Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Diverse musikinstrumenter (7)
Diverse musikinstrumenter bestående af: Keyboards: MK-149 evolution, U-control UmX61, Keyboard 670. 3 stativer og Signature Series Guitar. Fremstår med brugsspor, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (7)
Varenr: 5440842
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
20:58:00
Stränginstrument 1900-talets mitt
STRÄNGINSTRUMENT, 1900-talets mitt, längd 97 cm
Varenr: 5441693
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 22-09-2019
12:46:00
Se mere
Samling LP'er ca 355
Samling LP'er ca 355 stk blandet Pop, Rock og dansk. Blandet stand med blandt andet: Bamses Venner, Sinead O'Connor, Shu-bi-dua, Naughty by Nature, Rick Astley, Michael Jackson, News, Pointer Sisters, Anne Linnet og mange flere. Fremstår med brugsspor og kælderlugt.
Varenr: 5440937
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
14:05:00
Jakthorn 1900-tal
JAKTHORN, 1900-talets första hälft, mässing och koppar, med dekorativa snoddar, längd ca 30 cm
Varenr: 5441759
DKK 1.042 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
15:22:00
Se mere
Rock-it elguitar med Peavey forstærker, samt Boss overdrivepedal og tuner.
Rock-it elguitar med Peavey forstærker, samt Boss overdrive pedal og tuner. Brugsspor. Strenge skal skiftes, samt vibratorsystem repareres. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5423974
DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
18:00:00
Elguitar/J. Simon, Metallica/signaturer (3)
Elguitar/J. Simon, Metallica/signaturer Inklusiv guitarstativ og -taske. Mål: L. 100 cm. Fremstår med svage brugsspor. (3)
Varenr: 5413595
DKK 9.685 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-09-2019
18:32:00
DKK 335
Kim Larsen sølvplade for 'Jungle Dreams'
Kim Larsen sølvplade for 'Jungle Dreams' For salg i Danmark af 25.000 LP/MC Marts 1981. 43 x 43 cm. Fremstår med brugsspor, ramme med afsalg. NB. tekst rettet 17-09 fra platinplade til sølvplade
Varenr: 5427254
DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
20:05:00
DKK 11.500
Samling LP plader, blandede genre. Ca. 450 stk
Samling LP'er bestående af: Bjørn & Okay, Johnny Reimar, Schlagerparade, Omkring juletræet, Cliff Richard m.fl. Fremstår med blandede brugsspor. Ca. 450 stk
Varenr: 5434316
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-09-2019
20:51:00
Notenständer, Metall
Notenständer, Metall. Weiß lackierter, höhenverstellbarer Notenständer aus Metall auf vier Füßen, H.120-172cm, L.52cm, B.40cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partieller Farbabrieb.
Varenr: 5370511
DKK 1.043 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-09-2019
21:42:00
DKK 298
Trumset Premier Sparkle
TRUMSET; Premier Sparkel, England, bestående av: 2 st. hängpukor, golvpuka, bastrumma, virveltrumma,. cymbal, tre stativ, pedal och förvaringskoffertar
Varenr: 5443116
DKK 2.432 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 23-09-2019
15:00:00
Se mere
To violiner (2)
To violiner med transport kasser og buer, en mrk. Omarbejdet af M. P. Hansen. Fremstår med slitage. (2)
Varenr: 5443598
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
15:44:57
Berkeley. To femstrenget violiner (2)
Berkeley To fem-strenget violiner, heraf en halvakkustisk, buer og transport tasker medfølger. L. 58-69 cm. Fremstår med lettere brugsspor. (2)
Varenr: 5443597
DKK 2.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
15:45:54
Harry Filtenborg. Violin
Harry Filtenborg. Violin, nr. 6. Bygget i 1997 i Silkeborg. Bue og transport kasse medfølger. L. 59 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5443588
DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
15:46:55
DKK 1.300
Samling ubrugte LP plader med historiske optagelser af operaer.(9)
Samling ubrugte LP plader med historiske optagelser af operaer bestående af: 'The Beethoven Nine Symponies' dir. Wilhelm Furtwangler. Olympic records 8120/7. 'Boris Christoff the 1949-1952 recordings'. EMI RLS 735. 'Maria Callas Gala Operatic Concert Paris 1958' ERR-118-2. Rosa Ponselle Oktober ...
Varenr: 5432345
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-09-2019
15:59:26
Samling LP plader. Klassiske værker (15)
Samling LP plader fra Deutsche Grammophon bestående af: Verdi, La Traviata Bayerisches Staatsorchester. Placido Domingo, Sherrill Milnes. Dir. Carlos Kleiber DP 2530956 og 2530957 (VF), Berlioz: Faust. Orchester Lamoureux, Paris. Consielo Ribio, dir. Igor Merkevitch. DP 138099 og 138100 (VF), ...
Varenr: 5432257
15:59:44
Excelsior. Knapharmonika nr. 901
Excelsior. Knapharmonika nr. 901 med skulderremme og aftagelig 'pude' på bagsiden. Transportkasse medfølger. Fremstår m. alm. brugsslitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5441103
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-09-2019
19:21:00
Tragtgrammofon. Grammofon med håndsving.
