Vurdering
12345...77»   Varer pr. side   2288 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid  Næste bud
Vedhæng med cabochonsleben safir, 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng af 8 kt. guld, prydet med en lille cabochonsleben safir. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 45 cm. Vejl. pris er 1.495,-. for selve vedhænget. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6281318

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-10-2022
15:37
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantcreoler af 18 kt. guld (2)
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantcreoler af 18 kt. guld. I alt 0,33 ct. G/H-SI. Vægt 5,3 g. L. 3,2 cm. (2)

Varenr: 6254181

DKK 8.600 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:37
DKK 6.800
Ring med Kyanit, 14 kt. guld, str. 56
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med en cabochonsleben Kyanit. Ringstr. Ø 17,75 mm. = str. 56. Vægt ca. 4,1 gram. Vejl. pris er 3.995,-. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6282557

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-10-2022
15:41
Willi Paul Scheelke. Armbånd af 14 kt. guld, ca. 43,7 g.
Willi Paul Scheelke. Armbånd af 14 kt. guld. Længde 18,5 cm. Bredde 2,5 cm. Stemplet 585. WS. Vægt ca. 43,7 g.

Varenr: 6261241
DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:42
DKK 10.500
Diamonds By Frisenholm. Brillantvedhæng af 9 kt guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantvedhæng af 9 kt guld prydet med mindre brillantslebne diamanter ialt ca. 0.15 ct. L.1,5 cm Vægt 0,9 g.

Varenr: 6041238

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:43
Natascha Trolle. Ring med akvamarin af forgyldt sterlingsølv.
Natascha Trolle. Ring med rund cabochon akvamarin af forgyldt sterlingsølv. Ringstr. 53,5, Ø17,0 mm. Vægt 5,1 g.

Varenr: 6254114

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:44
DKK 700
Diamonds By Frisenholm. Diamantring kombineret en alliancering af 14 kt. hvidguld str. 56,5
Diamonds By Frisenholm. Diamantring kombineret en alliancering af 14 kt. hvidguld. I alt 0,84 ct. GH / SI1 str. 56,5. Vægt 3,8 g. (2)

Varenr: 6254166

DKK 13.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:48
DKK 10.000
Vintage rubin- og diamantring af 14 kt. guld
Vintage rubin- og diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med en brillantsleben diamant på 0,02 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed VS. flankeret af to smaragdslebne rubiner på tilsammen,ialt ca. 0.08 ct.. Ringstr. 62, 19,7 mm. Vægt 2,5 g.

Varenr: 6244582
DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:53
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 14 kt. hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.23 ct. Farve: Wesselton-Top crystal (H-I). Klarhed SI. Ringstr. 54 Ø 17,1 mm. Vægt 1,8 g.

Varenr: 6131524

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:59
Diamonds By Frisenholm. Ring af 9 kt. hvidguld med ferskvandsperle og brillanter str. 52
Diamonds By Frisenholm. Ring af 9 kt. hvidguld med ferskvandsperle og brillanter, i alt 0,08 ct. GH / P1-P2. str. 52. Vægt 2,3 g.

Varenr: 6253601

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:00
Diamonds By Frisenholm. Ring af 14 kt. hvidguld med brillanter. str. 54
Diamonds By Frisenholm. Ring af 14 kt. hvidguld med brillanter, i alt 0,26 ct. GH / SI1. Vægt 2,0 g. str. 54

Varenr: 6254101

DKK 3.400 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:03
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantcreoler af 18 kt. hvidguld (2)
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantcreoler af 18 kt. hvidguld. I alt 0,33 ct. G/H-SI. Vægt 5,3 g. L. 3,2 cm. (2)

Varenr: 6254177

16:09
DKK 6.800
20 ass. halskæder med vedhæng af sterling sølv m.m. (20)
20 ass. halskæder med vedhæng af sterling sølv oa. Forskellige modeller og længder. (20) Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6282076

DKK 1.700 DK, Odense, Kratholmvej 07-10-2022
16:10
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 14 kt. rosaguld
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 14 kt. rosaguld prydet med en brillant på ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton(H). Klarhed P1. Ringstr. 52 ø 16,5 mm. Vægt 1,0 g.

Varenr: 6221529

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:17
DKK 700
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 18 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet baguette,-og brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.36 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed SI. Ringstr. 54, Ø 17,1 mm. Vægt 2,2 g.

