Vurdering
12345...109»   Varer pr. side   3243 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Arne Jacobsen. 'Myren' stol, brun anilinlæder, model 3101 (4)
Arne Jacobsen. Myren. Sæt på fire spisestole med formbøjede skaller betrukket med anilin læder, monteret på stel af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3101. Sædehøjde ca. 44 cm. Fremstår nybetrukket med brun anilinlæder, hos professionel møbelpolster. Læder med naturlig ...

Varenr: 6049729
DKK 12.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2021
19:39
DKK 9.800
Chaiselong sofa, model 'Astha'
Tre-pers.chaiselong sofa, model Astha Tre-pers.chaiselong sofa, model Astha. Betrukket med Velour Matt Dark Grey. Ben i messinglakeret metal. H. 77, B. 290X154, Sh. 45 cm chaiselong bredde 100 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 6072102

DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2021
19:39
DKK 5.000
Poul Henningsen PH Slangetaburet - hvid satin
PH Furniture

 DKK 4.490,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Living&more lænestol - Nolan - Cognac
Living&more lænestol med stel Acacia træ samt sæde og ryg af læder, Model Nolan. Mål. 76x68x72 cm. Udstillingsmodel nedpakket i original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6102394

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2021
19:39
Rud Rasmussen. 12 spisestole samt spisebord, egetræ, 1920/30'erne (13)
Rud Rasmussen. 12 spisestole samt spisebord af massivt egetræ- dekoreret med udskæringer, rektangulær plade med udtræk, seks tillægsplader af fyrretræ medfølger, afsluttet på runde ben. sæde og ryg senere betrukket med sømbeslået brunt læder. 1920/30'erne. Mrk. Rud Rasmussens Fabrik for ...

Varenr: 6099688
DKK 8.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-10-2021
19:40
DKK 4.200
Indskudsborde i hvidolieret eg
Indskudsborde i hvidolieret eg samt stel i sortlakeret stål, model Cost. Mål på største bord 56x44 cm. H. 43 cm. De 2 første billeder er Modelfotos, udstillingsmodel med minimale/ingen brugsspor.

Varenr: 6082539

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2021
19:40
Stefano Giovannoni, barstol model Bombo
Stefano Giovannoni, barstol, med skal af hvid plast, monteret på højdejusterbart stel af stål. Fremstillet hos Magis, Italien, model Bombo, stemplet i bunden på fod. Udstillingsmodel, fremstår med mindre/minimale brugsspor. Vejl. pris butikspris 3871,-

Varenr: 6008943

DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2021
19:40
DKK 950
Daybed i knapsyet, Ko skind og ben af træ.
Deszine Talks. Daybed. Polstret med hynde af knapsyet stykker af ko skind. Ben træ. L. 180 cm. B. 70 cm. H. 34 cm. Original emballage. Modelfotos, variation i udtryk af skind må forventes.

Varenr: 6025664

DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2021
19:40
3-personers sofa med udtræk. Model Clara
3-personers sofa med udtræk betrukket med møbelstof same ben af eg. Model Clara. Mål. H. 83 B. 217 D. 104. Sh. 44 cm. Udstillingsmodel, nogle spor efter opbevaring.

Varenr: 6102571

DKK 3.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2021
19:41
Design By Us Tiny B**** ottoman
Design By Us

 DKK 12.090,00
NYHED LAURITZshop

Lænestol af teak, 1960'erne
Lænestol af teak, monteret med sort kunstlæder. 1960'erne. Ridse på sæde.

Varenr: 6102763
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2021
19:41
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22, blåt læder
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22. blåt læder. Kanvas medfølger ikke. Stol medfølger ikke.

Varenr: 5595331

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2021
19:41
DKK 1.800
Arne Jacobsen. 'Oxford'. Høj armstol/kontorstol, cognacfarvet anilinlæder
Arne Jacobsen. Oxford høj armstol/kontorstol betrukket med cognacfarvet anilin læder, stel på fempasfod af aluminium. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. H 127/48 cm. Fremstår nybetrukket ved professionel møbelpolster i Danmark. Mindre skramme på armlæn.

Varenr: 6090714
DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2021
19:42
DKK 6.000
Spejl med ramme af sølv
Spejl med ramme af træ påsat gesso belagt med sølv. 185 x 70 x 4 cm. Fremstår i original indpakning. Modelfoto.

Varenr: 5944737
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2021
19:43
Vitrine, hvidt antikbemalet
Højt glasvitrineskab, udført i hvid antikbemaling. Profileret top, front med glaslåge, hvor bag 3 hylder ligeledes i træ. Patineret greb i metal. Mål: H. 212 B. 84 D. 44 cm. Modelfoto.

Varenr: 4910477

DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2021
19:43
Arne Jacobsen. Et sæt på seks stole 'Syveren', model 3107. Brown Label med tilhørende certifikater, Siddehøjde 46,5 cm. (6)
Arne Jacobsen (1902-1971). Et sæt på seks stole 'Syveren', model 3107, stel af forkromet stålrør, betrukket med sort læder. Fremstillet hos Fritz Hansen 2013, Brown Label, Siddehøjde 46,5 cm. Fremstår med alm. patineret læder, enkelte ridser. (6)

Varenr: 6078085
DKK 20.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-10-2021
19:44
DKK 16.000
Ole Wanscher. Armstol, model PJ112, palisander
Ole Wanscher. Armstol af massiv olieret palisander, løse hynder af cognacfarvet vintage anilin læder. Fremstillet hos P. Jeppesen Møbelfabrik, model PJ 112. SH. 42 cm. Fremstår nyrenoveret med få brugsspor, nypolstrede hynder fra anden professionel dansk møbelpolster i Danmark. Vær opmærksom på, ...

