Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Casa Milano sideboard
CASA MILANO, sideobard, samtida, vitlackerad mdf, hyllplan samt skjutdörr i glas, höjd 63, 240x55 cm
Varenr: 5003358
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-05-2018
12:54:00
Se mere
Sekretär von Sellaro Møbler
Sekretär von Sellaro Møbler. Konstruktion aus Holzfurnier, ausgestattet mit Schüben. Rückseitig bezeichnet. Maße ca: B. 63cm, H. 136cm, T. 42cm. Gebrauchsspuren.
Varenr: 5004079
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-05-2018
13:15:46
DKK 670
Dobbeltlåget vitrineskab
Antikbemalet glasvitrine udført i gustaviansk stil med hylder. Medfølgende nøgle. H. 212 B. 120 D. 42 cm. Låger binder lidt.
Varenr: 5002879

DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 22-05-2018
13:19:00
Hjørneskab i rosentræ, rokokostil
Hjørneskab i rosentræ i rokokostil, front prydet med intarsia og messingornamenter. Skabslåge, bag hvilke hylder. Nøgle medfølger. H.86, B83, D.54 cm Fremstår med alm. brugsspor og enkelte små skrammer.
Varenr: 5004142
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
13:55:58
DKK 450
Vitrineskab. Hvid bemalet.
Vitrineskab. Hvid bemalet træ. Greb af patineret jern. Seks glaslåger hvor bag hylder. Nederst tre skuffer. H. 188 cm. B. 90 cm. D. 40 cm. Modelfoto.
Varenr: 4655537

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-05-2018
14:10:03
Vitrineskab, to-delt. Cremehvid bemalet. (2)
Vitrineskab, to-delt. Cremehvid bemalet træ. Greb af patineret jern. Bund med tre skuffer, samt tre låger hvor bag tre hylder. Top med profileret top samt tre glaslåger med sprosser, hvor bag tre hylder. H. 200 cm. B. 157 cm. D. 40 cm. Modelfoto.(2)
Varenr: 4655533

DKK 5.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-05-2018
14:42:41
Hans J. Wegner. Skænk af palisander, Ry Møbler
Hans J. Wegner (1914-2007) Skænk af (fineret) palisander. Front med 2 jalousilåger, greb og ben af stål. 'Sko' af palisander. Indvendigt med hylder og bakker af eg. Fremstillet og stemplet hos Ry Møbler, utydeligt datostempel sept. 1962. H. 130. B. 180. D. 49 cm. Alm. små/lette brugs- og ...
Varenr: 5003567
DKK 36.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-05-2018
14:50:00
DKK 26.000
Vitrineskab. Antik hvid bemalet.
Vitrineskab. Udført i hvid antik bemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. Låge hvor bag hylder. H. 213 cm. B. 83 cm. D. 44 cm. Modelfoto.
Varenr: 4710422

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-05-2018
14:58:59
Vitrineskab, hvid antikbemaling
Vitrine/Skab af hvidt antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med to glasdøre bag hvilke hylder. Beslag af metal. Mål: H. 198 B. 92,5 D. 38 cm.Modelfoto.
Varenr: 4949019

14:59:58
Tvmøbel / entremøbel. Cremehvid bemalet.
Tvmøbel / entremøbel, udført i cremehvid bemalet træ samt top plade af træ. Hylder samt to skuffer. Greb af patineret messing. H. 56 cm. B. 150 cm. D. 39 cm. Udstillingsmodel.
Varenr: 4949208

DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-05-2018
15:00:59
Vitrineskab. Gråbemalet.
Vitrineskab. Udført i gråbemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. Øverst to glaslåger hvor bag hylder, under dette to skuffer, under disse to låger hvor bag hylder. H. 210 cm. B. 100 cm. D. 34 cm. Udstillingsmodel.
Varenr: 4962665

DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-05-2018
15:06:03
Vitrineskab. Sortbemalet.
Vitrineskab udført i sort bemalet træ. Profileret top. Greb af af patineret messing. Glaslåge hvorbag hylder. H. 205 cm. B. 54,5 cm. D. 36 cm.
Varenr: 4672964

