Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 106  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hay, to Cabi-U Cabinets, reolmoduler (2)
Hay Cabi-U, 2 reolmoduler af pulverlakeret stål i farven sort. H. 40 cm., L. 106 cm., D. 41 cm. Monteret med indadgående vippelåge, monteret med ben. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. Mål ca. L. 107 cm. D. ca. 42 cm. H. 61cm. (2) Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan ...
Varenr: 5373958
DKK 1.400 DK, Kolding, Trianglen 20-08-2019
11:50:00
DKK 500
Dansk møbelproducent. Rektangulært spisebord af teak med hollandsk udtræk
Spisebord af teak, fineret rektangulær bordplade med hollandsk udtræk skjult under bordpladen. Ben af massivt træ i bejdset teak oile. Fremstillet i Danmark. H. 76,5 L. 183/283 B. 105 cm. NB. Leveres usamlet i emballage
Varenr: 5397431

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-08-2019
12:11:00
Hans J. Wegner. Sofabord
Hans J. Wegner. Sofabord af massivt egetræ, plade med to klapper. Fremstillet hos Ry Møbler. H. 53 L. 74/136 B. 74 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varenr: 5410719
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-08-2019
12:14:00
DKK 1.900
Ib Kofod-Larsen. To-delt reol med underskab
Ib Kofod-Larsen. To-delt reol med underskab af fineret palisander. Front med hylder samt skab. H. 200 cm. B. 50,5 cm. D. 50/29 cm. Fremstår med mærker samt brugsspor.
Varenr: 5411036
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 20-08-2019
12:18:00
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22, sort læder
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22. Sort læder. Kanvas medfølger. Stol medfølger ikke.
Varenr: 5410696

DKK 2.400 DK, Kolding, Trianglen 20-08-2019
12:22:00
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22, cognacfarvet læder
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22, cognacfarvet læder. Kanvas medfølger, stol medfølger ikke.
Varenr: 5410687

12:26:00
Hay, Fire Sara Bench / bænke (4)
Hay. Model Sara. Fire bænke af sammenlimet krydsfiner med sort laminat, monteret på sort pulverlakeret metalstel. H. 40,5, L. 200, B. 45 cm. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme. Bemærk at der er tale om 4 bænke selvom fotos kun viser 2 bænke (4)
Varenr: 5412112
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 20-08-2019
12:37:00
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl, model Regina
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med stengrå skai. Lidt om selve konstruktionen af sengen: Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig ...
Varenr: 5411367

DKK 10.000 DK, Kolding, Trianglen 20-08-2019
12:39:02
DKK 3.800
Arne Jacobsen. Kontorstol betrukket med sort læder
Arne Jacobsen (1902-1971): Kontorstol betrukket med sort læder, model Oxford. Fempasfod af aluminium med sorte hjul. Lavrygget. Fremstillet hos Fritz Hansen, formgivet i 1965. H. 89. B. 63. Sædeh. 44-45 cm. Hjul kører trægt.
Varenr: 5411369
DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 20-08-2019
12:39:56
DKK 3.800
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (4)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på fire hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (4)
Varenr: 5354953

DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 20-08-2019
12:41:00
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (5)
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. Betrukket med sort læder. Bestående af en lang siddehynde, to sidehynder, samt to ryghynder. Polstret på koldskum, 50kg pr. m3 i sæde og 30kg pr. m3 i sidehynder og ryg. Bemærk: Sofaen og læder stropperne medfølger ikke. (5)
Varenr: 5354792

DKK 4.000 DK, Kolding, Trianglen 20-08-2019
12:42:00
DKK 850
Ginocarollo. Stabelbare spisestole (4)
Ginocarollo. Stabelbare spisestole, model Delfy, af grøn og rød plast, medestel af forkromet stålrør. Fremstår med lettere brugsspor. (4)
Varenr: 5406300
12:46:00
Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson', sort læder
Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Fremstillet i sort dybhæftet læder.
Varenr: 5411191

DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-08-2019
12:59:00
DKK 500
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross D. 40 H. 12,5 cm. Minimale brugsspor
Varenr: 5380657

DKK 1.400 DK, Helsingør, Støberivej 20-08-2019
13:09:17
Luka Design, Contineltal 140 seng, uldstof
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng, polstret med sort Inari 100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop ...
Varenr: 5292495

