Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
123»   Varer pr. side   79 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Howe, parti reol med ukurante hylder (5+30)
Howe, parti på 5 reoler med ukurante hylder. Der medfølger ialt 30 hylder i samme materiale som kabinet, men hylder skal skæres til da de er for brede. H. 128 cm. B. 101 cm. D. 48 cm. 4 stk. fremstår nye i original emballage. 1 stk. fremstår samlet med enkelt revne i plastdisplay. (5+30)

Varenr: 6006998

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2022
Mogens Koch for Rud Rasmussen. Par reol moduler. (2)
Mogens Koch 1898-1992. Par reolmoduler af fyrretræ. Fremstillet hos Rud. Rasmussen Snedkerier København. H. 76 cm. B. 76 cm. D. 27,5/36,5 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker . (2)

Varenr: 6077351
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:27
DKK 6.000
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler (4)
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler af grålakeret mdf. . H. 70,B. 70, D. 30 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og skrammer.

Varenr: 6146526
DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
12:02
DKK 1.700
Dansk møbelproducent: Reol - palisander
Dansk møbelproducent: Reol fineret med palisander. H 170 cm, B 76 cm, D 29 cm. Fremstår med brugsspor, mangler 1 hyldeholder.

Varenr: 6147466
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
12:06
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem, System Ultra (2)
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem, System Ultra A22, bestående af i alt fire hylder, fire vanger samt bøjler af hvid pulverlakeret stål. Formgivet af Poul Cadovius i 1957, indbragte Poul Cadovius en sølvmedalje på "XI Triennale" i Milano samme år. Fremstillet af dk3. H. 70, B. 72 pr. ...

Varenr: 6076359

DKK 3.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
13:38

Varenr: 6076360

13:44
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler af grålakeret mdf. . H. 70 cm. B. 46,5 cm. D. 30 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og skrammer.

Varenr: 6146855
14:35
DKK 450
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler (4+4)
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler af grålakeret mdf. med skuffer . H. 70 cm. B. 46,5 cm. D. 38 cm. Fire sokler medfølger. Fremstår med brugsspor, ridser og skrammer. (4+4)

Varenr: 6146873
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
14:52
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler af grålakeret mdf. . H. 70,B. 70, D. 30-38 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og skrammer.

Varenr: 6146964
15:51
DKK 1.300
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 6120, D. 30 cm. (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana moduler, model 6120, der er med to heldækkende låger. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 151 Rhubarb. H. 35,4 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister og vægbeslag medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med lette ...

Varenr: 6141952
DKK 2.600 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2022
15:55
DKK 1.900
To-delt vitrineskab. Hvidbemalet. (2)
To-delt vitrineskab. Udført i hvidbemalet træ med guldfarvede kanter. Øverst låger hvor bag hylder, under dette tre skuffer, under dette tre låger hvor bag hylder. H. 200 cm. B. 160 cm. D. 37 cm Nøgler medfølger. (2)

Varenr: 6141543
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
16:56
Peter J. Lassen. Montana graffiti opstilling malet af 'Cave'
Kunstværk i form af Montana opstilling bemalet med graffiti med teksten "Cave'". Bestående af ni Peter J. Lassen (1930-2019) Montana moduler model 1120 produceret i 12 mm MDF med fire låger i dybde 38 cm med tilhørende sokkel. Hvert modul måler H. 69,6 x B. 69,6 x D. 38 cm. (9 moduler samt ...

Varenr: 6093113
DKK 20.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2022
19:08
DKK 15.000
Poul Hundevad. Reolsystem af palisander (3)
Poul Hundevad. Reolsystem af finéret palisander. Bogreol H. 194 B. 70 D. 30,5 cm. Skænk H. 67 B. 138 D. 43 cm. Vitrine overdel H. 129 B. 138 D. 30,5 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor. (3)

Varenr: 6144651
DKK 3.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-01-2022
19:23
DKK 2.800
Peter J. Lassen. Montana modul, model 8112, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana skrivebordsmodul, model 8112, der er med fire udtræksskuffer. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 05 Black. H. 12,3 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister og vægbeslag medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor...

Varenr: 6147956
DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2022
19:30
Martin Nyrop for Rud Rasmussen. Par bogreoler af Oregon Pine (2)
Martin Nyrop (1849-1921). Par bogreoler af massivt tapsamlet Oregon Pine. Tegnet til Københavns Rådhus. Udført hos Rud Rasmussens Snedkerier, med mærkat herfra. H. 213, B. 93, D. 44 cm. Fremstår med aldersrelateret brugspræg, samt enkelte tørrevner. (2)

Varenr: 6144510
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-01-2022
19:42
Trådreol vogn i jern og genbrugstræ, håndlavet
Trådreol vogn i genbrugstræ, stel af jern i industrielt look stående på jernhjul. H.155 cm. B. 95 cm. D. 45 cm. Med industrielt design/slitagelook menes der at, varen er designet og produceret med visse skavanker. Det kan være i form af skrammer, småbuler, mindre skævheder. Disse skavanker kan...

