Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ida Rostgaard, modelstudier (2)
Ida Rostgaard, modelstudier, indrammede akvareller, sign. Rostgaard-03, 31x23,5 cm. (45x35 cm). (2)
Varenr: 5433613
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
15:03:41
Bronzeskulptur, Lady Justice
Bronzeskulptur, Lady Justice Bronzeskulptur, patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Mayer" i bronzen. Af nyere dato. H. 46 cm.
Varenr: 5433341

DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
15:06:00
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.
Varenr: 5391826
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
15:10:00
C. Kramer, figurgruppe. (cd)
C. Kramer, figurgruppe, olie på lærred. Udateret. Sign. C. Kramer. 62 x 52 (74 x 64) cm.
Varenr: 5441431
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
15:12:31
Joh. A. Bagge. Københavnermotiv med Børsen set fra Holmens kanal (cd)
Joh. A. Bagge, 1900-tallet. Københavnermotiv med Børsen set fra Holmens kanal. Olie på lærred. Sign. Joh. A. Bagge. 61 x 71 cm (77 x 88 cm).
Varenr: 5441462
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
15:23:27
Frederik Ellgaard, landskab med heste (cd)
Frederik Ellgaard, landskab med heste. Olie på lærred, sign Fr. Ellgaard (1896-?).. 68 x 48 cm. (80x60 cm.)
Varenr: 5430677
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
15:25:00
Niels Peter Bolt. Blomsteropstilling (cd)
Niels Peter Bolt (1886-1965), Blomstermotiv, pastel på papir. Sign Bolt. 57 x 48 (77,5 x 65,5) cm.
Varenr: 5433282
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
15:53:00
Bronzeskulptur, poserende kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Michel Argelo" i bronzen. H. 59 cm. B. 28 cm.
Varenr: 5432154

DKK 5.600 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
16:07:00
Bronzeskulptur, Grubleren fra Helvede
Bronzeskulptur, Grubleren fra Helvede i grønpatineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 33 cm.
Varenr: 5433350

DKK 2.600 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
16:07:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende halvnøgen
Bronzeskulptur, erotisk poserende halvnøgen kvinde i blank patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. H. 56 cm. B. 17 cm.
Varenr: 5412177

DKK 3.400 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
16:10:00
Abstrakt bronzeskulptur
Bronzeskulptur, abstrakt i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 67 cm.
Varenr: 5435125

DKK 10.000 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
16:14:00
DKK 450
Figur forestillende ung kvinde
Figur forestillende ung kvinde,siddende på søjle, kopi af nyere dato efter 'Le Pigeon Voyageur' kopi af A. Gennerelli (1881-1943). Udført i massiv bronze monteret på sokkel af profileret sort marmor. H 44 cm. Modelfoto
Varenr: 5435904

DKK 2.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
16:14:00
Abstrakt bronzeskulptur
Bronzeskulptur, abstrakt i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 75 cm.
Varenr: 5435131

DKK 8.000 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
16:17:00
Mark Osman Curtis, 'Grågæs', olie på lærred (cd)
Mark Osman Curtis (1879-1959) . Motiv betitlet 'Grågæs', olie på lærred, signeret Koefod-Hansen (pseudonym for Mark Osman Curtis). H.67 x 86 cm (78 x 97 cm) Afslag på indramning.
Varenr: 5412069
16:35:00
Hans Degner. Akryl på lærred.
Komposition. Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 100 x 100 cm. Signeret på bagsiden
Varenr: 5416071
16:37:00
DKK 450
Saline Døg. Figurkomposition
Saline Døg (2000-tallet). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. monogram. 100 x 80 (104 x 84) cm.
Varenr: 5440728
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:45:38
Saline Døg. Figurkomposition
Saline Døg (2000-tallet). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. SD. 90 x 120 cm. U.R.
Varenr: 5440843
DKK 1.300 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:46:09
DKK 900
Saline. Figurkomposition
Saline (2000-tallet). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. Saline. 90 x 120 cm. U.R.
Varenr: 5440756
16:46:38
Saline Døg. Figurkomposition.
Saline Døg (2000-tallet). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. monogram. 120 x 40 cm. Uden ramme.
Varenr: 5440082
16:47:13
Saline. Figurkomposition
Saline (2000-tallet). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. Saline. 100 x 150 cm. U.R.
Varenr: 5440730
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:48:20
Saline. Figurkomposition
Varenr: 5440751
16:54:17
Hans Degner. Akryl på lærred.
Varenr: 5416058
17:04:00
Poul Kastrup. Landskab med personer, olie på lærred, cd
Poul Kastrup (1920-1987). Landskab med personer, olie på lærred, usign. 35x45 cm(50x60 cm).
Varenr: 5386630
17:10:00
Ubekendt kunstner. Olie på lærred. Byparti med gående person
Ubekendt kunstner. Olie på lærred. Byparti med gående person ved vintertide, ubekendt sign. H. 75 x 75 cm (93x93)
Varenr: 5416825
17:36:00
Tina Horn. 'Audiens 1' cd
Tina Horn. f. 1962. 'Audiens 1' . olie på lærred. sign samt betitlet på bagsiden. 150 x 200 cm. (153 x 206 cm).
Varenr: 5394569
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
17:43:00
DKK 500
Bronzeskulptur, siddende hund
Bronzeskulptur, siddende hund i patineret bronze. Sign. i bronzen. B. 31 cm. H. 14 cm.
Varenr: 5435889

DKK 2.400 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
18:09:00
DKK 900
Henrik Krogsholm. Abstrakt komposition.
Henrik Krogsholm (f. 1960). Komposition, akryl på lærred. Sign. Henrik Krogsholm, 100 x 100 cm. UR
Varenr: 5418355
DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
18:24:00
DKK 950
Varenr: 5418353
18:37:00
Kristina Juel Fog. Olie på lærred. De Fire årstider (4)
Kristina Juel Fog f. 1990. Olie på lærred. Fire malerier betitlet "De Fire Årstider/Årstiderne" sign. KF, hvert maleri måler 100 x 100 cm (104x104)
Varenr: 5440673
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
18:50:00
DKK 650
Bronzeskulptur, Frihedsgudinden
Bronzeskulptur, Frihedsgudinden i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. i bronzen. H. 80 cm. B. 25 cm.
Varenr: 5442646

DKK 6.400 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
19:00:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>