Vurdering
12345...12»   Varer pr. side   336 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
SIDEBOARD, 1950/60-tal
SIDEBOARD, 1950/60-tal, gråmålat, benställning i bok, ett par skåpsdörrar fanerade med teak, bredd 110 cm, djup 43 cm, höjd 70 cm.

Varenr: 5633827
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 07-04-2020
10:12
Se mere
Vitrinskåp Engelsk stil
VITRINSKÅP, 1900-talets mitt, Engelsk stil, mahogny, tvådelad, övre vitrindel med 5 hyllplan i glas, belysning, nedre skåpdel låsbar med hyllplan, totalhöjd ca 198, 154x33 cm

Varenr: 5633846
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
10:50
Se mere
Bokhylla
BOKHYLLA, 1940-tal, bemålad, lådor samt skåpsdel, beslag i mässing, höjd 70, 120x30 cm

Varenr: 5633853
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
11:04
Se mere
Buffé 1800-tal
BUFFÉ, 3 dlr, 1800-talets andra hälft, fanérad i björk, invändigt med hyllplan, höjd 129, 163x45 cm, ej monterad

Varenr: 5633865
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
11:28
Se mere
Kolonnskåp 1800-tal
KOLONNSKÅP, 1800-talets andra hälft, fanérat i valnöt, höjd ca 140, bredd ca 55 cm

Varenr: 5633885
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 07-04-2020
12:08
Se mere
Chatol af teak
Chatol af fineret teaktræ. Øverst skydelåger, bag hvilke hylder. Underneden udtrækkelig skriveflade og skuffer. Nederst skydelåger, bag hvilke hylder. H. 155, B. 100, D. 27/40 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, herunder overfladiske mærker og skrammer.

Varenr: 5623391
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
12:28
DKK 500
Hörnskåp
HÖRNHÄNGSKÅP, 1800-tal, trärent, höjd ca 102 cm, bredd 80 cm, djup 53 cm

Varenr: 5633895
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 07-04-2020
12:28
Se mere
Skænk/kommode i hvidt antikbemalet træ
Skænk/kommode i hvidt antikbemalet træ, fem skuffer i sarg, med patineret metal greb. Herunder tre hyldepladser. Mål: H. 90 cm. B. 150 cm. D. 30 cm. Topplade af voksbehandlet genbrugselmetræ. Møbler lavet i genbrugstræ har hvert især deres unikke udtryk. Hvert møbel er unikt og variationer i ...

Varenr: 5519982

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
13:27
DKK 450
Empireform sekretær af mahogni, 1900 tallets begyndelse
Empireform sekretær af mahogni, front med klap bag hvilken sekretærindretning med talrige skuffer dekorerede med rodtræ, 1 skuffe forneden, på høje ben, H. 115 B. 100 D. 56 cm. 1900 tallets begyndelse. Fremstår med senere beslag, manglede nøgle og skruer til klapmekanisme. Delvis falmet på 1 ...

Varenr: 5634287
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
14:05
Kommode/lampebord, genbrugstræ
Kommode/lampebord udført i genbrugstræ, med rester af bemaling. H. 90 B. 55 D. 45 cm. Front med skab og skuffe.

Varenr: 5211814

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
14:09
Rosana skænk i hvid.
Rosana skænk med 3 låger og 2 skuffer i hvid. Materiale: Hvid.Træfiberplade. Bredde cm 117.3 Højde cm 79.1 Dybde cm 40.7 Leveres Usamlet Vægt 43 kg. Intern nr. 07-414354949 OBS: vær opmærksom på, at denne vare befinder sig på et eksternt lager i Haderslev og udelukkende kan ...

Varenr: 5634646

DKK 1.100 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
14:24
Byrå i sengustaviansk stil
BYRÅ, 1900-talets första hälft, sengustavians stil, fanérad i mahogny, beslag i mässing. höjd 81, 81x42 cm

Varenr: 5633971
15:00
Se mere
Amaretta tv-bord, bredde 137 cm, højde 60 cm, antik hvid, antik patineret.
Amaretta tv-bord, bredde 137 cm, højde 60 cm, antik hvid, antik patineret. OBS: Håndteringsmærker og skade på bagerste sokkel som er knækket men repareret med lim og vinkel. Mærker på forreste sokkel og sorte mærker på øverste kant. Se venligst billederne. Ingen emballage. ...

Varenr: 5537623

DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
15:28
Barok form chatol af eg, 1900-tallet
Barok form chatol af eg, 1900-tallet. H 105, 100 x 50 cm. Brugsslitage, enkelt lille skuffe mangler, ridser og skrammer samt uden nøgle.

