Vurdering
12345»   Varer pr. side   128 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Omann Junior. Reol af palisander, model nr. 6
Omann Junior. Reol af fineret palisander, model nr. 6. H. 129 cm. B. 120 cm. D. 29 cm. Fremstår med hul i bagbeklædning og brugsspor. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, bedes man rette ...

Varenr: 6112504
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 05-12-2021
10:42
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem, System Ultra (2)
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem, System Ultra A22, bestående af i alt fire hylder og fire vanger af grøn pulverlakeret stål samt bøjler af messing. Formgivet af Poul Cadovius i 1957, indbragte Poul Cadovius en sølvmedalje på "XI Triennale" i Milano samme år. Fremstillet af dk3. H. 70, B. 72 ...

Varenr: 6106901

DKK 3.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-12-2021
13:05
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem, System Ultra A22, bestående af i alt fire hylder og fire vanger af grå pulverlakeret stål samt bøjler af messing. Formgivet af Poul Cadovius i 1957, indbragte Poul Cadovius en sølvmedalje på "XI Triennale" i Milano samme år. Fremstillet af dk3. H. 70, B. 72 pr....

Varenr: 6076341

14:10
Aage Hundevad. Bogreol, palisander
Aage Hundevad. Bogreol af fineret palisander, front med justerbar hylder og to skydelåger. 1960'erne. H. 140 B. 138 D. 30 cm. Fremstillet hos Hundevad & Co. Fremstår med lettere / få brugsspor.

Varenr: 6122175
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-12-2021
15:05
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem, System Ultra A22, bestående af i alt fire hylder, fire vanger samt bøjler af hvid pulverlakeret stål. Formgivet af Poul Cadovius i 1957, indbragte Poul Cadovius en sølvmedalje på "XI Triennale" i Milano samme år. Fremstillet af dk3. H. 70, B. 72 pr. ...

Varenr: 6076359

15:23
Peter J. Lassen. Montana model 1212, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1212, der er åbent med tre åbne rum. Modulet er produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 09 Nordic. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulet er monteret med fire Montana hjul. Udstillingsmodel. Fremstår med lette ...

Varenr: 6125537
DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 05-12-2021
18:03
Peter J. Lassen. Montana CO16 modul, model KR1212, D. 38,8 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana CO16 modul, model KR1212, der er med tre åbne rum, der er med tre flytbar magasinhylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 164 Iris. H. 104,6 cm. x B. 41,9 cm. x D. 38,8 cm. Modulet er med en løs sokkel (H. 7 cm). ...

Varenr: 6124930
DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 05-12-2021
18:22
Peter J. Lassen. Montana moduler (2)
Peter J. Lassen. To Montana trekantede væghængte moduler, hvidlakeret MDF. Mål: 69 x 69 x 98 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varenr: 6114952
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 05-12-2021
18:38
Reol af teak
Reol af finéret teak, senere monteret med skråtstillede ben af teak. H. 80,5 B. 80 D. 30 cm. Brugsspor, ridser og mærker.

Varenr: 6124998
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-12-2021
18:43
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1118P, D. 38 cm (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana moduler, model 1118P, der er med to heldækkende låger, bag hvilke hylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 01 New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Modulerne er monteret med ophæng, vægbeslag medfølger. ...

Varenr: 6125962
DKK 4.400 DK, Aalborg, Nibevej 05-12-2021
18:56
DKK 2.800
Kai Kristiansen. FM Væghængt reolsystem af palisander
Kai Kristiansen. FM reolsystem af fineret palisander, bestående af: 2 vanger á 200 cm. 1 bagbeklædninger á 200 x 84 cm. 1 modul med skydelåger H. 49,5 cm. L. 86 x D. 45 cm. 2 hylder, L. 86 cm. x D. 24 cm. samt én magasinhylde, L. 86 cm. x D. 33 cm. Fremstår med alm. brugsspor herunder ridser ...

Varenr: 6125374
DKK 3.600 DK, Aalborg, Nibevej 05-12-2021
18:58
DKK 1.800
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1212, der er åbent med tre åbne rum. Modulet er produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 148 Flint samt hylder/skillevæg i 135 Coffee. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulet er monteret med fire Montana hjul. ...

Varenr: 6125542
19:00
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1212, der er åbent med tre åbne rum. Modulet er produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 148 Flint samt hylder/skillevæg i 147 Shadow. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulet er monteret med fire Montana hjul. ...

Varenr: 6125541
19:10
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1212, der er åbent med tre åbne rum. Modulet er produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 148 Flint samt hylder/skillevæg i 157 Cumin. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulet er monteret med fire Montana hjul. ...

