Vurdering
   Varer pr. side   8 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ljusstaka 1 par silver
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Ernst Gustaf Markström, Uppsala 1862, varav en ljusmanschett 1861, fyllda bottnar, höjd ca 17 cm

Varenr: 5914432
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 26-01-2021
11:12
Se mere
Paar französische Prunkleuchter, Frankreich, Napoleaon III (2)
Paar französische Prunkleuchter, Metallguß, Frankreich, Napoleon III. Historisierend mit Ornamenten und Figuren im Stil der Renaissance. Gegliederter Schaft auf 3-passigem, volutiertem Sockel mit weiblichen Chimären. 3 plastiche Frauen in antiker Tracht als Träger der kelchförmigen Tüllen. ...

Varenr: 5805825
DKK 3.725 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-01-2021
16:59
DKK 820
Carl M. Cohr. Toarmet stage af sølv, anno 1931
Carl M. Cohr. Toarmet stage af sølv med kantet fod og kannelerede lysholdere, anno 1931. Udfyldt. H. 17. L. 27,5 cm. Vægt inkl. udfyldning ca. 474 g. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5899802
DKK 3.600 DK, Vejle, Dandyvej 27-01-2021
20:27
Ljusstakar silver
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Tesi, Göteborg 1929, ciselerad dekor av blommor; 1 med fylld fot

Varenr: 5917210
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 28-01-2021
15:42
Se mere
Kandelabrar ett par silver CGH
KANDELABRAR, ett par, silver, GAB, Stockholm 1932, höjd ca 15, bredd 24 cm, fyllda fötter

Varenr: 5917211
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 28-01-2021
15:44
Se mere
To par stager af sølv (4)
Svend Toxsværd. par stager af sølv, udfyldte. H. 8 cm. ( let skævhed på fod ) Par stager af sølv, udfyldte H. 5 cm. stemplet 830 S. A.H. (4)

Varenr: 5914905
DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 28-01-2021
19:49
Scandia Affinerings Værk. Toarmet lysestage af sølv, København 1947
Scandia Affinerings Værk. Toarmet lysestage af sølv med organisk ornamentik på rund fod, København 1947. Ikke udfyldt. H. 11,5. L. 17 cm. Vægt ca. 308 g. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5869190
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-01-2021
20:14
Kandelabrar silver
KANDELABRAR, 1 par, silver, importstämplade, rokokostil, för 3 ljus vardera, fylld fot, höjd ca 18 cm

Varenr: 5917482
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 29-01-2021
15:06
Se mere