Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
1234»   Varer pr. side   100 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Vintage minkpels. Blackglama. Str 38-40.
Vintage pels i sorte glansfulde skind, 'Blackglama' i str 38-40. Fremstår med lille krave, to lommer, og en lille indvendig skjult lomme, tre hægter. Længde ca. 114 cm, bryst ca. 104 cm, ærmelængde ca. 55 cm. Fremstår med brugsspor, særligt på hægteholdere, en mangler.

Varenr: 6125359
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-01-2022
12:18
DKK 3.600
CPL.Vest af ræv med hætte. Str 40
CPL.Vest af ræv med hætte. Hægtelukning samt paspolerede lommer. Længde 76 cm. Brystvidde 100 cm. Str. 40. Nyproduceret.

Varenr: 6133125

DKK 4.800 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
13:09
Mahognifarvet Minkpels. Str. 40-42.
Minkpels i glansfulde, bløde skind i farven Mahogni fra E. Maynou, Bracelona. Str. ca. 40-42 . Fremstår med lille krave, 2 lommer samt 1 indvendig skjult lomme, hægtelukninger, 3 stk. Brunt satin for, med påsyet monogram PL. Længde ca. 107 cm, brystmål ca. 112 cm, ærmelængde ca. 62+ 6 cm ...

Varenr: 6108490
DKK 6.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-01-2022
13:38
DKK 4.400
Saga Mink, Superb Quality Ranched Royal Mink. Frakke af mink
Saga Mink, Superb Quality Ranched Royal Mink. Frakke af mørkebrun mink, svinger model med indstikslommer, knap under krave samt hæklelukning. L. 97 cm. Indvendig ærmelængde 49 cm. Brystvidde 130 cm. Str. ca. 42/44. Fremstår med lette brugsspor.

Varenr: 6136458
DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 18-01-2022
14:59
DKK 3.200
Levinske pelsjakke af sælskind, ca. str. 42-44
Levinske pelsjakke af sælskind, ca. str. 42-44. Model med hætte, lynlås og indstikslpmmer. L. 75 cm. Indvendigt ærmemål ca. 45 cm. Brystmål ca. 120 cm. Fremstår med brugsspor, samt slid på ærmekanter.

Varenr: 6146199
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-01-2022
15:53
Stampe pelsjakke af strikket mink, ca. str. 36-38
Stampe, en pelskjakke af strikket mink med foer, og gennemgående lynlås, hætte og indstikslommer. Foer er udskiftet. Er ca. 5 år gammel. Ligger i papirspose fra Stampe. L. 55 cm. Brystmål 98 cm. indvendigt ærmemål ca. 42 cm.

Varenr: 6143067
DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 18-01-2022
18:46
DKK 1.800
Saga minkpels, Scanblack, str. 38
Kåbe af Saga Scanblack Superb mink. Front med hægtelukninger, stor prydsknap stiklommer og manchetter på ærmer. Størrelse 38/95 Ryglængde ca. 95 cm, ærmelængde ca. 65 cm. Fremstår med lette brugsspor, altid korrekt opbevaret.

Varenr: 6136477
DKK 5.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 18-01-2022
18:49
Birger Christensen. Pelsjakke af mink, str.40
Birger Christensen. Pelsjakke af mink, kinakrave, skrå indstikslommer, skjult hægtelukning, kort model, str. 40. L. 84cm. Ærmelængde 53 cm. Brystmål 118 cm. Minimale brugsspor samt ærmekanter indvendigt med mindre slid.

Varenr: 6088210
DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-01-2022
18:58
Yves Salomon, pelsjakke af mink, str. 42
Yves Salomon, 3/4 lang pelsjakke opsyet af sorte mink, rib på indersiden af ærmerne. Model uden krave, og med skjult knaplukning, samt indstikslommer. L. 91 cm. Brystmål 104 cm. Indvendigt ærmemål ca. 46 cm.

