Vurdering
12345...7»   Varer pr. side   195 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Solitaire brillantørestikker - ca. 0.82 ct.
Et par solitaire brillantørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med to brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.82 ct. Farve: Crystal (J), Klarhed: SI. Diameter: 6 mm. Fremstår uden brugsspor. Æske medfølger. (2)

Varenr: 5490475
DKK 15.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 07-04-2020
11:45
Earrings with brilliant cut diamonds 0.44ct
Earrings in 14kt yellow gold with brilliant cut diamonds 0.44ct Colour: (K) Top Cape Clarity: P

Varenr: 5602293

DKK 5.960 BE, Antwerpen 07-04-2020
12:33
DKK 372
Örhängen med briljanter tot ca 0,81 ct
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0.81 ct, kvalitet ca M-O/VS-SI, fattade i blomformation, diameter ca 8 mm, stift

Varenr: 5633938
DKK 4.811 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 07-04-2020
13:54
Se mere
Örhängen 1 par med briljanter
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0,71 ct, diamanter infattade i blomformation, total diameter ca 10 mm, stift

Varenr: 5633940
DKK 4.124 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 07-04-2020
13:58
Se mere
2 par ørelokker med vedhæng af 8 kt. guld
2 Par ørelokker med vedhæng, begge udført i 8 kt. guld.

Varenr: 5585364

DKK 1.300 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
14:11
South Sea pearl earrings in14k gold with diamonds 0.09ct
South Sea pearl earrings in14k yellow gold12 white round brilliant cut diamonds 0.09ct total Clarity: VS Colour:(G) Top wesseltonPearl in drop shapeSize: 9x10mmGold colorExcellent lustre & clean surfaceJewellery box and an Authenticity Certificate to guarantee the source and quality of the ...

Varenr: 5605242

DKK 4.470 BE, Antwerpen 07-04-2020
14:16
DKK 335
Cartier örhängen 1 par 18 k guld
CARTIER, örhängen, 1 par, 18 k röd- samt vitguld, höjd 22 mm, vikt 12,1 g

Varenr: 5633967
DKK 5.842 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
14:52
Se mere
Örhängen 1 par 18 k guld rubiner diamanter
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, vardera örhänge med 1 fasettslipad rosa safir, bekransad av briljant- samt baguettaslipade diamanter, totalt 0,60 ct, vikt 5,3 g

Varenr: 5633981
DKK 4.811 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
15:20
Se mere
Rubin- og Diamant ørestikkere, 14 kt guld. Et par (2)
Diamonds By Frisenholm. Par rubin- og diamantørestikkere udført af 14 kt guld, hver prydet med 9 farvebehandlede rubiner på i alt ca. 1.33 ct, disse omkranset af talrige små brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.20 ct. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (G-H). Klarhed: SI/P1. Vægt ca. 4.6 gram. ...

Varenr: 5537880

DKK 5.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07-04-2020
16:18
Par solitaire ørestikker af 14 kt guld, 0.25 ct (2)
Par solitaire ørestikker af 14 kt guld, prydet med diamant, der er brillant slebet på i alt 0.25 ct . Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Vægt 0,51 gram. (2)

Varenr: 5606699

DKK 3.800 DK, Aalborg, Nibevej 07-04-2020
18:07
Par solitaire ørestikker af 14 kt guld, 0.50 ct (2)
Par solitaire ørestikker af 14 kt guld, hver prydet med diamant, der er brillant slebet på i alt 0.50 ct. Farve: Wessrlton (H), Klarhed: SI2. Vægt 0,77 gram. (2)

Varenr: 5603670

DKK 6.200 DK, Aalborg, Nibevej 07-04-2020
18:07
DKK 1.300
Par brillant øreringe af 10 kt hvidguld, 0.08 ct
Par brillant øreringe af 10 kt hvidguld, prydet med diamanter der er brillant slebet på i alt ca. 0.08 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI-SI2, stemplet PHR samt 417. Vægt 0,53 gram (2)

Varenr: 5634379

DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 07-04-2020
18:10
Par brillant ørestikker af 14 kt guld, 0.02 (2)
Par brillant ørestikker af 14 kt guld prydet med månesten samt to diamanter der er brillant slebet på i alt ca 0.02 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Stemplet 585 samt PHR. Vægt 1,6 gram (2)

Varenr: 5536891

DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 07-04-2020
18:11
Par ørestikker af 9 kt guld (2)
Par ørestikker af 9 kt guld prydet med dråbeformet turmalin samt diamanter, der er brillant slebet på i alt ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: P1. Vægt 5,4 gram. Stemplet 375. Fremstår med minimale brugsspor. Lås medfølger ikke. (2)

Varenr: 5530184
DKK 4.600 DK, Aalborg, Nibevej 07-04-2020
18:16
2 par ørestikker med vedhæng af 8 kt. guld
2 par ørestikker med vedhæng udført i 8 kt. guld, ene par med cubic zirkonia. Samlet vægt ca. 2,8 gram.

