Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...60»   Varer pr. side   1777 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kranz & Ziegler ring med cabochonsleben grå månesten, 14 kt. rosa guld, str. 54
Kranz & Ziegler ring udført i 14 kt. rosa guld, prydet med cabochonsleben grå månesten, ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 4,2 gram. . Vejl. pris er 6.800,-.

Varenr: 6036856

DKK 3.600 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
16:52
Kranz & Ziegler Couture ring med rosenkvarts, 14 kt. guld, str. 56
Kranz & Ziegler Couture ring udført i 14 kt. guld, prydet med en større cabochonsleben rosenkvarts. Ringstr. 17,75 mm. Ø = str. 56. Vægt ca. 8,5 gram. Vejl. pris er 9.995,-.

Varenr: 6083601

DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
16:58
DKK 4.400
Safir, diamant og brillantring, 18 kt. hvidguld
Safir og diamant og brillantring, udført i 18 kt. hvidguld, prydet med en oval facetsleben kornblomstblå safir, omgivet af 4 brillanter. Samlet ca. 0.06 ct. samt 14 baguetteslebne diamanter. samlet ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS/SI. Ringstr. Ø 16,75 mm. Vægt ca. 3,8 gram.

Varenr: 5721232

DKK 7.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
17:03
Kranz & Ziegler, Couturering med brillant på ca. 0.12 ct. 14 kt. guld, str. 57½
Kranz & Ziegler, Couture solitairering udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 18,25 mm. Ø = str. 57½ Vejl. pris er 7.800,-.

Varenr: 6084593

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
17:04
DKK 2.800
Izabel Camille øreringe samt guldarmbånd, 18 kt (3)
Izabel Camille: Et par 'Everyday' øreringe i forgyldt sølv med lilla facetslebne sten, H. 4,2 cm, samt en guld armlænke i 18 kt, L. 20 cm stemplet AR/ 750 mvb. Vægt armlænke ca. 4,3 gram.

Varenr: 6137108
DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-01-2022
17:09
Brillantring, ca. 0.02 ct. 8 kt. guld, str. 54
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med en brillant på ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 4,4 gram.

Varenr: 5718089

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
17:14
Kranz & Ziegler Couture ring med brillanter, 14 kt. guld, str. 54
Kranz & Ziegler Couture ring udført i 14 kt. guld, prydet med brillanter, samlet ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm. Ø = str. 54. Vægt ca. 3,4 gram. Vejl. pris er 6.495,-.

Varenr: 6035421

17:15
Toftegaard, solitairering med brillant på ca. 0.05 ct. str. 53
Toftegaard, klassisk solitairering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 16,80 mm. = str. 53.

Varenr: 6109159

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
17:25
DKK 950
Kranz & Ziegler ring med månesten, 14 kt. guld, str. 56
Kranz & Ziegler ring udført i 14 kt. guld, prydet med cabochonsleben grå månesten, ringstr. 17,75 mm. Ø = 56. Vægt 5,7 gram. Vejl. pris er 6.800,-.

Varenr: 6058934

17:32
Diamond bracelet in 14kt gold total 0.50ct
Bracelet in 14kt yellow gold set with 25 brilliant cut diamonds. Total 0.50ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: SI Length adjustable: 15-17.5cm Weight: 2.4gr Handmade in Antwerp

Varenr: 6145787

DKK 7.078 BE, Antwerpen 22-01-2022
17:36
DKK 3.539
Kranz & Ziegler Couture, Edge, solitairering med brillant på ca. 0.15 ct - 14 kt. rosa guld, str. 54
Kranz & Ziegler Couture, "Edge" Solitairering udført i 14 kt. rosa guld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm. Ø. = str. 54. Vægt ca. 4,2 gram. Vejl. pris er 9.800,-.

Varenr: 6037600

17:36
DKK 4.400
Sæt vielsesringe af 14 kt. guld med oxideret bånd (2)
Sæt vielsesringe udført i 14 kt. guld, massive ringskinner, satineret overflade med oxideret bånd. Bredde ca. 4 mm. Ringstr. Ø 17½ mm. = str. 55 og 20 mm. = str. 63. Samlet vægt ca. 9,6 gram. (2)

Varenr: 5778056

DKK 4.600 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
17:47
DKK 3.400
Kranz & Ziegler Couture, ring af 14 kt. hvidguld, str. 52
Kranz & Ziegler Couture, ring udført i 14 kt. hvidguld, massiv kantet ringskinne. Ringstr. 16½ mm. Ø = str. 52. Vægt ca. 3,9 gram. Vejl. pris er 4.800,-.

Varenr: 6038529

17:49
DKK 2.800
Kranz & Ziegler Couture, Edge, solitairering med brillant på ca. 0.15 ct - 14 kt. hvidguld, str. 52
Kranz & Ziegler Couture, "Edge" Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 16½ mm. Ø. = str. 52. Vægt ca. 4,6 gram. Vejl. pris er 9.800,-.

Varenr: 6037328

17:58
DKK 4.400
Halskæde med buddha vedhæng af 18 kt. guld
Halskæde med buddha vedhæng af 18 kt. guld. L. 49,0 cm. Vægt 3,9 g.

Varenr: 6136635
DKK 1.700 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
17:59
DKK 1.300
Perlemor halskæde
Perlemor halskæde. L. 53 cm. Har gylden metallås.

