Vurdering
12345...8»   Varer pr. side   226 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Carsten Sardorf Dahl, ' Damen med den blå hat''
Carsten Sardorf Dahl, f. 1967. ' Damen med den blå hat'. Akryl på sort karton. Sign. dat. samt betitlet på bagsiden. 50 x 35 cm. (59 x 44 cm.)

Varenr: 5865553
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
09:40
Jens Sørensen, Parti fra Dyrehaven cd
Jens Sørensen. (1887-1953) Parti fra Dyrehaven, olie på lærred. sign. Jens Sørensen.50 x 75 cm. ( 60 x 85 cm.) Fremstår med krakeleringer.

Varenr: 5908804
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
10:03
Knud Ove Hilkier. Portræt af pige. cd
Knud Ove Hilkier (1884-1953). Portræt af pige. Olie på lærred. sign. K.O Hilkier. 72 x 52 cm. ( 83 x 63 cm.)

Varenr: 5909037
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
10:08
Hans Degner. Akryl på plade.
Hans Degner, født 1964. Akryl på plade 60 x 80 cm (62 x 82 cm). Signeret bagpå, uden ophæng.

Varenr: 5913404
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
10:48
Jaenecke, Gemälde, Sommerliches Exterieur, 1907
Jaenecke, Gemälde, Sommerliches Exterieur, Öl auf Leinwand, 1907. Darstellung eines Exterieurs mit mehreren Flaneuren und einem Kirchturm im Hintergrund vor bewölktem Himmel, unten rechts signiert und datiert, 40x53cm (60x74cm).

Varenr: 5824886
DKK 1.118 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-01-2021
10:53
DKK 298
Bronzeskulptur, erotisk ung kvinde
Bronzeskulptur, erotisk ung kvinde i patineret bronze monteret på rund sokkel af sort marmor. H. 29 cm.

Varenr: 5828601

11:23
Hans Degner. Akryl på plade. Abstrakt komposition
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på plade 71 x 88 cm. Signeret bagpå, uden ophæng.

Varenr: 5913381
11:49
Efter Raffaele Monti.'Veiled woman'
Efter Raffaele Monti (1818–1881). 'Veilet woman' af patineret bronze på rund sokkel af marmor, efter originalen i marmor fra 1840. H. ca. 60 cm incl. sokkel. Obs. TUNG

Varenr: 5599169

DKK 24.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
12:06
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på plade 120 x 80 cm. Signeret bagpå, uden ophæng.

Varenr: 5913421
DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
12:49
Skelet af bronze
Siddende skelet tydeligvis inspireret af Rodins "grubleren". Udført i patineret bronze og monteret på sokkel i sort marmor.Signeret Milo. Højde 14,5 cm. Modelfoto

Varenr: 5893301

DKK 1.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
12:49
Bronzefigur af ugle
Bronzefigur i form af ugle monteret på rund sokkel af marmor. Sign. Milo h. 25 cm

Varenr: 5744872

13:32
Miro, efter. Skulptur af patineret bronze.
Skulptur af patineret bronze. Firkantet sokkel af sort marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Milo H. 22 cm. inkl sokkel.

Varenr: 5914336

13:59
Figur af patineret bronze.
Figur af patineret bronce. Rund sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Juno H. 47 cm. inkl sokkel. Modelfoto.

Varenr: 5822627

DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
14:15
Figur af patineret bronze iform af dansende par.
Figur af patineret bronze iform af dansende par. Rund sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee H. 50 cm inkl sokkel. Modelfoto

Varenr: 5885328

DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
14:58
Mogens Dam, Bornholm - en Ø i Østersøen, olie på lærred
Mogens Dam f.1936. 'Bornholm - en Ø i Østersøen', olie på lærred, signeret. 80 x 80 cm. UR.

Varenr: 5901349
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
15:32
Bronzeskulptur. 'Skriget' efter Edvard Munch
Bronzeskulptur. 'Skriget' efter Edvard Munch mrk. JB Depose bronzegaranti Paris, på sokkel af grønbroget marmar h. 39 cm.

Varenr: 5914326

DKK 3.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
15:50
Armen Arutunjan. Akryl på papir. Tre kompositioner (3)
Armen Arutunjan f. 1989. Akryl på papir. Tre indrammede kompositioner betitlet: Galaxy 6, 7 og 8. Sign. og dateret på bagsiden. Hver måler 30 x 30 cm

Varenr: 5871132
DKK 2.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
16:04
Carsten Sardorf Dahl, ' Symfonisk Digt'
Carsten Sardorf Dahl, f. 1967. ' Symfonisk Digt'. Akryl og blyant på sort karton. Sign. dat. samt betitlet på bagsiden. 70 x 50 cm. (83 x 63 cm.)

Varenr: 5865668
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
16:07
Skulptur af grønpatineret bronze i form af kvinde
Skulptur af grønpatineret bronze, iform af liggende kvinde monteret på sokkel h. 25 cm l. 26 cm. Modelfoto

Varenr: 5711072

DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
16:24
Armen Arutunjan. Akryl på lærred. Komposition
Armen Arutunjan f. 1989. Akryl på lærred. Sign. Arm. Arut. og på bagsiden signeret og dateret. Mål 60 x 60 cm.

Varenr: 5871093
16:34
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.

Varenr: 5886960
16:57
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på plade 97 x 73 cm. Signeret bagpå, uden ophæng.

Varenr: 5913345
17:05
Jette Lili Hollesen, 'Curls', akryl på lærred
Jette Lili Hollesen f.1955. 'Curls', akryl på lærred, signeret. H.95 x 66 cm (106 x 76 cm)

Varenr: 5814046
17:12
Armen Arutunjan. Akryl på lærred ' Papegøje'
Armen Arutunjan f. 1989. Akryl på lærred. Sign. Arm. Arut. og på bagsiden signeret og dateret. Betitlet 'Papegøje' 50 x 50 cm.

Varenr: 5871122
17:17
DKK 500
Carsten Sardorf Dahl, ' Stakkels drøm'
Carsten Sardorf Dahl, f. 1967. ' Stakkel Drøm'. Akryl og blyant på sort karton. Sign. dat. samt betitlet på bagsiden. 100 x 70 cm. (103 x 73 cm.)

Varenr: 5866205
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
17:23
DKK 1.200
Ubekendt, ant. tysk maler. Skovparti, 1906
Ubekendt, antageligt tysk maler. Skovparti, olie på lærred, sign. M. Tiedemann 06. 29 x 24 cm (44 x 38 cm). Fremstår med mindre krakeleringer.

Varenr: 5906547
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2021
17:42
Antoni Adamski cd. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 150 x 110 cm. Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/

Varenr: 5907749
17:57
Carsten Sardorf Dahl, ' Blå gekko'
Carsten Sardorf Dahl, f. 1967. ' Blå gekko'. Akryl og farveblyant på sort karton. Sign. dat. samt betitlet på bagsiden. 100 x 70 cm. (115 x 85 cm.)

Varenr: 5866305
DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
18:12
Mogens Dam, motiv fra Grønland, olie på lærred
Mogens Dam f.1936. Motiv fra Grønland, olie på lærred, signeret. H.50 x 50 cm. UR.

Varenr: 5901327
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
18:25
Skulptur i patineret bronze
Skulptur i patineret bronze på sokkel h. 46 cm

Varenr: 5913262

DKK 4.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
18:46
DKK 850
12345...8»