Vurdering
12345...8»   Varer pr. side   217 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
P.P. Lamers, Öl auf Platte, 'Dorflandschaft'
P.P. Lamers, Öl auf Platte, 'Dorflandschaft', unten rechts signiert, 'P.P.Lamers', gerahmt, Bildmaße ca.: 10 x 13 cm, Rahmenmaße ca.: 25 x 28 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Varenr: 5651062
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 07-07-2020
10:20
DKK 298
Christina Kynde, komposition
Christina Kynde, komposition, mixed-media på lærred, sign. på bagsiden Christina Kynde-2009, 61x80 cm. U.R.

Varenr: 5704430
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-07-2020
12:36
Rolf Gjedsted. Komposition samt signeret bog 'Trusler om Kærlighed' (2)
Rolf Gjedsted f.1947. Abstrakt komposition, akryl og olie på plade. Sign. Rolf Gjedsted. 59 x 39 (64,5 x 44,5) cm. Desuden medfølger signeret novellesamling af Rolf Gjedsted: "Trusler om Kærlighed", Forlaget Fremad, 1990. (2)

Varenr: 5698753
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-07-2020
12:51
Hans Degner. Abstrakt komposition, akryl på lærred.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 150 x 100 cm. Signeret på bagsiden

Varenr: 5702402
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-07-2020
13:17
Bronzefigur forestillende ung kvinde
Bronzefigur forestillende ung kvinde monteret på sokkel i marmor h. 22 cm

Varenr: 5666494

DKK 1.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-07-2020
14:23
Vase af patineret bronze i art nouveau stil
Vase af patineret bronze i art nouveau stil prydet med sommerfugle/kvinder i lette gevandter samt fugle. Monteret på rund for af marmor h. 40 cm.

Varenr: 5657968

DKK 2.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-07-2020
15:24
Ubekendt kunstner. Haveparti.
Ubekendt kunstner, parti med køkkenhave og huse. Usigneret og udateret. 61 x 65 (72 x 76) cm.

Varenr: 5683608
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 07-07-2020
16:17
Stor bronzeskulptur forestillende Amor
Stor bronzeskulptur forestillende Amor monteret på rund sokkel af mørk marmor. H. 70 cm. Kopi efter Auguste Moreau

Varenr: 5687043

DKK 6.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-07-2020
16:25
Carl Wennemoes, cd. To landskabspartier (2)
Carl Wennemoes (1890-1965). Eksteriør med fritidshus: 'Bella Vista'. signeret C. Wennemoes samt betegnet. 59 x 79 cm incl. ramme. og landskabsparti ved fjord, sign. C. Wennemoes, 60 x 80 cm incl. ramme (2)

Varenr: 5705894
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07-07-2020
16:30
Hans Degner. Akryl på lærred. Abstrakt komposition
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 150 x 100 cm (154x104) Signeret bagpå

Varenr: 5457449
16:45
Act On Art (Anne Charlotte Tiedemann). Komposition (cd)
Act On Art (Anne Charlotte Tiedemann). Komposition, olie og spartelmasse. Sign. og dat. ACT 2000. 200 x 150 cm.

Varenr: 5706678
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 07-07-2020
17:10
DKK 500
Bronze skulptur af ung kvinde
Skulptur af ung kvinde, udført i patineret bronze. H. 14 cm L. 10 cm. Af nyere dato. Modelfoto

Varenr: 5672019

DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-07-2020
18:25
DKK 950
Carsten Sardorf Dahl. Kierkegaard og sommerfuglen
Carsten Sardorf Dahl, f. 1967. Komposition betitlet "Kierkegaard og sommerfuglen ". Pastel på papir. Sign. samt dateret. Indrammet bag glas og passepartout. 60 x 42 (74,5 x 55,5) cm.

