Kategori  Vurdering
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Christian Hvidt, reolmoduler af mahogni, Søborg Møbler
Christian Hvidt: 5 reolmoduler af mahogni, fremstillede hos Søborg Møbler. Synlige tapsamlinger. Brugsspor, herunder stedvise ridser. Mål: H. 90 x 34 x 38 cm. og H. 76. 90 x 31 cm. (5)
Varenr: 5285228
DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
14:36:00
DKK 1.200
Mathieu Matégot for Gubi. Demon Reol
Demon reol er tegnet af Mathieu Matégot i 1953. Fremstillet hos Gubi. Reolen fremstår af to vanger i sortlakeret metal og en hylde i fineret valnød, Mål: L.155 cm. D. 25 cm.H.35 cm. Udstillingsmodel. Brugsspor. Modelfoto.
Varenr: 5267431

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
15:08:00
DKK 500
Hjørnereol samt reol af massiv mahogni (2)
Hjørnereol af massiv mahogni. Front med 5 hylder. H. 210 cm. D. ca. 60 cm. B. ca. 130 cm. Reol med 5 hylder, H. 210 cm. D. 31 cm. B. 92 cm. Fremstår med almindelige brugsspor (2)
Varenr: 5249302
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:16:00
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Moduler af bøg (5+3)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Moduler af fineret bøg best. af; 2 moduler á H. 80 B. 80 D. 41 cm.; 2 H. 80 B. 80 D. 31 cm.; 1 H. 41 B. 80 D. 31 cm.; 3 sokler, heraf 2 stk. á H. 7 B. 80 D. 39 cm.; 1 á H. 7 B. 80 D. 30 cm. Fremstår med brugsspor, herunder bl.a. ridser, skrammer og mærker. (5+3)
Varenr: 5285189
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2019
19:42:00
Reol af palisander
Reol af fineret palisander, monteret med uoriginale tilspidsede ben af bejdset træ, H. 150 B. 138 D. 31 cm. Fremstår med brugsspor, herunder bl.a. ridser og mærker.
Varenr: 5280916
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2019
19:54:00
DKK 450
Peter J. Lassen, Montana moduler, grålakerede (8)
Peter J. Lassen. Montana moduler af grålakeret mdf, bestående af: 6 stk. H. 69,6 cm x B. 69,6 cm x D. 38 cm. 2 sokler, B. 69,6 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mærker, lakafslag m.m. (8)
Varenr: 5281458
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
19:56:00
Kai Kristiansen. FM Reolsystem af teaktræ (14)
Kai Kristiansen. FM Reolsystem af teaktræ, 1960´erne, bestående af: Vitrineskabsmodul, D. 28 cm. 9 hylder D. 24 cm. 4 væglister. Fremstår med minimale brugsspor henset til alder. (14)
Varenr: 5280225
DKK 2.400 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27-03-2019
20:00:00
DKK 1.700
Bokhylla 1950-tal
BOKHYLLA, 1950-tal, svartlackerade gavlar, fanérad i teak, sidofästen i mässing, höjd ca 175, 100x38 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
Varenr: 5283560
DKK 1.424 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-03-2019
18:24:00
Se mere
Reolsystem fra 50'erne, prof. Reinhold Stotz, fremstillet hos RMB Möbel (4)
Stort reolsystem fra 1950'erne, formgivet af prof. Reinhold Stotz, fremstillet hos RMB-Möbel, bestående af to små skabe med skydelåger og hylde, et lille skab med fire fire skuffer, et aflåseligt sekretærmøbel med skriveflade samt tre reolbrædder og seks støtter. Konstruktion ahorn-finerplader. ...
Varenr: 5285466
DKK 5.215 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28-03-2019
19:25:00
DKK 2.235
PS System. Dele til reolsystem af fineret eg (11 + ophængning)
PS System. Dele til reolsystem af fineret eg bestående af: 1 modul med to låger bag hvilke hylder. H. 50 B. 80 D. 45 cm. 2 moduler med rum. H. 28 B. 80 D. 28 cm. 2 moduler med to låger bag hvilke rum. H. 28 B. 80 D. 20 cm. Fremstår med løs magnet til låger 1 modul med to låger bag hvilke ...
Varenr: 5279002
DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2019
19:31:00
USM Haller. Fritstående Haller reol, hvid
USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Reolmodul, hvid USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Reol med stel af forkromet stålrørsramme og hvidlakerede metalplader. Med fire hylder. H. 37, D. 52 cm, længde 77 cm. Fremstår med mindre brugsspor.
Varenr: 5282483
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-03-2019
19:44:00
DKK 450
Nexø Møbelfabrik. Reol af palisander
Nexø Møbelfabrik. Reol af fineret palisander, 1960'erne. Flytbar hylder. Samt skab. H. 176,5 cm. B. 100 cm. D. 42,5 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5285317
19:54:00
DKK 1.300
Peter J. Lassen. Montana moduler af grålakeret mdf, bestående af: 6 stk. H. 69,6 cm x B. 69,6 cm x D. 38 cm. 2 sokler, B. 69,6 cm. 2 sokler, B. 69,6. Fremstår med brugsspor, ridser, mærker, lakafslag m.m. (8)
Varenr: 5281463
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-03-2019
19:56:00
DKK 3.400
En samling på fire reol moduler af mahogni. (4).
En samling på fire reol moduler af mahogni 1900-tallet. To stk H. 58 cm. B. 55 cm. D. 23 cm. To stk H. 58 cm. B. 55 cm. D. 35 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker, afslag og brud på forkanter, en bagklædning med sorte ringe. (4).
Varenr: 5283205
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-03-2019
19:58:00
Julien De Smedt, Muuto. Reolsystem, Stacked. (12)
Julien De Smedt, for Muuto Reolsystem model Stacked, Bestående af: 1 stk. Stacked - Podium Ash - 20 x 131,5 x 35 cm 3 stk. Stacked - Ash w/ Yellow backbaord - Medium 43,6 x 43,6 x 35 cm. 4 stk. Stacked - Ash w/ Green backbaord - Medium 43,6 x 43,6 x 35 cm. 4 stk. Stacked - Ash w/ Grey ...
Varenr: 5276225

