Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ring besetzt mit Engelshautkorallen-Kamee
Ring gefertigt aus 18kt. Gold (punziert), besetzt mit einer Engelshautkorallen-Kamee von ca.: 21 x 13,4 mm. Ringgröße ca.: 50, Durchmesser ca.: 15,9 mm. Gewicht ca.: 6,1 g. Der Ring befindet sich in einem Altersgemäßen Zustand mit geringfügigen Tragespuren.
Varenr: 4959624
DKK 2.233 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25-04-2018
12:27:32
DKK 1.191
Brillant solitairering af 9 kt guld, ca 0.20 ct
Solitairering af 9 kt guld, prydet med en brillant, ca. 0.20 vægten stemplet indvendigt på ringskinne, farve: Wesselton (H), klarhed: VS. Ringstr. 53,5. Med buk på ringskinne.
Varenr: 4978776
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2018
12:45:00
DKK 950
Ring in 18k gold with diamonds 0,07ct
Ring in 18k white rhod gold with single cut diamonds 0,07ctClarity:SIColour:(F-G) Top WesseltonSize:54/17.2Weight: 2.79g
Varenr: 4864244

DKK 2.791 BE, Antwerpen 25-04-2018
13:28:00
DKK 298
Brillantring i 14 kt. guld ca. 0.10 ct.
Solitaire ring i 14 kt. guld isat en brillant på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS1. Ringstr.Ø15.5 /49. Vægt 3.0 gr.
Varenr: 4976727
DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2018
14:11:00
DKK 850
Ring in 18k gold with diamonds 0,11ct
Ring in 18k white rhod gold with single cut diamonds 0.11ctClarity:SIColour:(F-G) Top WesseltonSize:55/17.5Weight: 3.3g
Varenr: 4965506

DKK 3.163 BE, Antwerpen 25-04-2018
14:31:00
DKK 335
Georg Jensen ring i 18k rhod. rosa guld
Georg Jensen ring i 18k rhod. rosa guld med chokoladebrune brillantslebne diamanter 0,13ct Klarhed: SI Ringstørrelse: 55.5 / 17.75mm Vægt: 5,4g Vejl pris : 1245 euro
Varenr: 4979699

DKK 5.955 BE, Antwerpen 25-04-2018
14:43:00
DKK 2.419
Brillantring ca 0.27 ct
Brillant solitairering af 14 kt rød- og hvidguld, prydet med en brillant, ca 0.27 ct., Farve: Top Wesselton (G), klarhed. VVS1. Ringstr. 48/15.25. Vægt 3.1 gr. Købsbevis medfølger
Varenr: 4976726
DKK 3.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2018
15:11:00
Ring med pavéfattet brillanthjerte, 14 kt. guld
Ring udført i massivt 14 kt. guld, i front med et hjerte med pavéfattet brillanter. Samlet ca. 0.09 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 18 mm. Vægt ca. 6,2 gram. Ligger i gaveæske. Dette er en vare er en del af konkursboet Guldsmed Mensel i Kolding Storcenter, som vi blive ...
Varenr: 4947923

DKK 7.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2018
15:21:00
DKK 3.600
Ole Lynggaard, Loveband ring med brune brillanter, 18 kt. rosegold
Ole Lynggaard, Loveband ring udført i 18 kt. rosegold, prydet med brune brillanter hele vejen rundt. Ringstr. Ø 16½ mm. Ligger i org æske fra Ole L. Vejl. pris er 18.900,-. Denne vare er en del af konkursboet Guldsmed Mensel i Kolding Storcenter, som vil blive solgt henover de næste mdr.
Varenr: 4980243

