Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12»   Varer pr. side   33 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kurt Nielsen, halskæde og matchende ørestikker med "Red Currant" vedhæng, sterling sølv. Længde ca. 3 cm. Længde på kæden er 80 cm.

Varenr: 6114418

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2022
12:34
Smykkesæt af 14 kt. guld og hvidguld, halskæde og armlænke (2)
Smykkesæt af 14 kt. guld og hvidguld, bestående af halskæde og matchende armlænke. Armlænke er knækket og med slid. Længde henholdsvis 48 og 21½ cm. Samlet vægt ca. 21,5 gram. Er stemplet CEM 585.

Varenr: 6104623
DKK 6.400 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2022
14:04
DKK 5.200
Bismarck smykkesæt af 14 kt. guld, halskæde samt armlænke (2)
Klassisk Bismarck smykkesæt udført i 14 kt. guld, bestående af halskæde i forløb, er monteret med sikkerheds hasper. L. 40½ cm. Armlænke L. 18 cm. Armlænke med brugsspor. Samlet vægt ca. 76,5 gram. (2)

Varenr: 6132524
DKK 26.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2022
19:26
DKK 17.000
Koral- og diamant smykkesæt af 18 kt guld (3)
Koral- og diamant smykkesæt af 18 kt guld bestående af en ring med cabochonsleben koral omkranset af mindre brillantslebne diamanter. Ringstr. 55, Ø 17,4 mm. Hertil et par koral ørestikker med mindre brillantslebne diamanter. Samlet vægt 8,7 g. Etui med lys i medfølger (3)

Varenr: 6136007
DKK 14.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2022
20:57
DKK 10.000
Smykkesæt med labradorit og lyserød turmalin (2)
Smykkesæt med labradorit og lyserød turmalin bestående af halskæde og armbånd. Halskæde med justerbar længde 44-47 cm. Armbånd justerbar L. 16-19 cm(2)

Varenr: 6137296
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2022
21:09
Izabel Camille øreringe samt guldarmbånd, 18 kt (3)
Izabel Camille: Et par 'Everyday' øreringe i forgyldt sølv med lilla facetslebne sten, H. 4,2 cm, samt en guld armlænke i 18 kt, L. 20 cm stemplet AR/ 750 mvb. Vægt armlænke ca. 4,3 gram.

Varenr: 6137108
DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-01-2022
17:09
Par ørestikker og matchende vedhæng med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Par ørestikker og matchende vedhæng udført i 8 kt. guld, hver prydet med cubic zirkonia.

Varenr: 5818867

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
18:52
DKK 700
Smykkesæt med rosenkvarts, 8 kt. guld, ørestikker og vedhæng
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, bestående af et par ørestikker samt et matchende vedhæng prydet med cabochonsleben rosenkvarts. Samlet vægt ca. 5,5 gram.

Varenr: 6110169

DKK 3.400 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
19:20
DKK 1.200
House of amber. Smykkesæt af sølv og rav, ca. 6,5 (4)
House of Amber. Smykkesæt af sterling sølv og cognacrav bestående af ring, str. 56, to mini vedhæng og halskæde, længde 45 cm. Vægt ca. 6,5 g. (4) Modelfoto. Vejledende udsalgspris 1.185 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber ...

Varenr: 6075265

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-01-2022
19:22
House of Amber. Smykkesæt af sterling sølv og cognacrav bestående af ring, str. 54, to mini vedhæng og halskæde, længde 45 cm. Vægt ca. 6,5 g. (4) Modelfoto. Vejledende udsalgspris 1.185 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber ...