Varenr: 5586425

18:18
Kurt Nielsen par ørestikker af sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en par ørestikker udført i sterling sølv, model " KNDK 80" Længde henholdsvis 4,7 og 6,4 cm.

Varenr: 5591435

DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
18:27
Örhängen 1 par
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, längd 1,5 cm, vikt 4,6 g

Varenr: 5634091
DKK 1.237 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
19:00
Se mere
Örhängen 2 par med pärlor
ÖRHÄNGEN, 2 par, 18 k guld, med pärlor, skruvsystem, totalvikt ca 4,2 g

Varenr: 5634097
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
19:06
Se mere
South Sea pearl earrings in18k gold
South Sea pearl earrings in18k yellow goldPearl in round shapeSize: 9x10mmGold colorHigh lustre & clean surfaceJewellery box and an Authenticity Certificate to guarantee the source and quality of the pearls.

Varenr: 5588391

DKK 3.166 BE, Antwerpen 07-04-2020
19:15
DKK 298
Earrings with brilliant cut diamonds 0.70ct
Earrings in 14kt yellow gold with brilliant cut diamonds 0.70ct Colour(I) Top Crystal Clarity: SI

Varenr: 5598778

DKK 9.685 BE, Antwerpen 07-04-2020
19:18
DKK 335
Georg Jensen. Savannah øreringe i 18 kt guld m/ citriner. Et par (2)
Vivianna Thorun Bülow-Hübe for Georg Jensen. Par Savannah ørelokker udført i 18 kt guld , hver prydet med oval facetslebet citrin. Ligger i org. gaveæske fra Georg Jensen. Vejl. pris er 5.500,-

Varenr: 5625516

DKK 4.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07-04-2020
19:26
Earrings with brilliant cut diamonds 0.50ct
Earrings in 14kt white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.50ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: P

Varenr: 5609429

DKK 8.195 BE, Antwerpen 07-04-2020
19:34
DKK 298
Örhängen 1 par 18 k guld diamanter
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, vardera örhänge med 1 briljantslipad diamant, totalt 0,04 ct, hjärtformade, vikt 5,8 g

Varenr: 5634126
DKK 2.749 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
19:35
Se mere
Sølvsmed Kurt Nielsen, par ørestikker og et hjertevedhæng af sterling sølv, dertil en lang halskæde af sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, par ørestikker model KNDK 52, og et mini hjertevedhæng af sterling sølv, dertil en lang halskæde af sterling sølv. Længde 80 cm. Ligger i gaveæske.

Varenr: 5564157

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
19:36
Ørestikker med rav, 14 kt. guld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med ravindsats. vejl. prís er 2.795,-.

Varenr: 5573230

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
19:38
Et par morganit ørestikker af 10 kt rosaguld (2)
Et par morganit ørestikker af 10 kt rosaguld med en facetsleben dråbesleben morganit. H. 1,0 cm. Vægt 1,66 g (2)

Varenr: 5631569

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
19:42
DKK 450
Par ørestikker med pink safirer og diamanter
Par ørestikker udført i 18 kt. hvidguld, hver prydet med princess-cut pink safir samt princess-cut diamant, Samlet ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed VS/P.

Varenr: 5541035
DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
19:59
DKK 450
Creoler m/ Diamanter, 9 kt hvidguld, 0.50 ct.
Et par øreringe/ Creoler udført af 9 kt hvidguld prydet med brillanter på i alt 0.50 ct. Farve: Wesselton- Top Crystal (H-I). Klarhed: P. Ø. ca. 31 mm. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm. Vægt ca. 5,9 gram Smykkecertifikat medfølger (2)

Varenr: 5519681

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07-04-2020
19:59
DKK 450
Ole Lynggaard. Par 'Nymåne' brillantcreoler - ca. 0.40 ct. (2)
Ole Lynggaard. Par store 'Nymåne' ørestikker/creoler af 14 kt. guld og hvidguld, prydet med to brillanter, samlet ca. 0.40 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Diameter: Ø3,1 cm. Vægt: 20,5 g. Fremstår med minimale brugsspor. Smykkeæske medfølger. (2)

Varenr: 5567355
DKK 10.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 07-04-2020
DKK 4.200
Et par brillantørestikker af 18 kt. hvidguld med orange safirer og gule citriner, i alt ca. 5.04 ct. (2)
Et par brillantørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med to større dråbeformede facetslebne orange safirer, i alt ca. 3.80 ct., flankeret af to mindre dråbeformede lyse champagnefarvede brillanter og 4 hvide baguetteslebne diamanter, i alt ca. 0.84 ct. Farve: Lys Champagne - Wesselton (H). ...

Varenr: 5620170
DKK 17.000 DK, Vejle, Dandyvej 07-04-2020
12345...7»