Kategori  Vurdering
12345...119» ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Charles Eames. Armstol / kontorstol model EA-108
Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med stel og armlæn i poleret aluminium med drejefunktion og vip. Sæde og ryg polstret med gråt læder. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5532238
DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-01-2020
14:20:00
DKK 5.200
Mario Bellini. Barstol, model Cab 410, lav model, lyst læder.
Mario Bellini. Barstol, model Cab 410, lav model, med stel af sortlakeret stål, overtrukket med lyst kernelæder. Designet 1970. Fremstillet hos Cassina med label og loge herfra. H. 100/67 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 5420581
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-01-2020
14:20:00
Mario Bellini. Barstol, model Cab 410, høj model, lyst læder.
Mario Bellini. Barstol, model Cab 410, med stel af sortlakeret stål, overtrukket med lyst kernelæder. Designet 1970. Fremstillet hos Cassina med label og loge herfra. H. 112/81 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 5410949
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-01-2020
14:20:00
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788, cognacfarvet knapsyet læder. (2)
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788. Betrukket med cognacfarvet knapsyet læder. Polstret på koldskum. Bestående af en siddehynde samt en ryghynde. (2)
Varenr: 5425396

DKK 3.200 DK, Vejle, Dandyvej 28-01-2020
14:42:00
Rosentræs hjørne vitrineskab
Rosentræs hjørne vitrineskab med intarsia, profileret top, dør med buet glas, indvendig stofbeklædt med to hylder, messingbeslag, nøgle. H.139 x 75 x d.55 cm. Lette brugsspor, lille stykke kantfinér til øverste hylde medfølger løst. 1900 tallets anden halvdel.
Varenr: 5567237
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-01-2020
14:42:00
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788, sort knapsyet uldstof. (2)
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788. Betrukket med sort knapsyet uldstof polstret på koldskum. Bestående af en siddehynde samt en ryghynde. (2)
Varenr: 5423356
DKK 2.200 DK, Vejle, Dandyvej 28-01-2020
14:43:00
Høj skænk af teaktræ
Høj skænk af fineret teaktræ. Front med fire skydelåger samt seks skuffer. H. 121 cm. L. 200 cm. D. 42,5 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5552897
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-01-2020
14:45:00
Ekornes. Stressless, lænestol med skammel, vinrød læder (2)
Ekornes. Stressless lænestol med stel af bejdset bøgetræ, justerbar siddestilling, betrukket med vinrød læder. Tilhørende skammel. Fremstår med få brugsspor. (2)
Varenr: 5568660
DKK 2.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 28-01-2020
14:45:52
DKK 3.800
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, model 3291, sort classic læder, 2017 med certifikat
Arne Jacobsen 1902 - 1971. Oxford kontorstol med lav ryg med armlæn, model 3291, betrukket med sort classic læder, med vippefunktion samt højdejustérbar fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul med stålkappe. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen i 2017, medfølgende certifikat. ...
Varenr: 5552562

DKK 14.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-01-2020
14:46:00
DKK 6.200
Varenr: 5568662
14:46:35
DKK 4.200
Alvar Aalto. Sæt på fire barstole / taburetter af formbøjet, sortlakeret birketræ. (4)
Alvar Aalto. Sæt på fire barstole / høje taburetter af formbøjet, sortlakeret birketræ. Fremstillet hos Artek med label herfra, model 64. H 65 cm. Ø 35 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (4)
Varenr: 5560383
DKK 3.600 DK, Vejle, Dandyvej 28-01-2020
14:47:00
DKK 1.900
Dansk snedkermester: Buet sofa 1930'erne
Dansk snedkermester: Buet sofa 1930'erne. Beklædt med dybhæftet møbelstof. Fremstår med brugsspor, huller samt røglugt. H 71 cm, SH 41 cm, L 195 cm.
Varenr: 5564169
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-01-2020
14:49:00
Arne Jacobsen. Et par taburetter, 'DOT' model 3170, præget brunt læder. (2)
Arne Jacobsen 1902-1971. Et par taburetter, model DOT med forkromet stel, sæder betrukket med præget brunt læder. Fremstillet hos Fritz Hansen 1998 med label herfra. H. 46 cm. Fremstår professionel nybetrukket med præget brunt læder. (2)
Varenr: 5550064
DKK 2.600 DK, Vejle, Dandyvej 28-01-2020
14:49:00
DKK 850
Dansk møbelproducent: Sofabord - teaktræ
Dansk møbelproducent: Sofabord med kehlet kant og underliggende bladhylde fineret med teaktræ. H 51 cm, D 50 cm, L 138 cm. Fremstår med brugsspor og skjolder.
Varenr: 5568435
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-01-2020
14:49:44
Skænk / vitrineskab, lys grå
Håndlavet vitrine med patineret bemaling. Front med to inddelte glaslåger. Messinglås og medfølgende nøgle, beslag af metal, top med galleri. Fremstår med alm. brugsspor. Mål ca: H. 165 cm, B. 108 cm, D. 41 cm.
Varenr: 5552757
DKK 4.000 DK, Kolding, Trianglen 28-01-2020
14:53:00
Arne Jacobsen. Et sæt på seks stole 'Syveren', model 3107, cognacfarvet Calvados læder. Ny siddehøjde 46,5 cm. (6)
Arne Jacobsen (1902-1971). Et sæt på seks stole 'Syveren', model 3107, produceret af Fritz Hansen, nybetrukket med cognacfarvet Calvados læder, stel af forkromet stålrør. Ny siddehøjde 46,5 cm. Professionel nybetrukket. (6)
Varenr: 5565605
DKK 18.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-01-2020
14:57:00
DKK 14.500
Arne Jacobsen. Et par taburetter, 'DOT' model 3170, cognacfarvet calvados læder (2)
Arne Jacobsen 1902-1971. Et par taburetter, model DOT med forkromet stel, sæder betrukket med cognacfarvet calvados læder. Fremstillet hos Fritz Hansen 1998 med label herfra. H. 46 cm. Fremstår professionel nybetrukket med cognacfarvet calvados læder. (2)
Varenr: 5565699
14:58:00
Dulton / Yasu Sasamoto. skamler, 'Tanden / wisdomtooth''
Dulton 'Wisdom' skammel, udført i cremefarvet lakeret metal. Sign Dulton/ Yasu Sasamoto model No. 100-115. Mål. H. 48 cm. Ø 28 cm. Fremstillet hos Dulton.
Varenr: 5565879

