Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Peter J. Lassen. Montana modul, model 4221, D. 30 cm
Peter J. Lassen. Montana modul, model 4221, der er med to åbne rum samt to skuffer. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 36 Coal samt låger i 43 Aluminium. H. 46,8 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulet er med ophængslister. Fremstår med brugsspor herunder afskalning og...
Varenr: 5432262
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-09-2019
18:25:00
DKK 450
Peter J. Lassen. Montana modul model 1112, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930-2019). Montana modul, model 1112. Modulet er åbent med fire rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 38 Snow samt hylder i farven 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulet er monteret med fire Montana ben, model MBL126 (H. 12,6...
Varenr: 5434749
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 21-09-2019
19:00:00
DKK 1.900
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1112, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930-2019). Montana modul, model 1112. Modulet er åbent med fire rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White samt hylder i farven 05 Black. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulet er med ophængslister. Udstillingsmodel. Fremstår med ...
Varenr: 5434753
DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 21-09-2019
19:30:00
Kolossal bogreol i industrielt design
Kolossal bogreol i industrielt design. Stel af jern med seks skuffer udført i rustikt genanvendt træ over hvilke hylder. Biblioteksstige medfølger. H. 304 cm. D.45 cm. B. 213 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hvert enkel bogreol unik, variationer må derfor forventes. Modelfoto.
Varenr: 5403327

DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
19:30:00
Dansk møbelproducent. Fritstående reolsystem, teaktræ (11)
Dansk møbelproducent. Fritstående reolsystem fineret med teaktræ, front med hylder, rum, låge samt store og små skuffer, skuffe modul med stel, to løse stel skal sammensættes/ samles til et langt stel. 1960'erne. Samlings skruer medfølger.Mål. pr. modul. H. 50 B. 50 D. 23 -37 cm. Fremstår med ...
Varenr: 5434943
DKK 17.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:34:00
DKK 1.700
Peter J. Lassen. Montana opstilling, D. 20 - 46,8 cm. (5)
Peter J. Lassen. Montana opstilling bestående af fem moduler. Model 4141, der er åbent med tre rum. H. 46,8 cm. x B. 46,8 cm. x D. 46,8 cm. Model 4161, der er åbent. H. 46,8 cm. x B. 35,4 cm. x D. 30 cm. Model 6161, der er åbent. H. 35,4 cm. x B. 35,4 cm. x D. 30 cm. Model 6171, der er ...
Varenr: 5441057
19:35:00
Julien De Smedt, Muuto. Reolsystem, Stacked. (13)
Julien De Smedt, for Muuto Væghængt Reolsystem model Stacked, Bestående af: 1 stk. Stacked Podium - White 20 x 131,5 x 35 cm. 12 stk. Stacked - White w/backbaord - Medium 43,6 x 43,6 x 35 cm. OBS! modelfoto Alle kasser leveres i original emballage.
Varenr: 5428778

DKK 9.800 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
19:36:00
Peter J. Lassen. Montana BAD modul, model OP1210, D. 46,8 cm
Peter J. Lassen. Montana BAD modul, model OP1210 med special mål. Modulet er med to skuffer samt klargjort til montering af vask. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 36 Coal. H. 46,8 cm. x B. 69,6 cm. x D. 46,8 cm. Vaskhul: 56 x 36 cm. Ophængsbeslag medfølger ikke. ...
Varenr: 5441159
DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-09-2019
19:40:00
ATBO. Fire reolmoduler,sortlakeret. (4)
ATBO furniture. Fire reolmoduler i sortlakeret træ. Rum til opbevaring. Justerbare hylder. Montering til sokkel eller hjul kan forekomme. H. 70 cm. B. 70 cm. D. 34,5 cm. Produceret hos ATBO furniture. Udstillingsmodeller med mindre ridser (4)
Varenr: 5432483