DKK 7.000 DK, Kolding, Trianglen 20-08-2019
13:10:00
Café bord, Menu, Afteroom hvid
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af hvid pulverlakeret stål. Plade af hvid laminat på MDF. H. 102 Ø 68 cm. Fremstår med brugsspor, et bøjet ben og skrammer. (1)
Varenr: 5375925

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 20-08-2019
13:10:00
Aksel Kjærsgaard rulle/bakkebord af bøg
Aksel Kjærsgaard rulle/bakkebord af bøg med hjul. To skuffer. H. 65, B. 77, D. 50 cm. Med kraftige brugsspor, slitage på bordplader.
Varenr: 5410853
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-08-2019
13:17:00
Hay Loop, sengeramme med Jensen Madras
Hay. Loop Bed, 1 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil en Jensen madras. Fremstår med brugsspor. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme.Sengerammer kan forekomme at være adskilt. Vedrørende ...
Varenr: 5356774
DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 20-08-2019
13:39:00
Hay. 2½- personers modul sofa model Mags
Hay. 2½-pers. modulsofa, model Mags, betrukket med sort Hallingdal uldtekstil fra Kvadrat. L. 228 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Modelfotos, lille variation i brugsspor, kan forekomme. Vedrørende eftersyn så er udstillet en sofa i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber ...
Varenr: 5365846
DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 20-08-2019
13:42:00
Baker Furniture. Ovalt sofabord af mahogni
Baker Furniture. Ovalt sofabord af fineret og massiv mahogni, bordplade med indlagt glas. H. 59 B. 73,5 D. 60,5 cm. Brugsspor.
Varenr: 5389548
13:47:24
Sofabord med intarsia, rokokoform, 20 årh
Sofabord med intarsia, rokokoform, 20 årh.s midte. Fineret rosentræ og mørkpoleret træ, intarsia i form af blomster og bladranker i lysere og mørkere træsorter. Cabriole ben. Støbte beslag af messing. Stedvise brugs- og aldersspor. H. 57. 96 x 59 cm.
Varenr: 5410814
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 20-08-2019
13:50:00
Hay. 2½ personers modul sofa model Mags
Hay. 2½-pers. modulsofa, model Mags, betrukket med sort Hallingdal uldtekstil fra Kvadrat. L. 228 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Modelfotos, lille variation i brugsspor, kan forekomme.
Varenr: 5388181
13:52:00
Charles & Ray Eames, a large table / conference table, model Segmented Table for Vitra
Charles & Ray Eames, a large table / conference table, model Segmented Table for Vitra. Designed in 1964. Tabletop in black oak wood with rounded corners, tubular steel frame on booms of chrome-plated cast aluminium. Dimensions: approx. 350 x 140 cm. Exhibition piece with minor wear.
Varenr: 5310759
DKK 32.780 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-08-2019
13:57:00
DKK 17.135
Two-pillar table med udtræk
Two-pillar table af massivt mahognibejdset træ med udtræk og indbygget plade. H. 74 L. 151/196 D. 106 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, skjolder.
Varenr: 5405711
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 20-08-2019
13:57:25
Sofabord Godot
Sofabord Godot, fra Menu, designet af Iskos- Berlin Rundt bord. Bordplade i linoleum med forchromede benfremstår med småskader Ø 120 H. 24 cm. Vejl. Udsalgspris 6.995-,
Varenr: 5371631

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 20-08-2019
13:58:22
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22, sort læder. Kanvas medfølger, stol medfølger ikke. Modelfoto.
Varenr: 5411187

DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-08-2019
13:59:00
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (6)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med skum (pu) Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (6)
Varenr: 5365270

DKK 3.600 DK, Kolding, Trianglen 20-08-2019
14:01:00
DKK 2.800
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22, cognacfarvet læder. Kanvas medfølger, stol medfølger ikke. Modelfoto.
Varenr: 5411183

14:01:00
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross D. 20 H. 6,2 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage
Varenr: 5380723

14:02:00
Børge Mogensen klapbord / sofabord af bøgetræ model 4500
Børge Mogensen 1914-1972. Klapbord / sofabord af bøgetræ, opklappelig, drejelig plade med beslag af messing. H. 60 L. 90 B. 60/120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen til Børge Mogensens tremmesofa. Fremstår med kraftige brugsspor, ridser, mærker, skjolder.
Varenr: 5409915
14:05:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 106  >>