Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...22»   Varer pr. side   660 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Brillant-rosetring af 9 kt. urhodineret hvidguld på 0.15 ct
Brillant-rosetring af 9 kt. urhodineret hvidguld prydet med 5 brillant- og 4 enkeltslebne diamanter, i alt 0.15 ct. Samlet carat er stemplet i ringskinnen. Farve: Wesselton (H). Klarhed: Si- P1. Stemplet DIA med engelske London import gold Hallmarks. Vægt ca. 2,2 g. Front B. 0,50 cm. Ringstr. ...

Varenr: 6150312
DKK 3.400 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
10:56
Brillant solitairering i 14 kt hvidguld, 1.01 ct med smykkeboks.
Solitairte diamantring udført i 14 kt hvidguld med brillantsleben, Light Yellow diamant. Klarhed SI2. ringstr. ca. 16,25 mm/ 51,5. Stemplet 585. Leveres i stor smykkeæske/ boks med indlagt lys. Vægt ca. 3 gram.

Varenr: 6098552
DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-01-2022
11:30
DKK 7.000
Dulong ring - guld 18K med brillant (0,02 ct. F/G, vs, Ex. cut)
Dulong Fine Jewelry

 DKK 7.900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Engelsk rubin- og diamantring af 18 kt. guld, i alt ca. 0.70 ct
Rubin- og diamantring af 18 kt. guld, prydet med 3 runde facetslebne rubiner på tilsammen ca. 0.30 ct, flankeret af 3 diamanter med ældre slibning, i alt ca. 0.40 ct. Farve: Top Cape (K). Klarhed: P1. Indvendigt med engelske gold Hallmarks graveret med initialer 1916. Vægt ca. 2,7 g. Ringstr. ...

Varenr: 6148322
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
11:37
DKK 3.600
Brillantring i moderne design, 14 kt guld, 0.18 ct
Bræmer Jensen: Ring i moderne design udført i 14 kt massiv guld med brillanter på tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VVS. Ringstr. ca. 17,75 mm/ 56. Stemplet 585/BrJ,. Vægt ca. 7,5 gram. Leveres i smykkeæske. Udstillingsmodel uden brugsspor.

Varenr: 6127205
DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-01-2022
12:15
DKK 6.000
Bræmer Jensen. Et par vielsesringe af 14 kt. guld. (2)
Bræmer Jensen. Et par glatte vielsesringe af 14 kt. guld. Ringstr.: 62/ 19,75 og 56/ 17,75. Vægt: ca. 7,1 gr. Ringene fremstår med graveringer og brugsslitage. (2)

Varenr: 6147960
DKK 1.400 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
12:20
DKK 1.200
Ruben Svart. Bred brillantring, 14 kt hvidguld, 0.12 ct
Ruben Svart. Bred blomsterring udført i 14 kt satineret hvidguld med 3 brillanter på tilsammen ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VVS. Ringstr. ca. 18,75 mm/ 59. Stemplet RSvart/ 585. Bredde ca. 12 mm, vægt ca. 11,6 gram. Dessin nr. 1-475-0.12. Udstillingsmodel. Ny/ ubrugt. Leveres i ...

Varenr: 6127244
12:30
DKK 8.000
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld prydet med en brillantsleben diamant på ca. 0.05 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 52. Vægt 1,8 g.

Varenr: 6146657

DKK 1.700 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
12:55
DKK 1.300
Brillantring af 14 kt. hvidguld
Brillantring af 14 kt. hvidguld prydet med en brillantsleben diamant på ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed VS. Ringstr. 51. Vægt 1,4 g.

Varenr: 6146936
DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
14:04
Dulong Kharisma ring - sølv med brillant (0,02 ct. F/G, vs, Ex. cut)
Dulong Fine Jewelry

 DKK 3.500,00
NYHED LAURITZshop

Alliance ring med brillantslebne diamanter i alt 1,20 ct
Alliance ring i 14kt hvid rodguld sat med brillantslebne diamanter i alt 1,20 ct Farve: (H) Wesselton Klarhed: VSI Ringsize: 54/17

Varenr: 6061043

DKK 14.155 BE, Antwerpen 24-01-2022
14:06
DKK 6.705
Brillantring af 18 kt. guld, ca. 0.17 ct.
Brillantring af 18 kt. guld prydet med en brillantsleben diamant på ca. 0.17 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed VS. Ringstr. 54. Vægt 3,0 g.

Varenr: 6146931
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
14:06
DKK 1.900
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 18 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet baguette,-og brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.42 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 55, Ø 17,4 mm. Vægt 2,1 g.

Varenr: 6149087

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
14:12
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med mindre brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.11 ct. Ringstr. 53 Ø 16,8 mm. Vægt 0,7 g.

Varenr: 6041695

14:26
DKK 1.300
Ring af 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, gemmenbrudt design. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 3 gram.

Varenr: 6109147

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
14:50
Moderne ring med ametyst, 14 kt. guld, str. 52
Moderne ring i 60ér stil, udført i 14 kt. guld, prydet med en cabochonsleben ametyst. Ringstr. Ø 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 7,4 gram. Vejl. pris er 6.995,-.

Varenr: 5817567

DKK 3.800 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
14:51
Kranz & Ziegler, Couture ring med brillanter, 14 kt. hvidguld, str. 56
Kranz & Ziegler, Couture ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillanter, samlet ca. 0.185 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr.17.75 mm. = str. 56. Ø Vægt ca. 4,3 gram. Vejl. pris er 9.995,-.

