Vurdering
12345...107»   Varer pr. side   3186 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Deszine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Cognacfarvet læder (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Fremstillet i cognacfarvet dybhæftet læder. Modelfoto. (2)

Varenr: 5658015

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2021
08:01
Iskos-Berlin, for Muuto. Par stole model Fiber side chair tube base. (2)
Iskos-Berlin, for Muuto. Par stole model Fiber side chair tube base. Stel af sortlakeret stålrør, sæde og ryg af sort fiberkomposit. H. 77 B. 49.5 D. 53 SH. 46 cm. Modelfoto. Udstillingsmodeller. (2)

Varenr: 5846607

08:12
Design By Us Size Zero B**** stol
Design By Us

 DKK 11.590,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Living Divani. Tre-personers sofa
Living Divani. Tre-personers sofa på runde ben af stål. Aftageligt betræk af hvidt møbelstof. Pyntepuder medfølger.H. 60, SH 40 cm, L. 220, D. 90. Fremstår med smuds på betræk samt peeling.

Varenr: 5903105
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2021
08:15
Mika Tolvanen for Muuto. Barstol model Visu.
Mika Tolvanen for Muuto. Barstol af egetræ model Visu barstol af formspændt og lakeret egetræ. fodstøtte af stål H. 79 B. 42 D. 42 SH 75 cm. Udstillingsmodel

Varenr: 5758308

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2021
08:16
Iskos-Berlin, for Muuto. Barstol, model Fiber Bar Stool.
Iskos-Berlin, for Muuto. Barstol, model Fiber Bar Stool med hvidlakeret stel, sæde af plast fiber. SH. 65 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5758342

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2021
08:20
Iskos-Berlin, for Muuto Barstole, model Fiber Bar Stool. Sortlakeret stel af metal, sæde af fiberkomposit betrukket med stof. H. 76 B. 42.5 D. 44,5 SH. 75 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5758333

08:22
Spejl, Menu, Pepe Marble mirror
Spejl, fra Menu, Pepe Marble mirror, messing og marmor, H. 25 Ø 25 D. 3 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage

Varenr: 5810306

08:30
Kristian Sofus Hansen & Nicolaj Nøddesbo for NORR11. Bordplade model Oku
Kristian Sofus Hansen & Nicolaj Nøddesbo for NORR11. Bordplade model Oku af fineret ege. 120 x 94 cm. Ben medfølger ikke. Udstillingsmodel.

Varenr: 5852933

09:00
Design By Us Lazy B**** daybed
Design By Us

 DKK 19.390,00
NYHED LAURITZshop

Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (6)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (6)

Varenr: 5495904

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2021
09:12
DKK 450
Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson', sort læder (2)
Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Fremstillet i sort dybhæftet læder. Modelfoto. (2)

Varenr: 5906111

09:15
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149 (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149. Cognac læder. Stropper af brunt læder. Modelfoto. NB. stol medfølger ikke. (2)

Varenr: 5860230

09:20
Iskos-Berlin for Muuto. Fiber Lounge chair
Iskos-Berlin for Muuto. Lænestol, model 'Fiber Lounge chair', stel af laseret træ, skal af kompositmateriale, begge i farven: Dusty grey. H. 74,4 B. 60 D. 69 Sh. 38 cm. Udstillingsmodel, fremstår med ridser

Varenr: 5778396

09:21
Deszine Talks. Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16, sort læder.
Deszine Talks. Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16, af sort skind. Vendbare med stropper i kernelæder. Med dansk produceret skum: 4 cm 50kg/m3 i sæde og 3 cm 30kg/ m3 i ryg. Modelfoto, stol medfølger ikke.

Varenr: 5859629

09:22
Thomas Bentzen for Muuto, 'Loft Bar Stool', barstol
Thomas Bentzen, for Muuto Barstole, model Loft Bar Stool. Lakeret stel af metal, sæde og ryg af lakeret egetræfiner. H. 108,5 B. 42.5 D. 49 SH. 65 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5905697

09:27
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149. Sort læder. Stropper af brunt læder. Modelfoto. Bemærk.! Stol medfølger ikke. (2)

Varenr: 5859668

09:36
Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol og skammel. Cognac (5)
Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Betrukket med cognac læder. Komplet bestående af fem dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn, samt en hynde til fodskammel. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (5)

Varenr: 5859815

DKK 4.600 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2021
09:37
Design By Us Fat B**** lounge sofa
Design By Us

