Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 122  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
BG design. Buet barskab / skænk i palisander, model 'Temple board'
BG design. Buet barskab i palisander, model 'Temple board'. Udført i udvalgt vintage palisander. Front med jalousilåger bag hvilke rum med små hylder. Hvilende på skråtstillede, massive ben. H. 74 B. 85 D. 45 cm. Fremstillet hos BG Design ved Bjarne Green. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 5460198
DKK 8.000 DK, Kolding, Trianglen 24-10-2019
09:37:00
Hans J. Wegner. Et par Kinastole, kirsebær (2)
Hans J. Wegner (1914-2007). 'Kinastolen', et par armstole med stel af massivt lys kirsebær, original løs vendbar sædehynde betrukket med knapsyet vegetabilsk læder. Formgivet 1943. Fremstillet hos Fritz Hansen med label herfra, model FH 4283. H. 82/44 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Litt.: ...
Varenr: 5455851
DKK 30.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2019
09:55:00
DKK 18.000
To væghængte vitrineskabe. Sort bemalet. (2)
Par væghængte vitriner, sortmalet. Front med glaslåge bag hvilke hylde. Indvendig hvidmalet. H. 60 cm. B. 50 cm. D. 22 cm. Modelfoto.(2)
Varenr: 5403366

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-10-2019
09:59:00
Karri Monni for Lapalma. Barstol model Thin, hvid læder
Karri Monni for Lapalma. Barstol model Thin med metal stamme og fod, sæde af hvid læder. Udstillingsmodel. Fremstår med let smuds. Vejledende udsalgspris 4.025 DKK Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs...
Varenr: 5476847

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2019
10:00:00
Karmstolar gustaviansk stil
KARMSTOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, bemålade, rutig klädsel, sitthöjd ca 47 cm
Varenr: 5474401
DKK 2.095 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 24-10-2019
10:06:00
Se mere
Bokhylla i bonad björk
BOKHYLLA, 1900-talets andra hälft, stomme i bonad björk, skåplucka med bakomliggande hyllplan, beslag i gulmetall, höjd c 77, 120x27 cm
Varenr: 5474406
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 24-10-2019
10:11:00
Se mere
Karl Malmvall trappstege
KARL MALMVALL, "Step Mini", trappstege, Design House Stockholm, stomme i massiv ek, ihopfällbar, etikettmärkt, plattformens höjd ca 45 cm
Varenr: 5474410
DKK 2.095 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 24-10-2019
10:15:00
Se mere
Fåtöljer efter Marcel Breuer
MARCEL BREUER, efter, "Wassily Lounge Chair", fåtöljer, 1 par, stomme av kromade stålrör, sits och rygg grått skinn, sitthöjd ca 43, höjd 74, bredd 77 cm
Varenr: 5474413
10:18:00
Se mere
Fåtölj Le Corbusier LC1
LE CORBUSIER, fåtölj, Cassina, modell LC1, formgiven omkring 1928, sitsar och ryggstödd klädda i kalvskinn, märkta i ramen Lecorbusier LC/1 756, sitthöjd ca 38 cm
Varenr: 5474414
DKK 4.189 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 24-10-2019
10:19:00
Se mere
Foxy Potato. Vega Magasinholdere (2)
Foxy Potato. Vega Magasinholdere 2 stk. af Sort olieret Eg. Mål. L. 201,4 H. 30 D. 7,6 cm. Original emballage. Modelfoto. (2) Vejledende udsalgspris pr stk.2.699 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs....
Varenr: 5477274

DKK 2.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2019
10:20:00
DKK 500
HAY CPH30 Table 200 x 90, Off White
HAY CPH30 Table 200 x 90 x 74 cm. Bordplade af farvet linoleums plade, stel af sæbebehandlet solid eg. Designet af Ronan og Erwan Bouroullec. Original emballage. Modelfoto. Vejledende udsalgspris 8.999 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og ...
Varenr: 5477298

DKK 4.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2019
10:20:00
Kopparskrin
KOPPARSKRIN, märkt Alfred Berghel 26.9.1917 Æskulap (Asclepius), 42 x 33 cm, höjd 100 cm, med två trälådor, Danmark.
Varenr: 5474419
DKK 3.725 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 24-10-2019
10:24:00
Se mere
Karmstolar 4 st 1900-talets mitt
KARMSTOLAR, 4 st, 1900-talets mitt, fast stoppad rygg och sits, sitthöjd ca 46 cm
Varenr: 5474422
DKK 1.047 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 24-10-2019
10:27:00
Se mere
WeDoWood, SJ Bookcase Large (Vario reol)
WeDoWood - SJ Bookcase Large (Vario reol) Designet af WE:DO:WOOD. Udført af bambus. Størrelser: 4 stk. kasser: 32x63x30, 55x36x28 and 2 stk. 49x49x31 cm. Ophængsliste: 2 x 1,15 m.Udstillingsmodel, første foto er et modelfoto. Vejledende udsalgspris 7.800 DKK. Denne vare er en del af en ...
Varenr: 5472318

