Vurdering
12345...57»   Varer pr. side   1710 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Lapponia. Armring af sterlingsølv
Lapponia. Armring af sterlingsølv, oplukkelig. Indvendig diam. 5,8 cm. Bredde: 10 mm. Vægt: 32,7 g. Datostemplet N8 for 1990.

Varenr: 5618280
DKK 1.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 09-04-2020
14:10
DKK 450
Kurt Nielsen, ring model KNDK 39, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk ring udført i sterling sølv, model " KNDK 39" Ringstr. Ø 15,50 mm = str. 49. Vægt ca. 17 gram.

Varenr: 5588318

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
14:12
Alliancering med rubiner og brillanter, 14 kt. hvidguld
Alliancering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med 7 princess-cut rubiner. hvorimellem 16 små single-cut diamanter. Ringstr. Ø 18,50 mm. = str. 58. Vægt ca. 1,9 gram. Vejl. pris er 5.495,-.

Varenr: 5574525

DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
14:13
Bræmer Jensenn, bred ring af 14 kt. guld
Bræmer Jensen, bred ring udført i 14 kt. guld hammerslået overflade. Bredde ca. 7,5 cm. Ringstr. Ø 19,25 = str. 21. Vægt ca. 7,1 gram.

Varenr: 5573294

DKK 4.800 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
14:15
DKK 700
5 Spinning ringe af 8 kt. guld, str. XXS (5)
Fem Spinning ringe udført i 8 kt. guld, forskellig dekoration. Ringstr. XXS = str. 49 ( 15½ mm) Samlet vægt ca. 6,2 gram. (5)

Varenr: 5601583

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
14:27
DKK 500
Solitaire vedhæng med brillant, ca. 0.10 ct, dertil en Ankerkæde af forgyldt sterling sølv
Solitaire brillantvedhæng, udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.10 ct. farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vægt ca. 1,8 gram. Fremstår ubrugt. kraftig Anker halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 50 cm. Ligger i gaveæske.

Varenr: 5553785

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
14:27
Earrings with brilliant cut diamonds 0.75ct
Earrings in 14kt white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.75ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: SI

Varenr: 5587465

DKK 9.685 BE, Antwerpen 09-04-2020
14:28
DKK 2.049
Rubinring af 14 kt. hvidguld.
Diamonds by Frisenholm. Bred rubinring udført af 14 kt. rhodineret hvidguld prydet med 48 stk. rubiner, ca. 0.71 ct. Ringstr. 57/Ø18,1 mm. Vægt. 4,55 g.

Varenr: 5224302

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 09-04-2020
14:31
DKK 650
Diamonds by Frisenholm.Tsavoritring af 14 kt. guld.
Diamonds by Frisenholm. Bred ring af 14 kt. rhodineret guld, prydet med 48 pavéfattede tsavoritter. Ringstr. 52/Ø156,5 mm. Vægt 3,1 g

Varenr: 5575002

14:31
DKK 1.200
Earrings with brilliant cut diamonds 0.44ct
Earrings in 14kt yellow gold with brilliant cut diamonds 0.44ct Colour: (H) Wesselton Clarity: VS

Varenr: 5568493

DKK 6.332 BE, Antwerpen 09-04-2020
14:35
DKK 820
Rubinring af 14 kt. guld.
Diamonds by Frisenholm. Rubinring udført af 14 kt. rhodineret guld prydet med 32 rubiner, ca. 0.49 ct. Ringstr. 50/Ø15,8 mm. Vægt. 2,34 g.

Varenr: 5224267

DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 09-04-2020
14:37
Sølvsmed Kurt Nielsen, Halskæde med mini Moon vedhæng med grå agat
Sølvsmed Kurt Nielsen, halskæde med mini "Moon" vedhæng prydet med grå agatperle, diam. Ø 10 mm. udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 80 cm. men er justerbar. Vejl. pris er 1.690,-.

Varenr: 5623757

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
14:37
Fem vedhæng i russisk Fabergé-stil af forgyldt sterlingsølv (5)
Fem vedhæng i russisk Fabergé-stil i form af æg udført i forgyldt sterlingsølv (925) prydet med farvet emalje og med Swarovski-sten. Fire vedhæng kan åbnes H. 3 cm incl. øsken. Ingen brugsspor (5)

Varenr: 5572132
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-04-2020
14:39
Ring platina diamanter
RING, platina, mittsten 1 ovalslipad diamant, dekor av gammalslipade samt åttkantslipade diamanter, totalt 1,65 ct enligt gravyr, kvalité W-TCr(H-I)/VS-SI, Nilssons Guldsmedja I Lidingö Ab, Stockholm 1951, ringstorlek 17 mm, vikt 5,8 g

Varenr: 5636192
DKK 13.745 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 09-04-2020
14:40
Se mere
Par Gardering af 14 kt. punslet hvidguld (2)
Par ringe / Garderringe udført i 14 kt. hvidguld, Ringstr. 17,25 mm. = str. 54. Samlet vægt ca. 4,6 gram. vejl. pris er 4.295,-.

