Vurdering
12345...9»   Varer pr. side   244 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Pia Birgitte Stenderup. Komposition
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Komposition, akryl på lærred, sign. PB. 120 x 90 cm. Uden ramme.

Varenr: 6097513
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-08-2022
09:40
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition, dyptikon betitlet 'Elefanten i Rummet' og 'Cliffhanger', akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2022. Sammensat med hængsler. Samlede mål 160x200 cm. Uindr.Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6252246
DKK 3.400 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
13:10
DKK 1.700
Ubekendt kunstner. Komposition
Ubekendt kunstner. Komposition, akryl på lærred, sign. og dat. KDA 00. 124x159 cm (127,5x162,5 cm)

Varenr: 6233298
DKK 1.500 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
13:45
De tre Gratier, Figur af patineret bronze
De tre Gratier, Figur af patineret bronze. Sokkel af sort marmor. H. 25 cm.

Varenr: 6063338

DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
14:16
DKK 1.800
Kim Klein 'Skorpionen'
Kim Klein (f. 1961). 'Skorpionen' Olie på lærred. Sign og dat. 2015 på bagside. 80 x 60(84 x 64)cm.

Varenr: 6242188
DKK 2.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
14:23
Ubekendt kunstner. komposition på papir
Ubekendt kunstner.Mixed media komposition på papir. sign i bly MSJ 12 mål: 41 x 30 cm ( 61 x 51 ) Fremstår med hul og revne i glas.

Varenr: 6225309
DKK 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
14:55
Charles Valton kopi efter. Løve udført i patineret bronze
Hanløve udført i patineret bronze. Monteret på stand af sortbroget marmor. Kopi efter Charles Valton.(1851-1918) H. 20,5 cm, L. 25,5 cm.. Modelfoto

Varenr: 6208104

15:24
DKK 1.800
Bakeba. Fire kompositioner (4)
Bakeba 1900/2000-tallet. Fire kompositioner, akryl på papir, sign. og dat. Bakeba 2000. 66x45 cm (85x63 cm) (4)

Varenr: 6232845
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
15:25
Bronzefigur af ung kvinde
Bronzefigur forestillende ung siddende kvinde monteret på rund sokkel i marmor. Sign. Marchi h. 20 cm. (lille afslag på sokkel, i venstre bagerste hjørne i top)

Varenr: 6114533
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
15:58
Bronzeskulptur forestillende Cleopatra med panther
Skulptur i patineret bronze forestillende Cleopatra med panther. H. 26 cm. Modelfoto

Varenr: 6073531

16:32
Skulptur af marmor forestillende Medusa
Skulptur af marmor forestillende Medusa h. 57 cm. Obs.Tung

Varenr: 6137552

DKK 9.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
16:34
DKK 7.000
Ubekendt kunstner, komposition 'Kvinde min', akryl på plade
Ubekendt kunstner, komposition 'Kvinde min', akryl på plade, signeret John P. Motiv 75 x 47 cm (97 x 70 cm)

Varenr: 6227754
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
16:36
Ubekendt kunstner. Kompositioner, mixed media (3) (cd)
Ubekendt kunstner. Kompositioner, mixed media. Signeret Hansen 2002. 16x11 cm (26x20 cm) (3)

Varenr: 6223603
16:45
Svend Palvor Caskall, 'Store pilehegn, Borup', olie på lærred
Svend Palvor Caskall 20 årh. Motiv betitlet 'Store pilehegn, Borup' olie på lærred, signeret. H.40 x 45 cm. UR.Svend Palvor Caskall er uddannet på det Kgl. Kunstakademi ved professor Niels Lergaard og har en fortid som teatermaler på det kgl.Teater under Svend Johansen.

Varenr: 6228250
16:48
Bo Sigvardson. Komposition, akryl på lærred (cd)
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på lærred, signeret. Trykmærke øverst på lærred. 75x61 cm (77x63 cm). (cd)

Varenr: 6194098
16:50
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på lærred, ikke signeret. 100x80 cm. Skævheder. (cd)

Varenr: 6210255
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
17:01
Skulptur af patineret bronze iform af kvinde
Skulptur af patineret bronze. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee H.14 cm. Sign. Nick Modelfoto

Varenr: 6211158

DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
17:06
Søren Loklindt, CD. 'Bevægelse I', 80 x 60 cm.
Søren Loklindt f.1963, CD. 'Bevægelse I'. Komposition med balletsko. Olie på lærred, mærkat bagpå, 80 x 60 cm (100 x 80). Fremstår med tape på lærredskant.

Varenr: 6100258
DKK 1.200 DK, Kolding, Platinvej 17-08-2022
17:14
Jago Schöne , Mixed media, akryl blyant , lak på papir.
Jago Schöne (f. 1978): Komposition, mixed media, akryl, blyant samt lak på papir. 59 x 90 cm (72 x 102 cm)

Varenr: 6221807
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
17:15
Rodin kopi efter. Skulptur i patineret bronze 'Adam'
Stor skulptur i patineret bronze iform af 'Adam'. Monteret på sokkel af marmor. Sign. Rodin. H. 87 cm kopi efter Auguste Rodin f. 1840-1917. Modelfoto

Varenr: 6137514

DKK 11.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
17:40
DKK 8.800
Antoni Adamski cd. Akryl på lærred. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 150 x 110 cm. Se kunstnerprofil her

Varenr: 6206320
DKK 3.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
18:37
Lise Wainø Carlsen. 'Barnets by II'
Lise Wainø Carlsen (f. 1955). 'Barnets By II', akryl på lærred, sign. 60 x 60 cm. Uden ramme.

Varenr: 6254977
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 17-08-2022
18:39
Bronzeskulptur, erotisk poserende egyptisk kvinde med hund
Bronzeskulptur, erotisk poserende egyptisk kvinde med hund i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Fischer" Af nyere dato. H. 27 cm. B. 12 cm.

Varenr: 5792124

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 17-08-2022
19:00
Rasmus Karlin. Skovparti. cd
Rasmus Karlin (1911-1991) Skovparti. Olie på lærred. Sign. og dateret: 'Karlin 77'. 80 x 101 cm. U.R.

Varenr: 6254350
DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 17-08-2022
19:01
DKK 450
Abstrakt bronzeskulptur
Bronzeskulptur, abstrakt i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 72 cm.

Varenr: 5442726

DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-08-2022
19:05
DKK 3.200
Abstrakt bronzeskulptur
Bronzeskulptur, abstrakt i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 75 cm.

Varenr: 5791915

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-08-2022
19:10
DKK 3.200
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H.150 x 110 cm. Se kunstnerprofil her

Varenr: 6246559
DKK 3.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
19:10
Abstrakt bronzeskulptur
Bronzeskulptur, abstrakt i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 67 cm.

Varenr: 5791908

DKK 5.200 DK, Odense, Kratholmvej 17-08-2022
19:15
DKK 3.800
Bronzeskulptur, poserende kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. H. ca. 43 cm.

Varenr: 5790713

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 17-08-2022
19:20
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Preiss" Af nyere dato. B. 16 cm. H. 35 cm.

Varenr: 5962699

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-08-2022
19:25
12345...9»