Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Fenix, halvakustisk westernguitar model SL-90
Fenix, halvakustisk westernguitar model SL-90. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5001497
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 21-05-2018
14:49:00
DKK 450
Scandalli. Harmonika Scandalli. Italiensk tangentharmonika
Scandalli. Harmonika Scandalli. Italiensk tangentharmonika, rødmarmoreret, med remme af læder. Kuffert medfølger. Fremstår med brugsspor, Kuffert mangler lukke, Lauritz.com garanteret ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5002248
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 21-05-2018
15:17:00
Gretsch G5566 Jet Double Neck Silver sparkle elguitar
Gretsch G5566 Jet Double Neck Silver sparkle elguitar. Serienr. CY04121855. Made in China. Krop af hardwood, ahornhals med rosewood gribebræt, Gretsch mini humbuckere og Bigsby Vibrato. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4981650
DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-05-2018
18:38:00
Samling Lp plader, blandet dansk/international 70'er/80'er (ca. 110)
Samling Lp plader, blandet dansk/international 70'er/80'er. Overvejende god stand. (ca. 110 stk).
Varenr: 4990804
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-05-2018
18:38:00
Klassiske LP-plader ca. 200 stk
To kasser LP'er ialt ca 200 stk. klassisk musik. Blandet stand.
Varenr: 5002423
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-05-2018
19:20:00
Bb Blessing Scholastic trompet
Bb Blessing Scholastic trompet, messing. Fremstillet i USA med 5c mundstykke og dæmper fra Denis Wick. Tilhørende kuffert. Virker i følge rekvirent; afprøvet og rengjort. Brugsspor; kuffert med slitage.
Varenr: 5002428
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-05-2018
19:47:00
DKK 450
Zither mit Noten (2)
Paar Zithern mit Notenblättern, Holzkorpus jeweils schwarz lackiert und mit floraler ud ornamentaler Bemalung; eine Harfenzitter AEOL, 17 Notenblättern, L 53/55cm, B.37/46cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, Kratzer, Bestoßungen sowie Farbabrieb. (29
Varenr: 4957960
DKK 2.977 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-05-2018
20:09:00
DKK 298
Samling LPér plader ca. 300 stk.
Tre kasser LP'er ialt ca 300 stk. Primært pop, rock. Uden dansk top og tysk og klassisk musik. Blandet stand.
Varenr: 5002422
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-05-2018
20:21:00
DKK 1.800
Fender American Deluxe Zone basguitar
Fender American Deluxe Zone basguitar. Amerikansk produceret, 1993. Kun produceret i begrænset periode. Original transport kasse samt originalt værktøj. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 4994496
DKK 13.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-05-2018
20:23:00
DKK 5.400
Samling plader bla. Pink Floyd, Rolling Stones, Beatles M.fl
Samling plader bla. Pink Floyd, Rolling Stones, Beatles, Kim Larsen M.fl. Fremstår i varieret stand.
Varenr: 5002217
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-05-2018
20:48:00
DKK 1.700
Konvolut 13 Schellackplatten (13)
Konvolut Schellackplatten bestehend aus Strömt herbei ihr Völkerscharen, La Paloma, Mariä Wiegenlied, Das Land des Lächelns, Tannhäuser, Ouvertüre zu der Fliegende Holländer, Toccata in G-Dur, Sonate für Violine und Klavier, Martha, Boheme (Puccini), Cavalleria rusticana, Einzug der Gäste auf der...
Varenr: 4941328
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-05-2018
20:48:00
DKK 298
Santana. Akustisk spansk guitar, model No. 1577
Santana. Akustisk spansk guitar, model No. 1577. Mindre brugsmærker.
Varenr: 5004134
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
13:42:52
Breedlove 'Atlas Series' akustisk guitar
Breedlove akustisk guitar 'Atlas Series' Retro D/ERe serienr.11078412, der medfølger transporttaske samt andet tilbehør. L.104 cm. Fremstår med alm. lette brugsspor.
Varenr: 5002788
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2018
15:02:00
DKK 1.300
Afrikanske trommer (2)
Afrikanske trommer beklædt med zebraskind og skind, H. 59, Ø. 50 cm. og H. 44 og Ø 44 cm. Brugsspor. (2)
Varenr: 5004036
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
15:04:13
Niels Hansen.Håndbygget 4/4 dansk bygget violin.
Niels Hansen. Dansk bygget violin. Indvendigt betegnet med blæk: '8/6 1937, No 10. Ombygget af N. Hansen' samt utydelig adresse. violin med opsætning samt strenge. Mindre revne ved sneglen. Violinkasse medfølger.
Varenr: 5002803
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
15:27:00
DKK 650
Samling LP-plader ca. 300 stk
Samling LP-plader ialt ca. 300 stk i blandet stand meget Pop, Rock, disco. Ikke klassisk
Varenr: 5003565
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2018
16:03:00
DKK 700
Tosca hamonika
Tosca hamonika med transportkasse.
Varenr: 5003961
18:55:00
Elguitar. mrk. Fender Lead 1
Elguitar, mrk. Fender, Lead 1. US model 1980, serienr. E.103242, i tilhørende transportkasse. Guitarens lakoverflade misfarvet samt krakeleret, lakbortfald. TL 97,5 cm.
