Vurdering
12345...9»   Varer pr. side   270 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Living&more. Model Odin. Vitrineskab.
Living&more. Model Odin. Vitrineskab i sortmalet metal, 95,0 x 80,0 x 35,0 cm. Udstillingsmodel med brugsspor. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfotos. Dette er en overskudsvare. Fejl og mangler samt manglende dele kan forekomme.

Varenr: 6123035

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
13:07
Barok kommode af eg 1700 tallet
Barok kommode af eg, front med fire skuffer, kugleben, kronede beslag og nøgleskjold af messing, nøgle. 1700 tallet. H.103,5 x 121 x 51 cm. Aldersrelateret stand, skjolder/pletter toppladen.

Varenr: 6122586
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
13:10
Poul Henningsen PH Den Lille Kommode - sort eg (messing)
PH Furniture

 DKK 22.900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Kommode af teak, 1960'erne
Kommode af teak, 1960'erne. Greb af messing. Monteret med nye ben. H 126, 85 x 41 cm. Brugsslitage. Uden nøgle.

Varenr: 6119356
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
13:18
DKK 450
Skænk teaktræ
Skænk i teaktræ. Greb af lakeret metal. To skydelåger ramme i metal/træ, hvor bag hylde, derudover tre skuffer. Rustik stil H. 91 cm. L. 181 cm. D. 56 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 6069426

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
13:42
Chatol af egetræ, barokform, 20 årh
Chatol af egetræ, barokform, 20 årh. Svungen front med større skuffer og skråklap, bag hvilken små skuffer i trappeform og låge/rum. Beslag / greb af bronze. Stedvise brugs- og aldersspor. H. 99. B. 105. D. 47 cm. (1. nøgle)

Varenr: 6122080
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
13:45
Thomas Bentzen for Muuto, Enfold Sideboard low
Thomas Bentzen, for Muuto. model 'Enfold Sideboard Low' Grå skænk af metal sider og ryg, samt låger. To hylder bag to låger. Top og bund af lakeret egetræ. H. 62 L. 124,5 D. 45 cm. Udstillingsmodel, fremstår med nkanthak på topplade samt mindre ridser.

Varenr: 6105858

DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
14:12
Kommode med marmorplade, Louis XVI-stil, 20 årh
Kommode af fineret mahogni og rosentræ prydet med indlægninger i lysere træsorter, top med rødbroget marmorplade, 'breakfront' med tre skuffer, Louis XVI-stil, omkr. 20 årh.s midte. Marmorplade fremstår limet/repareret. Støbte beslag og greb af bronze. Stedvis brugs- og aldersslitage, herunder ...

Varenr: 6122059
DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
14:39
DKK 500
Barok chatol af egetræ, 1700-tallet.
Barok chatol af egetræ med skuffer og nedfalds skriveplade hvor bag hylder og skuffer, monteret med messing nøgleplader, medfølgende to nøgler. 1700-tallet. Mål: H. 111 cm. B. 56 cm. L. 118 cm.Fremstår med brugsspor, tørrevner. O.B.S. Auktion forlænget 1 dag grundet manglende mål.

Varenr: 6123552
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
14:53
Poul Henningsen PH Den Lille Kommode - mahogni
PH Furniture

 DKK 17.900,00
NYHED LAURITZshop

Todelt vitrineskab. Teaktræ (2)
Todelt vitrineskab udført i teaktræ. Greb af lakeret metal. Overdel med to skydeglaslåger ramme i metal/træ, underdel med skydelåger, hvor bag hylde. Rustik stil H. 220 cm. B. 129 cm. D. 53 cm. Udstillingsmodel. Dog passer overdel ikke ned i underdelen(se foto 7). (2)

Varenr: 6075246

DKK 5.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
15:06
Skænk af hvid bemalet træ.
Skænk. Udført i hvidbemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. Fire glaslåger med lås, hvor bag hylde. Nøgler medfølger. H. 90 B. 220 cm. D. 45 cm. Modelfoto. Minimale brugsspor.

Varenr: 6112589
DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
15:07
DKK 450
Kinesisk kommode, 1900-tallet
Kinesisk kommode, 1900-tallet. Lakeret træ, skuffer i front, toppplade med flet. H. 81, B. 61, D. 51 cm. Fremstår med brugsspor, skramme rog mærker.

Varenr: 6123593
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
15:16
Dansk møbelproducent. Tre væghængte moduler af eg. (3)
Dansk møbelproducent. Tre væghængte moduler i massiv sortlaseret eg med tappede samlinger. Front med to skuffer. 2 stk. måler B. 80 cm. D. 40 cm. H. 55 cm. 1 stk. måler B. 63 cm. D. 42 cm. H. 40 cm. Lister til ophæng medfølger. (3)

Varenr: 6050017

DKK 11.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
15:18
DKK 8.600
Todelt vitrineskab udført i teaktræ. Greb af lakeret metal. Overdel med glaslåger ramme i metal/træ, underdel med låger, hvor bag hylde, derudover to skuffer. Rustik stil H. 221 cm. B. 99 cm. D. 53 cm. Udstillingsmodel.(2)

Varenr: 6075290

15:22
Todelt vitrineskab udført i teaktræ. Profileret top. Greb af lakeret metal. Overdel med to skydeglaslåger ramme i metal/træ og fire skuffer, underdel med skydelåge ramme i metal/træ hvor bag hylde, derudover seks skuffer. Rustik stil H. 223 cm. B. 192 cm. D. 55 cm. Udstillingsmodel.(2)

Varenr: 6069215

DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
15:34
DKK 5.000
Børge Mogensen. Reolsystem, teaktræ, Søborg (2)
Børge Mogensen. Reolsystem af fineret teaktræ, overdel med to døre bag hvilke justerbar hylder, underdel med to låger bag hvilke hylder. 1960'erne. Fremstillet hos Søborg Møbler. Nøgle medfølger. H. 182 B. 100 D. 32/46,5 cm. Fremstår med brugsspor samt maler pletter og manglende hyldeknægte. (2)

Varenr: 6041227
DKK 6.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
15:38
DKK 5.000
Toiletmøbel med marmortop, start 1900-tallet
Toiletmøbel af fineret mahogni, skuffe, låge med intarsia og bølgekant, toplade med hylde af hvid marmor. H. 120, B. 68, D. 54 cm. Fremstår med brugsspor og mærker hjørneafslag på marmorpladen. Nøgle medfølger.

