Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Et par brillantørestikker af 18 kt. guld med bevæglige cirkler (2)
Et par brillantørestikker af 18 kt. guld prydet med cirkler de to bevæglige bag safirglas, i alt prydet med 82 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.75 ct. Farve: Top Wesselton -Wesselton (G-H). Klarhed: VS-SI. Stemplet PG 750 UAE. 1900-tallets anden halvdel. Vægt i alt ca. 21,1 g. Ø 1,75 cm. ...
Varenr: 5357867
DKK 11.500 DK, Vejle, Dandyvej 27-06-2019
11:34:00
DKK 5.600
Et par små brillantvedhæng af 18 kt. guld. (2)
Et par små brillantvedhæng til eventuelt ørestikker af 18 kt. guld, i alt ca. 0.14 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. H. inkl øsken 0,57 cm. Ø 0,38 cm. (2)
Varenr: 5329348
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-06-2019
11:51:00
Øreringe med brillantslebne diamanter ca 0.96ct
Øreringe i 18kt hvid rhod guld med brillantslebne diamanter ca 0.96ct Farve: (I) Top Crystal Clarity; VVS
Varenr: 5323173

DKK 33.898 BE, Antwerpen 27-06-2019
13:09:00
DKK 16.018
Øreringe i 18k med brillantslebne diamanter 1.05ct
Øreringe i 18 K gulguld med brillantslebne diamanter 1.05ct Farve: (K) Top Cape Klarhed: SI-P1
Varenr: 5325859

DKK 26.075 BE, Antwerpen 27-06-2019
13:21:00
DKK 12.665
Øreringe
Øreringe "wings of butterfly" i 14kt hvid rhod guld med120 brillantslebne diamanter 0.60 ct Farve: (F-G) Top Wesselton Klarhed: SI Vejl: butkspris: 2.050 €
Varenr: 5363299

DKK 8.940 BE, Antwerpen 27-06-2019
13:31:00
DKK 4.470
Tahiti perleøreringe i 14 k hvidguld med diamanter 0.11ct
Tahiti perleøreringe i 14 k hvidguld med diamanter 0.11ct Farve: (G) Top Wesselton Klarhed: VS Perler i rund form Type / Oprindelse: Tahiti / Fransk Polynesien Oyster: Pinctada Margaritifera Størrelse: 12x13mm Tahiti grøn farve God glans og ren overflade Længde: 2cm. Certifikat og ...
Varenr: 5347435

DKK 3.725 BE, Antwerpen 27-06-2019
14:52:00
DKK 1.862
Par brillant ørestikker, ca. 0.15 ct. 14 kt. guld og hvidguld
Par brillant ørestikker udført i 14 kt. guld og hvidguld, prydet med ialt ca. 0.15 ct. brillanter. Farve: Wesselton/H. Klarhed. VS. Samlet vægt ca. 5 gram. Fremstår ubrugt. Ligger i gaveæske.
Varenr: 5301538
DKK 4.000 DK, Kolding, Trianglen 27-06-2019
18:50:00
Ferskvandsperleøreringe i 14 k guld
Ferskvandsperleøreringe i 14 k guld. Med brillantslebne diamanter 0,07 ct Farve: (F-G) Top Wesselton Klarhed: SI Pearl i drop form. Størrelse: 10mm Farve: Levende hvid Høj glans og ren overflade Størrelse: 2.8cm Certifikat og gaveæske inkluderet
Varenr: 5315191

DKK 3.352 BE, Antwerpen 27-06-2019
18:55:00
DKK 1.676
Mads Ziegler, par Triumph ørestikker med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Mads Ziegler, par Triumph ørestikker udført i 8 kt. guld, front prydet med facetsleben cubic zirkonia. Ligger i gaveæske.
Varenr: 5349853

