Vurdering
12»   Varer pr. side   43 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Haglgevær o/u, Beretta Silver Pigeon, kaliber 12/76 71 cm løb
Haglgevær o/u, Beretta Silver Pigeon, kaliber 12/76 71 cm løb, autosikring, løbsvælger, ejektor, blanke løb og ingen slør, geværet fremstår i god stand med almindelige brugsmærker. Våbennummer: P16101B Boring: 1/4 - 1/2 Totallængde: 115,5 cm Løbslængde: 71 cm Skæftelængde: 37 cm Jagttegn ...

Varenr: 5775665
DKK 7.600 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 24-09-2020
20:19
DKK 6.800
FN Browning High Power
FN Browning High Power kal. 9 mm. Våbennummer: OT2259. Totallængde: 20 cm. Pibelængde: 9 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, skarp og ren riffelgang samt brugsspor. Forhandlertilladelse påkrævet.

Varenr: 5759426
DKK 3.800 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2020
20:40
Haglgevær o/u Miroku kal 12/70
Haglgevær o/u Miroku kal 12/70. Våbennummer 313915. PL 71 cm, TL 114 cm, afstand aftrækker til kolbe 35,5 cm. Boringer ca 3/4 + 3/4. Singletrigger. Brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5778064
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-09-2020
13:30
DKK 1.800
Haglgevær s/s Geado kal 12/70
Haglgevær s/s Geado kal 12/70. Våbennummer 5906. PL 76 cm, TL 119 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Boringer ca 1/1 + 3/4. Brugsspor, slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5778065
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-09-2020
14:30
Haglgevær s/s Herstal kal 12/70
Haglgevær s/s Herstal kal 12/70. Våbennummer 266. PL 75 cm, TL 117 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Doubletrigger. Brugsspor. Boringer ca 1/1 + 3/4. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5778129
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-09-2020
15:30
Haglgevær o/u Bakail IJ-27 kal 12/70
Haglgevær o/u Bakail IJ-27 kal 12/70. Våbennummer M02748. PL 72 cm, TL 113 cm, afstand aftrækker til kolbe 35,5 cm. Boringer ca 3/4 + 1/1. Brugsspor. Kolbe løs. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5765928
16:30
To belgiske hanegeværer kal 12/70 (2)
To belgiske hanegeværer kal 12/70. 1 med knækket kolbe og en med defekt forskæfte. Brugsspor og mekanisk funktionelle. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (2)

Varenr: 5765930
16:56
Belgisk haglgevær s/s kal 16/65
Belgisk haglgevær s/s kal 16/65. Våbennummer 87303. PL 76 cm, TL 118 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Boringer ca 1/2 + 1/2. Brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5765929
17:30
To s/s haglgeværer kal 12/70 (2)
To s/s haglgeværer kal 12/70. Belgisk våbennummer 5746, knækket skæfte. Baikal våbennummer K00799, mangler forskæfte Brugsspor.Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (2)

Varenr: 5765927
17:56
Salonriffel Husqvarna kal 22
Salonriffel Husqvarna kal 22. Våbennummer 11668. PL 61,5 cm, TL 113 cm. Brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.

Varenr: 5740501
18:12
To o/u haglgeværer kal 12/70 (2)
To o/u haglgeværer kal 12/70. Lanber våbennummer 299292. Løst forskæfte, mangler 1 ejector, defekt mekanisme. TOZ 34P våbennummer EMN22452, defekt sikring og 1 ejector defekt. Virker mekanisk. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (2)

Varenr: 5765926
18:30
Fuldskæftet jagtriffel Sako AV kal 6,5x55
Fuldskæftet jagtriffel Sako AV kal 6,5x55. Våbennummer 604081. PL 47 cm, TL 102 cm. Monteret med Tasco kikkertsigte. Brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.

Varenr: 5779916
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-09-2020
18:49
Belgisk hanegevær kal 16/65
Belgisk hanegevær kal 16/65. Våbennummer 22329. PL 77 cm, TL 118 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Boringer ca 3/4 + 3/4. Brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5778130
18:57
Haglgevær s/s Suhl kal 12/70
Haglgevær s/s Suhl kal 12/70. Våbennummer 522370, fabrikationsnummer 1265. PL 70 cm, TL 112 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Boringer 3/4 + 1/2. Brugsspor, mærker indvendig i løb. Doubletrigger og ejector. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5746401
19:11
L. C. Haugaard enkeltløbet riffel kal 15 mm
L. C. Haugaard Kiöbenhavn enkeltløbet riffel kal 15 mm. TL 110 cm. Brugsspor, ormehuller i kolbe. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5778063
19:58
Haglgevær s/s Simson Suhl kal 12/70
Haglgevær s/s Simson Suhl kal 12/70. Våbennummer 250212, fabrikationsnummer 1168. PL 70 cm, TL 110 cm, afstand aftrækker til kolbe 35 cm. Boringer ca 1/1 + 1/1. Brugsspor, slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 5778066
20:58
Haglgevær LINKS s/s AYA Sherwood, kaliber 12/70 63,5cm løb
Haglgevær LINKS s/s AYA Sherwood, kaliber 12/70 63,5cm løb, autosikring, ejektor, dobbelttrigger, engelsk skæfte med monogram plade, spejlblanke løb og ingen slør, geværet fremstår i god stand med lette brugsmærker og er nummer 2 af et par. Våbennummer: 332572 Boring: 1/4 - 1/4 Totallængde: ...

