Vurdering
12345...51»   Varer pr. side   1523 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
House of Amber. Halskæde med cherryrav, ca. 3,9 g
House of Amber. Halskæde af forgyldt sterlingsølv og vedhæng prydet med cabochonsleben cherryrav. Kæde L. ca. 41-47 cm. Vægt ca. 3,9 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 1.550 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs ...

Varenr: 5934359

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-09-2021
08:06
House of Amber. To halskæder af oxideret sterlingsølv med zikoner.7,8 g. (2)
House of Amber. To halskæder af oxideret sterlingsølv med zikoner. L. 45 cm. Samlet vægt ca.7,8 g. (2) Vejl. udsalgspris samlet 1.770 DKK/236 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Varenr: 5863032

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:26
Broche af 14 kt. guld
Broche af 14 kt. guld udført i gennembrudt stil. B. 4,2 cm. Vægt 9,4 g

Varenr: 6078010
DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:28
Bred guld armlænke af 14 kt. guld, 47,6 g.
Bred guld armlænke af 14 kt. guld, L. 19,0 cm. B. 1,7 cm. Udført med kasselås og dobbelt sikkerhedshaspe. vægt 47,6 g.

Varenr: 6080963
DKK 14.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:32
DKK 9.600
Stort vintage korsvedhæng med syntetisk safir af 18 kt guld.
Stort vintage korsvedhæng med syntestisk lilla safir af 18 kt guld. L. 6,5 cm. Vægt 11,0 g

Varenr: 6081080
DKK 4.200 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:33
House of Amber. Halskæde og vedhæng, sølv og rav, ca. 5,5 g (3)
House of Amber. Halskæde af oxideret sterlingsølv. Længde 40 cm. To vedhæng af sterling sølv prydet med cognacrav. H. 2,5 og 3,2 cm. Vægt ca. 5,5 g. Modelfoto. (3) Vejl. udsalgspris 1.270 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber ...

Varenr: 6018862

08:44
Ole Lynggaard. 'Eventyr' ring med akvamariner og brillant af 18 kt. guld
Ole Lynggaard. 'Eventyr' ring udført af 18 kt. satineret guld prydet med to cabochonslebne akvamariner samt en brillant på 0.07 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS1. Ringstr. 53, Ø 17 mm. Vægt: 14,5 gr. Formgivet af Charlotte Lynggaard. Fremstår som ny.

Varenr: 6061554
DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:44
DKK 9.800
Ole Lynggaard. Læderarmbånd med charms af sterlingsølv (2)
Ole Lynggaard. Læderarmbånd med charms af sterlingsølv. Armbånd L. 39 cm. Har minimale brugsspor. Original etui medfølger. (2)

Varenr: 6071072
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:45
House of Amber. Vedhæng af mælkerav og sterlingsølv 7,5 g.
House of Amber. Vedhæng af mælkerav og sterlingsølv 7,5 g. L. 5 cm. Vejl. udsalgspris 3.950 DKK/526 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 effekter, ...

Varenr: 5882789

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
09:26
DKK 500
House of Amber. Halskæde af forgyldt sølv, rav og cz krystaller, ca. 8 g
House of Amber. Halskæde af forgyldt sølv prydet med ravkugler og cubic zirkonia krystaller. Vægt ca. 8 g. Vejl. udsalgspris 2.850 DKK / 380 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen ...

Varenr: 5876879

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-09-2021
09:44
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 43,9 gr.
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 43,9 gr. Indvendig dia. 5.7 cm. Højde 4,5 cm. Vejl. udsalgspris 6.800 DKK / 906 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca....

Varenr: 5769014

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
10:02
DKK 650
House of Amber. Ring af sølv, rav og zirkonia sten, ca. 2,2 g
House of Amber. Ring af sterling sølv med mælkerav og zirkonia sten. Ring str. 53. Vægt ca. 2,2 g. Vejl. udsalgspris 1.495 DKK. Modelfoto.

Varenr: 5951936

10:07
House of Amber. Halskæde af blandet rav.19,5 g.
House of Amber. Halskæde med stykker af poleret og behandlet, blandet rav. Vægt 19,5 g. L. 62 cm. Skruelås. Vejl. udsalgspris 2.595 DKK/346 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Varenr: 5921724

10:25
Georg Jensen. Centenary ring af 18 kt. hvidguld med brillant på 0.20 ct.
Georg Jensen. Centenary ring udført af 18 kt. hvidguld. Dessin nr 1493 B, prydet med en brillant på 0.20 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS1. Ringstr. 51, Ø 16,2 mm. Ringstr. er indgraveret i ring. Design Kim Buck for Georg Jensen. Vægt 4,1 g. Alm. brugsspor

Varenr: 6061729
DKK 9.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
10:37
DKK 6.000
House of Amber. Halskæde af sterling sølv og rav, ca. 6 g
House of Amber. Halskæde af sterlingsølv med vedhæng af rundt cabochonslebent mælkerav, Ø ca. 2,1 cm. Længde 46-50 cm. Vægt ca. 6 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 2.095 DKK / 279 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under ...

Varenr: 5929934

10:44
House of Amber. Ti ringe af sterlingsølv. Str. 50, 56, 58, 54 og 60 (10)
House of Amber. Ti ringe af sterlingsølv. Str. 50, 56, 58, 54 og 60. Samlet vægt 40,9 g. (10) Vejl. udsalgspris samlet 5.915 DKK/788 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret ...

