Vurdering
12»   Varer pr. side   59 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kurt Nielsen, halskæde og matchende ørestikker med "Red Currant" vedhæng, sterling sølv. Længde ca. 3 cm. Længde på kæden er 80 cm.

Varenr: 6114418

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
13:23
Armlænke og øreklips af 14 kt guld. (3)
Armlænke og øreklips af 14 kt guld. Samlet vægt19,3 g. Længde armlænke 19 cm. Længde øreclips 18 mm. (3)

Varenr: 6116213
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
14:09
Randers Sølv, smykkesæt, halskæde og armlænke (2)
Smykkesæt, bestående af halskæde og matchende armlænke af sterling sølv, delvist polerede og satinerede led. Længde henholdsvis 44 og 18 cm. Samlet vægt ca. 70 gram. Vejl. pris er 3.850,- og 1.975,- (2) Ligger i gaveæske.

Varenr: 6121034

DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
15:38

Varenr: 6121031

16:48
Red garnet ring and pendant (2)
Red garnet ring in sterling silver, hallmarked 925. 5 round and square-cut garnet of a total 1.30 ct. Ring size 52 Ø 16.75 mm. Pendant in sterling silver set with red garnet approx. 0.75ct . Hallmarked 925.Measurements: 29 x 10 x 5mm

Varenr: 5936034

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 09-12-2021
17:00
DKK 298
Panser-halskæde og -armlænke af 14 kt. guld med diamantlås (2)
Panser-halskæde og -armlænke af 14 kt. guld, begge med carabinlås prydet med 6 små enkelslebne diamanter. L. halskæde 42 cm, armlænke 18,5 cm, B. begge ca. 3 mm. Samlet vægt ca. 16,5 g. Fremstår med brugsspor. (2)

Varenr: 6123825
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:01
DKK 5.000
Bernhard Hertz & Christian Veilskov. Armlænke samt halskæde i 'Murstens mønster', 14 kt. guld (2)
Bernhard Hertz & Christian Veilskov. Armlænke samt halskæde i 'Murstens mønster', 14 kt. guld. Stemplet 'BH 585' & 'ChrV 585'. Armlænke, L. 22 cm. B. 1,8 mm. Halskæde, L. 44 cm. B. 1,7 mm. Samlet vægt: ca. 61 g. Fremstår med brugsspor, armlænke mangler én sikkerhedshasp. (2)

Varenr: 6096192
DKK 18.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2021
20:17
DKK 12.000
Frederik IX. Smykkesæt i sølv (3)
Frederik IX. Smykkesæt i sølv bestående af 2 øreringe samt en ring med sten af rhodochrosit, ringstr. 56/17,75. Alle dele stemplet 930S. Fremstår med brugsspor. (3)

Varenr: 6085775
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:51
Smykkesæt af 14 kt. guld og hvidguld, halskæde og armlænke (2)
Smykkesæt af 14 kt. guld og hvidguld, bestående af halskæde og matchende armlænke. Armlænke er knækket og med slid. Længde henholdsvis 48 og 21½ cm. Samlet vægt ca. 21,5 gram. Er stemplet CEM 585.

Varenr: 6104623
DKK 6.400 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
21:13
DKK 5.000
Smykkesæt m/ sølv hjerter: Vedhæng, øreringe, ring og armring i sterlingsølv (5)
Smykkesæt udført i sterlingsølv. Et par øreringe med hjerteform, B. 2 cm, H. 4,2 cm. Hjerte vedhæng, B. 3,8 cm, hjertering, ringstr. ca. 17,25 mm/54 og armring med ciseleringer i sterlingsølv, Ø. 4,7 cm. (5)

Varenr: 6106257
DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-12-2021
14:26
Italiensk guldhalskæde og -armbånd i 18 kt, 72,6 gram (2)
Smykkesæt, Italien udført i 18 kt guld. Halskæde i 18 kt guld, L. 57 cm, B. ca. 7 mm og armlænke i 18 kt, begge i 'Ærte'-kæder, L. 24 cm, B. 10 mm. Samlet vægt ca. 72,6 gram. Minimalt brugspræg (2)

