Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ubekendt kunstner. Abstrakt komposition
Ubekendt kunstner. Abstrakt komposition, olie på lærred, utydeligt sign. samt dateret 84. 100 x 73 cm. (102 x 76 cm.) Fremstår med let skævhed.
Varenr: 4982489
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-04-2018
11:10:00
A.C. Tersløse, tilskrevet.'Den læsende Dame'. Olie på lærred
A. C. Tersløse Jensen (1857-1932), tilskrevet. 'Den læsende Dame', interiør med rygvendt kvinde. Olie på lærred. Usign. På bagsiden betegnet og betitlet. 34,5 x 34,5 cm. (46 x 46 cm.). Fremstår med krakeleringer og små afskalninger.
Varenr: 4961631
DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 27-04-2018
11:45:00
Ubekendt kunstner. Komposition.akryl på papir opklæbet på plade
Ubekendt kunstner. Komposition, akryl på papir opklæbet på pladel på plade. sign. 47 x 57 cm.
Varenr: 4980715
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2018
12:05:28
Inger Hansen. Komposition. olie på lærred
Inger Hansen. Komposition. olie på lærred. sign. I. H. 90 x 61 cm. (97 x 68 cm)
Varenr: 4980696
12:16:57
Erik Jørgensen. Komposition, olie på lærred
Erik Jørgensen. Komposition. f. 1938. Olie på lærred. sign og dat. på bagsiden Erik J 65. 65 x 54 cm. ( 70 x 59 cm)
Varenr: 4980718
13:07:00
Mruta & M. Awa, afrikanske motiver, TingaTinga-stil (2)
Mruta & M. Awa, afrikanske motiver. TingaTinga-stil, olie på masonit, begge sign, mål med ramme, 61x61 cm. Fremstår med enkelte ridser. (2)
Varenr: 4981258
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2018
13:21:07
DKK 850
Finn Pedersen. To Komposition, Gouache på papir (2)
Finn Pedersen (1944-2014). To Komposition, Gouache på papir. sign. 37 x 50 cm. (52 x 70 cm) samt 41 x 28 cm. ( 62 x 49 cm) Fremstår med skjolder. (2)
Varenr: 4980720
13:31:00
Johan Møller Nielsen. Komposition. Olie på plade
Johan Møller Nielsen (1908-1990). Komposition. Olie på plade sign. og dat. Johan Møller Nielsen. 1966. 61 x 84 cm. ( 71 x 94 cm)
Varenr: 4980705
13:38:00
Simon Olsen .Komposition. Olie på lærred.
Simon Olsen (1899-1970) Komposition. Olie på lærred. fremstår med afskalning. usign. 68 x 88 cm ( 73 x 93 cm)
Varenr: 4980703
14:00:00
Else Visholm, 'Pennafort' . olie på lærred
Else Visholm. 'Pennafort', olie på lærred, Sign. dat. og betitlet på bagside. 65 x 50 cm. (69 x 73 cm)
Varenr: 4980693
14:01:00
Rasmus Damgaard. 'Flowers and cranes' (cd)
Rasmus Damgaard, 'Flowers and cranes', akryl på lærred, Sign. bagpå Rasmus Damgaard 2009. 90 x 105 cm. U. R. Fremstår med mindre hul i lærred.
Varenr: 4964868
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-04-2018
14:59:00
Margaret Plesner . Komposition. Olie på lærred
Margaret Plesner f. 1934. Komposition. Olie på lærred. sign. på bagsiden. 60 x 80 cm. ( 63 x 84 cm)
Varenr: 4980704
15:04:00
Undertaci. Figurkomposition
Undertaci (f. 1987). Figurkomposition, mixed media på plade, usign. 154 x 103 cm. U.R. Fremstår med skruer, kantafslag og enkelte steder ikke helt tørt.
Varenr: 4965905
DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-04-2018
15:07:00
DKK 700
Ubekendt kunstner. Komposition. Akryl på plade
Ubekendt kunstner. Komposition, Akryl på plade. usign. 50 x 60 cm. ( 69 x 79 cm)
Varenr: 4980697
15:11:00
Josette Siig Gaardsvig. Komposition. Akryl på lærred
