Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Konvolut diverser Schallplatten (39)
Konvolut diverser Schallplatten, u.a. befinden sich in dem Konvolut Folgende Interpreten: Lili Marlen, David Ruffin, Julia Migenes, Cat Stevens, Eurythmics, The Proclaimers etc. Die Schallplatten befinden sich in einem altersgemäßen Zustand. (39)
Varenr: 5185810
DKK 1.118 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-03-2019
10:17:45
DKK 298
Andreas Christensen. 'Mira' flygel af mahogni
Andreas Christensen. 'Mira' flygel af mahogni, med opklappelig nodeholder, på tilspidsede ben med hjul. Nr. 6007. H. 94 cm. L. 140 cm. B. 140 cm. Fremstår med brugsspor og nuanceforskelle.
Varenr: 5285807
DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
16:28:06
Stor samling LP plader (4)
Stor samling LP plader og noget i Singel plader fortrinsvis pop og rock fra perioden 1970-1990. Fylder 2 store og 2 mindre flyttekasser.
Varenr: 5285465
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-03-2019
19:04:00
DKK 950
Julius Keilwerth saxofon
JULIUS KEILWERTH, "King Modell 3", altsaxofon, USA, 1930-40-tal, serienummer 15574, graverad dekor, märkt JKG Trademark, längd ca 71 cm. . Mjuk väska medföljer, ej orginal
Varenr: 5282100
DKK 7.122 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
21:15:00
Se mere
Banjo
BANJO, 1900-talets andra hälft, omärkt, längd ca 80 cm
Varenr: 5283429
DKK 1.068 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-03-2019
13:22:00
Se mere
Vincent Bach USA. Trompet, model: Stradivarius 238
Trompet fra den amerikanske fabrik Vincent Bach Corporation, Elkhart. Model: Stradivarius 238, Vincent Bach. Materiale: messing. Overflade: forsølvet. Klangstykkets diameter ca.: 12,20 cm. ML-boring ca.: 1,2 cm. Bach-kuffert og beskyttelsespose. Der medfølger intet mundstykke. ...
Varenr: 5235272
DKK 21.605 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28-03-2019
15:15:00
DKK 10.430
Fiol 1930-tal
FIOL, etikettmärkt KE Tinnerholm Halmstad 1932, huvudet med rikligt skuren dekor i form av dgrinande drakhuvud, längd ca 60 cm, stråke medföljer
Varenr: 5283644
DKK 1.424 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-03-2019
21:18:00
Se mere
Selmer Saxofon 'Balanced Action', årgang 1937
Selmer Tenor Saxofon 'Balanced Action', årgang 1937, serienr. 23183. Spilleklar. Muligvis efterforsølvet. Mindre reparationer, løbende vedligeholdt, medfølger: transportkasse, rem, mundstykke, m.m.
Varenr: 5280436
DKK 35.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2019
14:30:00
DKK 26.000
Elvis Presley, The 68 Special, limiteret guldplade.
Elvis Presley limited edition guldplade nr.505/2008. 40-års jubilæet for "The '68 Special". De to plader er forgyldt i 24kt guld og indgraveret med henholdsvis 'WPKM 8029-22' og 'UPKM 2770-69'. På bagsiden certifikat og klistermærker fra Elvis Presley Industries og Photo File. 51,5cm x ...
Varenr: 5278529
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 30-03-2019
18:39:00
Samling Lper,The David, Man og David Bowie (3)
Samling Lper,The David 'Another Day, Another Lifetime' (VS 104 Stereo), Man S/T (LBG 83464 Stereo) og David Bowie 'Stage' (dobbeltalbum, PL 02913. Alle plader VG/VG - gradueret visuelt. (3)
Varenr: 5278497
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-03-2019
18:57:00
Elvis Presley, Aloha from Hawaii og Elvis is Back Gold Disc (2)
Elvis Presley guldplade nr.329/2008 for 35-års jubilæet af 'Aloha from Hawaii via Satelite". De to plader er forgyldt i 24kt guld og henholdsvis indgraveret 'M2PW 2988 12' og 'BPK5-1147-33'. På bagsiden certifikat og klistermærker fra Elvis Presley Industries og Photo File. 51,5cm x ...
Varenr: 5278532
DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-03-2019
19:09:00
DKK 500
El-Guitar. Bellwood Japansk Gibson kopi
Bellwood Superswinger. El-guitar Japansk kopi af Gigson SG Spor efter brug
Varenr: 5286980
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 30-03-2019
20:13:00
DKK 450
Samling LP plader. I alt ca. 480 stk. (3)
Samling LP plader. Jazz, klassisk, pop m.m. I alt ca. 480 stk. Fremstår med brugsspor. 3 flyttekasser. (3)
Varenr: 5281671
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-03-2019
20:36:00
Morris Guitar Ovation kopi med indb. pickup
Morris Tonado GX m. støbt glasfiber bund og side. Dæk af gran. indbygget pickup Original formstøbt transportkasse medfølger.Reperation på hals. Lauritz indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5287036
DKK 1.200 DK, Hørsholm, Hammervej 1 30-03-2019
20:38:00
DKK 450
Falcon Kopi af Fender Stratocaster
Falcon guitar m. 3 single coil pickup's og 5 punkt switch. Fjeder monteret vibrator system (classisk Fender) og rosewood gribebræt.