Varenr: 6126556
DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-01-2022
19:04
DKK 6.000
Skindjakke af Merino glat rulam og sølvræv str 44 no 501175
Skindjakke af Merino glat rulam og sølvræv front med hægter og stiklommer. Besætning af sølvræv på front, krave og ærmer. Fremstår ny og ubrugt. ca Længde 104cm , ærmer 65 cm, bryst 10 cm str 44. Ny og ubrugt.

Varenr: 6120862

DKK 12.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 18-01-2022
19:45
DKK 5.600
Persian swakara pels . Str.-42.
Persian swakara pels med hægtelukning og stikslommer. Monteret med ensfarvet for. Str.-42. Længde: 87 cm. ærme: 60, bryst. 100cm. Ny og ubrugt.

Varenr: 6120805

DKK 16.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 18-01-2022
19:59
DKK 5.600
Mr3 Jakke ræv, grøn, str S.
Mr3 Jakke ræv, grøn med høj krave og lynlåslukning. Uden lommer. Længde 66cm Ærme 68cm Bryst 120cm, str S.

Varenr: 6122369

DKK 10.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 18-01-2022
20:11
DKK 3.600
Minkfrakke str. 40/42
Minkfrakke. Front med hægtelukke og stiklommer. Str. 40/42. Armlængde 63 cm. Bryst 125. Ryg 125 cm. Fremstår med alm brugsspor.

Varenr: 6132357
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-01-2022
20:37
Zana italy ræv jakke fawn light str 38
Zana italy ræv jakke fawn light uden krave med hægtelukning og indstikslommer, samt tajlebælte. Længde 86cm Ærme 68cm Bryst 102 cm str. 38.

Varenr: 6122346

20:46
DKK 8.600
Christ Bikerjakke Lam str 42
Christ Bikerjakke af brun lammeskind med detaljer af glat skind, lynlåslukning og lommer. Længde 60cm Ærme 65cm Bryst 92cm. str 42. Ny og ubrugt.

Varenr: 6122539

DKK 5.400 DK, Nivå, Stejlepladsvej 18-01-2022
21:13
CKN of Scandinavia. Frakke af mink, str. 44
CKN of Scandinavia. Frakke af mørkebrun mink med hætte, front med hæklelukning, i siderne indstikslommer. L. 105 cm. Brystvidde: 122 cm. Indvendig ærmelængde: 49 cm. Str. 44. Fremstår med lettere brugsspor.

Varenr: 6145738
DKK 2.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 18-01-2022
21:42
DKK 1.800
Saga mink, Black Cross - lang pelsfrakke / kåbe ca. str. 38-40.
Saga mink, lang pelsfrakke. Pelsfrakken er opsyet af Saga Royal Black Cross mink, model med kinakrave, skjult hægtelukning og indstikslommer. L. 124 cm. Brystmål ca. 98 cm. Indvendigt ærmemål 40 cm. Små brugsspor.

Varenr: 6146430
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2022
11:13
Wang, kort pelsjakke af mink, ca. str. 40
Bundtmager Wang, kort pelsjakke af mørkebrune mink, ca. str. 40, model med lille sjalskrave, skjult hægtelukning, samt indstikslommer. L. 59 cm. Indvendigt ærmemål 36 cm. Brystmål ca. 100 cm.Lette brugsspor.

Varenr: 6147335
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2022
13:53
Borch Leather, kort rød skindjakke str. 40, samt Legend 3/4 lang brun skindjakke str. 40 (2)
Borch Leather, kort rød skindjakke str. 40, model med lynlås. L. 63 cm. Fremstår med brugsspor, på opslag samt skjolder under ærmer. Samt Legend brun 3/4 lang skindjakke, str. 40. Længde ca. 89 cm. BRystmål ca. 112 cm. Lette brugsspor. (2)

Varenr: 6147327
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2022
13:54
Frakke af Sabaka, str. 38-40
Frakke af Sabaka med sjalskrave, skjult hægtelukning, indstikslommer, str. 38-40, L. 70 cm. Brystmål 92 cm. Ærmelængde 60 cm. Brugsspor samt flere steder gået op i syning.

