Vurdering
12345...56»   Varer pr. side   1654 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ole Lynggaard, Blonde ring med brillant på ca. 0.02 ct. 18 kt. hvidguld
Ole Lynggaard, Blonde ring udført i 18 kt hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.02 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 6,1 gram

Varenr: 5716315
DKK 6.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
16:49
Murstens halskæde i forløb af 14 kt guld
Murstens halskæde i forløb af 14 kt. guld, lås med dobbelt sikkerhedshasp. Stemplet H.J. for Hans Jensen. L. 48 cm. Vægt 18,2 g. Brugsspor.

Varenr: 5738377
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
16:53
DKK 3.200
Armbånd og øreringe af sterlingsølv med akvamarin (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med facetslebne akvamariner bestående af: Leddelt armbånd med regulerbar længde, L: 20.5 cm. samt et par øreringe, H: 22 mm. Medfølges af æske. (3)

Varenr: 5714548

DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
17:00
DKK 450
Par ørestikker af 14 kt. hvidguld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, massive, Vægt ca. 6,10 gram. Mål ca. 18x10 mm.

Varenr: 5704444

DKK 4.600 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
17:01
Sæt vielsesringe af 14 kt. guld, damering med 10 brillanter (2)
Sæt vielsesringe udført i 14 kt. guld massive kantede ringskinner, damering er prydet med 10 brillanter. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53 og 20 = str. 63. Samlet vægt ca. 13,8 gram. (2)

Varenr: 5573123

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
17:01
Kurt Nielsen, Ripple armbånd af sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, "Ripple" armbånd udført i sterling sølv, bred i en klassisk model. Bredde ca. 4 cm. Længde ca. 19 cm. Vægt ca. 71 gram. Ligger i gaveæske fra Kurt Nielsen. Vejl. udsalgspris er 4.490,-.

Varenr: 5691829

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
17:03
DKK 450
Kurt Nielsen, én halskæde med 2 vedhæng i form af kors og anker
Kurt Nielsen, én halskæder, med et Ankervedhæng, og et vedhæng i form af kors, udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 80 cm., men er justerbar på 60, 70 og 80 cm.

Varenr: 5723020

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
17:03
Sølvsmed Kurt Nielsen, Halskæde med Moon vedhæng med agat
Sølvsmed Kurt Nielsen, halskæde med stort "Moon" vedhæng prydet med sort agatperle, diam. Ø 20 mm. udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 80 cm. men er justerbar på 70 og 60 cm. Vejl. pris er 1.690,-.

Varenr: 5723901

17:05
Miss D, solitaire vedhæng med brillant, ca. 0.03 ct.
Miss Diamond vedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: Wesselton/H. Klarhed: SI. Bemærk at kæde medfølger ikke.

Varenr: 5668732

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
17:07
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.14 ct. 14 kt. hvidguld
Par ørestikker udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant på ca. 0.07 ct. Samlet ca. 0.14 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P. Samlet vægt ca. 1,4 gram.

Varenr: 5719430

DKK 3.400 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
17:10
Armbånd og øreringe af sterlingsølv med calcedon (3)
Leddelt armbånd med regulerbar længde udført i sterlingsølv prydet med rund facetteret calcedon. Længde: 19.5 cm. Medfølges af et par øreringe i samme materialer. Højde: ca. 19 mm. Æske medfølger. (3)

Varenr: 5714270

DKK 1.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
17:19
Ring, moderne desígn, 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, modernistisk design. ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 2,6 gram.

Varenr: 5739562

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
17:47
3 par ørestikker af 8 kt. guld
3par ørestikker, udført i 8 kt. guld, bestående af ar ørestikker med lille hvid ferskvands kulturperle, samt par med Bismarck mønster, og et par med cubic zirkonia. Samlet vægt ca. 1,4 gram.

Varenr: 5721513

18:06
Par Miss D. ørestikker, ca. 0.16 ct.
Miss Diamond ørestikker, udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant på tilsammen ca. 0.16 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl. pris er 6.490,-.

Varenr: 5668709

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
18:11
Safir- og brillantring i 14 kt. hvidguld ca. 0.50 ct.
En brillantring fra Ciemme af 14 kt. hvidguld prydet i front med en oval facetslebet blå safir flankeret af talrige brillanter. Tilsammen ca. 0.50 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton/G-H. Klarhed: VVS2-VS2. Ringstr. Ø16.75/52.5, vægt 5 gr.

