Kategori
Tid
Vurdering
Showroom
Nyproducerede varer
Gem liste   Opret søgeagent
123»   Varer pr. side   67 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Carl Gustav fuldskæftet jagtriffel cal. 6,5x55 mm
Carl Gustav fuldskæftet jagtriffel cal. 6,5x55 mm, med repeterlås og fast magasin, skæfte af nøddetræ, 53 cm lang pipe, total længde 104 cm. monteret med Eagle sigtekikkert 2,5-10x50 mm, våben nr 166586. Fremstår med brugsslitage, våbentilladelse kræves.

Varenr: 6110764

Nyproduceret vare
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
12:38
DKK 3.400
Walther pistol P1 kal 9mm (6)
Walther pistol P1 kal 9 mm. Våbennummer 212649. PL 12 cm, TL 22 cm. Der medfølger patrontaske, 220 patroner. Brugsspor. SKV tilladelse påkrævet. (6)

Varenr: 6129080
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2021
15:33
DKK 1.600
Jagtriffel, Sauer 80 kaliber 7x64
Jagtriffel, Sauer 80 kaliber 7x64 monteret med en Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* sigtekikkert i EAW svingmontage, skarpe riffelgange, snelle, stikmagasin til 3 patroner, der medfølger 3 æsker ammunition og den originale æske til kikkerten, alt fremstår i perfekt stand uden nævneværdige ...

Varenr: 6127478
DKK 12.000 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 09-12-2021
19:00
DKK 8.600
Norinco jagtriffel JW105 cal. 223 rem.
Norinco jagtriffel JW105 cal. 223 rem. med sort syntetisk skæfte, repeterlås og løst magasin, 56 cm lang pipe, total længde 107 cm. våben nr 1530737. Fremstår ubrugt. Våbentilladelse kræves.

Varenr: 6110807

Nyproduceret vare
DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 10-12-2021
13:50
DKK 2.200
Haglgevær s/s, Holland & Holland Royal, kaliber 12/70
Haglgevær s/s, Holland & Holland Royal, kaliber 12/70, autosikring, ingen slør, dobbelt trigger, spejlblanke løb, intakt brunering, pænt skæfte med afslutning i skind, fremstår i super stand med almindelige brugsmærker, der medfølger læderkuffert, rense stok, rensebørster, oliekande. geværet er ...

Varenr: 6078235
DKK 140.000 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 10-12-2021
17:25
DKK 100.000
Haglgevær o/u Simson Suhl 100E kal 12/70
Haglgevær o/u Simson Suhl 100E kal 12/70. Våbennummer 178157. PL 71 cm, TL 113 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Doubletrigger og ejector. Brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 6101001
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2021
19:16
DKK 3.600
Tre hanegeværer (3)
Tre belgiske hanegeværer kal 12 og 16. Kraftige brugsspor, slør mm. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (3)

Varenr: 6125893
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2021
19:28
DKK 300
Revolver Ruger Blackhawk kal 357 magnum
Revolver Ruger Blackhawk kal 357 magnum. Våbennummer 37-26711. PL 19 cm, TL 33 cm. Mindre brugsspor. SKV tilladelse påkrævet..

Varenr: 6116277
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2021
19:43
DKK 3.000
Fuldskæftet jagtriffel Carl Gustav kal 6,5x55 (4)
Fuldskæftet jagtriffel Carl Gustav kal 6,5x55. Våbennummer 14675. PL 50 cm, TL 104 cm. Monteret med Bushnell kikkertsigte. Brugsspor. Der medfølger geværtaske, 25 jagt- og 30 banepatroner. Våbentilladelse påkrævet. (4)

Varenr: 6120594
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-12-2021
12:45
DKK 1.100
Revolver, Remington Model 1858 kal. .44.
Revolver, Remington Model 1858 kal. .44. Våbennummer A13048. PL 20 cm, TL 35 cm. Fremstillet hos Connecticut Valley Arms. Fremstår med brugspræg, revne i greb. Fungerer mekanisk fint. SKV2 tilladelse påkrævet.

Varenr: 6121977
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-12-2021
13:33
DKK 600
Pistol Norinco NP 22 kal 9mm
Pistol Norinco NP 22 kal 9mm. Våbennummer A13006161. PL 13 cm, TL 22 cm. Fremstår ubrugt. SKV tilladelse påkrævet.

Varenr: 6129895
DKK 3.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-12-2021
15:26
DKK 2.800
Flobert pistol cal. 22 agern knald patroner
Flobert pistol cal. 22 agern knald patroner. Pipelængde 6 cm, total 12 cm. Tilladelse til signal våben kræves.

Varenr: 6120206
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-12-2021
19:30
DKK 300
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon med løst magasin
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win, med repeterlås og løst magasin, syntetisk camoflage skæfte, våben nr FB 019561G20. 57 cm. lang pipe, total længde 108 cm. Fremstår ubrugt. Våben tilladelse kræves.

Varenr: 6129618

Nyproduceret vare
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2021
19:34
DKK 4.600
Patroner kal 300 WIN MAG (171)
Patroner kal 300 WIN MAG. 119 jagtpatroner og 52 tomme hylstre. Tilladelse til pågældende kaliber påkrævet. (171)

Varenr: 6121222
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-12-2021
19:46
DKK 550
Tysk K98 militærriffel, 1943
Tysk K98 militærriffel, 1943. Våbennummer: 5554c. Kal. 8x57JS. Totallængde: 111 cm. Pibelængde: 63 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, skarp og ren riffelgang samt aldersrelaterede brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varenr: 6129622
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2021
20:36
DKK 2.400
Kerner. Bochbuchflinte med vekselløb. Kal. 16/8x57jr.
Kerner. Bochbuchflinte med vekselløb. Kal. 16/8x57jr. Skæfte i ådret nød monteret med rekyldæmpende kappe. Skæftemagasin med rigt graveret plade samt indlagt sølvplakette med navn fra 1928. Einhackmontage med ældre kikkert i bruneret stål, antagelig tysk. Bascule med signalkærv og rigt graveret ...

