Vurdering
12345...107»   Varer pr. side   3197 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hästens. Et par senge (2 + 1)
Hästens. Et par senge, monteret med ben af massiv birk. H. 50, L. 200, B. 90 cm. Stemplet 'Medium' under bund. Medfølgende topmadras, 180 x 200 cm. Fremstår med brugsspor. (2 + 1)

Varenr: 5600177
DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 07-04-2020
08:30
DKK 12.500
Dansk Møbelproducent. Sæt på tre cirkulære sofaborde / sideborde (3)
Dansk Møbelproducent. Sæt på tre cirkulære sofaborde / sideborde udført i 22 mm MDF kerne belagt med sort højtryks-laminat. Uoriginalt stel af sortlakeret metal. Ø. 45 cm. H. 42 cm. Leveres usamlet. Skruer medfølger ikke. Bordpladerne kan vælges i farverne: sort / grå / hvid. (Modelfotos) (3)

Varenr: 5627326

DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-04-2020
09:17
365 North, spisetole, model Acura, dark grey (6)
365 North, spisestole, model Acura med skal af formspændt finér, betrukket med mørk grå møbelstof, stel af pulverlakeret metal. H. 75 cm. SH. 44 cm. (6) Husk at du fortsat kan byde og købe på online auktion hos Lauritz.com. Vi kan extraordinært tilbyde gratis opmagasinering af dine køb indtil ...

Varenr: 5611098

DKK 3.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-04-2020
09:20
Ubekendt møbelproducent. Barstol, sort læder
Ubekendt møbelproducent. Barstol af forkromet stål, betrukket med sort læder. Med højdejustering. Højde: 94 cm. Fremstår med brugsspor og skader.

Varenr: 5593668
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 07-04-2020
09:47
Josef Frank klaffbord
JOSEF FRANK, klaffbord, Svenskt tenn, mahognyfanér, med låda i sargen, fotavslut i mässing, höjd ca 57 54x80 cm, bred inkl klaffar 89 cm

Varenr: 5633825
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
10:08
Se mere
SIDEBOARD, 1950/60-tal
SIDEBOARD, 1950/60-tal, gråmålat, benställning i bok, ett par skåpsdörrar fanerade med teak, bredd 110 cm, djup 43 cm, höjd 70 cm.

Varenr: 5633827
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 07-04-2020
10:12
Se mere
Skrivbord
SKRIVBORD, 1700/1800-tal, rokoko, mahogny, 2 lådor i sargen, trälist upptill, höjd 77 cm, 90x48 cm

Varenr: 5633831
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
10:20
Se mere
Soffa Frankrike 1800-talets andra hälft
SOFFA, Frankrike, 1800-talets andra hälft, fast stoppad rygg och sits, förgylld och bronserad, skuren dekor, längd ca 145 cm

Varenr: 5633833
DKK 2.405 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 07-04-2020
10:24
Se mere
Bardisk
BARDISK, 1960/70-tal, laminat med marmorering, glashylla, skodda ben, med belysning, höjd ca 103, stösrta djup 40 samt längd 118 cm

Varenr: 5633836
DKK 1.718 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
10:30
Se mere
Arne Jacobsen , seks syverstole model 3107 (6)
Arne Jacobsen 1902-1971, seks syverstole model 3107, forkromede ben, skal i formbøjet ahorn med forsidepolstring i uld. Er fremstillet hos Fritz Hansen ca 2005. Fremstår med lette alm. brugsspor. (6)

Varenr: 5633640
DKK 4.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
10:30
DKK 3.400
Fåtölj
KARL ERIK EKSELIUS, "Mondo", fåtölj, för JOC-möbler Vetlanda, stomme i borstad aluminium, svart textilklädsel samt armlän i skinn, sitthöjd 39 cm

Varenr: 5633839
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
10:36
Se mere
Två stolar 1800-tal
STOLAR 2 st, sengustavianska, 1800-talets första kvartal, höjd ca 91 cm

Varenr: 5633841
DKK 1.718 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 07-04-2020
10:40
Se mere
Fåtölj 1950-tal
FÅTÖLJ, 1950-tal, armlän i teak, testilklädsel, sitthöjd ca 45 cm

