Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345»   Varer pr. side   127 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Iskos-Berlin, 'Fiber Bar Stool - Tube Base'. Tre Barstole. Grå (3)
Iskos-Berlin, for Muuto. Tre Barstole, model Fiber Bar Stool. Lakeret stel af metal, sæde af fiberkomposit. SH. 65 cm . Udstillingsmodeller i original emballage. Modelfoto (3)

Varenr: 6115454

DKK 3.400 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
13:15
Iskos-Berlin, for Muuto. Tre Barstole, model Fiber Bar Stool. Dusty Green(3)
Iskos-Berlin, for Muuto. Tre Barstole, model Fiber Bar Stool. Lakeret stel af metal, sæde af fiberkomposit i farven Dusty Green. SH. 75 cm. Udstillingsmodeller.(3)

Varenr: 6115474

13:16
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Invisibel oil ' eg 120. Model Square
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'Invisibel oil' olieret egetræ. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 45 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Afrundede kanter og hjørner. Monteret med sort pulverlakeret sqare metal stel. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC ...

Varenr: 6001786

DKK 1.900 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-01-2022
15:09
Globus bar. Barskab udformet som globus ø 50 brun uden sidebord
Globus bar. Barskab udformet som globus, monteret i stander af mørkbejdset træ med drejede ben på hjul. Opklappelig top/låg hvorunder rum samt holdere til inddeling til flasker, glas mv. Hylde under globussen ligeledes med inddeling til flasker m.v. H. 90 cm Ø 51 cm. OBS! Modelfoto, leveres ...

Varenr: 6124939

DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-01-2022
16:51
DKK 1.200
Vidnebænk i historicistisk stil, udført af eg, start 1900-tallet
Vidnebænk i historicistisk stil, udført af eg, udskåret med søjler og volutter, ryg med fransk flet, sæde monteret med sømbeslået læder. Start 1900-tallet. H. 105, B. 247, Sh. 46 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, herunder skader på flet og læder. Proveniens: Østre Landsret. Bernstorffs...

Varenr: 6146917
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
17:20
DKK 700
Nanna Ditzel. Stumtjener af bøgetræ
Nanna Ditzel. Stumtjener af massiv lakeret bøgetræ. Stående på rundt fodstykke. Formgivet i 1963. Fremstillet hos Tarm Stole- & Møbelfabrik A/S. H. 166 cm. Fod; Ø. 51 cm. Fremstår med alm. brugsspor.

Varenr: 6147040
DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 20-01-2022
18:22
DKK 700
Globus bar. Barskab udformet som globus, hvid model
Globus bar. Barskab udformet som globus, monteret i stander af sortlakeret træ med drejede ben på hjul. Opklappelig top/låg hvorunder rum samt holdere til inddeling til flasker, glas mv. Hylde under globussen ligeledes med inddeling til flasker m.v. H. 88 cm Ø 44 cm. OBS! Modelfoto, leveres ...

Varenr: 6128523

18:30
Dansk møbelarkitekt. Entremøbel med tilhørende spejl, palisander (2)
Dansk møbelarkitekt. Entremøbler bestående af lille kommode fineret med palisander, tre skuffer, runde tilspidset ben samt greb og sko af messing. Hertil medfølger et spejl, der ligeledes er fineret med palisander. Kommode: H. 69 cm. x B. 57 cm. x D. 25,4 cm. Spejl: H. 104 x 43 cm. Fremstår ...

Varenr: 6146870
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 20-01-2022
18:42
N.C. Møbler smikebord af palisander, 1960'erne
Sminkebord af fineret palisander, front med vippespejl samt to skuffer i sargen, på fire lige ben med sprosser imellem. 1960´erne. H. 129 B. 80 D. 40 cm. Fremstillet hos N.C. Møbler, Odense. etiket herfra i skuffe. Fremstår med brugsspor.Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for ...

Varenr: 6140139
DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2022
19:21
DKK 7.000
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 240 cm
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 240 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Modelfoto , variationer i åretegning forekommer.

Varenr: 6129029

DKK 2.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-01-2022
19:50
DKK 1.800
Anne-Mette Bartholin Jensen og Morten Erns. 'One for four', stol/skammel/puf
Anne-Mette Bartholin Jensen og Morten Ernst. One for Four stol/puf med plads til fire personer, betrukket med sort læder, stel af forkromet metal, fremstillet hos Erik Jørgensen, model EJ 144. H. 45 cm. Ø 109 cm. Fremstår med få brugsspor.

Varenr: 6137376
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-01-2022
20:12
DKK 5.000
Stumtjener af mørkbejdset eg
Stumtjener af mørkbejdset eg, tolv knager af messing og stål, løs metal plade. H. 170, B. 49, D. 49 cm. Fremstår med ridser og mærker. Proveniens: Østre Landsret. Bernstorffs Palæ. København.

Varenr: 6146706
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
20:17
DKK 1.300
Garderobespejl i kirsebær/lakeret bøg
Garderobespejl i kirsebær/lakeret bøg. Fuldfigur med vip. H. 170 cm, B. 59,5 cm. Fremstår med brugsspor, hak på top.

Varenr: 6100547
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-01-2022
20:37
Buffet af egetræ med spejloverdel, omkring 1900
Buffet af egetræ med spejloverdel, udskåret med blomster og bladværk samt snoede søjler. H 290, 120 x 55 cm. Proveniens: Kongsdal Gods.Se også varenummer 6129828.

