Vurdering
123»   Varer pr. side   84 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Haglgevær s/s Special Poldi Elektro kal 12/70
Haglgevær s/s Special Poldi Elektro kal 12/70. Våbennummer 1885157. PL 73,5 cm, TL 112,5 cm, afstand aftrækker til kolbe 36,5 cm. Brugsspor, mærker på lås, topnøgle skal manuelt lukkes helt i. Boringer ca 1/1 + 3/4. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5670135
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-05-2020
13:55
Haglgevær s/s Special Poldi Elektro kal 16/70
Haglgevær s/s Special Poldi Elektro kal 16/70. Våbennummer 4314361. PL 71 cm, TL 111,5 cm, afstand aftrækker til kolbe 36,5 cm. Boringer ca 1/2 + 3/4. Doubletrigger, brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5670131
14:15
DKK 500
Haglgevær s/s Sauer Sohn kal 12/65
Haglgevær s/s Sauer Sohn kal 12/65. Våbennummer 317739, produktionsnummer 836. PL 73,5 cm, TL 111 cm, afstand aftrækker til kolbe 35 cm. Boringer ca 1/1 + 1/1. Brugsspor. Doubletrigger. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5670134
14:55
Haglgevær s/s belgisk kal 12/70
Haglgevær s/s belgisk kal 12/70. Våbennummer 10000. PL 77,5 cm, TL 119 cm, afstand aftrækker til kolbe 38 cm. Boringer ca 3/4 + 1/1. Kraftige brugsspor, slør, mærker i løb. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5663156
15:15
Fem ældre Side by Side haglbøsser. (5)
Fem ældre Side by Side haglbøsser. Våbennumre: 08081, 42306, 1300, 149152, 1379450. Fremstår med slidtage, herunder flere med slør i hovedbolt. Jagttegn påkræves. (5)

Varenr: 5675908
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 30-05-2020
15:22
Lyddæmper Havana 255-BP Cal. 222/223 gevind 14/1
Lyddæmper Havana 255-BP Cal. 222/223 gevind 14/1, aluminium letvægtslyddæmper. Lyddæmper nr. 140918 VÅBENTILLADELSE kræves

Varenr: 5663180
DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 30-05-2020
15:23
Haglgevær s/s FN kal 16/70
Haglgevær s/s FN kal 16/70. Våbennummer 6815. PL 77 cm, TL 118 cm, afstand aftrækker til kolbe 36,5 cm. Brugsspor, mærker i løb. Boringer ca 3/4 + 3/4. Doubletrigger. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5670133
15:55
Haglgevær s/s A. W. Wolf Suhl kal 16/70
Haglgevær s/s A. W. Wolf Suhl kal 16/70. Våbennummer 10576, fabrikationsnummer 1064. Boringer ca 3/4 + 1/1. PL 73,5 cm, TL 114 cm, afstand aftrækker til kolbe 36,5 cm. Brugsspor. Doubletrigger og ejector. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5663157
16:16
Haglgevær s/s Fortuna Suhl kal 16/70
Haglgevær s/s Fortuna Suhl kal 16/70. Våbennummer 506707, produktionsnummer 265. PL 71 cm, TL 111,5 cm, afstand aftrækker til kolbe 36,5 cm. Boringer ca 3/4 +3/4. Doubletrigger. Brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5670132
16:55
Haglgevær s/s Eibar kal 12/70
Haglgevær s/s Eibar kal 12/70. Våbennummer 19386. PL 71,5 cm, TL 113 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Boringer ca 3/4 + 1/1. Doubletrigger. Brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5663137
17:16
Haglgevær s/s Simson Suhl kal 12/70
Haglgevær s/s Simson Suhl kal 12/70. Våbennummer 215739. Produktionsnummer 261. PL 69,5 cm, TL 109,56 cm, afstand aftrækker til kolbe 36,5 cm. Boringer ca 3/4 + 1/2. Doubletrigger og ejector. Lidt slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5670137
17:55
Haglgevær o/u Baikal Toz-34EP kal 12/70
Haglgevær o/u Baikal Toz-34EP kal 12/70. Våbennummer 7945. PL 72 cm, TL 113,5 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Brugsspor, mangler skruer, defekt ejector, sikring virker men med mangler. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5663147
18:17
Salonriffel Anschütz kal 22
Salonriffel Anschütz kal 22. Våbennummer 367314. PL 52,5 cm, TL 98 cm. Brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.

