Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
BG design. Buet skænk / barmøbel af palisander og eg, model Temple Board, Limited Edition
BG design. Buet skænk / barmøbel af vintage palisander og eg, front med jalousilåger bag hvilke rumsektion og små hylder, på skråtstillede ben. H. 73 cm. B. 107 cm. D. 41 cm. Fremstillet hos BG Design, model 'Temple Board', Limited Edition. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 5308953
DKK 6.000 DK, Kolding, Trianglen 20-09-2019
09:37:00
Sekretär England 1800-talets första hälft
SEKRETÄR, England, 1800-talets första hälft, mahogny och idegran, dekor av intarsia, höjd ca 97, 67x47 cm
Varenr: 5439168
DKK 2.085 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 20-09-2019
11:09:00
Se mere
Par væghængte vitrineskabe. Sortlakeret. (2)
Par væghængte vitrineskabe. Udført i sortlakeret træ. Profileret top. Greb af patineret messing. To låger hvor bag hylder. H. 110 cm. B. 50 cm. D. 25 cm. Modelfoto. (2)
Varenr: 5319316

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-09-2019
11:24:00
Hay, to Cabi-U Cabinets, reolmoduler (2)
Hay Cabi-U, 2 reolmoduler af pulverlakeret stål i farven sort. H. 40 cm., L. 106 cm., D. 41 cm. Monteret med indadgående vippelåge, monteret med ben. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. Mål ca. L. 107 cm. D. ca. 42 cm. H. 61cm. (2) Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan ...
Varenr: 5433545
DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 20-09-2019
13:14:00
Skåp med vitrinöverdel
VITRINSKÅP, 2 delat, rokokostil, 1900-talets andra hälft, betsad furu, invädnigt med hyllor, höjd ca 183, 123x39 cm, nyckel finns
Varenr: 5439205
DKK 2.780 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20-09-2019
13:24:00
Se mere
Hay Cabi-U, 2 reolmoduler af pulverlakeret stål i farven sort. H. 40 cm., L. 106 cm., D. 41 cm. Monteret med indadgående vippelåge. et modul er monteret med ben. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. Mål ca. L. 107 cm. D. ca. 42 cm. H. 61/40 cm. (2) Modelfotos, små variationer i ...
Varenr: 5437418
14:32:00
DKK 450
To væghængte vitrineskabe. Sort bemalet. (2)
Par væghængte vitriner, sortmalet. Front med glaslåge bag hvilke hylde. Indvendig hvidmalet. H. 60 cm. B. 50 cm. D. 22 cm. Modelfoto.(2)
Varenr: 5319361

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-09-2019
14:39:00
Skænk / vitrineskab i shabby chic-stil, lys
Håndlavet vitrine med patineret bemaling. Front med to inddelte glaslåger. Messinglås og medfølgende nøgle, beslag af metal, top med galleri. Fremstår med alm. brugsspor. Mål ca: H. 165 cm, B. 137 cm, D. 41 cm.
Varenr: 5437314
DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 20-09-2019
15:08:00
DKK 650
Hörnskåp England 1800-tal
HÖRNSKÅP, England, 1800-tal, fanerat med mahogny, intarsia i ljusare träslag, höjd 200, 70 x 50 cm
Varenr: 5439264
17:12:00
Se mere
Hay, fire Cabi-U Cabinets, reolmoduler (4)
Hay Cabi-U, 4 reolmoduler af pulverlakeret stål i farven sort. H. 40 cm., L. 106 cm., D. 41 cm. Monteret med indadgående vippelåge. to modul er monteret med ben. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. Mål ca. L. 107 cm. D. ca. 42 cm. H. 61/40 cm. (4) Modelfotos, små variationer i ...
Varenr: 5371305
DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 20-09-2019
17:51:00
Snydesekretær, fineret elmetræ / elmerod, 1800-tallets anden halvdel
Snydesekretær af fineret elmetræ samt felter af elmerod, profileret top, front med skuffer samt låge, hvorbag hylder, forrest kugleben, 1 nøgle, 1800-tallets anden halvdel, H. 177 cm. L. 00 cm. B. 49 cm. Fremstår med brugsspor, flere finerskader, låger og skuffer med revner, flænger m.m.
Varenr: 5432480
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 20-09-2019
18:09:00
Vitrinskåp
VITRINSKÅP, 1900-talets andra hälft, mahogny, vitrindel inredd med tre hyllplan av glas, låsbara skåpdörrar nedtill, belysning, höjd ca 168, 93x41 cm
Varenr: 5439283
DKK 2.780 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 20-09-2019
18:21:00
Se mere
Trip Trap. 'Admiral' skabe af teaktræ (2)
Trip Trap. To 'Admiral' skabe af teaktræ, indvendig med hylder og bøjlestang. H. 193 cm. B. 55 cm. D. 56 cm. Udgået fra Trip Trap. Fremstillet til Admiral Hotel, København. To sokler medfølger. Fremstår med brugsspor, mærker og brugsspor. (2)
Varenr: 5429584
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-09-2019
19:14:00
DKK 1.900
Skænk / vitrineskab i shabby chic-stil, lys grøn
Håndlavet vitrine med patineret bemaling. Front med to inddelte glaslåger. Messinglås og medfølgende nøgle, beslag af metal, top med galleri. Fremstår med alm. brugsspor, vipper og kræver benjustering. Mål ca: H. 165 cm, B. 137 cm, D. 41 cm.
Varenr: 5437313
20:19:00
Væghængt hjørnevitrineskab. Hvidbemalet.
Væghængt hjørnevitrineskab. Udført i hvidbemalet træ. Profileret op. Greb af patineret messing. Glaslåge hvor bag hylde. D. 53 cm. H. 60 cm.
Varenr: 5051534

