Vurdering
1234»   Varer pr. side   105 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Natuzzi reol system/tv møbel
Natuzzi reol system/tv møbel, to delt. Udført i valnød farvet finer. H. 210 cm. B. 370 cm. D. 55 cm. BEMÆRK. Ved endt auktion afhentes varen i 6270 Tønder. Kontakt Lauritz.com efter hammerslag for adresse. Alle pynte genstande medfølger ikke. Udstillingsmodel.

Varenr: 5999368
DKK 6.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-12-2021
13:58
DKK 3.800
Peter J. Lassen. Montana modul model 1112, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1112, der er åbent med fire rum. Modulet er produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulet er monteret med ophæng, vægbeslag medfølger. Udstillingsmodel. Fremstår med...

Varenr: 6124777
DKK 1.600 DK, Aalborg, Nibevej 02-12-2021
19:33
LuxWood. Entré trellehylde
LuxWood. Entré trelle hylde / knage af sortlakeret træ, men fem løse kroge samt tre fastmonteret kroge. H. 33 cm. x L. 120 cm. x D. 5 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6125398
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-12-2021
19:54
Mogens Koch for Rud Rasmussen. Par reol moduler. (2)
Mogens Koch 1898-1992. Par reolmoduler af fyrretræ. Fremstillet hos Rud. Rasmussen Snedkerier København. H. 76 cm. B. 76 cm. D. 27,5/36,5 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker . (2)

Varenr: 6077351
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-12-2021
19:55
DKK 6.000
Hülsta. Reolsystem / dækketøjsskab(3)
Hülsta. Reolsystem / dækketøjsskab. Erhvervet ved Boshop. Reolsystem bestående af tre moduler heriblandt et skabsmodul af mat og højglanslakeret træ med front af skabslåge bag hvilken hylder, greb af metal, øverst et åbent rum bag glasruder med monteret lyskilde, løs glasplade på top. H. 156 B. ...

Varenr: 6099452
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 02-12-2021
19:58
Vitrineskab
Vitrineskab af teak med hylder og skydelåger af glas. H. 117, B. 110. D. 24 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6111264
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-12-2021
20:44
DKK 1.200
Peter J. Lassen. Montana opstilling, D. 38 cm. (12)
Peter J. Lassen. Montana skænk, bestående af: Tre moduler, model 6141, der er med et åbent rum. H. 35,4 cm. x B. 46,8 cm. x D. 38 cm. Et modul, model 6161, der er åbent med tre rum. H. 35,4 cm. x B. 35,4 cm. x D. 38 cm. Et modul, model 6264P, der er med to PUSH skuffer. H. 35,4 cm. x B. 35,4 ...

Varenr: 6124766
DKK 10.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-12-2021
20:55
DKK 5.000
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem, System Ultra (2)
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem, System Ultra A22, bestående af i alt fire hylder, fire vanger samt bøjler af hvid pulverlakeret stål. Formgivet af Poul Cadovius i 1957, indbragte Poul Cadovius en sølvmedalje på "XI Triennale" i Milano samme år. Fremstillet af dk3. H. 70, B. 72 pr. ...

Varenr: 6052330

DKK 3.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-12-2021
12:07

Varenr: 6124780
DKK 1.600 DK, Aalborg, Nibevej 03-12-2021
15:28
Peter J. Lassen. Otte Montana moduler, D. 30 - 38 cm. (8)
Peter J. Lassen. Otte Montana moduler bestående af: To moduler, model 4112, der er åbent med to rum. H. 46,8 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Et modul model 1162, der er med en heldækkende låge, bag hvilke hylde. H. 69,6 cm. x B. 35,4 cm. x D. 38 cm. To model 1615, der hver er med tolv åbne rum. ...

Varenr: 6120298
DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-12-2021
18:10
Peter J. Lassen. Montana graffiti opstilling malet af 'Cave'
Kunstværk i form af Montana opstilling bemalet med graffiti med teksten "Cave'". Bestående af ni Peter J. Lassen (1930-2019) Montana moduler model 1120 produceret i 12 mm MDF med fire låger i dybde 38 cm med tilhørende sokkel. Hvert modul måler H. 69,6 x B. 69,6 x D. 38 cm. (9 moduler samt ...

Varenr: 6093113
DKK 20.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-12-2021
18:56
DKK 15.000
Howe, parti reol med ukurante hylder (5+30)
Howe, parti på 5 reoler med ukurante hylder. Der medfølger ialt 30 hylder i samme materiale som kabinet, men hylder skal skæres til da de er for brede. H. 128 cm. B. 101 cm. D. 48 cm. 4 stk. fremstår nye i original emballage. 1 stk. fremstår samlet med enkelt revne i plastdisplay. (5+30)

Varenr: 6006998

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-12-2021
19:00
Scanflex. To reoler/vitrineskab, eg (2)
Scanflex. To reoler/vitrineskab af fineret eg. H 214, 60 x 40 cm. Fremstår med nogle skruehuller mm. (2)

Varenr: 6110748
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-12-2021
19:41
Reolsystem af palisander og eg.
Reolsystem med lys, stel af eg og hylder af palisander. H. 207 cm. B. 90 cm. D. 30 cm. Varebeskrivelsen er opdateret 24.11.21

Varenr: 6122651
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-12-2021
10:41
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem, System Ultra A22, bestående af i alt fire hylder og fire vanger af grøn pulverlakeret stål samt bøjler af messing. Formgivet af Poul Cadovius i 1957, indbragte Poul Cadovius en sølvmedalje på "XI Triennale" i Milano samme år. Fremstillet af dk3. H. 70, B. 72 ...