Varenr: 5991426

11:24
DKK 500
Uindfattet diamant - 0.91 ct. (GIA)
Uindfattet dråbeslebet diamant på 0.91 ct. Farve: Top Crystal (I), Klarhed: VS2. Mål: 7,20 x 5,06 x 3,82 mm. Medfølges af GIA (Gemological Institute of America) certifikat nr. 2195605389 dateret august 2018.

Varenr: 6080612

DKK 22.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 28-09-2021
11:30
DKK 17.000
Tahiti and South Sea pearls necklace in 18kt gold
Tahiti and South Sea pearls necklace in 18kt yellow and white goldPearl colors: White, gold and greenSize: 10x13mmShape: Near roundChain in 925 silver. Length: 41-47cmCertificate included.

Varenr: 6071352

DKK 10.430 BE, Antwerpen 28-09-2021
11:31
DKK 5.215
Et par pyramideformede solitaire- brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.50 ct. (2)
Et par moderne pyramideformede solitaire- brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, prydet med to triangelslebne diamanter, i alt ca. 0.50 ct. Farve: Crystal- Top Cape (J-K). Klarhed: SI P1. Stemplet med engelske Birmingham import gold Hallmarks. Samlet vægt ca. 0,6 g. H. inkl. fatning 0,58 cm. ...

Varenr: 6092387
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-09-2021
11:35
Kranz & Ziegler Couture ring med 2 brillanter, ca. 0.10 ct. 14 kt. guld, str. 52
Kranz & Ziegler ring udført i 14 kt. guld, åbent design, prydet med 2 brillanter. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr.16½ mm. Ø = str. 52. Vægt ca. 5,3 gram. Vejl. pris er 8.495,-.

Varenr: 6085830

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-09-2021
11:36
House of Amber. Vedhæng af rav og forgyldt sølv, ca. 7,22g.
House of Amber. Vedhæng af sherryfarvet cabochonsleben rundt ravstykke i ramme af forgyldt sterlingsølv og hvid emalje. Vægt ca. 7,22 g. Vedhæng Ø ca. 22 mm. L. ca, 35 mm. Vejl. udsalgspris 3.995 DKK. / 533 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker ...

Varenr: 5967518

DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-09-2021
11:44
Syv Spinning ringe af sterling sølv, str. Large (7)
7 Spinning ringe udført i sterling sølv, ass. modeller, alle er prydet med diamant, str. L = str. 18,25 = str. 57. (7)

Varenr: 5807541

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 28-09-2021
11:47
House of Amber. Ti halskæder af sort rhodineret sterlingsølv. (10)
House of Amber. Ti halskæder af sort rhodineret sterlingsølv. Længde 70 cm. Samlet vægt 44 g. Vejl. udsalgspris samlet 4.500 DKK/600 EUR. (10) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Varenr: 5901378

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
12:01
IGI certificeret Tanzanit, 5.95 ct, cushionslebet, intense blueviolet.
Intens blåviolet Tanzanit på ca. 5.95 ct, VVS klarhed. Cushions sleben. IGI certificeret og plomberet. Investerings objekt fra Blok D, Tanzania. Medfølgende IGI certifikat nr. 480172004. Mål: 12,87 x 10,38 x 5,58 mm.

Varenr: 6078079
DKK 18.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
12:12
DKK 13.000
Halskæde med labradorit og Obsidian med Connectionlås
Halskæde med facetslebne labradorit og polerede perler af Obsidian, perlemål ca. 13½ mm. Monteret med udskiftelig hjerteformet Connectionlås af sterling sølv. Længde incl. lås ca. 47 cm.

Varenr: 6081263

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-09-2021
12:17
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 28,7 gr.
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 28,5 gr. Indvendig dia. 6 cm. Vejl. udsalgspris 22.800 DKK / 3.040 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 ...

Varenr: 5773575

DKK 5.800 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
12:24
House of Amber. Halskæde af sterlingsølv, læder og cognac rav.15,6 g.
House of Amber. Halskæde af sterlingsølv, læder og cognac rav. L. 29 cm. Vægt 15,6 g. Vejl. udsalgspris 2.195 DKK/292 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. ...

Varenr: 6091134

12:33
Kranz & Ziegler Couture, Soft solitairering med brillant på ca. 0.25 ct. - 14 kt. hvidguld, str. 54
Kranz & Ziegler Couture, "Soft" Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm. Ø = str. 54. Vægt ca. 5,7 gram. Vejl. pris er 15.800,-.

Varenr: 6038400

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-09-2021
12:37
DKK 6.000
House of Amber. Vedhæng af mælkerav og 14 kt guld, ca. 6,8 g
House of Amber. Dråbeformet vedhæng af mælkerav. H. excl. øsken ca. 3,4 cm. Øsken og fatning af 14 kt guld. Vægt 6,8 g. Vejl. udsalgspris 5.800 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Varenr: 6051486

DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-09-2021
12:43
Kranz & Ziegler Couture, Edge, solitairering med brillant på ca. 0.08 ct - 14 kt. guld, str. 52
Kranz & Ziegler Couture, "Edge" Solitairering udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 16½ mm. Ø. = str. 52. Vægt ca. 4,8 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Varenr: 6037004

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-09-2021
12:46
DKK 3.600
12345...51»