Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Byrå i gustaviansk stil
BYRÅ, gustaviansk stil, 1920-tal, fanérad i olika träslag, skiva i röd marmor, nyckelhålsinläggningar av massing, höjd ca 86, 90x47 cm
Varenr: 5360445
DKK 1.996 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-06-2019
10:24:00
Se mere
Kommode, 1900'tallet
Kommode med grøn marmorplade udført i mørkt poleret træsort med indlagt intarsia i lysere og mørkere træsorter, front med tre skuffer med messing greb, sider med klassiske messing ornamenter. plade i form af grønbroget marmor. H. 80 B. 80 D.42 cm. Fremstår med brugsslitage, marmorplade slået itu ...
Varenr: 5357405
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 17-06-2019
10:44:00
SKM. Skuffemodul samt reol af finéret bøg (2)
SKM. Modul med skuffer og låge, samt reol af finéret bøg. Ene brændstemplet SKM juni 2005. Brugsspor m. stedvise ridser og mærker. H. 128. B. 80. D. 33 og H. 159. B. 120. D. 29 cm. (2)
Varenr: 5356744
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 17-06-2019
11:17:00
Vitrine hjørneskab, hvidmalet
Vitrine hjørneskab, hvidmalet. H. 60 cm. B. 74,5 cm. D. 50,5 cm. dibs009ww
Varenr: 5299899

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 17-06-2019
11:30:00
Væghængt vitrineskab. Delvist massivt rød eg.
Væghængt vitrineskab udført i delvist massivt rød eg. Profileret top. Greb af patineret messing. To glaslåger hvor bag glashylder. Ophængsliste medfølger. H. 121 cm. B. 81 cm. D. 27,5 cm. Modelfoto. Fremstår med fejl i fineren på side og top.(se foto)
Varenr: 5222915

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-06-2019
11:33:00
Skåp 1700-tal
SKÅP, 1700-tal, betsad furu, höjd ca 225 cm, 176x64 cm, invändigt senare bemålat. . PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
Varenr: 5360481
DKK 3.992 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 17-06-2019
11:40:00
Se mere
Byrå 1950/60-tal
BYRÅ, 1950/60-tal, glas samt svärtade detaljer, en dörr samt två lådor, höjd 56,5, 70x31 cm
Varenr: 5360490
DKK 1.597 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-06-2019
12:02:00
Se mere
Byrå 1700-tal
BYRÅ, rokoko, 1700-tal, fanérad med valnöt samt valnötsrot, beslag och lister i mässing, 3 lådor, höjd 80, 113x58 cm
Varenr: 5360495
DKK 11.977 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-06-2019
12:12:00
Se mere
Vitrineskab. Grå bemalet.
Vitrineskab, udført i grå bemalet træ. Profileret top, greb af patineret messing. To glaslåger hvor bag hylder, to skuffer samt to låger hvor bag hylder. H. 210 cm. B. 110 cm. D. 42 cm
Varenr: 5347227

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-06-2019
12:13:00
Vitrineskab, delvist massivt bejdset eg.
Vitrineskab udført i delvist massiv bejdset eg. Greb af patineret jern. Glaslåge hvor bag hylder. H. 189 cm. B. 72,5 cm. D. 45 cm. Udstillingsmodel. Fremstår dog med nogle trykmærker.
Varenr: 5336209

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-06-2019
12:14:00
Hylla 1900-talets mitt
HYLLA, 1900-talets mitt, med skåpdel och lådor med mässingsdetaljer, faner i lackerad björk, flyttbar hylla, utvändig höjd ca 75, yttermått 120x27 cm
Varenr: 5360500
DKK 1.597 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 17-06-2019
12:22:00
Se mere
Vitrinskåp design Ib Kofod-Larsen
IB KOFOD-LARSEN, vitrinskåp, Faarup Møbelfabrik, Danmark, 1960-tal, jakarandafanér, 2 glasade dörrar med bakomvarande förvaring på hyllor, undertill 2 lådor, höjd ca 167, bredd ca 115, djup ca 32 cm, skyltmärkt
Varenr: 5360503
DKK 9.582 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 17-06-2019
12:28:00
Se mere
Par væghængte vitrineskabe. Sortlakeret. (2)
Par væghængte vitrineskabe. Udført i sortlakeret træ. Profileret top. Greb af patineret messing. To låger hvor bag hylder. H. 110 cm. B. 50 cm. D. 25 cm. Modelfoto. (2)
Varenr: 5319316

