Vurdering
12345...9»   Varer pr. side   253 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hjørneskab af palisander.
Hjørneskab af fineret palisander med fire aflåselige låger, hvor bag 6 hylder. Nøgle medfølger. Står på senere monterede høje runde ben. H. 162, L. 91, D. 51 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varenr: 5913403
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
10:05
Industriskåp
INDUSTRISKÅP, 1900-tal, målad plåt, tre dörrar med baklomliggande hatthyllor och hängare, höjd ca 196, 90x51 cm

Varenr: 5912847
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 25-01-2021
10:22
Se mere
Collect Furniture VinkL hylde - Røget eg (højre)
Collect Furniture

 DKK 1.295,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Skrivepult af bemalet træ.
Skrivepult af bemalet træ med skuffe og opklap. H.112, B.60, D.53 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5905741
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
11:02
Byrå tillskriven Otto Schulz
OTTO SCHULZ, BOET, tillskriven, byrå, fanerad med alm, svärtade detaljer, draghandtag i bakelit, tre lådor, bredd 110 cm, djup 43 cm, höjd 74 cm.

Proveniens: Disponent Oskar Griep (1900-1982), Svenska Ackumulator Ab Jungner (SAAJ), Oskarshamn.

Varenr: 5912870
DKK 4.387 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 25-01-2021
11:20
Se mere
Byrå i rokokostil
BYRÅ, 1900-talets mitt, rokokostil, mahognyfanér, marmorskiva, beslag av mässing, höjd ca 80, 92x48 cm

Varenr: 5912871
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
11:22
Se mere
Lille bombeformet kommode i rokoko stil
Lille bombeformet kommode i rokoko stil af fineret palisander og mahogni. 1900-tallets midte. 2 nøgler medfølger. H. 65, B. 69, D. 33 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varenr: 5913614
11:32
Kristensen&Kristensen. Vitrineskab i massiv eg.
Kristensen&Kristensen. Vitrineskab i massiv eg. Front med to låger hvorbag glashylder. Underdel med tre skuffer beklædt med sort laminat. H. 140. B. 120. D. 50 cm. Udstillingsmodel. Vejl. udsalgspris. 10.999 kr. Nederste skuffe med lille afslag på hjørnet.

Varenr: 5798383

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
11:37
DKK 1.700
Vægreoler i massiv genbrugs teak (4)
Vægreoler i massiv genbrugs teak, 2 stk på mål. 35,5 x 35,5 x 18 cm og 2 stk på 30 x 30,5 x 18 cm (4)

Varenr: 5761702

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
12:32
Collect Furniture VinkL hylde - Let røget eg (venstre)
Collect Furniture

 DKK 1.295,00
NYHED LAURITZshop

Skænk i massiv egetræ.
Skænk i massiv egetræ. Front med to låger hvorbag hylder. L. 105 D. 55 H. 80cm. udstillingsmodel.

Varenr: 5883212

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
12:37
Skænk af egetræ, L. 180 cm.
Skænk af egetræ med sort understel. Front med låge samt to skydelåger, bag hvilke hylde. Mål: H. 80 cm. L. 180 cm. D. 45 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5879053

DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
12:42
DKK 5.200
Konsolbord, hvidlakeret.
Konsolbord udført i hvidlakeret træ. Tre skuffer med greb af messing. To hylder. Top af genanvendt hvidlaseret træ. H. 86 cm. B. 120 cm. D. 40 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto

Varenr: 5696600

12:50
Dobbeltlåge vitrineskab, sortlakeret.
Dobbeltlåge vitrineskab, sort sortlakeret. Front med to-delte hængslede låger med glas her under tre skuffer. H. 110. B. 130. D. 45 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor

Varenr: 5907610

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
13:07
Omann jun. Skænk af mahogni
Omann jun. Skænk af fineret mahogni, låger i front, bag hvilke udtræksbakker og hylder, på senere monterede ben. H. 84, B. 120, D. 43 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varenr: 5913386
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
13:21
Byrå gustaviansk stil
BYRÅ, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, kannelerade hörn, bemålad, höjd ca 85, 89x47 cm

Varenr: 5912927
DKK 2.193 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
13:38
Se mere
Byrå i rokokostil
BYRÅ, slutet av 1900-talet, rokokostil, bemålad i vitt, marmorskiva, höjd ca 72, 37x77 cm

Varenr: 5912934
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
14:04
Se mere
Vitrineskab i mahogni og nøddetræ 1800-tallet
Vitrineskab i mahogni og nøddetræ. Front med indlægninger og glaslåge samt glas i siderne. Der medfølger nøgle H. 85 x 57 x 46 cm. Med aldersrelaterede brugsspor.

Varenr: 5913243
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
14:09
Poul Henningsen PH Skabet - sort eg
PH Furniture

 DKK 34.900,00
NYHED LAURITZshop

Heino Schultz. Fritstående skænk af palisander
Heino Schultz (f. 1972). Fritstående skænk af fineret palisander og børstet stål. Tre låger bag hvilke hylder samt skuffesektion. H. 68 L. 222 D. 46 cm. Fremstår ubrugt.