DKK 4.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2019
10:35:00
Torbjörn Afdal
TORBJÖRN AFDAL, blombänk, Norge, "Mellemstrands trevareindustri, Norway för Bruksbo", teak, längd 157, bredd 42, höjd 44 cm, etikettmärkt.
Varenr: 5474425
11:00:00
Se mere
Byrå 1800-tal
BYRÅ, 1800-talets slut, bemålad, 4 lådor, beslag i mässing, höjd 94, 97x45 cm
Varenr: 5474428
11:03:00
Se mere
Sideboard
SIDEBOARD, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, mörkbetsad ek samt detaljer i rotfanér, handtag i brons, med lådor, nyckel finns, höjd ca 102 smt 105x50 cm
Varenr: 5474429
DKK 1.047 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 24-10-2019
11:04:00
Se mere
Myran stolar
ARNE JACOBSEN, "Myran", 2 stolar, 1988, Fritz Hansen, Danmark, vitlackerad sits av formpressad trä, 4 ben av förkromat stålrör, sitthöjd ca 45 cm
Varenr: 5474435
DKK 1.746 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 24-10-2019
11:10:00
Se mere
Bokhylla i teak 1960-tal
BOKHYLLA, 1960-tal, teak, tvådelad, inredd med hyllplan, underdel med utdragbar skrivskiva, pardörrar samt 4 lådor, överdel med hyllplan samt två lådor, höjd ca 164, 120x40 cm
Varenr: 5474437
11:12:00
Se mere
G.A.D pockethyllor 1 par
KRISTIAN ERIKSSON, pockethyllor, 1 par, G.A.D, stomme i vitoljad björk, brickmärkta, höjd ca 58 cm, yttermått ca 58x15 cm
Varenr: 5474442
11:17:00
Se mere
Bruno Mathsson
BRUNO MATHSSON / PIET HEIN, "Superellips", matbord, Fritz Hansen, Danmark, skiva i vitt laminat och aluminiumkant, kromade spännben, etikettmärkt, höjd ca 73, 180x120 cm
Varenr: 5474444
11:19:00
Se mere
Marit Stigsdotter pall
MARIT STIGSDOTTER, "Origo", pall, Stolab, stomme i grålackerad björk, undertill stämplad Stolab, sitthöjd ca 45 cm
Varenr: 5474451
11:26:00
Se mere
Byrå rokokostil
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt, fanerad i mahogny, beslag i brons, skiva i kalksten, nyckel finns, höjd ca 81 samt 52x95 cm
Varenr: 5474453
11:28:00
Se mere
Tre væghængte vitrineskabe. Sort bemalet. (3)
Tre væghængte vitrineskabe. Udført i sort bemalet træ. Profileret top, greb af patineret messing. Vendbare. Glaslåge/sider samt glashylder. H. 50 cm. B. 27 cm. D. 30 cm. Modelfoto.
Varenr: 5319274

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-10-2019
11:36:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 180 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 180 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.
Varenr: 5337695

DKK 3.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-10-2019
11:41:00
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788, antracitgråt knapsyet uldstof. (2)
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788. Betrukket med antracitgråt knapsyet uldstof. Polstret på koldskum. Bestående af en siddehynde samt en ryghynde. (2)
Varenr: 5425405

DKK 2.200 DK, Vejle, Dandyvej 24-10-2019
11:43:00
Dulton / Yasu Sasamoto. skamler, 'Tanden / wisdomtooth''
Dulton 'Wisdom' skammel, udført i cremefarvet lakeret metal. Sign Dulton/ Yasu Sasamoto model No. 100-115. Mål. H. 48 cm. Ø 28 cm. Fremstillet hos Dulton.
Varenr: 5280502

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-10-2019
11:52:00
We do Wood. Skuffemodul/bord, Geo
We do Wood. Lille børnebord eller lille skuffemodul udført af bambustræ. Model Geo. H. 45 cm. B. 70 cm. D. 39 cm. Usamlet i original emballage. Modelfoto. Vejledende udsalgspris 1.950 DKK Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra ...
Varenr: 5472249

DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2019
12:00:00
DKK 850
Byrå med uppsats
BYRÅ med uppsats, omkring 1900, kanelerad dekor, nyckelskyltar och draghandtag i mässing, höjd 90, 102,5x52 cm
Varenr: 5474458
DKK 1.396 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 24-10-2019
12:03:00
Se mere
Fåtölj
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, omkring mitten av 1900-talet, sadelgjord samt textilklädsel, armlän i lackerat trä sitthöjd ca 45, rygghöjd ca 92 cm
Varenr: 5474460
12:05:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 122  >>