Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Mads Ziegler Cabochon smykkesæt, halskæde med vedhæng samt ring med smaragd
Mads Ziegler, Cabochon, smykkesæt udført i sterling sølv, prydet med cabochonsleben grøn smaragd, bestående af halskæde med vedhæng. Længde på kæde er justerbar på 40, 42 og 45 cm. Vejl. pris på halskæde med vedhæng er 1.950,-. Samt en matchende ring. Ringstr. 17,75 mm = Ø 56. Vejl. pris på ...
Varenr: 5363610

DKK 2.200 DK, Kolding, Trianglen 19-06-2019
11:49:26
Christina Watches, smykkesæt med ring samt par ørelokker
Christina Watches, smykkesæt, bestående af ring samt matchende ørelokker, udført i forgyldt sterling sølv, prydet med hjerter med hvide topaser. Ringstr. Ø 18 mm = str. 56. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Otterup Guldsmedie.
Varenr: 5363632

DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 19-06-2019
11:50:21
Schmuckset Collier und Ring mit Blautopaz (2)
Schmuckset bestehend aus einem Collier und einem Ring gefertigt aus 925 Silber (punziert). Jeweils besetzt mit einem mit Blautopaz im facettierten Rundschliff Durchmesser ca.: 7,8 mm und im Navetteschliff von ca.: 13 x 6,8 mm. Länge Collier ca.: 42 cm. Ringgröße ca.: 54, Durchmesser ca.: ...
Varenr: 5364051
DKK 1.118 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 19-06-2019
17:40:00
DKK 298
Schmuckset (2)
Schmuckset gefertigt aus 925 Silber (punziert). Das Set besteht aus einer wellenförmig angelegten Armspange mit einem Innendurchmesser von ca.: 6,5 x 6 cm. Breite ca.: 5 cm. Und einem Halsreif mit einem Innendurchmesser von ca.: 11,5 x 13,5 cm. Das Gesamtgweicht beträgt ca.: 54 g. Zustand...
Varenr: 5364244
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 19-06-2019
18:50:00
DKK 335
Blok smykkesæt af 14 kt. guld, best. af armlænke og halskæde. (2)
Blok smykkesæt af 14 kt. guld, bestående af halskæde og armlænke, begge med dobbelt sikkerhedshaspe. Armlænke stemplet SKR for Skrivers Guldvarefabrik ApS. Halskæde stemplet Jø.S. for Jørgen Smed. Armlænke L. 18,3 cm. Halskæde L. 42 cm. Samlet vægt ca. 63,2 gr. Medfølgende æske. (2)
Varenr: 5360932
DKK 13.000 DK, Kolding, Trianglen 19-06-2019
20:30:00
DKK 8.200
Roberto Martinez. Smykkesæt med opaler og diamanter (3)
Roberto Martinez. Smykkesæt af 14 kt. guld bestående af ring og ørestikker med geometrisk mønster, indlagt med poleret opal samt hvid og lilla agat. Ring også prydet med tre brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS. Ringstr. 53/Ø16,8 mm. Ørestikker: 1,3x3,8...
Varenr: 5356269
DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 19-06-2019
20:33:00
Volmer Bahner, Gifa m.fl. En samling smykker af sterlingsølv med emalje, barnestørrelser (6)
Volmer Bahner, Gifa m.fl. En samling smykker af sterlingsølv med emalje, de fleste med hjerteformede led, bestående af halskæde, 4 armlænker og en broche. Barnestørrelser. L. på halskæde 33,5 cm. Armlænker: 13-16 cm. Broche: 32 mm. Samlet vægt ca. 42 g. Brugsspor, et led med emaljeafslag. (6)
Varenr: 5356295
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 19-06-2019
20:52:00
Collier armband örhängen 1 par sterlingsilver
COLLIER, ARMBAND, ÖRHÄNGEN, 1 par, sterlingsilver, dekor med cabochonslipade ametister, Mexico, längd 40 resp. 18 cm, örhängen med skruvsystem, total vikt ca 103 g
Varenr: 5364435
DKK 1.198 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-06-2019
16:34:00
Se mere
Tahiti perlekæde og øreringe i 14 k hvidguld
Tahiti perlekæde og øreringe i 14 k hvidguld Perler i rund form Størrelse: 11x12mm Sølvfarvet farve Kæde: 45cm i 18k hvidguld God glans og ren overflade Certifikat og gaveæske inkluderet
Varenr: 5334138