Varenr: 6129827
DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-01-2022
21:15
Iskos-Berlin, for Muuto. To barstole, model Fiber Bar Stool. H. 65 cm(2)
Iskos-Berlin, for Muuto. To barstole, model Fiber Bar Stool. Sæde betrukket med Remix 252 fra Kvadrat. Stel af lakeret metal. SH. 65 cm. Udstillingsmodeller i original emballage. Modelfoto (2)

Varenr: 6110388

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
21:19
David Geckeler, for Muuto. Par barstole, model The Nerd Bar Stool. Rød (2)
David Geckeler. Par lave barstole med sæde og ryg af formspændt egetræ, stel med runde tilspidsede ben af massivt egetræ. Fremstillet hos Muuto. Mål: H. 79 B. 40 D. 46 SH 65 cm. Udstillingsmodeller i original emballage. Modelfoto (2)

Varenr: 6110099

21:20
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Naturel oil ' eg 180 cm. Model Trapeze
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' naturel oil ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 180 cm., D. 45 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Afrundede kanter og hjørner. Monteret med sort pulverlakeret trapeze metal stel. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC ...

Varenr: 6001933

DKK 2.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 21-01-2022
17:54
DKK 1.700
Warm Nordic. Bænk model Be My Guest designet af Charlotte Høncke
Warm Nordic. Bænk model Be My Guest, designet af Charlotte Høncke. Bænken er produceret i massive hvid olieret egetræ med stel udført i power coated stål i farven Black Noir. L. 140 x D. 38 x H. 46 cm. Fremstår ny og ubrugt i original emballage.

Varenr: 5964713
DKK 4.400 DK, Aalborg, Nibevej 21-01-2022
18:56
DKK 2.800
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Naturel oil' 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Naturel ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...

Varenr: 6129004

DKK 1.900 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 21-01-2022
19:12
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Natural oak' 90 x 42 cm

Varenr: 5946655

DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 21-01-2022
20:01
Roon & Rahn. Knagerække, 98 natur
Knagerække af massiv og sortbejdset egetræ med talrige ophængsmuligheder. Udført og formgivet af Roon & Rahn. Århus. H. 18. B. 98. D. 5 cm. Leveres usamlet.

Varenr: 6128829

DKK 1.400 DK, Nivå, Stejlepladsvej 21-01-2022
20:11
DKK 700
Anderssen & Voll for. Muuto Five Pouf-large. Grøn.
Anderssen & Voll for. Muuto Five Pouf-large betrukket med Remix 933. H. 45 cm. B. 88 cm. D. 45 cm. Udstillingsmodel i original emballage.

Varenr: 6110248

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2022
20:22
Roon & Rahn. Hattehylde med knager, 98 sort
Hattehylde af massiv og sortlakeret egetræ med bøjlestang med kroge. Udført og formgivet af Roon & Rahn. Århus. H. 13. B. 98. D. 26 cm. Leveres usamlet.

Varenr: 6128825

DKK 1.600 DK, Nivå, Stejlepladsvej 21-01-2022
20:38
Stigereol og loftlampe (2)
Stigereol og loftlampe, stigereol med hylder, af hvidmalet mdf, loftslampe af stål med otte lyskilder. Mål på stigereol H. 180, B. 33, D. 23, mål på loftslampe H. 35, B. 118, D. 51 cm. Fremstår usamlet i original ubrugt emballage. Modelfoto. (2) Dette er en overskudsvare. Fejl og mangler ...

Varenr: 6145415

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2022
20:40
Chris Martin Magnus Elebäck. Par skamler model Albert, egetræ (2)
Chris Martin Magnus Elebäck. Par skamler af massivt egetræ. Fremstillet for Massproduction, model Albert. SH. 50 cm. Fremstår med minimale håndteringsspor i emballage. Modelfoto (2)

Varenr: 6141868
DKK 2.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 21-01-2022
20:56
Mika Tolvanen for Muuto. Par barstole af egetræ model Visu. Grå (2)
Mika Tolvanen for Muuto. To barstole af formspændt og grålakeret egetræ. fodstøtte af lakeret stål B. 42 D. 42 SH 75 cm. Udstillingsmodeller i original emballage. Modelfoto(2)

Varenr: 6105913

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:28
To taburetter (2)
To taburetter. Gråt stof betræk H. 47 Ø 40 cm. Træsæde på metalstel H. 44 Ø 34 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varenr: 6126318
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
09:11
Muuto. Bænk af eg, model Linear Wood
Muuto. Bænk af fineret og massiv eg, model Linear Wood. H. 46, B. 170, D. 34 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto. vejl. udsalg pris 5.495

Varenr: 6106840

DKK 3.400 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
09:17
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Invisibel oil ' eg 120. Model Trapeze
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'Invisibel oil' olieret egetræ. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 45 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Afrundede kanter og hjørner. Monteret med sort pulverlakeret trapeze metal stel. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC ...

Varenr: 6001785

DKK 1.900 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
12:26
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Naturel oil ' eg 180 cm. Model Square
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' naturel oil ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 180 cm., D. 45 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Afrundede kanter og hjørner. Monteret med sort pulverlakeret sqare metal stel. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC ...

Varenr: 6001930

DKK 2.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
12:29
DKK 1.700