Varenr: 6075269

19:26
Hjerte vedhæng af 9 kt guld med kæde af 14 kt guld (2)
Halssmykke i form af hjerte vedhæng af 9 kt guld prydet med farvet glassten stemplet 375 samt mester 1,1 gr., hertil kæde af 14 kt guld L. 42 cm stemplet 585 samt mester vægt 4 gr. Fremstår med brugsspor, herunder fire manglende glasten. (2)

Varenr: 6129261
DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2022
19:30
Georg Jensen. Smykkesæt af 18 kt. guld af Minas Spiridis med ring og øreklips (3)
Georg Jensen. Smykkesæt af 18 kt. guld bestående af en ring og et par øreklips, udført af Minas Spiridis for Georg Jensen. Ringstr. 52, Ø 16,5 mm. Øreklips dessin nr. 1435. Designet af Minas Spiridis. Ergonomisk udformning. Samlet vægt 37,3 g. (3) Denne vare er en del af en udsøgt ...

Varenr: 6124425
DKK 19.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-01-2022
08:00
DKK 14.000
N.E. From. Smykkesæt, sterling sølv (5)
N. E. From. Halskæde, armbånd, øreclips samt broche udført i sterling sølv, 'Boomerang'-formede blade, Længde hhv: 19,5 cm og 38,5 til 42 cm (let variabel). Stemplet N E From/ Sterling/ Denmark. Vægt ca. 44 gram (5)

Varenr: 6146638
DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-01-2022
11:42
Brede Creoler og Smaragdring, 18 kt guld, 11 gram (3)
Brede Creoler udført i 18 kt guld, H. 16 mm, B.10 mm, samt guldring i 18 kt med tre smaragder, ringstr. ca. 17 mm/ 53,5. Stemplet 750/AR mv. Italien. Samlet vægt ca. 11 gram (3)

Varenr: 6134523
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-01-2022
13:37
DKK 3.800
House of Amber. Ring og øreringe af sterling sølv og mælkerav, ca 6 g (2)
House of Amber. Ring af sterling sølv prydet med mælkerav. ring str. 59. Matchende øreringe af sterling sølv og mælkerav. H. ca. 2 cm. Vægt ca. 6 g (2), Vejl. udsalgspris samlet 2.245 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber ...

Varenr: 6079761

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-01-2022
15:55
Smykkesæt af 14 kt guld, ørestikker og et vedhæng, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt udført i 14 kt guld, bestående af par ørestikker og et matchende vedhæng, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv. Længde er justerbar på 42 og 45 cm.

Varenr: 5719139

DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 23-01-2022
15:59
DKK 1.700
Smykkesæt med turkis med metallås (2)
Smykkesæt med turkis bestående af halskæde og armbånd. Halskæde med justerbar længde 42-47 cm. Armbånd justerbar L. 18-21 cm. Med metallås (2)

Varenr: 6145126
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-01-2022
17:39
N. E. From ring og vedhæng af sterling sølv og 14 kt. guld med brillant
N. E. From ring og vedhæng udført i sterling sølv og 14 kt. guld, hver prydet med brillant på ca. 0.01 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Er stemplet 585 og 925s From. Dertil en kæde af oxideret sterling sølv. L. 50 cm. Ringstr. 17,25 m. = str. 54.

Varenr: 6109137
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-01-2022
18:59
Smykkesæt bestående af vedhæng og par matchende ørestikker, hver prydet med dråbeformet facetsleben blå sten, ant. topas. Samlet vægt uden kæde er 4,5 gram. Der til en lang halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca 70 cm.

Varenr: 6109150

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 23-01-2022
19:21
DKK 1.800
House of Amber. Halskæde og ørestikker af forgyldt sølv og rav, ca. 4 g (2)
House of Amber. Ørestikker af forgyldt sterling sølv med rosa skær. Prydet med et cabochonslebent stykke cherryrav. Ø ca. 1 cm. H. ca. 2,5 cm. Halskæde lige ledes af forgyldt sterling sølv med rosa skær. Justerbar længde ca. 44-49 cm. Vægt ca. 3,9 g. (2) a Vejl. udsalgspris 1.345 DKK. Denne ...

Varenr: 6077932

20:36
Perle- og diamantring samt ørestikkere, 18 kt guld, 0.33 ct
Damas guldring af 18 kt med mabéperle samt små diamanter på ca. 0.03 ct, ringstr. ca. 17,75 mm/ 57. Front ca. 15 x 18 mm samt et par ørestikkere med ferskvands kulturperler samt brillantslebne diamanter på ca. 0.30 ct. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed: VVS-VS. Samlet ca. 0.33 ct. Samlet vægt ca....

