Vurdering
12345...31»   Varer pr. side   918 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 14 kt. hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 14 kt. hvidguld prydet med mindre brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.22 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 55 Ø 17,4 mm. Vægt 1,6 g.

Varenr: 6196586

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
08:23
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med dråbeslebne og brillantslebne diamanter med på ialt ca. 0.31 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 52 Ø 16,5 mm. Vægt 2,0 g.

Varenr: 6130480

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
08:43
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt guld prydet med brillantslebne diamanter, ialt 0.07 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. RIngsstr.52, 16,5 mm. Vægt 0,9 g. Modelfoto

Varenr: 6041777

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
09:23
DKK 1.300
Syv ringe af forgyldt sterlingsølv (7)
Syv ringe af forgyldt sterlingsølv. Str. 53, 54, 55, 56. Samlet vægt ca. 30 g. Vejl. udsalgspris samlet ca. 6.275 DKK. (7) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6186826

DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
10:08
Fire ringe af 8 kt. guld med cubiske zikoner (4)
Fire ringe af 8 kt. guld med cubiske zikoner. Samlet vægt 7 g. Str. 55, 56, 57. (4) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6205771

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
10:18
Pandora m.fl. Fem ringe af sterling sølv (5)
Pandora m.fl. Fem ringe af sterling sølv. En med rav. Flere prydet med similisten. Ringstr. 54 Ø 17,1 mm. Stemplet 925. Samlet vægt 23,5 g. Vejl. udsalgspris ca. 3.245 DKK. (5) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd ...

Varenr: 6208862

DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
11:33
14kt Ring with Pear shaped Topaz and diamonds
Ring in 14kt white gold set with Pear shaped Topaz and diamonds Central stone Blue Topaz approx. 6.50ct Surrounded by 20 round diamonds blue enhanced colour total 0.55ct Also featuring 2 pear shaped orange sapphires 1.35ct Accompanied by a IGL certificate Ringsize: 54.5/17.5mm Weight : ...

Varenr: 6147366
DKK 17.135 BE, Antwerpen 29-06-2022
12:18
DKK 8.940
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med diamanter med forskellige slibninger, brillanter ialt ca. 0.19 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 55 Ø 17,4 mm. Vægt 1,8 g.

Varenr: 6130636

12:33
Ring med cubic zirkonia, af 8 kt. guld, str. 55
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med facetslebne cubic zirkonia. Ringstr.55. Vægt ca. 1.7 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6230504

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
12:47
DKK 650
Ring med cubic zirkonia, af 8 kt. guld, str. 54
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med facetslebne cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 2.4 gram. Vejl. pris er 3.295,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6230505

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
12:51
DKK 900
Solitairering med brillant på ca. 0.02 ct. 14 kt. hvidguld
Klassisk solitairering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm. = str. 54.

Varenr: 6164572
12:56
DKK 700
Ring med cubic zirkonia af 8 kt. guld, str. 53½
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. Ringstr. 53½. Vægt ca. 2.1 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6230508

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:04
Ring af 8 kt. guld, str. 55
Ring udført i 8 kt. guld, moderne design, Ringstr. 55. Vægt ca. 1.5 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6226467

13:05
DKK 650
Solitairering med brillant på ca. 0.05 ct. 14 kt. hvidguld, str. 54
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 2,7 gram. Vejl. pris er 3.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6229236

DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:10
DKK 1.700
Ring med diamanter, ca. 0.16 ct., 14 kt. guld, str. 54
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med talrige diamanter. samlet ca. 0.16 ct. Ringstr. 17,25 mm. Ø = str. 54. Vægt ca. 2,4 gram. Vejl. pris er 5.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6223751

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:14
DKK 2.800
Herman Siersbøl vintagering med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Herman Siersbøl vintagering med cubic zirkonia, udført i 8 kt. guld. Ringstr. Ø 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 1 gram. Fremstår nypoleret.

Varenr: 6216410
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:26
DKK 450
Solitairering med brillant på ca. 0.05 ct. 14 kt. guld, str. 54
Solitairering udført i 14 kt. guld. prydet med brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: Si. Ringstr. 54. Vægt ca. 2,3 gram. Vejl. pris er 3.995. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6230097

13:28
Ring af 14 kt. guld, str. 54
Moderne ring udført i 14 kt. guld, Ringstr. 54. Bredde ca. 9 mm. ( målt det bredeste sted). Vægt ca. 3,7 gram.

Varenr: 6222311

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:32
Ring med diamanter, ca. 0.,08 ct. 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med talrige små diamanter. Samlet ca. 0.08 ct. Ringstr. 17,75 mm. = str. 56. Vægt ca. 2 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6223755

13:41
Ring med cubic zirkonia, af 8 kt. guld, str. 53½
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. Ringstr. 53½. Vægt ca. 1.9 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6230506

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:54
DKK 700
Ring af 8 kt. guld, str. 54
Ring udført i 8 kt. guld, moderne design, ringstr. 54. Vægt ca. 3 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6226460

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:59
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med facetslebne cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 1.3 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6230513

14:09
DKK 450
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med guldkugler, den ene med cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 0.9 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6230509

14:10
DKK 450
Ring med cubic zirkoni, af 8 kt. guld, str. 58
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. Ringstr. 58. Vægt ca. 1.3 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6230512

14:13
Rensch Nielsen vintagering med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Rensch Nielsen vintagering udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia, ringstr. Ø 19 mm. = str. 60. Vægt ca. 4,2 gram. Cubic zirkonia med ridser. Fremstår nypoleret.

Varenr: 6216409
14:16
DKK 900
Ring med ferskvands kulturperle, af 8 kt. guld, str. 56
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med ferskvands kulturperle. Ringstr. 56. Vægt ca. 0.9 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6230515

14:19
DKK 500
Herrering med Carneol, 14 kt. guld, med Horus øje og Frimurer symbol
Herrering med Carneol, udført i 14 kt. guld, carneol med Horus øje og Frimurer symbol. Ringstr. Ø 19,75 mm. = str. 62. Vægt ca. 7,5 gram.

Varenr: 6225595
14:26
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med en enkelt cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 1.5 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6230517

14:30
DKK 700
Ring udført i 8 kt. guld, i V-form, prydet med cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 0.9 gram. Vejl. pris er 1.595,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6226490

14:48
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt 1.7 gram. Vejl. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6230518

14:53
DKK 850
12345...31»