Varenr: 6107036
DKK 28.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-12-2021
16:36
DKK 20.000
Smykkesæt af 18 kt. guld-/hvidguld med brillanter, vægt: 68.8 gram (2)
Smykkesæt i form af halskæde og armbånd udført i 18 kt. guld-/hvidguld. Halskæde fattet med ti brillanter på tilsammen ca. 0.46 ct. Længde: ca. 44 cm. Bredde: 6 mm. Vægt: 51.7 gram. Armbånd i samme materialer som halssmykke fattet med tolv brillanter på tilsammen ca. 0.65 ct. Længde: 19.5 cm. ...

Varenr: 6072785
DKK 34.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-12-2021
17:00
DKK 20.000
Samling smykker af 14 kt. guld (10)
Samling smykker udført i 14 kt. guld bestående af: Fire par øreringe, heraf et par med lys ferskvandskulturperle, højde: 20-37 mm. Vedhæng med motiv af Grønland, højde: 33 mm. inkl. øsken samt ring prydet med oval facetslebet citrin, ringstr. 20.5/64. Samlet vægt: 16 gram. Fremstår med brugsspor....

Varenr: 6113857
DKK 5.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-12-2021
17:12
DKK 3.800
Blue topaz ring and pendant (2)
Blue topaz ring in sterling silver, hallmarked 925. 5 round-cut topaz of a total 1.50ct. Also set with round-cut cubic zirconia approx. 0.08ct Ring size 54 Ø 17.20 mm Pendant in sterling silver set with blue topaz 0.89 ct . Hallmarked 925.Measurements: 29 x 10 x 5mm

Varenr: 4985317

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 10-12-2021
18:00
DKK 298
Blue topaz ring in sterling silver, hallmarked 925. 5 round-cut topaz of a total 1.50ct. Also set with round-cut cubic zirconia approx. 0.08ct Ring size 54 Ø Pendant in sterling silver set with blue topaz 0.89 ct . Hallmarked 925.Measurements: 29 x 10 x 5mm

Varenr: 5936054

18:01
DKK 484
Smykkesæt af 18 kt guld med kulturperler og brillanter, 0.14 ct (5)
Smykkesæt af 18 kt guld prydet med ferskvands kultur perler, og diamanter, der er brillant slebet 0.14 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS1-SI1 bestående af: halssmykke med vedhæng og kæde L. 40 cm, par ørestikker samt ring 52 / 16,5 mm, stemplet 750, samlet vægt 14,5 gram. Fremstår med lette ...

Varenr: 6125709
DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 10-12-2021
18:13
Green emerald and cubic zirconia ring and earrings (2)
Green Synthetic emerald and cubic zirconia ring approx. 0.54ctSterling silver, hallmarked 925.Ring decorated with 21 round-cut green emerald of a total 0.54 ct.Also set with 1 cubic zirconia Ring size 52Ø . Emerald earrings 1.39ct. (2) . Green synthetic emerald earrings in sterling ...

Varenr: 5936017

18:23
DKK 298
Ring og vedhæng i sterlingsølv med rhodocrosit (2)
Ring i sterlingsølv isat en oval slebet rhodocrosit. Front mål 3.2 cm B. 2.2 cm. Ringstr. Ø17.75/55.5. Tilhørende vedhæng mål h. 7.6 x 4 cm. Samlet vægt 80 gr. (2)

Varenr: 6111634
DKK 1.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2021
18:28
Ring og vedhæng i 14 kt. hvidguld med diamanter (2)
Ring i 14 kt. hvidguld isat små gammelslebne diamanter på samlet ca. 0.05 ct. Ringstr. Ø14.25/44.5. Vedhæng i 14 kt. hvidguld prydet med fem brillantslebne diamanter på samlet ca. 0.09 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS1. H. 1.6 cm. Samlet vægt 4.8 gr. Med brugsspor (2)

Varenr: 6082319
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2021
20:49
Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv med bjergkrystal: Halskæder, øreringe og armbånd (10)
Smykkesæt udført i forgyldt sterlingsølv og prydet med facetslebne bjergkrystaller bestående af: To par øreringe, højde: 19 mm. og 22 mm. Tre armbånd med regulerbar længde: 17 cm. og 20 cm. Tre halskæder med forskellige længder (42 cm., 43 cm. og 50 cm.) og to vedhæng, højde inkl. øsken: 14 ...

