Vurdering
   Varer pr. side   13 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Deszine Talks. Daybed med koskind
Deszine Talks. Daybed polstret med knapsyet koskind, ben af børstet stål. H. 35, L. 178, D. 71 cm.

Varenr: 5866844

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
14:50
DKK 500
Hay, seng med ramme i kraftigt stål
Hay, seng med ramme i kraftigt industrielt look i stål, specielt fremstillet af HAY til CPH studio’s industriel inspireret hotel bygning i København. Samt boxmadras betrukket me sort møbelstof. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Sengeramme: B. 90 cm. 200 cm. H. ca. 30 cm. Fremstår usamlet, med ...

Varenr: 5727992
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2021
19:30
Børge Mogensen. Daybed af eg, model 4312
Børge Mogensen (1914-1972). Sovesofa/ Daybed med stel af massivt egetræ; bund med løse lameller; ryghynder samt madras betrukket med uldtekstil. H. 80, L. 200, B. 105 cm, sædehøjde ca. 40 cm. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 4312. Fremstår med slitage på tekstil.

Varenr: 5912099
DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-01-2021
21:00
DKK 4.800
Knapsyet briks
Knapsyet briks i tyrkis uldstof, runde tilspidsede ben af bøgetræ. H. 40, L. 185, B. 70 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varenr: 5907664
DKK 1.900 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2021
12:06
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Liggehøjde 61 cm. Sengen ...

Varenr: 5755826

DKK 6.400 DK, Odense, Kratholmvej 26-01-2021
19:00
DKK 500
Sengegavl. Model 'Peacock'.
Sengegavl. Model 'Peacock' af rattan. 160 x 180 x 4 cm. Fremstår med få brugsspor.

Varenr: 5915035
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2021
20:51
Sengegavl. Model 'Medina'
Sengegavl. Model 'Medina' farve mocca. 120 x 160 x 11 cm. Fremstår med få brugsspor.

Varenr: 5915045
20:52
DKK 700
Sigfred Omann. Par senge, teaktræ, 1960'erne (2)
Sigfred Omann. Par senge af fineret teaktræ, fodgavl indlagt med hessian. H. 77 L. 195 B. 95, indvendige mål ca. 85 x 190 cm. Fremstillet hos Ølholm Møbelfabrik. Fremstår med brugsspor, steder med mug på træ. (2)

Varenr: 5913668
DKK 1.500 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-01-2021
20:55
DKK 450
Hästens. Elevationsseng med madras samt topmadras
Hästens. Elevationsseng med madras samt topmadras, monteret med hjul. H. 60 L. 200 B. 105 cm. Fremstår med brugsspor samt større mærker på topmadras. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten

Varenr: 5916188
DKK 5.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 27-01-2021
19:21
DKK 3.200
Hay, daybed i stål og Hallingdal
Hay, Daybed med ramme i pulverlakeret stål, skummadras betrukket med sort/grå nistret Hallingdal uld. Designet af Leif Jørgensen i 1987. B. 90 cm. 200 cm. H. 30 cm. Fremstår usamlet, med alm. brugsspor. Modelfoto, der kan derfor forekomme variationer i brugsspor.

Varenr: 5862991

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-01-2021
Luka Design, to enkeltsenge med Latex puder
Luka Design, Kingsize seng, bestående af to enkeltsenge med latex puder. Sengene måler 90x200cm. Topmadrasser med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrasserne er begge med 448 stk. 18 cm. høje pocket fjedre inddelt i zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen ...

Varenr: 5894995

DKK 6.400 DK, Herlev, Dynamovej 28-01-2021
11:40
DKK 4.400
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm. Modelfoto.

Varenr: 5905931

DKK 6.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-01-2021
19:32
DKK 450
Luka Design, Kingsize Continental 180 dobbeltseng med gavl, model Regina
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med stengrå kunstlæder. Topmadras medfølger ikke! Lidt om selve konstruktionen af sengen. Springmadras (20 cm): 2 stk. vendbar springmadrasser med 7 komfortzoner, 260 fjedre pr. kvm., 1,8 mm tyk fjedertråd. ...

Varenr: 5554645

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-01-2021
20:30
DKK 450