Varenr: 5574371

DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
14:41
Ring med Mabé kulturperle, 14 kt. hvidguld
Ring udført i 14 kt. hvidguld, satineret overflade, prydet med en større hvid Mabéperle. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 7,6 gram. Vejl. pris er 10.800,-.

Varenr: 5574463

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
14:41
Solitairering med brilant på ca. 0.05 ct. 8 kt. guld
Solitairering udført i 8 kt. guld, prydet med en brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17,75 mm. = str. 56. Vægt ca. 3,05 gram.

Varenr: 5581721

14:42
DKK 500
Smykkesæt, ring samt vedhæng af 8 kt. guld
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, bestående af ring og matchende vedhæng. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Samlet vægt ca. 2,4 gram. (2)

Varenr: 5586349

DKK 1.300 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
14:43
Necklace with brilliant cut diamonds 1.00ct
Necklace in 14kt white rhod gold set with brilliant cut diamonds approx.1.00ct Colour(I) Top Crystal Clarity; VS Length: 42cm

Varenr: 5531183

DKK 8.940 BE, Antwerpen 09-04-2020
14:45
DKK 298
Kurt Nielsen, halskæde med vedhæng
Kurt Nielsen, halskæde med vedhæng. Længde på halskæden er justerbar på ca. 55, 65 og 75 cm. Udstillingsmodel med små spor deraf.

Varenr: 5623807

14:49
Ring med single-cut diamanter, 14 kt. hvidguld
Ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med talrige små single-cut diamanter. Samlet ca. 0.065 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. P. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 2,2 gram. vejl pris er 3.595,-.

Varenr: 5577080

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
14:49
DKK 700
Scrouples. Guldring med granat og brillanter
Scrouples. Ring af 14 kt. guld prydet med en dråbeslebet granat samt to brillanter på tilsammen ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: P1. Ringstr. 56/Ø17,8 mm. Vægt: 3,1 g. Udstillingsmodel.

Varenr: 5618254

DKK 1.400 DK, Hørsholm, Hammervej 1 09-04-2020
14:50
Halskæde med rav og brillant, 14 kt. guld
Halskæde med vedhæng prydet med 2 ravindsatser og en lille brillant på ca. 0.01 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. P. Længde 45 cm. Vejl. pris er 4.595,-.

Varenr: 5573187

14:50
2 vedhæng med cubic zirkonia, 8 kt. guld (2)
2 vedhæng med cubic zirkonia, 8 kt. guld, ant. beregnet for ørestikker (2)

Varenr: 5585384

14:50
100 charms med emalje og glas mm. dekoration (100)
100 Charms med kerne af sterling sølv, dekoreret med glas, ferskvands kulturperle eller emalje. Lille variation iaf perler kan forekomme. Modelfotos.(100)

Varenr: 5595925

DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 09-04-2020
14:52
Mads Ziegler ring af sterling sølv med diamanter, str. 54
Mads Ziegler, 3-i-en ring udført i sterling sølv, prydet med små diamanter. Samlet ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm. = str. 54.

Varenr: 5583221

14:52
Ring floral motive with brilliant cut diamonds 0.65ct
Ring in 14kt white rhod gold floral motive with brilliant cut diamonds 0.65ct Colour: (H-I) Wesselton-Top Crystal Clarity: VS Ringsize: 53.50/17.25mm

Varenr: 5531711

14:52
DKK 2.049
Ring af oxideret 14 kt. hvidguld, mat
Ring udført i 14 kt. oxideret guld, satineret overflade. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54.

Varenr: 5576291

14:52
Toftegaard, solitaire brillantring, ca. 0.05 ct, 14 kt. hvidguld
Toftegaard, solitaire brillantring, udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H: Klarhed: VS. Ringstr. Ø 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 3,5 gram. Vejl. pris er 6.700,-.

Varenr: 5493811

DKK 3.400 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
14:55
DKK 450
Ring af 14 kt. guld med multicolour diamanter hele vejen rundt
Ring udført i 14 kt. guld, massiv punslet ringskinne, prydet med multicolour diamanter hele vejen rundt. Samlet ca. 0.20 ct. Bredde ca. 8,5 mm. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 14,9 gram.

Varenr: 5573461

DKK 15.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
14:56
12345...57»