Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Shuraki. Samling japanske figurer (11)
Samling japanske figurer af plastmateriale heriblandt fra Shuraki mm., forestillende 11 kvindefigurer med diverse dragter og dertilhørende våben, stående på små baser. H. 12-25 cm. (11) Se også lot. nr. 5423950, 5423955, 5423956, 5423958, 5423960. Det japanske Shuraki er et multimedieprojekt og...
Varenr: 5423959
DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-09-2019
21:30:00
Kimmidoll collection, fire figurer(4)
Samling Kimmidoll figurer udført i polyresin, bestående af Yua og Nami figurer samt limited edition ' Natsuyo brave' og 'Chisato Resourcefull' figurer. Alle fire i ubrudt original emballage. H. incl emballage 17-24 cm. Emballage med brugsspor. (4)
Varenr: 5423740
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
12:09:00
Varenr: 5423746
14:00:00
Trip Trap. Gamle danske døre. (8)
Trip Trap. Gamle danske døre. Ialt otte stk i original emballage. 2+2 døre er identiske. (8)
Varenr: 5423785
DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
14:54:00
Samling røgslugere (37)
Samling røgslugere, diverse producenter, bl.a. Goebel og asiatiske firmaer, fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor, delvist med afbrækkede steder, urenheder, kælderlugt, funktionen er ikke blevet kontrolleret. (37)
Varenr: 5417528
DKK 4.470 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-09-2019
17:22:00
DKK 335
Vinställ 1900-tal
VINSTÄLL, 1900-talets senare del, smide, 10 hyllor, enligt uppgift inköpt på Fil De Fer i Köpenhamn, höjd ca 112, 103 x 57 cm
Varenr: 5441818
DKK 2.085 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 22-09-2019
17:40:00
Se mere
Just Andersen. Jardiniere.
Just Andersen. Jardiniere af tin, dessin nr. 1752. Logo i bund: Just- Danmark -1752. H. 12 L. 32 cm. Fremstår med brugsspor og overfladiske ridser.
Varenr: 5441527
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
17:42:00
Großes Konvolut amerikanischer McDonald's-Spielware
Großes Konvolut amerikanischer McDonald's-Spielware Umfangreiche Sammlung diverser Plastik- und Stoffspielware der bekannten amerikanischen Restaurantkette. divergierender Zustand, teilweise ohne Gebrauchsspuren, teilweise sehr abgegriffen.
Varenr: 5430143
DKK 1.862 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-09-2019
18:35:00
DKK 298
'Bardigues', fransk emalje vejskilt
'Bardigues, fransk emalje vejskilt, L. 107 B. 37 cm. Fremstår med markante brugsspor, herunder bl.a. talrige emaljeafslag, rust, buler og skrammer.
Varenr: 5442330
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-09-2019
19:03:00
Konvolut Gedenkmedailien
Konvolut Gedenkmedailien umfangreiche Sammlung Metallmedaillen, darunter fast alle mit eigener Schachtel. altersgemäßer Zustand, einige Schachteln stark beschädigt und durchgerissen.
Varenr: 5417527
DKK 2.980 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-09-2019
19:15:00
DKK 298
Samling danske pengesedler. (12)
Samling danske pengesedler. Bestående af: 4 stk 10 kr. 1972. 3 ucirkulerede. 20 kr. 1972 A1791J ucirkuleret. 10 kr. 1943. 5 kr. 1943. 4 stk. 5 kr. Samt 1 kr. 1921(12)
Varenr: 5438667
19:17:00
Riesiges Konvolut Elefanten
Riesiges Konvolut Elefanten Umfangreiche, jahrelange Sammlung Elefanten jegliche Art: Holz- und Steinskulpturen, Porzellan- und Glasplastiken, Stofftiere und anderes. altersgemäßer Zustand mit vielen Gebrauchsspuren, verunreinigt.
Varenr: 5430126
19:20:00
DKK 522
Samling Ålejern (20)
Samling Ålejern 18-1900 tallet. Brugsspor og rust.
Varenr: 5442129
DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
19:20:00
DKK 850
Modelskib i montre.
Modelskib 1900 tallet i montre af træ og plexiglas. Montre H. 102 cm., B. 59,5 cm., L. 125 cm.
Varenr: 5435952
DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 22-09-2019
19:21:00
DKK 650
Samling pins m.m., bl.a. DSB, B&O, Mercede-Benz Klub Danmark m.m., 1900-tallet
Samling pins m.m., bl.a. DSB, B&O, Mercede-Benz Klub Danmark m.m., plast / metal m.m., 20. Årh., plade 85 x 60 cm & pins 7 mm-40 mm. Brugsspor.
Varenr: 5436076
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
19:30:00
Konvolut diverser Objekten aus Metall. (9)
Konvolut diverser Objekten aus Metall. Maße max. H. 15 cm. (9)
Varenr: 5425369
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-09-2019
19:31:00
DKK 298
Samling nye Tuborg/Carlsberg effekter, lædervest, skjorter, forklæder, spil, m.m.