DKK 12.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2019
20:02:00
Lang reol af palisander 1960/70 erne
Lang reol af palisander, åbent front med flytbare hylder, H. 86 L. 200 D. 30 cm. 1960/70 erne. Fremstår med vandskade på bagbeklædning, begge sider med lak/bejdsning forskel.
Varenr: 5284586
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
20:06:00
Væghængt reolsystem, 1900-tallets midte (15)
Væghængt reolsystem af fineret træ med uoriginal bejdse best. af; 1 modul H. 34 B. 80 D. 35 cm.; 3 hylder B. 80 D. 30 cm.; 4 hylder B. 80 D. 25 cm.; 3 hylder B. 80 D. 20 cm.; 4 vanger á L. ca. 200 cm. Medfølgende 20 hyldeholdere samt 4 bærepaler til moduler. 1900-tallets midte. Fremstår med ...
Varenr: 5280374
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
20:07:00
Section bogreol med 12 hylder i mørk grå.
Section bogreol med 12 hylder i mørk grå. Er sammensat af 3 reoler som også kan stilles enkeltvis med hver 4 hylder. Materiale: Mørk grå.Træfiberplade. Bredde cm 180 Højde cm 175 Dybde cm 24.1 Leveres Usamlet Vægt 54 kg. Intern nr. 07-43798 OBS: vær opmærksom på, at denne vare ...
Varenr: 5177026

DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 28-03-2019
20:09:00
Poul Cadovius System Royal, modulært reolsystem, palisander (27+)
Poul Cadovius System Royal. Væghængt reolsystem af palisander bestående af: kommode med fire skuffer, skab med skydelåger, par skabe med låger bag hvilke hylder, sekretær med skriveklap hvorunder ruminddeling. 14 hylder med forskellig dybde, herblandt tidsskrifthylde, div. hyldeknægte samt fire ...
Varenr: 5280555
DKK 12.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 28-03-2019
20:10:00
DKK 6.200
Poul Cadovius. Reolsystem af nød (16)
Poul Cadovius. Reolsystem af fineret nød best. af; 2 moduler m. vitrine H. 34 B. 80 D. 24 cm.; 2 moduler m. skuffer hhv. H. 25 B. 80 D. 30 cm. samt H. 16 B. 80 D. 30 cm.; 2 hylder B. 80 D. 24 cm.; 6 hylder B. 80 D. 20 cm.; 4 vanger á L. 198 cm. Medfølgende 16 hyldeholdere af metal samt 8 ...
Varenr: 5280334
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
20:15:00
DKK 500
Cane-line. Frame display reol. Udstillingsmodel.
Cane-line. Frame display reol. Bredde: 100 cm., Højde: 204 cm., Dybde: 42 cm. Frame er et fleksibelt reolsystem, som kan modificeres, udvides og ombygges til at matche og rumme dine opbevaringsbehov til enhver tid. Systemet indeholder individuelle elementer, som kan samles og kombineres alt ...
Varenr: 5286906

