Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hay Loop, 2 sengerammer med Jensen Madrasser, 2 sideborde model Metro, sengetæppe samt 2 puder,
Hay. Loop Bed, 2 sengerammer i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. samt Peter Johanson / Hay et par sideborde/skamler model "Metro" af sort lakret stål. H. 41 cm. B. 36 cm. D. 29 cm. Hay. May Bed Cover....
Varenr: 5418773
DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
14:56:00
To Hästens senge. Boxmadrasser, 210 x 90 (2)
To Hästens senge. Boxmadrasser med runde, ben af bøg. H. 54, L. 210, B. 90 cm. Fremstår med brugsslitage, pletter og snavs. (2)
Varenr: 5440005
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
15:46:00
DKK 1.300
Viggo Einfeldt. Juno barneseng
Viggo Einfeldt. Junoseng eller 'Lilleper seng' af rødlakeret træ, aftagelige tremmesider. Mål ca. B. 70 cm, L. 108 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, senere bemaling og afskalninger.
Varenr: 5437117
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
19:25:32
Luka Design dobbeltseng, 180x200cm. med 2 stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med to stk. Latex puder. Topmadras med 5 cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen udleveres i 2 kolli 1 kolli madras - ...
Varenr: 5426943

DKK 6.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
19:30:00
DKK 3.200
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl samt sideborde, model Regina
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med stengrå skai. Lidt om selve konstruktionen af sengen: Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig ...
Varenr: 5399535

DKK 12.000 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
13:45:00
Hay Loop, sengeramme med Jensen Madras
Hay. Loop Bed, 1 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil en Jensen madras. Fremstår med brugsspor. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme.Sengerammer kan forekomme at være adskilt. Vedrørende ...
Varenr: 5356774
DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
13:51:00
Luka Design, Continental 140 dobbeltseng med gavl, model Regina
Luka Design, 140cm. Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med sort Inari100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen: Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig...
Varenr: 5442661

DKK 9.000 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
14:13:22
DKK 4.200
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med sort Inari 100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen: Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en ...
Varenr: 5393842

14:20:00
DKK 3.200
Varenr: 5426462
DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
14:41:00
Hay Loop, Dobbelt-sengeramme med Jensen Madrasser, 2 sideborde model Metro, May sengetæppe, 2 Left/Rigth lamper
Hay. Loop Bed, Dobbelt sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 180 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. samt Peter Johanson / Hay et par sideborde/skamler model "Metro" af sort lakret stål. H. 41 cm. B. 36 cm. D. 29 cm. Hay May Bed ...
Varenr: 5435784
18:39:00
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Liggehøjde 61 cm. Sengen ...
Varenr: 4889049

DKK 6.400 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
19:00:00
DKK 3.400
Auping. Sengeramme, dobbeltseng
Auping. Dobbeltseng med stel fineret med kirsebærtræ, Mål: 220 x 146 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser.
Varenr: 5355126
DKK 1.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 22-09-2019
20:25:00
Varenr: 5412068
DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2019
12:07:00
Boksmadras, 90 x 200 cm.
Boksmadras, 90 x 200 cm. Fremstår med få brugsspor.
Varenr: 5434487

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-09-2019
18:50:00
Hästens enkeltmands seng
Hästens enkeltmands seng, L. 200 cm. D. ca. 103 cm. Top madras medfølger. Runde ben af bøgetræ. Fremstår med ridser og mærker på ben, samt små pletter på hynde.
Varenr: 5438383
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2019
19:04:00
Daybed, eg og læder
Daybed med krydsbensstel stel af massiv egetræ, udspændt med gjorde af kanvas, løs dybthæftet madras betrukket med anilin læder. H. 40 L. 190 B. 80 cm.
Varenr: 5435897

DKK 22.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-09-2019
19:09:00
Soveværelsesmøblement fra Hay, 2 senge, med 2 Jensen madrasser, 2 sengeborde og et sengetæppe
Hay. Loop Bed, 2 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. samt Hay May Bed Cover. sengetæppe af 100% uld. Design by Anne Heinsvig. Mål: 240x225 cm. Peter Johanson / Hay et par sideborde/skamler ...
Varenr: 5433572
DKK 3.200 DK, Kolding, Trianglen 23-09-2019
19:54:00
Luka Design, Contineltal 180 seng, uldstof
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng, polstret med sort Inari 100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop ...
Varenr: 5169639

DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2019
20:00:00
Bett / Einzelbett / Bettgestell, Messing und Stahl, Jugendstil
Bett / Einzelbett / Bettgestell, Messing und Stahl, Jugendstil. Vierbeinige Konstruktion mit floral dekoriertem Kopf- und Fußteil aus schwarz lackiertem Stahl und Messing, H.143cm, L.210cm, B.87cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, Kratzer, partiell Farbabrieb, Oxidationsspuren, kleinere ...
Varenr: 5431402
DKK 3.725 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-09-2019
20:26:00
DKK 298
Dansk møbelproducent. Daybed / briks af teak
Dansk møbelproducent. Daybed / briks af finéret teaktræ og fyrretræ, runde, tilspidsede ben. H. 30,5 cm, L.192,5 cm, B. 87,5 cm. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varenr: 5443447
DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-09-2019
20:57:00
DKK 450
Bett / Kinderbett / Einzelbett, Massivholz
Bett / Kinderbett / Einzelbett, Massivholz. Bett auf vier Beinen mit einem abgerundeten Fußteil und Metallbeschlägen, H.94cm, L.146cm, B.73cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, lockere Metallbeschläge, sowie partielle Rostspuren am Metall, vereinzelt Kratzer und Bestoßungen.
Varenr: 5431396
DKK 1.118 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-09-2019
20:58:00
DKK 335
Auping elevationsseng
Auping elevationsseng med madras og medfølgende fjernbetjening. H. 50 cm. B. 190 cm. D. 140 cm. Sengens elektronik fungere ved test men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med mindre brugsspor.
Varenr: 5437232
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2019
14:53:00
Større samling senge / sengedele i teak, eg og bøg (54)
Samling på 10 par sengegavle, bestående af: 2 par af massiv lys bøg og mørk bøgefiner. 4 par af massiv og fineret teak. 2 par massiv eg og fineret teak, messingsamlinger og tilspidsede ben. 1 par i massiv og fineret teak med tilspidsede ben. 1 par i massiv og fineret eg og teak. 1 par i ...
Varenr: 5438191
20:07:00
Varenr: 5437451

DKK 9.000 DK, Kolding, Trianglen 24-09-2019
21:08:00
DKK 500
Betten mit Gestell, Matraze und Lattenrost, Schweden (6)
Betten mit Gestell, Matraze und Lattenrost, Gestell aus Holz mit je sechs Rollen, metallenes Lattenrost, 'Hard helse' Matrazen, H.40 cm, B.198,5 cm, T.85 cm, altersgemäße Gebrauchs-und Reibespuren, partiell bestoßen. (6)
Varenr: 5394358
DKK 2.980 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-09-2019
21:54:00
DKK 298
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. ...
Varenr: 5373320

DKK 6.400 DK, Kolding, Trianglen 25-09-2019
14:00:00
DKK 3.200
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm.
Varenr: 5202851

DKK 6.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-09-2019
15:13:00
DKK 850
Hans J Wegner, daybed model GE-258, i eg.
Hans J. Wegner. Briks / daybed / sovesofa med stel af fineret egetræ, fremstillet hos Getama, model GE-258. Betrukket med uldstof. L. 195 cm. Fremstår med brugsspor og ridser på vanger.
Varenr: 5444010
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2019
15:15:00
Ørum Møbelfabrik. Dobbeltsenge af teak (2)
Ørum Møbelfabrik. Dobbeltsenge af teak med dekoration af flet. bestående af to enkeltsenge.H.76, L.195, B. 180 cm. Ca. 1960. Madrasmål 85 x 190 cm. med brugsspor, to originale sengebunde medfølger. (2)
Varenr: 5444171
DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 25-09-2019
19:14:00
Seng/Daybed.
Seng/Daybed med tilspidsede ben af teak, betrukket med blåt stof. L. 190, B. 71, H. 43 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5438061

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2019
19:15:00
 1 2  >>