Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bänkar allmoge
BÄNKAR, 2 st, allmoge, furu, längd 123 cm, höjd 42 cm, 1900-tal
Varenr: 5359148
DKK 1.198 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 16-06-2019
10:18:00
Se mere
Serveringsvagn
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft, mässing och glas, höjd ca 70, 70x50 cm
Varenr: 5359152
DKK 1.198 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-06-2019
10:26:00
Se mere
Barskåp 1950/60-tal
BARSKÅP, 1950/60-tal, stomme fanerad med teak, gavlar i mässing, hjulförsedd, spegel invändigt, längd 60 cm, bredd 25 cm, högd 67 cm
Varenr: 5359162
DKK 1.597 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-06-2019
10:46:00
Se mere
Carl Malmsten Herrgården skänk
CARL MALMSTEN, "Herrgården", skänk, 4 lådor, räfflade skåpsdörrar med hyllinredning, ek, speciallbeställ, brännstämplad, höjd ca 96, 200x48 cm, nycklar finns
Varenr: 5359169
DKK 4.791 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-06-2019
11:08:00
Se mere
Bord senbarock
BORD, senbarock, 1700-tal, på kulfötter, bemålat valnöt, kryssade ben, profilerad sarg, oval skiva, höjd ca 77, 160x100 cm
Varenr: 5359208
12:32:00
Se mere
Skrivbord i teak, 1960 tal
SKRIVBORD, 1960-tal, teak,7 lådor samt hylldel på baksidan, nyckel finns höjd 75, 76x134 cm
Varenr: 5359210
DKK 1.996 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 16-06-2019
12:36:00
Se mere
Unikt og skabt af naturen, Bænk af poleret teakrod
Bænk af poleret teakrod, fire runde ben. B. 160 cm. D. 60 cm. H. 105 cm. Fremstår uden brugsspor.
Varenr: 5360082

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-06-2019
14:06:54
Blomsterställning 1900-talets första hälft
BLOMSTERSTÄLLNING, vägghängd, 1900-talets första hälft, smide, bemålad, ca 171x78 cm
Varenr: 5359253
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-06-2019
14:16:00
Se mere
Sidse Werner. Stumtjener, model 'Coat Tree'
Sidse Werner 1931-1989. Stumtjener af forkromet stål. Formgivet i 1972. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 'Coat Tree'. H. 193 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varenr: 5327258
DKK 2.600 DK, Vejle, Dandyvej 16-06-2019
14:16:00
DKK 650
Nattduksbord med stenskiva
NATTDUKSBORD, 1900-talets första hälft, bemålat, med stenskiva, beslag i mässing, höjd ca 75, 37x42 cm
Varenr: 5359256
14:22:00
Se mere
Kai Kristiansen. Par sengebord, teaktræ (2)
Kai Kristiansen. Par sengebord af fineret teaktræ, front med to skuffer, runde tilspidsede ben. Fremstillet hos Feltballe møbelfabrik. 1960'erne. H. 57 B. 43 D. 32 cm. Fremstår med få brugsspor. (2)
Varenr: 5335856
DKK 7.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 16-06-2019
14:34:58
DKK 3.800
Mogens Koch. Foldetaburet
Mogens Koch. Foldetaburet med stel af massivt bøgetræ, udspændt med kanvas. Fremstillet hos Interna med messingplakette herfra, skindstrop til ophængning. Sh. 46 cm.
Varenr: 5350083
DKK 2.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 16-06-2019
14:58:34
DKK 1.900
Poul Kjærholm. Betræk til PK-22, cognac skind
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22, cognacfarvet læder. Kanvas medfølger ikke.
Varenr: 5350069
DKK 2.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 16-06-2019
15:00:10
Coph. Par skammel af lakeret asketræ, læder (2)
Coph Furniture, Par skammel designet af Søren Stage. Skammel med sæde af sort læder, med ben af massive lakeret asketræ. H. 36 Ø. 50 cm. Fremstår med minimale brugsspor(2)
Varenr: 5326398

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 16-06-2019
15:30:40
Dan Ihreborn pall
DAN IHREBORN, Hazel, pall, stoppad, klädsel i perforerat skinn, ben i aluminium, 2000-tal, Move Möbler, höjd ca 44, Ø 93 cm
Varenr: 5359288
DKK 2.395 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 16-06-2019
15:32:00
Se mere
Søren Stage/ Coph. Skammel af asketræ, læder
Søren Stage /Coph Furniture, Skammel betrukket med sæde af sort læder, runde lettere skråtstillede ben af massivt asketræ. H. 36 Ø. 50 cm. Fremstår med mindre pletter på læder.
Varenr: 5353424
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 16-06-2019
15:47:12
Car Malmsten 6 karmstolar Gustavus
CARL MALMSTEN "Gustavus", karmstolar, 6 st, stomme i ek, klädsel i vinröd plysch, sitthöjd ca 43 cm
Varenr: 5359301
DKK 2.395 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 16-06-2019
16:04:00
Se mere
Vagga furu
VAGGA, furu, daterad 1850, höjd ca 65, 94x46 cm
Varenr: 5359305
16:12:00
Se mere
&Tradition. Par puffer, velour. (2)
&Tradition. Par puffer i velour. Fire ben i massiv egetræ. Betrukket med velour. Produceret hos &Tradition. H. 30 cm. Ø. 40 cm. Fremstår med minimale brugsspor. (2)
Varenr: 5342978

