Vurdering
   Varer pr. side   20 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Altsaxofon med Yamaha mundstykke, kuffert + guitarstativ (2)
Altsaxofon (formodentlig Yamaha) med Yamaha mundstykke, kuffert. Serie nr. B2020. Fremstår med brugsspor, let eroderet. Guitarstativ medfølger. (2)

Varenr: 6099773
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-12-2021
11:50
Vintage Framus akustisk jazzguitar.
Vintage Framus akustisk jazzguitar med seddel, model 752, serienummer 49827. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6118277
DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-12-2021
14:42
Samling musikudstyr, 3 keyboards, sæt højttalere, o.m.m.
Samling musikudstyr: 3 keyboards, sæt højttalere Lem Cyclop, mixer Dynacord, vocalizer Helicon, Peavey højttalere, div. kabler & stativer & pedaler, m.m. Keyboardsmærker: Roland G-70; Roland Discover 5 & Roland VA-7. Stedvise brugsspor.

Varenr: 6090059
DKK 18.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-12-2021
15:47
DKK 10.000
Samling dansk lp'er, pigtråd/Pop/Rock/Folkemusik (110)
Samling dansk lp'er best. af pigtråd/Pop/Rock/Folkemusik, heriblandt Sir Henry & His Butlers, Savage Rose, Delta Blues, The Comets og Anne Linnet. 1960/70/80'erne. Fremstår lettere brugsspor-brugsspor. fejl og mangler kan forkomme. (110)

Varenr: 6114718
DKK 2.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-12-2021
18:20
Samling singler (ca160)
Samling singler best. af bla. Rolling Stones, Deep Purple, Millie, Joan Baez, Marianne Faithfull, Fats Domino, Roy Orbison, The Rockin Berries, Beach Boys, Manfred Mann, Mungo Jerry, Hermans Hermits, Roy Wood, Bill Haley, Beatles og Elvis. 1960'erne / start 1970'erne. Fremstår med brugsspor. ...

Varenr: 6118870
DKK 3.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-12-2021
19:20
DKK 1.300
Samling LP-plader med Jazz musik (78)
Samling på 78 LP-plader med Jazz musik bl.a. Louis Armstrong, Lionel Hampton, Benny Goodman, Tommy Dorsey, Billie Holiday, Miles Davis mm. Blandet stand.

Varenr: 6118010
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-12-2021
20:03
Fender “Super reverb” Guitarforstærker.
Fender Super Reverb 45-watt. 4 X 10" rør comboforstærker. Fremstår med minimale brugsspor. Virker ved test

Varenr: 6125766
DKK 9.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-12-2021
20:23
DKK 3.600
Fender jazz bas USA 2004
Fender Jazz Bass American Series 2004 Sunset Orange Transparent. Produceret i Corona Californien. Original kasse medfølger. Fremstår med lette brugsspor.

Varenr: 6125775
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-12-2021
20:31
DKK 4.800
Samling LP'er / grammofonplader samt lille samling singler
Samling LP'er / grammofonplader best.af hovedsaglig af danske pop og rock, enkelte opsamlinger og få klassisk best. af bla. Flere Beatles/ Solo / Harrison/Lennon/Maccartney/Ringo flere Elvis, Beach Boys, Shu-Bi-Dua, Kim Larsen, Mindre samling singler kun med Cliff Richard / Shadows. ...

Varenr: 6124514
DKK 1.500 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-12-2021
20:45
Antik tromme (3)
Antik tromme bemalet sort og rød Ø 41 cm. H 30 cm. Par trommestikker af ibenholt og ben L 47 cm. medfølger. 1900-tallets første del. Fremstår med aldersvarende brugsspor. (3)

Varenr: 6124915
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 05-12-2021
18:32
Stager basguitar
Stager basguitar. Serienummer F9090028. L. 117cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6125945
19:24
Samling plader. Ca. 340 LP'er & ca. 240 singler. (ca. 580)
Samling plader: 340 LP'er & 240 singler, forskellige genre og årgange, danske og udenlandske kunstnere. Blandt singler kan nævnes: The Beatles, Lollipops, Grete Klitgaard & Abba. Blandt Lp'er kan nævnes: Bee Gees, Madonna, Donna Summer & Johnny Reimar. Aldersrelateret stand. (ca. 580)

Varenr: 6121262
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-12-2021
19:42
Tascam SX-1. Digital studie mixer
Tascam SX-1. Professionel digital studie mixer. 40 input, 32 x 8 digital mixerpult. 48kHz, 24-bit, 16-track hard disk recorder. B. 96 cm, D. 75 cm. H. 25 cm. Fremstår med brugsspor, uden ledninger.

Varenr: 6122087
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-12-2021
20:01
DKK 5.600
En samling LPer og singler med bla. Paul Mcartney, Gasolin m.fl. (250+260)
En samling LPer og singler bestående af bestående af både danske og udenlandske kunstnere, indenfor pop, jazz, rock, klassisk samt opsamlingsplader mm. bla. Paul Mcartney, gasolin m.fl. 250+260 stk. Fremstår i blandet stand, eftersyn pårådes.

Varenr: 6121671
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 06-12-2021
09:22
Samling cd'er (740)
Samling CD'er, Pop, Rock, Heavy og Country heriblandt: Fleetwood Mac, ABBA, DAD, TV2, Rolling Stones, Rammstein, Lady Gaga, Blur, Michael Jaskson, Aerosmith, REM, Bruce Springsteen, Faith no more, Green Day. Fremstår med brugsspor/letter brugsspor. Fejl og mangler kan forekomme. (740)

Varenr: 6123826
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 06-12-2021
17:45
Farfisa. Harmonika, model 'SA 3'
Elektrisk harmonika mrk. Farfisa, model 'SA 3', fremstillet i Italien. Sort kabinet med tilhørende kuffert / pedal. Fremstår med brugsslitage. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6125947
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 06-12-2021
18:41
Samling Lp'er. (23)
Samling Lp'er. Heriblandt LOBO, soundtrack fra Mad Max Beyond Thunderdome, Phil Carmen, REO Speedwagon, al Jarreau og flere. (23)

Varenr: 6116827
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 06-12-2021
20:26
Gabbanelli harmonika
Gabbanelli harmonika. Transportkasse medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6126495
DKK 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 07-12-2021
19:54
Anders Bøtter 'Musik-træ' - til fordel for Ungdommens Røde Kors
Radiovært, podcaster, skribent og musikformidler, Anders Bøtter, har i år pyntet det vildeste ”musik-træ”, som er fyldt med billetter til flere af de helt udsolgte festivaler i Danmark. Derudover har Anders pyntet sit juletræ med en masse unikt scenetøj, signerede plader samt kunstværker fra ...

Varenr: 6116488

DKK 27.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
21:10
DKK 16.000
Anders Bøtter. D.A.D 25-års jubilæumsguitar - til fordel for Ungdommens Røde Kors
Radiovært, podcaster, skribent og musikformidler, Anders Bøtter, har snakket med sine venner i D.A.D., som har doneret en signeret 25-års jubilæumsguitar til et godt formål. 25-års jubilæumsguitaren er kun lavet i 250 eksemplarer og blev lanceret tilbage i 2009. En særlig feature ved guitaren er ...

Varenr: 6116494
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
21:30
DKK 3.600