Vurdering
12»   Varer pr. side   33 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Violin 4//4
VIOLIN, 4/4, Hopf modell, lock i gran sarg och botten i lönn, 1800-talets slut, kroppmensur 360 mm, total längd ca 590 mm

Varenr: 5633878
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 07-04-2020
11:54
Se mere
Samling blandede vinyl plader (27)
Samling blandede vinyl plader, blandt andet bestående af: Best of Ray Charles, Bobby Bland, Dreamer, The Mills Brothers Sing Startdust, Mr. Biggs, The Very best og Demis Roussos, m. fl. (27)

Varenr: 5622698
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
12:22
Trumset
TRUMSET, 6 delar, märken såsom Remo "Weather king" "Soundmaster" och Mapex "Venus series", diameter ca 22-58 cm

Varenr: 5633897
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
12:32
Se mere
Hohner munspel
HOHNER, munspel, modell Chromatica 280C, made in Germany, längd 18 cm, originaletui

Varenr: 5633922
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
13:22
Se mere
Tokai super edition elguitar.
Tokai super edition elguitar. Japan 1980 ca. med sort lak finish, gribebræt m. 22 bånd, sort slagplade med rød staffering. Serie nr. 227212. Hardcase medfølger. Fremstår med brugsspor, plade til fjedersystem på bagside mangler, lakafslag på bagside. Lauritz.com indestår ikke for ...

Varenr: 5629627
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
14:48
DKK 1.900
Meget stor dekorationsguitar fra Hard Rock Café i København med autografer
Meget stor dekorationsguitar tidligere i Hard Rock Café i Tivoli i København med autografer fra bl.a. Toto, Springsteen, Dio, Aqua, Alice Cooper m.fl. Selve kassen, for og bagside, måler ca. 2 x 3 meter, armen ca. 230 cm. Der er tre skuffer i guitararmen som kan trækkes ud. Der er glas til ...

Varenr: 5626602
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
16:40
Trumpet Elite
ELITE, trumpet, trol omkring 1900-talets mitt, mässing, tangenter i pärlemor, graverad "Elite", längd ca 57 cm

Varenr: 5634052
17:42
Se mere
Yamaha tvärflöjt
YAMAHA, tvärföljt, ca 1981, modell YFL211S, försilvrad, originaletui

Varenr: 5634086
18:50
Se mere
Samling LP'er (ca. 500)
Samling LP'er best. af dansk og udlandsk heraf bla. Klassiks, folkemusik, pop og slager. Fremstår med brugsspor. (ca.500)

Varenr: 5631218
DKK 1.500 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-04-2020
19:05
Staccato junior trommesæt
Staccato junior trommesæt. Laser 12" HiHat, Stortrom 14". Trommer 10", 8" og 6,5 ". Snare 10" (lille hul i skind på underside). Fremstår med alm. brugsspor.

Varenr: 5615362
DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
19:53
Trumpet
ELITE, trumpet, trol omkring 1900-talets mitt, märkt D.Hansson Lund, längd ca 51 cm

Varenr: 5634221
21:10
Se mere
Robert Seitz. Koncert flygel fra 1880-1885
Robert Seitz, Leipzig. Tysk, sortlakeret koncertflygel fra 1880-1885. B. 152 cm. D. ca. 260 cm. Medfølgende justerbar klaverbænk. Flyglet, som fremstår med slitage på lakeringen, er velfungerende på alle tangenter, og med stor, flot klang. Køber står selv for håndtering i tilfælde af ...

Varenr: 5608800
DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 08-04-2020
15:29
DKK 500
Yamaha PSR-175 Keyboard
Yamaha PSR175 PSR-175 Elekronisk keyboard. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 5631504
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-04-2020
16:55
Samling vinyl plader (25)
Samling vinyl plader, Savage Rose og Sebastian, blandt andet Stjerne til Støv, Den store fugl, Blød lykke, Opsamling 81-85, Dødens Trumf. M.fl. (25)

Varenr: 5622672
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-04-2020
19:31
Samling LP'er (ca 150)
Samling LP'er, fortrinsvis underholdningsmusik og populærmusik men også klassiske og jazz udgivelser. Heriblandt Count basie, Frank Sinatra, Cindy Louper, Madonna og Herb Albert. Fremstår i blandet stand. (ca 150)

Varenr: 5634587
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-04-2020
19:42
Samling vinyl plader (14)
Samling Vinyl plader, Jimmy Hendrix, samt Santana vinyl plader, Purple Haze, Are You Experienced, Band Of Gepsys, Greatest Hits, M.fl. (14)

Varenr: 5622671
20:34
En samling LP box sets
En samling LP box sets, nogle med to af hver: 2. stk. Bruce Springsteen Live 1975-85, 2 stk. Mike Oldfield 'Boxed', 2 stk. Return To Forever 'Live. Lauritz.com garanterer ikke for eventuelle fejl og mangler.

