Kategori  Vurdering
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Lund of Copenhagen, smykkesæt med margueritter, halskæde / sautoire, samt par ørestikker
Lund of Copenhagen, smykkesæt udført i forgyldt sterling sølv med hvid emalje, prydet med margueritter, bestående af halskæde/ sautoire. Længde ca. 100 cm. samt par ørestikker. Vejl. priser er 1.450,- og 425,-. Ligger i én gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varenr: 5285135

DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
08:35:34
DKK 500
Halskæde og armbånd, 18 kt guld, 55 gram (2)
Halskæde samt armbånd udført i 18 kt guld. Leddelt, begge med integrerede låse med sikkerhedshasper. Stemplet 750 mm samt syretestet til 18 kt. Længde hhv. 19,3 cm, 42 cm. Samlet vægt ca. 55 gram. Leveres i sølvfarvet smykkeetui (2)
Varenr: 5275066
DKK 14.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-03-2019
15:12:00
DKK 8.400
Lapponia. Ring og et par 'Swirls' ørestikker af 14 kt. guld. (3)
Lapponia. Ring af 14 kt. guld med råguldsoverflade. Ringstr. 52,5/Ø 16,75 mm. Vægt ca. 8,3 gr. Et par 'Swirls' ørestikker af 14 kt. guld med råguldsoverflade. Designet af Björn Weckström. Front Ø 9 mm. Vægt ca. 2,2 gr. (3)
Varenr: 5259468
DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
19:26:00
DKK 4.200
Vintage smykkesæt i 8 kt. guld med diamanter og safirer samt kæde i 14 kt. guld, i alt 1,14 ct. (3)
Vintage smykkesæt i 8 kt. hvidguld bestående af et vedhæng og et par ørestikker, alle dele prydet med brillant-, enkel- og rosenslebne diamanter, nogle i gammel slibning, og hhv. dråbeformet og runde facetslebne safirer. Diamanter i alt ca. 1.14 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I), klarhed: ...
Varenr: 5262019
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:26:00
Guldvirke. Halskæde og armbånd af 14 kt. guld. (2)
Guldvirke. Smykkesæt af 14 kt. guld, bestående af halskæde og armlænke, låse med sikkerhedshaspe. Stemplet Guldvirke, 585. Halskæde L. 45 cm. Armlænke L. 18,2 cm. Samlet vægt ca. 29,9 gr. (2)
Varenr: 5247796
DKK 6.000 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
20:47:00
DKK 4.200
Mads Ziegler, Faith smykkesæt, halskæde og par ørestikker
Mads Ziegler, smykkesæt model Faith, bestående af halskæde og et par matchende ørestikker udført i sterling sølv. Længde på halskæden er justerbar på 40, 42 og 45 cm. Ligger i én gaveæske.
Varenr: 5244259

DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
20:49:00
Maria Berntsen for Georg Jensen. 'Mirror' ringe samt øreclips af sterlingsølv med månesten(4)
Maria Berntsen for Georg Jensen. 'Mirror' ringe samt øreclips af sterlingsølv, prydet med cabochonslebne, orange og blå månesten, str. 50 1/2 og 51. Samlet vægt: ca. 22,4 gr. Fremstår med lette/alm. brugsspor. (4)
Varenr: 5268686
DKK 1.600 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:58:00
Geneve. Halskæde af 8 kt. guld og armlænke i 14 kt. guld. (2)
Genève halskæde af 8 kt. guld, lås med sikkerhedshasp. L. 40,5 cm. Vægt ca. 24,3 gr. Samt Genève armbånd af 14 kt. guld, lås med sikkerhedshaspe. L 18,5 cm. Vægt ca. 12,0 gr. Fremstår med brugsspor. Armbånd med trykmærke. (2)
Varenr: 5283801
DKK 4.000 DK, Kolding, Trianglen 28-03-2019
13:28:00
DKK 3.200
Lund of Copehagen, Marguerit smykkesæt, ring, halskæde med vedhæng samt par ørestikker
Lund of Copehagen, Marguerit smykkesæt udført i sterling sølv og forgyldt sterling sølv prydet med hvid emalje, bestående af ring af sterling sølv, med forgyldt front, str. 17 mm., halskæde med vedhæng, Længde på kæden er justerbar på 38 og 41 cm. Samt par ørestikker. vejl. priser er flg. 750,-,...
Varenr: 5266743