Varenr: 5671606
18:20
DKK 1.200
Armring samt ørestikker prydet med onyx m.v. (5)
Åben armring udført i sterlingsølv/oxyderet sølv/forgyldt sølv prydet med centreret rund onyx. Armringen medfølges af to par ørestikker udført i forgyldt sterlingsølv og fattet med hhv. onyx og cubic zirkoner, højde: ca. 4 mm. Medfølges af æske. (5)

Varenr: 5714564

DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
18:20
Konvolut Herzform Schmuck (4)
Konvolut Herzform Schmuck gefertigt aus 333er Gold, bestehend aus 2 Paar Ohrrstecker und 2 Anhänger. Gesamtgewicht ca. 15 Gramm. Tragespuren (4)

Varenr: 5691724
DKK 1.490 DE, Hamburg, Große Elbstraße 15-08-2020
18:27
DKK 410
Vedhæng af 14 kt. guld med dråbeformet onyx, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv
Moderne vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med bevægelig dråbeformet facetsleben sort onyx. Vedhænget er monteret en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæden er 45 cm. Vægt ca. 4.6 gram.

Varenr: 5720485

18:29
DKK 450
Granatring og bismarckarmbånd 14 kt. - 7,3 g. (2)
Ring og bismarckarmbånd af 14 kt. guld. Ring prydet med facetslebne granater, ringstr. 56. Fjederlås i armbånd fremstår med skæv lukkemekanisme. L. 18,3 cm. Samlet vægt: 7,3 g. (2)

Varenr: 5738823
DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 15-08-2020
18:34
DKK 1.300
Kurt Nielsen, armlænke af sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk armlænke udført i sterling sølv, model " KNDK22" Er monteret med skruelukke. Længde ca. 18½ cm. Bredde ca. 2,4 cm. Vægt ca. 94 gram. Vejl. udsalgspris er 6.700,-. Udstillingsmodel med minimale spor deraf.

Varenr: 5727969

18:42
DKK 850
Lady Solitiare brillantvedhæng, ca. 0.15 ct. 14 kt. hvidguld
Klassisk Solitaire brillantvedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl. pris 6.500,-. Bemærk at kæden medfølger ikke.

Varenr: 5716295
18:43
DKK 450
Kurt Nielsen, halskæde med stort hjertevedhæng, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, halskæde med stort "KNDK Heart" vedhæng, udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 80 cm. Længde på kæden er justerbar på 60, 70 og 80 cm. Vejl. priser er 1.490,- og 350,-. Udstillingsmodel med små spor deraf.

Varenr: 5705618

18:46
Georg Jensen, Daisy/Margueritte halskæde med sorte margueritter
Georg Jensen, Daisy halskæde udført i sterling sølv, prydet med margueritter med sort emaljedekoration hele vejen rundt, diam. Ø på margueritter er 18 mm. Længde ca. 38½ cm. Vægt ca. 45 gram. Minimale brugsspor

Varenr: 5727796
18:48
Georg Jensen. Brillantkors af 18 kt. hvidguld
Georg Jensen. Kors vedhæng af 18 kt. hvidguld, prydet med 24 brillantslebne diamanter på i alt 0.13 ct. Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS samt tilhørende halskæde af 18 kt. hvidguld. Vedhæng H. 2,2 cm. Justérbar kæde L. max. 45 cm.

Varenr: 5728746
DKK 6.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
18:49
Et par brillant ørestikker af 14 kt. guld, ialt ca. 0.52 ct.(2)
Et par brillant ørestikker af 14 kt. guld, ialt ca. 0.52 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VVS/VS. Samlet vægt 1,4 g. (2)

Varenr: 5714288
DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 15-08-2020
18:54
Diamantring, 14 kt hvidguld, 2.20 ct
Diamantring udført af 14kt hvidguld prydet med baguetteslebne diamanter på tilsammen ca. 2.20 ct. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (F-H). Klarhed SI/ P. Ringstr. ca. 17,5 mm/ 55. Vægt ca. 5 gram.

Varenr: 5712730
DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-08-2020
18:55
DKK 850
Samling øreringe af forgyldt sterlingsølv med ædelsten + smykkestativ
Samling øreringe udført i forgyldt sterlingsølv prydet med facetslebne onyx, rubiner, ametyster, rosakvarts m.v. Højde: ca. 40-72 mm. Medfølges af smykkestativ udført i hvidlakeret metal. (16 par øreringe + stativ).

Varenr: 5714033

DKK 3.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
18:55
DKK 850
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.08 ct. 14 kt. hvidguld
Par solitaire brillant ørestikker udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant på ca. 0.04 ct. Samlet ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS. Vægt ca. 3,1 gram. .

Varenr: 5719771

18:57
Platin-vedhæng med ring (2)
Ring og vedhæng udført i 950 platin, prydet med diamanter på i alt ca. 0.20 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VVS. Mål ca. vedhæng L. 3,5 cm, ringstr. ca. 52. Vægt i alt ca. 11,9 gram. Fremstår med brugsspor. (2)

Varenr: 5663266
DKK 5.960 DE, Hamburg, Große Elbstraße 15-08-2020
18:58
DKK 4.098
Halskæde med tilhørende øreringe af sterlingsølv med calcedon (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med ovale, facetterede calcedon bestående af: Vedhæng på 25 mm. inkl. øsken med kuglekæde på 40 cm. samt et par øreringe, højde:ca. 30 mm. Medfølges af æske. (3)

Varenr: 5714087

19:00
12345...56»