Vurdering
12345...7»   Varer pr. side   207 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. PB. 120 x 40 cm. Uden ramme

Varenr: 6064474
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
10:19
DKK 1.200
Liudmila Zotova. Komposition. cd
Liudmila Zotova (f. 1946). Komposition. Olie på lærred. Sign på bagside L. Zotova. 100 x 100(104 x 104)cm. Fremstår med små mærker.

Varenr: 6113892
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
13:11
DKK 1.200
Mette Harbo, kompositioner (2)
Mette Harbo f. 1958, kompositioner, akryl på lærred, sign. Mette Harbo-2001, 48x58 cm. (55x65 cm). (2)

Varenr: 6097242
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
14:27
Ubekendt kunstner, skulptur, hanekamp
Ubekendt kunstner, skulptur, hanekamp, glaseret stentøj, H. 24 cm, B. 36 cm, D. 22 cm. Fremstår m/ chip ved ene fod.

Varenr: 6114556
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
14:51
To skulpturer (2)
Skulptur af matteret glas L 39 cm samt skulptur af sten og glas (glas med afslag) Ø 16 cm. (2)

Varenr: 6089848
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2021
15:52
Ubekendt kunstner: Klit, olie på lærred
Ubekendt kunstner: Klit, olie på lærred, signeret. 39 x 89 cm (54 x 105 cm)

Varenr: 6083326
15:54
Skulptur forestillende et Næsehorn
Skulptur i hvidlakeret glasfiber forestillende et Næsehorn H. 19 cm L. 38 cm

Varenr: 6073864

15:58
Ubekendt kunstner, portræt af modeskaberen Erik Brandt, olie på lærred
Ubekendt kunstner, portræt af modeskaberen Erik Brandt, olie på lærred, signeret og dateret Bali 2007. H.60 x 50 cm. UR.

Varenr: 6103762
16:00
Hans Degner, akryl på lærred, komposition
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 80 x 177 cm. Signeret på bagsiden.

Varenr: 6106513
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2021
16:08
DKK 1.800
Mogens Dam, Dueodde, olie på lærred
Mogens Dam f.1936. Komposition 'Dueodde', olie på lærred, signeret. H. 50 x 60 cm. UR.

Varenr: 6010701
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2021
16:08
DKK 700
Lindy Nielsen. 'Fantasi for sig!'
Lindy Nielsen. 'Fantasi for sig!' Akryl på lærred. Sign. og dat. Lindy Nielsen 2016. 50 x 50 cm. U.R.

Varenr: 6126843
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-12-2021
16:20
Havevaser / urner af patineret støbejern H. 38 cm (2)
Havevaser / urner af patineret støbejern H. 38 cm Ø 50 cm. Modelfoto (2)

Varenr: 6120052

DKK 3.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2021
16:30
Figur af patineret bronze.
Figur af patineret bronze på sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Milo, L. 44 cm, H. 26 cm.

Varenr: 6120063
DKK 4.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2021
17:01
DKK 2.800
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.

Varenr: 6067871
17:10
DKK 1.800
Hans Bonde. 'Afternoon Walk'
Hans Bonde (f. 1948). 'Afternoon Walk'. Akryl på lærred. Sign. og dat. Hans Bonde 21. 60 x 60 cm. U.R

Varenr: 6126821
17:17
Figur af patineret bronze
Figur af patineret bronze. Rund sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee, Milo H. 56 cm inkl. sokkel. Modelfoto

Varenr: 5599408

DKK 2.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2021
17:19
Balletpige i bronze
Balletpige udført i massiv patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Højde 48 cm. Nyere kopi efter Edgar Degas

Varenr: 6005102

17:37
DKK 3.600
Bronzefigur i form af ørn
Figur af patineret bronze i form af en ørn monteret på sokkel af marmor h. 28 cm. Af nyere dato

Varenr: 6090462

DKK 3.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2021
17:55
Hans Degner, akryl på plade, komposition
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på plade 131 x 80 cm. Signeret på bagsiden

Varenr: 6114041
18:10
DKK 1.200
S.P.Alioth. Skulptur i patineret bronze
Skulptur i patineret bronze iform af en kvinde i Yoga stilling. Sign. S.P.Alioth h. 41 cm.

Varenr: 6073692

DKK 6.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2021
18:13
DKK 4.800
Hans Bonde. 'Angeline'
Hans Bonde (f. 1948). 'Angeline'. Akryl på lærred. Sign. og dat. Hans Bonde 21. 60 x 60 cm. U.R

Varenr: 6126823
18:16
Efter Raffaele Monti.'Veiled woman'
Efter Raffaele Monti (1818–1881). 'Veilet woman' af patineret bronze på rund sokkel af marmor, efter originalen i marmor fra 1840. H. ca. 60 cm incl. sokkel. Obs. TUNG

Varenr: 6109377
DKK 24.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2021
18:31
DKK 19.000

Varenr: 6067878
19:11
DKK 1.800
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. PB. 120 x 90 cm. Uden ramme.

Varenr: 6025608
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
19:11
Lars Fantasiformidler Elgidh. Abstrakt komposition, dyptikon
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition, dyptikon betitlet 'Bare kærligheden bliver ved med at tro på mig' akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2021. Sammensat med hængsler. Uindr. 140 x 160 cm. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6127218
DKK 3.400 DK, Nivå, Stejlepladsvej 09-12-2021
19:55
DKK 1.700
Peder Brøndum Sørensen. 'Huse ved havet', olie på lærred (cd)
Peder Brøndum Sørensen (1931-2003). 'Huse ved havet', olie på lærred. Signeret PBS, på bagside betitlet og dateret 1971. 29 x 100 cm (48 x 118 cm).

Varenr: 6114665
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:08
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 100 x 150 cm. Signeret på bagsiden.

Varenr: 6113527
DKK 3.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2021
20:12
DKK 2.800
Vilhelm Serber. Skovparti. (cd)
Vilhelm Serber (1902-1977). Skovparti. Olie på lærred. Sign. monogram VS 1922. 75 x 74 cm. (80 x 78 cm). Fremstår med revne i lærredet.

Varenr: 6075320
20:36
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition, dyptikon betitlet 'Den levende by kun med dyr som kan tale' akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2021. Sammensat med hængsler. Uindr. 140 x 140 cm. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6127203
20:46
DKK 1.800
Saline Døg. Figurkomposition
Saline Døg (2000-tallet). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. monogram. 60 x 60 cm (64 x 64 cm).

Varenr: 6115779
21:02
12345...7»