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2019
19:06:00
Par ørelokker med grøn ametyst og brillanter
Par ørelokker udført i 14 kt. guld, hver er prydet ned en rund facetsleben grøn ametyst, samt 3 brillanter. Samlet ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. SI. Fremstår ubrugte. Vejl. pris er 13.800,-. Ligger i gaveæske.
Varenr: 5301800
DKK 5.400 DK, Kolding, Trianglen 27-06-2019
19:07:00
Ørestikkere m/ ametyster, safirer mm. guldbelagt sterling sølv. Et par.
Et par håndfremstillede unika ørestikkere udført i rosaguld- og hvidguldsbelagt sterlingsølv fattet med 2 større cabochon slebne ametyster på i alt ca 34 ct. samt mindre safirer, turmaliner og rhodolit granater. Mål ca. 44x15x10 mm. Vægt ca. 15 gram (2)
Varenr: 5351320

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2019
19:08:00
Mads Ziegler, Barres ørestikker med brillanter, 14 kt. guld
Mads Ziegler, et par Barres ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Samlet vægt ca. 1,5 gram. Vejl. pris er 2.450,-.
Varenr: 5351300

DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 27-06-2019
19:09:00
Smaragd og Safirørestikkere, hvidguldsbelagt sterling sølv. Et par (2)
Et par smaragd- og safirørestikkere udført af hvidguldsbelagt sterling sølv hver prydet med to facetslebne smaragder og to facetslebne safirer. L. 46 mm. Vægt ca. 7 gram
Varenr: 5327447

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2019
19:09:00
Creolen mit Lackarbeit (2)
Creolen gefertigt aus 8kt. Gold (punziert), verziert mit einer blauer und rotfarbiger Lackarbeit. Durchmesser ca.: 24 mm. Gewicht ca.: 3,2 g. (2)
Varenr: 5364010
DKK 1.118 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-06-2019
19:20:00
DKK 298
Lange diamantøreringe, 9 kt guld. Et par, 0.40 ct (2)
Et par lange diamantøreringe af 9 kt guld prydet med brillanter på tilsammen ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton/ Top Crystal (H-I). Klarhed: SI-P1.. Længde ca. 4,5 cm. (2)
Varenr: 5353772

DKK 3.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2019
19:23:00
DKK 1.700
Diamant ørestikkere, 14 kt hvidguld. Et par, ca. 0.36 ct (2)
Et par diamant ørestikkere udført af 14 kt hvidguld prydet med talrige mindre brllantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.36 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P. Mål ca. 9 x 9 mm. Monteret med skruelås for ekstra sikkerhed. (2)
Varenr: 5360993

DKK 3.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2019
19:25:00
DKK 1.800
Håndlavede topas-ørestikkere. Sterling sølv. Et par (2)
Et par lang, håndlavede unika ørestikkere udført af guldbelagt og sort rhodineret sterlingsølv prydet med 2 større blå topaser samt talrige mindre rhodolit granater og krom diopsider. L 58 mm. Vægt 12 gram. (2)
Varenr: 5326447

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2019
20:00:00
Ørestikkere med cognac farvede kvarts. Et pår (2)
Et par håndlavede unika ørestikkere udført i hvidguldsbelagt sterlingsølv fattet med 2 større cognac farvede kvarts samt mindre pink rhodolit granater og peridoter. Måler 50x17x12 mm. Vægt ca. 16,2 gram (2)
Varenr: 5362239

DKK 1.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2019
20:02:00
Øreringe med brillantslebne diamanter 1.35ct
Øreringe i 18kt gult guld sæt med brillantslebne diamanter ca 1.35ct Farve: (L) Top Cape Clarity; SI Anbefalet detailhandel: 7.900 €
Varenr: 5325902

