Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...8»   Varer pr. side   232 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Viktor Hall. 'Pyramiden, Fortid , Nutid, Fremtid'
Viktor Hall. f. 1951. 'Pyramiden, Fortid , Nutid, Fremtid'. 'Sfinksens udvikling fra dyreriet til menneskeriget. Skulptur af spejlglas og bemalet træ. Usign. 37 x 37 x 20 cm.

Varenr: 6133137
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
12:27
Ubekendt kunstner. Komposition.
Ubekendt kunstner. Komposition. Sign.: 'Inglo'. 50 x 52 (69 x 70) cm.

Varenr: 6126660
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
13:25
Hans Degner, akryl på lærred, komposition
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 80 x 177 cm. Signeret på bagsiden.

Varenr: 6136805
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2022
14:00
Bente Harboe, komposition, gouache på papir
Bente Harboe 20 årh. Komposition, gouache på papir, signeret og dateret 1972. H.72 x 102 cm (89 x 118 cm) Papir lidt bulet.

Varenr: 6145988
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2022
14:05
Bronzefigur af ung kvinde
Kvinde i erotisk positur, udført i patineret bronze. H. 23 cm. Monteret på sokkel af sort marmor. Modelfoto

Varenr: 5859513

DKK 1.900 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2022
14:39
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.

Varenr: 6140248
15:00
DKK 1.200
Antoni Adamski, komposition med model, akryl på lærred (cd)
Antoni Adamski. Komposition med model, akryl på lærred. Mål h.80 x 60 cm (84 x 64 cm) Se kunstnerprofil her

Varenr: 6146294
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2022
15:25
Ubekendt kunstner, motiv fra Sankt Pauls Gade i København, olie på lærred
Ubekendt kunstner. Motiv fra Sankt Pauls Gade mod Store Kongensgade, olie på lærred, utydeligt signeret. H. 66 x 79 cm (74 x 87 cm) Enkelte meget små farvebortfald.

Varenr: 6146320
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2022
15:50
Ubekendt kunstner. Peter Lieps Hus i Dyrehaven
Ubekendt kunstner. Peter Lieps Hus i Dyrehaven. Olie på lærred. Utydeligt signeret. 44 x 64 (57 x 77) cm.

Varenr: 6144196
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
15:54
Hans Degner. Akryl på træ på plade. Komposition.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på træ på plade 60 x 75 x 12 cm. Signeret på bagsiden

Varenr: 6138582
DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2022
16:03
DKK 500
Skulptur af bronze i form af Panda.
Skulptur af patineret bronze i form af siddende Panda, monteret på sokkel af marmor h. 22 cm.Modelfoto

Varenr: 6135258

DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2022
16:12
DKK 850
Kopi efter Rodin. Skulptur af patineret bronze
Skulptur af grøn patineret bronze forestillende Eva efter syndefaldet. H. ca. 46 cm. Plakette med påskrift: 'Bronze garanti Paris, J.B. deposée sign. Rodin

Varenr: 6135280

DKK 4.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2022
16:14

Varenr: 6106514
17:11
Hans Degner. Akryl på plade. Komposition.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på plade 120 x 79 x 4 cm. Signeret på bagsiden

Varenr: 6140200
18:19
DKK 500
Antoni Adamski cd. Akryl på lærred. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 150 x 110 cm. Se kunstnerprofil her

Varenr: 6140872
DKK 3.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2022
18:31
DKK 2.800
Ubekendt kunstner. Abstrakt komposition
Ubekendt kunstner. Olie på plade. Abstrakt komposition. Sign. G.N.L og dat. -52. 72 x 100 cm.

Varenr: 6146507
DKK 1.200 DK, Nivå, Stejlepladsvej 18-01-2022
18:32
Bente Harboe 20 årh. Komposition, gouache på papir, signeret og dateret 1972. H.72 x 102 cm (89 x 118 cm) Papir lidt bulet, 2 mindre siderevner.

Varenr: 6145993
18:37
Skulptur af grønpatineret bronze i form af kvinde
Skulptur af grønpatineret bronze, iform af liggende kvinde monteret på sokkel af marmor h. 21 cm l. 46 cm. Modelfoto

Varenr: 5850980

DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2022
18:43
A. Gasteiger. Akvarel
A. Gasteiger. Akvarel på papir. Opstilling med blomster. Sign. 58 x 49 (73 x 62) cm.

Varenr: 6146438
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 18-01-2022
18:47
Jimmy Jørgensen. Komposition (cd)
Jimmy Jørgensen (f. 1962). Komposition. Olie på lærred. Usign. med betegnet på ramme. 35 x 122 cm.

Varenr: 6146456
DKK 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 18-01-2022
18:50
Hanne Hermann CD. Komposition
Hermann f. 1960. Komposition, olie på lærred, s/b H. Hermann. 100 x 100 ( 105 x 105) cm. Indrammet i forsølvet træramme.

Varenr: 6145523
DKK 1.800 DK, Nivå, Stejlepladsvej 18-01-2022
19:07
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 120 x 160 cm. Se kunstnerprofil her

Varenr: 6128878
DKK 3.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2022
19:16
DKK 2.800
Skulptur i patineret bronze
Skulptur i patineret bronze iform af masker monteret på rund sokkel af grøn marmor h. 54 cm

Varenr: 6119621

DKK 5.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2022
19:16
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 180 x 120 cm. Se kunstnerprofil her

Varenr: 6127531
19:21
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. PB. 70 x 90 cm. Uden ramme.

Varenr: 5929658
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2022
19:27
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Figur af patineret bronze forestillende ung kvinde. Monteret på sokkel af sort marmor Signeret Milo. H. 21,5 cm. Modelfoto

Varenr: 6093322

DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2022
19:30
Bronzefigur i Art-deco stil
Bronzefigur i Art-deco stil. Figur af kvinde i bevægelse/poserende på stiliseret blomst i Art-deco stil. Udført i patineret bronze, monteret på sokkel. Efter Ferdinand Preiss. (1882 - 1943) H: 45 cm.

Varenr: 6143649
19:30
DKK 450
Bronzeskulptur, ung kvinde
Bronzeskulptur, erotisk ung kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. H. 11 cm L. 24 cm.

Varenr: 6006526

20:10
Niels Reumert cd. Akvarel
Niels Reumert født 1949 cd. Komposition, akvarel, sign. Niels Reumert. 16,5 x 24,5 cm. Glas revnet

Varenr: 6146450
DKK 3.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 18-01-2022
20:11
Evelyn Thorbjørn. Kystparti med ænder (cd)
Evelyn Thorbjørn (1911-1985). Kystparti med ænder. Olie på lærred. Sign. E. Thorbjørn. 78 x 127 cm (110 x 139 cm).

Varenr: 6145398
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-01-2022
20:19
DKK 450
12345...8»