Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12»   Varer pr. side   59 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling vintage brystknapper med diamanter og manchetknapper af sølv og 14 kt. guldguld (6)
Samling vintage brystknapper prydet med old cut diamanter udført af sølv 14 kt. guld. Diamanter ialt ca. 1,20 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed P1-P2. Er ustemplet. Testet til 14 kt. guld. Samlet vægt 19,2 g. Proveniens. Tilhørt maler Johan von Rehling Qvistgaard, (1877-1962) (6)

Varenr: 6141939
DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
12:17
DKK 5.000
Hjertevedhæng med rubin, samt ring af 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Ring samt hjertevedhæng, begge udført i 8 kt. guld, hjertevedhæng med lille facetsleben rubin. Ringstr. Ø 17,75 mm. Samlet vægt ca. 2 gram. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv

Varenr: 5818174

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 18-01-2022
17:29
DKK 1.200
Lykkepose. Smykker af forgyldt - og oxideret sølv (21)
Lykkepose. Samling smykker af sølv, forgyldt og oxideret sølv nogle prydet med cubic zirkonia, glassten samt andet materiale, bestående af: To halskæder, fem par øreringe, to armbånd, seks ringe, str. 52-56 / 16,5-17,75 mm. Stemplet: 925s. Samlet vægt 26 gram. Fremstår som nye og ubrugte. (21)

Varenr: 6134725
DKK 1.100 DK, Aalborg, Nibevej 18-01-2022
18:58
DKK 850
Lykkepose. Smykker af forgyldt sølv samt sølv (17)
Lykkepose. Samling smykker af sølv, forgyldt og oxideret sølv nogle prydet med cubic zirkonia, glassten samt andet materiale, bestående af: Fem halskæder, seks par øreringe, et armbånd. Nogle stemplet: 925. Fremstår som nye og ubrugte. (17)

Varenr: 6134742
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 18-01-2022
19:00
DKK 700
Lykkepose. Smykker af sølv og ferskvands kulturperler (6)
Lykkepose. Samling smykker af ferskvands kulturperler og sølv samt andet materiale, bestående af: to halskæder, et par øreringe samt to armbånd. Stemplet: 925. Fremstår som nye og ubrugte. (6)

Varenr: 6134801
19:02
DKK 650
Lykkepose. Smykker af b.la. sølv og ferskvands kulturperler (9)
Lykkepose. Samling smykker af sølv, forgyldt sølv samt ferskvands kulturperler nogle prydet med glassten, cubic zirkonia samt andet materiale, bestående af: Fem snøre armbånd sølvdetaljer, tre armbånd med b.la glassten, en ferskvand kulturperle kæde. Stemplet: 925. Fremstår som nye og ubrugte. ...

Varenr: 6134746
19:12
Lykkepose. Smykker af forgyldt - og oxideret sølv (25)
Lykkepose. Samling smykker af sølv, forgyldt og oxideret sølv nogle prydet med cubic zirkonia, glassten samt andet materiale, bestående af: Otte halskæder, seks par øreringe, en løs ørering, fire armbånd. Stemplet: 925s. Samlet vægt 43 gram. Fremstår som nye og ubrugte. (25)

Varenr: 6134704
DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 18-01-2022
19:14
DKK 950
Lykkepose. Smykker af forgyldt- og oxideret sølv (12)
Lykkepose. Samling smykker af sølv, forgyldt og oxideret sølv nogle prydet med cubic zirkonia samt andet materiale, bestående af: Fire halskæder, to par øreringe, et armbånd samt tre ringe str. 52-53 / 16,5-17 mm. Stemplet: 925s. Samlet vægt 26 gram. Fremstår som nye og ubrugte. (12)

Varenr: 6134711
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 18-01-2022
19:20
House of Amber. Samling defekte ravsmykker m.m.
House of Amber. Samling defekte ravsmykker, øreringe, armbånd m.m. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her. Varelageret består af ca. 200.000 effekter, der sælges på auktioner hos Lauritz.com ...