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 28-03-2019
15:43:00
Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv med opaler, (5)
Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv med opaler (dubletter) bestående af halskæde med vedhæng med opal. L. 52 cm. Længde på vedhæng: 2,8 cm. Et par ørestikker L. 3,8 cm. Der mangler en ørestik. En broche. L. 5 cm. (5)
Varenr: 5274356
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-03-2019
17:00:00
DKK 450
Modeschmuckset von Grossè (Dior bijoux) (3)
Modeschmuckset von Grossè (Dior bijoux), besetzt mit Türkis. Maße ca.: Brosche: Durchm. 2,5 cm. Ohrclips: Durchm. 1,5 cm. Das Set befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit geringfügigen Tragespuren. (3)
Varenr: 4973200
DKK 2.794 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28-03-2019
18:10:00
DKK 298
Samling vintage modesmykker fra Vendome og Original by Robert (4)
Samling vintage modesmykker fra Vendome og Original by Robert. Mål ca.: Kæde: L. 43,5 cm. Broche: Ø 6 cm. Øreklips: Ø 3 cm. Samlingen fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor. (4)
Varenr: 5256962
DKK 7.450 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28-03-2019
19:06:00
DKK 3.725
Mads Ziegler Cabochon smykkesæt, halskæde med vedhæng samt ring med smaragd
Mads Ziegler, Cabochon, smykkesæt udført i sterling sølv, prydet med cabochonsleben grøn smaragd, bestående af halskæde med vedhæng. Længde på kæde er justerbar på 40, 42 og 45 cm. Vejl. pris på halskæde med vedhæng er 1.950,-. Samt en matchende ring. Ringstr. 17,75 mm = Ø 56. Vejl. pris på ...
Varenr: 5275691

DKK 2.400 DK, Kolding, Trianglen 28-03-2019
19:20:00
Schmuckset Collier und Ring mit Blautopaz (2)
Schmuckset bestehend aus einem Collier und einem Ring gefertigt aus 925 Silber (punziert). Jeweils besetzt mit einem mit Blautopaz im facettierten Rundschliff Durchmesser ca.: 7,8 mm und im Navetteschliff von ca.: 13 x 6,8 mm. Länge Collier ca.: 42 cm. Ringgröße ca.: 54, Durchmesser ca.: ...
Varenr: 5278514
DKK 1.118 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28-03-2019
20:08:00
DKK 298
Smykkesæt med granater og rosa kvarts (4)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med facetterede granater og rosakvarts bestående af: Åben armring afsluttet med hhv. granat og rutilkvarts og tre sæt øreringe - et sæt prydet med dråbeformede granater og to sæt med rosakvarts, højde: ca. 28-48 mm. Medfølges af æsker (4)
Varenr: 5257535

DKK 2.400 DK, Herning, Engdahlsvej 28-03-2019
20:13:00
Marco Bicego. Smykkesæt, 18 kt guld m/ perler. Halskæde, armlænke og øreringe. (4)
Smykkesæt af 18 kt guld og saltvands kulturperler bestående af halskæde, L. 42 cm, armlænke ca. 19 cm og et par ørestikkere, L. 2,5 cm. Alle med satinerede guldperler samt saltvandsperler med god lustre , Ø ca. 9 mm. Alle stemplet, 750 mm, halskæde og armlænke med vedhæng med designernavn: Marco ...
Varenr: 5274898
DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-03-2019
20:25:00
Kulturperle- og brillantsmykkesæt af platin, i alt ca. 2.00 ct. (3)
Kulturperle- og brillantsmykkesæt af platin i form af ring og et par øreklips prydet med 3 større hvide saltvandskulturperler flankeret af talrige større og mindre brillant-, enkelt- og baguetteslebne diamanter, i alt ca. 2.00 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VVS-VS. 1900-tallets midte. Samlet ...
Varenr: 5273357
DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-03-2019
11:42:00
DKK 10.000
Smykkesæt af sterling m/ kulturperler. Halæssmykke, ring og to par ørestikkere (&)
Smykkesæt bestående af: Halskæde af sterling sølv prydet med facetsleben bjergkrystal samt ferskvands kulturperler, L. 40 cm, H. front ca, 4 cm. Ring fra Pandora med ferskvandskultur perler, ringstr. ca. 17,75 mm/ 56 samt to par ørestikkere, ene med 'mabe'- ferskvandskulturperler Ø. ca. 10 mm ...
Varenr: 5283931
DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-03-2019
12:30:00
Christina Watches armring med 2 charms, samt ring
Christina Watches armring af sterling sølv. str. Large. prydet med en forgyldt charm, samt en forgyldt charm med marguerit med hvid emalje af forgyldt sterling sølv. Samt en matchende ring med marguerit og hvid emalje samt hvide topaser. Ringstr. Ø 17 mm. Ligger i gaveæske fra Christina. ...
Varenr: 5274752

