Vurdering
12345...15»   Varer pr. side   431 resultater Liste Galleri
Rodin kopi efter. Skulptur i patineret bronze 'Adam'
Stor skulptur i patineret bronze iform af 'Adam'. Monteret på sokkel af marmor. Sign. Rodin. H. 87 cm kopi efter Auguste Rodin f. 1840-1917. Modelfoto
Varenr: 6137514
Showroom: DK, Næstved

09-02-2023
15:05
DKK 12.595
DKK 9.000
DKK 12.000
Bronzeskulptur af poserende kvinde
Bronzeskulptur forestillende kvinde monteret på sokkel af sort marmor. H. 47 cm. L. 65 cm. B 18 cm. Modelfoto
Varenr: 6317338
Showroom: DK, Næstved

09-02-2023
15:10
DKK 15.500
DKK 11.000
DKK 15.500
Den leende buddha. Figur i messing
Den leende buddha. Figur i messing h. 13 cm.
Varenr: 6314577
Showroom: DK, Næstved

09-02-2023
15:45
DKK 2.625
DKK 2.800
Rodin kopi efter. Skulptur i bronze 'Kysset'
skulptur i patineret bronze forestillende 'Kysset' efter François Auguste René Rodin (1840-1917) h. 21 cm. Modelfoto
Varenr: 6314055
Showroom: DK, Næstved

09-02-2023
16:28
DKK 3.475
DKK 2.800
DKK 3.400
Skulptur af grønpatineret bronze i form af kvinde
Skulptur af grønpatineret bronze i form af kvinde Plakette med påskrift: 'Bronze garanti Paris, J.B. deposée sign. Milo H. 50 cm. (lille revne på sokkel) Modelfoto
Varenr: 6313648
Showroom: DK, Næstved

09-02-2023
16:44
DKK 3.875
DKK 3.800
Skulptur af patineret bronze
Skulptur af patineret bronze på rund sokkel af marmor, i form af sammensmeltet par. Sign. Milo. Mrk. Bronze, Garanti, Paris, J.B. Deposee. H. 41 cm. Modelfoto
Varenr: 6314056
Showroom: DK, Næstved

09-02-2023
17:00
DKK 3.675
DKK 2.800
DKK 3.600
Pierre Mathieu kopi efter. Bronzeskulptur 'Steampunkabe'
Pierre Mathieu kopi efter. Bronzeskulptur 'Steampunkabe' på sokkel af marmor. sign. Pierre Mathieu. H. 22 cm
Varenr: 6314327
Showroom: DK, Næstved

09-02-2023
17:16
DKK 3.380
DKK 3.400
Skulptur af patineret bronze
Skulptur af patineret bronze på sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee, Milo H. 88 cm. Modelfoto
Varenr: 6278032
Showroom: DK, Næstved

09-02-2023
17:32
DKK 7.895
DKK 6.200
DKK 7.800
Bronzeskulptur forestillende to personer
Skulptur i patineret bronze forestillende to personer, monteret med rund sokkel af marmor sign. Cesaro H. 33.5 cm.
Varenr: 6078913
Showroom: DK, Næstved

09-02-2023
17:48
DKK 3.645
DKK 2.800
DKK 3.600
Bronzefigur af ung kvinde
Bronzefigur forestillende ung siddende kvinde monteret på sokkel i marmor h. 26 cm L. 20.5 cm. Obs. Modelfoto
Varenr: 6077124
Showroom: DK, Næstved

09-02-2023
18:04
DKK 2.675
09-02-2023
19:23
DKK 1.800
DKK 1.800
09-02-2023
19:30
12345...15»