Vurdering
12345...9»   Varer pr. side   253 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt guld (2)
Diamonds By Frisenholm. Par brillantørestikker af 9 kt. guld prydet med brillanter ialt ca. 0.23 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. L. 1,5 cm. Samlet vægt 1,1 g. Modelfotos (2)

Varenr: 6041190

DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 05-12-2021
09:02
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt guld ialt 0.52 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed S. Samlet vægt 1,5 g. (2)

Varenr: 6099483

DKK 4.600 DK, Herlev, Dynamovej 05-12-2021
11:34
DKK 3.600
Zarah Voigt Nuages Baroque Miroir Décoré Earrings Purple Swarovski
Zarah Voigt

 DKK 1.800,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Par ametyst og brillantørestikker, ca. 0.92 ct
Par ørestikker udført i 18 kt. rhodineret guld, hver prydet med trillionsleben ametyst. Samlet ca. 2.60 ct. omkranset af talrige brillanter. Samlet ca. 0.60 ct. Wesselton/H-Top Crystal/I. Klarhed: VS. Samlet vægt ca. 7,4 gram.

Varenr: 6081785
DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-12-2021
13:22
Tahiti pearl earrings in 14kt gold with diamonds 0.11ct
Tahiti pearl earrings in 14kt yellow gold with brilliant cut diamonds 0.11ctColor: (G)Top WesseltonClarity: VSColor: Green Shape: RoundSurface: Clean Luster: GoodSize: 10x11mmCerificate included.

Varenr: 6125816
DKK 5.960 BE, Antwerpen 05-12-2021
13:29
DKK 3.166
Ole Lynggaard, par ørelokker med kvarts og brillanter, 18 kt. hvidguld
le Lynggaard. Ørehængere af 18 kt. hvidguld, hver prydet med facetslebne grå kvarts samt en brillantsleben diamant på i alt 0,10 ct. Farve: Top Wesselton/G, Klarhed: VS1. L. i alt 2,6 cm. Art. nr. A1682-507. Vejl. udsalgspris: DKK 13.200,-. Ligger i velourpose og æske fra Ole L.

Varenr: 6081892
DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-12-2021
13:46
DKK 6.800
Diamond 18kt earrings 0.98ctct
Diamond solitaire earrings in 18kt rosé gold set with brilliant cut diamonds 0.98ct Colour: (J) Crystal Clarity: VS-SI

Varenr: 6126523

DKK 30.545 BE, Antwerpen 05-12-2021
14:07
DKK 16.018
Par ørestikker af 14 kt. hvidguld
Par massive ørestikker udført i 14 kt. guld. Vægt ca. 6,10 gram. Mål ca. 18x10 mm.

Varenr: 5818005

DKK 4.600 DK, Odense, Kratholmvej 05-12-2021
14:19
Par ørestikker med rosenkvarts, 14 kt. guld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med cabochonsleben rosenkvarts i hjerteform. Samlet vægt ca. 2,8 gram. Vejl. pris er 5.800,-.

Varenr: 6035980

DKK 3.200 DK, Odense, Kratholmvej 05-12-2021
14:28
Josephine Bergsøe Spiral øreringe
Josephine Bergsøe

 DKK 3.500,00
NYHED LAURITZshop

2 par ørestikker af 8 kt. guld med keramik, ene par tillige med cubic zirkonia
2 par ørestikker udført i 8 kt. guld, begge par er prydet med hvid keramik, ene par tillige med cubic zirkonia.

Varenr: 5721431

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 05-12-2021
14:45
Earrings with brilliant cut diamonds 0.40ct
Earrings in 14kt white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.40ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: P

Varenr: 5609468

DKK 7.078 BE, Antwerpen 05-12-2021
15:36
DKK 3.725
Par Couture solitaire brillant ørestikker, ca. 0.18 ct. 14 kt. guld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, satineret overflade, hver prydet med en brillant. Samlet ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl. pris er 8.800,-.

Varenr: 6036062

DKK 4.400 DK, Odense, Kratholmvej 05-12-2021
16:43
DKK 2.800
Par ørestikker med brillant, 14 kt. guld
Par moderne ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med brillant på tilsammn ca. 0.01 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P. Længde ca. 4,7 cm. Vægt ca. 2,4 gram.

