Vurdering
12345...9»   Varer pr. side   249 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ubekendt kunstner. Kompositioner (2)
Ubekendt kunstner. Kompositioner i rød, orange og guld, akryl på lærred, ét sign. 138 x 63 (142 x 67) cm. (2) Husk at du fortsat kan byde og købe på online auktion hos Lauritz.com. Vi kan extraordinært tilbyde gratis opmagasinering af dine køb indtil Corona-virussen er passeret. Alternativt kan ...

Varenr: 5629202
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-04-2020
09:18
Ubekendt kunstner, komposition
Ubekendt kunstner, komposition, olie på lærred, sign. 60x80 cm. (70x90 cm).

Varenr: 5609458
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
12:00
Bronzeskulptur, ballerina
Bronzeskulptur, ballerina i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. 'Milo' i bronzen. Af nyere dato. H. 29 cm. B. 19 cm.

Varenr: 5421982

DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
12:21
Karin Frahm cd. To kompositioner, akryl og mixed media (2)
Karin Frahm, 20. årh. To abstrakte kompositioner. Sign verso Karin Frahm samt dateret 2006. Akryl på lærred påsat glasstykker. UR. 40 x 40 cm. (2)

Varenr: 5615345
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
12:55
Niels Holbak. Bymotiv med personer, olie på lærred, cd
Niels Holbak (1884-1954). Bymotiv med to personer. Olie på lærred, sign. H. Holbak 1946. 73x90,5 cm(84,5x101,5 cm)

Varenr: 5607879
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
14:45
Bronzeskulptur, poserende halvnøgen kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, abstrakt stil i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 30 cm. B. 18 cm.

Varenr: 5591894

15:32
DKK 450
Bronzeskulptur, Mona Lisa
Bronzeskulptur, forestillende Mona Lisa efter Da Vinci i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Valli" i bronzen. B. 21 cm. H. 34 cm.

Varenr: 5298618

DKK 3.200 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
15:33
Hans Palludan Rasmussen. Skovparti med søbred, olie på lærred, cd
Hans Palludan Rasmussen (1884-1962). Skovparti med søbred, olie på lærred, sign. H. Palludan R., dat. 47. 57x77 cm(66x85 cm)

Varenr: 5634350
16:12
Bronze skulptur af kvinde
Skulptur af patineret bronze forestillende kvinde i Art-deco stil. Monteret på rund sokkel af marmor. Sign. på basen. Kopi efter Chipazus. H. 35 cm

Varenr: 5409614

DKK 1.900 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
16:15
Ubekendt kunstner. Odense havn, olie på lærred
Ubekendt kunstner. Odense havn, olie på lærred, sign. og dat. 58x44 cm(60x45,5 cm). Fremstår med trykmærker.

Varenr: 5634385
16:23
Figur forestillende Grubleren
Figur forestillende "Grubleren" i massivt patineret bronze, monteret på base af broget sort marmor.Kopi af nyere dato efter François Auguste René Rodin (1840-1917) Højde 20 cm. Modelfoto

Varenr: 5609533

DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
16:52
Figur af patineret bronze
Figur af patineret bronze. Rund sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee, Milo H. 56 cm inkl. sokkel. Modelfoto

Varenr: 5599408

DKK 2.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
17:16
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Rubin" B. 27 cm. H. 15 cm.

Varenr: 5143679

DKK 2.200 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
18:11
Bronzefigur af balletpige
Patineret massiv bronzefigur af balletpige på rund sokkel af marmor. Kopi efter Milo. H. 29 cm. Af nyere dato.

Varenr: 5399184

18:13
Bronzeskulptur. 'Skriget' efter Edvard Munch
Bronzeskulptur. 'Skriget' efter Edvard Munch mrk. JB Depose bronzegaranti Paris, på sokkel af grønbroget marmar h. 39 cm.

Varenr: 5628606

DKK 3.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
18:49
Alf Pedersen. Komposition på kobberplade, 78 x 94 cm.
Alf Pedersen f. 1973. Komposition med kvinde. akryl på patineret kobberplade på træ, senere epoxy lakeret. sign. Alf P. 78 x 94 cm.

Varenr: 5634588
DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07-04-2020
18:50
Antoni Adamski cd. Komposition
Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition. Akryl på lærred. Mål 120 x 90 cm. Se kunstnerprofil her

Varenr: 5622283
DKK 3.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
18:50
DKK 450
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.

Varenr: 5578619
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
18:59
Erotisk bronzefigur af kvinde
Erotisk bronzefigur iform af siddende kvinde på hånd i erotisk positur, monteret på marmorsokkel. Sign. Juno. Plakette med påskrift: 'Bronze garanti Paris, J.B. deposée. H. 22. L 19,5 cm. Modelfoto

Varenr: 5628602

DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
19:10
Antoni Adamski cd. Komposition med model
Antoni Adamski f. 1955 cd. Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 120 x 80 cm Se kunstnerprofil her

Varenr: 5592585
19:17
Elefant af kunstmateriale, Håndmalet
Elefant af kunstmateriale. H. 60 cm, L. 80 cm. Håndmalet med dekoreret med blomster, lakeret med autolak for maksimal holdbarhed.

Varenr: 5572104

DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
19:17
Antoni Adamski cd. Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (104 x 64) Se kunstnerprofil her

Varenr: 5633806
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
19:17
Hans Degner. Akryl på lærred. 4 kompositioner (4)
Hans Degner, født 1964. Fire abstrakte kompositioner. Akryl på lærred 60 x 60 cm. Signeret på bagsiden. (4)

Varenr: 5458876
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
19:36
Walther Linis. To portrætter, Stauning og Lars Løkke Rasmussen (cd)(2)
Walther Linis (1930-2020). To portrætter. Thorvald Stauning og Lars Løkke Rasmussen. Akryl på lærred. Sign. og dat. Linis 17/18. 40 x 30 cm. UR (2)

Varenr: 5631542
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
19:44

Varenr: 5625187
19:58
Bronzefigur af ung kvinde
Bronzefigur forestillende ung siddende kvinde monteret på rund sokkel i marmor. Sign. Marchi h. 20 cm. (lille afslag på sokkel)

Varenr: 5480694

Bruno Bruni, Kalender aus dem Jahr 1986
Bruno Bruni, Kalender aus dem Jahr 1986, Maße ca.: 48 x 55 cm, Altersgemäßer Zustand

Varenr: 5636009
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 07-04-2020
DKK 298
Hans Degner. Akryl på lærred. Abstrakt komposition
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 150 x 100 cm. Signeret bagpå

Varenr: 5624985
20:01
Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde i patineret bronze h. 15 cm L. 27 cm

Varenr: 5628608

20:02
Bruno Bruni, diverse Drucke (4)
Bruno Bruni, diverse Drucke, hinter Glas gerahmt, Maße ca.: 41 x 46 cm, 46 x 49 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren. (4)

Varenr: 5636005
20:05
DKK 298
12345...9»