Varenr: 5609953
DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 09-04-2020
14:30
DKK 650
Randall RM100KH Half Stack 'Kirk Hammet' Limited Edition (3)
Randall RM100KH Half Stack 'Kirk Hammet' signature Limited Edition på oplag af kun 100 enheder. Bestående af 100 Watt rørtop RM 100 KH. Af ahorntræ med custom bemaling, monteret med kromhardware nr. 12/100. Højtaler kabinet 4 x 12" af ahorntræ med custom bemaling nr. 11/100. Medfølgende ...

Varenr: 5557674
DKK 40.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-04-2020
15:33
DKK 20.000
Ed Finnell fotografi föreställande Led Zeppelin
ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956): Robert Plant & Jimmy Page, Led Zeppelin, "Physical Grafitti Tour", "Whole Lotta Love", Los Angeles, 25 Mars 1975, signerad Ed Finnell, numrerad 11/50, analogt handtryckt fotografi, ca 50,8x40,6 cm

Varenr: 5636273
DKK 1.718 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
17:28
Se mere
Samling LP plader og singler, ca. 750 stk i alt (8)
Samling LP plader og singler, ca. 750 stk i alt. Ca. 500 LP plader og ca. 250 singler. Blandet, primært dansk og udenlandsk pop, rock, opsamlings, disco, schlager. Bl. a. Shubidua, Sneakers, Gasolin, Johny Mogensen, Supertramp, Abba, Donna Summer, Cliff Richard, Rod Steward, Police, Bay City ...

Varenr: 5633748
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-04-2020
19:40
DKK 500
Boosey & Hawkes, London, Edgware klarinet
Boosey & Hawkes, London, Edgware klarinet af nyere dato. Medfølges af tilhørende transportkasse og ekstra rørblade. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Varenr: 5636956
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-04-2020
20:02
Ed Finnell fotografi föreställande Mick Jagger
ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956), Mick Jagger, The Rolling Stones, "Tour of the Americas", Los Angeles, 10 Juli 1975, signerat Ed Finnell, numrerad 29/50, analogt handtryckt fotografi, ca 40.6x50.8 cm

Varenr: 5636487
21:48
Se mere
Bettina Knutsson. Bratsch
Bettina Knutsson, Custombygget Bratsch. Bygget til Christian Haaning 1995. Etiket: Bettina Knutsson Nr. Nissom IV 1 1995. Fremstår med to buer ligeledes bygget af Bettina Knutsson. Total L 70 cm. Fremstår med minimale brugsspor i kasse Gewa.

Varenr: 5631823
DKK 50.000 DK, Aalborg, Nibevej 10-04-2020
18:22
Fiol Friedrich August Glass
FRIEDRICH AUGUST GLASS, fiol med stråke, märkt. "Fried. Aug. Glass Verfertigt Nach Antonius Straduarius cremoniensis anno 1761" , längd ca 60 cm, låda medföljer

Varenr: 5636695
DKK 4.124 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-04-2020
20:20
Se mere
Samling radioer/højttalere mm
Samling radioer/højttalere mm bestående af blandt andet: Tandberg Sølvsuper 12, Tandberg højtalere samt enheder fra Logitech, Sharp, Philips, Kenwood mm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 5578231
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-04-2020
17:47
Kæmpe promoposter med Volbeat
Kæmpe promoposter med Volbeat. Ca. 120x175 cm. Fremstår med håndteringsmærker, rifter, folder m.m. U.R.

Varenr: 5631488
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-04-2020
18:18
Gibson Robot Guitar. Limited edition Les Paul
El -guitar. Gibsons selvstemmende guitar, "Original 1st Production" i Blue Sunburst finish. L 100 cm, mensur (Scale Length) 24,75" / 628mm. De fire drejeknapper fungerer alle som vanligt på en LP men den ene tonekontrol fungerer tillige som "Master Control Knob" der kan trækkes ud, for at stemme ...

Varenr: 5632606

DKK 12.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 11-04-2020
19:06
DKK 1.300
Yamaha Electone MC 400.
Yamaha Electone MC 400. Bezeichnet. Maße ca. H. 110 cm B. 105 cm T. 50 cm. Gebrauchsspuren.

Varenr: 5631461
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 11-04-2020
19:14
DKK 298
Klarinett i originalväska
KLARINETT, Amati Kraslice Special, 1900-talets förta hälft, i originalväska

Varenr: 5636883
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 11-04-2020
19:15
Se mere
Fender Kingman C Fiesta Red. Til vurdering.
Fender Guitar, Fiesta C. Serienr. NP034002 fra 2012. Fremstår med mindre/aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Varenr: 5594066
DKK 12.500 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 11-04-2020
20:13
12»