DKK 2.794 BE, Antwerpen 20-06-2019
19:14:00
DKK 596
Volmer Bahner. Halskæde samt armlænke af sterlingsølv med emalje (2)
Volmer Bahner. Halskæde samt armlænke af sterlingsølv med blomsterformede led, halskæden dekoreret med blå og gul emalje, armlænken forgyldt og dekoreret med hvid og grøn emalje. L. 40 og 16 cm. Samlet vægt ca. 24 g. Brugsspor. (2)
Varenr: 5356293
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-06-2019
20:03:00
Motyle. Smykkesæt i sterlingsølv, 14 kt. guld med ametyster (4)
Motyle. Smykkesæt bestående af collier, armlænke og et par ørestikker, alle i oxideret sterlingsølv prydet med en klokkeblomst i 14 kt. guld og med facetslebne ametystperler. L. collier 40,5 cm, L. armlænke 17 cm, L. ørestikker ca. 4,4 cm. Samlet vægt 22 g. Fremstår med lette håndteringsspor. ...
Varenr: 5357909
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-06-2019
20:03:00
DKK 3.400
Armband collier örhängen 1 par 18 k guld
ARMBAND, COLLIER, ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, dekorelement föreställande rosetter, Italien/Arezzo, längd 17 resp. 41 cm, örhängens höjd ca 3,5 cm, total vikt ca 20 g
Varenr: 5364598
DKK 4.791 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-06-2019
11:24:00
Se mere
Collier armring ring örhängen 1 par 14 k guld
COLLIER, ARMRING, RING, ÖRHÄNGEN, 1 par, 14 k guld, 5 ovala fasettslipade smaragder, 87 briljanter totalt ca 1,30 ct samt 120 smådiamanter med baguetteslipning, ringstorlek 17 mm, collier längd 43 cm, armringens mått 5,8x4,7 cm, total vikt ca 40,8 g
Varenr: 5364696
DKK 9.582 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-06-2019
18:28:00
Se mere
Rabinovich, halskæde med vedhæng samt par ørelokker med månesten og hjerte
Rabinovich, smykkesæt udført i sterling sølv, med prydet med månesten og et hjerte af 14 kt. guld, halskæde med vedhæng samt par matchende ørelokker. Længde på halskæde er justerbar på 42 og 45 cm. br> Vejl priser er 1.195,- og 1.095,-. Ligger i gaveæske Denne vare er del af konkursboet ...
Varenr: 5353047

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2019
14:53:46
Collier och örhängen med prasoliter
LENA MARGARETA, collier och örhängen, 1 par, silver, med brioletteslipade prasoliter, Stockholm, 2009; collier med svartlackerade kulor samt magnetisk lås; örhängen med stift, collierslängd ca 45.5 cm, örhängenshöjd ca 4 cm
Varenr: 5364868
DKK 1.597 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-06-2019
15:40:00
Se mere
Mads Ziegler, Armring samt par ørestikker model Treasure med Akoya Saltvands Kulturperler
Mads Ziegler, armring samt ørestikker model Treasure, åbent design, udført i sterling sølv, prydet med 2 hvide Akoya Saltvands Kulturperler. Str. Medium. Omkreds ca. 16½ cm. Ørestikker er ligeledes prydet med hver 2 hvide kulturperler. Ligger i én gaveæske.
Varenr: 5324109

DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 22-06-2019
16:58:00
Mads Ziegler, Bridle halskæde med vedhæng samt par ørestikker
Mads Ziegler, Bridle halskæde med vedhæng samt par ørestikker udført i sterling sølv. Længde på kæden er justerbar på 40, 42 og 45 cm. Vejl, priser er henholdsvis 1.450,- og 975,-. Ligger i gaveæske.
Varenr: 5323561

19:03:00
Dyrberg/Kern halssmykke og armbånd (3)
Dyrberg Kern. Halssmykke i brun silke med forgyldt montering, vægt 155 gr. Par tilhørende armbånd med elastik og farvede/forgyldte kugler. Samlet vægt 234 gr. Total vægt ca. 389 gr. Der medfølger æske. Alm. brugsspor (3)
Varenr: 5346023
DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2019
19:23:00
Smycken med odlade sotvattenpärlor
COLLIER, ARMBAND samt ÖRHÄNGEN, 1 par, med barockformade, odlade, sötvattenpärlor; armbandet med lås i 14k guld, örhängen, stift, förgyllt silver med plupparna i 18k guld; collierslängd ca 60 cm, armbandslängd ca 19.5 cm, örhängenshöjd ca 3 cm, några lösa odlade söttvattenpärlor medföljer
Varenr: 5364922
19:24:00
Se mere
Kurt Nielsen, halskæde og matchende ørestikker med "Red Currant" vedhæng, sterling sølv. Længde ca, 6 cm. Længde på kæden er 50 cm., men er justerbar. Vejl. priser er samlet 2090,-.
Varenr: 5360256

