houe. Spisebord model Air, 168 x 95
Henrik Pedersen for Houe. Spisebord, model Air, med rektangulær plade af hvid laminat, runde skråtstillede tilspidsede ben af massiv olieret egetræ med skråstiver af sortlakeret metal. H. 75, L. 168, B. 95 cm. Produceret af Houe siden 2012. Fremstår usamlet i original indpakning. Modelfotos.

Varenr: 5975822

DKK 4.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-04-2021
12:24
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (6)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (6)

Varenr: 5920619

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 20-04-2021
12:26
Design By Us Tiny B**** ottoman
Design By Us

 DKK 13.890,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Toan Nguyen for Wendelbo. 'Hang' sofa mod. 08
Toan Nguyen for Wendelbo. 'Hang' sofa mod. 08, polstret med lysegråt møbelstof. Ben af sortlakeret metal. H. 68, Sh. 39, B. 240, D. 90 cm. Vejl. udsalgspris 23.695 DKK. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varenr: 6000815

DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-04-2021
12:32
DKK 900
Severin Hansen. Sofabord af palisander
Severin Hansen. Sofabord af fineret palisander, opsat på tilspidsende ben, H. 45 x 70 x 70 cm. Fremstillet hos Haslev Møbelsnedkeri. Fremstår med minimale brugsspor.Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra ...

Varenr: 6002022
DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-04-2021
12:32
ATBO. Fem reolmoduler af klarolieret bambus. (5)
ATBO. Fem reolmoduler af tabsamlet klarolieret bambustræ, med hylder og låger, á 35,6 cm. x 35,6 cm. x 30/34,5 cm. Fremstår med overfladiske mærker og mindre nuanceforskelle.(5)

Varenr: 5935620
DKK 4.400 DK, Herlev, Dynamovej 20-04-2021
12:39
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (6)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (6)

Varenr: 5919376

DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 20-04-2021
12:41
Loungefåtöljer rotting
LOUNGEFÅTÖLJER, 1 par, samtida, flätad rotting, stomme i teak, sitthöjd ca 35 cm

Varenr: 6001372
DKK 4.387 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20-04-2021
12:46
Se mere

Varenr: 5860856

12:49
Poul Henningsen PH Slangetaburet - valnød læder
PH Furniture

 DKK 4.990,00
NYHED LAURITZshop

365° North for Wendelbo. 'Poff' module 5 terminal left, Capture col. 4301
365° North for Wendelbo. 'Poff' module terminal left, lave ben af sortlakeret egetræ, polstret med bordeaux 'Capture col. 4301'. To løse puder medfølger. H. 69, Sh. 39, B. 150, D. 92 cm. Vejl. udsalgspris 12.045 DKK. Udstillingsmodel. Enkelte mærker.

Varenr: 6002112

DKK 6.400 DK, Herlev, Dynamovej 20-04-2021
12:56
DKK 500
Arne Jacobsen. Cirkulært cafebord
Arne Jacobsen. Cirkulært cafebord, bordplade af hvid laminat med kant af aluminum, forkromet stamme afsluttet på firpasfod. Fremstillet ved Fritz Hansen, med mærkat herfra. H. 70, Ø. 75 cm. Fremstår med almindelige brugsspor og mærker, samt en manglende plastsko under foden.

Varenr: 5968569
DKK 4.600 DK, Herlev, Dynamovej 20-04-2021
12:57
GUBI. Bordplade til 'TS Coffee Table', grå marmor, 105 x 105 cm
GUBI. Bordplade til 'TS Coffee Table', grå marmor, 105 x 105 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med håndteringsspor.

Varenr: 5999739
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-04-2021
12:59
DKK 850
H. W. Klein. Lav skænk af fineret og massiv teaktræ
H. W. Klein. Lav skænk af fineret og massiv teaktræ, front med fire skuffer og to skydelåger, bag hvilke hylder. Hjørner med indlagte detaljer. Fremstillet hos Bramin ca. 1960erne. H. 80 cm. L. 224,5 cm. D. 45 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6000968
DKK 18.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-04-2021
13:00
DKK 10.500
Byrå grönmålad
BYRÅ, omkring 1900, gustaviansk stil, grönmålad, draghandtag i mässing, höjd 84, 101x46 cm

Varenr: 6001379
DKK 2.193 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20-04-2021
13:06
Se mere
Bröderna Andersson soffa Claire
BRÖDERNA ANDERSSON, modell "Claire", soffa, 3-sits, 2000-tal, svängd modell, lösa plymåer i rygg och sits, längd 195, sittdjup 62, sitthöjd 42 cm

Varenr: 6001380
DKK 1.828 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20-04-2021
13:08
Se mere
Sofabord med top af genbrugstræ
Sofabord med top af genbrugstræ, stående på guldfarvet metal stel. Bordpladen er voksbehandlet. Vægt 26 kg. L. 140 cm. B. 80 cm. H. 42 cm. Sofabordet er delvist håndlavet. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets ...

