Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...7»   Varer pr. side   197 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Lille kommode af teak.
Lille kommode af teak med to skuffer. B.60 cm. D.30 cm. H.43 cm.Fremstår med brugsspor, skrammer på top.

Varenr: 6077341
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
09:57
DKK 1.200
Vægskab af teaktræ
Vægskab af fineret teaktræ. Front med fire låger, to små skuffer samt hylder. Greb af messing. H. 75 cm. B. 125 cm. D. 33 cm. Fremstår med mindre malingrester på bagside samt mærker og brugsspor.

Varenr: 6042798
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
10:11
Poul Henningsen PH Den Lille Kommode - mahogni
PH Furniture

 DKK 17.900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Coph Furniture. Fritstående lav skænk af lakeret teak
Coph Furniture. Fritstående lav skænk af fineret og lakeret Teak. Front med hvidlakerede skydelåger samt skuffer lakerede i farver. Ben af krom metal. Formgivet af Søren Stage, fremstillet i Danmark. Mål, H: 54,5 cm. B. 180 cm. D. 31 cm.

Varenr: 6121615

DKK 9.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
10:58
DKK 7.000
Bernh. Pedersen & Søn. Skænk af valnød model 142
Bernh. Pedersen & Søn. Skænk af valnød model 142. Front med to skydelåger bag hvilke hylder og skuffer. H. 79 cm. B. 210 cm. D. 50 cm. Lille skade bagerste på top. Udstillingsmodel. Denne vare er en del af en udsøgt temaauktion over eksklusive møbler og lamper Se og byd på alle varerne her.

Varenr: 6143418

DKK 25.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
11:33
DKK 20.000
Kristensen&Kristensen. Vitrineskab i massiv eg.
Kristensen&Kristensen. Vitrineskab i massiv eg. Front med to låger hvorbag glashylder. Underdel med tre skuffer beklædt med sort laminat. H. 140. B. 120. D. 50 cm. Udstillingsmodel. Vejl. udsalgspris. 10.999 kr. Nederste skuffe med lille afslag på hjørnet.

Varenr: 5798383

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-01-2022
11:38
DKK 6.000
Snedkergården. Vitrineskab i amerikansk valnød.
Snedkergården. Vitrineskab i delvist massiv amerikansk valnød, front med to glaslåger hvor bag indbygget lys, samt to glashylder. Ben af børstet stål. H 143 cm. D 52 cm. B 98 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6141896
DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-01-2022
12:13
Skænk af laseret ask.
Skænk af fineret laseret ask med stel af sortlakeret stål. Front med glashylde og to låger bag hvilke hylder. H. 80 cm. B. 150 cm. D. 40 cm. Fremstår ubrugt i originalemballage. Modelfoto.

Varenr: 6112534
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
13:41
Frits Henningsen Reol- mahogni.
Frits Henningsen: Reol af mahogni med profileret front, overdel med reolindretning, underdel med låger. H 195 cm, D 20/42 cm, B 90 cm. Fremstår med brugsspor og mærker. Nøgle medfølger.

Varenr: 5995417
DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-01-2022
13:49
Poul Henningsen PH Den Lille Kommode - sort eg (messing)
PH Furniture

 DKK 22.900,00
NYHED LAURITZshop

Kai Kristiansen. Par vitrineskabe af palisander (2)
Kai Kristiansen. Par vitrineskabe af palisander. Låger i matteret glas. Senere påsatte tilspidsende ben. Produceret hos FM Furniture. H. 75 cm. B. 85,5 cm. D. 32 cm. Fremstår med brugsspor samt en manglende låge. (2)

Varenr: 6137663
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
14:43
Dansk møbelproducent. Tre væghængte moduler af eg. (3)
Dansk møbelproducent. Tre væghængte moduler i massiv sortlaseret eg med tappede samlinger. Front med to skuffer. 2 stk. måler B. 80 cm. D. 40 cm. H. 55 cm. 1 stk. måler B. 63 cm. D. 42 cm. H. 40 cm. Lister til ophæng medfølger. (3)

Varenr: 6050017

DKK 11.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-01-2022
14:43
DKK 8.600
Skænk af laseret ask.

Varenr: 6112531
15:01
Hans J. Wegner for Ry møbler. Par reoler af fineret eg (2)
Hans J. Wegner for Ry møbler. Par reoler af fineret eg. Et modul med låger hvor bag hylder samt et med nedklappelig skriveplade hvor bag messinglampe, hylder og skuffe. B.100, H.110, D.33 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder og mærker, finerafslag, nedklap låge med defekt hængsel. (2)

Varenr: 5925753
15:14
Stor reol af teak.
Stor reol af teak på runde tilspidsede ben, en sektion med to glaslåger. L.180 cm. D.25 cm. H.120 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6131530
16:30
Skænk, Moderne design. Hvid
Skænk, Moderne design. Udført i Hvidmalet træ. Front med 2 skuffer samt 2 låger hvor bagved hylde. Mål. H. 90 B. 110 D. 50 cm. Modelfoto.

Varenr: 5687323

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-01-2022
19:24
DKK 1.200
Francois Linke. Kommode i fransk Louis XV-stil, Paris ca.1880- 1900
Francois Linke (1855-1946). Signeret kommode af palisander og parqueterie intarsia af mørkere træsort, udført i fransk rokoko-stil, Paris ca. 1880-1900, på sider og front rigt prydet med rocaille ornamenterede beslag af patineret ormolu-forgyldt bronze, front med tre skuffer i svungen form, ...

