Kategori  Vurdering
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Christian Hvidt for Søborg Møbler. To SM-900 CD-reoler af maghogni (2)
Christian Hvidt f. 1946 for Søborg Møbler. To SM-900 CD-reoler af mahogni. H. 47,5 B. 47,5 D. 16 cm. cm. Fremstår med ophængslister bagpå. Brugsspor, ridser og mærker. (2)
Varenr: 5002510
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-05-2018
16:45:00
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1112, dybde 30 cm. (2)
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1112. Modulerne er i farven 04 Anthracite og udført af sprøjtestøbt genbrugs- plast. Udført til Montanas udstillings pavillon i forbindelse med år 2002 udstillingen på Potsdamer Platz, Berlin "introducing recycling". Reolerne er ikke i produktion, men ...
Varenr: 5005282
DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-05-2018
18:54:00
DKK 650
Peter J. Lassen. Montana skænk med otte moduler, model 1112, dybde 30 cm. (8)
Peter J. Lassen. Montana skænk med bordplade af glas. Skænken består af otte moduler, model 1112. Hvert modul er åbent med fire rum. Modulerne er produceret i 12 mm MDF, som derefter er lakeret med vandbaseret lak i farven blå. Hvert modul måler: H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Total mål ...
Varenr: 4992232
DKK 8.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-05-2018
19:05:00
Omnia, reolsystem/stigereol fra 1960'erne/70'erne (ca. 10 dele)
Omnia, reolsystem/stigereol fra 1960'erne/70'erne i teak. Konstruktion af sortlakerede metalstiger. Konstruktion af træfiner, bestående af opbevaringsmodul, skabe og andre elementer. Støtter af sort lakeret metal. Fremstår med brugsspor. (ca. 10 dele)
Varenr: 4981009
DKK 4.838 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-05-2018
19:47:00
DKK 372
Johannes Sorth. Reolskab af teak
Johannes Sorth. Reolskab af fineret teak, monteret med skuffer og jalousilåge. 1960'erne. Fremstillet hos Bornholms Møbelfabrik. H. 182 cm. Fremstår med ridser og skrammer mm.
Varenr: 4982548
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-05-2018
20:02:00
Bidjar, Persien (2)
To Bidjar, Persien 1900-tallets slutning. 166x110 cm. Fremstår med brugsspor, slid samt falmet. (2)
Varenr: 5000842
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-05-2018
20:05:00
Bogreol, grå antikbemalet træ.
Bogreol, grå antikbemalet træ. Indvendigt hvid malet med fem hylder i front, samt to skuffer, og greb i patineret metal. H. 210 B. 110 D. 38 cm. Modelfoto. dia029gw
Varenr: 4999574

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 21-05-2018
20:06:00
Étagère af mahogni
Étagère af fineret mahogni, med fem hylder. H. 127 cm. B. 94 cm. D. 33 cm. Monogram mærket 'Krone P' Tilhørt Storhertug Peter af Oldenburg. Slesvig- Holstein. Restaureret. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4990833
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-05-2018
20:10:00
Nissen & Gehl. Reoler (2)
Nissen & Gehl. To reolmoduler af bøg og rødbejdset spåntræ. H. 65 cm. B. 99 cm. D. 30 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4980781
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-05-2018
20:27:00
Reol af egetræ
Reol af fineret egetræ med låger, bag hvilke hylder, samt sektion med låger af glas. H 165, B 89, D.26/42 cm. Med brugsspor
Varenr: 4984524
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 21-05-2018
20:31:00
Skab i fyrretræ, 1800-tallets slutning
Skab i fyrretræ, 1800-tallets slutning. Øverst med hylder til porcelæn, og knager under toppen, nederst med låge hvorbag hylde. H: 171 cm. B: 76 cm. D: 47 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og afslag.
Varenr: 4999908
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-05-2018
20:31:00
Skab/skabsvæg, træ, 1940, Italien
Skab/skabsvæg, italiensk design fra 1940'erne. Trækonstruktion opbygget af tre elementer, der er placeret ved siden af hinanden, og som hver især består af komponenter i flere dele, og hvoraf de to yderste er forbundet med en vægplade på bagsiden og med søjler på forsiden, elementet til højre har...
Varenr: 4940813
DKK 5.583 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-05-2018
20:40:00
DKK 2.419
Reolsystem af fineret palisander, Hjørnebo System (9)
Reolsystem af fineret palisander, Hjørnebo System, best. af to underdele med henholdsvis to skydelåger og fire skuffer, hver H. 70. B. 85,5. D. 42 cm. fem overdele, de fire med hylder samt en med to låger bag hvilke hylder og spejlglas, hver H. 60. B. 85,5. D. 26 cm. to overdel (sammenskruet) ...
Varenr: 4991472
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-05-2018
20:55:00
Bogreol, antikbemalet hvid
Bogreol, antikbemalet hvid, front med hylder samt to skuffer. H. 210 cm. B. 110 cm. D. 38 cm. dia029wn
Varenr: 4977395

