Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'hvid olieret' 210cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt egetræ olieret med 'hvid olieret' . H. 45 cm., B. 210 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.
Varenr: 5231192

DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2019
21:27:00
Sybord Bertil Fridhagen Bodafors
BERTIL FRIDHAGEN, sybord, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, teak och björk, korg och låda med syinredning, på hjultrissor, märkt SMF Bodafors, höjd ca 60, skivan 60x60 cm, 2 klaffar á 30 cm
Varenr: 5280168
DKK 1.424 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 26-03-2019
21:30:00
Se mere
Tøjstativ af 'vandrør'
Tøjstativ af 'vandrør' monteret på hjul. H. 167 cm. L. 160 cm. D. 45 cm. Brugsspor.
Varenr: 5285243
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
10:26:00
Aldo Tura serveringsvagn
ALDO TURA, serveringsvagn, 1950/60-tal, Italien, klädd i lackat getskinn, ställning i gulmetall, klaffar med sarg, uppsvängda handtag, höjd 67, 75x38+20+20 cm, total höjd ca 74 cm
Varenr: 5281784
DKK 2.849 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
10:42:00
Se mere
Spejl af teak
Spejl i ramme af teak, antagelig Aksel Kjærsgaard, 79,5x44,5 cm. Brugsspor.
Varenr: 5283154
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
10:52:13
DKK 450
Fällbord Birdcage mahogny
FÄLLBORD, mahogny, England, Georg III, modell "Birdcage", tredelad pelarfot, höjd ca 71, diameter 76 cm
Varenr: 5281789
DKK 1.068 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
11:08:00
Se mere
Konsolbord nyrokoko
KONSOLBORD, bronserat, 1800-talets slut, nyrokoko, med stenskiva, skuren dekor, höjd ca 77, 69x32 cm
Varenr: 5281798
DKK 1.424 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
11:26:00
Se mere
Alvar Aalto
ALVAR AALTO, skärmvägg, modell 100, Artek, Finland, 1900-talets mitt , formgiven 1935-36, fururibbor, höjd 150, längd 200 cm
Varenr: 5281808
DKK 7.122 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
12:02:00
Se mere
Serveringsvagn Torck
TORCK SERVERINGSVAGN, 1900-talets första hälft, kromad stomme, bemålat trä, höjd ca 81 x 51, längd 80 cm
Varenr: 5281830
13:02:00
Se mere
Trädgårdsbord
TRÄDGÅRDSBORD, Cafébord med skiva i kolmårdsmarmor och fot i gjutjärn, höjd ca 72 cm, diam ca 60 cm
Varenr: 5281834
DKK 1.068 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
13:10:00
Se mere
Ubekendt møbeldesign. Ventemøbel / bænk, fransk flet
Ubekendt møbeldesign. Bænk / ventemøbel med sæde af fransk flet, stel af mahogni. H. 42 B. 180 D. 45 cm. Alm. brugsslitage.
Varenr: 5282465
DKK 2.800 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
13:46:00
DKK 1.900
Sminkebord, 'Marie Antoinette' model, 20 årh
Sminkebord, 'Marie Antoinette' model, 20 årh. Gardin-omhængt m. mønstret stof, trefløjet spejlfelt m. 2 klapper. Front med 2 'låger' bag hvilke skuffe og 2 hylder. Bordplade med løs glasplade. Alm. små brugs- og aldersspor. H. 135/77 cm. B. 102. D. 43 cm.
Varenr: 5257764
13:55:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown' eg 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 210 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.
Varenr: 5230739

DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-03-2019
16:09:00
Hatthylla
HATTHYLLOR, 2 st, stål och aluminium, 1900-talets mitt, funktonalism, längd ca 100 samt 52 cm
Varenr: 5281905
16:18:00
Se mere
Sygehusseng / hospitalsseng. Multifunktionel
Sygehusseng / hospitalsseng. Multifunktionel. Lyst grålakeret stel. Gavle med grønt laminat. Elstyring. Mrk. K.R. Hospitalsudstyr A/S. Max. last 150 kg. Mål ca. L. 215 x B. 95 cm. Madrasmål ca. 78 x 195 cm. Brugs- og aldersspor, herunder stedvise små rustpletter.
Varenr: 5262590
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
16:32:00
Trip Trap. Bænk af teaktræ
Trip Trap. Bænk af teaktræ. H. 50, B. 85, D. 47,5 cm. Fremstillet til Admiral Hotel, København. Fremstår med brugsspor, mærker og ridser.
Varenr: 5268772
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2019
16:39:00
DKK 500
Blombord
BLOMBORD, 1900-talets första hälft, bemålad i vitt och grönt, hyllplan med spjälor, höjd ca 90, 140x45 cm
Varenr: 5281951
18:18:00
Se mere
Trip Trap. Lampe/sidebord af teaktræ samt armstol (2)
Trip Trap. Lampe/sidebord af teaktræ. H. 50,5 cm. Ø. 63 cm. Armstol af teaktræ, sæde polsteret med lyst møbelstof. H. 70,5 cm. B. 64 cm. SH. 42 cm. Fremstillet til Admiral Hotel, København. Fremstår med mærker, ridser samt brugsspor. (2)
Varenr: 5282237
19:00:00
Fällbord Anders Jacob Rosendahl
FÄLLBORD, Mälardalen, signerat ROSENDAHL ARBOGA (Anders Jacob R., mästare i Arboga 1762-1836), fanerat med alrot, höjd ca 75, 89x89 cm
Varenr: 5281983
DKK 2.137 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
19:18:00
Se mere
Piet Hein. Fire spændeben til sofabord. (4)
Piet Hein. Fire spændeben til sofabord. H. 45 cm. Bredde på 'rundjern' to på 8 mm. To på 10 mm. Beslag medfølger ikke. Brugsspor. (4)
Varenr: 5149669
19:56:00
Skrivbord
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal,betasat lövträ, handtag i smide, nyckel finns, höjd ca 77 samt 120 x63 cm,
Varenr: 5282021
DKK 1.424 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
19:56:00
Se mere
Sidse Werner, stumtjener, hvidlakeret
Sidse Werner. Stumtjener af hvidlakeret metal. Formgivet i 1972. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 192 cm. Fremstår med lette brugsspor.
Varenr: 5285449
DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-03-2019
19:59:00
Lille kommode samt sidebord af teak (2)
Lille kommode af teak og fineret teak, front med to skuffer, tilspidsede ben. H. 60,5, L. 64, D. 29 cm. Sidebord af teak, dråbeformet plade, hvorunder hylde, tilspidsede ben. H. 52, L. 50, B. 35,5 cm. Fremstår med brugsspor, mærker, bordet med let rustne skruer/beslag, kommoden med lille revne på...
Varenr: 5281512
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:22:00
DKK 650
Par bænke af palisander og sort formica, 1960'erne (2)
Par bænke af palisander og sort formica, 1960'erne. H. 80, sædehøjde ca. 46 cm. 68 x 48 cm. Lettere brugsspor. (2)
Varenr: 5275878
DKK 4.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2019
20:30:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Natural oil' 150cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 150 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.
Varenr: 5282300

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-03-2019
20:36:00
Serveringsvagn
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft, stomme i ek, 2 hyllplan, på hjultrissor i plast, höjd ca 57 cm, yttermått ca 74x38 cm
Varenr: 5282064
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
20:39:00
Se mere
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Natural oil' 180cm
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 180 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.
Varenr: 5231130

DKK 3.200 DK, Herning, Engdahlsvej 27-03-2019
20:51:00
Superellips bord
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, "Superellips", matbord, Fritz Hansen, Danmark, masurbjörk, etikettmärkt, spännben av förkromad metall, skiva i vit laminat, märkt med etiketter, höjd 70 180x75 cm
Varenr: 5282087
21:02:00
Se mere
De Sede Lounge siddegruppe / modulsofa / model DS 15. (5)
De Sede Lounge siddegruppe / modulsofa / model DS 15. Samling bestående af fem elementer. Tung trærammekonstruktion med betræk af original, patineret sort læder med synlig saddelmagersyning. Hvert modul måler H. 68/37 B. 65 D. 78 cm. Fremstår med brugsspor, patina og lette mærker. (5)
Varenr: 5212199
DKK 28.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
21:09:00
DKK 14.000
Garderobe, Bambusholz, Art Déco, 1920er Jahre
Garderobe, Bambusholz, 1920er Jahre, Art déco, Konstruktion aus Bambusholz mit sieben Hacken und einem Spiegel in der Mitte, unteres Teil als Schirmständer mit eisernem Boden, H.186cm, B.66cm, T.23cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell Risse und Kratzer sowie starke Oxidationspuren...
Varenr: 5247418
DKK 2.049 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27-03-2019
21:50:00
DKK 298
 1 2 3 4 5 6  >>