Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bett / Doppelt-/ Bettgestell
Bett / Doppelt-/ Bettgestell. Konstruktion aus Holz. Maße: ca. 200 x 200 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Im ausgebauten Zustand.
Varenr: 5260022
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-03-2019
12:23:18
DKK 298
Auping elevationsbunde med el-motorer (2)
Auping elevationsbunde. Stedvise brugsspor, herunder ridser. El-motor betegnet Dewert, Baujahr 98. 196 x 89 cm. (2)
Varenr: 5281158

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
13:26:00
Luka Design, to enkeltsenge med Latex puder
Luka Design, Kingsize seng, bestående af to enkeltsenge med latex puder. Sengene måler 90x200cm. Topmadrasser med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrastype: Fast Madrasserne er begge med 448 stk. 18 cm. høje pocket fjedre inddelt i zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61...
Varenr: 5153887

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
15:32:56
DKK 4.200
Auping, enkelt elevationsseng
Auping, enkelt elevationsseng, model Royal M4. Sengebund med 4 motorer, Cresto madras, hårdheden er soft. Udstillingsmodel, fremstår med minimale brugsspor, har aldrig været sovet i. Der medfølger en strømforsyning, denne har dog løs forbindelse, så ny må påregnes og den kan stadigt købes i ...
Varenr: 5280540

DKK 15.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
19:30:00
Dansk møbelproducent. Daybed / briks. Teak
Dansk møbelproducent. Daybed / briks med runde tilspidsede ben af bøg med messingsko, betrukket med møbelstof. L. 185 cm, H. 40 cm. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varenr: 5282743
DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 27-03-2019
20:03:00
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Liggehøjde 61 cm. Sengen ...
Varenr: 4889037

DKK 6.400 DK, Odense, Kratholmvej 28-03-2019
19:00:00
DKK 3.200
Børge Mogensen & Grete Meyer. 'Boligens Byggeskabe', skab af oregon pine med indbygget seng
Børge Mogensen & Grete Meyer. 'Boligens Byggeskabe'. Skabssektion med indbygget nedklappelig seng. Ramme af oregonepine og sider sprøjtlakeret med grå dyrolit. H. 208, B. 103, D. 34 cm. Fremstår med brugsspor; nogle ridser og mærker mm.
Varenr: 5276137
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
19:48:00
FDB barne udtræksseng
FDB barne udtræksseng af lakeret bøgetræ. 1900-tallet. H. 42 cm. L 99 - 170 cm. B. 63 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser, mærker og skruehuller.
Varenr: 5283197
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-03-2019
19:52:00
Daybed af stål og anilin læder
Daybed med krydsbensstel stel af stål, udspændt med gjorde af kernelæder, dybthæftet madras betrukket med cognacfarvet anilin læder. H. 40 L. 190 B. 90 cm. Nybetrukket samt monteret med nye gjorde hos professionel møbelpolstrer.
Varenr: 5279101
DKK 25.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
19:58:00
DKK 17.500
Antik seng af bemalet træ
Antik seng af bemalet træ H. 105 cm L. 170 cm. B. 86 cm. Madras mål: 170x80 cm. Fremstår med afskalninger, ridser og mærker.
Varenr: 5252083
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2019
14:25:00
Varenr: 5153882

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2019
18:21:00
Varenr: 5153883

19:05:00
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. ...
Varenr: 4903493

DKK 6.400 DK, Kolding, Trianglen 29-03-2019
19:30:00
DKK 3.200
Luka Design dobbeltseng, 180x200cm. med 2 stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med to stk. Latex puder. Topmadras med 5 cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen udleveres i 2 kolli 1 kolli madras - ...
Varenr: 4825848

DKK 6.400 DK, Helsingør, Støberivej 29-03-2019
20:05:00
DKK 3.200
Varenr: 5153886

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2019
12:53:00
H. J. Wegner. Lille dobbeltseng, egetræ
H. J. Wegner. Seng fineret med egetræ, sengegavl med sjeneflet, runde tilspidsede ben. 1960'erne. Fremstillet hos Getama. 206 x 120 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5282712
DKK 2.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-03-2019
14:11:44
Hans J. Wegner. Daybed/briks GE-258 af teaktræ
Hans J. Wegner. Daybed/briks GE-258 af teaktræ. Monteret på tilspidsede ben. B. 195, D. 86, Sh. 42 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, ridser og mærker.
Varenr: 5282963
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2019
15:00:00
Varenr: 5260502

18:41:40
Hästens. Citation elektrisk elevationsseng
Hästens Citation elektrisk elevationsseng bestående af boxmadras, topmadras samt fjernbetjening. På stel med hjul. Fremstår med få brugsspor, dog lille misfarvning på topmadras L. 210 B. 105 cm. Erhvervet 2002, dog kun brugt i 4 år, med 25 års garanti.
Varenr: 5256060
DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-03-2019
18:42:00
DKK 5.200
Hans J. Wegner. Halvanden mands daybed/briks, teak
Hans J. Wegner. halvanden mands daybed/briks med stel af fineret teaktræ, hyndesæt betrukket med uld. Underliggende skuffe med udtræk til. H. 69, D. 101, 143, B. 200 cm. Fremstillet hos Getama. Fremstår med aldersrelateret brugsspor og slitage samt enkelte finer afslag.
Varenr: 5287752
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2019
19:15:00
Luka Design, Contineltal 140 seng, uldstof
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng, polstret med sort Inari 100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop ...
Varenr: 5169717

DKK 7.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2019
19:20:00
DKK 3.400
Luka Design, Contineltal 180 seng, uldstof
Varenr: 5169638

DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2019
19:40:00
DKK 4.200
Varenr: 5153880

20:04:00
Varenr: 5153898

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2019
10:08:00
Bernh. Pedersen & Søn, Daybed i eg
Bernh. Pedersen & Søn, daybed no. 115 i massiv eg. Tapsamlet understel. L. 200, B. 70, H. 32 cm. udstillingsmodel. Fremstår med meget få brugsspor.
Varenr: 5288079
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2019
19:02:00
Dunlopillo. Elevationsseng med fjernbetjening (2)
Dunlopillo. Elevationsseng med fjernbetjening. Enkeltmandseng. Hvidlakeret meder. H. 57 cm. L. 200 cm. D. 90 cm. Fremstår med pletter samt brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5287130
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2019
19:40:00
Poul M. Volther, model H9 Daybed/Briks af bøg
Poul M. Volther. Daybed/briks af bøgetræ, model H9. Fremstillet for FDB møbler, mærke heraf. H. 21 cm 190 cm B. 80 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder på ender, uden madras og ben.
Varenr: 5287834
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2019
19:44:00
Varenr: 5153896

19:53:00
Varenr: 5153884

20:03:00
Daybed. 1960/70'erne
Dansk møbelproducent. Briks/daybed med runde ben af teaktræ. Løs ryghynde. 1960/70'erne. L. 184 B. 70 H. 39/77 cm. Fremstår med alm. brugsslitage.
Varenr: 5262232
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-03-2019
20:09:00
 1 2  >>