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
19:44:00
Peter J. Lassen. Montana BAD modul, model OP1210P, D. 46,8 cm
Peter J. Lassen. Montana BAD modul, model OP1210P med special mål. Modulet er med to PUSH skuffer samt klargjort til montering af vask. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 09 Nordic. H. 46,8 cm. x B. 69,6 cm. x D. 46,8 cm. Vaskhul: 56 x 36 cm. Ophængsbeslag medfølger ...
Varenr: 5441163
19:45:00
DKK 650
Peter J. Lassen. Montana HIFI modul, model 6111, D. 38 cm
Peter J. Lassen. (1930-2019). Montana HIFI modul, model 6111, der er med en klaplåge, bag hvilke hylde samt hul i bagbeklædningen til kabelgennemføring. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H: 35,4 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Modulet er med ...
Varenr: 5434937
20:00:00
DKK 1.200
Peter J. Lassen. Montana væghængt modul
Peter J. Lassen. Montana væghængt modul af hvidlakeret MDF, front med hylder og tre skuffer, ledningsudtag på topplade. Fremstillet hos Montana. H. 70 B. 70 D. 38 cm. Vægbeslag mangler. Fremstår med kraftig slitage, røglugt og huller på hylder.
Varenr: 5442716
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
15:48:45
Julien De Smedt, Muuto. Reolsystem, Stacked. (6)
Julien De Smedt, for Muuto væghængt reolsystem model Stacked, Bestående af: 3 stk. Stacked - light grey w/backbaord - Medium 43,6 x 43,6 x 35 cm. 3 stk. Stacked - light grey w/backboard - - Large 65,4 x 43,6 x 35 cm - OBS! modelfoto Alle kasser leveres i original emballage.
Varenr: 5428752

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
17:25:00
Peter J. Lassen. Montana opstilling bestående af fem moduler. Model 4141, der er åbent. H. 46,8 cm. x B. 46,8 cm. x D. 20 cm. Model 6161, der er åbent. H. 35,4 cm. x B. 35,4 cm. x D. 46,8 cm. Model 1141, der er åbent. H. 69,6 cm. x B. 46,8 cm. x D. 46,8 cm. Model 1261, der er åbent med to ...
Varenr: 5441240
DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-09-2019
18:30:00
Væghængt reolsystem af palisander (4)
Væghængt reolsystem af palisander to undermoduler H. 72 cm. D. 42 cm. B. 110 cm. med front af to døre og klap, bag hvilke hylder og bakker. Samt vitrine og reol overdeldel H. 116 cm. B. 110 cm. D. 32 cm. Monteret på sokkel. Nøgler medfølger. (4)
Varenr: 5429412
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
19:01:00
Varenr: 5441142
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 22-09-2019
19:15:00
DKK 450
Børge Mogensen, Hattehylde af teak og stål
Børge Mogensen, Hattehylde af teak og stål. Længde ca. 125 cm. D. 31 cm. Små brugsspor. Vægbeslag medfølger.
Varenr: 5438640
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-09-2019
19:25:00
DKK 500
Varenr: 5428745

