Vurdering
12345...6»   Varer pr. side   170 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hans Rønnekjær. Opstilling med brogede blomster i vase.
Hans Rønnekjær, 1900-tallet. Opstilling med brogede blomster i vase. Olie på lærred. Sign. Rønnekjær. 62 x 52 cm. (68 x 60).

Varenr: 6120944
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
12:01
Lindy Nielsen. 'Øjeblikke'. Komposition.
Lindy Nielsen. 'Øjeblikke'. Komposition. Akryl på lærred. Sign. og dat. Lindy Nielsen 2018. 50 x 50 (54 x 54) cm.

Varenr: 6123351
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
12:47
Dorrit Krabbe. Komposition
Dorrit Krabbe. Komposition med peruviansk optog. Vandfarve på papir, fæstnet på lærredsstof. 215 x 315 cm. Fremstår med revne.

Varenr: 6120578
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
13:05
Skulptur forestillende en Pingvin
Skulptur af sortlakeret glasfiber forestillende en Pingvin h. 48 cm.

Varenr: 6073862

DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
13:59
Egon W. Nielsn, komposition, akryl på lærred (cd)
Egon W. Nielsen f.1932. 'De ukendte', akryl på lærred, sign. EWN. 60 x 50 cm (64 x 54 cm)

Varenr: 6123223
14:26
Kopi efter Rodin. Skulptur af patineret bronze
Skulptur af grøn patineret bronze forestillende Eva efter syndefaldet. H. ca. 30 cm. Plakette med påskrift: 'Bronze garanti Paris, J.B. deposée sign. Rodin

Varenr: 6032550

DKK 2.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
14:39
Stor bronzefigur af ung kvinde
Stor figur i patineret bronze iform af stående ung kvinde monteret på rund sokkel af sortbroget marmor h. 77 cm. Kopi efter Pitta Luga. Af nyere dato. Modelfoto

Varenr: 6060336

DKK 6.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
15:19
DKK 4.800
Bronzeskulptur forestillende Cleopatra med panther
Skulptur i patineret bronze forestillende Cleopatra med panther. H. 26 cm. Modelfoto

Varenr: 6073531

DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
15:59
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 100 x 150 cm. Signeret på bagsiden

Varenr: 6067866
DKK 3.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
16:02
DKK 2.800
Ubekendt kunstner, relief af stentøj med hane motiv
Ubekendt kunstner, relief af stentøj med hane motiv monteret i ramme af jern, utydeligt signeret.. H.58 x 41,5 cm. Bemærk meget tung!

Varenr: 6116150
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
16:04
Marcus Stolk. Olie/akryl på lærred. Komposition
Marcus Stolk f. 1964, Olie/akryl på lærred. Komposition betitlet ' The magnification of peace' sign. M. Stolk 2021. H. 86 x 86 cm. Mark Stolk f. 27. juli 1964 i Delft i Holland. Han er uddannet fra Kunstakademiet i Rotterdam i 1988 samt fra Utrecht i 1991. Har udstillet i flere gallerier i ...

Varenr: 6116454
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
16:10
Ubekendt kunstner Komposition med ansigter
Ubekendt kunstner Komposition med ansigter. Olie på plade. Utydelig signatur, dat. 92. 60 x 80(70 x 90)cm.

Varenr: 6106046
16:26
Josef Lorenzl efter. Bronzefigur
Figurgruppe i patineret bronze forestillende nøgen kvinde med to jagthunde, efter Josef Lorenzl. Monteret på sokkel af marmor h. 33 cm.

Varenr: 6077856

DKK 2.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
16:39
Afrikansk kunsthåndværk. Glenter, metal (3)
Afrikansk kunsthåndværk. Glenter udført af olietønder, pudset, poleret og lakeret. Zimbabwe, ca. 2000. H. 46 cm. (3)

Varenr: 6117493
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
16:55
Ane Brügger. Landskabsparti. cd
Ane Brügger (1908-1995). Landskabsparti. Olie på lærred. Sign. A. Brügger. 65 x 91 (75 x 101) cm. Fremstår med gulnet fernis.

Varenr: 6115222
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
17:47
Jens Sinding Christensen. By- og havneparti. cd (2)
Jens Sinding Christensen (1888-1980). By- og havneparti. Olie på lærred. Signeret med monogram 'JSC'. 24 x 34 (31,5 x 41,5) og 29,5 x 38,5 (37 x 46,5) cm. (2)

Varenr: 6120006
17:48

Varenr: 6117492
17:50

Varenr: 6067871
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
18:23
DKK 1.800
Frida Freja Futtrup. Komposition
Frida Freja Futtrup. Blomsterkomposition. Olie på lærred. Sign. Frida Freja. 100 x 70 cm.

Varenr: 6106372
DKK 3.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
18:50
Ubekendt kunstner. Abstrakt komposition
Ubekendt kunstner. Abstrakt komposition. Olie på lærred. monogramsign. 70 x 60 cm.

Varenr: 6119379
DKK 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-11-2021
19:01
Antoni Adamski cd. Akryl på lærred. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 140 x 120 cm. Se kunstnerprofil her

Varenr: 6096717
DKK 3.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
19:02
DKK 2.800
Ninna Hansen, komposition
Ninna Hansen f. 1972, komposition, olie på lærred, sign. NH, 100x120 cm. U.R.

Varenr: 6118874
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
19:14
Ubekendt kunstner. Skovsø
Ubekendt kunstner, 1900-tallet. Skovsø. Olie på lærred, monteret på plade. Sign. HAJ. 35 x 41 cm (43,5 x 50 cm).

Varenr: 6116408
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
19:19
Symon.cd Portræt af kvinde. Olie på lærred
Arie Smit Symon (1947-2020). Portræt af kvinde. Olie på lærred 76 x 69 cm UR.

Varenr: 6111225
DKK 3.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-11-2021
19:27
Saline Døg. Figurkomposition
Saline Døg (2000-tallet). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. monogram. 60 x 60 cm (64 x 64 cm).

Varenr: 6115753
19:47
Frida Freja Futtrup. Blomsterkomposition. Olie på lærred. Sign. Frida Freja. 80 x 60 cm.

Varenr: 6106383
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
19:49
Lindy Nielsen. 'Linser med kontakt'.
Lindy Nielsen. 'Linser med kontakt'. Komposition. Akryl på lærred. Sign. og dat. Lindy Nielsen 2021. 80 x 60 (84 x 64) cm.

Varenr: 6123355
19:49
Ubekendt kunstner. Todelt bronzeskulptur kyssende par. (2)
Ubekendt kunstner. Todelt bronzeskulptur kyssende par. H 11,5 cm. (2)

Varenr: 6122450
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-11-2021
DKK 650
Arie Smit Symon (1947-2020). Portræt af kvinde. Sign monogram 1999 Olie på lærred 76 x 69 cm UR.

Varenr: 6109807
20:14
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. PB. 90 x 120 cm. Uden ramme.

Varenr: 6119624
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:19
12345...6»