Vurdering
12»   Varer pr. side   42 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Weltmeister Akkordeon
Weltmeister Akkordeon mit Tragegurten aus Leder, in einem Koffer. Maße: ca. 33 x 32 x 18 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.

Varenr: 5670273
DKK 1.118 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-05-2020
17:57
DKK 298
Elguitar, Framus 5/150 Star Bass
Elguitar, Framus 5/150 Star Bass. Guldbrunt og rødbrunt træ med åring, lakeret, korpus med elfenbensfarvet kant. L. ca. 116 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og små urenheder. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 5647484
DKK 8.940 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-05-2020
19:44
DKK 1.676
Fyns Orgelbyggeri 1978. Pibeorgel i fyrretræ H: 3 m.
Fyns Orgelbyggeri 1978. Pibeorgel i fyrretræ. H: 3 m. B: 145 cm. D: 177 cm. Skal sættes til alm. strømstik. Fremstår med brugsspor. Alt fungerede og spillede ved vurdering. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet. Orglet står ikke hos auktionshuset i Vejle men på en nærtliggende privat ...

Varenr: 5675849
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-05-2020
20:09
DKK 4.200
Samling LP plader. Soul, Pop. 300 stk.I to flyttekasser. (2)
Samling LP plader. Soul, Pop. 300 stk. I to flyttekasser. Fremstår med brugsspor.(2)

Varenr: 5675442
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-05-2020
20:30
Vintage Hofner 173 Vinyl electric guitar.
Vintage Hofner 173 Vinyl elektrisk guitar. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, vibratorarm samt Hofnerskilt mangler, slagplade knækket, slidmærker på hals. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 5674482
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-05-2020
20:55
Framus, Banjo, Holz, Kunststoff
Framus, Banjo, Holz, Kunststoff. Sechssaitiges Banjo aus Holz und Kunststoff, oberseitig mit Herstellerbezeichnung, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell stärkerer Flugrost und Kratzer im Holz.

Varenr: 5647766
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 30-05-2020
21:53
DKK 484
Startone SAS-75 Alt Saxofon.
Startone SAS-75 Alt Saxofon med transporttaske og mundstykker.Fremstår med få brugsspor. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her

Varenr: 5677248
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-05-2020
11:57
DKK 1.200
Svedano. Harmonika
Svedano. Øst-tysk tangentharmonika i rød perlemor, med læderrem og transportskasse/etui. 43 x 41 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varenr: 5673030
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-05-2020
13:07
Spillemaskine i kasse af træ, antagelig 1900-tallet
Spillemaskine i kasse af massivt træ, antagelig 1900-tallets første halvdel med senere dele. H. 18 B. med håndsving 49 D. 20,5 cm. Kan trækkes op og spille, men spiller meget hurtigt. Fremstår med brugsspor, mangler og defekter. Pose med diverse løsdele medfølger.

Varenr: 5649944
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 31-05-2020
14:09
Ed Finnell fotografi föreställande Led Zeppelin
ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956): Robert Plant & Jimmy Page, Led Zeppelin, "Physical Grafitti Tour", "During Stairway To Heaven", Los Angeles, 24 Mars 1975, signerad Ed Finnell, numrerad 1/20, analogt handtryckt fotografi, ca 50x70 cm

Varenr: 5676587
DKK 2.744 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 31-05-2020
14:13
Se mere
Samling LP'er, rock 60 / 70'erne (47)
Samling LP'er, folk, pop, rock 60 / 70'erne, bestående af bla.a. The Roling Stones, Steppenwolf, Blind faith, Frank Zappa og Faces. Fremstår i blandet stand. (50)

Varenr: 5675980
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-05-2020
14:37
Robert Seitz. Koncert flygel fra 1880-1885
Robert Seitz, Leipzig. Tysk, sortlakeret koncertflygel fra 1880-1885. B. 152 cm. D. ca. 260 cm. Medfølgende justerbar klaverbænk. Flyglet, som fremstår med slitage på lakeringen, er velfungerende på alle tangenter, og med stor, flot klang. Køber står selv for håndtering i tilfælde af ...

Varenr: 5653800
DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 31-05-2020
15:23
Gear4music, tuba i blød transporttaske.
Gear4music. Blæseinstrument, Euphonium/Tuba med 3 Ventiler fra Gear4music. I blød, sort, transporttaske a nylon. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5677166
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 31-05-2020
15:38
DKK 850
Dragspel Superfisa Bugari Castelfidardo Armando
BUGARI, knappdragspel, modell 390 / SP Superfisa, med Mastermidi, medföljer originalväska

Varenr: 5676875
DKK 4.802 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 31-05-2020
18:50
Se mere
Rotophon, Reisegrammophon, Holz, Tolex
Rotophon, Reisegrammophon, Holz, Tolex. Reisegrammophon für Schellackplatten in einem mit Tolex bezogenen Holzgehäuse, mit einer aus braunem Stoff bezogenen Drehscheibe, D.22cm, Kurbel, Tonabnehmer und 14 Ersatznadeln, sowie einem Aufbewahrunsfach für mehrere Platten, H.13,5cm, L.37,5cm, ...

Varenr: 5676059
DKK 1.341 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-05-2020
19:11
DKK 298
Clippertone, Malta, Trompete
B&H Clippertone, Malta, Trompete. Nummeriert. Koffer aus schwarzem Kunstleder. L. ca. 49 cm. Mundstück Yamaha 12 und Vincent Bach Corp. 7EW. Gebrauchsspuren.