Samling nye Tuborg/Carlsberg effekter b.la bestående af: lædervest m/ loge, to skjorter, tre forklæder, spil, badgets, kasket, armbåndsur (mangler batteri), m.m.
Varenr: 5415811
DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
19:40:00
DKK 650
Jesus Figur
Jesus Figur, halbplastische Figur gefertigt aus Metall, montiert auf einem Spitzbogenfenster, dunkel patiniert, Maße ca.: 25 x 42 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Varenr: 5428917
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-09-2019
19:44:00
DKK 298
Samling overraskelsesæg fra Ferrero
Samling overraskelsesæg fra Ferrero. Bestående af diverse figurer, biler, puslespil, æsker og komplette samlinger. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, kælderlugt. Vægt inkl. kasser: 38 kg.
Varenr: 5417517
DKK 2.235 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-09-2019
19:52:00
DKK 820
Käpp
KÄPP, omkring 1900, rysk, lövträ med inläggningar av silvertråd, längd ca 94 cm
Varenr: 5441907
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
19:57:00
Se mere
Blæselampe, messing m.m., mrk. G. Barthel Germany, 1900-tallet
Blæselampe, messing m.m., mrk. G. Barthel 'Smaragdin' Germany, 20. Årh., H. 28 cm. Brugsspor bl.a. tryk ved bunden m.m.
Varenr: 5442627
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
20:00:00
Montblanc Meisterstück, Pix Kugelschreiber
Montblanc Meisterstück, Pix Kugelschreiber, in schwarzer Farbe, Kugelspitze mit Drehmechanismus, Original Etui vorhanden, Maße ca.: 8 x 20 cm. (Etui)
Varenr: 5442172
DKK 2.608 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-09-2019
20:03:00
DKK 894
Samling figurer/skulpturer, masker, bronze, Afrika (4)
Samling figurer/skulpturer, masker, bronze, Afrika, H. 23-40,5 cm, B. 14-18 cm, D. 13-20 cm, fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor, delvist med oxideringsspor. (4)
Varenr: 5397149
DKK 1.862 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-09-2019
20:04:00
DKK 335
Ferdinand Ernecke, Volt Amperemeter
Ferdinand Ernecke, Volt Ampermeter, Holzkasten, Metallscharniere, H.19cm, B.22cm, T.11cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partielle Kratzer, Bestoßungen und Dellen.
Varenr: 5397152
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-09-2019
20:04:00
DKK 298
Konvolut Kameras und Objektive (11)
Konvolut Kameras und Objektive (11) Markenkameras u.a. Nikon, Contessa oder Voigtländer, Zubehör wie Objektive, Blitzlicht oder Umhängeband. altersgemäßer Zustand, einige Gebrauchsspuren vorhanden, Kellergeruch, nicht auf Funktion überprüft.
Varenr: 5417409
DKK 3.725 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-09-2019
20:12:00
DKK 298
Georg Jensen. 'Johanne' julepynt (30)
Georg Jensen. 'Johanne', julepynt af forgyldt metal, bestående af: 18 lyseholdere med stjerner og klokker, 11 større og mindre ornamenter i form af stjerner, hjerter og kranse, 1 lysestagesæt. I originale æsker. Nogle med håndteringsspor. (30)
Varenr: 5436182
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:18:00
Konvolut afrikanische Objekte / Sammlungsobjekte (28)
Konvolut aus afrikanischen Objekten / Sammlungsobjekten, Bronze, Metall. Konvolut bestehend aus vier Figuren / Skulpturen aus Bronze, Darstellungen eines Mann und dreier Frauen, eine Frau die Holz trägt, ein die einen Krug trägt und eine die Bananen und eine Machete trägt, 20 Metallstäbe mit ...
Varenr: 5378673
20:19:00
DKK 298
Fünf Figuren / Skulpturen / Venusfiguren, Speckstein, afrikanisch (5)
Fünf Figuren / Skulpturen / Venusfiguren, Speckstein, afrikanisch. Darstellung von vier Frauen aus Speckstein und einem Mann aus grobem Stein, H.16,4-22cm, B.3,6-8,8cm, T.3,8-10,1cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren. (5)
Varenr: 5378679
20:20:00
DKK 298
Trip Trap m.fl. Julefigurer. Årsnisser samt 'Småfolket' (5)
Trip Trap m.fl. Julefigurer, bestående af: Trip Trap Årsnisser, årg. 2006 (2 stk.), 2011 samt årg. 2008 'Anja' med tilbehør samt Karin Toftild: 'Småfolket' 'Legebarnet'. I originale æsker, på nær årg. 2008. (5)
Varenr: 5436201
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:29:00
Samling Märklin toge (ca. 20)
Samling Märklin model toge, bestående af: Tre 46/3 vogne, tre 346/3 J vogne samt én vogn nr. 346/2. alle i original emballage. Flere løse vogne medfølger også samt transformator. Fremstår med almindelige brugsspor. (ca. 20)
Varenr: 5438479
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
20:30:00
 1 2 3 4 5 6  >>