Varenr: 5001577
DKK 2.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-05-2018
19:15:00
Burns London. Vintage basguitar fra 1960'erne.
Burns London. Vintage basguitar fra 1960' erne. Strat-like Jazz Split Sound-model. Serienr. 5806. Lakeret krop af mahogny. Gribebræt af rosentræ. Original guitarkuffert medfølger. Fremstår med aldersrelateret brugsspor såsom krakkeleringer i lak, ridser/skrammer, løst dæksel, mangel af streng. ...
Varenr: 4999578
DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
19:23:00
DKK 3.800
Tre emaljeskilte bl.a. Tuborg og Carlsberg (3)
Tre emaljeskilte bestående af reklamer for 'Tuborg Øl Mineralvande' og 'Carlsberg Øl Mineralvande' begge pandeformede med ombukket kant, 70,5 x 50,5 cm., desuden medfølger 'Grønlands Postvæsen', 50 x 42 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor, afslag, rust (3)
Varenr: 5003226
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
19:40:00
DKK 1.200
Arpeggio Akkordeon in Tasche
Arpeggio Akkordeon, schwarz-weiß, inklusive Arpeggio Tasche, Herstellerbezeichnung auf Akkordeon und Tasche, Objektmaß samt Tasche H. 52 cm, B. 58 cm, T. 32 cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell leichter Abrieb, partiell leichte Verfärbung der Oberfläche.
Varenr: 5001523
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2018
20:00:00
DKK 968
Gibson Les Paul Classic. Elektrisk guitar, pianosort
Gibson Les Paul Classic elektrisk guitar, 1960 reissue model, pianosort. Serienummer 036239. Der medfølger original transportkasse og manual. Fra 2003. Fremstår med brugsspor /brugsridser. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5002782
DKK 10.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2018
20:30:00
DKK 6.600
Konvolut / Karton mit 80 Teilen Musik Zubehör / Gitarren Zubehör (80)
Konvolut aus 80 Teilen Musik Zubehör / Gitarren Zubehör. Gitarrentuner, Stimmgeräte, Kapodaster, Gitarrenkabel, Mikrofonklemmen, diverse Anhänger, String Winder, Stimmschlüssel. Verschiedene Marken, u. a. Stagg. (80) Lauritz.com garantiert nicht die Funktionalität.
Varenr: 5001528
20:57:00
DKK 595
Violin och stråke
VIOLIN, med stråke, stråken märkt R. Paesold, i väska, längd ca 60 resp. 74 cm
Varenr: 5004439
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-05-2018
13:00:00
Se mere
Tragtgrammofon
Grammofon efter "His Master´s Voice", fremstår med tragt i messing. Med brugspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten
Varenr: 5003737
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-05-2018
14:44:00
Louis Armstrong. Større samling memorabilia, autograf, CD´er m.m.
Louis Armstrong. Større samling memorabilia, autograf, CD´er m.m. Heriblandt signeret udgave af "Mit liv i New Orleans", frimærkesamling fra "Stamp Folio, Jazz", CD´er "The Complete Hot Five and Hot Seven Recordings".
Varenr: 5002794
DKK 2.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 23-05-2018
20:08:00
Samling LP`er samt singler mm., primært 1960-80erne
Samling LP'er, singler mm. primært fra ca. 1960-1980erne bestående af dansk og udenlandsk rock og pop, pigtråd, klassisk, dansk top mm. Set er bl.a. Bamse, The Beatles, Elvis Presley, ABBA, Elton John, Dr. Hook, Gasolin', Shu-bi-dua, Steppenwolf, John Lennon, Wings m.fl. Fremstår i blandet stand,...
Varenr: 4996732
DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 23-05-2018
20:10:00
Höfner. To elguitare fra 1960`erne (2)
Höfner. Elguitar fra 1960`erne. Krop belagt med rødlig kunstmatriale med krakeleringsmønster. Monteret med tre pickupper samt tonekontroller og omskiftere. Guitarkuffert medfølgerHöfner. Elguitar fra 1960`erne. Krop belagt med brunligt kunstmatriale/kunstlæder. To pickupper, vibratosystem samt ...
Varenr: 5003728
DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-05-2018
20:19:00
Rolling Stones. 'Blinds & Shutters', the limited edition deluxe book samt LP 'Still Life', signeret (2)
Rolling Stones. 'Blinds & Shutters', the limited edition deluxe book samt LP 'Still Life', signeret. Blinds & Shutters, kreeret af fotografen Michael Cooper i 1972, udgivet af Genesis. Dette eksemplar nummer 4033 af 5000. Signeret af Bill Wyman, Dusty Springfield m.fl. (2)
Varenr: 5002636
DKK 6.400 DK, Hørsholm, Hammervej 1 23-05-2018
20:20:00
Bb messing trompet, model Jupiter 501
Bb messing trompet, model Jupiter 501 med slidetrigger på 3. ventil. Medfølgende kuffert og 7c mundstykke. I følge oplysninger efterset, renset og afprøvet. Brugsspor; lidt lakafslag yderst på bellen.
Varenr: 5003183
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2018
20:32:00
 1 2  >>