Varenr: 5663146
18:55
Jagtriffel Mauser kal 8x57IS
Jagtriffel Mauser kal 8x57IS. Våbennummer 1412. PL 58 cm, TL 112,5 cm. Monteret med Nikko Sterling 3-9x40 kikkertsigte (skal justeres). Våbentilladelse påkævet.

Varenr: 5670138
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-05-2020
19:21
Par perkussionspistoler, stemplet Lazaro Lazarino,
Par perkussionspistoler, stemplet Lazaro Lazarino, italiensk produceret L: 41,5 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Funktionsdygtig og stram mekanik. antageligt fra sidste halvdel af 1800-tallet(2) Kan erhverves af alle over 18 år

Varenr: 5647399
DKK 20.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-05-2020
DKK 5.200
Heym sr 21 jagtriffel kal. 6,5x55
Heym sr 21 jagtriffel kal. 6,5x55. Våbennr. 213108. Totallængde: 112 cm. Pibelængde: 61 cm. Kolbe: 37 cm. Med stikmagasin og monteret med Luger 3-9x44 sigtekikkert. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt minimale håndteringsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varenr: 5643617

DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-05-2020
DKK 3.600
Savage 110C jagtriffel kal. 270
Savage 110C jagtriffel kal. 270. Våbennr. 103221. Totallængde: 109 cm. Pibelængde: 58 cm. Kolbe: 34 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varenr: 5643614
DKK 2.800 DK, Vejle, Dandyvej 30-05-2020
20:05
DKK 500
Voere Titan 6 jagtriffel kal. 6,5x55 med ekstra pibe
Voere Titan 6 kal. 6,5x55. Våbennr. 7510. Veksel pibenr 6969 kal. 243 Win. Totallængde: 108 cm. Pibelængde: 58,5 cm. Kolbe: 35,5 cm. Med stikmagasin og ekstra pibe. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blank og skarp riffelgang samt minimale håndteringsspor. Riffeltilladelse samt tilladelse ...

Varenr: 5643621

DKK 7.600 DK, Vejle, Dandyvej 30-05-2020
20:10
DKK 3.400
M48 Preduzece 44 riffel
M48 Preduzece 44 riffel. Våbennummer: 59413. Kal. 7,92. Totallængde: 109 cm. Pibelængde: 61,5 cm. Kolbe: 33 cm. Fremstår med skarp og ren riffelgang, stram og funktionel mekanik samt aldersrelaterede brugsspor. Original læderrem medfølger. Riffeltilladelse påkrævet.

Varenr: 5663390
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-05-2020
20:11
DKK 1.300
Engelsk Russel Hillsdon Limited haglbøsse. kal. 12/65
Engelsk Russel Hillsdon Limited haglbøsse, model "Royal Counties" Chichester, England. Ældre Engelsk haglbøsse, dobbeltløbet, dobbelttrigger med engelsk skæfte. Rigt dekoreret basculehus samt lakeret skæfte og bundstykke med netudskæringer. Kommer i original kasse med nyere filt. Pibelængde 68,5...

