Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hay, to Sara Bench / bænke (2)
Hay. Model Sara. Et par bænke af sammenlimet krydsfiner med sort laminat, monteret på sort pulverlakeret metalstel. H. 40,5, L. 200, B. 45 cm. (2)Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme. Modelfotos.
Varenr: 5431932
DKK 1.600 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
15:28:00
'BuzziHood' væghængt telefonboks
'BuzziHood' væghængt telefonboks, polstret med gråt uldstof. Vægophæng medfølger. H. 107 cm. D. 70 cm. B. 88 cm. Fremstår med brugsspor og uden telefon.
Varenr: 5432208
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
15:36:00
Skrivbord Hälsingland 1800-tal
SKRIVBORD, med snedklaff och skänk, Hälsingland, 1800-tal, ådringsmålat i rött, inredning med sex lådor och årdringsmåleri, lås och nyckelskylt i järmsmide, märkt i fronten "Målat år 1836 I.H.", höjd ca 97, 70x95 cm
Varenr: 5439478
DKK 1.737 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
16:15:00
Se mere
Folke Bensow parkbänk
FOLKE BENSOW, "Parkbänk N:r 2", parkbänk, gavlar i bemålad gjutjärn, sits i trä, sitthöjd ca 43, höjd ca 55, längd ca 103 cm
Varenr: 5439481
DKK 4.170 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
16:24:00
Se mere
H. J. Wegner. Katinestol samt dansk møbelproducent. Skrivebord (2)
H. J. Wegner. Katinestol af massivt og fineret bøgetræ. Samt dansk møbelproducent. Skrivebord med plade af fineret teaktræ, stel med skuffe af egetræ, runde tilspidsede med mørkbejdset sko fra 1950/60'erne. Katinestol fremstillet hos Plan møbler. Proveniens. Jysk telefon Katine fra ...
Varenr: 5439624
DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:35:18
DKK 1.900
Salongsbord
BORD, 1800-talets slut, nyrokoko, svartmålad, svängda ben, höjd ca 77, 116x75 cm
Varenr: 5439489
DKK 1.390 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
17:00:00
Se mere
Gunghäst Gemla
GUNGHÄST, AB Gemla Leksaksfabrik, 1900 talets första del, målat trä, längd 130 cm, höjd 86 cm.
Varenr: 5439499
DKK 1.042 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 21-09-2019
17:30:00
Se mere
Waring & Gillow. Engelsk servantemøbel
Waring & Gillow. Engelsk servantemøbel af fineret og massiv mahogni med låger og skuffer i fronten. Plade indlagt med vask af porcelæn samt to glasplader. Løs armatur af messing medfølger. Fremstillet hos Waring & Gillow med plakkette herfra. H. 109 B. 153 D. 56 cm. Ulåst med manglende nøgler. ...
Varenr: 5397292
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
17:38:00
Sekretär rokoko
SEKRETÄR, rokoko, 1700-tal, fanerad i alm, inredning med lådor och fack, bredd 83,5 cm, djup 46 cm, höjd 90 cm.
Varenr: 5439507
DKK 8.340 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 21-09-2019
18:06:00
Se mere
Michael Young & Katrin Olina - Stumtjener til væg.
Michael Young & Katrin Olina. Tree stumtjener til væg. Sortlakeret. H.194. B. 89. D. 13 cm. Skruer medfølger. Udstillingsmodel.
Varenr: 5422641
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
18:25:00
DKK 700
Wesco. Skraldespand, Pushboy 50L
Wesco affaldsspand 'Pushboy' 50 Liters. Wesco affaldsspand 'Pushboy', pulverlakkeret metal, farve Graphit, 75,5 cm. Ø. 40 cm. (inderspand H. 54 Ø 33 cm.) Leveres i original ubrudt emballage.
Varenr: 5391968

DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
18:34:00
Sminkebord / toiletmøbel, teaktræ
Sminkebord/toiletmøbel af fineret teaktræ, top med vipbart spejl, front med to skuffer og nedfældig klap, stel med skråtstillede ben af massivt teaktræ. H. 110 B. 79 D. 39 cm. 1960'erne. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5440735
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
19:04:00
DKK 700
By Fogstrup. Læder elefant
By Fogstrup. Elefant betrukket brunt bøffellæder, ører og fodsåler af ruskind. H. 44, L. 86 cm.
Varenr: 5398679
DKK 3.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:06:00
DKK 450
Sminkbord
SMINKBORD, 1960-tal, fanerad med teak, uppfällbar skiva, invändigt med spegel, höjd ca 70,82x40 cm
Varenr: 5439524
19:06:00
Se mere
Inventar fra Hotel Hilton. Bagageskænk
Skænk af birk, til bagage med skuffer og metalbeslag samt ledningsudtag. H. 55/70 cm L.180 cm. D. 55 cm. Fremstår med brugsspor, mærker og ridser.
Varenr: 5433797
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
19:13:00
Severin Hansen. Sybord af teaktræ
Severin Hansen for Haslev Møbelsnedkeri. Sybord af fineret teaktræ med tilspidsede ben, sarg med skuffe i den ene side, i hvilken små rum, herunder udtrækskurv med flet. Formgivet 1957. H. 52. B. 58. D. 43cm. Fremstår med lette brugsspor alder taget i betragtning.
Varenr: 5396610
DKK 6.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:18:00
Art Nouveau reol af fineret mahogni med intarsia.
Art Nouveau reol af fineret mahogni med intarsia i form af landskabs sceneri, front med hylder og skuffe. Antagelig Frankrig ca 1900. H. 141 cm. B. 75 cm. D. 37 cm. Fremstår med kraftig brugsslitage, ridser, mærker, finer skader, brud på træværk.
Varenr: 5438161
19:23:00
Oman jun. Sengeborde af teak (2)
Oman Jun. To væghængte sengeborde fineret med teaktræ, front med skuffe. Under skuffe stemplet, model 144. 1960'erne, H. 20,5, B. 40, D. 20 cm. (2)
Varenr: 5393617
DKK 4.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:24:00
DKK 3.800
By Fogstrup. Læder elefant
Varenr: 5430071
19:30:00
DKK 450
By Fogstrup. Læder elefant
By Fogstrup. Elefant betrukket med cognacfarvet læder, ører og fodsåler af ruskind. H. 44, L. 86 cm.
Varenr: 5407157
19:30:00
DKK 650
Vilhelm Lauritzen. Skammel
Vilhelm Lauritzen. Skammel af udskåret bejdset træ, sædet betrukket med stribet uldstof, H. 46 L. 59 B. 33 cm. Fremstår med brugsspor, herunder lille hul i betræk.
Varenr: 5424378
DKK 2.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:33:00
Cascando
CASCANDO, klädhängare för vägg, med 5 galgar, Arnesco, aluminium och förkromat stål, höjd ca 190 cm
Varenr: 5439542
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 21-09-2019
19:42:00
Se mere
Marokko skammel med læderpude
Marokko skammel i træ med messing monteret med hynde i lyst patineret læder. H. 33 x 43 x 58 cm. Med alm. brugsspor
Varenr: 5426474
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
19:52:00
Børge Mogensen. Hyndesæt til tremmesofa, (5)
Børge Mogensen. Hyndesæt tremmesofa. Betræk af rosafarvet møbelstof med knapper og læderstropper (5)
Varenr: 5426847
DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:59:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Invisible' behandlet og olieret egetræ, L. 120 cm
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Invisible' behandlet og olieret egetræ. H. 45 cm., L. 120 cm., D. 45 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. PremiumOak er dansk produceret af bæredygtigt PEFC-certificeret egetræ fra danske skove.
Varenr: 5413905

DKK 2.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
20:00:13
Bang & Olufsen Tv- møbel af palisander
Bang & Olufsen Tv- møbel af palisander, stel af børstet stål, H. 61 cm, B. 72 cm, D. 34 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser, mærker.
Varenr: 5426252
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-09-2019
20:05:15
Café skillevægge / rumdelere (8)
Café skillevægge/rumdelere til udendørsbrug med stel af pulverlakeret aluminium samt glas. 6 stk. H. 152/148 cm. B. 200 cm., 2 stk. H. 152 cm. B. 69 cm. Tykkelse stolper 5 cm. Fremstår med brugsspor. 3-4 plasttoppe mangler. (8)
Varenr: 5433536
DKK 15.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
20:20:00
Englesson ramsäng "Master"
ENGLESSON, ramsäng "Master", med bäddmadrass, samt sänggavel med djuphäftade knappar, textilfärg "oat beige", 180x200 cm
Varenr: 5439561
DKK 6.950 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 21-09-2019
20:22:00
Se mere
Taburett swedish grace
TABURETT, ca 1930-tal, björk, skålad form, klädd och djuphäftad sits, höjd ca 40, 62x35 cm
Varenr: 5439563
20:26:00
Se mere
Bænk i rustik massivt genbrugstræ.
Bænk i rustik massivt genbrugstræ, stående på savbukkestel. H. 45. L. 120. B. 34 cm.
Varenr: 5429547

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
20:28:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>