Vurdering
12»   Varer pr. side   46 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Grand Power pistol X-caliber 9 mm Luger
Grand Power pistol X-caliber 9 mm Luger med to magasiner. Made in Slovakia, transportkasse medfølger, våbennr. K060957. Monteret med 13 cm pipe, total længde 22,5 cm. SKV tilladelse kræves.

Varenr: 6116815
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
16:28
DKK 3.600
Laurona haglbøsse cal. 12/70 side by side
Laurona haglbøsse cal. 12/70 side by side med dobbelte aftrækkere, 71 cm lange blanke løb, total længde 114 cm, med bokslås og skæfte af nøddetræ, våben nr 119957, fremstår med minimal brugsslitage og stram mekanik. Eibar Spanien. Grønt etui med defekt lynlås medfølger. Jagttegn kræves.

Varenr: 6120733
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
18:06
Simson Suhl haglbøsse cal. 12/70 O/U med ejector
Simson Suhl haglbøsse cal. 12/70 O/U med ejector og to aftrækkere 71 cm lange blanke løb, total længde 114 cm. fra 7 måned 1982, skæfte af nøddetræ, våben nr. 185109 Made in GDR. Fremstår med brugsslitage og stram mekanik, Beretta plastkasse medfølger. (2)

Varenr: 6120730
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
18:10
DKK 950
Golden Snipe III haglbøsse cal. 12/76 O/U
Golden Snipe III haglbøsse cal. 12/76 O/U med enkelt aftrækker, sikring med løbsvælger, 71,3 cm lange blanke løb, total længde 115 cm, blank låsekasse greveret med fuglevildt, blomster og bladværk, skæfte af nøddetræ, våben nr 187143, fremstår med brugsslitage og tryk på sigteskinnen. Jagttegn ...

Varenr: 6122506
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
18:23
DKK 950
Norinco jagtriffel JW105 cal. 223 rem.
Norinco jagtriffel JW105 cal. 223 rem. med sort syntetisk skæfte, repeterlås og løst magasin, 56 cm lang pipe, total længde 107 cm. våben nr 1530737. Fremstår ubrugt. Våbentilladelse kræves.

Varenr: 6110807

DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
18:24
Jagtgevær, Simson Suhl s/s i kal. 12.
Jagtgevær, Simson Suhl s/s i kal. 12. TL 116 cm. LL 72 cm. Våbennr. 23774. Ren i løbene, men med brugspræg. Der mangler et stykke træ på bagskæftet. Se billedet. Fremstår velholdt med brugspræg. Jagttegn kræves.

Varenr: 6120254
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-11-2021
18:45
DKK 650
En samling skydevåben bestående af to haglbøsser og en salonriffel (3).
En samling skydevåben bestående af to haglbøsser og en salonriffel. Sako salonriffel cal 22 LR enkeltskuds repeterlås, skæfte af mørkpoleret træ, pipe længde 58 cm, total længde 101 cm. våben nr. 9756 Fremstår med brugsslitage. AYA haglbøsse cal 12/70 S/S Hunters Gun med skæfte af nøddetræ 70 cm ...

Varenr: 6121425
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
19:10
DKK 1.900
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win,
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win, med repeterlås og hængslet magasin, syntetisk sort skæfte, våben nr FB 006819V18. 57 cm. lang pipe, total længde 108 cm. Fremstår ubrugt. Våben tilladelse kræves.

Varenr: 6110776

DKK 5.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
19:12
DKK 4.200
AYA haglbøsse The Hunters Gun cal. 12/70
AYA haglbøsse The Hunters Gun cal. 12/70 side by side med bokslås og dobbelte aftrækkere, 68 cm. lange blanke løb, total længde 110,5 cm. våben nr 266038, fremstår med let brugsslitage og stram mekanik. Jagttegn kræves.

Varenr: 6122577
19:22
DKK 850
CZ Strakonice jagtriffel model 98
CZ Strakonice jagtriffel model 98 cal. 6,5 x 55 mm 56 cm langt løb med gevind for montering af lyddæmper, total længde 110 cm, våben nr. 00482, monteret med Norconia sigtekikkert 3-9 x 56 E. Fremstår med let brugsslitage, korn og kærv mangler. Våben tilladelse kræves.