DKK 29.428 BE, Antwerpen 27-06-2019
20:09:00
DKK 14.155
A.F. Rasmussens Sønner. Perle- og diamantøreskruer (2)
A.F. Rasmussens Sønner, Århus 1947-98. Et par øreskruer af 14 kt. hvidguld, hver prydet med en cremehvid saltvandskulturperle hvorunder en brillantslebet diamant, på tilsammen ca. 0.20 ct. Farve: Crystal (J), Klarhed: SI2. Mål: 9x15 mm. (2)
Varenr: 5363859
DKK 2.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27-06-2019
20:10:00
Kurt Nielsen par ørestikker af sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en par ørestikker udført i sterling sølv, model " KNDK 80" Længde henholdsvis 4,7 og 6,4 cm. <
Varenr: 5319153

20:11:00
Lange øreringe m/ topaser og chrom diopsid.Hvidguldsbelagt sterling sølv. L. 6,2 cm. (2)
Et par øreringe udført af hvidguldsbelagt sterlingsølv hver prydet med topas samt små chrom diopsid, L. 6,2 cm. Vægt ca. 11 gram (2)
Varenr: 5343275

DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2019
20:21:00
Øreringe med brillantslebne diamanter 0.90ct
Øreringe i 18kt hvid rhod guld med brillantslebne diamanter 0.90ct Farve: (F-G) Top Wesselton Klarhed: VS-SI
Varenr: 5370136

DKK 19.370 BE, Antwerpen 27-06-2019
20:21:00
DKK 9.685
Hugo Grün. To par guldøreskruer (4)
Hugo Grün. To par øreskruer af 14 kt. guld, det ene par i form af knuder, og det andet par hver prydet med en hvid saltvandskulturperle. Diam. 8 og 9 mm. Samlet vægt: 5,1 g. (4)
Varenr: 5363858
DKK 1.200 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27-06-2019
20:25:00
Et par ørehængere af 14 kt. guld prydet med jadeitdråber (2)
Et par ørehængere af 14 kt. guld, prydet kinesiske skrifttegn og jadeitdråber, L. ca. 3,5 cm. Samlet vægt: ca. 4,2 gr. Fremstår med lettere brugsspor. (2)
Varenr: 5365206
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-06-2019
20:32:00
DKK 450
Tre par øreclips af guld med ædelsten og perler (6)
Tre par guldøreclips bestående af: Hugo Grün: Et par øreclips af 14 kt. guld, hver prydet med større cabochonslebet ametyst omkranset af fire hvide saltvandskulturperler. Mål: 18x18 mm. Erik S. Cohn-Pålsson, København 1949-80. Et par øreclips af 14 kt. guld, hver prydet med cabochonslebet ...
Varenr: 5363848
DKK 5.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27-06-2019
20:35:00
Et par ørelokker af 14 kt. hvidguld med farvede krystal. L. 6 cm. (2)
Et par ørelokker af 14 kt. hvidguld med facetslebne farvede krystalglas hver i form af blomst med tre vedhæng. Vægt ca. 7,9 g. Blomst Ø 2,1 cm. L. 6 cm. (2)
Varenr: 5366620
DKK 3.600 DK, Vejle, Dandyvej 27-06-2019
20:37:00
DKK 1.800
Par solitaire ørestikker med brillant, ca. 0.10 ct. 14 kt. guld
Par solitaire brillantørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med brillant på ca. 0.05 ct. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P. Vejl pris er 4.295,-.
Varenr: 5354286

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2019
20:50:00
DKK 700
Ørestikker af 10 kt hvidguld med diamanter 0.16 ct (2)
Ørestikker af 10 kt hvidguld med diamanter i alt. 0.16 ct Farve: Top Wesselton (G) Klarhed: SI. Diam: 5 mm. (2)
Varenr: 5347790

DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 27-06-2019
20:52:00
DKK 1.200
Regitze Overgaard for Georg Jensen. Øreclips af 18 kt guld, Årets Kunstner Hjerte 2002 (2)
Georg Jensen. Et par øreclips i 18 kt guld med hjerteform, Årets Kunstner hjerte 2002, designet af Regitze Overgaard. Vægt ca. 6,3 gr. Ligger i original smykkeæske. (2)
Varenr: 5331182
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-06-2019
20:54:00
DKK 900
 1 2 3 4 5 6  >>