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-05-2018
15:14:01
DKK 650
Hepplewhite. Lav skænk
Hepplewhite. Lav skænk fineret med mahogni, front med fire låger, bag hvilke hylder samt tre skuffer med greb af messing, tilspidsede ben. H. 86 L. 220 D. 50 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor samt enkelte ridser.
Varenr: 4983690
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-05-2018
15:18:00
Høj kommode af teak
Høj kommode af fineret teaktræ. Front med otte skuffer. Nøgle medfølger. H. 124,5 cm. B. 75 cm. D. 45 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5004287
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
15:28:28
DKK 950
To-delt vitrine i Military stil (2)
To-delt vitrine i Military stil. Underdel med seks skuffer. Overdel med to glaslåger bag hvilke hylder. H. 180 cm. B. 66 cm. D. 23/30,5 cm. Fremstår med mærker, ridser samt brugsspor. (2)
Varenr: 5004331
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
16:07:21
Stor skænk fra 1950'erne/60'erne, teak
Stor skænk fra 1950'erne/60'erne. Korpus af teaktræ to låger i hver side og forsynet med tre skuffer i midten. Skuffer med indfattede greb, fremhævet. Formodentlig vesttysk producent. Fremstår med få brugsspor. Mål: L 240 x D 44 x H 78 cm.
Varenr: 5004131
DKK 4.838 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-05-2018
16:55:23
DKK 1.861
Skænk med vitrinehylde 1950'erne/60'erne, teak
Skænk med vitrinehylde fra 1950'erne/60'erne, teak. To skydelåger i fronten, glasskydelåge og flytbare hylder af glas i venstre side. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, glas uden chips/brud. Vesttysk fabrikat. L 242 x D 38 x H 80 cm.
Varenr: 5004132
DKK 3.722 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-05-2018
16:58:38
DKK 335
Egetræsskab med jalousilåger
Skab af egetræsfinér. Front med to jalousilåger bag hvilke hylder og små skuffer (med påklæbet plastfolie) På runde ben h. 126 x 130 x 45 cm. Alm. brugsspor
Varenr: 5003586
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2018
17:04:00
Byrå gustaviansk stil
BYRÅ med stenskiva, omkring 1900-tal, gustaviansk stil, fanerad med olika träslag, centralt motiv med flöjtspelande putto, listverk och dekor av brons, höjd 84, 94x52 cm, nyckel finns
Varenr: 5003448
DKK 1.930 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-05-2018
17:36:00
Se mere
Furuskåp
SKÅP, furu, daterat 1839, avlutat, dörrpar med bakomliggande hyllplan, ivändigt bemålat, beslag i mässing, byråsektion med låda, signerat MCF (?), höjd ca 184 cm, ca 96x43 cm
Varenr: 5003453
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-05-2018
17:51:00
Se mere
H.W. Klein, sideboard af teaktræ
Sideboard af teaktræ, formgivet af H.W. Klein, massive elementer og elementer med træfiner, front med skuffer samt to skydelåger, hylder bagved, hjørner med tænder, runde ben. 1960'erne. Fremstillet hos Bramin. H. 80 cm, L. 225 cm, D. 45 cm. Fremstår med brugsspor. Dækplade med små skjolder, ...
Varenr: 5004058
DKK 7.443 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-05-2018
17:56:36
DKK 6.699
Omann Junior. Stort klædeskab af fineret teak, ca. 1960erne
Ohmann Junior. Stort klædeskab af fineret teak. Front med otte skydelåger.Diverse indretning heraf nogle dele uoriginale. H. 229 B. 201 D. 64 cm. Fremstår med senere ændringer, borehuller i sider, uoriginale dele. OBS! Skal/bør adskilles for transport.
Varenr: 4997554
DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
18:05:00
Skab af lakeret træ
Skab af sortlakeret hardwood. Front med skuffe og to låger bag hvilke hylder. Dekoreret med udskæringer bemalet med gold/bronze. 1900-tallets anden halvdel. H. 163 cm. B. 114 cm. 50 cm. Nøgle medfølger.
Varenr: 5003803
18:14:00
Snedklaffssekretär
SNEDKLAFFSSEKRETÄR, 1700-tal, mahognyfanér, 4-lådig, skrivklaff med bakomvarande låd- och fackinredning, höjd ca 100, 99x57 cm, nyckel finns
Varenr: 5003462
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-05-2018
18:21:00
Se mere
Skovby, skænk af fineret bøgetræ, top af stavlimet massiv bøgetræ,
Skovby, skænk af fineret bøgetræ, top af stavlimet massiv bøgetræ, front med to skuffer samt tre døre bag hvilke hylder. Mål: B. 166, D. 47, H. 87 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 5001602
DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 22-05-2018
18:54:00
Väggskåp 1800-tal
VÄGGSKÅP, 1800-talets senare hälft, ek och furu, glasade dörrar, invändig förvaring på vitmålade hyllor, höjd 97, bredd 98, djup 24 cm, nyckel finns
Varenr: 5003474
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 22-05-2018
19:00:00
Se mere
Konsol, Amerikansk valnød
Konsol i finéret valnød, monteret med runde ben i massiv valnød. Front med 2 skuffer. H. 75 cm. L. 120 cm. D. 48 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 127x67x29 cm.
Varenr: 4819578

DKK 4.000 DK, Kolding, Trianglen 22-05-2018
19:00:00
Christian VIII sølvtøjsskab
Christian VIII sølvtøjsskab af finéret mahogni, svungen front med skuffer og døre, bag hvilke rum og små skuffer, 1800-tallets midte. Nøgle medfølger. H. 159 B. 99 D. 51 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, finérskader og enkelte afslag. Manglende nøglebeslag. Låget gaber. Møbelhunde ...
Varenr: 5003706
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
19:01:00
Peter J. Lassen. Fem Montana moduler, nylakeret. (7)
Peter J. Lassen. Fem montana moduler. Udført i hvidlakeret mdf plade. Bestående af flg.: Et modul med enkelt rum, et modul med tre rum, et modul med fire rum, et modul med to rum samt fire skuffer samt et modul med to låger stående på hjul. Lys medfølger. Mål: D. 30/38/47 cm. B. 39,5/69,5 cm. H. ...
Varenr: 5001491
DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-05-2018
19:04:00
Thorup og Bonnerup for Georg Jensen. Fritstående montre / vitrine
Georg Jensen. Montre af bruneret bronze, front med vitrinelåger og låge bag hvilken hylde og lys, Sign. Georg Jensen. Formgivet af Torsten Thorup & Claus Bonnerup, fremstillet hos Guldsmed Gude i København. H. 214 B. 40 D. 40 cm. Nøgle medfølger. Transformator intakt, lyskilder skal udskiftes. ...
Varenr: 4997311
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
19:04:00
DKK 650
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>