Vurdering
123»   Varer pr. side   89 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Randers Sølv smykkesæt af sterling sølv, halskæde og armlænke
Randers Sølv, smykkesæt udført i sterling sølv, bestående af halskæde og matchende armlænke i form af sammensatte åbne trekantede led. Længde ca. 46½ og 19 cm. Samlet vægt ca. 61 gram. Vejl. priser er 3.550,- og 1.975,-. Ligger i gaveæske.

Varenr: 6122757

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
14:43
Smykkesæt m/ sølv hjerter: Vedhæng, øreringe, ring og armring i sterlingsølv (5)
Smykkesæt udført i sterlingsølv. Et par øreringe med hjerteform, B. 2 cm, H. 4,2 cm. Hjerte vedhæng, B. 3,8 cm, hjertering, ringstr. ca. 17,25 mm/54 og armring med ciseleringer i sterlingsølv, Ø. 4,7 cm. (5)

Varenr: 6106257
DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
15:58
Georg Jensen. 'Konge/Acorn', sauceske af sterlingsølv
Georg Jensen. 'Konge/Acorn', sauceske af sterlingsølv, let hammerslået laf, designet af Johan Rohde 1915. L. 21 cm. Vægt ca. 79 g. Udført efter 1945. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6123456
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 29-11-2021
18:20
Hans Hansen og N.E. From. 'Peak' smykkesæt i sterlingsølv (3)
'Peak' smykkesæt i sterlingsølv bestående af collier og broche fra Hans Hansen samt armlænke fra N.E. From. L. collier 36,5 cm, L. armlænke 18 cm, B. broche 7,5 cm. Samlet vægt 56 g. Fremstår med brugsspor. (3)

Varenr: 6115873
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:58
DKK 1.200
Vedhæng, ørestikker samt ring af 14 kt. guld med onyx (4)
Vedhæng, ørestikker samt ring af 14 kt. guld med onyx. Ringstr. 58,5. Vedhæng L. 3,2 cm. Ørestikker L. 0,8 cm. Samlet vægt 12,8 g. Få brugsspor. (4)

Varenr: 6117326
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 30-11-2021
08:59
Smykkesæt med multicolor stene (3)
Smykkesæt med multicolour ædelstene heriblandt rubiner, safirer og citriner bestående af en ring og et par ørestikker. Ringstr. 54, Ø 17,1 mm. L. 1,5 cm. Samlet vægt 14 0 g. (3)

Varenr: 6104503
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-11-2021
09:38
DKK 4.400
Ring, samt par ørestikker og et matchende vedhæng af 8 kt. guld med detalje af hvidguld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt, bestående af ring, samt par ørestikker og et matchende vedhæng af 8 kt. guld med detalje af hvidguld, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæden er 44½ cm. Ringstr. Ø 17,25 mm.

Varenr: 5803139

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-11-2021
11:54
Smykkesæt af 14 kt. guld med diamanter, vedhæng samt par øresikker
Smykkesæt bestående af par ørestikker og et matchende vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med små single-cut diamanter. Samlet ca. 0.07 ct. Farve Wesselton/H. Klarhed. P. Samlet vægt ca. 2,4 gram.

Varenr: 5719194

DKK 4.600 DK, Odense, Kratholmvej 30-11-2021
12:27
DKK 1.800
Smykkesæt med orange månesten, vedhæng og par ørestikker af 8 kt. guld. Dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt udført i 8 kt. guld prydet med dråbeformet cabochonsleben orange månesten, bestående af vedhæng og par ørestikker af 8 kt. guld. Dertil en lang halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde 80 cm.

Varenr: 6039430

DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 30-11-2021
12:39
Smykkesæt af 8 kt. guld med diamant, vedhæng samt par ørestikker
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, bestående af par ørestikker, samt matchende vedhæng, hver prydet med lille single-cut diamant. Samlet vægt ca. 1,5 gram.

Varenr: 5964370

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-11-2021
12:49
N. E. From ring og vedhæng af sterling sølv og 14 kt. guld med brillant
N. E. From ring og vedhæng udført i sterling sølv og 14 kt. guld, hver prydet med brillant på ca. 0.01 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Er stemplet 585 og 925s From. Dertil en kæde af oxideret sterling sølv. L. 50 cm. Ringstr. 17,25 m. = str. 54.

Varenr: 6109137

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 30-11-2021
12:54
Kurt Nielsen, halskæde og matchende ørestikker med "Red Currant" vedhæng, sterling sølv. Længde ca. 3 cm. Længde på kæden er 80 cm.

Varenr: 6110612

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 30-11-2021
13:05
Randers Sølv, smykkesæt af sterling sølv, halskæde og armlænke (2)
Randers Sølv, klassisk smykkesæt - halskæde samt armlænke udført i sterling sølv. Delvis satinerede og polerede blanke led. Længde henholdsvis 45 og 19½ cm. Samlet vægt ca. 74 gram. vejl. pris er 2.975,- og 1.675,-. (2) Ligger i gaveæske.

Varenr: 6120960

13:42
Smykkesæt af 14 kt guld, ørestikker og et vedhæng, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt udført i 14 kt guld, bestående af par ørestikker og et matchende vedhæng, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv. Længde er justerbar på 42 og 45 cm.

Varenr: 5719139

DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 30-11-2021
14:19
DKK 1.700
Randers Sølv, klassisk smykkesæt - halskæde samt armlænke udført i sterling sølv. Delvis satinerede og polerede blanke led. Længde henholdsvis 44½ og 19½ cm. Samlet vægt ca. 74 gram. vejl. pris er 2.975,- og 1.675,-. (2) Ligger i gaveæske.