Varenr: 6110756

19:27
Gebr. Merkel Suhl haglbøsse cal. 12/70
Gebr. Merkel Suhl haglbøsse cal. 12/70 side by side med dobbelte aftrækkere og ejector, bokslås med graveringer og signal stifter, skæfte af nøddetræ våben nr. 741485, 10 måned 1974, 66 cm lange blanke løb, total længde 109 cm, fremstår med minimal brugsslitage og stram mekanik. Made in GDR. ...

Varenr: 6112886
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
19:45
DKK 1.300
Stevens haglbøsse enkelt løbet cal. 16/70
Stevens haglbøsse enkelt løbet cal. 16/70 model 94C med 76,5 cm langt blankt løb, total længde 117 cm, skæfte af nøddetræ, uden synligt våben nr. fremstår med brugsslitage og stram mekanik, lidt rust. Jagttegn kræves.

Varenr: 6120731
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
20:03
Husqvarna. S/s haglbøsse kal. 12/70
Husqvarna. S/s haglbøsse kal. 12/70. Våbennummer: 175292. Totallængde: 109,5 cm. Løbslængde: 69,5 cm. Kolbe: 35 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, uden slør, blanke løb samt brugsspor. Jagttegn påkrævet.

Varenr: 6115929
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:06
DKK 450
En samling haglbøsser (3)
En samling haglbøsser bestående af Sulun SG317 halv automatisk, cal. 12/76, våben nr 21-SS10956, pipe længde 61 cm, total længde 112 cm. Sulan SS211 Cal 12/76 O/U med 71 cm lange løb med ventileret sigteskinne, total længde 114 cm, skæfte af nøddetræ, våben nr. 21-O/U40026. Fremstår ubrugt. ...

Varenr: 6123033
DKK 4.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
20:07
DKK 3.600
Midland jagtriffel model 2600 Kal. 6,5x55
Midland jagtriffel model 2600 Kal. 6,5x55. Våbennummer: 46841. Totallængde: 109 cm. Pibelængde: 58,5 cm. Kolbe: 35 cm. Monteret med tasco sigtekikkert. Fremstår med stram og funktionel mekanik, skarp og ren riffelgang samt brugsspor.

Varenr: 6119158
20:09
Norinco pistol 1911A1 model NP29 silver finish, 9 x 21 mm
Norinco pistol 1911A1 model NP29 silver finish, 9 x 21 mm med magasin, våben nr. BE0806-15-246CA15, pipe længde 12,5 cm, total længde 22,5 cm. Fremstår ny og ubrugt, plastkasse medfølger. SKV tilladelse kræves.

Varenr: 6110875

20:11
Sauer 80 Luxus jagtriffel kal. 6,5x55 med Swarowski kikkert
Sauer 80 Luxus jagtriffel kal. 6,5x55. Våbennummer: E8536. Totallængde: 115,5 cm. Pibelængde: 64 cm. Kolbe: 36 cm. Med graveret lås, Swarovski 3-12x50 sigtekikkert i svingmontage. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varenr: 6101706
DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:19
DKK 15.000
Beretta halvautomatisk haglbøsse model A 301 L kal. 12
Beretta halvautomatisk haglbøsse model A 301 L kal. 12. Våbennummer: C14808E. Totallængde: 115,5 cm. Løbslængde: 67 cm. Kolbe: 35 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blankt løb samt brugsspor. Denne er ikke plomberet til lovlig brug i Danmark. Den kan blive plomberet hos våbensmed eller...

Varenr: 6101711
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:27
DKK 3.600
Krico salonriffel kal. 22 lr
Krico salonriffel kal. 22 lr. Våbennummer: 265134. Totallængde: 106,5 cm. Pibelængde: 57 cm. Kolbe: 36 cm. Monteret med Fontaine sigtekikkert. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varenr: 6101710
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:34
Colt salonriffel kal. 22
Colt salonriffel kal. 22. Våbennummer: 24247. Totallængde: 107,5 cm. Pibelængde: 60 cm. Kolbe: 37,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varenr: 6101709
20:38
Dickson hanegevær kal. 16/65
Dickson hanegevær kal. 16/65. Våbennummer: 2871. Med engelsk skæfte og rigt graveret metal. Totallængde: 111 cm. Løbslængde: 69 cm. Kolbe: 36,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, let slør, slid i løb samt aldersrelaterede brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet.

