Vurdering
   Varer pr. side   24 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hästens. Et par senge (2 + 1)
Hästens. Et par senge, monteret med ben af massiv birk. H. 50, L. 200, B. 90 cm. Stemplet 'Medium' under bund. Medfølgende topmadras, 180 x 200 cm. Fremstår med brugsspor. (2 + 1)

Varenr: 5600177
DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 07-04-2020
08:30
DKK 12.500
Hay Loop, to sengerammer, med 2 Jensen Madrasser
Hay. Loop Bed, 2 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. Fremstår med brugsspor. Usamlet. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme.

Varenr: 5634651
DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
14:30
Hay. Loop Bed, 2 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. Fremstår med brugsspor. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme.

Varenr: 5634654
14:33
Hay Loop, sengeramme med Jensen Madras
Hay. Loop Bed, 1 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil en Jensen madras. Fremstår med brugsspor. Usamlet. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme.

Varenr: 5634655
DKK 1.400 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
14:34
Hay. Loop Bed, 2 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. Fremstår med brugsspor. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme. Sengerammer kan forekomme at være adskilt.

Varenr: 5627667
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
14:38
Hay. Loop Bed, 1 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil en Jensen madras. Fremstår med brugsspor. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme.Sengerammer kan forekomme at være adskilt.

Varenr: 5634504
DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
19:40
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl samt sideborde, model Regina
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med stengrå kunstlæder. Lidt om selve konstruktionen af sengen. Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig ...

Varenr: 5542658

DKK 12.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
DKK 1.700
Luka Design, Kingsize Continental 180 dobbeltseng med gavl, model Regina

Varenr: 5554646

DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
20:15
DKK 900
Elevationsseng mærket Rokado, Festival
Elevationsseng mærket Rokado, Festival. Indvendige mål: 190 x 86 cm. Lettere brugsspor.

Varenr: 5630976
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
20:43
Par senge af Oregon pine (2)
Par senge af oregon pine. L. 205 B. 102 H. 69 cm. Fremstår med alm. brugsslitage. Sengebunde medfølger ikke. (2)

Varenr: 5629173
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
20:46
DKK 450
Daybed, eg og læder
Daybed med krydsbensstel stel af massiv egetræ, udspændt med gjorde af kanvas, løs dybthæftet madras betrukket med anilin læder. H. 40 L. 190 B. 80 cm.

Varenr: 5628614

DKK 13.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
20:59
DKK 7.400

Varenr: 5602909
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-04-2020
16:20
Doppelbett mit Matratze, neu.
Doppelbett bestehend aus zwei separaten Boxspringbetten (Maße ca. 90 x 200 cm) und zwei Kopfteile. Mit Matratze und Matratzenauflage bei. Der Kopfteil aus Hartholz und festen, gewebten Wollstoff in grau. Neuwertig.

Varenr: 5635912

DKK 1.118 DE, Hamburg, Große Elbstraße 08-04-2020
19:15
DKK 372
Kinderbett, Holz
Kinderbett, Holz. Kinderbett aus Holz, mit vertikalen Streben, unterseitig mit Kufen versehen, mit einer lose aufliegenden Matratze, H.72cm, L.95cm, B.50cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell starker Holzabrieb, sowie Kratzer und Bestoßungen.

Varenr: 5602705
DKK 1.862 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 08-04-2020
21:59
DKK 298
Luka Design, to enkeltsenge med Latex puder
Luka Design, Kingsize seng, bestående af to enkeltsenge med latex puder. Sengene måler 90x200cm. Topmadrasser med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrasserne er begge med 448 stk. 18 cm. høje pocket fjedre inddelt i zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen ...

Varenr: 5483134

DKK 6.400 DK, Herlev, Dynamovej 09-04-2020
19:44
DKK 450

Varenr: 5629149
DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 10-04-2020
18:35
Hans J. Wegner. Par indbygningssenge / reolmodul model RY-100 (2)
Hans J. Wegner. Par indbygningssenge af fineret teaktræ, front med to nedfældige senge, 1960'erne. Fremstillet hos Ry Møbler. H. 206 B. 180 cm, D. 36 cm., udslået D. 210 cm. . MANGLER MÅL

Varenr: 5620392
DKK 15.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-04-2020
19:14
DKK 8.200
Hans J. Wegner. Fritstående reolsystem, model RY-100
Hans J Wegner. Fritstående reolsystem af fineret teak. bestående af 3 skabsmoduler med skydelåger, skabsmodul med nedfaldsklap og lampe, hylder m.v. Fremstillet af Ry Møbler, modle RY-100 Usamlet, Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5620387
DKK 8.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-04-2020
19:16
DKK 4.200
Luka Design, Kingsize Continental 180 dobbeltseng med gavl samt sideborde, model Regina
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl samt sideborde, model Regina, polstret med sort Inara 100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen. Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat ...

Varenr: 5554694

DKK 12.000 DK, Odense, Kratholmvej 10-04-2020
Luka Design, 140cm. Continental dobbeltseng med gavl, model Regina
Luka Design, 140cm. Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med sort Inari100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen. Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en ...

Varenr: 5554661

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 10-04-2020
20:15
Dansk møbelproducent. Et par brikse / daybeds, 1950'erne
Dansk møbelproducent. Et par brikse / daybeds med ramme i massivt fyrretræ. L. 200 cm. 1950'erne. (2)

Varenr: 5632296
DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 11-04-2020
14:39
Luka Design, Contineltal DB140 seng, uldstof
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng, polstret med sort Inari 100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop ...

Varenr: 5616868

DKK 7.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-04-2020
20:15
Luka Design, Continental 140 dobbeltseng med gavl, model Regina
Luka Design, 140cm. Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med stengrå kunstlæder. Lidt om selve konstruktionen af sengen. Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig ...

Varenr: 5367568

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-04-2020
20:30
DKK 4.400
Doppelbett mit Matratzen und Matratzenschoner, Neu.
Doppelbett bestehend aus zwei separaten Boxspringbetten (Maße ca. 90 x 200 cm) und zwei Kopfteile. Mit Matratze und Matratzenauflage bei. Der Kopfteil aus Hartholz und festen, gewebten Wollstoff in grau. Neuwertig. Es werden eine grössere Menge von diesen Betten versteigert.

Varenr: 5637255

DKK 1.118 DE, Hamburg, Große Elbstraße 11-04-2020
20:31
DKK 298