Kategori  Vurdering
12345...21» ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
750 ring med diamanter
Ring udført i 750 guld, prydet med diamanter på i alt ca. 0.35 ct., farve: Top Crystal (I), klarhed: SI-P. Ringstr. ca. 52. Vægt ca. 7,5 gram.
Varenr: 5463480
DKK 3.539 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09-12-2019
09:36:00
DKK 1.118
Brillant-alliancering af platin, i alt 0.28 ct. Vægt ca. 7,3 g
Brillant-alliancering af platin prydet med 8 brillantslebne diamanter fordelt hele vejen rundt, i alt 0.28 ct. Farve: Top Crystal. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 7,3 g. Front B. 0,5 cm. Ringstr. 53,5/17. Fremstår med brugsspor og slitage, én brillant med kanthak.
Varenr: 5493472
DKK 4.800 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2019
10:36:00
Brillantring af 18 kt. guld og hvidguld, i alt 0.30 ct. Lille ringstr. 50/16
Brillantring af 18 kt. guld og hvidguld, prydet med 3 brillantslebne diamanter, i alt 0.30 ct. Samlet carat er er stemplet i ringskinnen med engelske import gold Hallmarks. Vægt ca. 2,4 g. Front B. 0,37 cm. Lille ringstr. 50/16.
Varenr: 5500982
11:30:00
DKK 1.300
750 ring with diamonds
Ring made of 750 white gold, with diamonds of in total approx. 1.25 ct, colour: Wesselton-Crystal (H-J), clarity: VS-SI. ring size approx. 53. Weight approx. 11.5 gram.
Varenr: 5442477
DKK 14.155 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09-12-2019
11:36:00
DKK 410
585er Ring mit Diamanten
Ring gefertigt aus 585er Gelbgold, besetzt mit Diamanten von total ca. 0.12ct, Farbe: Top Crystal (I), Reinheit: SI. Ringgröße ca. 53. Gewicht ca. 3,5 Gramm.
Varenr: 5463391
DKK 2.608 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09-12-2019
13:37:00
DKK 298
Ring with brilliant cut diamonds 1.20ct
Ring in 14kt rosé gold set with brilliant cut diamonds 1.20ct Colour: (H-I ) Wesselton-Top Crystal Clarity:VS Ringsize: 55/17.5
Varenr: 5451926

DKK 10.430 BE, Antwerpen 09-12-2019
13:54:33
DKK 2.235
5 Spinning ringe med diamanter, sterling sølv, str. XL (5)
5 Spinning ringe udført i sterling sølv, ass. modeller, alle er prydet med diamant, str. XL = str. 18½ = str. 58. (5)
Varenr: 5455938

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2019
14:05:00
Rubinring af 14 kt. guld.
Diamonds by Frisenholm. Rubinring udført af 14 kt. rhodineret guld prydet med 32 rubiner, ca. 0.45 ct. Ringstr. 52/Ø16,5 mm. Vægt. 2,37 g.
Varenr: 5224270

DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2019
14:15:00
Diamantring
Ring af 14 kt guld, fattet med en princess-cut diamant på ca. 0.42 ct. Farve: Cape (M). Klarhed: P1. Samt talrige baguetteslebne diamanter på i alt ca. 0.64 ct. Farve: Light yellow - Yellow. Klarhed: SI2-P1. Ringstr. 57. Vægt ca. 5,4 g. Fremstår med brugsspor og dele af rhodium, da ringen ...
Varenr: 5511142
DKK 3.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 09-12-2019
14:30:00
DKK 450
Reeslev. Lillefingerring af guld
Reeslev. Lilliefingerring af 14 kt. guld med svunget front. Ringstr. ca. 46. Vægt: 5,0 g. Fremstår med bulet ringskinne.
Varenr: 5520395
DKK 1.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 09-12-2019
14:30:00
Ring mit Diamanten und Rubin
Ring gefertigt aus 585er Gelbgold, besetzt mit einem Rubin in der Mitte von ca 0.30ct und 10 Diamanten von total ca. 0.10ct. Farbe.: Top Crystal (I), Reinheit.: VS-SI. Rubin Maße ca. 5 x 3,5 mm. Ringgröße ca. 54. Gewicht ca. 3,5 Gramm.
Varenr: 5442506
DKK 3.725 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09-12-2019
14:37:00
DKK 522
Brillantring 18 kt. hvidguld - ca. 0.05 ct.
Brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med en brillantslebet diamant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Ringstr. 49,5. Vægt: 1,5 g. Fremstår med brugsslitage.
Varenr: 5511268
DKK 1.200 DK, Hørsholm, Hammervej 1 09-12-2019
14:50:00
Mads Ziegler, Biggest tube ring af sterling sølv, str. 54
Mads Ziegler, Biggest Tube ring udført i sterling sølv, en kolosalring i klassisk design. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 19 gram. Ligger i gaveæske.
Varenr: 5524293

DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 09-12-2019
15:04:00
Ring af 14 kt. guld med safir og brillanter
Ring af 14 kt. guld med cabochonsleben safir og brillanter, ca. 0.10 ct. Farve: Top Crystal (I), klarhed: SI-P1. Ringstr. 58 ø18,4 mm. Vægt 8,4 g.
Varenr: 5514381

DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2019
15:18:00
750 ring med diamanter
Ring udført i 750 guld, prydet med 21 diamanter på i alt ca. 0.30 ct., farve: Top Crystal (I), klarhed: SI. Ringstr. ca. 58. Vægt ca. 4,7 gram. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5442500
15:37:00
DKK 335
Brillantring med turmaliner
Ring udført i 18 kt. hvidguld (stemplet), prydet med 9 rundslebne, facetterede turmaliner, ca.: 6 mm, 3,85 mm. Samt med 8 brillanter på i alt ca. 0.24 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: SI. Diameter på ringhovedet ca.: 17,5 mm. Ringstr. ca.: 52, diameter ca. 16,5 mm. Vægt ca.: 7,9 g.
Varenr: 5467845
DKK 7.450 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 09-12-2019
16:16:00
DKK 633
585er Ring mit Diamanten und Saphir
Ring gefertigt aus 585er Gelbgold, besetzt mit einem Saphir in der Mitte und Diamanten von total ca. 0.06ct. Farbe.: Top Crystal (I), Reinheit.: SI. Saphir Maße ca. 4,5 x 3,5 mm. Ringgröße ca. 55. Gewicht ca. 2,5 Gramm.
Varenr: 5463448
16:37:00
DKK 298
Brillantring
Ring udført i 14 kt. hvidguld (stemplet), prydet med 15 brillanter på i alt ca.: 0.90 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: SI. Ringstr. ca.: 54 - 55, diameter ca.: 17,5 mm. Vægt ca.: 8,3 g. Ringen fremstår i aldersrelateret stand med få brugsspor.
Varenr: 5467834
DKK 6.705 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 09-12-2019
17:15:00
DKK 1.490
750 ring med diamanter
Ring udført i 750 guld, prydet med diamanter på i alt ca. 0.04 ct, farve: Top Crystal (I), klarhed: SI-P. Ringstr. ca. 50. Vægt ca. 5,5 gram.
Varenr: 5463477
18:55:00
DKK 298
Kranz & Ziegler Couture, Waves ring af rosegold med brillanter
Kranz & Ziegler Couture, Waves ring udført i 14 kt. rosegold, prydet med brillanter, samlet ca. 0.39 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17,75 mm. Vægt ca. 3,5 gram. Ligger i gaveæske fra Couture.
Varenr: 5523733
DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 09-12-2019
19:00:00
DKK 900
Mads Ziegler, 2 ringe af sterling sølv med diamanter, 2in1 ring samt 3in1 ring, str. 56
Mads Ziegler, 2 ringe str. 54, udført i sterling sølv, begge med diamanter: 2in1 ring er prydet med ialt ca. 0.025 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl pris er 1.250,- samt 3in1 ring, prydet med ialt ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. klarhed: SI. Vejl. pris er 2.450,-. Ligger i én gaveæske....
Varenr: 5494732

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2019
19:04:00
5 Spinning ringe med diamanter, sterling sølv, str. M (5)
5 Spinning ringe udført i sterling sølv, ass. modeller, alle er prydet med diamant, str. S = str. 17,25 = str. 55. (5)
Varenr: 5456524

19:05:00
3 Spinning ringe af 8 kt. guld, str. M / str. 54 (3)
3 Spinningringe udført i 8 kt. guld, forskellig dekor. Ringstr. M = str. 54 ( 17,25 mm) Samlet vægt ca. 4,7 gram. Udstillingsmodeller med små spor deraf.
Varenr: 5463571

19:06:00
Solitairering med brillant på ca. 0.15 ct, 14 kt. guld, str. 56
Solitairering udført i 14 kt. guld, massiv cross-over ringskinne med 2 hjerter der holder en brillant på ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 6,2 gram. Fremstår ubrugt. Ligger i gaveæske. Vejl. pris er 12.995,-
Varenr: 5484690

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2019
19:07:00
Alliancering af 14 kt hvidguld med brillanter i alt ca. 0.70 ct
Alliancering af 14 kt hvidguld med brillanter i alt ca. 0.70 ct, Farve: Top wesselton (G) Klarhed: SI. Str. 56 ø 17.75 mm. Vægt: 2 gr.
Varenr: 5502964
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2019
19:10:00
750 ring med diamanter
Ring udført i 750 guld, prydet med diamanter på i alt ca. 0.23 ct., farve: Top Wesselton (H), klarhed: SI-P. Ringstr. ca. 53. Vægt ca. 5,8 gram.
Varenr: 5463499
19:10:00
DKK 298
Rosetring med safir og diamanter, 14 kt. hvidguld
Rosetring udført i 14 kt. guld, prydet med en oval facetsleben safir, omkranset af talrige single-cut diamanter. Samlet ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 2,3 gram. Vejl. pris er 4.995,-.
Varenr: 5519797

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2019
19:11:00
Ring gefertigt aus 585er Gold, besetzt mit einem Saphir in der Mitte und Diamanten von total ca. 0.25ct. Farbe.: Top Crystal (I), Reinheit.: VS-Si. Saphir Maße ca. 7 x 5 mm. Ringgröße ca. 60. Gewicht ca. 7,5 Gramm. Tragespuren
Varenr: 5522821
DKK 1.862 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09-12-2019
19:13:00
DKK 894
Brillantring, Halo form, 9 kt hvidguld, 0.18 ct
Brillantring i Halo-form udført af 9 kt hvidguld prudet med mindre diamanter på tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Ringstr ca. 17 mm/ 53. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm.
Varenr: 5393837

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2019
19:19:00
Ring med smaragdsleben diamant og 2 trillionslebne pink safirer
Ring udført i 18 kt. hvidguld, prydet med en smaragdsleben diamant på ca. 0.55 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed P1. flankeret af 2 trillionslebne pink safirer, på tilsammen ca. 0.42 ct. Ringstr. Ø 17 mm. Vægt ca. 3,6 gram.
Varenr: 5440112
DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2019
19:19:00
12345...21»