Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...57»   Varer pr. side   1691 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
To ringe af 14 kt. hvidguld med brillanter (2)
To ringe af 14 kt. hvidguld prydet med brillanter ialt 0.77 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: SI. Ringstr. 50 ø 15,8 mm. Samlet vægt ca. 3,6 g. Certifikat medfølger (2)

Varenr: 6048640

DKK 13.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:00
DKK 10.500
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt.hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt.hvidguld prydet med en brillant på 0.05 ct. omkranset mindre brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.11 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 54, Ø 17,1 mm. Vægt 1,5 g.

Varenr: 6094380

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:01
Safir- og brillantring af platin, i alt ca. 4.88 ct
Safir- og brillantring af platin, prydet med større oval facetsleben violblå safir på ca. 2.69 ct. Måler ca. 9,89 x 7,60 x 4,40 mm., omkranset og flankeret af 120 små hvide brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.48 ct. Vægt ca. 4 g. Rosetmål 1,23 x 1,04 cm. Ringstr. 53/17. Lettere brugsspor på ...

Varenr: 6121108
DKK 32.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
08:02
DKK 25.000
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med mindre brillanter, ialt ca. 0.06 ct. Ringstr. 51, Ø 16,2 mm. Vægt 1,5 g.

Varenr: 6122398

08:03
DKK 1.300
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld.
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld med front udformet som et hjerte prydet med mindre brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.12 ct. Ringstr. 51, Ø 16,2 mm. Vægt 1,8 g.

Varenr: 6094446

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:05
DKK 1.800
Halskæde med perler af iolit og vedhæng af rutilkvarts
Halskæde trukket med perler af iolit og ferskvands kulturperler prydet med et vedhæng af rutilkvarts fattet i 14 kt. guld h. incl. øsken 3 cm. Lås i forgyldt sterlingsølv l. 40 cm.

Varenr: 6130010
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
08:07
Brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld i form af champagneskål
Brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld i form af champagneskål prydet med 30 brillantslebne diamanter på ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Samt lille facetsleben grøn tasavorit, integreret kæde af 18 kt. hvidguld med italienske og engelske gold Hallmarks. Vægt ca. 2,8 g. Vedhæng H. ...

Varenr: 6135900
DKK 4.600 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
08:09
DKK 3.600
Vintage ring i 14 kt. guld med koral
Vintage ring i 14 kt. guld prydet med en perle af koral. Front Ø2.2-2.5 cm. Ringstr. Ø56/17.75. Vægt 8.2 gr. Alm. brugsspor

Varenr: 6123356
08:15
Polello. Brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.90 ct
Polello. Brillantring af 18 kt. hvidguld front prydet med talrige større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.90 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Stemplet Polello 750 med italienske gold Hallmarks. Vægt ca. 7,6 g. Front B. 1 cm. Ringstr. 56,5/18. Brugsspor på hvidguld.

Varenr: 6135977
DKK 11.500 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
08:16
DKK 9.000
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med mindre brillanter, ialt ca. 0.06 ct. Ringstr. 51 Ø 16,2 mm. Vægt 1,9 g.

Varenr: 6122468

08:22
DKK 1.300
Halskæde af rosakvarts med kuglelås i guld
Halskæde trukket med 48 perler af rosakvarts, hvor imellem knuder. Monteret med kuglelås i 14 kt. guld L. 55 cm.

Varenr: 6114067
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
08:23
Diamonds By Frisenholm. Brillantvedhæng af 9 kt guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantvedhæng af 9 kt guld prydet med mindre brillantslebne diamanter ialt ca. 0.15 ct. L.1,5 cm Vægt 0,9 g.

Varenr: 6041238

08:24
Brillantring i 14 kt. guld ca. 0.70 ct.
Ring i 14 kt. guld isat en brillant på ca. 0.50 ct. Farve: lys champagne. Klarhed: P1. Ringskinne i snoet design isat 20 brillanter på ialt 0.20 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: Vs. Ringstr. Ø16/50. Vægt 4.03 gr.

Varenr: 6133632
DKK 8.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
08:31
DKK 5.000
Diamonds by Frisenholm. En solitairering 14 kt. hvidguld med brillant
Diamonds by Frisenholm. En solitairering 14 kt. hvidguld med brillant på ca. 0.30 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Ringstr. 54 ø 17 1 mm. Vægt 2,2 g.