19:25:00
DKK 500
Bokhylla 1900-talets mitt
BOKHYLLA, med skåpsdelar, 1900-talets mitt, bemålad, nyckelskylt i patinerad metall, dragknoppar i mässing, höjd ca 81, 160x27 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
Varenr: 5441881
DKK 1.390 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
19:31:00
Se mere
Dansk møbelproducent. Dele til væghængt reolsystem af teak
Dansk møbelproducent. Dele til væghængt reolsystem af fineret teak, bestående af: 2 hylder, L. 80, D. 29 cm 7 hylder, L. 80, D. 20 cm Skuffemodul m. to skuffer, H. 15,5 , L. 80, D. 30 cm 1 hylde hvorunder to skuffer, H. 9, L. 80, D. 20 cm 2 vanger, L. 148-149 cm 2 mindre vanger, L. ...
Varenr: 5439649
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:01:00
DKK 500
Paar Hängeschränke / Vitrinen / Wandregale der 1970/80er Jahre (2)
Paar Hängeschränke / Vitrinen / Wandregale der 1970/80er Jahre. Kastenförmige Konstruktion zur Wandmontage mit Oberflächen aus dunklem Holz, wohl Wenge, und verschließbaren Schiebetüren aus Glas mit Führung aus glänzend eloxiertem Aluminium, innen ausgestattet mit drei bzw. zwei Borden. Maße ca. ...
Varenr: 5393287
DKK 2.235 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-09-2019
20:02:00
DKK 335
Peter J. Lassen. Tre Montana moduler, hvidlakerede (3+3)
Peter J. Lassen. Tre Montana moduler af hvidlakeret mdf. H. 69,6 x B. 69,6 x D. 30 cm. Medfølgende 3 sortlakerede sokler, H. ca. 14, D. 34 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mærker, huller i bagbeklædning. Obs., soklerne er dybere end modulerne. (3+3)
Varenr: 5440896
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:04:00
DKK 450
Skab/reol, træ, nøddetræsfiner, formentlig Schweiz
Skab/reol, træ, nøddetræsfiner, formentlig Schweiz. Konstruktion med fire hylder og et klaplåg, H. 196 cm, B. 77 cm, D. 41 cm, fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor, afslag, ridser, delvist med falmede overflader, oxidationsspor på grebene, stedvist med farverester.
Varenr: 5418118
DKK 5.588 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-09-2019
20:08:00
DKK 298
Skab/reol, træ, nøddetræsfiner, formentlig Schweiz. Konstruktion med fire låger og to hylder, de øverste låger med kurveflet, H. 196 cm, B. 77 cm, D. 41 cm, fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor, afslag, ridser, delvist med falmede overflader, et greb mangler, delvist med ...
Varenr: 5418117
20:09:00
DKK 1.676
Skab/reol, træ, nøddetræsfiner, formentlig Schweiz. Konstruktion med to låger, fire skuffer og to hylder, lågerne med kurveflet, H. 196 cm, B. 77 cm, D. 41 cm, fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor, afslag, ridser, delvist med falmede overflader, et greb mangler, delvist med ...
Varenr: 5418119
20:09:00
DKK 1.862
Stor håndlavet bogreol i industrielt design
Stor håndlavet bogreol i industrielt design. Stel af jern med fire skuffer udført i rustikt genanvendt træ over hvilke hylder. Biblioteksstige medfølger. H. 245 cm. D.45 cm. B. 160 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hvert enkel bogreol unik, variationer må derfor forventes. Med ...
Varenr: 5430864

DKK 8.800 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
20:40:00
Peter J. Lassen. Fem Montana moduler, kirsebær (5 + 4)
Peter J. Lassen. Fem Montana moduler af fineret kirsebær og sortlakeret mdf, bestående af: 3 stk. med hyldeinddeling, H. 69,6 x B. 69,6 x D. 38 cm, 2 stk med låger og hylder, H. 69,6 x B. 69,6 x D. 38 cm, den ene med udtræksskriveplade samt senere hjemmelavet skuffe/bakke af sortlakeret træ. ...
Varenr: 5440866
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:52:00
DKK 700
Gavlar till String hyllsystem
NILS & KAJSA STRINNING, (3 dlr) delar av Stringhylla, tre vitlackerade stålgavlar, gavlarnas mått 50x30 cm. Skruvar m.m. samt monteringsmanual medföljer
Varenr: 5441979
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 22-09-2019
21:09:00
Se mere
Kurt Østervig, fritstående reol af teak, KP Møbler
Kurt Østervig: Fritstående reol af teak. Vanger af massiv teak. Modul med skuffer samt hylder af fineret teak. Fremstillet hos KP Møbler. Brugsspor & alderspatina, herunder enkelte stødmærker, ridser, skjolder, skuffe m. spor efter tidl. grebmonteringer. Ene skuffegreb med brændskjold. H. 181. B....
Varenr: 5438244
DKK 12.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
21:10:00
DKK 6.600
Fritstående reol af massive teak planker.
Fritstående reol af massive teak planker. Ruminddelt i forskellige størrelser. Reolen kan anvendes stående, men også liggende på siden. H. 200. B. 100. D. 25 cm. Bemærk, indhold medfølger ikke.
Varenr: 5398228

DKK 6.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
21:46:00
DKK 1.800
 1 2 3 4 5  >>