Varenr: 6127704
DKK 18.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2021
20:37
DKK 10.000
Dickson hanegevær kal. 16/65
Dickson hanegevær kal. 16/65. Våbennummer: 2871. Med engelsk skæfte og rigt graveret metal. Totallængde: 111 cm. Løbslængde: 69 cm. Kolbe: 36,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, let slør, slid i løb samt aldersrelaterede brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet.

Varenr: 6117171
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2021
20:50
DKK 3.000
Dansk Remington 1867
Dansk Remington 1867. Våbennummer: 25482. Totallængde: 128 cm. Løbslængde: 90 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang med minimale rustar samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 6111436
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2021
10:49
DKK 2.000
Dansk Remington 1867
Dansk Remington 1867. Våbennummer: 16985. Totallængde: 128 cm. Løbslængde: 90 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang med lette rustar samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 6111439
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2021
10:50
DKK 2.000
Dansk Remington 1867
Dansk Remington 1867. Våbennummer: 33847. Totallængde: 128 cm. Løbslængde: 90 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, rust i løbet samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 6111435
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2021
10:50
DKK 2.000
Dansk Remington 1867
Dansk Remington 1867. Våbennummer: 19127. Totallængde: 128 cm. Løbslængde: 90 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren riffelgang med rustar samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 6111433
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2021
10:51
DKK 2.000
Sauer 80 Luxus jagtriffel kal. 6,5x55 med Swarowski kikkert
Sauer 80 Luxus jagtriffel kal. 6,5x55. Våbennummer: E8536. Totallængde: 115,5 cm. Pibelængde: 64 cm. Kolbe: 36 cm. Med graveret lås, Swarovski 3-12x50 sigtekikkert i svingmontage. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varenr: 6101706
DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2021
10:52
DKK 15.000
Krico salonriffel kal. 22 lr
Krico salonriffel kal. 22 lr. Våbennummer: 265134. Totallængde: 106,5 cm. Pibelængde: 57 cm. Kolbe: 36 cm. Monteret med Fontaine sigtekikkert. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varenr: 6101710
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2021
10:52
DKK 1.000
Olympos, Spanien. S/s haglbøsse med sidelås kal 12/70
Olympos, Spanien. S/s haglbøsse med sidelås kal 12/70. Våbennummer: 20781. Totallængde: 106 cm. Løbslængde: 64 cm. Kolbe: 36 cm. Med ejektor og signalkærv samt engelsk skæfte. Fremstår med stram og funktionel mekanik, uden slør, blanke løb samt brugsspor. Jagttegn påkrævet.

Varenr: 6115927
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2021
10:52
DKK 6.000
Revolver Smith & Wesson Victory kal 38/357
Revolver Smith & Wesson Victory kal 38/357. Våbennummer 1900813. PL 13 cm, TL 26 cm. Stemplet Bavaria Municipal Police. Smith & Wesson, Springfield stemplet på løbet. Brugsspor. SKV tilladelse påkrævet.

Varenr: 6129995
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-12-2021
15:25
DKK 1.800
Tre haglgeværer (3)
Tre haglgeværer bestående af: Anschütz kal 9 mm PL 62 cm, TL 108 cm, våbennummer 1029994, Baikal kal 12/70, PL 74 cm, TL 116 cm, våbennummer WH12013. Fremstår med brugsspor. Sulun pumpgun model SP-406, våbennummer 21-PS30150. PL 59 cm, TL 119 cm. Monteret med choke. Fremstår ubrugt. Jagttegn ...

Varenr: 6119390
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-12-2021
16:37
DKK 2.600
Tre haglgeværer (3)
Tre haglgeværer bestående af: AYA 'The Hunters Gun' kal 16/70. våbennummer 463291, PL 68 cm, TL 111 cm, enkeltløbet Kral kal 12/70, våbennummer 14-K7356, PL 76 cm, TL 119 cm. Fremstår med brugsspor. Norinco HP9 pumpgun kal 12/76. Våbennummer 0136368. PL 70 cm, TL 122 cm. Monteret med choke. ...

Varenr: 6119419
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-12-2021
16:49
DKK 3.200
Springfield pistol P9 LSP cal. 9 mm Luger
Springfield pistol P9 LSP cal. 9 mm Luger. våben nr AM 19848. pipe længde 12 cm, total længde 21,5 cm. Fremstår med knækket Safety Lever og let brugsslitage, SKV-2 tilladelse kræves.

Varenr: 6127860
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 12-12-2021
19:00
DKK 1.000
Springfiels pistol model 1911 - A1 cal. 9 mm luger.
Springfiels pistol model 1911 - A1 cal. 9 mm luger, våben nr 70752. Fremstår med brugsslitage. Pipe længde 12,5 cm, total længde 21 cm. SKV-2 tilladelse kræves.

Varenr: 6127752
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 12-12-2021
19:02
DKK 1.300
Smith&Wesson revolver model 14 cal. 38.
Smith&Wesson revolver model 14 cal. 38. våben nr 5K56681, pipe længde 15 cm. total længde 28,5 cm. Fremstår med brugsslitage. SKV-2 tilladelse kræves.

Varenr: 6127763
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 12-12-2021
19:13
DKK 450
123»
Mine søgeagenter