Varenr: 6118590

DKK 2.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-12-2021
21:20
Smykkesæt bestående af vedhæng og par matchende ørestikker, hver prydet med dråbeformet facetsleben blå sten, ant. topas. Samlet vægt uden kæde er 4,3 gram. Der til en lang halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca 70 cm.

Varenr: 6109148

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 10-12-2021
21:21
DKK 1.800
Ring samt matchende ørelokker vedhæng, 8 kt. guld (2)
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, bestående af ring og matchende vedhæng og ørelokker. Ringstr. Ø 16½ mm. Samlet vægt ca. 3,6 gram.

Varenr: 5818280

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2021
12:55
DKK 1.200
Yellow citrine ring and blue ropaz pendant (2)
Yellow citrine ring in sterling silver, hallmarked 925. 5 round-cut citrine of a total 1.16ct. Also set with round-cut cubic zirconia approx. 0.08ct Ring size 54Ø 17.20 mm Pendant in sterling silver set with blue topaz 0.89 ct . Hallmarked 925.Measurements: 29 x 10 x 5mm

Varenr: 5936046

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 11-12-2021
14:04
DKK 298
Par ørestikker og matchende vedhæng med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Par ørestikker og matchende vedhæng udført i 8 kt. guld, hver prydet med cubic zirkonia.

Varenr: 5818867

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2021
14:16
DKK 700
Flora Danica smykkesæt
Flora Danica. Broche samt øreclips af forgyldt metal. Kommer i æske fra fra Flora Danica. Ustemplet. Mål 5,8 x 5 cm. Let slidt forgyldtning.

Varenr: 6119544
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 11-12-2021
14:25
Smykkesæt med rosenkvarts, 8 kt. guld, ørestikker og vedhæng
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, bestående af et par ørestikker samt et matchende vedhæng prydet med cabochonsleben rosenkvarts. Samlet vægt ca. 5,5 gram.

Varenr: 6110169

DKK 3.400 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2021
14:25
DKK 1.200
Smykkesæt af 14 kt guld, ørestikker og et vedhæng, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt udført i 14 kt guld, bestående af par ørestikker og et matchende vedhæng, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv. Længde er justerbar på 42 og 45 cm.

Varenr: 5719139

DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2021
15:36
DKK 1.700
Smykkesæt med orange månesten, vedhæng og par ørestikker af 8 kt. guld. Dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt udført i 8 kt. guld prydet med dråbeformet cabochonsleben orange månesten, bestående af vedhæng og par ørestikker af 8 kt. guld. Dertil en lang halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde 80 cm.

Varenr: 6039430

DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2021
16:03
Hjerte vedhæng af 9 kt guld med kæde af 14 kt guld (2)
Halssmykke i form af hjerte vedhæng af 9 kt guld prydet med farvet glassten stemplet 375 samt mester 1,1 gr., hertil kæde af 14 kt guld L. 42 cm stemplet 585 samt mester vægt 4 gr. Fremstår med brugsspor, herunder fire manglende glasten. (2)

Varenr: 6129261
DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 11-12-2021
19:03
Lapponia. Smykkesæt af 14 kt guld (2)
Lapponia. Smykkesæt af 14 kt guld, bestående af: Halssmykke L. 42 cm med vedhæng H. 23,7 mm prydet med røgkvarts samt ring prydet med røgkvarts, ringstørrelse 53 / 17 mm, samlet vægt 11 gram. Begge dele stemplet 585n samt Lapponia og E8 og F.8. Fremstår med almindelig brugsspor, herunder flænge i...

Varenr: 6129263
DKK 4.800 DK, Aalborg, Nibevej 11-12-2021
19:05
DKK 3.800
12»