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-01-2020
14:58:08
Skänk gustaviansk stil
SKÄNK, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, bemålad, beslag i mässing, lådfronter och dörrspeglar med räfflad dekor, höjd ca 100, 107x49 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
Varenr: 5567733
DKK 2.139 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 28-01-2020
15:00:00
Se mere
Sidebord i genbrugs elmetræ
Sidebord i genbrugs elmetræ, stel/fod kobber/guld farvet jernstel. Mål 60 x 60 x 60 cm. Kommer samlet. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. Modelfoto. KFH10494G1GN
Varenr: 5519192

DKK 1.100 DK, Herlev, Dynamovej 28-01-2020
15:01:00
Arne Jacobsen . Højrygget Oxford kontorstol. Red Label 2007, sort læder
Arne Jacobsen 1902-1971. Højrygget Oxford kontorstol med betræk af sort læder, model 3272, højdejusterbar med gaspatron, på fempas stjernefod af forkromet aluminium monteret med hjul. Formgivet i 1965. Udført hos Fritz Hansen, Red Label år 2007 med mærkat herfra. Sæde H. 40/55 cm. Fremstår med ...
Varenr: 5424552
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-01-2020
15:04:00
Byrå
BYRÅ,furu med draghandtag i mässingr, 3 lådor och 3 dörrar, 1970/80-tal, höjd ca 92, 120 x 35 cm
Varenr: 5567741
DKK 1.069 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 28-01-2020
15:08:00
Se mere
Julien De Smedt, Muuto. Reolsystem, Stacked. (10)
Julien De Smedt, for Muuto Reolsystem model Stacked, Bestående af: 1 stk. Stacked Podium - Ash 20 x 131,5 x 35 cm. 9 stk. Stacked - Ash - Medium 43,6 x 43,6 x 35 cm. OBS! modelfoto Alle kasser leveres i original emballage.
Varenr: 5518085

DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-01-2020
15:11:16
Erwan & Ronan Bouroullec. Soft Shell Chair
Erwan & Ronan Bouroullec. Soft Shell Chair. Drejbare stol betrukket med læder, stel af forkromet stål. Fremstillet hos Vitra med label, stempel og fane herfra. H. 82/48 cm. Fremstår med mindre brugsspor, lette ridser på stel.
Varenr: 5478992
15:12:00
Bord samtida
BORD, samtida, med löstagbar vändbar bricka i vit och svart laminat, bok, tredelad fot, höjd ca 62, diameter 54 cm
Varenr: 5567747
DKK 1.069 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 28-01-2020
15:14:00
Se mere
Ole Wanscher. Sofabord af mahogni
Ole Wanscher. Sofabord af lakeret fineret mahogni. H. 56 cm. B. 130 cm. D. 65 cm. Fremstillet af PJ Møbler. Fremstår med afblegning samt afslag på ene ben, mærker, mindre ridser samt brugsspor.
Varenr: 5561330
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-01-2020
15:15:00
Kasper Salto bord
KASPER SALTO, bord, "Little Friend", Fritz Hansen, Damnark, 2006, underrede i stål, skiva i vit laminat, justerbar höjd, diameter 45 cm
Varenr: 5567752
DKK 1.782 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 28-01-2020
15:19:00
Se mere
Biblioteks trappe af mahogni, 1800-tallet
Engelsk biblioteks trappe af mahogni, ilagt med læder og lyse listeindlægninger, 2 trin med låge, hvorunder rum, drejede ben, 1800-tallet. H. 67,5 cm. 67x41 cm. Fremstår med brugsspor, flere skader og enkelte reparationer.
Varenr: 5568547
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-01-2020
15:19:37
Fatboy. Tre sækkestole (3)
Fatboy. Tre sækkestole. 160 X 120 cm. To sorte, en rød. Fremstår med brugsspor. (3)
Varenr: 5548845
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 28-01-2020
15:20:00
DKK 450
Serveringsbord af hvid bemalet træ
Serveringsbord af hvid bemalet træ, rund plade og underhylde, monteret med hjul. H.56/80 (med hanke) Ø 70 cm. Af nyere dato.
Varenr: 5567276
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-01-2020
15:20:54
12345...119»