DKK 12.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2018
17:08:57
DKK 5.800
Georg Jensen, Moonlight Grapes ring, str. 51
Georg Jensen - Stor Moonlight Grapes ring udført i sterling sølv. Ringstr. Ø 16,25 m. = str. 51 mm. Ligger i org. æsker. Ligger i org. æske fra Georg Jensen. Vejl. pris er 3.500,- br> Dette er en vare er en del af konkursboet Guldsmed Mensel i Kolding Storcenter, som vi blive solgt henover de ...
Varenr: 4980246
DKK 2.400 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2018
17:10:30
Brillantring
Massiv ring udført af 14 kt. guld (stemplet), prydet med en brillant på ca. 0.20 ct. Farve: Crystal (J), klarhed: VSI2. Ringstr. ca. 48, diameter ca.: 15,5 mm. Vægt ca. 16,5 g. Ringen fremstår i aldersrelateret stand og bør poleres.
Varenr: 4979407
DKK 5.210 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25-04-2018
17:17:00
DKK 335
1701 Herrering af 14 kt hvidguld
Herrering af 14 kt hvidguld, ringstr. 66,5. vægt ca. 6 g Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Midt- og Vestsjællands Politi Se alle auktionerne her
Varenr: 4954282
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2018
17:31:00
DKK 700
Halvalliansring 18 k guld diamanter
HALVALLIANSRING, 18 k guld, 7 briljanter totalt ca 0,21 ct, Silversmed Peter Norman, Stockholm 1969, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 2,7 g
Varenr: 4979087
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2018
17:34:00
Se mere
Ring 18 k guld med diamanter
RING, 18 k guld, briljantslipade diamanter totalt ca 0,35 ct, stämplad Guldsmedjan H A Jakobsson, Uppsala 1948, carmosémodell, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 2,5 g
Varenr: 4979102
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2018
18:14:00
Se mere
Pandora. Fem ringe urført i sterlingsølv (5)
Pandora. Fem ringe udført i sterlingsølv prydet henholdsvis med cubic zirkoner, lapis lazuli og emalje. Stemplet ALE samt 925S. Ringstørrelser 55/17,75 mm, 58/18,5 mm, 59/18,75 mm, 60/19 mm, (5)
Varenr: 4972176

DKK 1.100 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2018
18:38:00
Pandora. Fem ringe udført i sterlingsølv prydet henholdsvis med cubic zirkoner, rosenkvarts samt emalje, stemplet ALE samt 925S, ringstørrelser 52/16,5 mm, 54/17 mm, 57/18,25 mm, 56/17,5 mm, 55/17,75 mm. (5)
Varenr: 4972162

DKK 1.400 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2018
18:41:00
Ring af 14 kt. rosegold, Bambus design
Ring udført i 14 kt. rosafarvet guld, Bambus design. Ringstr. Ø 17,50 mm. Vægt ca. 2,9 gram.
Varenr: 4896852

DKK 1.900 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2018
18:43:00
DKK 900
Tilux, sæt vielsesringe / forlovelsesringe af titanium og 14 kt. guld
Tilux, sæt vielses / forlovelsesringe udført i titanium med detalje af guld, damering med cubic zirkonia. Ringstr. Ø 20,25 og 17 mm. Ligger i gaveæske. Dette er en vare er en del af konkursboet Guldsmed Mensel i Kolding Storcenter, som vi blive solgt henover de næste mdr.
Varenr: 4980904

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2018
19:02:00
Ole Lynggaard stars ring med brillanter, ca. 0.09 ct
Ole Lynggaard, "Stars" Stjerne ring udført i 18 kt. guld, blank overflade, stjernen er prydet med 6 brillanter. Samlet ca. 0.09 ct. Farve: Top Wesselton/G. klarhed: VS. Ringstr. Ø 17 mm. Vægt ca. 6 gram. Ligger i org. æske fra Ole Lynggaard. Vejl. pris er 17.900,-. Dette er en vare er en del af...
Varenr: 4923657

DKK 11.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2018
19:19:00
DKK 6.200
Erik Dennung ring med onyx samt ring med mosagat, begge sterling sølv (2)
Erik Dennung ring udført i sterling sølvm prydet blomster og en cabochonsleben sort onyx. Er åben i siden, str. Ø 16½-17,00 mm. Men kan justeres let. Samt ring af sterling sølv med detaljer af 14 kt. guld, prydet med cabochonsleben mosagat. Ringstr. Ø 18 mm.
Varenr: 4979866
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2018
19:30:00
DKK 500
Rubinring af 14 kt guld,
Diamonds by Frisenholm. Rubinring udført i 14 kt. guld. Prydet med 48 stk. behandlede rubiner, ca. 0.84 ct. Ringstr: EU-54,5. Vægt: ca. 3.5 gram.
Varenr: 4824150