Varenr: 6141169
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
18:00
DKK 500
Seks Spinning ringe af sterling sølv, str. Medium (6)
6 Spinning ringe udført i sterling sølv, ass. modeller, alle er prydet med diamant, str. M = str. 17,50 = str. 55. (6)

Varenr: 5807616

18:06
Kranz & Ziegler Couture ring af 14 kt. guld, str. 56
Kranz & Ziegler Couture ring af 14 kt. guld, Ringstr. 17,75 mm. Ø = str. 56 Vægt ca. 3,9 gram. Vejl. pris er 5.995,-.

Varenr: 6035236

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
18:23
DKK 1.900
Pendant in 14kt with a brilliant cut diamond 0.30ct
Pendant in 14kt white gold with a brilliant cut diamond 0.30ct Colour: (L) Top Cape Clarity:SI Chainlength: 42cm

Varenr: 6134646

DKK 5.960 BE, Antwerpen 22-01-2022
18:24
DKK 2.980
House of Amber. Armbånd med ravperler, ca. 20 g
House of Amber. Armbånd med runde polerede cognacfarvet ravperler i forløb, Ø ca. 5,5 cm, perler Ø ca. 1 cm. Vægt ca. 20 g. Vejl. udsalgspris 13.800 DKK / 1.840 EUR. Proveniens: Har været udstillet og ejet af museet House of Amber i København. Denne vare er en del af en auktion over ...

Varenr: 6147845

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-01-2022
18:36
DKK 1.300
Chanel ring af 18 kt. guld, 'Coco crush'
Chanel. Ring udført i 18 kt. guld, "Coco crush", stemplet på inderside af ringskinne 'au 750 A53278 62'. Bredde: 3 mm. Ringstr. 19.5/62. Vægt: 4.5 gram. Fremstår med brugspræg.

Varenr: 6139915
DKK 6.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
18:38
DKK 4.800
2 par ørestikker af 8 kt. guld med keramik, ene par tillige med cubic zirkonia
2 par ørestikker udført i 8 kt. guld, begge par er prydet med hvid keramik, ene par tillige med cubic zirkonia.

Varenr: 5721429

18:40
Cabochonslebet rubin- og diamantring af platin, i alt 7.06 ct
Rubin- og brillantrosetring af platin prydet med større oval cabochonsleben rubin på 5.85 ct., omkranset af talrige støre og mindre brillant- og baguetteslebne diamanter, i alt 1.21 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Caraten på både rubin og brillanter er stemplet i ringskinnen. Vægt ca. ...

Varenr: 6141967
DKK 13.500 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
18:43
DKK 10.500
Vedhæng af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 4 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. Diam. ø 18 mm. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 44 cm. Samlet vægt ca. 5,8 gram.

Varenr: 5739583

18:44
DKK 1.900
Lykkepose. Smykker af forgyldt- og oxideret sølv (21)
Lykkepose. Samling smykker af sølv, forgyldt og oxideret sølv nogle prydet med cubic zirkonia, glassten samt andet materiale, bestående af: To halskæder, fem par øreringe, to armbånd, seks ringe, str. 52-56 / 16,5-17,75 mm. Stemplet: 925s. Samlet vægt 26 gram. Fremstår som nye og ubrugte. (21)

Varenr: 6134724
DKK 1.100 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2022
18:44
DKK 850
Par diamant ørestikker af 14 kt guld, 0.45 ct (2)
Par diamant ørestikker af 14 kt guld prydet med diamanter, der er baguette og brillant slebet på i alt 0.45 ct, Farve:Top krystal (I), Klarhed: SI- (enkelte P1) Stemplet 14K, syrestet til 14 kt guld. Vægt 1,9 gram. Mål: 7,6 mm / 8,6 mm. Ligger i sort velourpose. Nye og ubrugte (2)

Varenr: 6114796

DKK 4.800 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2022
18:46
DKK 3.800
Armlænke af 14 kt. guld
Armlænke udført i 14 kt. guld, Længde ca. 18 cm. Vægt ca. 4,8 gram. Vejl. pris er 6.995,-.

Varenr: 6033663

18:48
DKK 2.800
Anne Ammitzbøll for Georg Jensen Aura halsring af sterling sølv
Georg Jensen. Åben halsring udført i sterling sølv model Aura. Dessin nr. 29A. Design Anne Ammitzbøll. Mål ca. 11,5x12 cm. Bredde åbning: 7,2 cm. Vægt ca. 120 gram.

Varenr: 6141879
18:48
DKK 4.600
Tennis- brillant armbånd af 14 kt guld, 1.80 ct
Brillant- / tennisarmbånd af 14 kt guld prydet med diamanter der er brillant slebet på ialt 1.80 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS-VS2. Vægt 6,2 gram. L. 18 cm, B. 2,2 mm. Stemplet 585 samt mester . Ligger i æske. Ny og ubrugt.

Varenr: 6114759

DKK 13.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2022
18:48
DKK 10.000
Anker armbånd af 14 kt guld
Massiv anker armbånd af 14 kt guld med karabinlås. L. 19 cm B. 8,1 mm. Vægt 4,2 gram. Stemplet 585 samt PHR. Ligger i sort velor pose. Ny og ubrugt.

Varenr: 6138300

DKK 4.400 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2022
18:50
DKK 3.400
12345...60»