Varenr: 6150111

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:18
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld. Prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.18 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed SI. Ringstr. 56, Ø 17,8 mm. Vægt 1,6 g.

Varenr: 6150539

DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:21
DKK 1.800
Diamonds By Frisenholm. Brillant vedhæng med ferskvandsperle af 9 kt. hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillant vedhæng med ferskvandsperle af 9 kt. hvidguld. I alt 0,14 ct./ P1-P2. L. 19 mm. B. 11 mm. Vægt 1,4 g.

Varenr: 6252482

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:25
DKK 1.800
Diamonds by Frisenholm. To ringe af 9 kt. hvidguld prydet med brillanter (2)
Diamonds by Frisenholm. To ringe af 9 kt. hvidguld prydet med brillanter ialt 0.33 ct. Ringstr. 53,5 og 54, Ø 16,9/17,1 mm. Samlet vægt ca. 3,7 g

Varenr: 6266055

DKK 4.600 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:27
DKK 3.600
Vintage halskæde af 8 kt. guld med to vedhæng af 14 og 18 kt. guld (3)
Halskæde af 8 kt guld med to vedhæng af 14 og 18 kt. guld. Halskæde L. 52 cm. Samlet vægt 12,1 g. (3)

Varenr: 6244581
DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:29
DKK 2.800
Herrering med onyx, af sterling sølv, str. 61
Herrering udført i sterling sølv, delvis oxideret, prydet med indsats af sort onyx. Ringstr. 61. Vejl. pris er 1.995,-. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6276956

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-10-2022
16:30
Diamonds By Frisenholm. Brillantvedhæng af 9 kt hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantvedhæng af 9 kt hvidguld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.22 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. L. 1,4 cm. Vægt 0,7 g.

Varenr: 6041320

16:35
DKK 1.800
Diamonds By Frisenholm. Ring af 14 kt. guld med brillanter. str. 52
Diamonds By Frisenholm. Ring af 14 kt. guld med brillanter i alt 0,12 ct. GH / SI1. str. 52. Vægt 1,4 g.

Varenr: 6256279

DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:37
Solitaire diamantring af 14 kt hvidguld, ca 1,60 ct
Solitaire diamantring af 14 kt hvidguld, prydet med en brillantslebent diamant på ca 1,60 ct. Farve: Top Cystal (I). Klarhed P1. Ringstr. 55, Ø 17,4 mm. Vægt 3.4 g.

Varenr: 6259231
DKK 42.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:40
DKK 30.000
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. guld.
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. guld. Prydet med baguette og brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.19 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed SI. Ringstr. 53 Ø 16,8 mm. Vægt 1,8 g.

Varenr: 6150585

16:43
Diamonds by Frisenholm. Solitairering af 14 kt. hvidguld, ca. 0.50 ct.
Diamonds by Frisenholm. Solitairering af 14 kt. hvidguld med 0.50 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: P1. Ringstr: 53 ø 16.8 mm. Samlet vægt ca. 5,1 g.

Varenr: 6177763

DKK 17.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:46
DKK 8.000
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med diamanter med forskellige slibninger, brillanter ialt ca. 0.19 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 54 Ø 17,1 mm. Vægt 1,8 g.

Varenr: 6130635

16:53
Perlering af 18 kt guld
Perlering af 18 kt guld prydet med an akoya saltvandskulturperle. Perlemål: ca. 7, 0 mm. Ringstr. 61, Ø 19,3 mm. Vægt 10,2 g. Fra Sverige

Varenr: 6244549
16:54
DKK 3.600
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld.
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld. Prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.18 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed SI. Ringstr. 54, Ø 17,1 mm. Vægt 1,5 g.

Varenr: 6150526

16:56
DKK 1.800
Red Mala af røde lakerede udskårne træperler
"Red Mala" af røde lakerede udskårne træperler. L. 68 Perlemål: 15 mm.

Varenr: 6265328
16:58
DKK 450
Diamonds By Frisenholm. Ring af 9 kt. hvidguld med brillanter. str. 53
Diamonds By Frisenholm. Ring af 9 kt. hvidguld med mindre brillanter. I alt 0,07 ct. str. 53. Vægt 1,4 g.

Varenr: 6254333

DKK 1.700 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:59
DKK 1.300
12345...77»