Varenr: 5900354

DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:33
DKK 3.800
Par brillantringe af 14 kt guld, samlet ca 0.36 ct (2)
Par brillantringe af 14 kt guld, hver prydet med ni brillanter samlet ca 0.36 ct., Farve: Top Cape (K), Klarhed: VS. Bredde ca 5,8 mm. Ringstr. 53 og 59.5. Samlet vægt 9.4 gr. Lette brugsspor (2)

Varenr: 6143141
08:39
DKK 6.000
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med brillanter, ialt ca. 0.11 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 51 Ø 16,2mm. Vægt 1,6 g.

Varenr: 6122570

DKK 1.900 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:41
Israelsk design. To vedhæng i sterlingsølv (2)
Stort vedhæng i sterlingsølv prydet med ubekendt stenart. Leddelt kæde l. 53 cm (knækket med ene stykke.Vedhæng L. 11 cm H. 12 cm. Kæde i sterlingsølv med integeret vedhæng l. 45 cm. Begge fremstår kraftigt anløbent (2)

Varenr: 6121200
08:47
Armbånd i 18 kt. guld med diamanter ca. 1.25 ct.
Armbånd i 18 kt. rød- og hvidguld i moderne design prydet med brillant slebne diamanter på samlet ca. 1.25 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton-G/H. Klarhed: VS/SI. B. 1.0 cm. L. 18 cm. Vægt 11.6 gr.

Varenr: 6129702
DKK 15.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
08:55
DKK 10.000
To vedhæng med barokke Keshi perler, sølvkæde, armbånd og Jaspis halskæde (5)
To vedhæng iform af store barokformede, delvis runde ecrufarvet Keshi perler l. 0.7 cm øskner af sterlingsølv. Mål henholdsvis 3x1 cm og 2.8x1.3 cm excl. øsken. En Italiensk halskæde i sterlingsølv l. 51 cm B. 0.3 cm. Vægt 6.3 gr. To Italienske armlænker i sterlingsølv l. 18.5 cm x 0.3 cm, ...

Varenr: 6112930
DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
09:03
DKK 700
Ole Lynggaard. 'Love'ring i 14 kt. guld 9.6 gr.
Ole Lynggaard, 'Love' ring af 14 kt. satineret guld. Stemplet Ole L og CL 585. Ringstr. Ø15,8 mm/17.25. Vægt 9.6 gr. Designet af Charlotte Lynggaard.

Varenr: 6083122
DKK 7.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
09:11
DKK 5.400
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med brillanter, ialt ca. 0.17 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 56 Ø 17,8 mm. Vægt ca. 1,6 g.

Varenr: 6122823

09:20
DKK 1.800
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld med prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.06 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 51 Ø 16,2 mm. Vægt 0,5 g. Modelfoto

Varenr: 6041603

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
09:26
DKK 900
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med en brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.12 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 55, Ø17,4 mm. Vægt 1,3 g.

Varenr: 6140081

09:34
Diamantring af 14 kt. guld og hvidguld ialt ca. 2.62 ct.
Ring i 14 kt. rød- og hvidguld prydet med en center diamant på ca. 1.8 ct. Farve: Grå, klarhed: P2 flankeret af talrige diamanter på anslået ca. 0.82 ct. Farve: Top Cape -Cape (K-M). Klarhed: VS-P2. Front mål 2.3x1.5 cm. Ringstr. Ø17.25/54. Vægt 8.8 gr.

Varenr: 6143139
DKK 14.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
09:35
DKK 10.000
Tahiti perlevedhæng af 14 kt. guld
Tahiti perlevedhæng af 14 kt. guld. Perlemål: 17,2 x 14,0 mm. H. 2,6 cm.

Varenr: 6141211
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
09:35
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld prydet med en brillantsleben diamant på ca. 0.05 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 53 Ø16,8 mm. Vægt 1,8 g.

Varenr: 6139963

DKK 1.700 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
09:37
DKK 1.300
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med en brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.12 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 55, Ø17,4 mm. Vægt 1,2 g.

Varenr: 6139982

09:38
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med en brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.18 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 51, Ø16,2 mm. Vægt 1,7 g.

Varenr: 6140224

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
09:39
Diamonds by Frisenholm. Et par creoler øreringe af 9 kt hvidguld (2)
Diamonds by Frisenholm. Et par creoler øreringe af 9 kt. hvidguld prydet med en brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.21 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Vægt 1,3 g.

Varenr: 6138274

09:40
Diamonds by Frisenholm. Et par creoler øreringe af 9 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Et par creoler øreringe af 9 kt. guld prydet med en brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.14 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 54, Ø17,1 mm. Vægt 4,7 g.(2)

Varenr: 6140178

09:41
12345...57»