Vurdering
12»   Varer pr. side   60 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Verner Panton. Vitra miniature fem Panton Chair (5)
Verner Panton miniature stole fra Vitra Design Museum i farverne hvid, gul, blå og rød. H. 14 cm. Fremstår med lette brugsspor. (5)

Varenr: 6040530
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-06-2021
11:00
Samling skilte bl.a. Coca-Cola, Albani, KB, Bing og Grøndahl reklame akskebæger .
Samling skilte bl.a. Coca-Cola, 137 x 20 cm. fremstår med reparationer af lak skader, afslag. Albani,ovalt aluminiums skilt, fremstår med buler, ridser reparationer af lakskader afslag 44 x 35 cm.. KB hvidtøl skilt, fremstår med ridser, afslag 28 x 28 cm. , Bing og Grøndahl reklame askebæger ...

Varenr: 6043062
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-06-2021
13:23
Ældre skolekort fra 1956 over Stillehavet
Ældre skolekort fra 1956 over Stillehavet 1:12000000 120 x 153 cm. Aldersrelateret stand med brugsspor, skjolder.

Varenr: 6042282
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-06-2021
14:51
Tre ældre samlervine (3)
Tre ældre samlervine. Lot med 1 fl. Beaujolais 1959 1 fl. Beaujolais Superieur 1964 1 fl. Marcon Superieur 1964 Alle i stand A

Varenr: 6043026
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 23-06-2021
16:16
DKK 500
Lugia Pokémon TCG Neo genesis Came Card Lugia. PSA cerificeret
Lugia Pokémon TCG Neo genesis Japansk. Pocket Monster Came Card Lugia Holo. PSA cerificeret GMT10. 27239385

Varenr: 6033491
DKK 22.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-06-2021
18:23
DKK 1.800
Carsten Gandrup. Garderfigur med fane H. 86 cm
Carsten Gandrup. Tivoli garder af bemalet træ med pelshue, trægevær og fane. H. 86 cm. Ligger i original kasse. Ubrugt.

Varenr: 6043999
DKK 3.200 DK, Aalborg, Nibevej 23-06-2021
18:44
DKK 850
Zwarte Zee, modelskib af bemalet træ
Zwarte Zee, modelskib af bemalet træ. L. 77 cm. Fremstår med fejl og mangler.

Varenr: 6045397
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
19:28
Tre globus med lys (3)
Tre globus med lys. H. ca. 42 cm. Fremstår med brugsspor. (3)

Varenr: 6045960
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
19:30
DKK 700
Dansk glasværk. En blå lommeflaske.
Dansk glasværk. En fastblæst knubret farvet blå lommeflaske, flad og pæreformet, let opstukken bund H. 15 cm.

Varenr: 6042224
DKK 2.400 DK, Nivå, Stejlepladsvej 23-06-2021
20:14
Filmplakat Nöel-Nöel
Filmplakat Nöel-Nöel, tegnet på papir 63 x 45,5 cm ( 61 x 51 cm ).

Varenr: 6043410
20:20
Filmplakat 55 Dage i Peking
Filmplakat 55 Dage i Peking 84 x 61 cm ( 92 x 70), indrammet.

Varenr: 6043404
20:24
Filmplakater to stk Cowboy film (2)
Filmplakater ( Dobbeltprogram) fra 1943 og 1946 med titlerne ' Hænderne op' og 'Dødsdalens lovløse' 50 x 60 cm. Den ene er tegnet af Poul Kerring (2)

Varenr: 6043409
20:34
Rundt metalskilt Ø. 51 cm.

Varenr: 6012812
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
20:56
Engle og krucifiks af træ og komposit materiale (3)
En samling religiøse / kristne figurer iform af to væghængte engle udskåret i træ, heraf en sign. Ehart samt krucifiks af af træ med kristusfigur i kompositmateriale. H. 26,5 - 30,5 cm. En engel med reparation (3)

Varenr: 6024185
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-06-2021
08:19
Air France. Retro kalender, midt 1900-tallet.
Air France retro kalender. Front af glas med motiver fra Air France destinationer, dag, dato og månedkalender. Udført hos A. Ferrer S.A. MulHouse, Frankrig. 36 x 24. D. 3 cm. Midten af 1900-tallet. Fremstå med enkelte små afslag på kant.

Varenr: 6042189
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-06-2021
09:32
DKK 500
T-shirt med Mikkel Kesslers autograf str.M
T-shirt med Mikkel Kesslers autograf str.M. Ubrugt.

Varenr: 6046103
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-06-2021
18:38

Varenr: 6040534
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-06-2021
18:47
Filmplakat Poeten og lillemor
Poeten og Lillemor. filmplakat. Mål: 86 x 62 cm incl. ramme.