Varenr: 5286997
DKK 1.500 DK, Hørsholm, Hammervej 1 30-03-2019
20:50:00
Bose, ToneMatch, T1
Bose, T1, ToneMatch, audio engine, til instrumenter og mikrofoner. Der medfølger ikke kabler o.a. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5277627
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-03-2019
12:14:37
To ældre 'Hofinger' klarinetter i transportkuffert (2)
To ældre 'Hofinger, Bruxelles' klarinetter i transportkuffert. L. ca.68 cm. Aldersrelateret stand med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5277210
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-03-2019
13:00:00
Nikola Lindroth, violin med bue i transportkuffert (3)
Nikola Lindroth, violin med bue i transportkuffert, violinen mærket Nikola Lindroth, Roskilde, Danmark 1994. L.ca.60 cm. Alm. brugsspor.
Varenr: 5280621
DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-03-2019
13:33:00
Technics elorgel model U40 og klaverbænk.
Technics elorgel model U40. Beklædt med palisander folie. H. 97 cm. B. 112,5 cm. D. 58 cm. Klaverbænk H. 50 B. 70 D. 30 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5289101
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2019
13:46:29
Samling LP plader. Hovedsagelig klassisk musik. (3)
Samling LP plader. Hovedsagelig klassisk musik. I alt ca. 370 stk. Fremstår med brugsspor. 3 flyttekasser. (3)
Varenr: 5282248
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-03-2019
16:22:00
Samling LP plader, singler, EP'er. Diverse musik. (3)
Samling LP'er, singler og EP'er. Blandet musik, heriblandt dansk, klassisk, jazz, evergreens, pop. I alt ca. 500 stk., ca. 250 LP'er samt 250 singler og EP'er. Fremstår med brugsspor. Fordelt i 3 flyttekasser. (3)
Varenr: 5281582
16:26:00
Tenorbasun
Tenorbasun med mundstykke, ubrugt. Fligthcase medfølger.
Varenr: 5288538
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2019
16:58:00
Martin&Co. Basguitar model EB-18 årg.1979
Martin&Co. Basguitar model EB-18 årg.1979. Serienr. 1952. Made in USA. Natural finish. Dimarzio Model 1 sort pickup. Fremstår med brugslitage. Guitarkuffert medfølger. Justering af hals, trussrod, er defekt/knækket. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5288751
DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 31-03-2019
18:08:00
Verner Kasten taffelklaver i kasse af mahogni.
Verner Kasten taffel klaver i kasse af mahogni, på drejede ben med spolehjul. 1800-tallets slutning. H. 92 cm. L. 180 cm. B. 81cm. Fremstår med kraftig brugsslitage, mange defekter og mangler, løs top, defekt pedalfod, ben med defekt gevind.
Varenr: 5260848
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2019
19:23:00
Akkustisk Western guitar. Tanglewood
Western guitar, Tanglewood model SG. sort lakeret med ahorn gribebræt. Spor efter brug
Varenr: 5286963
DKK 1.200 DK, Hørsholm, Hammervej 1 31-03-2019
20:10:00
4/4 Violin m/ etiket O. Bishofberger, Zürich.
4/4 Violin med etiket O. Bishofberger, Zürich. Violinen har en stærk og fokuseret klang. Kroppen måler 35,9 cm, spillemensur 32,7 cm. Fremstår med repareret revne samt overfladisk revne (ikke gennemgående), uden betydning for klangen.
Varenr: 5268412
DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-03-2019
20:15:00
Samling LP'er / grammofonplader, 1980/90'erne
Samling LP'er / grammofonplader best. af enkelte dansk, dog overvejende udlandsk pop og rock. heraf bla, flere fra TheThe, U2, DAD, Prince, og enkelte fra Red Hot Chili peppers, Bjørk, ugly kid Joe, Grant lee Buffalo og Tom Waits og The Cure. 1980/90'erne. Fremstår med generelt lettere / få ...
Varenr: 5287114
DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2019
20:26:00
DKK 3.400
Fender 'Pawn Shop 72' halvakustisk guitar samt Fender G-DEC guitarforstærker (2)
Fender 'Pawn Shop 72' halvakustisk guitar, Made in Japan, serienr. T010100, produceret 2007-2010. Fender guitartaske medfølger. Fremstår med lettere brugsspor. Endvidere en Fender G-DEC forstærker. Lauritz. com indestår ikke for funktionaliteten. Guitarstander medfølger ikke. (2)
Varenr: 5286955
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 31-03-2019
20:37:00
DKK 3.400
Skousen og Ingemann, Alrune rod, Beatles m.fl. Samling plader
Skousen og Ingemann, Alrune rod, Beatles m.fl. Samling plader hovedsaligt bestående af almindelige navne som Johnny Reimer, Roger Whittaker, Kim Larsen m.fl. samt en del bedre som Beatles, Skousen og Ingemann, Alrune rod m.fl. Fremstår i blandet stand. (ca. 99 stk.)
Varenr: 5288675
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 31-03-2019
20:40:00
Stor samling LP plader. Min. 4500 stk. (35)
Stor samling LP plader. Rock, pop, klassisk mm. Min. 4500 stk i 35 flyttekasser på fire paller. Fremstår i blandet stand. (35)
Varenr: 5285313
DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-03-2019
20:50:00
DKK 3.200
 1 2  >>