Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...7»   Varer pr. side   204 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hans Degner. Akryl på plade. Komposition.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på plade 88 x 79 cm. Signeret på bagsiden

Varenr: 6138782
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
15:09
Bronzefigur iform af kvinde
Bronzefigur iform af kvinde på hånd i erotisk positur, monteret på marmorsokkel. Sign. Juno. Plakette med påskrift: 'Bronze garanti Paris, J.B. deposée. H. 31,5 cm

Varenr: 6111372

DKK 2.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
15:19
DKK 1.900
Bente Harboe, komposition, gouache på papir
Bente Harboe 20 årh. Komposition, gouache på papir, signeret og dateret 1972. H.72 x 102 cm (89 x 118 cm) Papir lidt bulet, 2 mindre siderevner.

Varenr: 6145993
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
15:48
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på plade 82 x 129 cm. Signeret på bagsiden

Varenr: 6140226
DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
16:03
Figur af bronze forestillende ung kvinde
Figur af siddende ung afklædt kvinde som udført i patineret bronze monteret på rund sokkel af mørk marmor h. 19 cm. Sign. Claude. Modelfoto

Varenr: 5359772

16:04
Bronzeskulptur forestillende Justitia
Figur i patineret bronze monteret på rund marmorfod forestillende Justitia retfærdighedens gudinde i romersk mytologi. Sign. Mayer. Af nyere dato h. 40 cm

Varenr: 6073896

DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
16:49
DKK 3.200
Hans Degner. Akryl på træ på plade. Komposition.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på træ på plade 60 x 75 x 12 cm. Signeret på bagsiden

Varenr: 6138581
17:03
DKK 500
Incado Bruun & Brødsgaard. Komposition. Mixed Media
Incado Bruun & Brødsgaard. 'Far Foretrækker Ham for Gud' Komposition med ko. Mixed Media på papir. 50x50 cm. (75x75 cm)

Varenr: 6138193
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-01-2022
17:05
Erotisk bronzefigur, knælende kvinde
Bronzefigur forestillende kvinde i erotisk positur. H. 22 cm. Modelfoto

Varenr: 6076737

DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
17:07
DKK 1.800
Bronzeskulptur af kvinde
Skulptur af patineret bronze monteret på sokkel af marmor. Stemplet: "garanti Paris, J.B. deposée" h. 38 cm.

Varenr: 6073885

17:34
Antoni Adamski cd. Akryl på lærred. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 180 x 120 cm. Se kunstnerprofil her

Varenr: 6128887
DKK 3.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
17:51
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 160 x 120 cm. Se kunstnerprofil her

Varenr: 6145792
DKK 3.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
17:52
DKK 2.800
Antoni Adamski cd. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H.120 x 140 cm. Se kunstprofil her: https://www.lauritz.com/da/auktion/antoni-adamski-cd-komposition-med-model/i5788154/

Varenr: 6084011
DKK 3.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
17:53
Bronze skulptur af ung kvinde
Skulptur af ung kvinde, udført i patineret bronze. H. 14 cm L. 10 cm. Af nyere dato. Modelfoto

Varenr: 6119547

DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
17:57
DKK 900
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på plade 80 x 100 cm. Signeret på bagsiden

Varenr: 6138566
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
18:07
Friedrich Gornik kopi efter. Bronzeskulptur 'kanekørsel'
Friedrich Gornik (1877-1943) cd. Skulptur i patineret bronze forestillende kanekørsel. Sign. F. Gornik, H. 20 x L. 42 cm.

Varenr: 6032540

DKK 4.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
18:19
DKK 3.800
Ib Grunnet. Komposition
Ib Grunnet (1900-tallet). Komposition. Olie på lærred. Sign. Ib Grunnet. 100 x 100 (105 x 105) cm.

Varenr: 6147513
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-01-2022
18:20
Bronzeskulptur, erotisk ung kvinde
Bronzeskulptur, erotisk ung kvinde i patineret bronze på rund marmorsokkel h. 21 cm Ø16 cm.

Varenr: 6119609

18:47
Figur af patineret bronze
Figur af patineret bronze på sokkel af marmor. Sign. J.P. Aliot H. 70 cm incl. sokkel.

Varenr: 6078901

DKK 6.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
19:04
DKK 5.400
Hans Degner, akryl på lærred, komposition

Varenr: 6094726
19:08
DKK 1.800
Ubekendt kunstner,
Ubekendt kunstner, 20. årh. Interiør, olie på lærred, utydelig sign. Fremstår med krakeleringer 40x50 (52,5x63) cm

Varenr: 6148893
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-01-2022
19:15
H. Johansen. Brændingsparti med sejlskibe
H. Johansen, 1900-tallet. Brændingsparti med sejlskibe. Olie på lærred. Sign. H. Johansen. 54 x 64 cm (67 x 76 cm).

Varenr: 6148787
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
19:19
Ubekendt kunstner. Komposition med mennesker
Ubekendt kunstner. Komposition med mennesker, olie på plade, signeret. 69 x 56 (70 x 57) cm.

Varenr: 6148901
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-01-2022
19:20
Per Dahl. Komposition med figurer (cd)
Per Dahl (f. 1931). Komposition med figurer. Mixed media på plade. Sign. Per Dahl. 43 x 83 (58 x 98) cm.

Varenr: 6148903
19:21
Bronzeskulptur i form af letpåklædt kvinde siddende på rund sokkel
Bronzeskulptur i form af letpåklædt kvinde siddende på rund sokkel af sort stenart. Sign. Claude samt med bronzestøberstempel. Af nyere dato. H. 26.5 cm.

Varenr: 6140124
DKK 1.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-01-2022
19:33
DKK 700
Ubekendt kunstner,
Ubekendt kunstner, olie på lærred, midt 1900-tallet, utydelig sign under ramme 45x66 (63x83,5) cm

Varenr: 6149079
19:35
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde udført i patineret bronze monteret på stand af sortmarmoreret marmor. Sign. "J.Patoue" H. 21,5 cm.

Varenr: 6119601

19:37
Ubekendt kunstner, motiv fra Sankt Pauls Gade i København, olie på lærred
Ubekendt kunstner. Motiv fra Sankt Pauls Gade mod Store Kongensgade, olie på lærred, utydeligt signeret. H. 66 x 79 cm (74 x 87 cm) Enkelte meget små farvebortfald.

Varenr: 6146320
19:39

Varenr: 6145794
19:47
DKK 2.800
Bronzeskulptur af hest
Skulptur i patineret bronze i form af unghest monteret med sokkel af marmor h. 18.5 cm L. 22 cm.

Varenr: 6065459

19:49
12345...7»