Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kvindeskulptur af patineret bronze
Skulptur af patineret bronze forestillende kvinde i Art-deco stil. Monteret på rund sokkel af marmor sign. Paul Ponsard h. 31 cm. Modelfoto
Varenr: 4977380

DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2018
13:26:00
DKK 1.800
Bronzeskulptur af ung kvinde
Liggende kvinde i hvilende positur, udført i patineret bronze. H. 14 cm. Monteret på sokkel af sort marmor L. 14 cm. Modelfoto
Varenr: 4977497

DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2018
15:11:00
Bronzefigur af ung kvinde
Figur af patineret bronze i form ung kvinde monteret på mørk marmorstand h. 20 cm. Sign. J. Patoue. Modelfoto
Varenr: 4978264

16:44:00
Dorfansicht. Ölgemälde. 1967. Signiert.
Dorfansicht. 1967. Öl auf Leinwand. Rechts unten signiert und datiert. Maße ca. 60 x 80 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren. Mit einem löchlein rechts im Darstellungsbereich.
Varenr: 4977342
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-04-2018
16:56:30
DKK 298
Gustav Holmbom, Olie på lærred
Skovparti Gustav Holmbom (1851-1903), olie på lærred, sign. og dat. 19GK00. 48x34 cm. (55x41,5 cm.)
Varenr: 4968291
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-04-2018
18:58:00
Antoni Adamski cd. Komposition med model
Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (83x63) Se kunstnerprofil her
Varenr: 4976616
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2018
19:04:00
DKK 1.200
Abstrakt figur i sort marmor
Abstrakt skulptur i håndhugget sort marmor. H. 100cm. Vægt ca. 200 kg. Modelfoto
Varenr: 4900692

DKK 7.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-04-2018
19:15:00
Ubekendt kunstner. landskab, olie på lærred.
Ubekendt kunstner. landskab, olie på lærred. 56x74 cm (71x88 cm). Fremstår med krakeleringer,
Varenr: 4967883
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-04-2018
19:16:00
Skulptur af patineret bronze forestillende kvinde
Skulptur af patineret bronze forestillende kvinde. Monteret på rund sokkel af marmor. Højde 40 cm. Af nyere dato. Modelfoto
Varenr: 4977371

19:27:00
Abstrakt figur i sort marmor
Abstrakt skulptur i håndhugget sort marmor. H. 120cm. Vægt ca. 250 kg. Modelfoto
Varenr: 4738382

DKK 7.200 DK, Odense, Kratholmvej 24-04-2018
19:30:00
Bronzefigur af balletpige
Patineret massiv bronzefigur af balletpige på rund sokkel af marmor. Kopi efter Milo. H. 29 cm. Af nyere dato.
Varenr: 4921632

DKK 1.900 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2018
19:33:00
DKK 450
Rene Iversen. '62. Retreatment Avenue'. Komposition m/ Lars Løkke
Rene Iversen, f. 1974. '62. Retreatment Avenue'. Komposition m/ Lars Løkke. Akryl på plade med jernramme samt udstandsede bogstaver i metal. 82 x 122 cm, incl. ramme.
Varenr: 4966041
DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2018
19:33:00
Bronzeskulptur forestillende Justitia
Figur i patineret bronze monteret på rund marmorfod forestillende Justitia retfærdighedens gudinde i romersk mytologi. Sign. Mayer. Af nyere dato h. 46 cm. Modelfoto
Varenr: 4932846

DKK 3.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2018
19:51:00
DKK 700
Abstrakt bronze figur af nøgen kvinde
Abstrakt bronze figur af nøgen kvinde. Monteret på firkantet sokkel af sort marmor h. 54 cm. Usign. Modelfoto
Varenr: 4967909

DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2018
19:58:00
Nachtansicht. Um 1920. Ölgemälde monogrammiert.
Nachtansicht. Erste hälfte des 20 Jahrhunderts. Rechts unten 'H.W.I' monogrammiert. Maße ca. 69 x 45 cm. Gerahmt. Altersgemäße Gebrauchsspuren.
Varenr: 4973874
19:58:00
DKK 298
Sonja Zeltner-Müller, Öl auf Leinwand, 'der Prinz'
Sonja Zeltner-Müller, Öl auf Leinwand, 'der Prinz', unten rechts monogrammiert und datiert: '12'. Maße ca.: 20 x 60 cm.
Varenr: 4970215
DKK 2.233 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 24-04-2018
19:59:00
DKK 298
Saline Døg. Figurkomposition
Saline Døg (2000-tallet). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. monogram. 90 x 120 cm. Uden ramme.
Varenr: 4977486
DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 24-04-2018
20:02:00
Alf Pedersen. Komposition, 140 x 200 cm
Alf Pedersen, f. 1973. Komposition. Uden titel. Akryl på lærred. Sign. Alf P. Mål: 140 x 200 cm. (144 x 204).
Varenr: 4958929
DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2018
20:05:00
DKK 1.300
Ubekendt svensk kunstner. Landskab i Vesterås
Ubekendt svensk kunstner. Landskab i Vesterås. Olie på plade. Utydl. Sign. Bagside betegnet Mägarnas i Vesterås, Hederspris i Anundsloppet 1947. 51 x 61 (61 x 71) cm.
Varenr: 4940872
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-04-2018
20:13:00
Bronzefigur
Abstrakt bronze figur af nøgen kvinde, siddende på rund poleret granitsokkel. Signeret Juno i bronzen. H. 24 cm. Modelfoto
Varenr: 4920808

DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2018
20:16:00
Dascha Verne, Abstrakte Komposition, Collage auf Papier, 1967
Dascha Verne (1939), Abstrakte Komposition, Collage auf Papier, 1967, unten mit Sigantur und Datierung 'Dascha Verne 67', hinter Glas und Passepartout gerahmt, Maße mit Rahmen: H. 54 cm, B. 52 cm, Bildmaß: H. 27,5 cm, B. 18 cm, minimale Abnutzngsspuren, Rahmung leicht lose.
Varenr: 4932646
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-04-2018
20:18:00
DKK 298
L.E.Moore “Kiss My Yellow Lips”, Art skulptur.
L.E.Moore “Kiss My Yellow Lips”, Art skulptur. Limited Edition nr. 30/50. Håndmalet og lak forseglet buste, af hærdet Pvc. stående på 30x30 cm. acryl plade. Højde 78 cm., Bredde 39 cm. Signeret L.E. Moore og nummereret 30/50
Varenr: 4948495

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2018
20:18:00
Unbekannter Künstler, Gemälde, Seestück
Unbekannter Künstler, Gemälde, Öl auf Holz, Seestück mit zwei Segelbooten, unten rechts unleserlich signiert, 101x77cm, altersgemäße Reibespuren.
Varenr: 4954401
20:19:00
DKK 298
John Højriis. 'Stain'
John Højriis. 'Stain', akryl på lærred, sign. J. Højriis. 80 x 80 cm, UR.
Varenr: 4964341
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-04-2018
20:19:57
Sonja Zeltner-Müller, Öl auf Leinwand, '6 Frauen'
Sonja Zeltner-Müller, Öl auf Leinwand, '6 Frauen', unten rechts monogrammiert und datiert: '12'. Maße ca.: 20 x 60 cm.
Varenr: 4969426
20:20:00
DKK 298
Bronzeskulptur af ung kvinde
Liggende kvinde i hvilende positur, udført i patineret bronze. H. 10 cm. Monteret på sokkel af sort marmor L. 22 cm. Modelfoto
Varenr: 4977399

20:26:00
Heinz Düllberg (1909-1977), Aquarelle auf Papier, 'Pferderennen'
Heinz Düllberg (1909-1977), Aquarelle auf Papier, 'Pferderennen', unten links signiert, hinter Glas und Passepartout gerahmt. Bildmaße ca.: 21 x 30 cm, Rahmenmaße ca.: 40 x 50 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Varenr: 4976735
20:36:00
DKK 298
Mogens Christian Vantore cd. Motiv fra Paris
Mogens Christian Vantore (1895-1977). Parti fra Paris, olie på lærred. Sign. Vantore Paris. 68 x 58 (81 x 71) cm.
Varenr: 4938547
20:40:00
Marianne Meyer-Weisgerber, collage, stof
Marianne Meyer-Weisgerber, collage af polykromt stof, abstrakt komposition, indrammet bag glas og passepartout, betegnet på bagsiden, mål med ramme: H. 42 cm, B. 36 cm, mål uden ramme: H. 27 cm, B. 20 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 4932622
20:48:00
DKK 298
John Højriis
John Højriis, "Udsigten", akryl på lærred, sign John Højriis, 80x80 cm, UR.
Varenr: 4977353
20:49:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>