Vurdering
12345...7»   Varer pr. side   200 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Christian Hvidt for Søborg Møbler. Fire reolmoduler, elmetræ (4)
Christian Hvidt. Fire skabsmoduler af massivt tapsamlet elmetræ, front med to låger med greb af messing bag hvilke arkivskuffer. Fremstillet hos Søborg Møbler. H. 83 cm. B. 90 cm. D. 48 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, ridser. (4)

Varenr: 6254348
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
12:00
Indiske møbler af træ og jern (5)
Indiske møbler af træ og jern bestående af skab med udskæringer h.91 x 81 x 40 cm, opbevaringskiste h.41 x 89 x 41 cm, sofabord med messingkanter og rum i bunden h.62 x 60 x 69 cm samt 2 urtepotteskjulere h. 31 x 31 x 31 cm. Med opbevaringsspor og småskader.

Varenr: 6253507
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-08-2022
13:05
Dobbeltlåget vitrineskab med skydelåger, sortlakeret.
Dobbeltlåget vitrineskab med skydelåger. Udført i sortlakeret træ, indvendig hvidlakeret. Nederste fire store skuffer med indfarvede greb. H. 199. B. 92. D. 38 cm. Modelfoto.

Varenr: 6198234

DKK 2.600 DK, Kolding, Platinvej 16-08-2022
13:38
Skænk af hvid bemalet træ.
Skænk af hvid bemalet træ. Front med tre skuffer samt låger hvorbag hylder. L. 150 D. 50 H. 90 cm. Fremstår i original emballage.

Varenr: 6198386

DKK 1.800 DK, Kolding, Platinvej 16-08-2022
13:56
Skænk i grønlaseret træ
Grønlaseret skænk fremstillet i træ med tre skuffer og to skabe bag hvilken hylder. Metalhåndtag. H. 86, B. 175, D. 45 cm.

Varenr: 6207293

DKK 1.500 DK, Kolding, Platinvej 16-08-2022
14:20
Frits Henningsen: Par reoler - mahogni (2)
Frits Henningsen: Par reoler af mahogni med profileret front, overdel med reolindretning, underdel med låger. H 195 cm, D 20/42 cm, B 90 cm. Fremstår med brugsspor og mærker. Nøgler medfølger. (2)

Varenr: 6043084
DKK 8.000 DK, Kolding, Platinvej 16-08-2022
14:44
DKK 6.000
Dobbeltlåget vitrineskab, delvis sortbemalet egetræ
Dobbeltlåget vitrineskab af delvis sortbemalet egetræ, front med to glaslåger bag hvilke hylder. H. 200 B. 122 D. 41,5 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varenr: 6173170
DKK 5.000 DK, Kolding, Platinvej 16-08-2022
14:50
DKK 3.400
Kartell. Citterio low kommode
Kartell. Citterio low kommode af termohærdet plastik og stel af krom belagt stål. H. 40 cm. B. 95 cm. D. 45 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6253484
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
15:28
Hay, fire Cabi-U Cabinets, reolmoduler (4)
Hay Cabi-U, 4 reolmoduler af pulverlakeret stål i farven sort. H. 40 cm., L. 106 cm., D. 41 cm. Monteret med indadgående vippelåge. to moduler er monteret med ben. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. Mål ca. L. 107 cm. D. ca. 42 cm. H. 61/40 cm. (4)

Varenr: 6254078

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
15:29
DKK 500
Børge Mogensen Chatol på sokkel af mahogni
Børge Mogensen. Sekretær/chatol af mahogni, front med fire skuffer, samt klap bag hvilken to små skuffer og rum. Monteret på sokkel. H. 124 cm. B. 100 cm. D. 46 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med almindelige brugsspor,

Varenr: 6253759
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
15:29
Christian Hvidt for Søborg møbler. Fire reolmoduler af mahogni. (4+3)
Christian Hvidt for Søborg møbler. Fire reolmoduler med rum og skuffer af fineret mahogni. B. 90 cm., H. 76 cm., D. 34,5 cm. Hertil tre sokler. Fremstår med almindelige brugsspor, ridser, borehuller og finerafslag. (4+3)

Varenr: 6253971
15:36
Børge Mogensen. Skab, egetræ
Børge Mogensen. Skab af fineret egetræ, front med to skydedøre, bag hvilke hylder, senere monteret uoriginale runde tilspidsede ben af massivt lyst træ 1960'erne. Fremstillet hos AB Karl Andersson & Sønner, Øresundsserien. H. 138 B. 135 D. 36 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Varenr: 6253843
DKK 6.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-08-2022
15:44
Snederkermester. Skænk af egetræ
Dansk snedkermester. Skænk af fineret egetræ. Front med fire skuffer og to låger bag hvilke hylder. H. 82 cm. B. 180 cm. D. 53 cm. Nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6244948
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
16:36
Kommode af mahogni
Lille kommode af fineret mahogni. Front med to skuffer, greb af messing. Udgået fra Illums bolighus med mærkat herfra. H. 63 cm. B. 58 cm. D. 33 cm. Fremstår med brugsspor og løs kantliste.

Varenr: 6242532
16:50
Chiffoniere af fineret mahogni
Chiffoniere af fineret mahogni. Front med syv skuffer. H. 153 cm. B: 100 cm. D. 46 cm. Fremstår med kraftige brugsspor. Bl.a. Revne i toppen, flere finérafslag, og lugt. Nøgle medfølger.

