Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 33 cm. B. 21 cm.
Varenr: 5412200

DKK 2.800 DK, Kolding, Trianglen 16-10-2019
08:50:42
Bronzeskulptur, poserende halvnøgen kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, abstrakt stil i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 30 cm. B. 18 cm.
Varenr: 5441528

DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 16-10-2019
08:50:58
Folmer Bonnén, CD. Interiør med ung kvinde i lys kjole. Olie på plade
Folmer Bonnén (1885-1960), CD. Interiør med ung kvinde i lys kjole. Olie på plade. Sign. Folmer Bonnén. 62 x 41 cm. (76 x 52 cm.).
Varenr: 5467355
DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 16-10-2019
10:56:23
Bronzeskulptur, ballerina
Bronzeskulptur, ballerina i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 29 cm. B. 17 cm.
Varenr: 5168058

12:14:00
Ernst Altien, 'Klovn som gemmer på en hemmelighed'
Ernst Altien f. 1977, 'Klovn som gemmer på en hemmelighed', akryl på lærred, sign. EA, samt sign. og betitlet på bagsiden, 40x30 cm. U.R,
Varenr: 5459795
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-10-2019
14:18:00
Flemming Stensballe. Mixed media 'Disc-Man'
Flemming Stensballe f. 1946. Mixed-media på lærred, 60 x 60 cm, , betitlet 'Disc-Man'og sign. på versa, Flemming Stensballe, dateret 2013
Varenr: 5461336
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 16-10-2019
15:27:00
William Erle, Lasse Winsløw & Kai Lindemann, landskab / motiv fra Rom / komposition (3)
William Erle (1878-1967), Lasse Winsløw (1911-2006) & Kai Lindemann (1931-2007), landskab / motiv fra Rom / komposition, indrammede olie på plade / akvarel / litografi, alle sign. Mål med ramme 57x77 cm. 42x51 cm. 36,5x46,5 cm. (3)
Varenr: 5450523
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-10-2019
16:17:00
Hans Degner. Akryl på lærred. 4 kompositioner (4)
Hans Degner, født 1964. Fire abstrakte kompositioner. Akryl på lærred 60 x 60 cm. Signeret på bagsiden. (4)
Varenr: 5458875
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-10-2019
16:27:00
Hans Degner. Akryl på lærred.
Komposition. Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 100 x 100 cm. Signeret på bagsiden
Varenr: 5416062
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-10-2019
17:22:00
Bronze skulptur af kvinde
Skulptur af patineret bronze forestillende kvinde i Art-deco stil. Monteret på rund sokkel af marmor. Sign. på basen H. 45 cm.
Varenr: 5408957

DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-10-2019
17:40:00
Annemarie Illum. Komposition
Annemarie Illum (f. 1973). Komposition. Akryl på lærred. Sign. og dat. monogram 19. 50 x 40 cm (54 x 43 cm).
Varenr: 5454433
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-10-2019
18:29:00
Henrik Krogsholm. Abstrakt komposition
Henrik Krogsholm f. 1960. Abstrakt komposition, akryl på lærred. Signeret Henrik Krogsholm. Uindr. 120 x 120 cm.
Varenr: 5459037
DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 16-10-2019
19:00:00
Figur af bronze forestillende ung kvinde
Figur af liggende ung afklædt kvinde udført i patineret bronze monteret på sokkel af broget marmor h. 27 cm. Modelfoto
Varenr: 5398315

DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-10-2019
19:10:00
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 150 x 100 cm. Signeret på bagsiden
Varenr: 5436838
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-10-2019
19:16:00
Conrad Fehr. Gårdinteriør
Conrad Fehr (1854-1933). Gårdinteriør. Olie på lærred. Sign. Conrad Fehr. 63 x 74 cm (80 x 90 cm).
Varenr: 5438731
19:25:00
Varenr: 5458240
19:26:00
Franz List, cd. Fanøhus, Sønderho, Fanø.
Franz List (1898-1986) Fanøhus, Sønderho, ant. Digevej. Sign. F. List. Mål: 40 x 63 cm, (50x73).
Varenr: 5463519
DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-10-2019
19:30:00
Jonna Margrethe Kristensen. Komposition
Jonna Margrethe Kristensen (f. 1949). Komposition, akryl på lærred, sign. JMK. 70 x 90 cm UR.
Varenr: 5466199
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 16-10-2019
19:30:00
Axel Andersen. To malerier, gadepartier (2)
Axel Andersen, 1900-tallet. To malerier. Motiv af Rosengaarden, med udsigt gennem porten. Olie på lærred. Sign. og dat. Axel Andersen 1912. 68 x 42 cm (75 x 48,5 cm). Gadeparti fra Randers. Olie på lærred. Sign. og dat. Axel Andersen. 54 x 36 cm (60 x 42 cm). (2)
Varenr: 5463742
19:33:00
Michael Wulff og Anders Morgenthaler, signeret printet tegning.
Michael Wulff og Anders Morgenthaler, printet vittighedstegning fra Zulu Comedy Festival 2010. Monteret på displaycarton. Signeret Wulff og Morgenthaler. 105 x 42 cm. Fremstår med tryg ved hjørner.
Varenr: 5464699
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 16-10-2019
19:37:00
Antoni Adamski cd. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 160 x 120 cm. Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/
Varenr: 5357125
19:45:00
Poul Spanggaard. Landskabsparti
Poul Spanggaard (f. 1950). Landskabsparti, akryl på lærred, sign. og dat. Poul Spanggaard 2019. 30 x 150 cm, UR.
Varenr: 5448160
DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 16-10-2019
19:47:00
Aage Roose. Kystparti (cd)
Aage Roose (1880-1970). Kystparti. Olie på lærred. Sign. A. Roose. 53 x 73 cm (71 x 90 cm).
Varenr: 5438721
19:50:00
Jonna Margrethe Kristensen. Landskabsparti
Jonna Margrethe Kristensen (f. 1949). Landskabsparti, akryl på lærred, sign. JMK. 70 x 100 cm UR.
Varenr: 5466209
19:55:00
Poul Spanggaard (f. 1950). Landskabsparti, akryl på lærred, sign. og dat. Poul Spanggaard 2019. 40 x 160 cm, UR.
Varenr: 5448163
19:57:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sortmarmoreret marmor. Sign. "Mavchi" i bronzen. Af nyere dato. H. 18 cm.
Varenr: 5411566

20:00:00
Ubekendt kunstner. Norsk fjordparti med dampskib
Ubekendt kunstner, 1900-tallet. Norsk fjordparti med dampskib. Olie på lærred. Sign. Monogram. TH. 74 x 100 cm (86 x 116 cm).
Varenr: 5438697
20:02:00
Amenah Marouf, komposition
Amenah Marouf, komposition, akryl på lærred, sign. Amenah, 90x70 cm. U.R.
Varenr: 5436014
20:04:00
Poul Spanggaard. Parti fra Ertebølle, Himmerland
Poul Spanggaard (f. 1950). Parti fra Ertebølle, Himmerland, akryl på lærred, sign. og dat. Poul Spanggaard 2019. 50 x 150 cm, UR.
Varenr: 5448156
DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 16-10-2019
20:07:00
Jonna Margrethe Kristensen. To kompositioner (2)
Jonna Margrethe Kristensen (f. 1949). To kompositioner, akryl på lærred, sign. Jonna Kristensen. 40 x 40 cm UR. (2)
Varenr: 5466227
20:10:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>