Varenr: 6141433

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
19:23
Et par forgyldte manchetknapper samt herresmykke af b.la. sølv (11)
Samling herresmykker, bestående af: Et par forgyldte manchetknapper prydet med perlemor, tre par sølv manchetknapper. Tre smykker af andet materiale. Fremstår med brugsspor. (11)

Varenr: 6130126
19:24
Smykkesæt af sølv (4)
Smykkesæt af sølv monteret med grå perler. Halskæde L 43 cm. Armlænke samt par øreringe. (4)

Varenr: 6142643
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-01-2022
19:34
X by Trollbeads / Troldekugler. Samling led / charms af sterlingsølv (ca. 78 stk.)
X by Trollbeads / Troldekugler. Samling led/ charms af sterlingsølv, bestående af led med bl.a. kinesiske stjernetegn, her i blandt Grisen, Hanen, Tigeren, Aben, Tyren m. fl., foruden samleled af varierende form. Samlet vægt: ca. 338 g. Fremstår med brugsspor. (ca. 78 stk.)

Varenr: 6131864
DKK 2.400 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2022
19:48
DKK 1.800
Samling vintage herresmykker af 14 og 18 kt. guld (4)
En samling vintage herresmykker af 14 kt. og 18 kt. guld bestående af: Et par vintage knude-manchetknapper af 18 kt. guld. Manchetknapperne fremstår ustemplede, lødighed verificeret ved syretest. Brugsspor, bule og revne på et knude-bånd. Ø. 1,2 cm. Vægt: ca. 6,8 gr. En italiensk herrering af ...

Varenr: 6144306
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2022
20:11
DKK 4.400
House of Amber. Et sæt manchetknapper, ca. 8 g
House of Amber. Et sæt manchetknapper af sterling sølv. Prydet med to stykker rav, cognac og cherry. Mål 1,8 x 0,5 cm. Vægt ca. 8 g. Vejl. udsalgspris 1.495 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om ...

Varenr: 6070654

20:11
A. Michelsen m.fl. Samling smykker af sterlingsølv (12)
A. Michelsen m.fl. Samling smykker af sterlingsølv, bestående af sæt fra A. Michelsen, designet af Eigil Jensen, bestående af broche samt et par øreclips, udført som stiliserede blade, massiv armring, idvendige mål: ca. 58 x 65 mm., blomsterbroche samt syv ringe, str. 49, 50, 54 og 57. Samlet ...

Varenr: 6144961
DKK 1.600 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2022
20:14
Houe of Amber. Tre armbånd og en bedekæde af ravperler, ca.
House of Amber. Tre armbånd af mælkerav. Indv. Ø ca. 5 cm. Bedekæde af cherryrav. Længde ca. 54 cm. Samlet vægt ca. 34 g. (4) Vejl. udsalgspris 3.735 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen ...

Varenr: 6146220

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2022
13:04
DKK 500
Diamond cufflinks 18kt with brilliant cut diamonds 0.70t
Diamond cufflinks in18kt white gold and black enamel with brilliant cut diamonds 0.70ct Colour: (F-G) Top WesseltonClarity: VVS-VS measurements : Retail: 3.700€

Varenr: 6103597

DKK 14.900 BE, Antwerpen 19-01-2022
14:53
DKK 8.940
Urkæde af 8 kt. guld, ca.10,7 g. (2)
Urkæde af 8 kt. guld, model mursten. L. ca. 15 cm. er i to stykker. B. 0,7 cm. Har dobbelt sikkerhedshaspe. Vægt ca. 10,7 g. (2)

Varenr: 6147173
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2022
15:22
Toftegaard. Broche og armbånd af delvis oxideret sterlingsølv. (2)
Toftegaard. Broche og armbånd af delvis oxideret sterlingsølv bestående af stor blomsterbroche samt armring med åben front af poleret og oxideret sterlingsølv. Samlet vægt ca. 35,6 g. Broche Ø. 5 cm. Armbånd front B. 1,85 cm. Omkreds ca. 19 cm. Fremstår med håndteringsspor.