Varenr: 6252023
17:17
DKK 500
Lille skænk af eg.
Lille skænk af fineret eg. Front med to låger bag hvilke hylde. Senere monteret med ben af kirsebær. H. 65 cm. B. 90 cm. D. 40 cm. Fremstår med brugsspor og nuanceforskel på top.

Varenr: 6245487
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
17:33
Skænk af palisander.
Høj skænk af palisander med låger hvor bag skuffer og hylder, stel med afrundede ben. L.195 cm D. 42 cm. H.116 cm. To nøgler medfølger. fremstår med brugsspor, finerafslag.

Varenr: 6234882
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
17:34
DKK 6.000
Dansk Møbelproducent. Lille kommode, teaktræ
Dansk Møbelproducent. Lille kommode af fineret teaktræ, let buet front af fem skuffer med uoriginale messinggreb, runde tilspidsede ben af massivt teaktræ. 1960'erne. H. 72 L. 56 D. 29 cm. Fremstår med brugsspor, finerafslag på front af en skuffe.

Varenr: 6253794
DKK 2.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-08-2022
17:42
DKK 1.800
Glasmontre
Glasmontre af hvidlakeret metal, fod af messing, tre hylder af glas. H. 159, B. 46, D. 46 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor, ridser og afskallet maling.

Varenr: 6241592
18:07
Coph Furniture. Fritstående lav skænk af ask
Coph Furniture. Fritstående lav skænk af fineret og lakeret ask. Front med hvidlakerede skydelåger samt skuffer lakerede i farver. Ben af krom metal. Formgivet af Søren Stage, fremstillet i Danmark. Mål, H: 54,5 cm. B. 180 cm. D. 31 cm.

Varenr: 6191575
DKK 9.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
18:09
DKK 7.000
Dansk møbelproducent. Chatol / sminkebord, teaktræ
Dansk møbelproducent. Chatol / sminkebord af fineret teaktræ, front med tre små skuffer, hylder og nedfældelig spejl, udtræksplade, herunder tre skuffer, runde tilspidsede ben af massivt teaktræ. 1960'erne. H. 97 B. 83 D. 40 cm. Fremstår med brugsspor. skjolder på skriveplade. Nøgle mangler.

Varenr: 6253816
DKK 2.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-08-2022
18:29
Clausen & Søn. Høj skænk, teaktræ
Clausen & Søn. Høj skænk af fineret teaktræ, front med fire låger, bag hvilke hylder, flaskekarussel med spejlfelt og lys, herunder to små skuffer, herunder tre skuffer, stel af massivt teaktræ. 1960'erne. H. 117 B. 180 D. 47 cm. Fremstår med lettere brugsspor, en side med flere kanthak på ...

Varenr: 6254070
DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-08-2022
18:46
DKK 1.800
Dansk møbelproducent. Skab, egetræ
Dansk møbelproducent. Skab af fineret egetræ, front med to låger bag hvilke hylder, senere monteret runde tilspidsede ben af egetræ. H. 100 L. 80 D. 41 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Varenr: 6252028
18:48
DKK 2.800
Johannes Andersen for Skaaning Møbler. Høj skænk af teak
Johannes Andersen. Høj skænk fineret teaktræ. Front med jalousilukke, udtræksplader med formica, skuffer samt skydelåger bag hvilke hylder, barindretning samt udtræksbakker. Mål H. 152 L. 160 D. 44 cm. Fremstillet hos Skaaning Møbler. Fremstår med alm. brugsspor, skramme på side.

Varenr: 6242256
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
19:24
DKK 3.400
Væg glasvitrine i industrielt design
Væg vitrineskab i industrielt design, udført i jern med to glaslåger, sort antikbemaling, sort indvendig. H. 160 cm. B. 70 cm. D. 25 cm. Modelfoto, små variationer kan forekomme.

Varenr: 6210264

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-08-2022
19:35
Brouer Møbelfabrik. Lille skænk, palisander
Brouer Møbelfabrik. Lille skænk af fineret palisander med front af to låger bag hvilke hylder, samt senere monterede uoriginale runde tilspidsede ben af massivt træ. 1960'erne. H. 79 L. 100 d. 50 cm. Fremstår med brugsslitage, nuanceforskel på topplade, reparationer efter fire huller på side.

Varenr: 6253993
19:42

Varenr: 6145034

20:01
Børge Mogensen. Øresundsserien. Skænk, egetræ
Børge Mogensen. Skænk af fineret egetræ, front med to skydedøre, bag hvilke hylder, ben af massivt egetræ. H. 88 L. 135 cm. D. 46 cm. 1960'erne. Fremstillet hos AB Karl Andersson & Sønner, Øresundsserien. Fremstår med lettere brugsspor, nuanceforskel på topplade.

Varenr: 6253835
20:03
DKK 4.200
Living&more Klædeskab - Java
Living&more klædeskab udført af FSC certificeret fyrretræ samt semi-gennemsigtigt rattan. Model Java. Mål. 200,0 x 78,0 x 55,0. Udstillingsmodel nedpakket i delvis original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6253530

DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-08-2022
20:06
Børge Mogensen for Søborg Møbelfabrik. Kommode af teak, 1960'erne
Børge Mogensen. Kommode af finéret teak. H. 66 B. 100 D. 48 cm. Udført hos Søborg Møbelfabrik. Fremstår med aldersrelateret brugspræg, herunder ridser og mærker.

Varenr: 6251441
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-08-2022
20:07
12345...7»