Varenr: 5647721
DKK 1.490 DE, Hamburg, Große Elbstraße 31-05-2020
19:18
DKK 372
August Geipel, Geige
August Geipel, Geige aus dunklem Holz mit einem Geigenbögen und einem Geigenkoffer. Papieraufkleber im Kopus: August Geipel. Ein Feinstimmer fehlt, teilweise Saiten erneut / müssen erneut werden. Absplitterungen im Holz / Kratzer.

Varenr: 5647718
19:19
DKK 298
Buffet Crampon & Cie. Klarinet
Buffet Crampon & Cie. Klarinet i original æske og støvpose. Mrk. Buffet, Crampon & Cie, Paris. S/N 487456. Længde samlet ca. 67 cm. Diverse tilbehør, nodestatif og nodebøger medfølger. Brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 5666838
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-05-2020
19:22
DKK 650
Hohner, Akkordeon mit Koffer und Noten, Modell 'Verdi III N', Holz, Messing, Leder, 20. Jahrhundert (25)
Hohner, Akkordeon mit Koffer und Noten, Modell 'Verdi III N', Holz, Kunststoff, Messing, Leder, Deutschland, 20. Jahrhundert. Bass-Akkordeon aus Holz, mit rotem Klarlack überzogen, mit einem Trageriemen aus Leder, mit Balg, Klaviertasten, Diskanttasten und -registern, sowie mit vorderseitigem ...

Varenr: 5665024
DKK 3.352 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-05-2020
19:26
DKK 298
Viola Sven Sjölin Rudolf Ringer
ALTFIOL med STRÅKAR, altfiol byggd av Sven Sjölin, signerad och daterad 1983 samt märkt nr 2, medföljer 3 stråkar varav 1 tillverkad av Rudolf Ringer, tysk stråkmästare, signerad Rud Ringer samt märkt Germany, ca 76 cm, 1 stråke märkt Gavaller Alexander, ca 74 cm, 1 stråke i kolfiber märkt Carbondix, ca 74,5 cm, altfiolens längd ca 67 cm, medföljer väska

Varenr: 5676914
19:31
Se mere
Samling LP'er, folk, pop, rock 60 / 70'erne (50)
Samling LP'er, folk, pop, rock 60 / 70'erne, bestående af bla.a. Jerry Lee Lewis, The beatles Smokey Robinson og Bob dylan. Fremstår i blandet stand. (50)

Varenr: 5675981
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-05-2020
19:38
DKK 500
Jack & Danny Brothers, Gitarre, Holz
Jack & Danny Brothers, Gitarre, Holz. Gitarre aus Holz, Modellnummer 'W-160', innen bezeichnet, anbei mit einer schwarzen Gitarrentasche, L.104cm, B.40cm, T.12,5cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren.

Varenr: 5672268
DKK 1.862 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-05-2020
20:19
DKK 633
Václav František Červený, Bb-Tuba, Messing, Neusilber, Tschechien
Václav František Červený (1819-1896), Bb-Tuba, Messing, Neusilber, Tschechien. Tuba aus Messing und Neusilber mit vier Ventilen, H.113cm, B.66cm, D.46cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell Oxidationsspuren, sowie stärkere Verformungen, Verfärbungen und Kratzer am Instrument, ...

Varenr: 5645666
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-05-2020
20:26
DKK 298
Konvolut Schallplatten / Vinyl Lp's / Singles (ca.176)
Konvolut Schallplatten / Vinyl Lp's / Singles. Konvolut bestehend aus 176 Tonträgern diverser Interpreten aus den Genres Klassik, Pop und Schlager aus den 1970er / 80er / 90er Jahren, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren. (ca.176)

Varenr: 5646788
DKK 1.490 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-05-2020
20:38
DKK 298
Kazuo Yairi, westernguitar/guitar, 'Alvarez', Silver Harp, mahogni, gran, Japan, 1981
Kazuo Yairi, westernguitar/guitar, 'Alvarez', Silver Harp, mahogni, gran, Japan, 1981. Guitar med dreadnought-form, bagsiden, siderne og halsen i mahogni, låget på resonansrummet er fremstillet i gran, modelnummer: 'DY53', serienummer: '38555', indvendig med betegnelse, guitarkasse medfølger, L. ...

Varenr: 5677397
DKK 7.450 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-05-2020
21:04
DKK 1.862
M.Hohner mundharmonika model super Chromonica
M. Hohner. Mundharmonika model "the super Chromonica". I original æske. Made by M. Hohner, Germany. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5670120
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-06-2020
11:21
To akustiske guitarer (2)
To akustiske guitarer. 1 Höfner og 1 Oskar Teller. Brugsspor samt manglende strenge. (2)

Varenr: 5674253
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-06-2020
13:19
Gitarr
GITARR, aukustiskt, Levin, modell nr 115, ca 1961, serienummer 414398

Varenr: 5678584
DKK 1.372 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 01-06-2020
15:42
Se mere
Ibanez Blazer series MIJ Japan Fujigen
IBANEZ, elgitarr, stratocaster MIJ, Blazer, Fujigen, Japan 1996, kropp i ask, medföljer hardcase, längd ca 98 cm

Varenr: 5678628
DKK 4.802 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 01-06-2020
17:40
Se mere
Klarinett Noblet Paris
KLARINETT, Noblet, Paris, modell N, ca 1960/70-tal, seriernummer B46030, trä samt vitmetall, medföljer väska, längd ca 67 cm

Varenr: 5678671
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 01-06-2020
19:32
Se mere
12»