Josette Siig Gaardsvig. f. 1964. Komposition. Akryl på lærred. Sign. 110 x 70 cm. (112 x 72 cm)
Varenr: 4980714
15:12:00
Josette Siig Gaardsvig. Komposition. Olie på lærred
Josette Siig Gaardsvig. f. 1964. Komposition. Olie på lærred. Sign. 101 x 76 cm. (103 x 79 cm)
Varenr: 4980691
15:13:00
Lars Swane, komposition over kattegat, olie på lærred (cd)
Lars Swane (1913-2002), komposition over kattegat, olie på lærred. 45x54 cm. (64x73 cm.) Signeret og dateret 'Lars Swane 1959.
Varenr: 4979588
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2018
15:15:00
DKK 450
Ludvig Jacobsen Mor og barn i interiør. Olie på lærred.cd.
Ludvig Jacobsen (1890-1957) Mor og barn i interiør. Olie på lærred. Sign. Ludvig Jacobsen. 52 x 40,5 cm. ( 72 x 61 cm.)
Varenr: 4976131
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2018
15:21:00
Anthony Levett Prinsep . Komposition. Olie på lærred
Anthony Levett Prinsep (1908 - 1983) , Komposition. Olie på lærred. sign. samt dat. Prinsep 78. 100 x 110 cm. (102 x112 cm.)
Varenr: 4980695
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2018
15:30:00
Dorothy Preston. Komposition. Olie på lærred.
Dorothy Preston (1913-1993) Komposition. Olie på lærred. Sign. D. Preston. 70 x 80 cm. ( 72 x 82 cm)
Varenr: 4980702
15:43:00
Simon Olsen . Komposition. olie på lærred
Simon Olsen (1899-1970). Komposition, olie på lærred. sign. på bagside. 60 x 50 cm. ( 65 x 55 cm)
Varenr: 4980694
16:02:00
Finn Pedersen. To komposition, akryl på papir samt kridt på papir. (2)
Finn Pedersen (1944-2014). To komposition, akryl på papir, sign. Finn Pedersen. 38 x 28 cm. ( 56 x 37 cm.). Samt kridt på papir. Sign Finn Pedersen 77. 38 x 50 cm. ( 52 x 70 cm). Rammer fremstår uden glas. (2)
Varenr: 4980699
16:32:00
Ubekendt kunstner. Kvinde med paraply. Olie på lærred.
Ubekendt kunstner. Kvinde med paraply. Olie på lærred. 101 x 79 cm. (118 x 96 cm.)
Varenr: 4978874
18:30:00
Bronzeskulptur, abstrakt nøgen kvinde
Bronzeskulptur, abstrakt nøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. B. 50 cm. H. 34 cm.
Varenr: 4620152

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2018
19:00:00
Bronzeskulptur, poserende halvnøgen kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, art-deco stil i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 36 cm. B. 23 cm.
Varenr: 4633580

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2018
19:00:00
Bronzeskulptur, kvindebuste
Bronzeskulptur, kvindebuste i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" Af nyere dato. H. 38 cm. B. 25 cm.
Varenr: 4630663

DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2018
19:05:00
Bronzeskulptur, ballerina
Bronzeskulptur, ballerina i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 32 cm. B. 14 cm.
Varenr: 4632292

19:05:00
Bronzeskulptur, hingst
Bronzeskulptur, hingst i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. B. 35 cm. H. 31 cm.
Varenr: 4632259

DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2018
19:10:00
Bronzeskulptur, poserende par, abstrakt stil i delvist grønpatineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. H. 43 cm. B. 12 cm.
Varenr: 4633615

19:10:00
Bronzeskulptur, Papagøje
Bronzeskulptur, papagøje i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" Af nyere dato. H. 44 cm. B. 23 cm.
Varenr: 4630344

19:15:00
DKK 1.800
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>