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-05-2018
20:58:00
Montana hylder model Skyline designet af Peter J. Lassen
Montana hylder model Skyline designet af Peter J. Lassen. Vægskinner i anodiseret aluminium. Hylder i i fraven 01 hvid. D. 38. L. 105-139 cm. - to stk af den korte. Fremstår med brugsslitage og borehuller efter benmontage . (3)
Varenr: 4997372
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-05-2018
18:53:00
Søborg Møbelfabrik. Tre-delt reolsystem af finéret teaktræ (4)
Søborg Møbelfabrik. Reolsystem af fineret teaktræ. Hver del måler: H. 60, L. 120, D. 27 cm. Udført hos Søborg Møbelfabrik med label herfa. Fremstår med alm. brugsspor. Sokkel medfølger. (4)
Varenr: 5001272
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-05-2018
18:54:00
DKK 700
Poul Cadovius, großes Regalsystem Modell Cado Royal in Teak (17)
Regalsystem Modell Cado Royal, dänisches Design von Poul Cadovius. Entwurf von 1958/59. Oberflächen in Teakholzfurnier. Konvolut bestehend aus 7 x Tablare B. 80cm, T. 20cm, 6 x Tablare B. 60cm, T. 20cm, 2 x Befestigungsleisten L. 225cm, 2 x Befestigungsleisten L. 148cm, sowie Befestigungswinkel ...
Varenr: 4997454
DKK 2.977 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-05-2018
19:00:00
DKK 409
Peter J. Lassen. To Montana moduler (2)
Peter J. Lassen. To Montana moduler af kirsebær. Monteret med låger af glas. Vægbeslag medfølger. H. 47 cm. B. 47 cm. D. 30 cm. Fremstår med mindre brugsspor.
Varenr: 4995796
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
19:06:00
Poul Hundevad. To reoler med underskabe af palisander (4)
Poul Hundevad. To reoler med underskabe af fineret palisander. Overdel med flytbar hylder H. 129 cm. B. 138 cm. D. 30 cm. Underdel med to låger. H. 66,5 cm. B. 138 cm. D. 43 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med mærker, ridser samt brugsspor. (4)
Varenr: 4996642
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
19:22:00
George Nelson, reolsystem model CSS (Comprehensive Storage System), fremstillet hos Herman Miller/Vitra (13)
George Nelson, reolsystem CSS (Comprehensive Storage System), fremstillet hos Herman Miller/Vitra. Formgivet i 1959. Samling bestående af: 2 skabe med låger eller skuffer B. 83,5 cm, H. 37 cm, D. 49,5 cm, 2 skabe med skydelåger B. 83,5 cm, H. 51 cm, D. 35,5 cm, 4 hylder B. 83,5 cm, D. 35 cm, 3 ...
Varenr: 4971266
DKK 8.932 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-05-2018
19:30:00
DKK 2.047
Bogreol i industrielt design
Bogreol/Reol i industrielt design. Fremstillet i massivt rustikt genanvendt gammelt elmetræ samt patineret jern. Front med 5 hylder, stående på aftagelige metal/jern hjul. H. 215 cm. D. 42 cm. B. 180 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hvert enkel vitrine unik, variationer må derfor ...
Varenr: 4808252

DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
19:35:00
Varenr: 4992166
DKK 8.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-05-2018
19:43:00
Dansk møbelproducent. Reol af palisander
Dansk møbelproducent. Reol af palisander. Med tre skuffer, samt runde tilspidsede ben. H. 189 B. 100 D. 22 cm. Fremstår med brugsspor ridser og mærker.
Varenr: 4990697
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
19:45:00
Getama: Væghængte reoler - egetræ (2)
Getama: Væghængte reoler af fineret egetræ. H 68 cm, D 27 cm, B 90 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Varenr: 4982117
20:08:00
Bogreol i industrielt design
Varenr: 4944817

20:16:00
To vinreoler (2)
To vinreoler i jern. Med 18 hylder til hver 5 flasker. Tilhørende flaskeholdere til at hænge på siden. H: 217 cm. B: 54 cm. D: 28 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (2)
Varenr: 5000840
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2018
20:23:00
Bokhylla industriell design
BOKHYLLA, stomme i järn, sex lådor i återvunnet trä, biblioteksstege medföljer, höjd ca 304, 212x45 cm
Varenr: 5003516
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-05-2018
20:24:00
Se mere
Alf Svensson, Schrank / Schrank-Element, Teak / Holz
Alf Svensson (1923-1992), Schrank, Teak, rechteckige Konstruktion, ein-türig, abschließbar, H.49cm - B.110cm - T.28cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell kleine Kratzer, 1 Schlüssel vorhanden.
Varenr: 5003296
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2018
20:39:00
DKK 298
Poul Cadovis m.fl. Div dele til væghængt reolsystem, teaktræ (19)
Poul Cadovius. Dele til væghængt reolsystem af fineret teaktræ best. af; 1 modul m. vitrine H. 34 B. 80 D. 30 cm.; 9 hylder B. 80 D. 29 cm. Endvidere div. dele til forskellige væghængte reolsystemer af ukendte fabrikater af fineret teak best. af; 1 modul m. skuffer H. 24 B. 80 D. 24 cm.; 8 ...
Varenr: 4999896
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-05-2018
20:51:00
Dansk møbelproducent. Kommode med løs overdel (2)
Dansk møbelproducent. Kommode med løs overdel af fineret ubehandlet egetræ, front på løs overdel med hylder og to delvis matteret glaslåger, under med fire skuffer og udtræksplade, senere monteret uoriginale skråtstillede ben. 1970'erne. H. 77 - 187 B. 120 D. 27-41 cm. Fremstår med små ...
Varenr: 5004815
DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-05-2018
11:39:05
 1 2 3  >>