Vurdering
12345...8»   Varer pr. side   228 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Søs Kath Brysch 'The Incredible Green Horse' cd
Søs Kath Brysch f. 1944. 'The Incredible Green Horse' Akryl og blandteknik på lærred. Sign. Søs Kath Brysch 2001. 100 x 140(106 x 145)cm.

Varenr: 6000974
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-04-2021
12:59
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sortmarmoreret marmor. Sign. "Mavchi" i bronzen. Af nyere dato. H. 18 cm.

Varenr: 5809646

DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-04-2021
13:46
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand 'Früchtestillleben'
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand 'Früchtestillleben', gerahmt. Höhe 50/56 cm, Breite 60/66 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren.

Varenr: 5981168
DKK 1.118 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 20-04-2021
14:26
DKK 335
Figur af patineret bronze forestillende ung kvinde. Monteret på sokkel af sort marmor Signeret Milo. H. 21,5 cm. Modelfoto

Varenr: 5459260

DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-04-2021
14:46
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand 'Spaziergang am Meer'
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand 'Spaziergang am Meer' . Das Gemälde ist nicht auf einen Keilrahmen aufgezogen. Maße: H. 58 cm. B. 69 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Varenr: 5949116
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 20-04-2021
15:27
DKK 298
Hans Degner. Abstrakt komposition, akryl på plade
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på plade 80 x 120 cm. Signeret på bagsiden

Varenr: 5952572
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-04-2021
15:43
Bronzeskulptur forestillende Justitia
Figur i patineret bronze monteret på rund marmorfod forestillende Justitia retfærdighedens gudinde i romersk mytologi. Sign. Mayer h. 33 cm. Modelfoto

Varenr: 5665992

DKK 1.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-04-2021
15:46
Hans Degner. Akryl på plade.
Hans Degner, født 1964. Akryl på plade 60 x 80 cm (62 x 82 cm). Signeret bagpå, uden ophæng.

Varenr: 5913404
15:49
Povl Christophersen, 'Jordskygge, vinter'
Povl Christophersen, 'Jordskygge, vinter', akryl på lærred, sign. på bagsiden, 60x60 cm. (64x64 cm).

Varenr: 5993632
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 20-04-2021
16:05
Figur i patineret bronze monteret på rund marmorfod forestillende Justitia retfærdighedens gudinde i romersk mytologi. Sign. Mayer h. 23.5 cm. Modelfoto

Varenr: 6001649

DKK 1.300 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-04-2021
16:10
Bronzeskulptur. 'Skriget' efter Edvard Munch
Bronzeskulptur. 'Skriget' efter Edvard Munch mrk. JB Depose bronzegaranti Paris, på sokkel af grønbroget marmar h. 39 cm.

Varenr: 5914326

DKK 3.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-04-2021
16:46
DKK 1.200
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand, Obststillleben.
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand,Obststillleben. Das Gemälde ist nicht auf einen Keilrahmen aufgezogen. Maße: H. 68 cm. B. 99 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Varenr: 5814604
17:26
DKK 298
Doortje Ijpelaar, motiv med blomst (2)
Doortje Ijpelaar, motiv med blomst, akryl på lærred, sign. 20x20 cm. U.R. (2)

Varenr: 5999465
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 20-04-2021
17:28
Skulptur af patineret bronze
Figur af patineret bronze på sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee H. 56 cm incl. sokkel.

Varenr: 5666007

DKK 4.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-04-2021
17:46
Ubekendt spansk kunstner, skulptur af aluminium, kvindetorso.
Ubekendt spansk kunstner, skulptur af aluminium, kvindetorso signeret i monogram og nummereret 5/7, L. 40 cm, H. 14 cm.

Varenr: 6000752
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-04-2021
17:49
DKK 450
Milo, efter. Skulptur af patineret bronze
Skulptur af grøn patineret bronze. Rund sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee, Milo H. 57 cm. inkl sokkel. Modelfoto

Varenr: 5828527

DKK 2.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-04-2021
18:46
Ubekendt spansk kunstner, skulptur af aluminium, kvindetorso signeret i monogram og nummereret 7/7, L. 40 cm, H. 11 cm.

Varenr: 6000779
18:49
Ubekendt kunster. Abstrakt motiv. Olie på lærred
Ubekendt kunstner. Abstrakt motiv. Olie på lærred. Usign. 81 x 100,5 cm.

Varenr: 5999581
DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 20-04-2021
18:50
Panda / Phimchanok Kunakon. 'Saga'
Phimchanok Kunakon (f. 1996). 'Saga'. Akryl på lærred. Sign. på bagsiden. 80 x 80 cm. UR

Varenr: 5991636
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-04-2021
18:55
Antoni Adamski cd. Komposition med model
Antoni Adamski f.1955, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 90 x 70 cm (94x74) Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/

Varenr: 5973205
DKK 3.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-04-2021
19:01
Bendt Lauridsen. Komposition. cd.
Bendt Lauridsen (f.1926). Komposition med dansende. Olie på lærred. Signeret. 99 cm. x 53 cm. (114 cm. x 69 cm.) NB. Tekst ændret d. 16/4-21

Varenr: 5981840
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-04-2021
19:02
DKK 450
Viggo Kragh-Hansen, CD. 'Vinter, skovbryn ved Nybøl'. Olie på lærred
Viggo Kragh-Hansen (1910-1996), CD. 'Vinter, Skovbryn ved Nybøl'. Olie på lærred. Sign. Viggo Kragh-Hansen 1987. 90 x 100 cm. (94 x 104 cm.)

Varenr: 5964731
DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-04-2021
19:14
DKK 450
Antoni Adamski cd. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 150 x 110 cm. Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/

Varenr: 5973294
19:16
Bronzeskulptur, fransk Bulldog
Bronzeskulptur, fransk Bulldog i patineret bronze. Sign. C. Williams i bronzen. H. 29 cm. B. 53 cm.

Varenr: 5995437

DKK 6.400 DK, Odense, Kratholmvej 20-04-2021
19:30
DKK 500
Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 90 x 70 cm (94x74) Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/

Varenr: 5973188
19:31
Bronzeskulptur, Mor/Barn figur
Bronzeskulptur, Mor-Barn figur i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. H. ca. 26 cm. Af nyere dato.

Varenr: 5790656

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 20-04-2021
19:40

Varenr: 5822602

19:46
Ubekendt spansk kunstner, skulptur af aluminium, kvindetorso signeret i monogram og nummereret 5/7, L. 34 cm, H. 18 cm

Varenr: 6000786
19:49
Bronzeskulptur, Kranie på sokkel og søjle
Bronzeskulptur, Kranie i patineret bronze, monteret på sokkel og søjle. Sign. Milo i bronzen. 34 cm

Varenr: 5715732

DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 20-04-2021
19:50

Varenr: 5973105
19:51
12345...8»