Varenr: 5778168
DKK 13.000 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 26-09-2020
21:22
DKK 9.200
Llama Revolver
Liama match revolver , kaliber 38 spc. Ubrukt ca 1965. 15 cm løp + komp.org. boks. Krever tillatelse i Norge..Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge pålegges importmoms og eventuelt toll. Les mer om importmoms og toll

Varenr: 5738202
DKK 4.225 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 26-09-2020
21:39
DKK 246
Davis derringer pistol(3)
Davis derringer kaliber 22Whm. Virker mekanisk og med få bruks spor. Org. boks og lær hylster.Krever våpen tillatelse.NB under 210mm.Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge pålegges importmoms og eventuelt toll. Les mer om importmoms og toll

Varenr: 5066112
DKK 2.394 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 26-09-2020
21:44
DKK 1.197
Forladerriffel, Suhl Model 1839.
Forladerriffel, Suhl Model 1839. TL 144 cm. Fremstår velholdt. Ren i løbet. Virker mekanisk fint. Kræver ingen våbentilladelse.

Varenr: 5778285
DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-09-2020
16:10
Revolver, Uberti Cattleman Model 1873 i kal. .45 LC.
Revolver, Uberti Cattleman Model 1873 i kal. .45 LC. TL 29 cm. LL 14 cm. Våbennr. U33302. Spejlblank i piben med tydelig riffelgang. Fungerer mekanisk fint. Fremstår med let brugspræg. Revolverbælte i sort læder med skede medfølger. SKV2 våbentilladelse kræves.

Varenr: 5778290
DKK 2.200 DK, Aalborg, Nibevej 27-09-2020
16:35
DKK 1.300
Luntepistol, Arsa Modlel Tanzutsu i kal. 41.
Luntepistol, Arsa Modlel Tanzutsu i kal. 41. TL 48 cm. LL 28 cm. Våbennr. 091302704 Fremstår i god brugbar stand med let brugspræg. Fungerer mekanisk godt. Lunte og pistoletui i læder medfølger. SKV2 våbentilladelse til sortkrudtsskydning kræves.

Varenr: 5777677
DKK 3.200 DK, Aalborg, Nibevej 27-09-2020
17:00
DKK 450
Winchester Karabin Model 1873 i kal. 44 W.C.F (44-40).
Winchester Karabin Model 1873 i kal. 44 W.C.F 44-40). TL 98.5 cm. LL 49 cm. Våbennr. 407828B (Fremstillet i 1891). Fremstår med aldersrelateret brugspræg. Fungerer mekanisk fint. Ren i piben med lidt slidt riffelgang. Karabinringen mangler. Geværetui i læder medfølger. SKV2 våbentilladelse til...

Varenr: 5771490
DKK 12.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-09-2020
17:50
DKK 7.200
2 jagtgeværer. J.P. Sauer s/s i kal. 20/70 og hanegevær i kal. 16.
2 jagtgeværer. J.P. Sauer s/s i kal. 20/70 og hanegevær i kal. 16. J.P. Sauer: TL 113 cm. LL 68 cm. Våbennr. 435155. Ren og blank løbene. Fremstår med brugspræg. Reperation i skæftetræet på venstre side bag ved låsen. Hanegevær: TL 116 cm. LL 76 cm. Våbennr. 23616. Små tæringer indvendigt i ...

Varenr: 5764788
DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-09-2020
18:15
DKK 1.900
Haglgevær o/u Beretta 687EELL kaliber 12/76 71cm løb
Haglgevær o/u Beretta 687EELL kaliber 12/76 71cm løb, geværet er med high grade engelsk skæfte, autosikring, løbsvælger, ejektor, der medfølger en original beretta kuffert, der er et par småmærker på løbet ellers fremstår det hele med minimale brugsmærker og i perfekt stand. Våbennummer: ...

Varenr: 5778149
DKK 40.000 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 27-09-2020
18:57
DKK 24.000
Simson Salonriffel. kal. 22lr
Salonriffel, enkeltskuds. Simson "Präzisions-Karabiner" kal. .22lr. alm. brugs- og aldersspor; umiddelbart ren i piben og pæn patina fraset initialer på kolbe. Serienr. 42659 Våbentilladelse fordres;

Varenr: 5763074
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 27-09-2020
19:46
Revolver. Smith & Wesson .44 magnum M 629-1
Revolver Smith & Wesson .44 magnum M629-1. Våbenummer: AYS0577. L: 15 cm. Total: 29 cm. Fremstår med minimale brugsspor. SKV II tilladelse påkræves.

Varenr: 5676204
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-09-2020
19:48
DKK 1.300
Huglu 103 #1054266 cal 12-76
Haglgevær Huglu 103 FE O/U kal. 12/76 Våben nr. 1054266 Pibelængde 71 cm. Singletrigger. Ventileret sigteskinne, automatisk sikring, løbsvælger, Totallængde: 116 cm, blanktbruneret løb. Kolbelængde: 37 cm. Jagttegn påkrævet

Varenr: 5752338
DKK 15.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-09-2020
19:56
DKK 3.800
Henrys patent, Umberti sortkrudts riffel, limited edition
Henrys patent, Umberti sortkrudts riffel, limited edition 'One of one thousand'. Bøjlespænder med løb til patroner under den riflede pibe. Kal. 44-40. Våbennummer: z 346. Totallængde: 111 cm. Pibelængde: 61,5 cm. Kolbe: 34-35 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, pænt løb samt brugsspor. ...

Varenr: 5760183
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-09-2020
20:21
DKK 5.000
Italiensk Marocchi Jagtgevær kaliber 12/76
Italiensk Marocchi Jagtgevær kaliber 12/76. Ventileret sigteskinne. Intet slør, stramme fjedre. Let rust på løb Længde 110 cm. 69,5 cm blanke løb. Våbennummer 99740. Jagttegn kræves.

Varenr: 5776584
DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-09-2020
20:26
12»