Vurdering
12345...11»   Varer pr. side   308 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Coph Furniture. Fritstående lav skænk af lakeret teak
Coph Furniture. Fritstående lav skænk af fineret og lakeret Teak. Front med hvidlakerede skydelåger samt skuffer lakerede i farver. Ben af krom metal. Formgivet af Søren Stage, fremstillet i Danmark. Mål, H: 54,5 cm. B. 180 cm. D. 31 cm.

Varenr: 6121615

DKK 9.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
09:20
DKK 7.000

Varenr: 6121611

09:36
DKK 7.000
Collect Furniture VinkL hylde - Naturolieret eg (højre)
Collect Furniture

 DKK 1.295,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Varenr: 6121616

09:37
DKK 7.000
Skænk af laseret ask.
Skænk af fineret laseret ask med stel af sortlakeret stål. Front med glashylde og to låger bag hvilke hylder. H. 80 cm. B. 150 cm. D. 40 cm. Fremstår ubrugt i originalemballage. Modelfoto.

Varenr: 6112531
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
10:09
Barskab og reol i palisander (2)
Barskab af fineret og massivt palisander, med spejl, runde tilspidsede ben og en skuffe foroven. H. 109 cm. B. 60 cm. D. 30 cm/75 cm. Reol af palisander, med to hylder, runde tilspidsede ben. H. 99 cm. B. 60 cm. D. 30 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6115083
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
10:43
Skænk og kommode i teak (2)
Skænk og kommode i teak. Skænken har skydelåger og kommoden to skuffer. Skænken måler H. 75 cm. B. 80 cm. D. 40,5 cm. Kommoden måler: H. 59 cm B. 80 cm. D. 40,5 cm. Fremstår med brugsspor. Kommoden fremstår med hak i underpladen. (2)

Varenr: 6115154
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
10:53
Andersen og Bohm spillekabinet
Spillekabinet i teak med opklappelig topplade, herunder skydebakke belagt med grøn filt, underliggende hylde og runde tilspidsede ben med sko af messing. H. 55 cm. B. 73,5 cm. D. 42 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6115119
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
11:38
Væghængt vitrineskab. Delvist massivt rød eg.
Væghængt vitrineskab, udført i delvist massivt rød eg. Profileret top. Greb af patineret messing. To låger hvor bag glashylder. Ophængsliste medfølger. H. 60 cm. B. 100 cm. D. 28 cm.

Varenr: 5527491

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
11:52
Poul Henningsen PH Den Lille Kommode - sort egetræ
PH Furniture

 DKK 17.900,00
NYHED LAURITZshop

Vitrineskab af sortlakeret jern,
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Indvendig hvidlakeret. Profileret top Greb af sortlakeret jern. Låge hvor bag hylder. H. 205 cm. B. 55 cm. D. 36 cm. Vægbeslag medfølger. Udstillingsmodel

Varenr: 6120989

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
12:00
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. To hylder samt to låger hvor bag hylder. H. 152 cm. B. 80 cm. D. 40 cm. Vægbeslag med følger. Udstillingsmodel

Varenr: 6121006

12:00
Vitrineskab af sortlakeret jern.
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. Fire låger hvor bag hylder. H. 102 cm. B. 160 cm. D. 40 cm. Udstillingsmodel

Varenr: 6120976

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
12:00
Vitrineskab af sortlakeret jern, industrielt design
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. To låger hvor bag hylder. Industrielt design. H. 157 cm. B. 83 cm. D. 40 cm. Udstillingsmodel

Varenr: 6127057

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
12:14
Vitrineskab af sortlakeret børstet jern, industrielt design
Vitrineskab udført i sortlakeret børstet jern. Greb af sortlakeret jern. Front med fem låger. Industrielt design. H. 204 cm. B. 44 cm. D. 44 cm. Udstillingsmodel

Varenr: 6127075

12:16
Vitrineskab udført i sortlakeret børstet jern. Greb af sortlakeret jern. To skydelåger og to låger hvor bag hylder. Industrielt design. H. 197 cm. B. 71 cm. D. 43 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 6127093

12:20
Høj skænk af laseret ask
Høj skænk af fineret laseret ask med ben af sortlakeret stål. Front med glashylde og låge bag hvilken hylde. H. 100 cm. B. 110 cm. D. 40 cm. Ubrugt i original emballage.

Varenr: 6112959
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
12:22
DKK 500
Høj skænk af laseret ask
Høj skænk af fineret laseret ask med ben af sortlakeret stål. Front med glashylde og låge bag hvilken hylde. H. 100 cm. B. 110 cm. D. 40 cm. Ubrugt i original emballage

Varenr: 6112958
12:27
DKK 500
Poul Henningsen PH Den Lille Kommode - mahogni/rød
PH Furniture

 DKK 22.900,00
NYHED LAURITZshop

Vitrineskab af sortlakeret jern
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. Matteret glas. 2 låger hvor bag hylder. H. 212 cm. B. 117 cm. D. 40 cm.

