Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...10»   Varer pr. side   273 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
18kt Diamond solitaire earrings 1.20ct
Diamond solitaire earrings in 18kt set with brilliant cut diamonds 1.20ct Colour: (H) Wesselton Clarity: SI

Varenr: 6123365

DKK 37.250 BE, Antwerpen 22-01-2022
14:47
DKK 21.605
Tahiti pearl earrings in 14kt gold with diamonds 0.04ct
Tahiti pearl earrings in 14kt white gold with brilliant cut diamonds 0.04ctColor: (G) Top WesseltonClarity: VSPearl color: Tahiti green colorShape: RoundSurface: Clean Luster: GoodSize 10x11mmCerificate included.

Varenr: 6134399

DKK 3.725 BE, Antwerpen 22-01-2022
15:13
DKK 2.049
Dulong Kharisma øreringe - sølv (mega)
Dulong Fine Jewelry

 DKK 2.900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Par brillantørehænge i 18 kt. hvidguld 2.90 ct. (2)
Par brillantørehænge i moderne design af 18 kt. hvidguld iform af sammensatte cirkler prydet med talrige brillanter. Total ca. 2.90 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton. G-H. Klarhed: SI. Total vægt ca 12,6 gr. L. ca 4,9 cm. Største cirkel Ø2 cm. Minimale brugsspor (2)

Varenr: 6129700
DKK 20.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
15:47
DKK 15.000
2 par ørestikker af 8 kt. guld med keramik, ene par tillige med cubic zirkonia
2 par ørestikker udført i 8 kt. guld, begge par er prydet med hvid keramik, ene par tillige med cubic zirkonia.

Varenr: 5721429

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
18:40
Par diamant ørestikker af 14 kt guld, 0.45 ct (2)
Par diamant ørestikker af 14 kt guld prydet med diamanter, der er baguette og brillant slebet på i alt 0.45 ct, Farve:Top krystal (I), Klarhed: SI- (enkelte P1) Stemplet 14K, syrestet til 14 kt guld. Vægt 1,9 gram. Mål: 7,6 mm / 8,6 mm. Ligger i sort velourpose. Nye og ubrugte (2)

Varenr: 6114796

DKK 4.800 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2022
18:46
DKK 3.800
Par solitaire ørestikker af 14 kt guld, 0.25 ct (2)
Par soltaire ørestikker af 14 kt guld prydet med diamanter, der brillant slebet på i alt 0.25 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI1-SI2. Vægt 0,46 gram. Ligger i sort velourpose. Ny og ubrugt. (2)

Varenr: 6134054

DKK 3.400 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2022
18:52
Par safir ørestikker af 14 kt guld (2)
Par ørestikker af 14 kt guld prydet med hver én ovalslebet mørkeblå safir, i alt ca. 1.26 ct. Vægt 0,7 gram. Ligger i sort velour pose. Nye og ubrugte. (2)

Varenr: 6134208

DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2022
18:56
Par smaragd og brilliant ørestikker af 14 kt gul, 0.10 ct (2)
Par ørestikker af 14 kt guld, prydet med smaragd samt diamanter, der er briliant slebet på i alt ca. 0.10 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI-SI2. vægt 1,4 gram. Ligger i æske. Fremstår nye og ubrugte. (2)

Varenr: 6127575

DKK 3.800 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2022
19:00
Zarah Voigt Nuages Baroque Miroir Décoré Earrings Purple Swarovski
Zarah Voigt

 DKK 1.800,00
NYHED LAURITZshop

Par brilliant ørestikker af 10 kt guld, 0.25 ct (2)
Par roset ørestikker af 10 kt guld prydet med diamanter, der er brilliant slebet på i alt 0.25 ct, Farve: Wesselton (H)- Cape (N), Klarhed: SI2-P1, vægt 1,04 gram. Nye og ubrugte. Ligger i sort velourpose (2)

Varenr: 6111276

19:02
En brillant 'HOOPS' creol af 14 kt hvidguld 0.05 ct
En creol hoops / ørering af 14 kt hvidguld prydet med en diamant, der brillant slebet på 0.05 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS1. Størrelse på øreringe Ø 12 mm. Vægt 0.85 gram. Ligger i æske. Ny og ubrugt.