Varenr: 6035985

DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 05-12-2021
18:09
DKK 1.800
Creoler i sterlingsølv. Fire par (8)
Fire par creoler i sterlingsølv, Ø. fra 3 cm til6 cm, ene par 'kantede'. (8)

Varenr: 6112910
DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-12-2021
18:26
Et par solitaire brillantørestikker af 18 kt. hvidguld
Et par klassiske små solitaire brillantørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med to brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.75 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Stemplet TP 750 samt med London import gold Hallmarks. Vægt ca. 0,9 g. Ø inkl. montering 0,57 cm. Minimale brugsspor.

Varenr: 6121555
DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-12-2021
18:38
DKK 8.000
Par brillant creoler 'HOOPS' af 14 kt guld 0.50 ct (2)
Par brillant hoops /creoler / øreringe af 14 kt hvidguld , Ø 22,7 mm, prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt ca. 0.50 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS-SI2. Vægt 4,7 gram.Stemplet GC 14K syretestet til 14 kt guld. Ligger i sort velourpose. Nye og ubrugte. (2)

Varenr: 6111582

DKK 9.800 DK, Aalborg, Nibevej 05-12-2021
18:39
DKK 7.800
Øreringe i 14kt med brillantslebne diamanter 1.70ct
Øreringe i 14kt rosaguld med brillantslebne diamanter 1.70ct Centrale diamanter 2 x0.65ct Farve: Lys Champagne

Varenr: 5897595

DKK 28.310 BE, Antwerpen 05-12-2021
18:44
DKK 17.135
Zarah Voigt Nuages Baroque Earrings Grand - Pearl Drop
Zarah Voigt

 DKK 2.500,00
NYHED LAURITZshop

Øreringe af 18 kt. guld prydet med klare sten (2)
Et par øreringe af 18 kt. guld, hver prydet med større baguetteslebet klar sten. Vægt: ca. 7 gr. L. 1,5 cm. B. 0,7 cm. Fremstår med minimale brugsspor, dog med mikro chip/ afslag på én sten. (2)

Varenr: 6122689
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-12-2021
18:45
Par brilliant 'HOOPS' creoler af 14 kt hvidguld, 0.10 ct (2)
Par brillant hoops creoler / øreringe af 14 kt hvidguld, prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt ca. 0.10 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Vægt 1,3 gram. Ligger i sort velour pose. Ny og ubrugt (2)

Varenr: 6032633

DKK 2.800 DK, Aalborg, Nibevej 05-12-2021
18:48
Par brillant og smaragd ørestikker af 14 kt guld, 0.22 ct (2)
Par brillant og smaragd ørestikker af 14 kt guld. Diamanter er brillant slev´bet på i alt 0.22 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: Si-P1. Stemplet 14KT samt utydelig mester, syretestet til 14 kt guld. H. 8,5 mm, B. 6,7mm. Vægt 1,8 gram. Ligger i sort velourpose. Nye og ubrugte (2)

Varenr: 6123748
DKK 4.600 DK, Aalborg, Nibevej 05-12-2021
18:50
DKK 3.600
Par brillant ørestikke af 14 kt guld 0.30 ct (2)
Par brillant ørestikker af 14 kt guld, hver prydet med tre diamanter, der er brillant slebet på i alt 0.30 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI-P1, 9,6 mm. Vægt 1,3 gram. Stemplet 585 samt mester. Ligger i æske. Nye og ubrugte. (2)

Varenr: 6081083
DKK 2.600 DK, Aalborg, Nibevej 05-12-2021
18:52
Par diamant ørestikker af 14 kt hvidguld, 0.40 ct (2)
Par diamant ørestikker af 14 kt hvidguld prydet med diamanter der er princesse slebet på i alt 0.40 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS, stemplet mester samt 585, vægt 0,6 gram. Ligger i æske. Nye og ubrugte (2)

Varenr: 6115361

DKK 5.800 DK, Aalborg, Nibevej 05-12-2021
18:54
DKK 4.600
Alliancering af 14 kt hvidguld, 0.40 ct
Alliancering af 14 kt hvidguld prydet med diamanter der er brillant slebet på i alt 0.40 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS-SI. Ringstørrelse 56 /17,75 mm. Stemplet 585 samt PHR. Vægt 0,8 gram. Ligger i æske. Fremstår ny og ubrugt.