Varenr: 5848594

DKK 5.600 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
20:15
DKK 2.800
Vinreol af bejdset eg.
Vinreol af bejdset eg. H.70 cm. B.35,5 cm D.30 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6147917
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
20:21
Natuzzi reol system/tv møbel
Natuzzi reol system/tv møbel, to delt. Udført i valnød farvet finer. H. 210 cm. B. 370 cm. D. 55 cm. BEMÆRK. Ved endt auktion afhentes varen i 6270 Tønder. Kontakt Lauritz.com efter hammerslag for adresse. Alle pynte genstande medfølger ikke. Udstillingsmodel.

Varenr: 5999368
DKK 6.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-01-2022
21:21
DKK 3.800

Varenr: 6146912
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-01-2022
15:13
Peter J. Lassen. Montana graffiti opstilling Jay One Ramier
Peter J. Lassen (1930-2019). Montana grafitti opstilling som er malet af den franske graffiti kunstner Jay One Ramie. på både for og bagsiden. Opstillingen skal ses som et Kunstværk hvor Montana modulerne er brugt som lærred, Opstillingen består af 9 Montana moduler model 1120 i dybde 38 cm med ...

Varenr: 6129451
DKK 14.500 DK, Aalborg, Nibevej 23-01-2022
18:04
DKK 10.000
Peter J. Lassen. To Montana CO16 moduler, model KN1220, D. 38,8 cm. (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana CO16 moduler, model KN1220. Modulerne er åbne med 12 rum. Produceret i 16 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 09 Nordic Snow. H. 104,6 cm. x B. B. 81,8 cm. x D. 38,8 cm. Ophængsliste og vægbeslag medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med...

Varenr: 6145619
DKK 3.600 DK, Aalborg, Nibevej 23-01-2022
18:13
DKK 450
Riviera Maison.Samling hvidlakerede møbler mm. (9)
Riviera Maison.Samling hvidlakerede møbler mm.Bestående af : To reoler med rustikke hylder. 98 X 40 cm. H.220 cm. Vitrine skab med glaslåge hvor bag hylder. 69 X 40 cm. H.131 cm. Skab med låge hvor bag hylder. 66 x 43 cm. H.91 cm. Sofabord med opbevaring og glas. 140 X 70 cm. H.72 cm. ...

Varenr: 6126648
DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-01-2022
18:41
DKK 6.000
Actona. Reolmoduler (3)
Actona. Tre reolmoduler af hvidlakeret MDF. H. 72 B. 72/37 D. 38 cm. Fremstår med brugsspor. (3)

Varenr: 6147659
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-01-2022
19:17
Peter J. Lassen. Par 'Montana' bogkasser / moduler (2)
Peter J. Lassen. Par 'Montana' bogkasser / moduler af lakeret MDF. H. 70, B. 47, D. 30 cm. Fremstår med brugspræg, herunder ridser, mærker samt skrammer. (2)

Varenr: 6146495
19:31
Frits Henningsen, tilskrevet. Chiffoniere af mahogni
Frits Henningsen, tilskrevet. Chiffoniere af fineret mahohni. H. 140, B. 90, D. 49 cm. Nøgler medfølger. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varenr: 6142760
19:32
DKK 500
Adam Hoff & Poul Østergaard, knagerække af egetræ
Adam Hoff & Poul Østergaard. Knagerække af egetræ med nedfældelig bøjle, fremstillet hos Virum Møbelsnedkeri, stropper af læder, H. 27,5 L. 55,5 D. 6,5 cm. Fremstår almindelige brugsspor.

Varenr: 6148075
DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-01-2022
19:32
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem af teaktræ, 1960'erne (5+4)
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem af finéret teaktræ, bestående af; 2 x Moduler á, H. 34, 80 x 30 cm. 2 x Moduler á, H. 43, 80 x 38 cm. 1 Skuffe-/Skrivemodul, H. 9, 80 x 38 cm. 4 Vanger; 2 x L. 200 cm. 1 x L. 144 cm, 1 x L. 103 cm. To nøgler, medfølger. Fremstår med aldersrelateret brugspræg, ...

Varenr: 6148800
DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-01-2022
19:45
DKK 3.400
Søren Refsgaard for Domusnord. Tre hylder, model Out of Shape (3)
Søren Refsgaard for Domusnord. Tre hylder, model Out of Shape, af lakeret stål. Farverne White, Nordic grey og Granite grey. L. 78 cm. B. 21 cm. H. 6 cm. Skruer medfølger. Udstillingsmodeller, enkelte minimale ridser og mærker. NB. første foto er modelfoto. (3)

Varenr: 6036310

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-01-2022
19:58
Mogens Koch for Rud Rasmussen. Reolmodul/bogkasse af fyrretræ
Mogens Koch 1898-1992. Reolmodul/bogkasse af fyrretræ. Fremstillet hos Rud. Rasmussen Snedkerier København. H. 76 cm. B. 76 cm. D. 27,5 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker .

Varenr: 6148618
DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-01-2022
20:31
DKK 5.000
Tre reoler af eg (3)
Tre reoler af fineret eg, åbne rum. Mål på to høje reoler H. 137, B. 120, D. 29, mål på lav reol H. 103, B. 120, D. 29 cm. Fremstår med ridser og afslag. (3) Proveniens: Østre Landsret. Bernstorffs Palæ. København.

Varenr: 6146501
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-01-2022
20:49
123»