Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ole Lynggaard ring af 14 kt guld med akoyaperle
Ole Lynggaard ring af 14 kt guld med akoya saltvandskulturperle. Perlediam: 6 mm. Str. 51 ø 16.25 mm. Vægt: 7 gr.
Varenr: 5435911
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
16:06:00
DKK 950
Solitaire- og allianceringe af 14 kt. hvidguld (2)
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld prydet med en brillant på ca. 0.19 ct. og en alliancering ligeledes af 14 kt. hvidguld prydet med tre brillanter på tilsammen ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/Top wesselton (H/G). Klarhed: VVS. Ringstr. 17.5/55. Vægt: 4.5 gram. Alm. brugspræg i form af enkelte ...
Varenr: 5420555
DKK 2.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:30:24
DKK 1.900
Alliansring 14 k guld diamanter
ALLIANSRING, 14 k guld, briljanter totalt ca 0,25 ct, kvalité W(H)/SI-I1, ringstorlek ca 17,7 mm/54, vikt 2,7 g
Varenr: 5439498
DKK 3.475 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 21-09-2019
17:27:00
Se mere
Brillantring, 9 kt hvidguld. Diamanter ca. 0.18 ct
Diamantring udført af 9 kt hvidguld prydet med mindre brillanter på tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Ringstr. ca. 17 mm/ 53. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm.
Varenr: 5394490

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
17:45:00
DKK 500
Brillantring, Halo form, 9 kt hvidguld, 0.18 ct
Brillantring i Halo-form udført af 9 kt hvidguld prudet med mindre diamanter på tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Ringstr ca. 17 mm/ 53. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm.
Varenr: 5393837

17:54:00
Ring af 14 kt guld med akoya saltvandskulturperle
Ring af 14 kt guld med akoya saltvandskulturperle. Str. 54 ø 17.25 mm. Vægt: 6,8 gr.
Varenr: 5437707
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
18:08:00
DKK 900
Brillant ring Per Borup Design 0,16 ct.
Per Borup. Ring udført i 14 kt. guld prydet med en brillant på ca. 0,16 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS. Ringstørrelse Ø15.75/49.5, vægt 10.5 gr.
Varenr: 5426485
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
18:22:00
From og W.& S.Sørensen. To ringe i sterlingsølv med rav og Lapis Lazulu (2)
FROM. Ring i sterlingsølv prydet med en cabochonslebet ravstykke (behandlet) ringstr. Ø18.5/58.5. Front mål 2.5x2.0 cm. W.&S.S. Ring i sterlingsølv isat en cabochon slebet Lapis Lazuli front mål 2.3 x 1.8 cm. Ringstr. Ø18/56.5 (2)
Varenr: 5440671
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
18:44:00
DKK 650
3 vintageringe, en ring af 18 kt. guld og 2 ringe af 8 kt. guld
3 vintageringe, bestående af ring udført i 18 kt. guld, prydet med synt. citrin, samt 8 facetsebne klare stene, str. Ø 18 mm. Vægt ca. 5,8 gram. Samt ring af 8 kt. rødt guld med synt. blå sten, str. 17 mm. Samt ring af 8 kt. rødguld med cubic zirkonia. str. Øm 17,30 mm. Samlet vægt ca. for ringe...
Varenr: 5439949
DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
18:47:00
DKK 850
Kurt Nielsen, ring model KNDK 39, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk ring udført i sterling sølv, model " KNDK 39" Ringstr. Ø . Bredde ca. 15,50 mm. Vægt ca. 17,8 gram. Vejl. udsalgspris er 900,-.
Varenr: 5408692

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
18:59:00
DKK 450
Solitairering af 14 kt guld, ca 1.25 ct
Klassisk Solitairering udført i 14 kt. guld, prydet med en diamant, der er brillant slebet på ca. 1.25 ct. Farve: Top Cape (L). Klarhed: P1. Ringstørrelse 52 / 16,5 mm. Vægt ca. 3,15 gram. Stemplet PK samt 585. Fremstår med almindelig lette brugsspor.
Varenr: 5439725
DKK 28.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-09-2019
18:59:00
DKK 23.000
Bræmer-Jensen. Alliancering af 14 kt. hvidguld, 0.35 ct.
Bræmer-Jensen. Alliancering af 14 kt. hvidguld, ialt ca. 0.35 ct. Farve: Top Crystal (I), klarhed: VVS. Ringstr. 54 ø 17,1 mm. Vægt ca. 4,2 g. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5431427
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
19:03:00
Georg Jensen. 'Fusion' ring af 18 kt. hvidguld med brillanter.
'Fusion' ring af 18 kt hvidguld prydet med otte brillanter ialt 0.16 ct udført af Nina Koppel for Georg Jensen. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Georg Jensen Ringstørrelse 59 / 18,7 mm. Vægt 7,3 g. Stemplet indvendig NK 750 samt Georg Jensen. Målt på alm ringstok: 60 /19 mm.
Varenr: 5433326
DKK 5.200 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
19:07:00
DKK 3.800
Aagaard Kranz & Ziegler Eternerty solitairering med brillant på ca. 0.20 ct
Aagaard Kranz & Ziegler Eternerty solitairering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17 mm. Vægt ca. 2,8 gram.
Varenr: 5395619
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
19:11:00
DKK 1.300
Brillant- og diamantring af 18 kt. guld, i alt ca. 2.50 ct.
Moderne brillant- og diamantring af 18 kt. guld, prydet med større smaragdsleben diamant på ca. 0.24 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS1. flankeret af 114 større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 2.26 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VVS1-VS2. I alt ca. 2.50 ct. Vægt ...
Varenr: 5414040
DKK 12.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
19:12:00
DKK 4.400
Cocktailring af 18 kt guld med citrin og brillanter
Cocktailring af 18 kt guld med citrin og brillanter i alt ca. 0.83 ct Farve: Top Crystl-Crystal (I-J) Klarhed: Si. Ringstørrelse: 52 ø 16.50 mm. Vægt: 16 gr.
Varenr: 5441436
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
19:13:00
DKK 2.800
Mads Ziegler, ring model Saucer, 8 kt. guld, str. 50
Mads Ziegler, Ring model saucer, prydet med cubic zirkonia, udført i 8 kt. guld. Str. 16 mm. = Ringstr. 50. Vægt ca. 2,6 gram. . Vejl. pris er 2.250,-.
Varenr: 5381681

DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
19:18:00
Fire ringe af guld, heraf en med diamant. (4)
Fire vintageringe, bestående af Henning Ulrichsen ring af 14 kt. hvidgud´ld, prydet med lille single-cut diamant på ca. 0.01 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17,50 mm. Samt herrering med onyx af 14 kt. guld. Ringstr. Ø 19 mm. Samt vielsesring med indvendig gravur af 14 kt. ...
Varenr: 5434736
DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
19:18:00
DKK 850
Bendt Larsen, solitairering med brillant på ca. 0.05 ct
Bendt Larsen, klassisk solitairering med brillant udført i 14 kt. let rosa guld, prydet med en brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17 mm. Ligger i gaveæske.
Varenr: 5391977

19:27:00
DKK 500
Mads Ziegler, Crescent Bull ring med cubic zirkonia
Mads Ziegler, ring model Crescent Bull, udført i 8 kt. guld, prydet med pavéfattede Cubic Zirkonia. Ringstr. 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 3,9 gram. Vejl. pris er 2.950,-. Ligger i gaveæske.
Varenr: 5374813

DKK 1.300 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
19:30:00
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk ring udført i sterling sølv, model " KNDK 39" Ringstr. Ø . Bredde ca. 15,75 mm. Vægt ca. 18 gram.
Varenr: 5435110

DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
19:31:00
Ring med brillanter, ca. 0.04 ct. 14 kt. rosa guld og hvidguld
Ring udført i 14 kt. rosa guld g hvidguld, prydet med brillanter, samlet ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54, Vægt ca. 2,4 gram. Fremstår ubrugt. Vejl. pris er 4.900,-. Ligger i gaveæske.
Varenr: 5419816
DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
19:36:00
Sixtus Thomsen, Solitairering med brillant på ca. 0.10 ct, 14 kt. guld
Sixtus Thomsen, Solitairering udført i 14 kt. guld, fattet med en brillant på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. SI. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Ligger i gaveæske.
Varenr: 5402368

DKK 3.600 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
19:36:00
DKK 850
Jørgen Toftegaard, klassisk solitairering med brillant på ca. 0.05 ct. 14 kt. hvidguld
Toftegaard, solitaire brillantring, udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H: Klarhed: VVS. Ringstr. Ø 17,25 mm. Vægt ca. 4,2 gram. Vejl. pris er 6.700,-. Ligger i gaveæske.
Varenr: 5423156

19:41:00
DKK 650
Rubinring af 14 kt. hvidguld.
Diamonds by Frisenholm. Bred rubinring udført af 14 kt. rhodineret hvidguld prydet med 48 stk. rubiner, ca. 0.71 ct. Ringstr. 53/Ø16,8 mm. Vægt. 3,72 g.
Varenr: 5240067

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
19:45:00
DKK 500
4 vintageringe af 14 kt. guld
4 Vintageringe udført i 14 kt. guld, bestående af Ring med cubic zirkonia. ringstr. Ø 19,75 mm. samt ring med turkis, str. 17,50 mm. Samt ring 7 facetslebne cubic zirkonia. ringtsr. Ø 16,75 mm. Samt en ring med en synt. rubin og 2cubic zirkonia. str. Ø 17,75 mm. Stene fremstår med ridser. Samlet...
Varenr: 5439948
DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
19:46:00
DKK 3.200
Tre ringe af 8 kt guld, rosaguld og hvidguld med brillanter
Tre ringe af 8 kt guld, rosaguld og hvidguld med brillanter ca. alt 0.40 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: P1-P2. Ringstørrelse: 56 ø 17.75 mm. Samlet vægt ca. 4,6 gr.
Varenr: 5201622

19:47:00
Solitaire brillantring, ca. 0.05 ct. 14 kt. hvidguld, str. 58
Solitairering udført i 14 kt. guld, massiv cross-over ringskinne med 2 hjerter der holder en brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 58. Vægt ca. 5,2 gram. Fremstår ubrugt. Vejl. udsalgspris er 5.995,-. Ligger i gaveæske.
Varenr: 5393145
19:48:00
Tsavoritring af 14 kt. hvidguld.
Diamonds by Frisenholm. Bred ring af 14 kt. rhodineret hvidguld, prydet med 48 pavéfattede tsavoritter, ringstr. 53,5/Ø16,8 mm.
Varenr: 5334500

19:52:00
DKK 450
Scrouples. Alliancering af 14 kt. hvidguld med brillanter, ialt ca. 0.50 ct.
Scrouples. Alliancering af 14 kt. hvidguld med brillanter, ialt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: VS. Ringstr. 53 ø 16,8 mm, Vægt ca. 4,9 g. Fremstår ny rhodineret.
Varenr: 5386299
DKK 6.800 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
19:52:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>