Varenr: 5680297

DKK 1.100 DK, Herlev, Dynamovej 20-04-2021
13:14
Deszine Talks. Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (5)
Deszine Talks. Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. Betrukket med sort læder. Bestående af en lang siddehynde, to sidehynder, samt to ryghynder. Polstret på koldskum, 50kg pr. m3 i sæde og 30kg pr. m3 i sidehynder og ryg. Bemærk: Sofaen og læder stropperne medfølger ikke. ...

Varenr: 5658484

13:15
Design By Us Fat B**** lounge sofa
Design By Us

 DKK 26.490,00
NYHED LAURITZshop

Arkivskåp
ARKIVSKÅP, 2 dlr, ekfanér samt furu, delvis glasade dörrar, metallbeslag, höjd 211, 112x50 cm

Varenr: 6001384
13:16
Se mere
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (2)
Deszine Talks. To stk.Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort læder, indvendigt med skum. Modelfoto. (2)

Varenr: 5863044

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-04-2021
13:17
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med sort 'Christianshavn' stof. Fempas fod samt stamme af aluminium og forkromet metal med drejefunktion. Fremstillet hos Fritz Hansen red label, mærkat herfra. Fremstår med ny påsat 'skal' uden brugsspor.

Varenr: 5942688
DKK 6.800 DK, Herlev, Dynamovej 20-04-2021
13:19
DKK 700
Stolar 4 st orkesterstolen
SVEN MARKELIUS, stolar, 6 st, orkesterstolen, klädd sits, sitthöjd ca 45 cm

Varenr: 6001388
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 20-04-2021
13:24
Se mere
Iskos-Berlin for Muuto. Fire barstole, model 'Fiber Bar Stool' (4)
Iskos-Berlin for Muuto. Par barstole, model 'Fiber Bar Stool' med stel af eg, skaller af fiberkomposit. H. 98 B. 43 D. 44 SH. 73 cm. Fremstår med minimale brugsspor, udstillingsmodeller. (4)

Varenr: 5758244

DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-04-2021
13:25
DKK 950
Gunilla Allard Cinema Lammhults fåtölj
GUNILLA ALLARD, "Cinema", fåtölj, Lammhults, formgivningsår 1994, kromad stomme, svart skinnklädsel, sitthöjd ca 40 cm

Varenr: 6001389
DKK 3.656 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 20-04-2021
13:26
Se mere
Sofabord af genbrugs egetræ med patineret guldfarvet stel.
Sofabord af genbrugs egetræ med patineret guldfarvet stel. H. 45,5 x B. 98 x D. 98 cm. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. Modelfoto. KFV00411NG

Varenr: 5518887

DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 20-04-2021
13:26
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord m tillægsplader (3)
Piet Hein (1905-1996) & Bruno Mathsson (1907-1988). Super Elipse spisebord med plade af brun laminat, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen 1980, med mærkat herfra. H. 70, B. 180/300, D. 120 cm. Fremstår med almindelige brugsspor. (3)

Varenr: 5966205
DKK 14.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-04-2021
13:27
DKK 500
Poul Henningsen PH Pavestol - sort læder
PH Furniture

 DKK 21.900,00
NYHED LAURITZshop

Skåp
SKÅP, 1900-talets första hälft, bemålad, inredd med lådor och hyllplan, höjd 75, 150x50 cm, nyckel finns

Varenr: 6001390
DKK 3.656 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20-04-2021
13:28
Se mere
Iskos-Berlin, for Muuto model 'Fiber Lounge chair', blå.
Iskos-Berlin, for Muuto model 'Fiber Lounge chair' Stel af egetræ, sæde skal af fiberkomposit betrukket med blåt møbelstof. H. 74,4 B. 60 D. 69 Sh. 38 cm. Udstillingsmodel, enkelte ridser og mærker.

Varenr: 5848077

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-04-2021
13:29
Børge Mogensen. Daybed af eg model 4312
Børge Mogensen 1914-1972. Daybed / briks med stel af massivt egetræ, ryghynder og madras betrukket med det originale ternede stof. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 4312. Madrasmål 193 x 100 x h.13 cm. Fremstår i aldersrelateret stand med alm. brugsspor.

Varenr: 6001870
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-04-2021
13:36
DKK 4.800
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (4)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på fire hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (4)

Varenr: 5767983

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 20-04-2021
13:38
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole, cognac (model 3107) (6)
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af cognac læder, indvendigt med skum. Modelfoto. (6)

Varenr: 5918735

DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 20-04-2021
13:41
Bänk 1900-tal Afrika
BÄNK, trä, 1900-tal, Afrika, skuren dekor med elefanter, höjd ca 46 cm, längd ca 178 cm

Varenr: 6001397
13:42
Se mere
12345...112»