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 16-06-2019
16:17:57
DKK 500
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Dark Brown' behandlet og olieret egetræ, L. 120 cm
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Dark Brown' behandlet og olieret egetræ. H. 45 cm., L. 120 cm., D. 45 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Mærkat med serienummer 1250 på undersiden af bænken. PremiumOak er dansk produceret af bæredygtigt PEFC-certificeret egetræ fra danske ...
Varenr: 5326499

DKK 2.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-06-2019
16:46:00
Toiletmøbel af teak fra Ørum møbelfabrik
Toiletmøbel af teak finér fra Ørum møbelfabrik. Stel med vippespejl, front med to skuffer og nedfældelig klap. Mål ca. H. 110 cm. D. 40 cm. B. 79 cm. Fremstår med brugsspor/skrammer samt ormehuller og afslag på håndtag.
Varenr: 5360315
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-06-2019
17:01:00
DKK 450
Montblanc salgsvitrine/belyst vitrine/præsentationsvitrine
Montblanc vitrine med fire glashylder og indvendig belysning, svinglåge med to låse. De højdeindstillelige halogenprojektører kan indstilles separat. Med hjul på undersiden. Facetterede glashylder. Med påskrift 'MONTBLANC' på sort kubus. Betegnet med etiket. H. 194 cm, B. 55,5 cm, D. 56,5 ...
Varenr: 5268677
DKK 5.960 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16-06-2019
18:46:00
DKK 2.980
Poul Pava. Par unika bemalede Morten Voss Speeder Chairs (cd)(2)
Poul Pava (f. 1967). Par unika bemalede Morten Voss Speeder Chairs, akryl på stol, sign. Poul Pava 2003. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og afskalninger. (2)
Varenr: 5334549
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-06-2019
19:02:00
Tafel / Clipboard und Leuchtkasten (2)
Tafel / Clipboard und Leuchtkasten. Metall, weiß lackiert. Maße: ca. H. 109 cm, B. 72 cm / H. 50 cm, B. 46 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. (2)
Varenr: 5334753
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16-06-2019
19:04:00
DKK 298
Schminktisch
Schminktisch. Holzfurnier. Kippbares Spiegel. H. ca. 151 cm, B. 106 cm, T. 51 cm. Starke Alters- und Gebrauchsspuren, Griff etwas locker, Schrauben für Spiegel-Aufsatz fehlen.
Varenr: 5353194
19:06:00
DKK 298
Sommerhuspakke med bla. Hay møbler, senge, sengeborde, sengetæppe, Cabi skabe, samt natbordslamper og tv
Sommerhuspakke med møbler fra Bla. Hay, bestående af flg. 4 Hay Loop Bed, sengerammer i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. Samt 2 Hay. May Bed Cover. Sengetæppe af 100% uld.( som passer over 2 ...
Varenr: 5354650
DKK 12.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-06-2019
19:07:00
DKK 6.000
Hans Eichenberger, sekretær med rullejalousi, model HE, fremstillet hos Röthlisberger
Sekretær med rullejalousi, model HE. Schweizisk design af Hans Eichenberger, fremstillet hos Röthlisberger Kollektion, 1977. Konstruktion med korpus og søjleformede fødder i sortbejdset træ, indvendig med to skuffer og hylder, som er udført i krystalglas. Greb og detaljer i forkromet metal, ...
Varenr: 5325835
DKK 6.705 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16-06-2019
19:21:00
DKK 3.352
Serveringsvagn
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft, laminat och mässing, höjd ca 75, 78x46 cm
Varenr: 5359403
19:23:00
Se mere
Konsollhylla
KONSOLHYLLA, 1900-talets andra hälft, smide samt skiva i marmor, höjd ca 58 samt bredd 72, största djup 40 cm
Varenr: 5359405
DKK 3.194 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 16-06-2019
19:25:00
Se mere
Bardisk, 1960/70'erne
Bardisk, 1960/70'erne. H. 110, 135 x 49 cm. Brugsspor, enkelte ridser og skrammer.
Varenr: 5350048
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-06-2019
19:29:00
 1 2 3 4 5 6 7 8  >>