Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Minkpels med opslag, str. 46
Minkpels med god vidde og opslag på ærmer, str. ca. 46. To lommer, hægtelukning, 3 stk, sjalskrave og stor bundvidde ca. 232 cm. L. 100 cm, ærmelængde ca. 62 plus opslag på ca. 7 cm, brystvidde ca. 120 cm. Fremstår med brugspræg, herunder løs søm i foret.
Varenr: 5431354
DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
19:55:00
Samling pelshatte af mink & ræv (6)
Samling pelshatte af mink og ræv bestående af bla. persianer med mink, 1 hat af mink kantet med ræv, ass. str. Fremstår med brugsspor. (6)
Varenr: 5429949
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
11:02:29
Minkpäls swagger
MINKPÄLS, swaggermodell, körsnär Qwarnström, Sagamink, storlek 38/40, längd 100 cm
Varenr: 5441766
DKK 10.424 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
15:38:00
Se mere
Levinsky. Frakke med hætte af mørkebrun superb ranched Saga mink
Levinsky. Frakke med hætte af mørkebrun superb ranched Saga mink, front med knap og hægtelukning, i siderne stiklommer. Ryglængde 101 cm. Brystmål 120 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 5440230
DKK 4.000 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
19:37:00
Saga Royal Pelsfrakke af brune mink, ca. str. 44
Saga Royal, pelsfrakke opsyet i mørkebrune mink, model kinakrave, indstikslommer samt skjult hægtelukning. Længde ca. 90 cm. Brystmål ca. 20 cm. Indvendigt ærmemål, målt med opslag ca. 50 cm. Pynteknap ved krave samt bundtmagermærke sidder løst.
Varenr: 5442125
DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
19:58:00
DKK 450
Kirsten Stampe. Sælskindspels i tofarvet skind
Kirsten Stampe. Sælskindspels i tofarvet skind. Med krave, hægtelukke, knap under kraven og stiklommer. Ca. str. L Brystmål ca. 112 cm, L. fra nakke 84 cm, ærmelængde fra skulder 48 cm. Fremstår med lettere brugsspor.
Varenr: 5439662
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-09-2019
20:10:00
Red fox hue og krave af rød ræv (2)
Red fox hue og krave af rød ræv ca 100 cm. med brugsspor (2)
Varenr: 5434578
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-09-2019
15:25:00
Samling LP plader m.fl. Ca. 175+35 stk
Samling blandede LP plader m.fl. Ca. 175+35 stk.
Varenr: 5439920
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-09-2019
19:59:00
Mogens Axel Petersen, Pels i klippet mink m/ bælte
Mogens Alex Petersen: Pels af klippet mink med krave samt ærmekanter af ræv. Moderne design med bælte, str. 36/38. Royal, Superb Quality Ranched mink. Fremstår med hægtelukning (4 stk), knap ved krave, to lommer samt opslag ved ærmer. Bemærk den rustikke bundkant. Længde ca. 108 cm, ærmelængde ...
Varenr: 5428452
DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-09-2019
20:01:00
Pelsjakke af lyse mink, ca. str. 44
Pelsjakke opsyet af lyse mink, model med sjalskrave, lommer og skjult hægtelukning. L. 85 cm. Brystmål ca. 104 cm. Indvendigt ærmemål ca. 40 cm. Fremstår med huller i skjolder på foer og brugsspor på kanter og lomme forkanter, samt mangler ene skulderpude.
Varenr: 5443319
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2019
20:18:00
Pels af indfarvet ræv, ca. str. 40/42
Pels af indfarvet ræv, kantet med skind på indstikslommer, høj kinakrave, skjult hægtelukning, pynte knap ved krave. Ca. str. 40/42. L. 93 cm. Ærmelængde 72 cm. Brystmål 124 cm. Fremstår med brugspræg.
Varenr: 5442273
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-09-2019
12:06:21
DKK 450
Cape, stola og hatte mm. af mink. (5)
Cape og hat af gråmeleret mink. Cape L. 155 cm. Stola af hat af mørkebrun mink, bl.a. mrk. P. Præst & søn, Holbæk. Samt mørkebrunt minkskind. Fremstår med brugsspor. (5)
Varenr: 5437632
DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 24-09-2019
13:01:00
Stola / tørklæder af mink og ræv (4)
Stola af ræv samt tre tørklæder af klippet mink, ræv og mink. L. 94-140-140-166 cm. Fremstår med brugsspor samt det brune tørklæde med huller. (4)
Varenr: 5442271
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-09-2019
17:43:00
Saga Fox, galoneret kåbe af rævepels
Saga Fox, galoneret kåbe af rævepels. Udført i blue shadow fox, galoneret i pilemønster. Kåben er med stiklommer, sjalskrave samt hægtelukning. Indvendigt med gråt foer. Str. 46. Længde ca. 125 cm, ærmelængde ca. 63 cm, brystbredde ca. 125 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5443647
DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-09-2019
18:13:00
DKK 450
Pels af ræv med kinakrave, indstikslommer, skjult hægtelukning, L:100 cm. Ærmelængde 60 cm. Brystmål 120 cm. Fremstår med brugspræg, slid, smuds samt inderfoer med defekter.