Varenr: 6134065
DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-01-2022
13:45
DKK 6.000
Smykkesæt med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia, bestående af ring, samt et matchende vedhæng samt et par ørestikker. Ringstr. Ø 17½ mm. = str. 55. Samlet vægt ca. 6 gram

Varenr: 5818162

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
16:05
DKK 1.800
Smykkesæt med multicolor stene (3)
Smykkesæt med multicolour ædelstene heriblandt rubiner, safirer og citriner bestående af en ring og et par ørestikker. Ringstr. 54, Ø 17,1 mm. L. 1,5 cm. Samlet vægt 14 0 g. (3)

Varenr: 6104503
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
18:05
DKK 4.400
Halskæde samt ørestikke af 14 kt guld (3)
Vintage halskæde samt et par ørestikke af 14 kt guld med detaljer af hvid- og rosaguld. I forløb med indskudslås og enkelt sikkerhedshasp. L. 41,5 cm. B. 7-18 mm. Ørestikke L. 40 mm. Stemplet 14, syretest fortaget til 14 kt. Samlet vægt: 40 gram. Fremstår med brugsspor. (3)

Varenr: 6141800
DKK 10.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-01-2022
18:12
DKK 8.000
Fransk demi-parure i 18 kt. guld, 1800-tallets sidste halvdel (3)
Fransk demi-parure i 18 kt. guld bestående af halskæde/broche med aftagelig øsken samt et par ørehængere. Ovale rammer med miniature på perlemor forestillende kvinde i rokokostil med rosenkurv i landskab, miniaturen omkranset af talrige små mabé- og semirunde perler. Stemplet delvis utydeligt med...

Varenr: 6139441
DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
19:17
DKK 9.600
Anton Michelsen. Marguerite broche samt et par øreklips. (3)
Anton Michelsen Marguerite broche Ø. 5 cm samt et par øreklips. Ø 2 cm. af forgyldt sterlingsølv, alt stemplet AM Sterling Denmark, med brugsspor. (3)

Varenr: 6147022
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
20:38
DKK 500
House of Amber. Broche og halskæde med vedhæng af sølv og rav, ca. 10 g (3)
House of Amber. Halskæde af sterling sølv. Længde 42 cm. Vedhæng af sterling sølv og cherryrav. H. ca. 2,2 cm. Broche af sterling sølv i form af en guldsmed, prydet med to stykker cognacrav. H. 2,7 cm. Vægt ca. 10 g. (3) Vejl. udsalgspris 1.545 DKK. Denne vare er en del af en auktion over ...

Varenr: 6075504

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-01-2022
19:55
Frederik IX. Smykkesæt i sølv (3)
Frederik IX. Smykkesæt i sølv bestående af 2 øreringe samt en ring med sten af rhodochrosit, ringstr. 56/17,75. Alle dele stemplet 930S. Fremstår med brugsspor. (3)

Varenr: 6085775
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2022
20:38
N. E. From. Halskæde, øreringe samt ring af sterlingsølv med lapis lazuli (4)
N. E. From. Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med lapis lazuli bestående af: Ring med detalje af guld langs fatning, ringstr. 17/54. Et par ørestikker, højde: ca. 16 mm. og et halssmykke med centreret vedhæng, som ringen også kantet med detalje af guld, længde: 42 cm. Vægt: 25.1 gram. Alm. ...

Varenr: 6148052
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-01-2022
21:15
Lene Munthe for Georg Jensen. Broche og ring, dessin 399 og 400 (2)
Lene Munthe for Georg Jensen. Broche og ring af sterlingsølv med detaljer af 18 kt. guld, dessin 399 (broche) og dessin 400. Ringstr. 17.5/55. Broche: 43x50 mm. Vægt: 48.6 gram. Fremstår patinerede. (2)

Varenr: 6148051
DKK 2.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-01-2022
21:20
DKK 1.900
12»