Varenr: 5262524
DKK 14.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-05-2020
20:13
DKK 4.200
Weatherby Vanguard jagtriffel kal. 300 win mag
Weatherby Vanguard jagtriffel kal. 300 win mag. Våbennr. VS368523. Totallængde: 112,5 cm. Pibelængde: 63,5 cm. Kolbe: 34,5 cm. Tilbehør medfølger. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blank og skarp riffelgang minimale håndteringsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varenr: 5643616

DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-05-2020
20:15
Haglgevær s/s Sauer Sohn kal 12/65. Våbennummer 74431, produktionsnummer 13/1. Boringer ca 1/1 + 3/4. PL 77,5 cm, TL 118,5 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Brugsspor, mærker i løb. Doubletrigger. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5670136
20:18
DKK 1.700
Baikal o/u haglbøsse kal. 12/70
Baikal o/u haglbøsse kal. 12/70. Våbennr. 5379. Totallængde: 114 cm. Løbslængde: 72,5 cm. Kolbe: 35,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blanke og rene løb, minimalt slør samt med brugsspor. Jagttegn påkrævet.

Varenr: 5649848
DKK 1.800 DK, Vejle, Dandyvej 30-05-2020
20:20
DKK 450
Huaqvarna jagtriffel kal. 358 Norma Magnum
Huaqvarna jagtriffel kal. 358 Norma Magnum. Våbennummer: 242765A. Totallængde: 117,5 cm. Pibelængde: 68 cm. Kolbe 35 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varenr: 5655373
20:25
Franchi halvautomatisk haglbøsse, kal. 12/70
Franchi halvautomatisk haglbøsse, kal. 12/70. Våbennr. U22550. Totallængde: 122 cm. Løbslængde: 71 cm. Kolbe: 36,5 cm. Yderste stykke af løbet kan skrues af. Fremstår med stram og funktionel mekanik, spejlblanke og rene løb samt med brugsspor. Jagttegn påkrævet.

Varenr: 5643623
20:30
DKK 500
Hungary o/u haglbøsse kal. 12/70
Hungary o/u haglbøsse kal. 12/70. Våbennr. a6105. Totallængde: 114 cm. Løbslængde: 71 cm. Kolbe: 37 cm. Med ejektor. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blanke og rene løb, let slør samt med brugsspor. Jagttegn påkrævet.

Varenr: 5643626
20:40
Remington 788 jagtriffel kal. 308 win
Remington 788 jagtriffel kal. 308 win. Våbennr. B6035003. Totallængde: 106,5 cm. Pibelængde: 56,5 cm. Kolbe: 35 Med stikmagasin. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Monteret med tasco 4x32 sigtekikkert. Manual medfølger. Riffeltilladelse påkrævet.

Varenr: 5643612
DKK 3.400 DK, Vejle, Dandyvej 30-05-2020
20:45
Carl Gustav 96 jagtriffel kal. 6,5x55
Carl Gustav 96 jagtriffel kal. 6,5x55. Våbennummer: 84583. Totallængde: 111 cm. Pibelængde: 60 cm. Kolbe: 35,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Monteret med tasco 4x40 sigtekikkert. Riffeltilladelse påkrævet.

Varenr: 5661231
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-05-2020
20:50
Benelli Argo Semiautomatisk riffel, kaliber .300 Win Mag
Benelli Argo Semiautomatisk riffel, kaliber .300 Win Mag, denne model har vekselpibe system, riflen har monteret picatinny rail, der medfølger 1.stk magasin til 2 patroner og 1.stk til 5 patroner samt Aimpoint Micro H-1 med quick release montage, riflen fremstår som ny med meget få brugsmærker " ...

Varenr: 5661339
DKK 13.000 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 30-05-2020
22:49
DKK 6.800
Husqvarna Salonriffel
Salonriffel. Husqvarna kaliber .22long. LL63,5 OAL 104 cm. Pænt udført våben med skæfte af valnød, oktogonal pibe og klapvisér. Fremstår med alders- og brugsspor; mekanisk funktionel. Ikke rentrukket men med synlig rifling i løb. Serienr. 397 Våbentilladelse fordres; eftersyn/udlevering efter ...

Varenr: 5672858
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 31-05-2020
12:15
123»