Vurdering
1234»   Varer pr. side   108 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Fuldskæftet jagtriffel Mauser kal 308W med Swarovski kikkertsigte
Fuldskæftet jagtriffel Mauser kal 308W. Våbennummer B106120. Monteret med Swarovski Nova 3-12x56 kikkertsigte. PL 51 cm, TL 107 cm. Brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. OBS beskrivelse rettet.

Varenr: 5735178
DKK 8.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
15:06
DKK 3.400
Jagtriffel BRNO CZ250 kal 308 WIN (2)
Jagtriffel BRNO CZ250 kal 308 WIN. Våbennummer F2944. PL 58,5 cm, TL 115 cm. Monteret med Bushnell Elite 3200 kikkertsigte. Der medfølger ca 500 banepatroner samt 9 jagtpatroner. Våbentilladelse påkrævet. (2)

Varenr: 5737411
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
16:06
Jagtriffel Fuldskæftet Sauer 90 kaliber .308Win
Jagtriffel Fuldskæftet Sauer 90 kaliber .308Win, Låsestolen, aftrækkerbøjlen, og magasinbunden er graveret med egeløvs blade " se billeder " leveres med påsatte EAW baser og der medfølger ringe til 25,4mm rør og ringe til 30mm rør samt en ekstra ring med større udveksling til 30mm rør, ...

Varenr: 5724104
DKK 20.000 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 15-08-2020
17:28
DKK 7.400
Luftgevær Gamo Hunter 1250 kal 5,5
Luftgevær Gamo Hunter 1250 kal 5,5. Våbennummer 738095-07. PL 51 cm, TL 121 cm. Monteret med Nikko Stirling kikkertsigte. Jagttegn påkrævet.

Varenr: 5735151
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
18:07
Perfecta Arms USA, enkeltløbet haglgevær
Perfecta Arms USA, enkeltløbet haglgevær kal. 12. PL. 86 TL. 129 cm. uden våbennr. Fremstår med slitage og aldersrelaterede slid og brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet.

Varenr: 5738581
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 15-08-2020
18:51
Jagtgevær, Ernst Thalmann - Suhl, s/s i kal. 12/70.
Jagtgevær, Ernst Thalmann - Suhl, s/s i kal. 12/70. LL 71 cm TL 114 cm. . Våbennummer 30923L Ren og blank i løbene. Jagttegn påkrævet.

Varenr: 5738577
19:47
Emil Suhlegelmilch Suhl, dobbeltløbet hanegevær kal 12/65
Emil Suhlegelmilch Suhl, dobbeltløbet hanegevær kal 12/65, antageligt fra år 1880. Løbslængde 76 cm Totallængde 117 cm Våbennummer ubekendt. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse påkrævet.

Varenr: 5738578
DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 15-08-2020
19:50
DKK 450
Haglgevær, Husquarna 310A J
Husquarna s/s haglbøsse, model 310A J. Kal. 12. Serienr 147506. Løbs L. 65 cm. Total L. 107 cm. Blanke løb med to sigtekorn og oliebehandlet engelsk kolbe med original bagkappe. Jagttegn påkrævet.

Varenr: 5532691
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 15-08-2020
20:06
Haglgevær o/u, Browning 525 Jaguar Gold Diamond kaliber 12/76 m/chokes
Haglgevær o/u, Browning 525 Jaguar Gold Diamond kaliber 12/76 30" løb m/chokes, autosikring, løbsvælger, ejektor, ingen slør spejlblanke løb, geværet har været på skydebanen få gange " ca 300 skud " så det fremstår sort set som nyt uden brugsmærker, der medfølger 5 stk chokes hvoraf de 3 stk er ...

Varenr: 5737256
DKK 12.000 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 15-08-2020
20:12
DKK 8.200
Pedersoli Sharps model 1863 Kal .45. Riffel til sortkrudtskydning.
Pedersoli Sharps model 1863. Kal.45 perkussion, til papirpatroner. Serienr. SH 33252. Løbslængde: 80 Totallængde: 124 cm. Oktogonal, bruneret pibe med korntunnel og udskiftelige korn, stilbart snelleaftræk. Fremstår med rent og pænt løb, stram og funktionel mekanik samt brugsspor. SKV tilladelse ...

