Vurdering
12345...112»   Varer pr. side   3357 resultater Liste Galleri
David Rowland. Howe, 40/4 stabelstole (8)
David Rowland,1924-2010. Otte stabelbare stole model 40/4, sæder i sortlaseret finér og stel i grålakeret stål. Fremstillet hos Howe, Odense. Fremstår ubrugte, men kan have enkelte håndteringsmærker. (8)
Varenr: 6288011
Showroom: DK, Odense

02-12-2022
20:50
DKK 6.400
DKK 9.600
Thomas Bentzen. Loungestol model Cover Lounge Chair.
Thomas Bentzen. Loungestol med sæde og kopstykke af formbøjet fineret grålaseret egetræ, stel af massivt grålaseret egetræ. Fremstillet hos Muuto, model Cover Lounge Chair. Original emballage. Modelfotos.
Varenr: 6246260
Showroom: DK, Herlev

02-12-2022
20:53
Norm Architects for Menu. Ni skalstole. Model Harbour Dining Chair (9)
Norm Architects for Menu. Ni skalstole. Model Harbour Dining Chair med skaller af sort plast, ben af sortlakeret stål. H. 81, Sh. 44, B. 50/58 cm. Udstillingsmodeller med håndteringsspor, ridser og mærker (9)
Varenr: 6275928
Showroom: DK, Herlev

02-12-2022
20:54
DKK 7.600
DKK 12.000
David Rowland, stabelbare armstole model 40/4 (12)
David Rowland, stabelbar stol model 40/4, sæde og ryg i asketræsfinér, stel i grålakeret stål. Fremstillet hos Howe, Middelfart. Fremstår ubrugt, dog uden original emballage. Bemærk! Der bydes på 12 stole og ikke 10 som afbilledet! (12)
Varenr: 6288100
Showroom: DK, Odense

02-12-2022
20:55
DKK 8.400
DKK 15.000
Mantra for Menu. Ti spisestuestole, model 'Harbour Side Chair' (10)
Mantra for Menu. Ti spisestuestole, model 'Harbour Side Chair'. Skål af komposit materiale, stående på egetræs stel. H. 80 B. 49 cm. Udstillingsmodeller med brugsspor. (10)
Varenr: 6275889
Showroom: DK, Herlev

02-12-2022
20:56
DKK 8.000
DKK 16.000
Iskos-Berlin. Muuto, to armstole, model 'Fiber Armchair' (2)
Iskos-Berlin. Muuto, to armstole, model 'Fiber Armchair' Stel af massivt eg, sæde af fiber-komposit overpolstret med to forskellige farver mørkt møbelstof. H. 77 B. 54.5 D. 56 SH. 46 cm. Udstillingsmodel med brugsspor. (2)
Varenr: 6284365
Showroom: DK, Herlev

02-12-2022
20:57
David Rowland, stabelbar armstol model 40/4, sæde og ryg i egetræsfinér, stel i grålakeret stål. Fremstillet hos Howe, Middelfart. Fremstår ubrugt, dog uden original emballage. (12)
Varenr: 6287968
Showroom: DK, Odense

02-12-2022
21:00
DKK 8.400
DKK 15.000
David Rowland. Howe, 40/4 stabelstole (10)
David Rowland,1924-2010. Ti stabelbare stole model 40/4, sæder i sortlaseret finér og stel i grålakeret stål. Fremstillet hos Howe, Odense. Fremstår ubrugte, men kan have enkelte håndteringsmærker. (10)
Varenr: 6288008
Showroom: DK, Odense

02-12-2022
21:05
DKK 8.000
DKK 12.000
David Rowland, stabelbare armstole model 40/4 (18)
David Rowland, stabelbar stol model 40/4, sæde og ryg i asketræsfinér, stel i grålakeret stål. Fremstillet hos Howe, Middelfart. Fremstår ubrugt, dog uden original emballage. Bemærk! Der bydes på 18 stole og ikke 10 som afbilledet! (18)
Varenr: 6288091
Showroom: DK, Odense

02-12-2022
21:10
DKK 12.500
DKK 22.000
Anderssen & Voll for Muuto. Modul, model 'Connect' 3-pers. sofa (3)
Anderssen & Voll for Muuto. Modul, model 'Connect' 3-pers. sofa, betrukket med 'Vancouver 13'. L. 320 cm. H. 72 cm. D. 92 cm. SH. 37 cm. Fremstår med mindre håndteringsmærker.(3)
Varenr: 6279752
Showroom: DK, Herlev

02-12-2022
21:11
DKK 12.000
DKK 16.000
David Rowland, stabelbar stol model 40/4, sæde og ryg i egetræsfinér, stel i grålakeret stål. Fremstillet hos Howe, Middelfart. Fremstår ubrugt, dog uden original emballage. Bemærk! Der bydes på 18 stole og ikke 10 som afbilledet! (18)
Varenr: 6288143
Showroom: DK, Odense

02-12-2022
21:15
DKK 12.500
DKK 22.000
Arne Jacobsen. Munkegaards barstole, model 'Myggen' (4)
Arne Jacobsen. Munkegaards barstole, model 'Myggen' af formspændt blåbejdset finér, med stel af forkromet stål. SH 77 cm. Fremstillet hos Howe, Odense. Udstillingsmodeller, fremstår uden brugsspor, dog kan der være enkle håndteringsmærker. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 4950,- pr. stk.
Varenr: 5923277
Showroom: DK, Odense

02-12-2022
21:20
DKK 5.200
DKK 11.500
Norm Architects for Menu. Model Norm Wall Mirror. Rektangulær spejl grå
Norm Architects for Menu. Model Norm Wall Mirror. Rektangulær spejl grå af grå pulverlakeret aluminium, kan hænges på anden led. Fremstillet hos Menu. H. 70 B. 50 D. 3,5 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto. vejl-udsalgspris 2199,-
Varenr: 6094162
Showroom: DK, Herlev

03-12-2022
08:02
DKK 1.095
DKK 1.200
Kaschkasch for Menu. Reolsystem model 'Zet'
Kaschkasch for Menu. Reolsystem model 'Zet' af sort pulverlakeret stål og sortlaseret træ. H. 75,5 cm., B. 184 cm., D. 40 cm. Udstillingsmodel med håndteringsspor, ridser og mærker, ustabillitet/skævheder. Møbelhunde medfølger ikke.
Varenr: 6276186
Showroom: DK, Herlev

03-12-2022
08:02
DKK 2.595
DKK 2.800
Stor puf af sort læder
Stor puf af sort læder. H. 58 cm. B. 95 cm. D. 95 cm.
Varenr: 6040224
Showroom: DK, Herlev

03-12-2022
08:06
DKK 1.345
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (5)
Varenr: 6039097
Showroom: DK, Herlev

03-12-2022
08:09
DKK 4.345
DKK 3.400
DKK 4.400
Ompolstrings sæt til Safari stol, Cognac Læder.
Ompolstrings sæt til Safari stol bestående af sæde, ryglæn, stropper af sort læder til armlæn samt til ben, samt siddepude, H. ca. 5 cm. Udført i cognac læder.
Varenr: 6280817
Showroom: DK, Herlev

03-12-2022
08:10
DKK 2.595
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol og skammel. Sort (5)
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Brede 57 cm. Betrukket med sort læder. Komplet bestående af fem dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn, samt en hynde til fodskammel. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (5)
Varenr: 6159272
Showroom: DK, Herlev

03-12-2022
08:13
DKK 3.200
DKK 4.400
12345...112»