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-06-2019
12:28:00
DKK 700
Pierre Beauvais. Flightcase / transportkasse på hjul.
Stor flightcase / transportkasse af krydsfiner og aluminium monteret på hjul. H. 33, L. 212, B. 77 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5353470
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-06-2019
12:30:00
Skåp
SKÅP, 1970/80-tal, fanerat med valnöt, vitrinskåp med detaljer samt. beslag i patinerad gulmetall, invändigt med hyllor i glas och vitrinbelysning, draglådor med handtag i patinerad gulmetall, höjd ca 166 cm, yttermått 118,5x40 cm
Varenr: 5360522
DKK 1.198 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 17-06-2019
13:10:00
Se mere
Vægskab / Toiletskab
Vægskab / Toiletskab, front med låger af spejlglas samt hylder. Monteret med knager på side. H. 50 cm. B. 89,5 cm. D. 12 cm. Fremstår med defekt spejlglas samt brugsspor.
Varenr: 5345557
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-06-2019
13:18:00
Kabinettskåp 1700-tal
KABINETTSKÅP med benställning, barock, valnöt, beslag i smide, invändigt med lådinredning, höjd 152, 105x42 cm
Varenr: 5360538
DKK 6.388 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-06-2019
13:42:00
Se mere
Peter J. Lassen, montana modul, lakeret MDF
Peter J. Lassen. Montana modul med skuffe og rum af lakeret MDF, H. 47 cm. L. 47 cm. B. 38 cm. Der medfølger div. hylder. Fremstår med brugsspor, ridser, afslag, trykrevner på bagsiden m.m.
Varenr: 5359672
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-06-2019
13:47:00
Kommode i form af købmandsdisk, 1900/2000-tallet
Kommode i form af købmandsdisk, 1900/2000-tallet. Bejdset træ. Front med seks skuffer samt to udtræksplader. H. 89 cm. B. 90 cm. D. 37 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5328254
14:00:00
Høj skænk af palisander
Høj skænk af palisander, H. 123 cm. D. 42 cm. B. 200 cm. Front med tre skyde døre, bag hvilke hylder og udtræksbakker. Samt tre skuffer nederst. Senere monteret på tilspidsede ben. Fremstår med almindelige brugsspor
Varenr: 5354720
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-06-2019
14:06:00
To skænke, bemalet egetræ. (2)
To skænke i bemalet egetræ. Udskåret med tandsnit, snoet søjler. Ene med to døre, udskåret med frugter. Anden med skydedøre. Hvilke bag hylder. H. 70,5 / 92, B. 127 / 134, D. 32 / 57 cm. Antageligt 1900 tallets anden halvdel. Nøgle medfølger. Fremstår med smuds, slitage i maling. Ene lås defekt....
Varenr: 5328153
14:15:00
Vitrinskåp
VITRINSKÅP, rokokostil ,1900-talets mitt, spröjsade glasdörrar, krön med rocaille, mahogny, nycklar finns (4), höjd ca 190 samt 109x44 cm
Varenr: 5360562
14:34:00
Se mere
Skåp Kina
SKÅP, Kina, 1900-talets senare del, teak och beslag i metall, dörrspeglar med skuren dekor, lådor i sarg, botten med spjälor, höjd ca 180 cm, bredd ca 112 cm, djup ca 56,6 cm
Varenr: 5360565
DKK 3.194 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 17-06-2019
14:40:00
Se mere
To-delt vitrineskab. Hvid bemalet. (2)
To-delt vitrineskab. Hvid bemalet. Overdel med fire glaslåger, bag hvilke hylder. Underdel med fire glaslåger samt fire skuffer. Mål: H. 212. B. 150. D. 40 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto. dib058ww
Varenr: 5004098

DKK 4.800 DK, Herlev, Dynamovej 17-06-2019
14:55:00
Hornsleth møbelfabrik Skænk/ Reol
Hornsleth møbelfabrik. Skænk/ Reol fineret med palisander, front med to låger, bag hvilke hylder, 1950'erne. Mål ca: H. 76, D. 43, B. 120. Fremstår med brugsspor
Varenr: 5361469
DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 17-06-2019
15:16:52
DKK 900
Barskåp teak
BARSKÅP, 1970 -tal, fanerad i teak, benställning, invändigt med röktonatglas och spegel och belysning, höjd 127, 86x34 cm
Varenr: 5360582
15:18:00
Se mere
Louis XVI dragkiste af malet og guldstafferet træ
Louis XVI dragkiste af malet og guldstafferet træ profileret plade med tandsnit, front med fem skuffer flankeret af kannelerede kvartsøjler, på lige tilspidsede ben. 1800-tallets begyndelse. H. 125 cm. B. 121 cm. D, 58 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser, restaureret, nøgle medfølger.
Varenr: 5361472
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 17-06-2019
15:18:12
Byrå i rokokostil
BYRÅ, rokokostil, marmorskiva, 1800-tal, höjd ca 83 cm, 101x53 cm, senare lås
Varenr: 5360584
DKK 2.395 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 17-06-2019
15:22:00
Se mere
Butiksinredning monterskåp
SKÅP, 1900-talets första del, butiksinredning, bonad björk, fällbara glasluckor, invändigt med löstagbara lådor, höjd ca 181, 123x60 cm
Varenr: 5360590
DKK 3.992 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-06-2019
15:34:00
Se mere
Dobbeltlåget vitrine af antikbemalet, grå træ. H. 212 cm
Dobbeltlåget vitrine af antikbemalet / gråmalet træ. Ornamentik i form af kanneleringer. Profileret top Indvendigt hvidmalet, 4 hylder. Tilspidsede og kannelerede ben. H. 212. B. 122. D. 43 cm. Nøgle medfølger. NB. Modelfotos, udleveres i en mere mørk grå farve en vist på fotos.
Varenr: 5352870

DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 17-06-2019
15:49:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>