Varenr: 6117171
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:48
Olympos, Spanien. S/s haglbøsse med sidelås kal 12/70
Olympos, Spanien. S/s haglbøsse med sidelås kal 12/70. Våbennummer: 20781. Totallængde: 106 cm. Løbslængde: 64 cm. Kolbe: 36 cm. Med ejektor og signalkærv samt engelsk skæfte. Fremstår med stram og funktionel mekanik, uden slør, blanke løb samt brugsspor. Jagttegn påkrævet.

Varenr: 6115927
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:51
DKK 6.000
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win, med repeterlås og løst magasin, syntetisk sort skæfte, våben nr FB 019987F20. 57 cm. lang pipe, total længde 108 cm. Fremstår ubrugt. Våbentilladelse kræves.

Varenr: 6110777

DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-11-2021
12:51
DKK 4.600
Norconia luftgevær model QB 18 4,5 mm med kikkert
Tysk Norconia luftgevær model QB 18. cal. 4,5 mm, med skæfte af sort kunstmateriale, monteret med Norconia sigtekikkert 4x20H. pipe længde 48 cm, total længde 111 cm. Fremstår i fin stand, kikkert defekt i trådkorset.

Varenr: 6110868

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-11-2021
12:57
Tyrkisk Sulun haglbøsse cal. 12/76 O/U
Tyrkisk Sulun haglbøsse model SS214 cal. 12/76 O/U med skæfte af nøddetræ, 71 cm lange løb med ventileret sigteskinne, total længde 114,5 cm, våben nr 21-OU40066, Fremstår ubrugt. Jagttegn kræves.

Varenr: 6110842

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-11-2021
12:58
DKK 3.400
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win, med repeterlås og hængslet magasin, syntetisk beige skæfte, våben nr FB 016041Q19. 57 cm. lang pipe, total længde 108 cm. Fremstår ubrugt. Våbentilladelse kræves.

Varenr: 6110771

DKK 5.400 DK, Herlev, Dynamovej 30-11-2021
13:00
DKK 4.200
Kinesisk Norinco halvautomatisk salonriffel
Kinesisk Norinco halvautomatisk salonriffel model JW-14 cal. 22 LR. 52,5 cm langt løb, total længde 102 cm. Fremstår i ubrugt stand, våben nr 9401092. Velegnet til regulering, våben tilladelse kræves.

Varenr: 6110810

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 30-11-2021
13:54
DKK 1.800
Tre haglgeværer (3)
Tre haglgeværer bestående af: AYA 'The Hunters Gun' kal 16/70. våbennummer 463291, PL 68 cm, TL 111 cm, enkeltløbet Kral kal 12/70, våbennummer 14-K7356, PL 76 cm, TL 119 cm. Fremstår med brugsspor. Norinco HP9 pumpgun kal 12/76. Våbennummer 0136368. PL 70 cm, TL 122 cm. Monteret med choke. ...

Varenr: 6119419
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-11-2021
16:26
DKK 3.200
Tre haglgeværer (3)
Tre haglgeværer bestående af: Anschütz kal 9 mm PL 62 cm, TL 108 cm, våbennummer 1029994, Baikal kal 12/70, PL 74 cm, TL 116 cm, våbennummer WH12013. Fremstår med brugsspor. Sulun pumpgun model SP-406, våbennummer 21-PS30150. PL 59 cm, TL 119 cm. Monteret med choke. Fremstår ubrugt. Jagttegn ...

Varenr: 6119390
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-11-2021
17:30
Dansk rytterkarabin Remington 1867
Dansk rytterkarabin Remington 1867. Våbennummer: 1853. Totallængde: 90 cm. Løbslængde: 53 cm. Stemplet Tøjhuset 1887. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 6111430
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-11-2021
20:29
12»