Varenr: 5631671
15:45
Kommode af teaktræ
Kommode af fineret teaktræ. Front med tre skuffer. Nøgle medfølger ikke. H. 61,5 cm. B. 62,5 cm. D. 39 cm. Fremstår med ridser samt brugsspor.

Varenr: 5413697
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
15:51
Skänk
SKÄNK, 1900-talets första hälft, bemålad, beslag i mässing, höjd 100, 112x48 cm

Varenr: 5633997
DKK 1.718 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
15:52
Se mere
Byrå
BYRÅ, 1800-tal, sengustaviansk stil, bemålad, 4 lådor, höjd 114, 110x49 cm

Varenr: 5634011
16:20
Se mere
Ludwik Style. Skænk af eg
Ludwik Style.Skænk af massivt lud eller sæbebehandlet egetræ front med låger og skuffe, greb af patineret metal. Ludwik Styl - Made in Poland. H. 90 x 152 x 50 cm

Varenr: 5622246
DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
16:53
Bokskåp jugend
BOKSKÅP, sekelskifte 1900, jugend, 2-delat, fanér i mahogny, dörrluckor med fasettslipat glas, beslag i mässing, höjd ca 218, 103,5x52 cm, nyckel medföljer

Varenr: 5634043
DKK 2.749 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
17:24
Se mere
Skåp barockstil
SKÅP, sekelskifte 1900, barockstil, betsad ek, beslag i mässing, nyckelskyltar delvis med dekor av stiliserade drakar, låsbara dörrluckor med bakomvarande hyllinredning, underdel med låda, kulhöjd ca 172, 108x48 cm, nyckel medföljer

Varenr: 5634061
18:00
Se mere
Par sengebord/sidebord, genbrugstræ (2)
To stk. Natbord/sidebord udført i genbrugstræ, med rester af bemaling. H. 53 B. 50 D. 45 cm. Front med skuffe og hylde. (2)

Varenr: 5211818

DKK 4.400 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
18:09
Thomas Bentzen for Muuto, Enfold Sideboard
Thomas Bentzen, for Muuto. model 'Enfold Sideboard Low' Skænk af metal sider og ryg, samt låger. To hylder bag to låger. Top og bund af lakeret træ. H. 62 L. 124,5 D. 45 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5451976

DKK 8.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
18:46
DKK 500
Skåp
SKÅP på benställning, 1800-tal, björnfanér, höjd 183 cm, bredd 65 cm, djup 35 cm

Varenr: 5634088
18:54
Se mere
Todelt vitrineskab, hvidlakeret (2)
Vitrineskab, to-delt. Cremehvid bemalet træ. Greb af patineret jern. Bund med tre skuffer, samt tre låger hvor bag tre hylder. Top med profileret top samt tre glaslåger med sprosser, hvor bag tre hylder. Mål. Ca. H. 220 B. 155 D. 45 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5507618
DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
19:02
Hay, to Cabi-U Cabinets, reolmoduler (2)
Hay Cabi-U, 2 reolmoduler af pulverlakeret stål i farven sort. H. 40 cm., L. 106 cm., D. 41 cm. Monteret med indadgående vippelåge, monteret med ben. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. Mål ca. L. 107 cm. D. ca. 42 cm. H. 61cm. (2) Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan ...

Varenr: 5629376
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
19:12
DKK 450
Chatol af teak, 1960'erne
Chatol af fineret teak, 1960'erne. H 103, 89 x 47 cm. Brugsslitage; nogle ridser og skrammer.

Varenr: 5631498
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
19:16
DKK 450
Skåp
SKÅP, samtida, bemålat, dörr med frostat glas, invändigt med hyllplan, 141, 43.5x37 cm

Varenr: 5634110
19:19
Se mere
Børge Mogensen og Grethe Meyer: 3 boligens byggeskabe
Grethe Meyer og Børge Mogensen. Tre reoler/skabe fra Boligens Byggeskabe, front med ramme af oregonpine. Hylder og sider af grålakeret dyrolit. Fremstillet hos C. Danel. 1950/60'erne. To stk H 198, 1 stk H 203 cm. Alle B 135 cm, D 34 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, ...

Varenr: 5634762
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
19:20
Skænk. Rustikt design
Skænk i Rustikt design udført af genbrugstræ og metal. Mål. H. 90 L. 152 D. 46 cm. Front med låger.

Varenr: 5620411

DKK 4.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
19:22
Kommode af teak, 1960'erne
Kommode af fineret teak, monteret med seks skuffer. 1960'erne. H 106, 77 x 40 cm. Alm. brugsspor. Der medfølger ikke nøgle.

Varenr: 5631668
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
19:24
12345...12»