Varenr: 6125544
19:20
DKK 500
Reolsystem af fineret teak 1960/70'erne (6)
Reolsystem af fineret teak best. af: 3 underdele H. 55 B. 89 D. 52 cm og 3 overdele H. 120 B. 87 D. 30 cm. 1960/70'erne, Fremstår med brugsspor, ridser og mærker samt hul i bag beklædning. (6)

Varenr: 6126260
DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-12-2021
19:47
Kai Winding. Reolsystem af teak (2)
Kai Winding. Reolsystem finéret med teak, bestående af én skænk med låger og skuffer samt overdel med hyldeindretning. Skænk, H. 68, 164 x 40 cm. Reol, H. 123, 164 x 30 cm. Nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker. Reol med huller i bagbeklædning. (2)

Varenr: 6060507
DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-12-2021
19:52
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1121, D. 38 cm
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1121 Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1121, der er med to låger bag hvilke hylder samt tre skuffer, alle med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 38 Snow. H. 69,6 cm. x B. ...

Varenr: 6125500
DKK 4.200 DK, Aalborg, Nibevej 05-12-2021
20:12
Peter J. Lassen. Montana CO16 modul, model SH12, D. 38,8 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana CO16 modul, model SH12, der er åbent med tre rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 35 Coffee. H. 36,2 cm. x L. 121,7 cm. x D. 38,8 cm. Modulet er monteret med ophæng, vægbeslag medfølger. Udstillingsmodel. Fremstår med lette ...

Varenr: 6124805
DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 05-12-2021
20:15
DKK 700

Varenr: 6076360

20:18
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1212, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1212, der er åbent med tre åbne rum. Modulet er produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulet er monteret med ophæng, vægbeslag medfølger. Udstillingsmodel. Fremstår...

Varenr: 6125546
20:22
DKK 650
Nonuform svævehylde i aluminium
Nonuform svævehylde i sortlakeret aluminium. D. 28 cm, B. 118 cm. I original emballage med håndteringsspor.

Varenr: 6026833
DKK 1.400 DK, Vejle, Dandyvej 05-12-2021
20:25
Nonuform svævehylde i hvidlakeret aluminium. D. 28 cm, B. 118 cm. I original emballage med håndteringsspor. NB. Modelfoto.

Varenr: 6027118
20:26
Fritz Haller & Paul Schärer for USM Haller. 2 Reolmodul/skænk
Fritz Haller & Paul Schärer for USM Haller. 2 Reolmodul/skænk med stel af forkromet stålrørsramme og lakerede metalplader med hylder, og skuffer forneden, hver H. 75 B. 152 D. 38 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser og mærker, 2 nøgler medfølger. (2)

Varenr: 6123304
DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-12-2021
20:36
DKK 3.600
ES Møbler. To moduler i palisander (2)
ES Møbler. To moduler i palisander. Een sektion med to hylder samt låge hvoraf bag skuffer samt barsektion. H. 120 cm, B. 80 cm, D. 34 cm samt sektion med to låger hvoraf bag hylder, H. 69 cm, D. 45 cm, B. 80 cm. Fremstillet af ES Møbler, Silkeborg. (2)

Varenr: 6100097
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-12-2021
20:46
Trip Trap/Skagerak. Reol i egetræ, model 'Nomad' 110
Trip Trap/Skagerak. Reol i egetræ, model 'Nomad' 110 med hylde af laminat/melamin. H. 110 cm, B. 55 cm. Fremstillet af Trip Trap/Skagerak. Udstillingsmodel med få brugsspor.

Varenr: 6126320
20:53
DKK 700
Peter J. Lassen. Montana modul model 1112, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1112, der er åbent med fire rum. Modulet er produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulet er monteret med ophæng, vægbeslag medfølger. Udstillingsmodel. Fremstår med...

Varenr: 6125942
DKK 1.600 DK, Aalborg, Nibevej 05-12-2021
20:57
DKK 1.300
Dansk møbelproducent. Bogreol / lp'er, teaktræ
Dansk møbelproducent. Bogreol / lp'er af fineret teaktræ, front med hylder, rum til lp'er /magasiner samt to skuffer, afsluttet på sokkel. 1960/70'erne. H. 114 B.152 D. 32 cm. Fremstår med brugsspor, huller på bagbeklædning og afslag på sokkel bagerst på vanger.

Varenr: 6126286
DKK 2.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-12-2021
21:39
Reol af palisander
Reol af fineret palisander, åbne hylder, senere monteret ben. H. 183, B. 110, D. 27 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6123372
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-12-2021
11:02
To sengeborde af teak (2)
To sengeborde af teaktræ, hver med hylde og to skuffer, eftermonterede ben. H. 61, B. 75, D. 22 cm. Fremstår med få brugsspor.

Varenr: 6127008
11:59
Wendelbo. Tre 'Chord vertical shelf, hvid (3)
Wendelbo. Tre 'Chord vertical shelf' reoler af hvidlakeret stål. Mål: 64 x 48,5 x 15 cm. Udstillingsmodeller i original emballage. Modelfoto. (3)

Varenr: 6026328

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 06-12-2021
14:29
DKK 900