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2018
19:35:00
To ringe udført i 8 kt. guld samt 9 kt, hvidguld (2)
To ringe udført i henholdsvis 8 og 9 kt. guld, bestående af: ring udført i 9 kt. hvidguld prydet med cubic zirconia stemplet 375 ringstr. 54 /17,5 mm, ring udført i 8 kt guld prydet med hjerte med cubic zirconia stemplet "SC samt 333" ringstr 53 /16,75 mm. (2)
Varenr: 4972420

19:39:00
Ring af 14 kt. guld med tsavoritter
Diamonds by Frisenholm. Ring udført i 14 kt. rhodineret guld, prydet med talrige klare grønne tsavorite på tilsammen ca. 0.60 ct, Ring str. 62.
Varenr: 4824097

DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2018
19:41:00
Brillantbesat herrering af 14 kt. guld, 3.20 ct.
Herrering af 18 kt. guld prydet med 36 runde brillanter ca. 3.20 ct.- skiftevis Wesselton/Cape. Farve: Wesselton (H) og Top Cape/Cape (L-M), klarhed: VS1-SI2. Ringstr. 67/21,50 mm. Vægt 6,3 g. Stemplet 585 og PJ.
Varenr: 4968194
DKK 25.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2018
19:42:00
DKK 5.000
Mads Ziegler, ring model Barres med brillant på ca. 0.03 ct. 14 kt. guld
Mads Ziegler, ring udført i 14 kt. guld, model Barres, prydet med brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø. 56. Vægt ca. 4,1 gram. Vejl. pris 4950,-
Varenr: 4896982

DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2018
19:43:00
DKK 500
Pandora. Fem ringe udført i sterlingsølv prydet henholdsvis med cubic zirkoner og emalje, stemplet ALE samt 925S, ringstørrelser 53/17 mm, 54/17,25 mm, 52/16,75 mm, 48/15,5 mm. En Pandora smykkeæste medfølger (5)
Varenr: 4972118

19:43:00
Lyngggaard, Lotus ring med månesten
Ole Lynggaard, Lotusring udført i oxideret sterling sølv, prydet med månesten, ringstr. Ø 16,50 mm. Designet af Charlotte Lynggaard. Ligger i velourpose fra Ole L. Vejl. pris er 2.450,-. Denne vare er en del af konkursboet Guldsmed Mensel i Kolding Storcenter, som vil blive solgt henover de ...
Varenr: 4982173

DKK 1.700 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2018
19:43:00
DKK 1.200
Diamantring, 18 kt hvidguld, 0.10 ct.
Diamantring med brillanter udført af 18 kt. rhodineret guld, prydet med 22 stk. brillanter på tilsammen ca. 0.10 ct., Farve: Top Wesselton/ Wesselton (G-H) Klarhed: SI. Ringstr. ca. 16,75 mm/ 53 . Vægt: 1,6 gram. Stemplet 750 / FHP for Diamonds by Frisenholm.
Varenr: 4923584

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2018
19:49:00
Diamantring, rhombeformet af 9 kt hvidguld, 0.16 ct.
Rhombeformet ring med diamanter udført af 9 kt hvidguld prydet med talrige små brillanter på tilsammen ca. 0.16 ct. Farve: Wesselton (H). Farve: P1. Ringstr. 16,25 mm/ 51. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm.
Varenr: 4979374

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2018
19:52:00
En samling smykker af sølv bestående af ring med rav, brocheog hårspænde. (3).
NE From broche af sterling sølv i form af blomst, ø ca 5,7 cm, Scrouples hårnål af sterling sølv, L.: ca 7 cm. Endvidere ring af sterling sølv af andet fabrikat prydet med rav, ( behandlet), Bredde af front: ca 3,3 cm Samlet vægt: ca 53.5 gr (3)
Varenr: 4979607
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2018
20:02:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>