Varenr: 6040357
DKK 60.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-01-2022
19:28
DKK 40.000
Vitrineskab af teak / sortlakeret træ
Vitrineskab af finéret teaktræ og sortlakeret træ, front med låger af glas, indvendig monteret med hylder. H. 182, 44 x 91 cm. Fremstår med brugspræg, herunder ridser, mærker samt nogle skrammer.

Varenr: 6144466
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-01-2022
19:51
Poul Henningsen PH Den Store Kommode - lys eg
PH Furniture

 DKK 32.900,00
NYHED LAURITZshop

Konsol, Amerikansk valnød
Konsol i finéret valnød, monteret med runde ben i massiv valnød. Front med 2 skuffer. H. 75 cm. L. 120 cm. D. 48 cm. Udstillingsmodel, fremstår med mindre/minimale brugsspor.

Varenr: 6095601

DKK 3.600 DK, Odense, Kratholmvej 27-01-2022
20:01
DKK 1.900
Living&more. Model Java. Skab
Living&more. Model Java. Skab udført af FSC certificeret fyrretræ samt semi-gennemsigtigt rattan. Mål. 126 x 90 x 40 cm. Udstillingsmodel i original brudt emballage. Modelfoto. Dette er en overskudsvare. Fejl og mangler samt manglende dele kan forekomme.

Varenr: 6139824

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
20:32
Dansk møbelproducent. Lav skænk af teak
Dansk møbelproducent. Lav skænk af teak og fineret teak. Front med tre skydelåger, bag hvilke hylder, den ene af disse samt bagbeklædningen lakeret i lyseblå. H. 72 cm, B. 50 cm, L. 151 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6055980
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-01-2022
20:50
DKK 3.200
Aage Hundevad. Overdel/reol
Aage hundevad. Overdel/reol af fineret teak, med justerbar hylder. Fremstillet hos Hundevad & Co. 1960'erne. H. 130 D. 31 cm. B 108 cm. Fremstår med kraftige brugsspor samt finer afslag,

Varenr: 6146223
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-01-2022
08:01
Dammand & Rasmussen. Reolsystem/skænk af teak. (2)
Reolsystem/skænk fineret med teaktræ, front med skydelåger og hylder. Fremstillet hos Dammand & Rasmussen, mærkat herfra. 1960'erne. H. 69/109 B. 100 D. 28/44 cm. Fremstår med få brugsspor alderen taget i betragtning. (2)

Varenr: 6132977
DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-01-2022
09:11
Væghængt vitrineskab. Delvist massivt rød eg.
Væghængt vitrineskab, udført i delvist massivt rød eg. Profileret top. Greb af patineret messing. To låger hvor bag glashylder. Ophængsliste medfølger. H. 60 cm. B. 100 cm. D. 28 cm.

Varenr: 5527471

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-01-2022
09:39
Hans J. Wegner. Skab af egetræ, Ry møbler
Hans J. Wegner. Skab af egetræ, front med to låger. Fremstillet hos Ry Møbler. H. 110 cm. B. 100 cm, D. 33 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6128010
DKK 4.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-01-2022
09:53
DKK 3.800
Skænk, valnød
Skænk i finéret valnød og ben i gummitræ. Front med 2 skydelåger, 3 skuffer og 2 hylder. H. 75 cm. L. 160 cm. D. 45 cm. Modelfoto. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage. Emballage mål: 168x53x60 cm.

Varenr: 5794842

10:00
DKK 3.200
Collect Furniture VinkL hylde - Røget eg (højre)
Collect Furniture

 DKK 1.295,00
NYHED LAURITZshop

To-delt vitrineskab / vinreol i hvidlakeret træ. (2)
To-delt vitrineskab i hvidlakeret træ. Overdel med rum til vin samt ophæng til vinglas. Underdel med tre låger hvorbag hylder samt fem skuffer. H. 177 cm. B. 148 cm. D. 48 cm. Udstillingsmodel. (2)

Varenr: 5900226

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-01-2022
10:15
Kai Kristiansen. FM Væghængt reolsystem af palisander
Kai Kristiansen. FM Væghængt reolsystem af palisander bestående af hylder og 2 vanger samt et skabsmodul med løftbar topplade samt par låger bag hvilke hylde og rum. H. 50 B. 86 D. 45 cm. Fremstillet hos Feltballe møbelfabrik, 1960'erne. Vangere H. 200 cm. Hylder B. 86 D. 18/24 cm. Fremstår...

Varenr: 6009287
DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-01-2022
10:20
DKK 3.600

Varenr: 5527476

13:14
Peter J. Lassen. Montana modul
Peter J. Lassen f. 1930. Modul af hvidlakeret MDF modul med skydelåger, og hver med greb af aluminium samt hylde. Stående på sokkel. H. 70,5 D. 38,5 B. 81,5 cm. Fremstår med ridser/skrammer samt område med bobler i lakken.

Varenr: 6080655
DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-01-2022
13:25
Vitrineskab i sortlakeret metal. Med perforeret metal.
Vitrineskab udført i sortlakeret metal. Med perforeret metal låger samt sider. To låger hvorbag tre hylder. højre side med tre åbne hylder. Greb af sortlakeret jern. Industrielt design. H. 170 cm. B.92 cm. D.40 cm.

Varenr: 6130649

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-01-2022
13:55
Vitrineskab udført i sortlakeret metal. Med perforeret metal låger og sider. Fire låger hvorbag fem hylder. Greb af sortlakeret jern. Industrielt design. H.200 cm. B.92 cm. D.40 cm.

Varenr: 6130614

DKK 5.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-01-2022
14:20
DKK 4.400
12345...7»