 DKK 30.390,00
NYHED LAURITZshop

Anderssen & Voll. Outline Studio, Lænestol
Anderssen & Voll for Muuto. Lænestol, model 'Outline'. betrukket med møbelstof, stående på sortlakerede metal ben. Mål: H. 71 cm. SH. 40 cm. B. 88 cm. D. 84 cm.. Udstillingsmodel. Vejl. udsalgspris kr. 13.900,-

Varenr: 5796723

DKK 6.400 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2021
09:41
Reol og barskab i palisander (2)
Reol og barskab i fineret palisander. Reol med topplade i mahogni. H. 129, B. 87, D. 30 cm. Barskab med bundhængslet låge bag hvilken hylderum og bakkeskuffer. Herover åbne hylderum. H. 130, B. 90, D. 31 cm. Begge fremtræder med brugsspor. (2)

Varenr: 5906025
09:50
Piet Hein. Par barstole, cognacfarvet anilin læder, model 9511 (2)
Piet Hein 1905 - 1996. Et par barstole med stel af forkromet stålrør, monteret på rund fod af aluminium. Formgivet af Piet Hein i 1961, fremstillet hos Fritz Hansen 1982 med label herfra, model 9511. H. 80 cm. Fremstår med brugsspor på fodstykke. Professionel nybetrukket med cognacfarvet anilin ...

Varenr: 5897544
DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2021
09:53
DKK 3.800
Et par børnelænestole model Polster. (2)
Et par børnelænestole model Polster med aftageligt betræk. Seks betræk medfølger. H. 84 cm. D. 81 cm. SH.44 cm. Original emballage. (2)

Varenr: 5912015

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2021
09:53
Eva Fly. spisebord model Hide Tabel unika produkt.
Eva Fly. spisebord model Hide Tabel unika produkt / prototype. Bordplade af 'pergament' udspændt okse råhud monteret på stel af egetræ med faldskærmsline. L.150, B.100, H.72 cm. Designet i 2014 af møbeldesigner Eva Fly. Certifikat medfølger. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5863172
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2021
10:06
Soffa
SOFFA, 1900-talets slut, 3 sits, textilklädsel, längd 230, sitthöjd 46 cm

Varenr: 5911617
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 24-01-2021
10:08
Se mere
Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord/ konferencebord af hvid laminat
Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord/ konferencebord af hvid laminat, runde tilspidsede ben, bådformet plade. Brændestemplet fra Lau Lauritsen. H. 73, B. 243, D. 110 cm. Fremstår med lettere brugsspor og mærker.

Varenr: 5891243

10:16
DKK 1.300
Spegel
SPEGEL, 1800-talets andra hälft, blandstil, oval, med rikligt skuren dekor med bl akantusblad, blank och mattförgylld, höjd ca 62 cm

PROVENIENS: Majoren och samlaren Carl Johansson, Härnösand
LITTERATUR: Svenska Hem i ord och bild, Juli 1924

Ingår i temaauktionen Selected antiques

Varenr: 5911622
DKK 2.193 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 24-01-2021
10:18
Se mere
Design By Us

 DKK 12.190,00
NYHED LAURITZshop

Bord Plank
PLANK, bord, vit laminatskiva, pelarfot i kromat samt gjutjärn, diam 110 cm, höjd ca 72 cm

Varenr: 5911626
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 24-01-2021
10:26
Se mere
Armlänstolar, efter Johan Erik Höglander
ARMLÄNSTOLAR, ett par, sengustaviansk stil, efter Johan Erik Höglander, träskuren dekor, genombruten rygg, volutformade armlän, hörnen men växtornamentik, godronnerade benanfanger, avsmalnande kannelerade ben, bemålade i vitt, sitthöjd 41 cm

Varenr: 5911627
DKK 2.924 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 24-01-2021
10:28
Se mere
Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol (4)
Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Brede 57 cm. Cognacfarvet læder. Komplet bestående af fire dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (4)

Varenr: 5658416

DKK 3.800 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2021
10:29
DKK 450

Varenr: 5852934

10:30
Sofabord med bordplade af genbrugs elmetræ
Sofabord med bordplade af genbrugs elmetræ, bordpladen er varmvoksbehandlet, stellet er hvidt antikmalet træ. L. 140 cm. B. 80 cm. H. 42 cm. Bordet leveres samlet i en colli. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i ...

Varenr: 5518964

DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2021
10:32
Thomas Bentzen for Muuto. Seks stole model 'Loft Chair' (6)
Thomas Bentzen for Muuto spisestuestole, model 'Loft Chair'. Grønlakeret stel af metal, sæde og ryg af egetræsfiner. H. 78,5 B. 42.5 D. 48 SH. 46 cm. Fremstår i original emballage. (6)

Varenr: 5846843

DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2021
10:37
12345...107»