Varenr: 5732806
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
20:13
Jagtriffel Halvautomatisk Browning Model BAR kaliber .30-06 7,62x63mm med nylonkolbe og gummikappe
Halvautomatisk Browning Model Bar i kaliber .30-06 7,62x63mm produceret af belgiske FN. Fremstår med glat låsebetjening og Brownings patenterede stikmagasin samt forgyldt aftrækker. Ingen rust og intet bruneringsslid. Længde 104 cm. 50 cm blankt løb med skarpe riffelgange. 34½ cm nylonkolbe med ...

Varenr: 5738584
DKK 7.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 15-08-2020
20:53
DKK 3.400
Stevens 16/70 enkeltløbet haglbøsse
Stevens 16/70 enkeltløbet haglbøsse. Våbennummer: 2B6. Totallængde: 117 cm. Løbslængde: 76 cm. Fremstår med blankt løb med brugsspor, stram og funktionel mekanik samt generelle brugsspor. Jagttegn påkrævet.

Varenr: 5735365
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
21:07
Haglgevær s/s Simson Suhl kal 12/70.
Haglgevær s/s Simson Suhl kal 12/70. Våbennummer 215739. Produktionsnummer 261. Løb: 72 cm, Total: 114 cm. Kolbe 37 cm. Doubletrigger og ejector. Stram mekanik og rene løb. Ingen slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5732327
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2020
14:42
DKK 700
Remington model 1100 Kal 12
Remington model 1100 haglgevær kal. 12/70. Våbennummer: 191509 W. Totallængde: 123 cm. Løbslængde: 70 cm. Kolbe: 35,5 cm. Fremstår med brugsspor, stram og funktionel mekanik samt rent og blankt løb, mangler dog kolbekappe. Jagttegn påkrævet.

Varenr: 5648065
14:49
DKK 950
Haglgevær AYA Goldpoint, kaliber 20/70
Haglgevær AYA Goldpoint, kaliber 20/70 ejektor. Våbennummer: 549898. Løbslængde 63,5 cm. Totallængde 108,5 cm. Skæftelængde 39 cm. Fremstår velholdt. Jagtegn påkræves.

Varenr: 5732322
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2020
15:43
Husqvarna cal. 222 rem
Jagtriffel Husqvarna kal 222 REM. Våbennummer 294970 . PL 58 cm, TL 110 cm. Skæfte af olieret træ. Fremstår med brugsspor og manglende magsin. Våbentilladelse påkrævet.

Varenr: 5648022
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2020
15:56
DKK 1.300
Diana model 40 luftgevær kal. 4,5 mm
Diana model 40 luftgevær kal. 4,5 mm. Monteret med Jaeger 2-7x32 sigtekikkert. Våbennummer 01318609. Minimale brugsspor. Kan erhverves af alle som er fyldt 18 år,

Varenr: 5732324
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2020
16:44
DKK 900
AYA sidelåsbøsse s/s kal. 12/70.
AYA Sidelåsbøsse s/s kal. 12/70. Våbennummer: 500387. Totallængde: 112 cm. Løbslængde: 68 cm. Kolbe: 38 cm. Med markører, ejektor og sidelåse. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blanke og rene løb, dybe netskæringer, rigt graveret, uden slør samt med minimale brugsspor. Jagttegn påkrævet.

Varenr: 5732319
DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2020
16:45
DKK 5.400
Husqvarna riffel kal 6.5mm
Husqvarna riffel kal 6.5mm. Våbennummer 650936. Pibe: 60 cm. Total: 112 cm. Våbentilladelse påkræves.

