Vurdering
12345...118»   Varer pr. side   3518 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem, System Ultra (2)
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem, System Ultra A22, bestående af i alt fire hylder, fire vanger samt bøjler af hvid pulverlakeret stål. Formgivet af Poul Cadovius i 1957, indbragte Poul Cadovius en sølvmedalje på "XI Triennale" i Milano samme år. Fremstillet af dk3. H. 70, B. 72 pr. ...

Varenr: 6076361

DKK 3.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-10-2021
09:10
Thomas Pedersen. Sofabord model icicle, sort
Thomas Pedersen. Sofabord med plade med sort laminat, runde skråtstillede stilspidsede ben af massiv sortlaseret egetræ. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model Icicle. H. 43 B. 127 D. 89 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6097267
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-10-2021
10:08
Design By Us Fat B**** lounge sofa
Design By Us

 DKK 30.390,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Konsolbord , i massivt rustikt træ
Konsolbord fremstillet i massivt rustikt træ. Mål: H. 85 cm, D.40 cm, L. 120 cm. Modelfoto. Fremstår usamlet

Varenr: 6091515

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-10-2021
10:15
Menu. Ovalt spejl. Model Norm 'grå'.
Menu. Ovalt spejl. Model Norm 'grå'. Ramme af pulverlakeret aluminium. 130 X 40 cm. Nedpakket i original emballage. Modelfoto vejl.udsalgspris 2799,-

Varenr: 6093983

DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 16-10-2021
10:18
Juul Design. Lænestol m. skammel model Sitta. (2)
Juul Design. Lænestol med skammel, model Sitta. Udført med stel i sæbebehandlet bøg, fuldpolstret med sort læder. H. 103. B. 56 cm. (2)

Varenr: 6095369
DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-10-2021
10:39
Fire armstole i massiv grønlakeret træ med natursæde. (4)
Fire amstole i massiv grønlakeret træ med patineret look på kanter, natursæde i massiv bejdset træ. H. 110. B. 62. D: 50 cm. udstillingsmodeller. (4)

Varenr: 6095930
DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-10-2021
10:41
Tateishi Shoiji. Chaiselong
Tateishi Shoiji. Chaiselong/lænestol med krydsbenstel, udført i ege- og valnøddetræ, betrukket med lyst møbelstof. L. 170/182 cm. B. 60/76 cm. H. ryg 95 cm. Fremstår i emballage. Modelfoto.

Varenr: 5999603

DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-10-2021
10:45
DKK 5.000
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm. Modelfoto.

Varenr: 5930484

DKK 6.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-10-2021
10:46
DKK 3.800
Design By Us Hard To Resist sofabord
Design By Us

 DKK 11.990,00
NYHED LAURITZshop

Tateishi Shoiji. Chaiselong
Tateishi Shoiji. Chaiselong/lænestol med krydsbenstel, udført i ege- og valnøddetræ, betrukket med mørkt møbelstof. L. 170/182 cm. B. 60/76 cm. H. H. ryg 95 cm. Fremstår i emballage. Modelfoto.

Varenr: 6076187

10:47
DKK 5.000
Welling & Ludvik for Fredericia Furniture. 10 spisestole, model Pato, lyseblå (10)
Welling & Ludvik. 10 spisestole overpolstret med lyseblåt remix stof, stel af sortlakeret stål. Fremstillet for Fredericia Furniture, model Pato. Sh. 47 cm. Fremstår med håndteringsspor (10)

Varenr: 6097120
DKK 6.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-10-2021
10:51
DKK 5.000
Space Copenhagen for Fredericia Furniture. Lænestol model Swoon, Grand Mohair
Space Copenhagen. Lænestol betrukket med brunt Grand Mohair møbelstof, stel af sortlakeret metal med firpasfod. Fremstillet ved Fredericia Furniture, model Swoon Lounge Petit, mrk. herfra. B. 74, H. 84, Sh. 35 cm. Fremstår med håndteringsspor.

Varenr: 6097091
DKK 6.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-10-2021
10:56
Par sideborde af marmor og forkromet metal (2)
Par sideborde med løse bordplader af hvidbroget marmor, stel af forkromet metal. H. 42, B. 65, D. 38 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, patina og mærker. (2)

Varenr: 6098892
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-10-2021
11:09
Roon & Rahn. Entrebænk af egtræ
Entrebænk af massiv olieret og mørkbejdset egetræ med opbevaring under sædet, justerbare stillefødder. Udført og formgivet af Roon & Rahn.Århus. H. 42. B. 90. D. 26 cm. Leveres usamlet

Varenr: 6093924

DKK 2.800 DK, Nivå, Stejlepladsvej 16-10-2021
11:36
Spejl med ramme af sølv
Spejl med ramme af træ påsat gesso belagt med sølv. 170 x 55 x 3 cm. Fremstår i original indpakning. Modelfoto.

