Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
123»   Varer pr. side   66 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Stor samling knive (51)
Stor samling knive med skæfter af plast, træ mm. Med brugsspor iform af tørrevner og skrammer. L. 15.2-25 cm (51)

Varenr: 6116899
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
15:47
'Madame la Comtesse Du Barry' Efter Augustin Pajou. Museums afstøbning i gips.
'Madame la Comtesse Du Barry' Efter Augustin Pajou (1730-1809). Museumskopi, afstøbning i gips. H. 72 B. 50 cm. På bagsiden "Portrait de madame la Comtesse du Bary. Par Pajou Sculp. du Roy professeur de son acad de pint e scul 1773" Sokkel med plakette "Musées Nationaux Moulage" på bagsiden. ...

Varenr: 6147284
DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
18:55
DKK 3.400
Politiskilt, reservepoliti
Politiskilt 1938-1943, reservepoliti nr.12911.

Varenr: 6147652
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
19:22
DKK 1.300
Rundt metalskilt Ø. 51 cm.

Varenr: 6012812
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
19:28
Tantalus af eg med tre karafler, 1900-tallet
Tantalus af massivt egetræ med tre karafler af glas, beslag af forsølvet metal. H. 36 cm. B/L. 37 cm. Nøgle medfølger. Alm. aldersrelateret brugspræg / patina.

Varenr: 6147324
19:34
DKK 1.200
Svensk direktionshammer
Svensk direktionshammer af sortlakeret træ med montering af 830 sølv. Indgraveret 'Minnesgåve från F.C.P.F:s AVD. 16 till Eric Hägerstrand Ordförande 1924-1941'. Svenske sølvstempler, dat. mærke T8 for 1945. L. 27 cm. Vægt 102 g. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6142260
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
19:34
DKK 850
DOUBLE DICE spillemaskine
Double Dice HIGH ROLLER spillemaskine med møntindkast fra 50 øre til 20kr. H. 176 B. 64 D. 43 cm. Fremstår serviceret for 3 måneder side., og virkede ved indleveringen, flere nøgler medfølger. MÅ KUN OPSTILLES PRIVAT

Varenr: 6120210
DKK 5.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-01-2022
19:36
DKK 3.200
Samling billedrammer
Flyttekasse med samling blandede billedrammer. Brugsslitage.

Varenr: 6147131
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
19:38
Camus, Four Roses, Tullamore Dew m.m. Samling reklame flasker, reklame glas m.m. (40+)
Camus, Four Roses, Tullamore Dew m.m. Samling reklame flasker, reklame glas m.m., bl.a. 1 stk. hvid Limoges Haviland Camus Napoléon Cognac La Grande Marque flaske m/ prop no 4310 H. 23 cm, 1 stk. grøn Limoges Castel Camus Napoléon Cognac flaske m/ prop (kork knækket) no 0837 H. 23 cm, 1 stk. blå...

Varenr: 6139879
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
19:41
Georg Jensen. Tolv piber(12)
Georg Jensen. Tolv piber. Fremstår med brugsspor. Kasse medfølger.(12)

Varenr: 6146751
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
19:45
DKK 1.300
Italiensk figur af sølv i form af engelsk officer fra de kongelige irske husarer, 20. årh.
Italiensk figur fremstillende engelsk officer fra de kongelige irske husarer i anno 1830, udført i sølv med emalje. H. 15 cm. Vægt 313 g. Fremstår med enkelte emaljeafslag.

Varenr: 6138286
DKK 2.800 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
19:45
Samling piber (20+3)
Samling på tyve blandede piber. Fremstår med brugsspor. der medfølger tre læderstropper med ophæng.(20+3)

Varenr: 6149365
19:47
DKK 1.200
4 små rammer, 20 årh (4)
4 små rammer med ovale felter, 20 årh. Rammer med ben. Ca. 14 x 12 cm. Alders- og brugsspor, f.eks. har benplader slået sig visse steder, samt enkelte små afslag. (4)

Varenr: 6143719
19:50
Montblanc 'Meisterstück LeGrand'. Fyldepen med spids af 14 kt. guld
Montblanc 'Meisterstück LeGrand'. Fyldepen med spids af 14 kt. guld, L. 14 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.

Varenr: 6108597
19:53
Tolv håndskårne piber(12)
Tolv håndskårne piber, ikke mærkede. Fremstår med brugsspor,(12)

Varenr: 6146750
19:55
Seks fustager af engelsk fajance, 1900-tallet (6)
Seks fustager af engelsk fajance mrk. Doulton Lambeth. H. 33 cm. Ø 21 cm. Fire korkpropper mangler. (6)

Varenr: 6146989
DKK 2.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-01-2022
20:01
DKK 450
Italiensk figur af sølv i form af engelsk granaderofficer, 20. årh.
Italiensk figur fremstillende engelsk granaderofficer i anno 1821, udført i sølv med emalje. H. 15 cm. Vægt 286 g. Fremstår med spredte små emaljeafslag.