Varenr: 6080988
DKK 1.700 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2022
19:06
DKK 1.300
Par solitaire brillantørestikker, ca. 0.12 ct. TW/VVS
Par solitaire brillantørestikker, udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant på ca. 0.06 ct. Samlet ca. ca. 0.12 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VVS.

Varenr: 5818057

DKK 3.800 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
19:32
To par guld ørestikkere, 18 kt, 7,8 gram (4)
To par guldørestikkere, Ø. hhv. 16 og 22 mm. det mindre par i tofarvet guld, begge stemplet 750 mv. Samlet vægt ca. 7,8 gram.

Varenr: 6148534
DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-01-2022
19:36
Et par South Sea kulturperle- og brillantørestikker af 18 kt. hvidguld. Perle Ø 11 mm
Et par South Sea kulturperle- og brillantørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med to større hvide runde saltvandsskulturperler flankeret af to brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.16 ct. Farve: Top Crystal (I), Klarhed: VS- SI. H. 1,2 cm. Perle Ø. ca. 11 mm. Samlet vægt 8 g. Minimale ...

Varenr: 6144462
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
19:37
DKK 3.800
Par brillant creoler 'HOOPS' af 14 kt hvidguld 0.75 ct (2)
Par brillant hoops /creoler / øreringe af 14 kt hvidguld prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt 0.75 ct Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI-SI2 (enkelte P1), Ø 14,8 mm. Vægt 4,3 gram. Stemplet 14K samt utydelig mester, syretestet til 14 kt guld. Ligger i æske. Nye og ubrugt (2)

Varenr: 6114746

DKK 8.600 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2022
19:44
DKK 6.800
Par 'HOOPS' øreringe af 14 kt hvidguld, 0.25 ct. (2)
Par øreringe /hoops / creoler af 14 kt hvidguld Ø 18 mm hver prydet med 14 diamanter, der er brillant slebet på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Ø 17,3 mm. Vægt 3,6 gram. Ligger i sort velour pose Ny og ubrugt (2)

Varenr: 6111327

DKK 5.800 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2022
19:46
DKK 4.600
Par øreringe med kulturperler og uslebne diamanter (2)
Par øreringe af forgyldt sterlingsølv prydet med uslebne diamanter samt salttvands kulturperle. L. 33 mm, B. 14 mm. Vægt. 6,18 gram. Ligger i æske. Nye og ubrugte. (2)

Varenr: 6127579

19:50
DKK 1.300
Zarah Voigt Nuages Baroque Earrings Petit - Black Pearl
Zarah Voigt

 DKK 1.700,00
NYHED LAURITZshop

Par brillant creoler 'HOOPS' af 14 kt hvidguld 0.10 ct (2)
Par brillant hoops / creoler / øreringe af 14 kt hvidguld, prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt ca. 0.10 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Vægt 1,3 gram. Nye og ubrugt (2)

Varenr: 6135150

DKK 2.600 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2022
19:52
Bulgari. 'Mediterranean Eden'. Et par ørestikker af 18 kt. guld med brillanter, ametyster og peridoter (2)
Bulgari. Et par 'Mediterranean Eden' ørestikker af 18 kt. guld prydet med to brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.13 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS-SI., sat i to ametystperler flankeret af peridotperler og større dråbeformede guldperler. Stemplet: Bvlgari AU 750, AK7WHV. Made in ...

Varenr: 6135015
DKK 44.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
19:55
DKK 34.000
Par Couture solitaire brillant ørestikker, ca. 0.18 ct. 14 kt. guld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, satineret overflade, hver prydet med en brillant på ca. 0.09 ct. Samlet ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl. pris er 8.800,-.

Varenr: 6036068

DKK 4.400 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
19:56
DKK 2.800
Par Solitaire brillantørestikker, ca. 0.70 ct. 14 kt. guld
Par solitaire ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med en brillant på ca. 0.35 ct. Samlet ca. 0.70 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P. Samlet vægt ca. 2,4 gram.

