Vurdering
   Varer pr. side   24 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Lp m.m.(3)
Lp m.m. Parti i 3 flyttekasser, overvejende Lp-plader, div. kunstner/grupper bl.a. Eagels, Bee Gees , Boney M , Randy Newman, Europe, Elvis, Erasure, The Dubliners, Simpley Red, Adam Ant, Cliff Richard Fejl og mangler forekommer (3)

Varenr: 6122288
DKK 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 28-11-2021
19:55
DKK 450
Tascam SX-1. Digital studie mixer

Varenr: 6122087
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-11-2021
19:57
DKK 5.600
Antik spilledåse (14)
Antik spilledåse med 13 plader. Fremstår nyrestaureret. D 10 cm. B 15 cm. H 22 cm. 1900-tallets første del. Fremstår med aldersvarende brugsspor. (14)

Varenr: 6122562
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-11-2021
19:28
Samling LP'er, danske & udenlandske kunstnere (ca. 450 stk).
Samling LP'er. Rock & pop m.m. Danske og udenlandske kunstnere, herunder bla: Beatles, Bruce Springsteen, Jethro Tull, John Lennon, Gary More, Eric Clapton, Elton John, m.fl. (Ca. 220 stk.) Jazz: bla. Juke Ellington, Billie Holliday, Doris Day, m.fl. (ca. 60 stk). Elvis-plader, ca. 40 stk. ...

Varenr: 6122390
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
19:52
Samling cd'er (740)
Samling CD'er, Pop, Rock, Heavy og Country heriblandt: Fleetwood Mac, ABBA, DAD, TV2, Rolling Stones, Rammstein, Lady Gaga, Blur, Michael Jaskson, Aerosmith, REM, Bruce Springsteen, Faith no more, Green Day. Fremstår med brugsspor/letter brugsspor. Fejl og mangler kan forekomme. (740)

Varenr: 6123826
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-11-2021
17:43
DKK 1.200
Mandolin banjo
Mandolin banjo af lakeret mahogni og bøgetræ. L. 86 cm. Fremstår med brugsspor, strenge mangler.

Varenr: 6124438
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30-11-2021
18:22
Balalajka
Balalajka, Rusland, 1900-talets første del. L 65 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6123573
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-11-2021
19:00
Joseph Kloz violin samt ubekendt violin og buer
Joseph Kloz violin med etikette 'Joseph Kloz Im Mittenwald an der iser Anno (utydelig årstal). medfølgende ubekendt violin og buer. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.

Varenr: 6115881
DKK 2.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-11-2021
21:05
Danguitar. Westernguitar - til fordel for Red Barnet
Danguitar. Santana LA-100EQCW-BK v2 westernguitar. Sort. Dansk designet guitar • 6-strenget westernguitar med massivt grandæk • Lakering i flot high gloss natur finish • Sider og bund i mahogni med træbinding • Saddel og indlæg i komposit • Mekanikker i metal og god ...

Varenr: 6117961

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 01-12-2021
14:20
Samling rock LP plader (6)
Samling rock LP plader bestående af: OMD - Orchestrel Manouvers in the Dark English Electric 100LP26, BMG ‎– 53800792 1. Stand Mint/Near Mint. Nirvana In Utero. Geffen Reccords GEF24536. Made in Holland 1993. Stand Very Good. The Stone Roses. Second Comming. Geffen Reccords GEF 24503. 1994....

Varenr: 6122046
DKK 2.200 DK, Aalborg, Nibevej 01-12-2021
18:47
DKK 1.700
Samling danske DVD film (ca. 140)
Samling danske film på DVD fra 1930 -2000, bla. Forbrydelsen, Rejeseholdet, Nikolaj & Julie, Det sande ansigt, Stille hjerte, Vi er allesammen tosset. Aldersrelateret stand. (ca. 1450)

Varenr: 6123461
DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 01-12-2021
18:50
DKK 450
Louis Panormo. Spansk stil Parlor guitar.1800-tallet.
Sjælden Louis Panormo (1784-1862). Parlor guitar. Bygget i London i 1800-tallet. L.93 cm Ref : "Den franskfødte Louis Panormo og hans brødre var 1800-tallets Englands fineste guitarmagere og blandt de eneste luthiers uden for Spanien, der lavede guitarer i spansk stil". Kasse medfølger. Fremstår ...