DKK 2.800 DK, Herning, Engdahlsvej 28-03-2019
20:15:00
Hyllsystem Poul Hundevad Tema Möbeldesign
POUL HUNDEVAD, hyllsystem, 6 dlr, Danmark, 1900-talets andra hälft, fanérad i jakaranda, underskåp med skjutdörrar och bakomliggande hyllplan, överhyllor med skjutdörrar i glas samt skrivklaff med inredning, höjd 195 cm, längd ca 325 cm, djup ca 43 cm
Varenr: 5283613
DKK 2.849 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 28-03-2019
20:16:00
Se mere
Kai Kristiansen. FM Reolsystem af teaktræ (24)
Kai Kristiansen. FM Reolsystem af teaktræ, moduldybde 32, modulbredde 85,5 cm bestående af: 1 Vitrineskabsmodul 2 Skabsmoduler med nedfældig klap, H. 50 cm 1 Skabsmodul med skydelåger 1 skuffemodul H. 23 cm 15 hylder D. 18-32 cm4 væglisterFremstår med absolut minimale brugsspor henset til ...
Varenr: 5280222
DKK 6.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 28-03-2019
20:45:00
DKK 4.200
Christian Hvidt. Par reoler af maghoni (2)
Christian Hvidt, f. 1946. Par reolmoduler af mahogni med tappede samlinger. H. 76 cm. B. 90 cm. D. 31 cm. Fremstillet hos Søborg Møbelfabrik. Fremstår med brugsspor. (2)
Varenr: 5284079
DKK 3.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 28-03-2019
20:58:00
Hylla Zink design Jonas Bohlin
JONAS BOHLIN, "Zink", tidskriftshylla, Källemo, stomme i blålackerad björk, sockel i betong, höjd ca 155 cm
Varenr: 5283651
DKK 1.068 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 28-03-2019
21:32:00
Se mere
Romeo Rega (attributed). Large screen / shelf in the style of Art Déco. Italy.
Large screen / shelf in the style of Art Déco, Italy. Romeo Rega (attributed). Structure of gold colour laminated square cross section tubular steel, loose shelf boards of tinted glass, in various heights, applied in graphic manner. Approx. dimensions: W 130 cm, H 176 cm, D 33 cm. Wear, ...
Varenr: 5284535
DKK 20.488 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-03-2019
21:46:00
DKK 9.685
Demon reol er tegnet af Mathieu Matégot i 1953. Fremstillet hos Gubi. Reolen fremstår af to vanger i sortlakeret metal og en hylde i fineret valnød, Mål: L.95 cm. D. 25 cm.H.35 cm. Udstillingsmodel. Brugsspor. Modelfoto.
Varenr: 5267430

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2019
15:08:00
Børnereol flerefarvet MDF
Børnereol flerefarvet MDF, H. 88 B. 88 D. 30 cm. Fremstår med mærker og ridser.
Varenr: 5259060
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-03-2019
18:32:00
Peter J Lassen. To Montana CO16, 'Caddies', model MR1201 (2)
Peter J. Lassen, To Montana CO16 'Caddies', model MR 1205, der er med et åbent rum, en låge, en skuffe samt en pennebakke. Modulet er produceret i 16 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 100 Graphic samt hver med en skuffefront i farven 10 China Red. Modulerne måler H. 87,5 cm. x B. ...
Varenr: 5278984
DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-03-2019
18:58:00
DKK 1.200
Bokhylla 1900-talets mitt
BOKHYLLA, med skåpdel, 1900-talets mitt, bemålad, dragknoppar i mässing, höjd ca 82, 120x28 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
Varenr: 5285114
DKK 1.424 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-03-2019
19:30:00
Se mere
 1 2 3  >>