Varenr: 6068592
DKK 3.800 DK, Aalborg, Nibevej 05-12-2021
18:58
DKK 2.800
Par brillant creoler 'HOOPS' af 14 kt guld 0.25 ct (2)
Par brillant hoops /creoler / øreringe af 14 kt guld prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt 0.25 ct Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI1-SI2 (enkelte P1), Ø 13,8 mm. Vægt 1,3 gram. Ligger i sort velour pose. Nye og ubrugt (2)

Varenr: 6111306

DKK 4.400 DK, Aalborg, Nibevej 05-12-2021
19:02
DKK 3.600
Safir- og diamantøreringe af 18 kt. hvidguld, hhv. 1.89 og 0.92 ct. (2)
Et par ørehængere af 18 kt. hvidguld prydet med hver en kornblomstblå, facetsleben safir, tilsammen 1.89 ct., omkranset af brillantslebne diamanter på i alt 0.92 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I), klarhed: VS, enkelte SI. Ørehængere L. 2,5 cm. Vægt 6,1 g. Fremstår med lette brugsspor. (2)

Varenr: 6100825
DKK 18.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-12-2021
19:03
DKK 14.000
Dulong Thera øreringe - guld 18 K (stor)
Dulong Fine Jewelry

 DKK 13.900,00
NYHED LAURITZshop

Par brillant 'HOOPS' creoler af 14 kt hvidguld 0.10 ct (2)
Par creoler hoops / øreringe af 14 kt hvidguld hver prydet med en diamant, der brillant slebet på i lat 0.10 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS1. Størrelse på øreringe Ø 12 mm. Vægt 1,7 gram. Ligger i æske. Nye og ubrugte (2)

Varenr: 6043777

DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 05-12-2021
19:06
Et par dråbeformede diamantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.10 ct. (2)
Et par dråbeformede diamantørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med talrige større og mindre baguette- og brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.10 ct. Farve: Wesselton - Crystal (H-J). Klarhed: SI-P1. Caraten på diamanter er stemplet på stikker. Samlet vægt ca. 5 g. H. 2,1 cm. B. 1,18 cm. ...

Varenr: 6121600
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-12-2021
19:06
DKK 6.400
House of Amber. To par øreringe af sølv og rav, ca. 5,43 g (2 par)
House of Amber. Øreringe af sterling sølv prydet med grønt rav. H. ca. 3 og 5 cm. Vægt ca. 5,43 g. (2 par). Vejl. udsalgspris 1.570 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her. Varelageret ...

Varenr: 6114629

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-12-2021
19:07
DKK 450
Diamonds by Frisenholm. Et par ørestikker med mindre brillanter af 9 kt. guld (2)
Diamonds by Frisenholm. Et par ørestikker med mindre brillanter af 9 kt. guld, ialt ca. 0.10 ct. Samlet vægt 1,1 g. (2)

Varenr: 5948988

DKK 1.300 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-12-2021
19:17
Et par ørestikker af 18 kt. hvidguld med brillanter, ca. 0.60 ct. (2)
Et par ørestikker udført i 18 kt. hvidguld. Hver ørestik prydet med en brillant på ca. 0.30 ct. - i alt ca. 0.60 ct. Farve: Top wesselton (G). Klarhed: Si. Svensk guldsmedearbejde. (2)

Varenr: 6126121
DKK 6.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-12-2021
19:23
Per Borup. ''Twigs' ørestikker (2)
Per Borup. "Twigs" ørestikker udført i 14 kt. guld. Hver ørestik prydet med en centreret månesten omkranset af tre diamanter - i alt 0.06 ct. Farve: Top wesselton (G). Klarhed: VS. Æske medfølger. (2)

Varenr: 6120064
DKK 1.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-12-2021
19:25
DKK 1.700
12345...9»