Vurdering
12345...99»   Varer pr. side   2943 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hängskåp 1800-talets början
HÄNGSKÅP, 1800-talets början, imitaionsmåleri, listverk och dörrspegel i rött, höjd ca 75, 61x25 cm

Varenr: 5737734
DKK 1.079 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 14-08-2020
10:04
Se mere
Skrivstol 1900-talets början
SKRIVSTOL, 1900-talets början, svängd rygg, fyrdelad fot

Varenr: 5737736
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 14-08-2020
10:12
Se mere
Trappstege metall
TRAPPSTEGE, metall, 1900-talets mitt, fem trappsteg, total ståhöjd ca 120 cm

Varenr: 5737738
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 14-08-2020
10:20
Se mere
Klädskåp
KLÄDSKÅP, 1900-talets början, invändigt med hyllplan, låda undertill, bemålat, beslag i mässing, höjd 190, 80x55 cm

Varenr: 5737740
DKK 2.876 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 14-08-2020
10:28
Se mere
Nattduksbord 1 par
NATTDUKSBORD, 1 par, 1900-talets första del, bemålade, invändigt med hyllplan, höjd 77, 38x34 cm

Varenr: 5737743
DKK 1.438 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 14-08-2020
10:40
Se mere
Hynder til Hans J. Wegners 'Kinastol, i sort læder (2)
Et par vendbare hynder til Hans J. Wegner's Kinesiske stol betrukket med knapsyet, sort læder. Fremstår ubrugte. NB! Stole medfølger ikke. (2)

Varenr: 5737012

DKK 2.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
11:11
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (6)

Varenr: 5737026

DKK 1.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
11:20
DKK 450
Seks overtræk til Arne Jacobsens stole 3101 (myren), sort læder (6)
Seks overtræk til Arne Jacobsens stole 3101 (myren), fire ben, betrukket med sort semianilin læder, bagside med antiskrid. NB! Model foto, stol medfølger ikke. (6)

Varenr: 5737037

DKK 3.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
11:29
Stolar 1900-tal
STOLAR, 6 st, 1900-tal, vit klädsel, ben i mahogny, sitthöjd ca 45 cm

Varenr: 5737761
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 14-08-2020
11:52
Se mere
Spegel 1900-talets andra hälft
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, Glasmäster Markaryd, oljad furu, etikettmärkt, ca 80x140 cm

Varenr: 5737765
12:08
Se mere
Seks hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 (7éren) af sort læder
Seks hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 (7éren) af sort læder. Bagside med skridsikret materiale. (6)

Varenr: 5737093

DKK 2.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
12:16
Karmstol Mingo
YNGVE EKSTRÖM, "Mingo", karmstol, teak, 1950-tal, senare mönstrad tygklädsel, sitthöjd 38 cm, rygghöjd 96 cm Skador: Bruksslitage på trä och klädsel

Varenr: 5737767
DKK 1.798 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 14-08-2020
12:16
Se mere
Carl Malmsten karmstol
CARL MALMSTEN, karmstol, brännmärkt CM, furu, med stoppade dynor i rygg och sits, sitthöjd ca 40 högsta höjd 85 cm

Varenr: 5737769
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 14-08-2020
12:24
Se mere
Fåtöljer från Kinnarps
FÅTÖLJER, 1 par, Kinnarps, 1900-talets slut, stomme i bok, svart läderklädsel, sitthöjd ca 45 cm

Ingår i temaauktionen Bankflytten

Varenr: 5737773
DKK 1.438 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 14-08-2020
12:40
Se mere
Jacob Plejdrup for dk3. Langbord / plankebord af massivt sæbebehandlet vild eg
Jacob Plejdrup. Langbord / plankebord af massivt sæbebehandlet vild eg med naturkant, medeformet stel af sortlakeret metal. Formgivet i 2017. Fremstillet hos dk3, model highlight table, mrk. herfra. H. 74 L. 240 D. 100 cm. Udstillingsmodel, med lettere brugsspor. Modelfoto.