Varenr: 5767364
DKK 30.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-01-2021
14:09
DKK 5.200
Dragkiste af egetræ 1800-tallet
Dragkiste af egetræ, 2-delt. 1800-tallet. Front med fem skuffer i siderne kvartsøjler monteret med kugleben. Nøgle medfølger. Fremstår med flere tørrevner, afslag, skrammer og mærker. H. 110 x 120 x 56 cm.

Varenr: 5913319
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
14:22
Kristensen&Kristensen. Skænk med glaslåger.
Kristensen&Kristensen. Skænk med glaslåger. Front med tre låger samt tre grebfri skuffer med sofa-close. Kabinet udført i massiv stavlimet eg, med tappede samlinger. Fronter med grå laminat. H. 140. B. 120. D. 50 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor. Vejl. udsalgspris 13.999 kr.

Varenr: 5723790

DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
14:57
DKK 5.200
Heltborg Møbler. Skab af egetræ 1950érne
Heltborg Møbler. Skab af egetræ. Front med to låger bag hvilke hylder og udtræksskuffer, nederst to skuffer. Nøgle medfølger H. 138 x 42 x 125 cm. Med kraftige brugsspor og skrammer

Varenr: 5913397
15:22
DKK 850
Sidebord/natbord i håndlavet industrielt design, udformet som minicontainer
Sidebord/natbord i håndlavet industrielt design, udformet som minicontainer. Reol i håndlavet industrielt design, udformet som minicontainer, udført i sortmalet jern. 1 låge i front, hvor bag hylde. Lågen er aflukkelige med 'container-lukning'. B. 46 cm. D. 46 cm. H. 62 cm. Med industrielt ...

Varenr: 5914293

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2021
15:29
Kolonnskåp 1800-tal
KOLONNSKÅP, 1800-tal, Karl Johan, fanérat med valnöt samt valnötsrot, skurna dekorelement, höjd 144, 63x43 cm

Varenr: 5912978
DKK 2.924 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
15:42
Se mere
Par natborde (4)
Par hvidmalede natborde med marmorplader. H 79 cm, B 42 cm, D 38 cm. Brugsspor. (4)

Varenr: 5910603
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
16:10
DKK 500
Finn Juhl for Bovirke. Væghængt reolsystem af bejdset teaktræ, model BO71
Finn Juhl (1912-1989). Reolsystem / Panelvæg model BO71 af bejdset teak, bestående af: Seks panelvægge H. 200 B. 78 cm syv vanger heraf en vanger der ikke er bejdset samt den skal tilpasset H. 200 cm. seks hylder af massiv, stavlimet Pitch Pin B. 78 D. 22 cmseks hylder af massiv, stavlimet ...

Varenr: 5805319
DKK 50.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
16:22
DKK 26.000
Poul Henningsen PH Den Lille Kommode - mahogni/rød
PH Furniture

 DKK 22.900,00
NYHED LAURITZshop

Skænk, valnød
Skænk i finéret valnød og ben i gummitræ. Front med 2 skydelåger, 3 skuffer og 2 hylder. H. 75 cm. L. 160 cm. D. 45 cm. Modelfoto. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage. Emballage mål: 168x53x60 cm.

Varenr: 5794848

DKK 4.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
16:27
DKK 950
Kristensen & Kristensen. Vitrineskab i massiv ask.
Kristensen&Kristensen. Vitrineskab, model Velvet med kabinet i massiv bejdset ask, låger med laminat af matteret messing. Sortlakerede greb i rulleret messing. Stel i sortlakeret stål. Udstillingsmodel. H. 153. B. 103. D: 42 cm. Vejl. udsalgspris 14.999 kr.

Varenr: 5878711

DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
16:47
DKK 1.200
Dansk møbelproducent: Hjørneskab - teaktræ
Dansk møbelproducent: Hjørneskab fineret med teaktræ. Top med to skydelåger i glas, bund med to låger. H 162 cm, D 47/63 cm, B 91 cm. Brugsspor. Nøgle medfølger.

Varenr: 5910613
17:10
Peter J. Lassen. Par væghængte sengeborde samt hyldemodul (3)
Peter J. Lassen. Par væghængte sengeborde samt hyldemodul med to åbne rum. Produceret i 12 mm grøn- og sortlakeret MDF. Fremstillet for Montana. H. 13-47 B. 35-47 D. 20 cm. vægbeslag medfølger. Fremstår med lettere brugsspor. (3)

Varenr: 5912592
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-01-2021
17:36
DKK 450
Vitrineskab af rosentræ 20 årh.
Vitrineskab af rosentræ med glasdør og sider bag hvilke 3 hylder, 1 nøgle medfølger, H. 121 B. 70 D. 35 cm. 20 årh.

Varenr: 5912561
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-01-2021
17:51
DKK 500
Kristensen&Kristensen. Vitrineskab, model Velvet.
Kristensen&Kristensen. Vitrineskab, model Velvet med kabinet i massiv bejdset ask, låger med laminat af matteret messing. Sortlakerede greb i rulleret messing. Stel i sortlakeret stål. Udstillingsmodel. H. 153. B. 103. D: 42 cm.

Varenr: 5704527

17:52
DKK 650
12345...9»