Varenr: 6043403
DKK 1.500 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-06-2021
19:16
Filmplakat Gøg og gokke på vulkaner
Kurt Wenzel Filmplakat. 'Gøg og Gokke på vulkaner , ' litografiske tryk, Bladmål 85 x 60 cm. Fremstår med håndterings- og foldemærker.

Varenr: 6043385
19:58
To renæssanceknive med udskårne skafter af elfenben, anno 1632 og 1643 (2)
To knive med udskårne skafter af elfenben fremstillende hhv. Jomfru Maria og ung kvinde. Knivenes kraver fremstår med graverede monogrammer og årstallene 1632 og 1643. L. 20 cm, L. skafter 7,7 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. (2)

Varenr: 6040341
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-06-2021
20:35
DKK 450
Et par barok væglampetter i udskåret træ af putti, antagelig sydtyskland 1600-1700-tallet. (2). (2)
Et par barok væglampetter i udskåret forgyldt og bemalt træ i form af putti på sky, hver holdende en lysarm i form af fakkel. Antagelig sydtyskland 1600-1700-tallet. H. ca. 41 cm. Fremstår med aldersrelateret brugspatina, originalmalet delvist restaureret, mindre afskalninger. (2)

Varenr: 6040353
DKK 30.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-06-2021
20:37
Russisk rejseikon, 1800-tallet
Russisk trefløjet rejseikon, triptykon, af messing, 1800-tallet. H. 12,5. L. åbnet 16,5 cm. Fremstår med patina.

Varenr: 5978091
DKK 1.800 DK, Vejle, Dandyvej 24-06-2021
20:43
3 stk. vintage fyldepenne, MontBlanc og Parker (3)
3 stk. vintage fyldepenne, MontBlanc og Parker. Heriblandt grøn MontBlanc med uoriginal spids, lille kantskade på hærtte. Tredie pen antageligt amerikansk vintagepen af Bakelit, udstyret med MontBlanc spids. (3)

Varenr: 6023470
20:48
Vintage Coca-Cola køler
Vintage Coca-Cola køler, med dansk tekst, rød- og sortlakeret metal. Fremstår med kraftige brugsspor og afskalninger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fejl og defekter forekommer.

Varenr: 6044722
DKK 2.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-06-2021
21:38
Vægur, manufakturhandler Martin Ovesen i Nakskovs jubilæum 1950
Stort vægur, skive af glas i to lag med baggrundslys og slebne motiver forestillende klædeproduktion til forskellige tider og forskellige steder, betegnet 'Martin Ovesen Manufaktur 23. Sept. 1910-1950', ramme af træ. 86 x 86 cm. Fremstår med brugsspor, minutviseren sidder løst. Lauritz.com ...

Varenr: 6035151
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-06-2021
11:25
Fransk papskilt, 'Margarine Era', ca. 1920'erne
Fransk reklameskilt af pap med stand, 'Margarine Era', ca. 1920'erne. 50 x 36,5 cm. Fremstår med mindre brugsmærker.

Varenr: 6008351
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-06-2021
12:29
Ældre barnestol på hjul, omkr. 1950
Barnestol af bemalet træ på hjul med ramme i form af heste. Designet af snedker Marinus Christensen til at have tre funktioner som hhv. stol, gåstol og gyngehest (denne mangler dog meder til gyngehest), fremstillet i Brørup i perioden ca. 1945-1953. H. 56. L. 62 cm. Fremstår med brugsslitage, ...

Varenr: 6045923
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-06-2021
14:55
Pokémon Southern Island Binder med bl.a. Mew Res. Holo (18)
Pokémon Southern Island Binder med bl.a. Mew Reserve Holo. I alt 18 kort heraf størstedelen holografiske. Varierende stand. (18)

Varenr: 6033492
DKK 7.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-06-2021
18:17
Vintage tændstiketui af 14 kt. guld prydet med safir, ca. 1920-30'erne
Vintage tændstiketui af 14 kt. guld, prydet med cabochonslebet syntetisk safir, udført ca. 1920-30'erne. L. 6 cm. B. 4 cm. Vægt: ca. 31,9 gr. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6035181
DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-06-2021
19:24
Kæmpe samling Jaguar modelbiler, merchandise samt originaldele
Kæmpe samling Jaguar modelbiler, heraf seks med original autografer, flere størrelser bla. Gorgi, Burago, Maisto og Vitesse samt modelbil samlesæt, merchandise bla. solbriller, tøj, parfume, kop og kande, lille tæppe, slips, taske, pins, askebæger, originaldele best. af gearknopper samt originale...

Varenr: 6037886
DKK 6.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-06-2021
19:25
12»