Vurdering
12345...64»   Varer pr. side   1891 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Cocktalring med turkis, 18 kt guld, str. 53
Cocktailring udført i 18 kt. guld, prydet med en større oval cabochonsleben turkis sat i forhøjet gennembrudt fatning. Ringstr. Ø 16,75 mm. = str. 53. Vægt ca. 8 gram.

Varenr: 6164191

DKK 3.800 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:00
Tre halskæder af sterlingsølv (3)
Tre halskæder af sterlingsølv, en af oxideret sølv, en med similisten. Længde 80 cm. Samlet vægt 32 g. Vejl. udsalgspris 2.995 DKK. (3) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6205982

DKK 1.100 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2022
08:01
DKK 500
Herrering / Signetring af 8 kt. guld
Herrering / Signetring udført i 8 kt. guld, oval satineret front. Ringstr. Ø 18½ mm. = str. 58. Vægt ca. 3,5 gram.

Varenr: 6164257

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:01
DKK 900
Herre / Signetring af 8 kt. guld, str. 60
Herrering / signetring, udført i 8 kt. guld, oval buet front. Ringstr. 19 mm. = str. 60. Vægt ca. 2,1 gram. Stemplet 333 samt i monogram.

Varenr: 6164254

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:02
DKK 850
Broche i form af fugl med turkiser, 14 kt. guld
Broche i form af orientalsk fugl, udført i 14 kt guld, ca. 1950-1960erne, prydet med cabochonslebne turkiser. Mål ca. 4,7x3,4 cm. Vægt ca. 5,5 gram.

Varenr: 6164197

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:03
Ring med brillant på ca. 0.03 ct. 8 kt. guld, str. 53
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med en brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17 mm = str. 53. Vægt ca. 5.3 gram.

Varenr: 5718049

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:04
DKK 1.900
Kranz & Ziegler ring med diamanter, 14 kt. guld
Kranz & Ziegler ring udført i 14 kt. guld, prydet med 3 brillanter. Samlet ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17,10 mm. = str. 53½. Vægt ca. 2,3 gram.

Varenr: 6107795

08:05
DKK 1.800
4 ass. ringe af sterling sølv, str. 53. (4)
4 ass. ringe udført i sterling sølv. Ringstr. 17 mm. Ø = str. 53. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Varenr: 6198206

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:05
Ring af 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, Moderne design, ringstr. 54. Vægt ca. 0.8 gram. Vejl. pris er 1.895,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6222301

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:06
DKK 650
Smykkesæt med vedhæng og par ørelokker af 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt bestående med vedhæng og par matchende ørelokker prydet med cubic zirkonia, udført i 8 kt. guld, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 44 cm. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6211670

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:07
Par ørestikker med diamanter, ca. 0.033 ct. 14 kt. guld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med diamanter. Samlet ca. 0.033 ct. Samlet vægt ca. 1,6 gram. Vejl. pris er 3.295,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6222866

08:08
Par hjerteørestikker med brillanter, 14 kt. guld og hvidguld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld og hvidguld, hver prydet med 3 brillanter. Samlet ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P. Samlet vægt ca. 1,9 gram. Vejl pris er 4.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6228078

DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:08
Ring af 14 kt. guld, str. 54
Ring udført i 14 kt. guld,prydet med cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 1,9 gram. Vejl. pris er 3.595,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6222303

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:09
DKK 1.200
Ring af 14 kt. guld, str. 56
Ring udført i 14 kt. guld og hvidguld, prydet med diamant på ca. 0.005. Ringstr. Ø 17,75 mm. = str. 56. Vægt ca. 1,4 gram.

Varenr: 6222306

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:10
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med brillanter, ialt ca. 0.11 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 53 Ø 16,8 mm. Vægt 1,6 g.

Varenr: 6150760

DKK 1.900 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2022
08:11
Ring med Akoya Saltvands Kulturperle, 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med en hvid Akoya Saltvands Kulturperle. Ringstr. Ø. 17,25 mm. = str. 56. Vægt ca. 3 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6211515

08:11
Ring med brillanter, 14 kt. hvidguld, str. 54
Ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillanter, samlet ca. 0,06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 54. Vægt ca. 1,8 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6224434

08:11
DKK 1.700
Vedhæng med cubic zirkonia, 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. Længde på vedhæng incl. øsken. 2,5 cm. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 45 cm. Samlet vægt ca. 4 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6223158

DKK 4.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:11
DKK 3.200
Ring med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med større og 8 mindre facetslebne cubic zirkonia. Ringstr. Ø 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 1,8 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6211516

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:12
DKK 700
Ring udført i 8 kt. guld., prydet med facetslebne cubic zirkonia. Ringstr. 16½ mm. Ø = str. 52. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6211514

08:13
DKK 700
Ring med månesten, omkranset af cubic zirkonia, 8 kt. rosa guld, str. 57
Ring udført i 8 kt. rosa guld, prydet med en cabochonsleben månesten, omkranset af cubic zirkonia. Ringstr. 57. Vægt ca. 2,1 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6227585

08:15
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 14 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebne diamanter, ca. 0.14 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed SI1. Ringstr. 52. Ø 16,5 mm. Vægt 3,4 g.

Varenr: 6223900

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2022
08:16
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med mindre brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.07 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 55, Ø 17,4 mm. Vægt 0,9 g. Modelfoto

Varenr: 6041638

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2022
08:18
DKK 1.200
Rabinovich m.fl. Samling ringe af sterlingsølv (7)
Rabinovich m.fl. Samling ringe af sterlingsølv, en del med forgyldning og med citrtin,cubiske zirkoner m.fl. Ringstr. 52,53, 54, 55, Ø 46,5-17,8. Vejl. Udsalgspris 1800 DKK (7) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på ...

Varenr: 6217162

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2022
08:19
DKK 500
Ring af 14 kt. guld, prydet med brillant, str 54
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 54. Vægt ca. 5,1 gram. Vejl. pris er 7.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6228022

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:25
Vedhæng med diamant på ca. 0.05 ct., 14 kt. guld og hvidguld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 14 kt. guld og hvidguld, prydet med diamant på ca. 0.05 ct. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. L. 44 cm. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6223170

08:26
Ring med cubic zirkonia, af 8 kt. guld, str. 54
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med facetslebne cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 2.6 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6230238

08:26
DKK 850
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld.
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld. Prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.17 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed SI. Ringstr. 54, Ø 17,1 mm. Vægt 1,4 g.

Varenr: 6150386

DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2022
08:31
DKK 1.800
Fire perlehalskæder samt to perlearmbånd (6)
Fire perlehalskæder samt to perlearmbånd af ferskvands- kulturperler, hvide og grå med lilla overtone. Låse af sterlingsølv. Længe halskæder 36-47 cm. Armbånd længde 19-20 cm. Vejl. udsalgspris samlet 6.425 DKK. (6) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der ...

Varenr: 6225793

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2022
08:33
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med brillanter, ialt ca. 0.17 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 56,5 Ø 17,8 mm. Vægt ca. 1,6 g.

Varenr: 6122823

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2022
08:34
DKK 1.800
12345...64»