Varenr: 6108647

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
12:31
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. fire låger hvor bag hylder. Industrielt design. H. 160 cm. B. 80 cm. D. 40 cm. Udstillingsmodel

Varenr: 6127174

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
13:19
Hammel Møbelfabrik. Par Vitrineskabe. (2)
Hammel Møbelfabrik. Par vitrineskabe. Et af fineret egetræ og bøg , front med to vitrinelåger, hvor bag hylder af glas. H. 196 B. 250 D. 50/40 cm. Et af sort bemalet træ front vitrinelåger, hvor bag hylder af glas bund med låger i fineret bøg hvor bag hylder. H 190 cm. B 87 cm. D 42. Fremstår ...

Varenr: 6108641
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
13:31
P. Hvidt og O. Mølgaard-Nielsen, Reol/skabsmoduler af massiv mahogny (3)
P. Hvidt og O. Mølgaard-Nielsen Reol/skabsmoduler udført af massiv mahogny, samlinger med synlige sinker og forkromet greb, bestående af tre moduler. Skab, H. 83, B. 90, D. 31 cm. Reol H. 76, B. 90, D. 34 cm. Skuffemodul. H 38, B 90, D 47 cm. Fremstillet hos Søborg Møbler. Fremstår med kraftige ...

Varenr: 6021261
DKK 4.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
13:46
Lille kommode af teak.
Lille kommode af teak med to skuffer. B.60 cm. D.30 cm. H.43 cm.Fremstår med brugsspor, skrammer på top.

Varenr: 6077341
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
13:49
DKK 1.200
Skænk af laseret ask.

Varenr: 6112529
13:51
Vægskab af teaktræ
Vægskab af fineret teaktræ. Front med fire låger, to små skuffer samt hylder. Greb af messing. H. 75 cm. B. 125 cm. D. 33 cm. Fremstår med mindre malingrester på bagside samt mærker og brugsspor.

Varenr: 6042798
13:55
Hans J. Wegner for Ry møbler. Par reoler af fineret eg (2)
Hans J. Wegner for Ry møbler. Par reoler af fineret eg. Et modul med låger hvor bag hylder samt et med nedklappelig skriveplade hvor bag messinglampe, hylder og skuffe. B.100, H.110, D.33 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder og mærker, finerafslag, nedklap låge med defekt hængsel. (2)

Varenr: 5925753
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
14:21
Poul Henningsen PH Den Store Kommode - lys eg
PH Furniture

 DKK 32.900,00
NYHED LAURITZshop

Kurt Østervig, skænk af massiv eg, KP møbler
Kurt Østervig: Skænk af massiv eg, fremstillet hos KP Møbler. Front med to skydelåger, bag hvilke hylder og 4 filtbeklædte bestikbakker. H. 86 cm. L. 179 cm. B. 50,5 cm. Fremstår med brugsspor, top med ridser samt top med enkelte mærker.

Varenr: 6121245
DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
14:48
DKK 8.000
Kai Kristiansen. FM Væghængt reolsystem af palisander
Kai Kristiansen. FM Væghængt reolsystem af palisander bestående af hylder og 2 vanger samt et skabsmodul med løftbar topplade samt par låger bag hvilke hylde og rum. H. 50 B. 86 D. 45 cm. Fremstillet hos Feltballe møbelfabrik, 1960'erne. Vangere H. 200 cm. Hylder B. 86 D. 18/24 cm. Fremstår...

Varenr: 6009287
DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
14:54
DKK 3.600
Skænk af hvid bemalet træ.
Skænk. Udført i hvidbemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. Fire glaslåger med lås, hvor bag hylde. Nøgler medfølger. H. 90 B. 220 cm. D. 45 cm. Modelfoto. Minimale brugsspor.

Varenr: 6112591
15:07
DKK 1.200
To vitrineskabe af sortlakeret jern. (2)
To vitrineskabe udført i sortlakeret jern, Greb af sortlakeret jern. To sprossede låger hvor bag hylder. Kan også bruges som væghængt. H. 73 cm. B. 67 cm. D. 25 cm. Udstillingsmodel. (2)

Varenr: 6127363

15:14

Varenr: 6127370

15:14
Vitrineskab udført i sortlakeret jern, Greb af sortlakeret jern. To låger hvor bag hylder. H. 176 cm. B. 80 cm. D. 40 cm. Udstillingsmodel

Varenr: 6127405

15:24
12345...11»