Varenr: 6138282
DKK 2.600 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
20:01
Montegrappa 'Extra 1930' fyldepen med detaljer af sterlingsølv og 18 kt. guld
Montegrappa 'Extra 1930' fyldepen af skildpaddefarvet celluloid med monteringer på hætte og pen af sterlingsølv, pennehovedet med detaljer af 18 kt. guld. L. 13,5 cm. Medfølges af æske i træ indeholdende blækflaske og pudseklud (til sølvdelene). Fremstår med lette brugsspor, spredte slidmærker på...

Varenr: 6139466
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
20:02
DKK 5.200
Danmarks oldtid. Skafthuløkse af bjergart
Skafthuløkse af mørk bjergart med glimmerkorn, L. 14,5 cm, H. 6,5 cm. Antageligt fundet ved markarbejde på Løgismose på Fyn.

Varenr: 6142846
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
20:07
Danmarks oldtid. Stor grønstensøkse, yngre stenalder
Svær tyndnakket økse af grønsten, Tragtbægerkultur. L. 22,5 cm, B. 9 cm, tykkelse 5,7 cm. Fundet ved Fønsskov, tæt ved Tybrind Vig på Fyn.

Varenr: 6142842
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
20:09
Dupont 'Olympio' fyldepen af sterlingsølv med spids af 14 kt. guld
Dupont 'Olympio' fyldepen af sterlingsølv med linjemønster, pennehoved af 14 kt. guld. L. 13,5 cm. Original æske medfølger. Fremstår med alm. brugsspor.

Varenr: 6138283
20:15
Samling piber med diverse tilbehør. (18)
Samling 12 brugte piber bla. a. Butz Choquin, Søren, BBB, White star, Goodwill, Jensen mm. med tilbehør, 4 pibeholder samt to piberenser. Alt med brugsspor. (18)

Varenr: 6148095
20:27
DKK 500
Kuffert af kraftigt læder, stemplet Muus
Kuffert / rejsekuffert af kraftigt læder, stemplet/præget med sorte bogstaver 'Muus', Beslag og låse af forniklet metal. Indvendigt med remme og under låget en lomme. Kraftige brugs- og alderspræg; herunder sprækket læder. 62 x42 x 17 cm.

Varenr: 6143052
20:50
Parker 'Duofold International'. Fyldepen med spids af 18 kt. guld
Parker 'Duofold International'. Fyldepen med spids af 18 kt. guld, L. 13 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.

Varenr: 6108605
20:53
H. C. Andersen. Samling uroer (5)
H. C. Andersen. Samling uroer i form af nogle af hans eventyr bl.a. Svinedrengen, Fyrtøjet, Hyrdinden og skorstensfejeren, Kejserens nye klæder & Den standhaftige tinsoldat, papir m.m. Enkelte brugsspor. (5)

Varenr: 6144620
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2022
14:07
Peter Blake, 'Babe Rainbow'. Serietryk på metal
Peter Blake (f. 1932). 'Babe Rainbow', serietryk på metal, 1967. Sign. nederst til højre, samt med beskrivelse på bagsiden. Edition Dodo Design, London - 1968. 44 x 67 cm. Fremstår med buler, skævhed samt ridser og mærker.

Varenr: 6147287
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-01-2022
16:33
To antikke blyindfattde hinterglass malede portrætter (2)
To antikke blyindfattde hinterglass malede portrætter af Holberg og en unavngiven bibelsk person, Antagelig 1800-tallet. Mål H. 41. B. 35 cm. (2).

Varenr: 6144761
DKK 3.200 DK, Aalborg, Nibevej 25-01-2022
17:34
DKK 1.300
Rubie's Costume Company Darth Vader Supreme edition kostume
Rubie's Costume Company. Darth Vader Supreme edition kostume (onesize: 170-210 cm.) Fremstillet 2005. Fullsize mannequin medfølger. Fremstår med brugsspor i form af krakeleret lakarbejde.

Varenr: 6144750
DKK 12.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-01-2022
18:34
DKK 5.000
Samling replika ringe
Samling replika ringe forestillende jordfund. Fremstår med patinering. Holdere medfølger.

Varenr: 6148272
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2022
19:06
Bamsekran
Bamsekran med gammelt møntinkast. H. 94,B. 62,D. 125 cm. Fremstår med brugsspor, indvendigt glas med revne. Lys tænder ved test. Kranens funktionalitet ej testet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.

Varenr: 6146221
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2022
19:08
123»