Varenr: 5720009
16:50
DKK 950
Simpson Suhl kal 12-70
Haglgevær Simson Suhl o/u kal 12/70. Våbennummer 18526 . PL 71 cm, TL 115 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Singletrigger og ejector. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5648011
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2020
18:46
DKK 850
Escort Magnum kal. 12-76
Halvautomatisk Hatsan Escort Haglgevær kaliber 12/76 Magnum. Våbennummer 131191 . TL 11 cm, Løb: 51 cm. Fremstår med blankt løb og funktionel mekanik. Brugsslitage. sælgertilladelse eller tilladelse til våben med løb under 55 cm påkræves.

Varenr: 5647978
18:50
DKK 1.200
haglbøsse. Haenel suhl kal 16 #65139
Haenel, Suhl. Våbennummer: 65139. S/s haglbøsse kal. 16/70. Med blocklås og markørpile for spændte haner. Rigt graveret. Totallængde: 117 cm. Løbslængde: 75 cm. Kolbe: 36 cm. Fremstår med stram og funktionelt mekanik, blanke løb, intet slør, aldersrelaterede brugsspor samt en mindre bule i ...

Varenr: 5648069
18:57
Baikal cal. 12/70
Baikal o/u haglbøsse kal. 12/70. Våbennr. A03228. Totallængde: 114 cm. Løbslængde: 72,5 cm. Kolbe: 35,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blanke og rene løb, minimalt slør samt med brugsspor. Jagttegn påkrævet.

Varenr: 5648063
19:47
Beretta model S 56E 12/70
Jagtgevær Beretta over-og-under Model S 56 E i kaliber 12-76 med ejektorer. Serienummer 43044. Pibelængde 71 cm, Totallængde 113 cm. Fremstår velholdt med minimale brugsspor. Jagttegn påkræves.

Varenr: 5648019
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2020
19:56
Revolver, perkusionspistol samt to rottepistoler (4)
Revolver L: 29 cm. , perkusionspistol L: 19 cm. samt to rottepistoler L: 11-19 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (4)

Varenr: 5739295
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-08-2020
20:07
US Carbine halvautomatisk riffel, kaliber 30.
US Carbine halvautomatisk riffel, kaliber 30. Våbennummer 2396. PL 46 cm, TL 93 cm. Fuldskæftet. Fremstår med stram og funktionel mekanik, skarp og blank riffelgang samt brugsspor. Forhandlertilladelse påkrævet.

Varenr: 5734995
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-08-2020
20:15
Parker Hale model Safari kal. 30-06
Parker Hale model Safari kal. 30-06. Våbennummer: B9552M. Totallængde: 109,5 cm. Pibelængde: 58,5 cm. Kolbe: 37 cm. Monteret med Simmons kikkertsigte. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blank og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varenr: 5734466
DKK 3.400 DK, Vejle, Dandyvej 16-08-2020
20:16
DKK 1.900
Jagtriffel, Schultz & Larsen Victory kaliber 30-06 fluted pipe m/gevind 1/2
Jagtriffel, Schultz & Larsen Victory kaliber 30-06 fluted pibe m/gevind 1/2"20UNF, monteret med Meopta Meopro 4-12x50 i original montage, 3 punkt sikring, stik magasin til 3 patroner, der medfølger 1 stk 5 skuds magasin og Schultz & Larsen Superdome Duo Brake lyddæmper, det hele fremstår yderst ...

Varenr: 5737405
DKK 12.500 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 16-08-2020
20:28
DKK 12.500
Svanebøsse
Svanebøsse, våbennummer: 53178. Ukendt kaliber. Mundingens indvendige Ø: 19,5 mm. Totallængde: 143 cm. Løbslængde: 100 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik. Perkussion og med underlukke. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5739283
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-08-2020
20:30
Salongriffel Otterup kal 22
Match baneriffel. Schultz & Larsen, Otterup. Kaliber. 22 LR. Pibe: 68 Total 110 cm. Våbennummer 7442. Fremstår med brugspræg. Våbentilladelse påkræves.

Varenr: 5404668
DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-08-2020
20:36