Varenr: 6106904

DKK 3.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-12-2021
11:48

Varenr: 6106903

12:33
Dansk møbelproducent: Reol - teaktræ
Dansk møbelproducent: Reol fineret med teaktræ. Front med hylder. H 146 cm, D 35 cm, B 89 cm. Brugsspor, mærker.

Varenr: 6125227
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-12-2021
13:19
DKK 1.200
Dansk møbelproducent: Reol - palisander
Dansk møbelproducent: Reol fineret med palisander. Front med hylder. Brugsspor, mærker samt huller i bagbeklædning. H 190 cm, B 90 cm, D 25 cm.

Varenr: 6125223
14:22
Peter J. Lassen, Montana, 6 moduler (8)
Peter J. Lassen, Montana, 6 moduler med hylder, skuffer og låger af lakeret MDF plade, H. 70/35 cm. L. 69,5/35,5 cm. B. 30 cm. Der medfølger 2 sokler. Fremstår med brugsspor, ridser og enkelte afslag på kanter. (8)

Varenr: 6116708
DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-12-2021
15:32
DKK 6.000
Peter J. Lassen. To Montana moduler (2)
Peter J Lassen. To Montana moduler af grålakeret MDF. H. 104, B. 42 - 82, D. 39 cm. Fremstår med brugsspor og ridser. (2)

Varenr: 6114961
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-12-2021
15:32
DKK 650
Peter J. Lassen, Montana, 5 moduler (7)
Peter J. Lassen, Montana, 5 moduler med hylder, skuffer og låger af lakeret MDF plade, H. 24/69 cm. L. 70/47 cm. B. 24/38/47 cm. Der medfølger 2 sokler. Fremstår med brugsspor, ridser og flere afslag. (7)

Varenr: 6116711
DKK 7.400 DK, Odense, Kratholmvej 04-12-2021
15:57
DKK 5.400
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1118, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana model 1118, der er med to heldækkende låger, bag hvilke hylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 38 Snow. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Modulet er monteret med ophæng, vægbeslag medfølger. Udstillingsmodel. Fremstår ...

Varenr: 6125518
DKK 2.200 DK, Aalborg, Nibevej 04-12-2021
18:01
Peter J. Lassen, Montana, 7 moduler (9)
Peter J. Lassen, Montana, 7 moduler med hylder, skuffer og låger af lakeret MDF plade, H. 70/35,5 cm. L. 69,5 cm. B. 30 cm. Der medfølger 2 sokler. Fremstår med brugsspor, ridser samt et modul med taperester. (9)

Varenr: 6116709
DKK 12.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-12-2021
18:05
DKK 9.000
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1520, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1520, der er med to åbne rum samt to låger. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Modulet er monteret med ophæng, vægbeslag medfølger. Udstillingsmodel. Fremstår med...

Varenr: 6125501
DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-12-2021
18:15
DKK 500
Peter J. Lassen. Montana modul, model 6112, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 6112, der er åbent med to rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med "Soft Black 64" coating samt bagbeklædning i orange. H. 35,4 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulet er med ophæng, vægbeslag medfølger. Udstillingsmodel. Fremstår med ...

Varenr: 6124556
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-12-2021
18:32
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler m. sokkel (8)
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler af grålakeret mdf, åbne hylder med rumdelere samt løs sokkel. Mål pr. modul med sokkel H. 106, B. 81,5, D. 38,5 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (8)

Varenr: 6110965
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-12-2021
18:33
DKK 1.700
Peter J. Lassen. Montana Free reolsystem, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana Free fritstående reolsystem med tre hylder, der adskilles af metalstager. Produceret i 16 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 163 Black Jade. H. 75,8 cm. x B. 138,4 cm. x D. 38 cm. Fremstår med brugsspor herunder afskalninger og ridser kan ...

Varenr: 6125156

18:39
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1125, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1125, der er med fire store skuffer, alle med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Modulet er med ophæng, vægbeslag ...

Varenr: 6125123
DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-12-2021
18:45
DKK 1.900
Peter J. Lassen, Montana, 4 moduler (4)
Peter J. Lassen, Montana, 4 moduler med hylder, udtræksbakker samt låger af lakeret MDF plade, H. 70 cm. L. 69,5 cm. B. 38 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (4)

Varenr: 6118365
DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-12-2021
19:00
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1425, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1425, der er med to åbne rum samt fire skuffer, alle med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 01 White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Modulet er monteret med ophæng, ...

Varenr: 6125528
19:09
DKK 1.200