Varenr: 5668990
DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-07-2020
18:32
Carsten Sardorf Dahl. De Elskende. Akryl på lærred.
Carsten Sardorf Dahl, f. 1967. Komposition betitlet ' De Elskende'. Sign. på bagsiden Carsten Dahl samt dateret April 2020. Akryl på lærred. 60 x 70 cm. (63 x 73)

Varenr: 5651144
18:32

Varenr: 5670258
18:48
Skulptur af patineret bronze i form af atlet
Skulptur af patineret bronze i form af atlet. Sokkel af marmor h. 15 cm b. 14 cm. Modelfoto

Varenr: 5396961

DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-07-2020
18:49
Balletpige i bronze
Balletpige udført i massiv patineret bronze med tyl skørt monteret på sokkel af træ. Højde 64 cm. Nyere kopi efter Edgar Degas. Modelfoto

Varenr: 5598687

DKK 7.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-07-2020
18:55
DKK 1.300
Antoni Adamski cd. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H.100 x 100 cm. Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/

Varenr: 5698393
DKK 3.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-07-2020
19:00
Lars Ahlstrand & Gert Mathiesen. Abstrakt komposition (cd)
Lars Ahlstrand (f. 1958) & Gert Mathiesen (1950-2013). Abstrakt komposition, mixed-media på papir. Sign. samt dat. Uindr. 56 x 38,5 cm.

Varenr: 5691841
19:03
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H.180 x 120 cm. Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/

Varenr: 5698373
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-07-2020
19:19
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde (aftagelig) siddende i stol udført i patineret bronze monteret på stand af sortmarmoreret marmor. Sign. "Mavchi" i bronzen. Af nyere dato. H. 23 cm.

Varenr: 5313422

DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-07-2020
19:22
Unbekannter Künstler, Gemälde, Köln bei Nacht
Unbekannter Künstler, Gemälde, Köln bei Nacht, Öl auf Holz. Darstellung des Kölner Doms bei Mondschein mit dem Rhein im Vordergrund, 30x23cm (40x33,5cm).

Varenr: 5552015
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 07-07-2020
19:22
DKK 298
Wandrelief, Annuntiatio Domini, Holz
Wandrelief, Annuntiatio Domini, Holz. Wandrelief aus polychrom bemaltem Holz mit der Darstellung Mariä Verkündigung in einem Interieur, H.51cm, B.33cm, T.4,5cm, altersgemäße Reibespuren, starke Farbabplatzungen.

Varenr: 5646651
DKK 1.676 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 07-07-2020
19:23
DKK 298
Alfred W. Pedersen. 'Vogterne griber ind' (cd)
Alfred W. Pedersen, 1900-tallet. 'Vogterne griber ind'. Olie på masonit. Sign. Og dat. på bagsiden Alfr. W. Pedersen 71. 92 x 122 cm (94 x 124 cm).

Varenr: 5702451
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-07-2020
19:35
Unbekannter Künstler, Gemälde, Hasen im Schnee
Unbekannter Künstler, Gemälde, Hasen im Schnee, Öl auf Holz. Darstellung eines winterlichen Exterieurs bei Sonnenuntergang mit Hasen auf einem Feldweg im Vordergrund und einem Dorf im Hintergrund, unten links unleserlich signiert, 38x54cm (54x71cm).

Varenr: 5691694
DKK 1.490 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 07-07-2020
19:39
DKK 298
Jean Cujé, Gemälde, Straßenszene, 1948
Jean Cujé, Gemälde, Straßenszene, Öl auf Leinwand, 1948. Darstellung eines Exterieurs mit der Rückenansicht einer weiblichen Figur auf einem Weg, gerahmt von Häusern, unten rechts signiert und datiert, 47x37cm (61x53,5cm).

Varenr: 5691654
DKK 1.341 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 07-07-2020
19:49
DKK 298
Unbekannter Künstler, Gemälde, Spaziergang
Unbekannter Künstler, Gemälde, Spaziergang, Öl auf Leinwand. Darstellung eines Exterieurs mit einem Paar mit Kind am Brunnen, unten rechts unleserlich signiert, 52x41cm (77x66cm).

Varenr: 5691643
DKK 2.980 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 07-07-2020
19:50
DKK 298
B. Casimir, Gemälde, Abstrakte Komposition
B. Casimir, Gemälde, Abstrakte Komposition, Öl auf Leinwand. Abstrakte Komposition mit drei Figuren und Früchten, unten rechts signiert, 51x60cm.

Varenr: 5646657
DKK 1.043 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 07-07-2020
19:52
DKK 298
Saline Døg. Figurkomposition
Saline Døg (2000-tallet). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. monogram. 70 x 90 cm. Uden ramme.

Varenr: 5650847
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 07-07-2020
19:54

Varenr: 5698377
19:55
12345...8»