Varenr: 5442272
18:24:00
Pels af mink / ræv, ca. str. 40
Pels af mink, kantet med ræv, kort model, indstikslommer, skjult hægtelukning, ca. str. 40. L. 75 cm. Ærmelængde 67 cm. Brystmål 108 cm. Fremstår med brugspræg, slitage på lommer samt inderfoer med defekter.
Varenr: 5442276
DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-09-2019
19:33:00
DKK 450
Samling af div. mink huer og tørklæde (6)
Samling af div. bestående af fire mink huer , et pat ørevarmer og et tørklæde . Brugsspor (6)
Varenr: 5434584
DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 24-09-2019
19:46:00
Vintage Pelsfrakke, Swakara med krave af ræv, ca. str. 42-44
Vintage pelsfrakke opsyet af sort Swaraka, med krave af ræv. Dobbeltradet med indstikslommer, og skjlt hægtelukning, dog senere isyet skjulte trykknapper. L. 117 cm. Indvendigt ærmemål ca. 40 cm. Brystmål ca. 102 cm. Minimale brugsspor, dog anelse hengemt lugt ikke mere end det bør kunne luftes ...
Varenr: 5444694
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-09-2019
20:29:00
Stampe. Minkjakke i Kopenhagen Burgundy fur
Stampe. Minkjakke i Kopenhagen Burgundy fur med revers, bindebælte, hægtelukke og stiklommer. L. 62 cm, brystmål 100 cm, ærmelængde 62 cm. Str. 38 (til den lille side). Fremstår med lettere brugsspor.
Varenr: 5445293
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2019
20:41:00
DKK 1.200
Sælpels af sort indfarvet sælskind ca str XL
Sælpels af sort indfarvet sælskind af mrk. Pelshuset Ålborg med høj kravestand, front med hægtelukning og øverst en knap, to indstikslommer samt slidser i siden. Monteret med sort for. Længde ca. 95 cm., Ærmlængde 60 cm. Brystvidde ca. 125 cm. Fremstår med slitage på kanter og hul ved ærmegab i ...
Varenr: 5446387
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-09-2019
18:13:00
Levinsky. Frakke med af mørkebrun Saga mink, front med knap og hægtelukning, i siderne stiklommer. Ryglængde 92 cm. Brystmål 122 cm. Fremstår med lette brugsspor.
Varenr: 5444945
DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 25-09-2019
18:55:00
Saga Mink. Minkfrakke, str. 36-38
Minkfrakke, Saga Mink, front med hægtelukning og stiklommer. Ryg 110 cm, armlængde 64 cm, bryst 105 cm. Str. 36-38. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5444770
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-09-2019
19:09:00
Saga Mink. Minkfrakke, str. ca. 40
Saga Mink. Minkfrakke med hægtelukning, ærmelænge L. 57 cm. brystmål ca. 100 cm. mål nakkesøm til nedre kant ca. L. 100 cm. Alm. brugsspor.
Varenr: 5438275
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-09-2019
19:17:00
Levinski. Minkfrakke, str. 40
Levinsky frakke af brun mink. Front med stor knap foroven, hægtelukning og to stiklommer. Ryglængde 95 cm, brystmål ca. 110 cm, ærmelængde ca. 62 cm (incl.opsmøg). Str. 40
Varenr: 5438487
19:25:00
Minkfrakke, ca str. 40
Minkfrakke, front med hægtelukning og stiklommer. Ryglængde 112 ærmelængde 56 brystmål ca. 106 cm. Fremstår med brugsspor, samt defekt/ revnet ved ene hægte.
Varenr: 5368898
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-09-2019
19:47:00
Rød rævepelskåbe, str. ca. 42
Rød rævepelskåbe, ærmelængde 66 cm, brystmål ca. 100 cm, mål fra nakkesøm til nedre kant L. ca. 125 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5438270
20:04:00
Buntmager Lunow. Pels af klippet nutria, str. 38/40
Buntmager Lunow. Pelsjakke af klippe nutria med krave, stiklommer og hægtelukning. Ca. str. 38/40. L. 110 cm. Ærmelængde: ca. 52 cm. Brystmål: ca. 98 cm. Fremstår med brugsspor, samt defekt skind ved øverste hægte (ca. 2-3 cm.).
Varenr: 5208651
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 26-09-2019
15:10:00
Birger Christensen mink kåbe scanbrown female mink ca str 42-44
Birger Christensen Mink kåbe scanbrown female mink, ærmer med opslag, stiklommer slidser i siden og hægtelukning. L. 117 cm ærmelængde 62 bryst 110 cm. Fremstår med enkelte brugsspor ca Str. 42-44.
Varenr: 5409719
DKK 8.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-09-2019
19:51:00
KAPPA, mink
KAPPA, mink, armlängd ca 38 cm, bystmått ca 56 cm, rygglängd ca 99 cm.
Varenr: 5446956
DKK 1.390 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 26-09-2019
20:08:00
Se mere
Utzon. Pels af klippet mink og chinchilla, str. 42
Utzon. Pels af brun klippet mink med krave og kant af indfarvet chinchilla. Med stiklommer og knaplukning. Ca. str. 42. L. 87 cm. Ærmelængde: ca. 66 cm. Brystmål: ca. 116 cm. Monteret med brunt foer. Fremstår med defekt nederste knaplukning, samt alm. brugsspor.
Varenr: 5397466
DKK 5.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 26-09-2019
20:10:00
 1 2  >>