Varenr: 6124330
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-12-2021
19:02
DKK 7.000
Violin
Violin 4/4 med bue. Ubekendt fabrikat. Krop L. 36 fuldl. 60 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker, samt med mangel af stol og strenge. Buen er beskadiget og har løse hår.

Varenr: 6122121
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-12-2021
19:06
DKK 950
0900-30170-00051-21 Samling LP'er og singler (76)
Samling LP'er og singler bestående af: Elvis Preslay's greatest hits box med seks LP'er, Paul McCartney, Queen, Gasolin, Bee Gees, Bob Dylan, Simon and Garfunkel og mange flere. Fremstår med brugsspor. (76) Auktioner over hittegods, cykler,biler og koster fra Nordsjællands Politi Se alle ...

Varenr: 6124418
19:19
Fakir. Grammofon med plader
Fakir. Grammofon fra tyskland, 1800/1900-tallet. Kasse af udskåret og bemalet træ. Hertil samling plader. Tragtens diameter 52 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, skrammer og mærker.

Varenr: 6121055
19:19
Spansk guitar. K. Jairi model YC100
Spansk guitar. K. Jairi model YC100. Fremstår med brugsspor i guitarkasse.

Varenr: 6125120
DKK 1.800 DK, Nivå, Stejlepladsvej 01-12-2021
19:19
DKK 1.300
Mavery guitar og floor pod (3)
Mavery guitar model RB-300 rounded back, indbygget pick-up system og floor pod 'Line 6 Classic pod tone on the floor'. Guide medfølger til floor pod.

Varenr: 6122661
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-12-2021
19:28
Fender Deluxe Stratocaster 2014-2015.
Fender Deluxe Stratocaster 'sort' 2014-2015. I Stagg kasse. Læderem medfølger. Fremstår med brugsspor, bagplade mangler, bagerste pickup samt slagplade modificeret

Varenr: 6122190
DKK 5.000
Schlunsen. Klassisk guitar 1957
Arne Schlünsen. Håndbygget klassisk guitar med dæk af sitkagran dekoreret med intarsia, krop, bagklædning og stol af rosentræ, hoved delvist af rosentræ. Krop og hals med indlæg af lyst træ. Indvendigt label sign. A. Schlünsen, Juli 1957 samt nr.254. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, ...

Varenr: 6124326
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-12-2021
20:03
Fender Stratocaster road worn 1985-1986 by Fuji-gen,Japan.
Fender Stratocaster road worn white 1985-1986 by Fuji-gen,Japan. Kasse og læderrem medfølger. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6122188
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-12-2021
20:05
DKK 3.200
Violin med bue
4/4 violin med bagklæde i to stykker. Indvendigt label betegnet: 'L. L. Aagaard, Kjøbenhavn - 1905'. L. 60 cm. Længde krop 36 cm. Aldersrelaterede brugsspor og mærker, heriblandt revne i dækket og ved bunden af sagen. Buen er mærket 'czechoslovakia'.

Varenr: 6123375
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-12-2021
20:05
Samling Lp'er. (23)
Samling Lp'er. Heriblandt LOBO, soundtrack fra Mad Max Beyond Thunderdome, Phil Carmen, REO Speedwagon, al Jarreau og flere. (23)

Varenr: 6116827
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-12-2021
20:48
Danguitar. Elklaver - til fordel for Red Barnet
Danguitar. Artesia Performer elklaver. D. 27,3 cm. V. 8,6 kg. Sort. Klaver med fuldt klaviatur, anslagsfølsomme tangenter og pedal. Letvægtklaver du kan tage med under armen, når du skal ud at spille. 32 toners polyfoni. Artesia Performer er et el-klaver med 88 tangenters klaviatur og ...

Varenr: 6117958

22:30
DKK 950
Altsaxofon med Yamaha mundstykke, kuffert + guitarstativ (2)
Altsaxofon (formodentlig Yamaha) med Yamaha mundstykke, kuffert. Serie nr. B2020. Fremstår med brugsspor, let eroderet. Guitarstativ medfølger. (2)

Varenr: 6099773
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-12-2021
11:50