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2019
19:33:00
Rabonovich smykkesæt, halskæde og armlænke (2)
Rabinovich smykkesæt, bestående af halskæde og matchende armlænke udført i sterling sølv med lyserød calcedon. Længde på halskæde er justerbar på60 og 70 cm. Længde på armlænke er justerbar på 16 og 18 cm. Ligger i gaveæske. fra Rabinovich. Denne vare er en del af konkursboet over Otterup ...
Varenr: 5360092

DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 22-06-2019
19:43:00
Smykkesæt af sterling sølv med diamanter, halskæde med vedhæng, ring samt par ørestikker
Smykkesæt udført i sterling sølv, prydet med små diamanter, bestående af ring, str. 17 mm. Halskæde med vedhæng, længde justerbar på 41½ og 45 cm. samt par ørestikker. Ligger i én gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varenr: 5359575

19:55:00
Smykkesæt af 18 kt. guld med pink safirer, brillanter og kulturperler (3)
Smykkesæt af 18 kt. guld bestående af ring og et par ørehængere, prydet med 19 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.69 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. omkranset af 21 større navetteslebne pink safirer i form af blomsterrosetter vedhængende 4 større og mindre saltvandskulturperler. Samlet ...
Varenr: 5325910
DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2019
20:08:00
DKK 5.000
Brillantarmbånd og vedhæng med Aum tegnet (2)
Armbånd og vedhæng af 14 kt. guld begge i form af 'Aum' tegnet prydet med talrige champagnefarvede brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 1.20 ct. Klarhed: SI. Armbånd L. 18 cm. Vedhæng: 1,9x2,9 cm. Samlet vægt: 9,6 g. Aum tegnet er udbredt i østlig filosofi, især Hinduisme og Buddhisme, hvor...
Varenr: 5356272
DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-06-2019
20:40:00
Samling sølvsmykker med peridot (3)
Samling sølvsmykker bestående af et par ørehængere og en ring med cubic zirkoner og peridot. Ringstr. 57 ø 18.25 mm. Længde på ørehængere. l: 2,5 cm.
Varenr: 5361273
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2019
20:48:18
Samling sølvsmykker med chrome diopsiter (4)
Samling sølvsmykker bestående af et par ørestikker af forgyldt sølv og to ringe af sølv med cubic zirkoner og grønne chrome diopsiter. Ringstr. 52 ø 16.50 mm. (4)
Varenr: 5361304
20:58:41
Schmuckset, Sonne Mond und Sterne (3)
Collier und Ohrschmuck, Sonne Mond und Sterne gefertigt aus 8kt. Gold (punziert). Kette Länge ca.: 40 cm, Maße der Elemente ca.: 22 bis 24 mm. Ohrstecker D. 11,5 mm, Ohrhänger L. 40 mm. Gesamtgewicht ca.: 11,1 g. (3)
Varenr: 5257285
DKK 1.118 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23-06-2019
13:08:00
DKK 298
Aagaard Solitaire smykkesæt, ring med brillant på ca. 0.30 ct. ørestikker med hver 0.075 ct
Aagaard Solitaire smykkesæt, bestående af Solitaire ring udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.30 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 16,50 mm. Samt et par ørestikker med tilsammen ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. klarhed: SI. Bemærk at der er en anelse forskel på ...
Varenr: 5363870
DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-06-2019
19:03:00
Murstens smykkesæt, halskæde og armlænke, samt 2 par ørelokker af 14 kt. guld
Samling smykker af 14 kt. guld, bestående af Murstens smykkesæt, bestående halskæde i forløb og armlænke, samt par ørelokker med murstensvedhæng, derud over er der et par ørelokker med vedhæng. Længde på halskæde er ca. 41 cm. Længde på armlænke er ca. 19 cm. Samlet vægt ca. 38,7 gram.
Varenr: 5364196
19:04:00
Randers Sølv, smykkesæt af sterling sølv, halskæde og armlænke
Randers Sølv, smykkesæt udført i sterling sølv, bestående af halskæde og matchende armlænke, mandelformede led, hver anden er blank og hver anden er satineret. Længde henholdsvis 42 og 21 cm. Samlet vægt ca. 54 gram.
Varenr: 5361492

DKK 1.300 DK, Odense, Kratholmvej 23-06-2019
19:09:00
 1 2  >>