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-09-2019
20:27:00
Damarbetsbord rokokostil Frankrike 1800-tal
DAMARBETSBORD, rokokostil, Frankrike, 1800-talets slut, valnöt, skuren dekor, höjd 73, 59 x 42 cm
Varenr: 5439349
DKK 1.390 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 20-09-2019
20:52:00
Se mere
Byrå, 1800-tal
BYRÅ 1800-tal, mahogny, höjd 65 cm, 108x55 cm
Varenr: 5439379
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 20-09-2019
21:52:00
Se mere
Tre væghængte vitrineskabe. Sort bemalet. (3)
Tre væghængte vitrineskabe. Udført i sort bemalet træ. Profileret top, greb af patineret messing. Vendbare. Glaslåge/sider samt glashylder. H. 50 cm. B. 27 cm. D. 30 cm. Modelfoto.
Varenr: 5319274

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
08:31:00
Tre væghængte vitrineskabe
Tre væghængte vitrineskabe. Udført i hvid antikbemalet træ. Profileret top, greb af patineret messing. Vendbare. Glaslåge/sider samt glashylder. H. 50 cm. B. 30 cm. D. 15 cm. Modelfoto.
Varenr: 5319237

09:52:00
Bertil Fridhagen
BERTIL FRIDHAGEN, byrå, för Bodafors, 1960-tal, 4 lådor, höjd ca 65 cm, 90x45 cm,
Varenr: 5439393
DKK 1.390 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
10:33:00
Se mere
Vitrineskab. Grå bemalet.
Vitrineskab, udført i grå bemalet træ. Profileret top, greb af patineret messing. To glaslåger hvor bag hylder, to skuffer samt to låger hvor bag hylder. H. 210 cm. B. 110 cm. D. 42 cm
Varenr: 5411360

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
10:57:38
Bertil Fridhagen
BERTIL FRIDHAGEN, sideboar, 1960-tal, för Bodafors, brännmärkt, ekfanér, 2 skjutbara dörrar, brännmärkt, höjd 65, 90x45 cm
Varenr: 5439401
11:12:00
Se mere
Aage hundevad. Skænk, egetræ
Aage hundevad. Skænk af fineret egetræ, front med to skydelåger, bag hvilke hylder og udtræksbakker. Fremstillet hos Hundevad & co. 1960'erne. H. 66 L. 138 D. 43 cm. Fremstår med læettere brugsspor og lettere nuanceforskel på topplade.
Varenr: 5438511
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
11:21:14
Dansk møbelproducent. Kommode, nøddetræ, 1940'erne
Dansk møbelproducent. Kommode af fineret nøddetræ, front med tre skuffer. 1940'erne. H. 62 B. 50 D. 40 cm. Fremstår med skjolder på topplade.
Varenr: 5438687
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
11:25:19
Reol
Reol / skohylde af sortlakeret metal. H. 60, L. 110, D. 28. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5431099
DKK 2.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
12:19:59
Afsætningsbord
Afsætningsbord / sidebord. Stel af sortlakeret metal, plader af glas. H. 76, L. 121, B. 36 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5431096
12:20:04
Væghængt skoskab
Skoskab af hvidlakeret MDF, to låger, bag hvilke hylder til sko. H. 78 L. 100 D. 38 cm. Vægbeslag medfølger. Fremstår med brugsslitage. Nøgler medfølger.
Varenr: 5430299
12:20:15
Dansk producent., Sminkebord m. spejl
Sminkebord m. spejl. Produceret af dansk producent.. Konstruktion bemalet trae. B.150 cm. Brugsspor.
Varenr: 5428465
DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
12:23:55
To delt vitrineskab i grå antikbemaling. (2)
To delt vitrineskab. Udført i grå antikbemalet træ. indvendigt hvidmalet. Profileret top. Greb af patineret messing. Overdel med fire glaslåger hvor bag hylder. Underdel med seks skuffer samt to låger. H. 212 cm. B. 155 D. 44 cm (2)
Varenr: 5357017

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
12:27:06
Bernh. Pedersen & Søn, Lav fritstående skænk model 142 i teak
Bernh. Pedersen & Søn, Lav fritstående skænk model 142 i teak, front med jalousilåger bag hvilke hylder. Udstillingsmodel med ingen/minimale brugsspor. L. 210, H. 80, D. 50 cm. Formgivet i 1965 og genoptaget i 2015 ref: bpsfurniture.dk
Varenr: 5440279
DKK 18.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
13:40:00
DKK 6.200
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>