Vurdering
   Varer pr. side   11 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bägare resesett silver Eric Löfman
ERIC LÖFMAN, silver, bägare, resesett i läderfodral, 4 st, MGAB, Uppsala 1977, höjd ca 5,5, total vikt ca 352 g

Varenr: 5634001
DKK 1.718 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
16:00
Se mere
H.F. Bronze. Par Art Deco stager (2)
H.F. Bronze. Par Art Deco stager. H 16, B 37 cm. Naturlig patina og brugsspor. (2)

Varenr: 5623435
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
20:34
Erik Råström Silverljusstake
ERIK RÅSTRÖM, ljusstake, silver, MGAB, Stockholm 1982, hamrad och ciselerad dekor med blommor, höjd ca 21,5, vikt 372 g

Varenr: 5634208
DKK 3.436 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
20:57
Se mere
Ljusstakr i silver
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, fyllda vid botten, höjd ca 9 cm

Varenr: 5634252
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
21:41
Se mere
Kandelabrar silver
KANDELABRAR, 1 par för 3 ljus vardera, silver, Persien, höjd ca 46 cm, total vikt ca 2460 g

Varenr: 5635229
DKK 5.498 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 08-04-2020
18:50
Se mere
Ljusstakar
LJUSSTAKAR (2) 1 par, tidigt 1900-tal, sannolikt silver, socklar i vit marmor, höjd ca 25 cm

Varenr: 5636359
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
19:42
Se mere
Par sølvkandelabre rokokoform udfyldte (2)
Par sølvkandelabre rokokoform, udfyldte, hver med 3 lyspiber. Stemplet 830S. Vægt ca 1840 gr. H. 23 cm. (2)

Varenr: 5596307
DKK 6.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-04-2020
16:02
Johan Rohde for Georg Jensen. Et par kandelabre af sterlingsølv, dessin nr. 474 (2)
Georg Jensen. Et par kandelabre af hammerslået sterlingsølv, hver med fem kannelerede arme, tikantet fod, stamme og lysholdere, rigt ornamenteret centralt med volutter og stiliseret bladværk, dessin nr. 474. Tegnet af Johan Rohde 1927. Fremstillet hhv. 1985 (årskode L10) og 1993 (årskode T10). H....

Varenr: 5596158
DKK 200.000 DK, Herlev, Dynamovej 12-04-2020
20:45
DKK 145.000
Eigil Jensen for A. Michelsen. Moderne, lav stage af sterlingsølv, ca. 1960'erne
A. Michelsen. Moderne, lav stage af sterlingsølv med tresidet korpus, ca. 1960'erne. Designet af Eigil Jensen (1917-2002). L. 10 cm. Vægt ca. 94 g. Fremstår med brugsspor og gravering.

Varenr: 5633698
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 13-04-2020
20:16
Par bordstager til lys af sølv (2)
Par bordstager til lys af sølv. stemplet med tre tårne H. H 4,5 cm Ø 10,5 cm. Udfyldte. Med brugsspor og mindre buler på kant (2)

Varenr: 5635706
DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 13-04-2020
20:17
Svend Toxværd og Silverco bordstager af sølv (4)
Svend Toxværd m.fl. Par stager af udfyldt sølv, stammer på runde fodstykker. H. 8 cm. 830S. Silverco stager af tretårnet sølv ( udfyldte) H. 4, Ø 7,8 cm.Samlet vægt 525 gr. Fremstår med brugsspor (4)

Varenr: 5635722
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 13-04-2020
20:22