Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bronzeskulptur, poserende mand
Bronzeskulptur, poserende mand i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "A Carrier" i bronzen. Af nyere dato. H. 69 cm. B. 24 cm.
Varenr: 5413088

DKK 5.600 DK, Kolding, Trianglen 14-10-2019
08:37:00
Bronzeskulptur, Papagøje
Bronzeskulptur, papagøje i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" Af nyere dato. H. 44 cm. B. 23 cm.
Varenr: 5311727

DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 14-10-2019
08:38:00
DKK 500
Ubekendt kunstner. Skovmotiv, olie på lærred
Ubekendt kunstner. Skovmotiv med rød fluesvamp, olie på lærred. Usign. 24,5x28 cm(36x39 cm.
Varenr: 5424258
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 14-10-2019
12:31:00
Unbekannter Künstler. Tier.
Unbekannter Künstler. Tier. Öl aund Teer auf Karton. Um 1950. Maße ca. 19 x 27 cm. Gerahmt.
Varenr: 5443346
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 14-10-2019
12:56:53
DKK 298
Hans Degner. Akryl på lærred. Abstrakt komposition
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 100 x 100 cm (104x104) Signeret bagpå
Varenr: 5457208
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 14-10-2019
13:33:00
Varenr: 5457217
13:56:00
Mette Clausen, komposition, akryl på lærred
Mette Clausen f. 1975. Akryl og lak på lærred. Komposition, signeret og dateret 2018. H. 90 x 120 cm. UR.
Varenr: 5463898
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 14-10-2019
14:04:00
Varenr: 5457207
14:33:00
Viveke Wolfhagen. 'Bridge over...'
Viveke Wolfhagen (f. 1953). 'Bridge over...', akryl på lærred, sign. og dateret VW/05. 90 x 90 cm. U.R.
Varenr: 5459227
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 14-10-2019
14:33:42
Bronzeskulptur, ballerina
Bronzeskulptur, ballerina i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 29 cm. B. 17 cm.
Varenr: 5168060

DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 14-10-2019
14:37:00
Bronzeskulptur, dansende kvinde
Bronzeskulptur, dansende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "D. H. Chiparus" i bronzen. Af nyere dato. H. 45 cm. B. 23 cm.
Varenr: 5410029

DKK 2.800 DK, Kolding, Trianglen 14-10-2019
14:37:00
Varenr: 5457212
14:56:00
Mette Clausen f. 1975. Akryl og lak på lærred. Komposition, signeret og dateret 2018. H. 120 x 90 cm. UR.
Varenr: 5463899
15:05:00
Varenr: 5457211
15:33:00
Lise Kaarsberg. Komposition. (cd)
Lise Kaarsberg 20.årh. Komposition. Akryl på lærred. Sign. Lise Kaarsberg 1993. 100 x 90 cm. (102 x 92).
Varenr: 5452932
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 14-10-2019
15:53:50
Varenr: 5457210
15:57:00
Mette Clausen f. 1975. Akryl og lak på lærred. Komposition, signeret og dateret 2018. H. 100 x 80 cm. UR.
Varenr: 5463896
16:06:00
William Erle & Ubekendt kunstner, landskab / motiv med bjerge (2)
William Erle (1878-1967) & Ubekendt kunstner, landskab / motiv med bjerge, olie på plade /lærred, begge sign. Mål med ramme 47x58 cm. 40x49 cm. Det mindste med krakeleringer. (2)
Varenr: 5450502
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 14-10-2019
16:17:00
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 150 x 100 cm. Signeret bagpå
Varenr: 5457472
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 14-10-2019
16:33:00
Bronzefigur iform af kvinde
Bronzefigur iform af kvinde på hånd i erotisk positur, monteret på marmorsokkel. Sign. Juno. Plakette med påskrift: 'Bronze garanti Paris, J.B. deposée. H. 31,5 cm
Varenr: 5411549

DKK 2.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 14-10-2019
16:40:00
DKK 500
Lars Ahlstrand & Gert Mathiesen. Par abstrakte kompositioner (cd) (2)
Lars Ahlstrand (f. 1958) & Gert Mathiesen (1950-2013). To abstrakte kompositioner, mixed-media på papir. Sign. samt dat. 2000. Uindr. 38 x 28 cm. Et blad med kantskade i bund. (2)
Varenr: 5435116
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 14-10-2019
16:49:00
Varenr: 5457214
16:57:00
DKK 450
Bronzeskulptur iform af hest
Abstrakt figur af patineret bronze i form af hest. Sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee18.5 cm inkl sokkel L. 23.5 cm.
Varenr: 5437112

DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 14-10-2019
17:00:00
Varenr: 5463897
17:06:00
Henrik Krogsholm. Abstrakt komposition
Henrik Krogsholm f. 1960. Abstrakt komposition, akryl på lærred. Signeret Henrik Krogsholm. Uindr. 100 x 100 cm.
Varenr: 5436323
DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 14-10-2019
17:31:00
Varenr: 5457468
17:33:00
Ubekendt maler (2000-tallet). Komposition med gasmaske
Ubekendt maler (2000-tallet). Komposition med gasmaske. Olie på lærred. mål: 120 x 90 cm.
Varenr: 5461385
DKK 1.500 DK, Hørsholm, Hammervej 1 14-10-2019
17:46:00
Varenr: 5457213
17:58:00
Varenr: 5463895
18:06:00
Jean Jacques Hauser. Obststilleben.
Jean Jacques Hauser (1951 in Nancy). Obststilleben. Pasetll auf festem Velin. Verso signiert. Maße ca. 17 x 23 cm. Gerahmt (41 x 46 cm).
Varenr: 5443360
DKK 3.352 DE, Hamburg, Große Elbstraße 14-10-2019
18:10:01
DKK 298
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>