Varenr: 5633843
10:44
Se mere
Spegel sengustaviansk
SPEGEL, sengustaviansk, förgylld och bronserad, dekor av pastellage, överstycke med infälld målning, höjd ca 111 cm

Varenr: 5633845
DKK 4.124 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 07-04-2020
10:48
Se mere
Vitrinskåp Engelsk stil
VITRINSKÅP, 1900-talets mitt, Engelsk stil, mahogny, tvådelad, övre vitrindel med 5 hyllplan i glas, belysning, nedre skåpdel låsbar med hyllplan, totalhöjd ca 198, 154x33 cm

Varenr: 5633846
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
10:50
Se mere
Loungemöbel / soffa
BEN VAN BERKEL, Studio Twin Beam, Offecct, loungesoffa, dubbelsidig, vitlackerad stomme, klädsel av skinn i två nyanser, längd ca 150 cm

Varenr: 5633849
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 07-04-2020
10:56
Se mere
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Natural oil' 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer

Varenr: 5463648

DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
10:56
Par spisestuestole, Menu, Afteroom Dining Plus (2)
Par spisestuestole, fra Menu, designet af Afteroom. Sæde betrukket med brunt læder, og ryg af træ. Stel af pulverlakeret metal. H. 81 Ø. 38 cm. Vejl. Udsalgspris 2.995,- pr. styk. (2)

Varenr: 5633326

DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
10:59
DKK 1.300
Bokhylla
BOKHYLLA, 1940-tal, bemålad, lådor samt skåpsdel, beslag i mässing, höjd 70, 120x30 cm

Varenr: 5633853
11:04
Se mere
Fåtölj, Habitat
FÅTÖLJ, Loveseat, Habitat, stoppad och klädd stomme, lösa plymåer, vävt möbeltyg i ull, sitthöjd ca 40 cm

Varenr: 5633855
11:08
Se mere
Buffé 1800-tal
BUFFÉ, 3 dlr, 1800-talets andra hälft, fanérad i björk, invändigt med hyllplan, höjd 129, 163x45 cm, ej monterad

Varenr: 5633865
11:28
Se mere
Sengustaviansk soffa
SOFFA, sengustavianskt provinsarbete, sannolikt Hälsningland, skuren dekor, bemålad, längd 179, sitthöjd 49 cm

Varenr: 5633867
DKK 2.749 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
11:32
Se mere
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788, Hvidt 'Ice' knapsyet læder. (2)
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788. Betrukket med hvidt 'Ice' knapsyet læder. Polstret på koldskum. Bestående af en siddehynde samt en ryghynde. (2)

Varenr: 5425397

DKK 3.200 DK, Vejle, Dandyvej 07-04-2020
11:35
Karmstolar 2 st
KARMSTOLAAR, 1-par, möjligen Karl Erik Ekselius, för JOC, stomme i björk, plymåer i conacsfärgat läder, sitthöjd ca 45 cm

Varenr: 5633872
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
11:42
Se mere
Matbord EMU
MATBORD, EMU, Italien, vitlackerad metall, för inomhus- och utomhusbruk, höjd ca 74, 200x100 cm

Varenr: 5633882
DKK 2.062 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 07-04-2020
12:02
Se mere
Sofabord af teaktræ
Sofabord af finéret teaktræ. H. 54 L. 120 B. 80 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker.

Varenr: 5634289
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
12:05
Kolonnskåp 1800-tal
KOLONNSKÅP, 1800-talets andra hälft, fanérat i valnöt, höjd ca 140, bredd ca 55 cm

Varenr: 5633885
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 07-04-2020
12:08
Se mere
Spegel med belysning
SPEGEL, 1900-talets mitt, böjträ, teak, 2 st ljusarmar i mässing, elektrifierad, textila skärmar, beslag i förgylld brons, höjd ca 83, samt största bredd 48 cm

Varenr: 5633890
12:18
Se mere
Spelbord
SPELBORD nyrokoko, 1800-talets senare hälft, höjd ca 75 cm, 84x80 cm

Varenr: 5633893
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 07-04-2020
12:24
Se mere
Hörnskåp
HÖRNHÄNGSKÅP, 1800-tal, trärent, höjd ca 102 cm, bredd 80 cm, djup 53 cm

Varenr: 5633895
12:28
Se mere
12345...107»