Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 100  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Vemb Polstermøbelfabrik. 3 pers. sofa i stribet uld, samt lav hvilkestol (2)
Vemb Polstermøbelfabrik. Tre pers. sofa samt lav hvilestol betrukket med lyst stribet stof, ben af bejdset bøgetræ. 1960/1970'erne. Sofa L. 190 H. 70 cm. Hvilestol H. 72 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Varenr: 4989047
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
12:21:00
Bruno Mahtsson Minafåtölj
BRUNO MATHSSON, "Mina", fåtölj, Bruno Mathsson International, formgiven 1978, stomme i skiktlimmad bok, klädsel i ljus sadeljord, stämplad "Bruno Mathsson International, Made in Värnamo Sweden", sitthöjd ca 41cm
Varenr: 5003349
DKK 1.930 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-05-2018
12:27:00
Se mere
Domus. Sofabord med plade af bøg
Domus. Sofabord med plade af bøg, stel af stål. H. 47 cm. L. 135 cm. B. 85 cm.
Varenr: 4959534
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 22-05-2018
12:30:00
Sideboard teak
SIDEBOARD, 1960-tal, teak, 2 lådor, höjd 79, 164x44,5 cm
Varenr: 5003354
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-05-2018
12:42:00
Se mere
Bruno Mathsson & Piet Hein superellips
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, bord, superellips, fanerat i björk, 4 förkromade spännben i metall, etikettmärkt "Bruno Mathsson International", höjd ca 70,5 cm, skivans mått 180x90 cm
Varenr: 5003356
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-05-2018
12:48:00
Se mere
Casa Milano sideboard
CASA MILANO, sideobard, samtida, vitlackerad mdf, hyllplan samt skjutdörr i glas, höjd 63, 240x55 cm
Varenr: 5003358
12:54:00
Se mere
Stort forgyldt spejl nyrokoko ca.1860
Stort forgyldt spejl, ramme rigt udsmykket med rocailler, kæmninger og engle, nyrokoko ca.1860. H.120 x 127 cm. Fremstår med nyere forgyldning og spejlglas, nogle reparationer på ornamentik.
Varenr: 4995731
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2018
13:01:54
Otto Schulz. Et par lænestole fra Boet (2)
Otto Schulz 1882 - 1970. Et par lænestole, betrukket med sømbeslået møbelstofs velour, ben af bejdset bøg. Fremstillet hos Boet, Göteborg. 1940'erne. (2)
Varenr: 4970520
DKK 8.000 DK, Kolding, Trianglen 22-05-2018
13:05:00
Nomad DOT modulsofa betrukket med velour, mørk grå
Nomad DOT modulsofa betrukket med mørk grå velour stof. På ryg er monteret knapper af stof i samme farve. Ben af forkromet metal. Sofaen består af 4 moduler (2 hjørner, 1 sæde og en puf). Kan sammensættes på mange måder. L. 270 cm. i opstilling med puf foran. Nomad sofaen er designet af Danske ...
Varenr: 4964883

DKK 9.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-05-2018
13:10:52
Sofabord indlagt med kobberplade, motiv med verdenskort
Sofabord indlagt med kobberplade, motiv med verdenskort. Bejdset stel. H. 52. 80 x 140 cm. Alm. stedvise brugs- og alderstegn.
Varenr: 5003666
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-05-2018
13:15:00
Arne Jacobsen 4 stolar 'Sjuan'
ARNE JACOBSEN, Fritz Hansen, tillverkningsår 2003, 4 stolar 3107 "Sjuan", rödlackerade, benställning i förkromad metall, sitthöjd ca 45 cm
Varenr: 5003364
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 22-05-2018
13:15:00
Se mere
Sekretär von Sellaro Møbler
Sekretär von Sellaro Møbler. Konstruktion aus Holzfurnier, ausgestattet mit Schüben. Rückseitig bezeichnet. Maße ca: B. 63cm, H. 136cm, T. 42cm. Gebrauchsspuren.
Varenr: 5004079
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-05-2018
13:15:46
DKK 670
Skrivebord, Amerikansk valnød
Skrivebord med aflægningshylde i finéret valnød, monteret med runde ben i massiv valnød. Front med 2 skuffer. H. 77/89 cm. L. 120 cm. D. 60 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 128x67x37 cm.
Varenr: 4662129

DKK 4.200 DK, Odense, Kratholmvej 22-05-2018
13:16:00
Engelsk skrivebordsstol, Chesterfield stil
Engelsk kontorstol i Chesterfield stil betrukket med dybhæftet sømbeslået læder, med vippefunktion og drejelig fempasfod af mahogni med hjul. Fremstillet hos Claridge, mærkat herfra. 1900-tallets 2. halvdel. H 123 Sh. 55 B. 79 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærke.
Varenr: 5004085
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
13:18:39
Dobbeltlåget vitrineskab
Antikbemalet glasvitrine udført i gustaviansk stil med hylder. Medfølgende nøgle. H. 212 B. 120 D. 42 cm. Låger binder lidt.
Varenr: 5002879

DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 22-05-2018
13:19:00
Hans J. Wegne fåtöljer
HANS J. WEGNER, fåtöljer, 1 par, AP16, Danmark, stomme i ek, ylleklädsel, formgiven 1951, sitthöjd ca 42 cm
Varenr: 5003367
DKK 19.304 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-05-2018
13:24:00
Se mere
Duba B8. Luna cafeborde (2)
Duba B8. Par "Luna" cafeborde med kvadratisk bordplade fineret med bøgetræ, affaset kant. Monteret på krom stel med firpasfod. 80x80 cm. Højde: Modelfoto. Ligger usamlet i papemballage. (2)
Varenr: 4894873

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-05-2018
13:28:08
Elektrisk Lænestol med hvilestilling med justerbar fodskammel
Lænestol af sort læder med liggestilling. Hvilestilling med justerbar fodskammel, sæde og ryglæn. Elektrisk. Fremstår med brugsslitage og mærker. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.
Varenr: 5003838
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
13:34:00
Skandiavisk Design. Et par lænestole. (2)
Et par lænestole, stel af sortlakeret træ, udspændt med ruskind, armlæn, sæde og ryg betrukket med brunt knapsyet læder. H. ca. 82 B. 72 Sh. ca. 39 cm. Fremstår med brugsspor, og et armlæn med revne i læder (2)
Varenr: 5003797
DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
13:41:00
Konsolskab samt spejl med hylde, 1800-tallet (2)
Konsolskab af nøddefiner med svungen front hvori skuffe samt låge, Nøgle medfølger. H. 82 B. 72 D. 34 cm. Spejl med hylde, mahogni H. 140 D. 57 D. 26 cm.Fremstår med aldersrelateret brugsspor og slitage.
Varenr: 5002719
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
13:43:00
DKK 1.200
Ekornes Svane daybed/sofa
Ekornes Svane. Daybed/sofa af teak monteret med tilspidsede ben. Rum under sæde. Betrukket med grøn uld. H. 75 cm. B. 1556 cm. D. 71 cm. Fremstår med brugsspor og slidtage på betræk.
Varenr: 5004137
13:44:51
Hjørneskab i rosentræ, rokokostil
Hjørneskab i rosentræ i rokokostil, front prydet med intarsia og messingornamenter. Skabslåge, bag hvilke hylder. Nøgle medfølger. H.86, B83, D.54 cm Fremstår med alm. brugsspor og enkelte små skrammer.
Varenr: 5004142
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
13:55:58
DKK 450
Arne Jacobsen. Cirkulært spisebord, eg, model 826, årgang 1966
Arne Jacobsen 1902-1971. Cirkulært spisebord med bordplade af egefinér, monteret på stamme og sekspasfod af metal. H. 71. Ø 145 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen i Marts 1966. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.
Varenr: 5004145
DKK 10.000 DK, Kolding, Trianglen 22-05-2018
13:56:11
DKK 8.200
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , grå glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varenr: 4829563

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
14:04:00
DKK 950
Paar Korbsessel der 1960/70er Jahre (2)
Paar Korbsessel der 1960/70er Jahre. Leichte Konstruktion aus Rohr, teilweise umwickelt mit Geflecht. Maße ca.: H. 77/78 cm, B. 70/65 cm, T. 69/66 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, teilweise ist die Umwickelung an den Beinen lose. Bitte beachten Sie, dass die Sessel etwas unterschiedlich sind. ...
Varenr: 4987279
DKK 1.489 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-05-2018
14:05:00
DKK 335
Et sæt på fire barstole (4)
Et sæt på fire barstole. Sortlaseret. Stel af forkromet stål. H. 110 cm. SH. 75 cm. B. 42 cm. Fremstår med brugsspor. (4)
Varenr: 4971235
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
14:09:00
Dansk møbelproducent. Gyngestol, stel af egetræ. Betrukket med lyse gjorde.
Dansk møbelproducent. Gyngestol, stel af egetræ. Betrukket med lyse gjorde. H. 42/104 B. 63 D. 48 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 5002417
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
14:10:00
Vitrineskab. Hvid bemalet.
Vitrineskab. Hvid bemalet træ. Greb af patineret jern. Seks glaslåger hvor bag hylder. Nederst tre skuffer. H. 188 cm. B. 90 cm. D. 40 cm. Modelfoto.
Varenr: 4655537

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-05-2018
14:10:03
Piedestaler 1900-talets andra hälft
PIEDESTALER, 1 par, 1900-talets andra hälft, bronserade, dekor i pastellage, stenskivor, fotavslut i form av stiliserade lejonfötter, höjd ca 64 , 25x25 cm
Varenr: 5003382
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-05-2018
14:12:00
Se mere
Charles Eames. Kontorstol, model EA-119. Sort læder
Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol EA-119 med armlæn af poleret aluminium, monteret med højdejustérbar, drejelig stamme med fempasfod i poleret aluminium med hjul. Sæde og ryg med betræk af sort læder, bagpå med hopsak. Vippefunktion. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Seneste generation ...
Varenr: 4971823
DKK 16.000 DK, Kolding, Trianglen 22-05-2018
14:13:00
DKK 5.000
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 100  >>