Varenr: 6134432
15:23
Vest af mink str. L
Vest af mink med krave og bund af ruskind, samt indstikslommer og lynlås. Længde 68 cm Bryst 126 cm str. L

Varenr: 6147344
DKK 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19-01-2022
18:51
DKK 450
Pelsfrakke af Saga Mink, str. 44samt 2 minkhatte (3)
Pelsfrakke opsyet i mønster af Superb Ranched Saga Mink, Model med sjalskrave, skjult hægtelukning, pynteknap ved krave og indstikslommer L. 98 cm. Indvendigt ærmemål ca. 40 cm. Brystmål ca. 104 cm. Minimale brugsspor. Samt 2 ældre minkhatte.

Varenr: 6147331
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2022
19:16
DKK 700
Sprung Freres Poplin + kanin str XL
Sprung Freres pels frakke af Poplin, foret og kantet samt manchetter af kanin. knaplukning og lommer. Længde 94cm Ærme 66cm Bryst 120cm str XL. Ny og ubrugt.

Varenr: 6122507

DKK 7.400 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19-01-2022
19:39
Onstage bikerjakke lam str 38
Onstage bikerjakke af lam med høj krave og lynlåslukning, aftagelige ærmer med lynlåslukning , samt indstikslommer med lynlåslukning. Længde .50 cm, ærme 63 cm, bryst 84 cm str 38.

Varenr: 6122344

DKK 2.200 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19-01-2022
19:40
Pelsfrakke af sølvræv ca str 40
Pelskåbe af sølvræv galoneret med ruskind, front med hægtelukke og stiklommer. L. 125 cm, bryst. 110 cm, ærme. 65 cm. Ca. str. 40. Brugsspor.

Varenr: 6147316
DKK 4.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19-01-2022
19:43
Pelsfrakke af sølvræv, str. 36
Pelsfrakke af sølvræv syet i baner, front med knap under krave, hæklelukning, i siderne indstikslommer. L. 79 cm. Indvendig ærmelængde: 45 cm. Brystvidde: 102 cm. Str. 36. Fremstår med lette brugsspor.

Varenr: 6139842
DKK 1.500 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19-01-2022
19:52
Jakke af sort skind og mink, ca. str. 40-42
Skindjakke, sort blødt skin med brun mink, model lille sjalskrave, skjult hægtelukning og indstikslommer. L. 44 cm. Indvendigt ærmemål ca. 47 cm. Brystmål ca. 108 cm. Fremstår med små brugsspor.

Varenr: 6147337
19:54
Minkjakke kort, Saga, 38/40
Minkjakke kort, 38/40, besætninger af læder, ærmer afsluttet med spænder med similisten. Længde nakkesøm til nedre kant 54 cm. Ærmelængde skuldersøm til håndled 62 cm. Fremstår minimalt patineret, sommeropbevaret korrekt.

Varenr: 6138642
DKK 6.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19-01-2022
20:06
DKK 3.400
Hugo Boss. Herrejakke af spansk merino rulam, str. 52/ L
Hugo Boss. Herrejakke af sort spansk merino rulam udført med krave, indstikslommer og knaplukning. Indvendigt, forsynet med lomme bag lynlås. Str. 52/ L. Ryglængde: 85 cm. Ærmelængde: udv. 67/ indv. 47 cm. Brystvidde: ca. 120 cm. Jakken fremstår med lette brugsspor. Hugo Boss bøjle medfølger.

Varenr: 6145801
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 19-01-2022
20:28
Minkpels. Levinsky, kort jakke
Levinskyjakke, Saga Superior, str 42 Kort jakke af mink, vandrette baner, front med hægtelukning, snøreregulering i høj krave og liv. Længde nakkesøm til nedre kant 55 cm, Ærme skuldersøm til håndled 60 cm. Fremstår med minimale brugsspor, sommeropbevaret korrekt.

Varenr: 6141850
DKK 12.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19-01-2022
21:04
DKK 8.000