Vurdering
12345...14»   Varer pr. side   399 resultater Liste Galleri
Skulptur i bronze forestillende hoppe med føl
Skulptur i patineret bronze forestillende hoppe med føl. Monteret på sokkel i mørk broget marmor h. 24 cm L. 32 cm.Modelfoto
Varenr: 6078895
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
12:46
DKK 4.595
Skulptur af bronze i form af Panda.
Skulptur af patineret bronze i form af siddende Panda, monteret på sokkel af marmor H. 14 cm. L 13 cm. Modelfoto
Varenr: 6074190
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
13:35
DKK 1.595
Figur i patineret bronze med abe og kranie
Skulptur af patineret bronze forestillende abe med kranie siddende på bøger. H 14 cm.Modelfoto
Varenr: 6250943
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
14:34
DKK 1.285
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde udført i patineret bronze monteret på stand af sortmarmoreret marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 21 cm.
Varenr: 6242753
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
14:47
DKK 1.725
Balletpige i bronze
Balletpige udført i massiv delvis patineret, grøn bemalet bronze monteret på sokkel af sort marmor. Højde 39 cm. Bredde 18 cm. Dybde 13 cm. Kopi efter Edgar Degas. Modelfoto
Varenr: 6137406
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
15:01
DKK 3.845
Kunstglas. Skulptur i flerfarvet glas i form af en Tyr
Kunstglas. Figur i flerfarvet glas i form af en Tyr h. 30 x L. 50 cm.
Varenr: 6136457
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
15:02
DKK 4.095
Bronzeskulptur forestillende to personer
Skulptur i patineret bronze forestillende to personer, monteret med rund sokkel af marmor sign. Cesaro H. 33.5 cm.
Varenr: 6078913
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
15:17
DKK 3.485
DKK 3.400
Buste af afrikaner
Buste i keramik forestillende en afrikaner h. 50 cm.
Varenr: 6165560
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
15:23
DKK 2.025
Balletpige i bronze
Balletpige udført i massiv patineret, delvis bemalet bronze monteret på sokkel af sort marmor. Højde 38 cm. Bredde 18 cm. Dybde 13 cm. Nyere kopi efter Edgar Degas.Modelfoto
Varenr: 6119551
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
15:26
DKK 4.095
DKK 3.200
Bronzeskulptur forestillende Justitia
Figur i patineret bronze monteret på rund marmorfod forestillende Justitia retfærdighedens gudinde i romersk mytologi. Sign. Mayer h. 23 cm. Modelfoto
Varenr: 6279319
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
15:32
DKK 1.195
Kvindefigur af grøn patineret Bronze
Bronzefigur af grøn patineret bronze monteret på firkantet marmorsokkel h. 22,5 cm. Modelfoto
Varenr: 6276359
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
15:47
DKK 1.975
DKK 1.900
bronzeskulptur forestillende Amor
Stor bronzeskulptur forestillende Amor monteret på rund sokkel af mørk marmor. H. 70 cm. Kopi efter Auguste Moreau
Varenr: 6121167
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
15:50
DKK 6.325
Bronzefigur 'Grobleren' kopi efter Rodin
Figur forestillende "Grubleren" i massivt patineret bronze, monteret på base af broget sort marmor.Kopi af nyere dato efter François Auguste René Rodin (1840-1917) Højde 22.5 cm.
Varenr: 6032255
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
16:02
DKK 2.845
DKK 2.800
Bronzeskulptur af kvinde
Skulptur af patineret bronze monteret på sokkel af marmor. Stemplet: "garanti Paris, J.B. deposée" h. 38 cm.
Varenr: 6073885
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
16:19
DKK 2.845
Skulptur af marmor forestillende Medusa
Skulptur i marmor forestillende Medusa h. 57 cm. Obs.Tung
Varenr: 6137550
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
17:01
DKK 9.450
DKK 7.400
DKK 10.000
Buste af ung herre i rokoko-stil
Buste af ung herre i rokoko-stil fremstillet af kunstmateriale h. 44 cm.
Varenr: 6114501
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
17:08
DKK 1.970
Kvinde figur af patineret bronze
Kvinde figur af patineret bronze. Firkantet sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Milo H. 52 cm inkl. sokkel. Modelfoto
Varenr: 6261001
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
17:14
DKK 2.485
DKK 1.800
08-12-2022
17:19
Skulptur af patineret bronze
Skulptur af patineret bronze på rund sokkel af marmor, i form af dansende kvinde. Sign. Juno. Mrk. Bronze, Garanti, Paris, J.B. Deposee. H. 42 cm.
Varenr: 6156914
Showroom: DK, Næstved

08-12-2022
17:22
DKK 2.475
12345...14»