Varenr: 5944785
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-10-2021
11:42
Norm Architects for Menu. Model Norm Wall Mirror. Rektangulær spejl grå

Varenr: 6094144

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 16-10-2021
11:46
Sofamodul, model Vincent (2)
Sofamodul, model Vincent betrukket med petrol farvet møbelstof, ben sortlakeret. Samlebeslag medfølger. H. 76 B. 109 D. 93 Sh. 44 cm. Udstillingsmodel med håndteringsmærker. (2)

Varenr: 6098964

11:54
Poul Henningsen PH Slangetaburet - grøn satin
PH Furniture

 DKK 4.490,00
NYHED LAURITZshop

Roon & Rahn. Hattehylde med knager, 78 sort
Hattehylde af massiv og sortlakeret egetræ med bøjlestang med kroge. Udført og formgivet af Roon & Rahn. Århus. H. 13. B. 78. D. 26 cm. Leveres usamlet.

Varenr: 6089692

DKK 1.400 DK, Nivå, Stejlepladsvej 16-10-2021
12:09
DKK 700
Peter J. Lassen. Montana. Fritstående Tv-modul, grålakeret
Peter J. Lassen. Montana. Fritstående Tv-modul af grålakeret MDF med hylde samt åbne rum, monteret på hjul. Fremstillet hos Montana. H. 52 B. 98 D. 70 cm. Fremstår snavset med ridser og mærker.

Varenr: 6090382
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-10-2021
12:12
'Babette' lænestol
'Babette' lænestol overpolstret med Moss Rust velour, monteret på en lav fod med drejefunktion. H. 73, Sh. 43, B. 84 cm. Designet af Katrine Bjørn. Udstillingsmodel med håndteringsmærker.

Varenr: 6099323

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-10-2021
12:12
4 stole af teak og bøg, sæder med uld (4)
4 stole af teak og bøg, sæder betrukket med uld, H. 78 cm. Sædehøjde 45 cm. Fremstår med brugsspor samt betræk med enkelte pletter. (4)

Varenr: 6098713
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 16-10-2021
12:14
DKK 450
Spejl i forgyldt ramme
Spejl i forgyldt ramme med udskæringer, facetslebet glas. Mål med ramme 103x136 cm. Brugsspor.

Varenr: 6098652
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-10-2021
12:17
Ukendt møbelproducent. Par lænestole samt fodskammel (3)
Ukendt møbelproducent. Par lænestole samt fodskammel. Ca. år 2000. Betrukket med møbelstof, ben af træ, hjul på forben på den ene stol. H. 100 cm., B. 84 cm. Fremstår med slidtage / pletter på stof, lugter let hengemt. (3)

Varenr: 6087933
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-10-2021
12:28
Dansk møbelproducent. Væghængt vitrineskab, teaktræ
Dansk møbelproducent. Væghængt vitrineskab af teaktræ, front med to skydelåger af glas. H. 50 L. 110 D. 28 cm. Fremstår med brugsspor, enkelt finerafslag, ridser samt synlige skruer.

Varenr: 6095796
DKK 1.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-10-2021
12:30
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' natural' olieret egetræ, 210 cm
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Natural ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 210 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. black sqare metal legs Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Modelfoto , variationer i åretegning forekomme.

Varenr: 6002213

DKK 2.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-10-2021
12:34
DKK 1.800
Poul Henningsen PH Slangetaburet - hvid satin
PH Furniture

 DKK 4.490,00
NYHED LAURITZshop

Kinesisk fritstående konsol/alterbord af lakeret elmetræ
Kinesisk fritstående konsol/alterbord af lakeret elmetræ. H. 90 cm. B. 195 cm. D. 27 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6092609
DKK 3.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 16-10-2021
12:37
Sofabord af genbrugs egetræ med patineret guldfarvet stel.
Sofabord af genbrugs egetræ med patineret guldfarvet stel. H. 45,5 x B. 98 x D. 98 cm. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. Modelfoto. KFV00411NG

Varenr: 6098820

12:41
Fanny sovesofa udført i lysegrå stof.
Fanny sovesofa udført i lysegrå stof, ben i metal, pulverlakeret mat sort . H. 91 B. 196 D. 98 cm. Udslået mål 123 cm x 196 cm. Modelfotos. Varen og emballagen har været transport håndteret, hvilket gør at håndteringsspor forekommer. Fremstår med snavset på et hjørne, samt et lille hul. på stof. ...

Varenr: 6093606
DKK 1.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-10-2021
12:43
Fanny sovesofa udført i lysegrå stof, ben i metal, pulverlakeret mat sort . H. 91 B. 196 D. 98 cm. Udslået mål 123 cm x 196 cm. Modelfotos. Varen og emballagen har været transport håndteret, hvilket gør at håndteringsspor forekommer. Fremstår med lidt slid på stof. Vejl. udsalgspris 3039,-

Varenr: 6093607
12:48
Arne Hovmand Olsen. Par lænestole af teak (2)
A. Hovmand Olsen. Par lænestole med stel af teak, 1960'erne. Samlingskruer af messing. Fremstillede hos A.R. Klingeberg & Søn. H. 78. B. 60 cm. Sædeh. 44-45 cm. Fremstår renoverede og med nyt betræk i form af sort kunstskind (2)

Varenr: 6093510
DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-10-2021
12:55
DKK 5.000
Brødrene Andersen. Væghængt reol
Brødrene Andersen. Væghængt reol af sortlakeret træ med front af fire skuffer samt enkelt åbent rum. Vægbeslag medfølger. H. 63 B. 122 D. 42 cm. Fremstår snavset med håndteringsspor herunder ridser og mærker.

Varenr: 6095757
12:57
12345...118»