Varenr: 6036808

DKK 5.200 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:00
DKK 3.600
Kranz & Ziegler, Couture, ring med orange månesten, 14 kt. guld, str 56
Kranz & Ziegler Couture ring udført i 14 kt. guld, prydet med en oval cabochonsleben orange månesten. Ringstr. 17,75 mm. Ø = str. 56. Vægt ca. 4,1 gram. Vejl. pris er 6.800,-.

Varenr: 6035399

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:09
DKK 2.800
Dulong Aura ring - guld 18K (stor)
Dulong Fine Jewelry

 DKK 16.900,00
NYHED LAURITZshop

Kranz & Ziegler Couture ring med 2 brillanter, ca. 0.08 ct. 14 kt. guld, str. 52
Kranz & Ziegler Couture ring udført i 14 kt. guld, prydet med 2 brillanter, samlet ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. SI. Ringstr. 16½ mm. Ø = str. 52. Vejl pris er 4.800,-.

Varenr: 6084571

DKK 3.600 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:18
Kranz & Ziegler Couture, Soft solitairering med brillant på ca. 0.08 ct. - 14 kt. hvidguld, str. 56
Kranz & Ziegler Couture, "Soft" Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,75 mm. = str. 56. Vægt ca. 5,8 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Varenr: 6038478

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:27
DKK 3.600
Aagaard ring med 5 diamantbesatte bånd, 14 kt. guld
Aagaard ring udført i 14 kt. guld, 5 bånd, hvor af de 2 er oxiderede, prydet med talrige små single-cut diamanter. Ringstr. Ø 16,75 mm. = str. 52-53. Vægt ca. 4 gram.

Varenr: 5800290

DKK 4.200 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:35
DKK 2.800
Kranz & Ziegler Couture ring med cabochonsleben grå månesten, 14 kt. hvidguld, str. 54
Kranz & Ziegler Couture ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en oval cabochonsleben grå månesten. Ringstr. 17,25 mm. Ø = str. 54. Vægt ca. 4,4 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Varenr: 6085860

15:36
DKK 2.800
Kranz & Ziegler ring med diamanter, 14 kt. hvidguld
Kranz & Ziegler ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med runde, dråbeformede, navettesleben og princess-cut diamanter. Samlet ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 8 gram.

Varenr: 6138504

DKK 6.800 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:45
DKK 4.800
Kranz & Ziegler Couture, ring med diamanter, 14 kt. guld, str. 54
Kranz & Ziegler, Couture ring udført i 14 kt. guld, poleret cirkulær front prydet med talrige diamanter. Samlet ca. 0.307 ct. Ringstr. 17,25 mm. Ø = str. 54. Vægt ca. 7,4 gram. Vejl. pris er 14.800,-.

Varenr: 6084541

DKK 7.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:54
DKK 5.600
Kranz & Ziegler Waves ring, 14 kt. guld, str. 52
Kranz & Ziegler Waves ring udført i 14 kt. blankpoleret guld. Ringstr. 16½ mm. Ø. = str. 52. Vægt ca. 2,3 gram. Vejl. pris er 6.800,-.

Varenr: 6087108

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:59
DKK 1.800
Kranz & Ziegler Couture ring med 2 brillanter, ca. 0.10 ct. 14 kt. guld, str. 54
Kranz & Ziegler ring udført i 14 kt. guld, åbent design, prydet med 2 brillanter. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 = str. 54. Vægt ca. 5,3 gram. Vejl. pris er 8.495,-.

Varenr: 6085827

16:03
Dulong Aura ring - guld 18K (lille)
Dulong Fine Jewelry

 DKK 10.500,00
NYHED LAURITZshop

Connection. To halskæder med ferskvandsperler og lædersnor (2)
Connection. To halskæder med ferskvandsperler og lædersnor med lås af sterlingsølv prydet med en brillantsleben diamant på 0.03 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI med bevægeligt led med hvid ferskvandskulturperle. Hertil Sort lædersnor og halskæde med ferskvandskulturperler og kvarts. L. ...

Varenr: 6135933
DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
16:07
Moderne ring af 8 kt. guld, str. 56
Ring udført i 8 kt. guld, moderne design. Ringstr. Ø 17,75 mm. = str. 56. Vægt ca. 2,9 gram.

Varenr: 5818877

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
16:12
House of Amber. 12 diverse ringe af sølv og rav, ca. 53 g (12)
House of Amber. 12 diverse ringe af sterling sølv prydet med rav. Str. 52-57. Samlet vægt ca. 53 g. (12) Vejl. udsalgspris 8.325 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Varenr: 6145352

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
16:13
DKK 700
Ring med cabochonsleben Obsidian, 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med en cabochonsleben Obsidian. Ringstr. Ø 16 mm. = str. 50. Vægt ca. 6,1. Vejl. pris er 6.495,-.

Varenr: 6033689

16:21
DKK 2.800
Brillantring af 14 kt. hvidguld med brillantsleben diamant på ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed VS. Ringstr. 48, Ø 15,2 mm. Vægt 2,3 g.

Varenr: 6135959
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
16:22
DKK 1.200
Samling ringe af 14 kt. guld (4)
Samling ringe af 14 kt. guld. Er ring med en spinel, en ring med syntetiske safirer, En ring med en akoya kulturperle. en ring med cubisk zirkonia. Ringstr. 55-66, Ø 17,4-20,9 mm. samlet vægt 12,4 g. (4)

Varenr: 6136013
16:30
12345...22»