Varenr: 6102702
DKK 9.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-10-2021
19:44
DKK 7.000
To-delt sofa, model Douglas (2)
To-delt sofa, model Douglas, betrukket med Sorrento Blue Steel, ben af eg. L. 198 / 136 B. 106 / 80 cm. Udstillingsmodel, fremstår med spor efter opbevaring. (2)

Varenr: 6102590

DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2021
19:44
Design By Us Lazy B**** daybed
Design By Us

 DKK 19.390,00
NYHED LAURITZshop

Brouer. Reol af palisander
Brouer. Reol af fineret palisander, monteret med nye ben. H 135, 100 x 30 cm. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, bedes man rette henvendelse til myndighederne i det land, hvor varen skal ...

Varenr: 6102404
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2021
19:44
Vitrine, hvidt antikbemalet

Varenr: 6032139

19:44
Ronald Smith, sofabord i stål og glas
Ronald Smith, sofabord, model K471 i stål og glas. Glasplade kan justeres i højden ved gastryk (40-57 cm.) Ø. 75 cm. Udstillingsmodel, fremstår med mindre/minimale brugsspor. Vejl. pris butikspris 12218,-

Varenr: 6008964

DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2021
19:45
Skænk udført i massiv birk samt asketræ
Skænk udført i massiv lakeret birketræ, plade i bejdset ask. Front med to skuffer samt to låger ,hvorbag hylder med Greb i jern. H. 95. L. 148. D. 59 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 6099375

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2021
19:47
Hans J. Wegner. Kvadratisk sofabord af massiv eg
Hans J. Wegner. Kvadratisk sofabord af massivt egetræ. H. 48 cm, 115 x 115 cm. Udført hos Andreas Tuck, Odense. Fremstår med alm. lette brugsspor.

Varenr: 6099194
19:47
DKK 6.200
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole, sæt på 6 stk. (6)
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semi anilin læder, indvendigt med skum (pu). Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (6)

Varenr: 6059163

DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2021
19:47
Eero Saarinen. Stol model 72CE fra Knoll International
Eero Saarinen. Stol model 72CE, Designet i 1957 og er produceret af Knoll International. Stolen er med sortlakeret stål ben, sæde og ryg er polstret med sort tonus uld. SH 47 cm. Udstillingsmodel, fremstår med mindre/minimale brugsspor. Vejl. pris butikspris 14500,-

Varenr: 6008967

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2021
19:50
DKK 3.800
Poul Cadovius Teak reolsystem (7)
Poul Cadovius Teak reolsystem bestående af: To vanger L 198 cm. 1 skuffemodul med fire skuffer. To hylder D 20 cm. og 2 hylder D 30 cm. Hyldemeslag medfølger. 1960'erne. fremstår med brugsspor. (7)

Varenr: 6101532
DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-10-2021
19:50
Design By Us

 DKK 13.890,00
NYHED LAURITZshop

Antonio Citterio for Flexform. Et par 'Scissor' loungestole. (2)
Antonio Citterio. Et par 'Scissor' loungestole med stel af forkromet stål, udspændt med kernelæder. Udført hos Flexform, Italien. H. 75/38. B. 65. D. ca. 80 cm. Fremstår med brugsspor, revner i læder samt skade på top af ryglæn. (2)

Varenr: 6099445
DKK 10.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-10-2021
19:50
DKK 5.000
Senior løfte stol - grå
Senior løfte stol med sæde løft, også kaldet stå op hjælp. Indbygget fodskammel og justerbar ryg for liggefunktion, alt køres med 2 el motor. Stolen er betrukket "plet væk" behandlet betræk for nem rengøring. Størrelse Medium. Udstilllingsmodel, fremstår med mindre/minimale brugsspor. Der ...

Varenr: 6082529

DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2021
19:50
DKK 5.000
Vitrineskab af sortlakeret jern, industrielt design
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. To låger hvor bag hylder. Skuffer i bund. Industrielt design. H. 138 cm. B. 92 cm. D. 41 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 6099223

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2021
19:51
DKK 700
Reol, rustikt design.
Reol fremstillet af genbrugstræ samt metal. Rustikt design. Udstillingsmodel. H. 234 B. 100 D. 30 cm.

Varenr: 6034818

DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2021
19:51
Arne Jacobsen. Seks 7'er-stole -lys Cognac - model 3107 (6)
Arne Jacobsen (1902-1971). Seks 7'er-stole, model 3107, stel af forkromet stålrør. Produceret af Fritz Hansen. Tegnet i 1955.Fremstår professionelt nybetrukket med anilinlæder i lys cognac. Sædehøjde 44,5 cm. (6)

Varenr: 6063985
DKK 20.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2021
19:51
DKK 16.000
Erik Jørgensen, stol model aqua 2210
Anna Qvist for Erik Jørgensen, stol model aqua 2210, skallen er fremstillet i polyurethan plastik og benene er af lakeret stål. SH 46 cm. Udstillingsmodel, fremstår med mindre/minimale brugsspor. Vejl. pris butikspris 2180,-

Varenr: 6009414

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2021
19:55
12345...109»