Kategori  Vurdering
12345...11» ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bronzefigur af ung kvinde
Bronzefigur i form af siddende kvinde sign. J.Pataue Plakette med påskrift: 'Bronze garanti Paris, J.B. deposée. H. 11.5 cm. L 32.5 cm. Modelfoto
Varenr: 5480775

DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-02-2020
12:30:00
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 150 x 100 cm. Signeret på bagsiden
Varenr: 5581670
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-02-2020
13:17:00
Ubekendt kunstner. Opstilling med potteplanter, olie på lærred
Ubekendt kunstner. Opstilling med potteplanter og bordskål. Olie på lærred. Usign. 55x65 cm(60x70 cm)
Varenr: 5565959
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 20-02-2020
14:59:00
Jimmy Edvardsen / Pmao Art, portræt, akryl på lærred
Jimmy Edvardsen / Pmao Art , portræt, akryl på lærred, usigneret. H.60 x 50 cm. UR.
Varenr: 5555046
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-02-2020
15:29:00
Ubekendt kunstner, motiver med kvinder (2)
Ubekendt kunstner, motiver med kvinder, akryl på lærred, sign., 60x20 cm. U.R. (2)
Varenr: 5572320
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 20-02-2020
15:31:22
Patineret bronzeskulptur
Delvis patineret bronzeskulptur monteret med sokkel af sortbroget marmor h. 41 cm. Modelfoto
Varenr: 5462960

DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-02-2020
15:40:00
Varenr: 5581671
16:13:00
DKK 500
Bronze skulptur af rovdyr
Skulptur af patineret bronze i form af rovdyr på sokkel af marmor. Sign. Decour h. 35 cm l. 24 cm. Af nyere dato. Modelfoto
Varenr: 5408974

DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-02-2020
16:23:00
Bronzeskulptur. Kvinde med vase i Empire-stil
Skulptur i patineret bronze i form af stående kvinde bærende på en vase i Empire-stil, sign. på basen. Monteret på rund base af marmor h. 74 cm
Varenr: 5517436

DKK 5.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-02-2020
17:35:00
Armen Arutunjan, komposition 'Sejr', akryl på lærred
Armen Arutunjan f. 1989. Komposition 'Sejr', akryl på lærred, sogneret og dateret 2014. H.120 x 100 cm. Uindrammet.
Varenr: 5539488
DKK 7.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-02-2020
17:53:00
DKK 4.200
Hans Degner. Akryl på lærred. 4 kompositioner (4)
Hans Degner, født 1964. Fire abstrakte kompositioner. Akryl på lærred 60 x 60 cm. Signeret på bagsiden. (4)
Varenr: 5458875
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-02-2020
18:16:00
Niels Walseth, landskabsmotiv, olie på lærred (cd)
Niels Walseth (1914-2001). Landskabsmotiv, olie på lærred, signeret. H.40 x 50 cm (53 x 63 cm)
Varenr: 5546503
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-02-2020
18:16:00
Xie Fu Qiang nach Kasimir Malevich, An Englishman in Moscow, 1914
Xie Fu Qiang nach Kasimir Malevich, An Englishman in Moscow, 1914 Öl auf Leinwand. Maße: H. 89, B. 58 cm. Geringfügige Gebrauchsspuren.
Varenr: 5540173
DKK 2.235 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 20-02-2020
18:19:00
DKK 335
Bronzefigur af ung kvinde
Liggende kvinde i erotisk positur, udført i patineret bronze. L. 28 cm. Modelfoto
Varenr: 5510208

DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-02-2020
18:20:00
Stor bronzeskulptur forestillende Amor
Stor bronzeskulptur forestillende Amor monteret på rund sokkel af mørk marmor. H. 70 cm. Kopi efter Auguste Moreau
Varenr: 5413594

DKK 6.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-02-2020
18:29:00
Varenr: 5581661
19:03:00
Stor bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Stor bronzeskulptur forestillende siddende nøgen kvinde i patineret bronze h. 70 cm. OBS. tung -læsses for egen hånd
Varenr: 5403552

DKK 12.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-02-2020
19:06:00
DKK 9.800
Antoni Adamski cd. Komposition med model
Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 100 x 80 cm (103 x 83 cm) Se kunstnerprofil her
Varenr: 5565446
DKK 3.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-02-2020
19:13:00
Snegl af kunstmateriale, Håndmalet
Snegl af kunstmateriale. H. 65 B. 100 cm. Håndmalet med kunstneriske abstrakte mønstre, lakeret for maksimal holdbarhed.
Varenr: 5512321

DKK 3.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-02-2020
19:14:00
Kylling af kunstmateriale, Håndmalet
Abstrakt Kylling af kunstmateriale. H. 80 cm. Håndmalet, lakeret for maksimal holdbarhed.
Varenr: 5507087

DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-02-2020
19:25:00
Varenr: 5578633
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-02-2020
19:27:00
Mette Bjerg. Akryl på lærred
Mette Bjerg 20.årh. Komposition. Sign. MB. Akryl på lærred. UR. 100 x 100 cm.
Varenr: 5587434
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 20-02-2020
19:43:00
Lennart Thougaard. To abstrakte kompositioner (2) (cd)
Lennart Thougaard f. 1946. To abstrakte kompositioner, olie på lærred. Sign. samt dat. hhv. 1990 og 1995 verso. 32,5 x 24,5 (34 x 26) cm. og 55 x 38 (57 x 40) cm. (2)
Varenr: 5586591
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 20-02-2020
19:48:00
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. PB. 90 x 120 cm. Uden ramme.
Varenr: 5573238
DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 20-02-2020
19:51:00
Erling Frederiksen. Motiv fra Frederiksdal 1942, cd
Erling Frederiksen (1910-1994). Motiv fra Frderiksdal 1942. Olie på plade. Sign. monogram på versa. 91 x 120 ( 105 x 134 ) cm.
Varenr: 5587714
19:59:00
Varenr: 5581668
20:01:00
Varenr: 5581669
20:02:00
DKK 450
Erling Frederiksen. Landskabmotiv, cd
Erling Frederiksen (1910-1994). landskabsmotiv, olie på plade. Usigneret. 79 x 139 ( 84,5 x 144,5 ) cm.
Varenr: 5587704
20:13:00
Berit Pedersen. Abstrakt komposition
Berit Pedersen (f. 1964). Abstrakt komposition, akryl på lærred, sign. BP. 120 x 150 cm. Uden ramme.
Varenr: 5496747
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-02-2020
20:16:00
Luo Xiong, Kopie nach: Caravaggio (1571-1610), St. John the Baptist, 1600
Luo Xiong, Kopie nach: Caravaggio (1571-1610), St. John the Baptist, 1600 Öl auf Leinwand, stilgetreue Nachbildung des Originals. Maße: H. 123, B. 94 cm Minimale Gebrauchsspuren.
Varenr: 5553764
DKK 2.980 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 20-02-2020
20:25:00
DKK 1.676
12345...11»