Varenr: 6123807

DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 19-01-2022
18:06
DKK 900
Toftegaard. Diverse moderne smykker af delvis oxideret sterlingsølv (4)
Toftegaard. Diverse moderne smykker af delvis oxideret sterlingsølv bestående af lille spiral vedhæng sat på snor af sort kautschuk gummi afsluttet med sølvlås. Samt vedhæng og to ringe den ene med kugledetaljer af guld. Ringstr. 56/18 og Snor L. 46,5 cm. Fremstår med håndteringsspor. (4)

Varenr: 6123838

DKK 2.200 DK, Vejle, Dandyvej 19-01-2022
18:29
Par manchetknapper af 14 kt. guld (2)
Par manchetknapper af 14 kt. guld. Vægt 6,9 g. (2)

Varenr: 6145206
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2022
19:05
DKK 1.800
Smykkesæt af sølv (4)
Smykkesæt af sølv monteret med perler. Halskæde L 43 cm. Armlænke samt par øreringe. (4)

Varenr: 6147246
19:09
Lykkepose. Smykker af sølv samt forgyldt- og oxideret sølv (12)
Lykkepose. Samling smykker af sølv, forgyldt- og oxideret sølv nogle prydet med cubic zirkonia, glassten samt andet materiale, bestående af: Seks halskæder samt seks armbånd. Stemplet: 925. Vægt 28 gram. Fremstår som nye og ubrugte. (12)

Varenr: 6134749
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 19-01-2022
19:52

Varenr: 6134713
19:54
Montblanc. Et par manchetknapper af sterlingsølv - boks + cert. (2)
Montblanc. Et par manchetknapper af sterlingsølv, prydet med navn og logo. Medfølges af boks, serviceguide samt uudfyldt certifikat. Fremstår med minimale håndteringsspor. (2)

Varenr: 6138291
DKK 2.400 DK, Vejle, Dandyvej 19-01-2022
19:56
DKK 1.800
Lykkepose. Samling smykker af sølv, forgyldt og oxideret sølv nogle prydet med cubic zirkonia samt andet materiale, bestående af: Tre halskæder, syv par øreringe, to armbånd samt to ringe str. 56,5 /18 mm, 57 / 18,25 mm. Stemplet: 925s. Samlet vægt 34 gram. Fremstår som nye og ubrugte. (21)

Varenr: 6134733
DKK 1.100 DK, Aalborg, Nibevej 19-01-2022
19:58
DKK 850
House of Amber. Halskæde og tørklædeholdere, ca. (3)
House of Amber. To stk. tørklædeholdere og en halskæde udført i cognac-, cherry- og mælkerav. Halskæde længde ca. To halskæder af rav i organisk formede perler i farverne cognac-, cherry- og mælkerav. Med skruelukning. Længde ca. 50 cm. Vægt ca. 31 g. Vejl. udsalgspris 3.185 DKK. Denne ...

Varenr: 6146156

20:06
House of Amber. Halskæde af sølv og rav, ca. 6 g
House of Amber. Design By Bukkehave. Halskæde af sterling sølv prydet med tre cognacfarvede ravperler og zirkonia sten. Længde ca. 44-46 cm. Vægt ca. 6 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 1.850 DKK / 246 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker ...

Varenr: 6096340

20:09
House of Amber. Manchetknapper af rav og sølv, 8 g
House of Amber. Et par manchetknapper af sterlingsølv prydet med cognacfarvet rav. Mål ca. 2,2 cm x 1 cm. Vægt ca. 8 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 1.595 DKK / 214 Euro. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs ...

Varenr: 5935009

20:48
Samling ældre og antikke smykker (11)
Samling ældre og antikke smykker iform af: Forgyldt armbånd med Kong Chr. X monogram l. 19 cm, Ring i sterlingsølv isat et poleret ravstykke ringstr. Ø16.5. Broche/vedhæng Camé i sølv (800) h. 3,7 cm, Broche/vedhæng Camé i forgyldt sølv (800) h. 3.0 cm, Forgyldt vedhæng med ...

Varenr: 6141727
DKK 1.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2022
20:55
DKK 850
12»