Tragtgrammofon,replika. Grammofon med håndsving i , kasse af lakeret mahogni med tragt af messing, mærkat med "The Gramophone Company Ltd. His Masters Voice". Tragt kan aftages. H. inkl. tragt 66 cm, D. 47 cm.
Varenr: 5436046

DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 23-09-2019
20:41:00
Yamaha PSR E413 keyboard med stativ
Yamaha PSR E413 keyboard med stativ. Manual, ledning samt fem bøger med noder 'Grundlæggende teknik 1-2', 'Klassikerne fra A til Z 1-2' og 'The Favorite Hit Collection' medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5438647
DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-09-2019
20:50:00
G. H. Hüller, Instrument / Saxophon mit Koffer, Modell 'Artist'', versilbertes Messing (3)
G. H. Hüller, Instrument / Saxophon, Modell 'Artist'', mit Mundstück, Herstellerbezeichnung mit floralen und geometrischen Ornamenten in Schallbecher punziert, versilbertes Messing, H.69cm, D.33cm. Koffer aus braunem Leder mit Ziernähten und grünem Innenfutter. Altersgemäße Gebrauchs- und ...
Varenr: 5390146
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-09-2019
21:01:00
DKK 335
Samling LP'er og singler, danske & udenlandske kunstnere
Samling LP'er og singler, danske og udenlandske kunstnere, blandede genrer og årgange, bla. Laid Back, Amanda, Kliche, Erasure, Kraftwerk og Nick Kammen. Variabel stand.
Varenr: 5441493
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-09-2019
14:29:22
Pladesamling, ca.425 LP'er og 400 singler (5)
Pladesamling, blandet pop, rock og underholdning, både danske og udenlandske titler, 1960'erne og frem. Ca. 425 LP'er og 400 singler. Blandet stand med brugsspor.
Varenr: 5445067
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-09-2019
15:31:02
G.E.F. Italiensk elguitar.
G.E.F. Italiensk elguitar. Front af plast materiale med rødt glimmer, bagside med perlemor-effekt. Ældre transportaske medfølger.Trænger til justering. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5442877
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2019
15:46:00
Konvolut Mundharmonika und Flöten u. a Hohner (30)
Konvolut Mundharmonika und Flöten u. a Hohner (30) vorhandene Marken: u.a. Hohner, Valencia, Echo und andere, die meisten mit dazugehöriger Schachtel. altersgemäßer Zustand, Kratzer, Bestoßungen, angelaufenes Metall, Kellergeruch.
Varenr: 5432286
DKK 2.980 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 24-09-2019
18:35:00
DKK 410
Florenus Guidantos Fecit, Bononia. 4/4 violin
4/4 violin. Indvendigt med indlægseddel Florenus Guidantos Fecit, Bononia 16?. Kropslængde. 36 cm. Fremstår med senere veludførte reperationer. Spilleklar. Liggende i kasse af træ.
Varenr: 5441345
DKK 10.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-09-2019
20:10:00
DKK 3.400
El guitar, ESP Ltd Viper-50
El guitar, ESP Ltd Viper-50. El guitar i pæn stand, lidt overflade ridser i bund. 24 velfungerende bånd (ikke båndfalsk). Guitarfod medfølger ikke.
Varenr: 5435863
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-09-2019
11:37:10
Samling CD'er (ca.1000)
Samling CD'er heriblandt, bla. Depeche Mode, Queen, Tine Dickow, Coldplay, Bruce Springsteen, Beatles, John Mayer, Suede, Kashmir, Eric Clapton, Savage Rose, Blur, Nirvana, Johnny Cash, Dizzy Miss Lizzy,TV2, Radiohead, U2 Fremstår med brugsspor, fejl og mangler kan forekomme. (ca. 1100)
Varenr: 5445464
DKK 2.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-09-2019
14:19:45
DKK 450
Skibsklokke fra sejrø færgen.
Skibsklokke af patinerer bronze indgravet SEJRØ. Er fra sejrø færgen. H. 36 D. 35 Ø 26 cm.
Varenr: 5438771
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-09-2019
14:58:00
DKK 850
Samling på ca 700 CD'er
Samling på ca 700 CD'er. Blandet musik fra klassisk, pop, rock mm. Brugsspor.
Varenr: 5446064
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-09-2019
16:48:00
Hagstrøm. Knapharmonika, model Minor
Hagstrøm. Knapharmonika, model Minor med tilhørende transportkasse. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5437033
DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 25-09-2019
17:09:00
Gramofon i kasse af poleret træ 'His Masters Woice' med tragt af messing.
Gramofon i kasse af poleret træ 'His Masters Woice' med tragt af messing. 1900-tallet. H. 65 cm. L. 35 cm. B. 35 cm. Fremstår med brugsslitage, tragt med buler.
Varenr: 5444197
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2019
19:49:00
 1 2  >>