Varenr: 6112852
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
15:42
Collect Furniture VinkL hylde - Naturolieret eg (højre)
Collect Furniture

 DKK 1.295,00
NYHED LAURITZshop

Decoma Design, skænk modulsystem Pac i aluminium fremstillet hos Ycami
Decoma Design, skænk modulsystem Pac by Ycami. Skænk med tre låger, bag hvilke hylder af glas. Korpus af aluminiumsprofilplader med dækplade af farvet glas. B. 145 D. 45 H. 50 cm. Fremstår med brugsspor samt hul i bagbeklædning.

Varenr: 6109425
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
16:02
DKK 2.800
Lille kommode af eg i barokstil 1900 tallet
Lille kommode af eg i barokstil, ligeknækket front med fire skuffer og messingbeslag (et håndtag mangler), ca.1940. H.67 x 56 x d.35 cm. Brugsspor, skjolder top.

Varenr: 6122591
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
16:11
DKK 950
Høj skænk af palisander.
Høj skænk af palisander med skydelåger hvor bag hylder samt midtersektion med skuffer, stående på runde tilspidsede ben. B.170 cm. D.42 cm. H.160 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og finerafslag. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ ...

Varenr: 6111309
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
16:12
Vitrineskab / hjørneskab af bejdset træ
Vitrineskab / hjørneskab af bejdset træ. Nøgle medfølger. H 205, B 75 cm.

Varenr: 6119352
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
17:10
Peter J. Lassen. Montana. Fritstående Tv-modul, grålakeret
Peter J. Lassen. Montana. Fritstående Tv-modul af grålakeret MDF med hylde samt åbne rum, monteret på hjul. Fremstillet hos Montana. H. 52 B. 98 D. 70 cm. Fremstår snavset med ridser og mærker.

Varenr: 6090382
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
17:25
Kinesisk skænk
Kinesisk skænk af delvist lakeret hardwood. rigt dekoreret med udskæringer. Front med to skuffer og låge. H. 84 cm. B. 103 cm. D. 72 cm. 1900-tallets anden halvdel. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6115266
DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
17:45
Chatol af teaktræ, 1960'erne
Chatol af teaktræ, skuffer og spejl i toppen, udtræksplade samt 3 skuffer forneden, H. 100 B. 85 D. 44 cm. 1960' erne.Fremstår med brugsspor, misfarvning på udtræksplade.

Varenr: 6122647
17:55
DKK 650
Johannes Andersen. Skænk af teaktræ, 1950-60'erne
Johannes Andersen. Skænk af massiv og finéret teaktræ. 1950-60'erne. Fremstillet hos Skaaning Møbler. B. 130, D. 43, H. 151 cm. Fremstår med brugsspor samt uoriginal bemaling.

Varenr: 6119329
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
18:09
Poul Henningsen PH Skabet - mahogni
PH Furniture

 DKK 34.900,00
NYHED LAURITZshop

Kai Kristiansen. Vangesystem, teaktræ
Kai Kristiansen. Vangersystem af fineret teaktræ best. af fire hylder L. 85 D. 18-24 cm, en reol med front af to rum, H. 72 L. 86 D. 29 cm., to vanger, H. 200 cm. Fremstår med lettere brugsspor, reol med hul på bagbeklædning.

Varenr: 6097247
DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
18:23
Farstrup. Otium lænestol, bøgetræ
Farstrup. Otium lænestol med stel af massiv bejdset bøgetræ, søde betrukket med blåt møbelstof. SH. 44 cm. Fremstår med brugsspor, falmet træ samt stof.

Varenr: 6122820
18:35
Kommode af teak, 1960'erne
Kommode af finéret teaktræ, front med skuffer med runde greb, stel med runde tilspidsede ben. Nøgle medfølger ikke. H. 115, 78 x 43 cm. Fremstår med aldersrelateret brugspræg, samt finérafslag.

Varenr: 6122091
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
18:40
Lav kommode
Lav engelsk kommode af mahogni, front med fire skuffer. H. 59. B. 46. D. 35 cm. Ridser og mærker

Varenr: 6120008
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-11-2021
18:45
Mogens Koch. Tre skabsmoduler af mahogni (3+1)
Mogens Koch. Tre skabsmoduler af tapsamlet lakeret mahogni. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier med mærker herfra. H. 81, B. 76, D. 36. Nøgle medfølger. Fremstår med almindelige brugsspor, skrammer og mærker. (3+1)

Varenr: 6114079
DKK 21.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
18:47
DKK 16.000
Ulferts möbelfabrik. Stereobænk, birk/ masurbirk
Ulferts möbelfabrik. Stereobænk af massivt og fineret birketræ, front med to skuffer samt enkelt nedfældelig låge fineret med masurbirk, fire hylder samt enkelt rum til LP-opbevaring samt opklappelig låge af gennemsigtig plastic bag hvilken ligeså opbevaringsrum til LP'er. 1970'erne. H. 86 B. 157...

Varenr: 6122793
DKK 1.500 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
18:48
12345...9»