Varenr: 6120969

15:14
Randers Sølv, smykkesæt, halskæde og armlænke (2)
Smykkesæt, bestående af halskæde og matchende armlænke af sterling sølv, delvist polerede og satinerede led. Længde henholdsvis 44 og 18 cm. Samlet vægt ca. 70 gram. Vejl. pris er 3.850,- og 1.975,- (2) Ligger i gaveæske.

Varenr: 6121034

15:38
Randers Sølv, smykkesæt af sterling sølv, halskde og armlænke (2)
Randers Sølv, halskæde og matchende armlænke udført i sterling sølv, i form af sammensatte buede dråbeformede led. Længde er ca. 42 og 19 cm. Vejl. priser er henholdsvis 2.475,- og 1.275,-. (2)

Varenr: 6122076

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-11-2021
15:51
DKK 1.200
Smykkesæt med rosenkvarts, 8 kt. guld, ørestikker og vedhæng
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, bestående af et par ørestikker samt et matchende vedhæng prydet med cabochonsleben rosenkvarts. Samlet vægt ca. 5,5 gram.

Varenr: 6110169

DKK 3.400 DK, Odense, Kratholmvej 30-11-2021
17:51
DKK 1.200
Aagaard Kranz & Ziegler smykkesæt, halskæde med vedhæng, ring og par ørestikker
Aagaard Kranz & Ziegler, smykkesæt af sterling sølv med detalje af guld hver del er prydet med en brillant. Bestående af par ørestikker, samt ring str. 17,50 mm. Samt halskæde med vedhæng. Længde på kæden er 42 cm.

Varenr: 5921587

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 30-11-2021
18:09
DKK 850
Smykkesæt med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia, bestående af ring, samt et matchende vedhæng samt et par ørestikker. Ringstr. Ø 17½ mm. = str. 55. Samlet vægt ca. 6 gram

Varenr: 5818162

18:18
DKK 1.800
Par ørestikker og matchende vedhæng med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Par ørestikker og matchende vedhæng udført i 8 kt. guld, hver prydet med cubic zirkonia.

Varenr: 5818867

18:27
DKK 700
Fransk demi-parure i 18 kt. guld, 1800-tallets sidste halvdel (3)
Fransk demi-parure i 18 kt. guld bestående af halskæde/broche med aftagelig øsken samt et par ørehængere. Ovale rammer med miniature på perlemor forestillende kvinde i rokokostil med rosenkurv i landskab, miniaturen omkranset af talrige små mabé- og semirunde perler. Stemplet delvis utydeligt med...

Varenr: 6100557
DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-11-2021
19:08
DKK 9.600
Ankerarmbånd af 14 kt guld
Armbånd i anker mønster med kasselås og dobbelt sikkerheds hasper L. 20 cm, B 6 mm, stemplet 585 samt SD, vægt 23 gram. Fremstår med brugsspor herunder enkelt led åbnet i lodning.

Varenr: 6124052
DKK 5.400 DK, Aalborg, Nibevej 30-11-2021
19:16
Bræmer Jensen. Bismarck halskæde og armbånd, 14 kt. - 59,7 g. (2)
Bræmer Jensen. Kraftigt smykkesæt af 14 kt. guld bestående af halskæde og armbånd i bismarckmønster. Begge monteret med skjult kasselås med dobbelte sikkerhedshasper. Længde: 45,0 og 19,7 cm. Bredde: 4,8-9,7 mm. og 7,4 mm. Samlet vægt: 59,7 g. Fremstår med alm. brugsspor. (2)

Varenr: 6096144
DKK 18.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30-11-2021
20:48
DKK 14.000
Ole Lynggaard. Elefant vedhæng, collier og smykkeskrin (3) - til fordel for Red Barnet
Ole Lynggaard. Elefant vedhæng, collier og smykkeskrin. (3) - Elefant vedhæng i 18 karat rødguld med 1 diamant (25 mm. langt). En unik vare med indgraveret Red Barnet hjerte på bagsiden. - Collier i 18 karat rødguld (45 cm. og kan afkortes til 40 og 42 cm. med øsken) - Smykkeskrin i ...

Varenr: 6118100

DKK 17.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-12-2021
12:15
DKK 14.000
Pilgrim. Nomad smykkesæt (3) - til fordel for Red Barnet
Pilgrim. Nomad smykkesæt. Halskæde, øreringe og ring. Sølvbelagt. (3) Få et stilsikkert look i tråd med tidens hotteste trend. Den sølvbelagte serie fra Pilgrims Nomad-kollektion består af en stærk blanding af linjer, materialer og former. Få et stilsikkert look i tråd med tidens hotteste ...

Varenr: 6119636

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-12-2021
13:05

Varenr: 6119637

13:45
Pilgrim. Radiance smykkesæt (4) - til fordel for Red Barnet
Pilgrim. Radiance smykkesæt. Øreringe, armbånd og 2-i-1 fingerringe. Guldbelagt. (4) Udstrål fantastisk og rå appeal med øreringene, som er en stor del af Radiance kollektionens ånd. Med øreringene får du en 2-i-1-feature, hvor du kan vælge blot at benytte den korte kæde, eller sætte den ...

Varenr: 6119628

13:55
Pilgrim. Compass smykkesæt (3) - til fordel for Red Barnet
Pilgrim. Compass smykkesæt. Halskæde, armbånd og øreringe. Sølvbelagt. (3) Grib dine drømme, og gå en happy future i møde med den sølvbelagte box chain-halskæde, armbånd og øreringe fra Pilgrims Compass-kollektion. Det enkle design symboliserer skønheden i the simple things, som understreges ...

Varenr: 6119592

14:25

Varenr: 6119593

14:35
123»