Varenr: 5802983

DKK 14.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
20:09
DKK 9.200
Et par brillantørehængere af 18 kt. rosa- og gulguld, i alt ca. 2.75 ct. (2)
Et par let svungne brillantørehængere af 18 kt. rosa- og gulguld prydet med 24 større og mindre navetteslebne diamanter og 14 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 2.75 ct. Farve: Top Crystal - Crystal (I - J). Klarhed: SI-P1. Samlet vægt ca. 5 g. L. 3,15 cm. Fremstår ustemplet med ...

Varenr: 6144437
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
20:11
DKK 12.000
Par ørelokker med dråbeformet grå månesten og brillant, 14 kt. hvidguld
Par ørelokker udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med dråbeformet grå månesten og brillant på 0.01 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. L. 3 cm. Vejl. pris er 5.800,-.

Varenr: 6036119

DKK 3.400 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
20:22
Et par brillant-ørehoops af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.73 ct. (2)
Et par brillant-ørehoops af 18 kt. hvidguld prydet med små brillantslebne diamanter på front, i alt ca. 0.73 ct. Ø 2,8 cm. Vægt 5,9 g. Fremstår med alm. brugsspor. (2)

Varenr: 6136991
DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
20:33
DKK 9.400
Et par retro øreclips af 18 kt. guld med turkiser, ca. 1980'erne (2)
Et par ovale retro øreclips af 18 kt. guld prydet med cabochonslebne turkiser, ca. 1980'erne. Mål 2 x 1,6 cm. Vægt 11,2 g. Fremstår med lettere brugsspor. (2)

Varenr: 6108609
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
20:34
DKK 4.600
Marlene Juhl Jørgensen Persian Mini Hoop guld
Marlene Juhl Jørgensen

 DKK 1.800,00
NYHED LAURITZshop

Creole earrings in 14kt gold with diamonds 0.22ct
Diamond creole earrings in 14kt yellow gold set with brilliant cut diamonds 0.22ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VSDiameter: 1.9x x 1.5 cm Weight: 2.8gr

Varenr: 6140408

DKK 6.705 BE, Antwerpen 22-01-2022
20:36
DKK 4.098
Et par diamant-hjerteørestikker af 18 kt. rødguld, i alt ca. 0.36 ct. (2)
Et par hjerteformede ørestikker af 18 kt. rødguld prydet med brillantslebne diamanter i pavé på i alt ca. 0.36 ct. H. 1 cm. Vægt 4,4 g. Fremstår med alm. brugsspor. (2)

Varenr: 6136993
DKK 5.400 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
20:37
DKK 4.200
Roset-diamantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.62 ct. (2)
Et par runde ørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med brillantslebne diamanter i roset på i alt ca. 0.62 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I), klarhed: VVS-VS. Ø 1 cm. Vægt 2,6 g. Fremstår med lettere til alm. brugsspor. (2)

Varenr: 6138440
20:41
DKK 4.600
Et par solitaire-brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.38 ct. (2)
Et par solitaireørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med hver en brillantsleben diamant på i alt ca. 0.38 ct. Farve: Crystal (J), klarhed: SI. Ø 0,6 cm. Vægt 1,2 g. Fremstår med lettere til alm. brugsspor. (2)

Varenr: 6138438
21:09
DKK 4.400
Solitaire- brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.47 ct. (2)
Et par solitaireørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med hver en brillantsleben diamant på tilsammen ca. 0.47 ct. Diamanter farve: Crystal (J), klarhed: VVS og VS. Ø 0,6 cm. Vægt 1,8 g. Fremstår med lette brugsspor. (2)

Varenr: 6136994
DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
21:17
DKK 6.600
Et par runde brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.97 ct. (2)
Et par runde brillantørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med 52 brillantslebne diamanter hele vejen rundt, i alt ca. 1.97 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: Overvejende VS enkelte SI. Samlet vægt ca. 6,6 g. B. 0,3 cm. Ø 2,7 cm. (2)

Varenr: 6148135
21:21
DKK 12.000
12345...10»