DKK 1.100 DK, Kolding, Trianglen 29-03-2019
12:56:00
Mads Ziegler, Armring samt par ørestikker model Treasure med Akoya Saltvands Kulturperler
Mads Ziegler, armring samt ørestikker model Treasure, åbent design, udført i sterling sølv, prydet med 2 hvide Akoya Saltvands Kulturperler. Str. Medium. Omkreds ca. 16½ cm. Ørestikker er ligeledes prydet med hver 2 hvide kulturperler. Ligger i én gaveæske.
Varenr: 5237878

18:30:00
Lund of Copenhagen, smykkesæt med margueritter, ring samt par ørestikker
Lund of Copenhagen, smykkesæt med margueritter, ring samt par ørestikker, diam. ø på marguerit er ca. 25 mm. Ringstr. Ø 19,25 mm. Vejl. priser er 995,- og 1.425,-. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varenr: 5269548

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2019
18:58:00
Smykkesæt af 8 kt. guld, halskæde og armlænke (2)
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, bestående af halskæde og matchende armlænke. Længde henholdsvis 43 og 18 cm. Samlet vægt ca. 12,8 gram. Vejl. pris er 7.995,- og 3.995,-. Ligger i gaveæske.
Varenr: 5285367
DKK 5.200 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2019
19:23:00
3 smykkesæt af sterling sølv med cubic zirkonia
3 smykkesæt alle 3 sæt udført i sterling sølv, prydet med cubic zirkonia. bestående af halskæde med vedhæng samt matchende ørestikker. Længde på halskæderne er ca. 45 cm. Ligger i gaveæsker. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varenr: 5268160

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2019
19:57:00
Mads Ziegler, Russia smykkesæt af sterling sølv, halsring og par ørestikker
Mads Ziegler, Russia smykkesæt udført i sterling sølv, bestående af cross-over halsring og par matchende ørestikker. Ringstr. Ø 54. Vejl. priser er henholdsvis 675,- og 450,-.
Varenr: 5243795

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2019
12:49:46
Georg Jensen. Daisy Marguerit broche/vedhæng samt ørestikkere (3)
Georg Jensen. Daisy Marguerit broche/vedhæng med tilhørende halskæde samt øresticker af forgyldt sterlingsølv. L 62 cm. Ø 5 og 37 mm. Original æske medfølger. Fremstår med brugsspor, enkelte små emalje afslag samt en manglende bagmekanik. (3)
Varenr: 5277567
DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-03-2019
14:01:23
Christina Watches, 3 ringe samt par ørestikker af forgyldt sterling sølv, str. 49
Christina Watches, 3 ringe udført i forgyldt sterling sølv, nogle prydet med topazer, alle str.15,75 = str. 49 Samt par hjerteørestikker. Samlede vejl. pris er 1.746,-. ( Display medfølger ikke.) Ligger i én gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varenr: 5288964

14:28:00
Mads Ziegler, Bean smykkesæt af sterling sølv, halskæde med vedhæng samt ring
Mads Ziegler, "Bean" smykkesæt af sterling sølv, bestående af ring samt matchende halskæde med integreret vedhæng. Længde på kæden er let justerbar på ca. 39, 41 og 44 cm. Ringstr. 56. Vejl. pris er samlet 1.135,-. Ligger i én gaveæske.
Varenr: 5272070

DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 30-03-2019
14:55:00
Mads Ziegler, Palm Springs, armbånd samt ring med brillant, sterling sølv (2)
Mads Ziegler, Palm Springs, smykkesæt udført i sterling sølv, bestående af armbånd samt ring hver prydet med brillant, på 0,02 ct. Samlet ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. ø 16½ mm. = str. 52. Længde på armlænke er justerbar på ca. 16, 17½ og 19 cm. Vejl. priser er ...
Varenr: 5276256

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2019
15:16:00
Christina Watches, 3 ringe samt par ørestikker af forgyldt sterling sølv, str. 51
Christina Watches, 3 ringe udført i forgyldt sterling sølv, nogle prydet med topazer, alle str.16,25 = str. 51 Samt par ørestikker. Samlede vejl. pris er 2.046,-. ( Display medfølger ikke.) Ligger i én gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varenr: 5287991

DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 30-03-2019
15:21:00
Christina Watches, armring med charm, samt par ørestikker af sterling sølv
Christina Watches, armring str. Medium med charm af sterling sølv med marguerit med hvid emalje, samt par matchende ørestikker af sterling sølvLigger i gaveæske fra Christina. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varenr: 5274798

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2019
15:30:00
DKK 650
 1 2 3  >>