Varenr: 5687174
DKK 16.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
12:41
Jacob Plejdrup. Langbord / plankebord, massivt sæbebehandlet egetræ, udstillingsmodel
Jacob Plejdrup. Langbord / plankebord af massivt sæbebehandlet vild eg med naturkant, medeformet stel af sortlakeret metal. Formgivet i 2017. Fremstillet hos dk3, model highlight table, mrk. herfra. H. 74, L. 270, D. 100 cm. Udstillingsmodel, med lettere brugsspor. Modelfoto.

Varenr: 5686632
DKK 17.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
12:42
Layered stolar 3 st
LAYERED, "Lounge", stolar, 3 st, ben i svartlackerad metall, klädd i mörkblått sammetstyg, höjd ca 80, sitthöjd 44 cm

Varenr: 5737775
DKK 4.315 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 14-08-2020
12:48
Se mere
Salongsbord rokokostil
SALONGSBORD, bronserat, omkring år 1900, rokokostil, skuren dekor, höjd ca 74, 110x70 cm

Varenr: 5737777
12:56
Se mere
Soffbord modern formgivning
SOFFBORD/SIDOBORD, ek, modern formgivning, brännstämplat, höjd ca 38, diameter ca 50 cm

Varenr: 5737779
13:04
Se mere
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med hvidt læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (6)

Varenr: 5711322

13:09
Dansk Møbelproducent. Sæt på tre cirkulære sofaborde / sideborde. Lys grå (3)
Dansk Møbelproducent. Sæt på tre cirkulære sofaborde / sideborde udført i 22 mm MDF kerne belagt med lys grå højtryks-laminat.Træben af ubehandlet eg. Ø 45, H. 39 cm. Leveres samlet. (3)

Varenr: 5733570

DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
13:11
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på to hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (2)

Varenr: 5728798

DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 14-08-2020
13:30
Sideboard
SIDEBOARD, 1950/60-tal, mahogny, luckor med bakomliggande lådor, 5 lådor, nyckel saknas, höjd ca 102 samt 154x43 cm

Varenr: 5737788
13:40
Se mere
Stolar i Gustaviansk stil 6 st
STOLAR, 6 st, Gustaviansk stil, 1900-tal, vitmålade med gulddetaljer, löstagbar, stoppad sits, sitthöjd 44 cm, rygghöjd 92 cm.

Varenr: 5737792
DKK 1.118 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 14-08-2020
13:56
Se mere
Sæt på seks hynder til Arne Jacobsens 7ér stolen, model 3107 af mørkebrunt læder.
Sæt hynder til Arne Jacobsens 7ér stolen, model 3107 af mørkebrunt læder. Nyfremstillede og ubrugte. (6)

Varenr: 5737074

DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
14:00
Skrivbord
SKRIVBORD med 2 lådor i sargen, uppsats, 1900-tal, beslag i mässing, bemålat, höjd 100, 94x51 cm

Varenr: 5737794
14:04
Se mere
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 210 cm. Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5693807
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 210 cm., D. 42 cm Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Modelfoto variationer i åretegning forekommer.

Varenr: 5702494

DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 14-08-2020
14:06
Vitrinskåp
VITRINSKÅP, omkring 1900, tapetserade väggar, skåpets höjd ca 86, 85x27 cm

Varenr: 5737796
14:12
Se mere
Spegel Louis XVI stil
SPEGEL, Louis XVI stil, mahognyfanerad med förgyllda bronsbeslag, 87 x 70 cm.

Varenr: 5737798
DKK 1.490 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 14-08-2020
14:20
Se mere
Byrå 7 lådor
BYRÅ, omkring 1900-talets mitt, 7 lådor (herrbyrå), bemålad, beslag i mässing, höjd 190, 80x55 cm

Varenr: 5737800
DKK 2.157 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 14-08-2020
14:28
Se mere
12345...99»