Vurdering
   Varer pr. side   18 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm. Modelfoto.

Varenr: 5930480

DKK 6.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-06-2021
19:44
Hans J. Wegner for Getama. Seng med gavl af flet.
Hans J. Wegner 1914-2007. Seng udført i teak med flettet gavl. Fremstillet hos Getama. H. 72 L. 200 cm. B. 90 cm. Fremstår med brugsspor, flet gået op i den ene side.

Varenr: 6045759
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
20:08
Tempur elevationsseng med Tempur-madras
Elevationsseng med Tempur-madras. Stel af træ, ben af grå plast L. 200. B. 90. H. 60. udstillingsmodel. Fjernbetjening mangler

Varenr: 5995460
DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-06-2021
12:44
Bruno Mathsson. Sengestel model Ulla
Bruno Mathsson. Sengestel af forkromet stål - model Ulla. Mål: 220 x 160 cm. Ifølge oplysninger kan sengestellet dateres til 1974. Fremstår med få brugsspor.

Varenr: 6044978
DKK 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-06-2021
20:11
Ubekendt Dansk møbelarkitekt. Seng af fineret teak
Ubekendt Dansk møbelarkitekt. Seng af fineret teak madrasmål 85x180 cm. 1960'erne. Fremstår med aldersvarende brugsspor.

Varenr: 6026354
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-06-2021
18:55
Innovation. Sovesofa
Innovation. Sovesofa betrukket med mørkeblå møbelstof i ramme af sortlakeret træ. Sidegavle og skruer til disse medfølger. Sengemål 160 x 200 cm. SH. 44, B. 160 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte skjolder, en løs rundskive.

Varenr: 6046099
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-06-2021
17:34
Luka Design, Kingsize Continental 180 dobbeltseng med gavl samt sideborde, model Regina
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med stengrå kunstlæder. Lidt om selve konstruktionen af sengen. Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig ...

Varenr: 5960909

DKK 12.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2021
19:00
Luka Design, Contineltal 140 seng
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng, polstret med stengrå kunstlæder. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop ...

Varenr: 5960877

DKK 7.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2021
19:10
Luka Design, Contineltal 180 seng
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng, polstret med sengrå kunstlæder. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop ...

Varenr: 5960867

DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2021
19:20
Luka Design, Continental 140 dobbeltseng med gavl, model Regina
Luka Design, 140cm. Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med sort Inari100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen. Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en ...

Varenr: 5960925

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2021
19:30
Dansk møbelarkitekt. Dobbeltseng/Kingsize i ask (6)
Dansk møbelarkitekt. Dobbeltseng/Kingsize i massivt ask bestående af: to sengebunde og to rammer. Indvendigt mål samlet 199 x 200 cm. To skabe indrettet med rum og udtrækshylde. Samlet mål l. 239 x 207 cm. Fremstår med brugsspor og mærker. Beslag og skruer af messing medfølger. (6)

Varenr: 6046408
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2021
19:30
Luka Design, Kingsize Continental 180 dobbeltseng med gavl, model Regina

Varenr: 5960753

DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2021
19:40
DKK 1.200
Luka Design, Continental 180 dobbeltseng med gavl, model Regina
Luka Design, Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med stengrå kunstlæder. Topmadras medfølger ikke! Lidt om selve konstruktionen af sengen. Springmadras (20 cm): 2 stk. vendbar springmadrasser med 7 komfortzoner, 260 fjedre pr. kvm., 1,8 mm tyk fjedertråd. Springmadrassen ...

Varenr: 5554645

Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med sort Inari100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen. Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en ...

Varenr: 5960771

DKK 2.800
Auping. Vivo springmadras, Essential ramme
Auping. Vivo springmadras (blød) i hvid (Pure White) Essential høj sengeramme, monteret med Essential gavl polstret med Heaven 101 Ivory og Essential sengebord. Madrasmål 80 x 200 cm. Hertil Auping Prestige Latex hovedpude 40 x 60 cm. Erhvervet 2020. Fremstår med få brugsspor.

Varenr: 6046098
DKK 5.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-06-2021
21:20
Dansk møbelproducent. Daybed / briks. 1960'erne
Dansk møbelproducent. Daybed / briks med ben af bøgetræ betrukket med knapsyet rødt møbelstof. H. 40 L. 188 B. 74 cm. 1960'erne. Fremstår med brugsspor, falmet, mærker og skjolder på stof.

Varenr: 6042061
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 27-06-2021
14:32
Par tremmesenge af teaktræ (2)
Par tremmesenge af fineret teaktræ. Ene med elevationsbund, ej testet. Mål: H. 75 cm. B. 220 cm. D. 89,5 cm. Madras mål: 200 x 85 cm. Fremstår med mærker, ridser på ben samt brugsspor. (2)

Varenr: 6038608
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 27-06-2021
19:46
Ole Gjerløv Knudsen, Savbriks af bøg
Ole Gjerløv-Knudsen, Savbriks med stel af bøgetræ udspændt med kanvas. H.33 x 200 x 76 cm. Formgivet i 1966. Værkstedsmodel fra Interna. Litt: Frederik Sieck: Dansk møbelkunst s. 91. Fremstår med brugspor /opbevaringsspor, skjolder på kanvas. Se også varenummer 6046477.

Varenr: 6046476
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-06-2021
20:21