Vurdering
12345...12»   Varer pr. side   341 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid  Næste bud
Hans. J. Wegner. Sofabord/sidebord
Hans J. Wegner 1914 - 2007. Sofabord /sidebord af eg. Fremstillet hos Getama. Stemplet under plade : Getama, Gedsted, Denmark, H. 45 L. 91 B. 69 cm. Fremstår med brugsspor og slitage på bordplade.

Varenr: 6279895
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-10-2022
12:37
DKK 450
Lille afsyret bord ca.1900
Lille afsyret bord med drejede ben h.77 x 86 x 68 cm. Ca.1880-1900. Aldersrelateret stand med brugsspor.

Varenr: 6280233
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-10-2022
13:13
Børge Mogensen 1914-1972. Sybord - egetræ.
Børge Mogensen 1914-1972. Sybord af egetræ, top med to låger, hvorunder ruminddeling i lyst træ, herunder hylde, båret af lige ben. H. 56 cm, L. 61 cm, B. 40 cm. Fremstår med nogle ridser/skjolder

Varenr: 6229418
DKK 1.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-10-2022
15:37
DKK 1.200
Warm Nordic - From Above Sofabord, Ø 52 cm. Sort/grå.
Warm Nordic - From Above Sofabord, Ø 52 cm. Stel af sortlakeret metal, grå/røgfarvet glasplade. Fremstår ubrugt i original emballage. Billede nr. 1 er modelfoto.

Varenr: 6279929
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-10-2022
16:03
Dansk møbelproducent. Sofabord med glasplade 1940/50érne
Dansk møbelproducent. Sofabord i mahogni ilagt delvis matteret glasplade med motiv iform af: ung kvinde med græssende hest. Ben afsluttende med messingsko h. 56 x 129 x 57 cm. Fremstår med skrammer

Varenr: 6210291
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-10-2022
16:16
Sofabord af palisander m/ udtræk, 1960'erne
Sofabord af finéret palisander, udtræk i siderne. H. 55, 120 x 60/104 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsslitage, herunder topplade med mærker og skjolder.

Varenr: 6279919
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-10-2022
17:55
Sybord af teaktræ, 1960'erne
Sybord af finéret teaktræ, front med skuffe, herunder garnkurv af ruskind, afsluttet på hjul. H. 54, L. 66, B. 43 cm. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker. Ene greb med afslag.

Varenr: 6277610
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-10-2022
18:00
Sofabord med stel i palisander, ca 1960.
Sofabord med stjerneformet stel i palisander med indlægninger i aluminium. Bordplade i klart glas. Ca. 1960. Fremstår med enkelte finerafslag ved bordben. To senerer monteret vinkelbeslag. Bordet vipper. H. 43. B. 75. D. 75 cm.

Varenr: 6278498
DKK 1.000 DK, Kolding, Platinvej 05-10-2022
18:13
Hans J. Wegner. Rektangulært sofabord model AT-17, palisander
Hans J. Wegner 1914 - 2007. Rektangulært sofabord af fineret palisander. Fremstilletog stemplet hos Andreas Tuck, model AT-17. 1960'erne. H. 52 L. 142 B. 71 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6279696
DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 05-10-2022
18:15
Rundt bord i rustiklook. Plade af genbrugstræ, stel af sortlakeret metal
Rundt bord med plade af patineret genbrugstræ, stel af sortlakeret/pulverlakeret metal. Rustiklook. Tre let svejfede ben, imellem hvilke en rund sprosse. H. 54, Ø 50 cm. Denne møbelserie er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse samt småmærker kan forekomme.

Varenr: 6263966

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-10-2022
18:15
DKK 1.200
Lavt kvadratisk sofabord tilvirket af genbrugstræ. Rustiklook
Lavt kvadratisk sofabord tilvirket af patineret genbrugstræ. Rustiklook. H. 40. 120 x 120 cm. Denne møbelserie er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse samt småmærker kan forekomme.

Varenr: 6264141

DKK 6.800 DK, Odense, Kratholmvej 05-10-2022
18:20
DKK 5.000
Lysberg, Hansen & Therp. Et par sofaborde af mahogni m/ glas (2)
Lysberg, Hansen & Therp. Et par sofaborde af mahogni med top- og bundplader af klart glas. H. 48, 70 x 70 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varenr: 6270947
18:22
Rundt bord af genbrugstræ og forkromet stål
Rundt bord tilvirket af patineret genbrugstræ, rustiklook. Stel af forkromet stål. Rustiklook. Stamme / ben med trepas-fod. H. 66, Ø 60 cm. Denne møbelserie er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse samt småmærker kan forekomme.

Varenr: 6263950

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-10-2022
18:25
Sigurd Ressell for Vatne Møbler. Sofabord af bøgetræ m/ glasplade, model 'Falcon'
Sigurd Ressell (1920-2002). Sofabord med stel af formspændt mørkbejdset bøgetræ, topplade af farvet glas. H. 45 cm. Ø. 90 cm. Udført hos Vatne Møbler, model 'Falcon'. Fremstår med lettere brugsspor.

Varenr: 6277632
18:25
Sybord af palisander, 1950/60'erne
Fritstående sybord af massivt og finéret palisander, skuffer i front, monteret på hjul. H. 62, B. 65, D. 42 cm. Alm. aldersrelateret brugspræg.

Varenr: 6279551
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-10-2022
18:44
Thomas Bentzen for Muuto, Around sidebord.
homas Bentzen for Muuto, Around sidebord. Udført af massivt og fineret træ. Farve: Dark Green. Mål. H. 46 Ø. 45 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med spor efter opbevaring.

Varenr: 6258197

18:47
Kommode i barokstil, patineret træ. Rustiklook
Kommode i hollandsk barokstil, patineret og laseret træ. Rustiklook. Front med 4 skuffer, greb af metal. Bombéformet front, kugleformede forben, H. Denne møbelserie er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse samt småmærker kan forekomme.

Varenr: 6265181

DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-10-2022
18:50
Sofabord af palisander, 1960'erne
Sofabord af finéret palisander, opsat på massive ben. H. 50, 160 x 72 cm. Alm. aldersrelateret brugsspor.

Varenr: 6279918
18:53
Bord tilvirket af genbrugstræ og forkromet metal
Bord / konsolbord tilvirket af patineret oversøisk genbrugstræ, krydsbensformet stel forkromet metal. Rustiklook. H.82. 45 x 140 cm. Denne møbelserie er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse samt småmærker kan forekomme.

Varenr: 6265066

DKK 5.600 DK, Odense, Kratholmvej 05-10-2022
19:00
DKK 3.800
Møbelproducent. Sminkebord, teaktræ
Møbelproducent. Sminkebord af fineret teaktræ, front med fem skuffer, to skabe bag hvilke spejl samt hylder, spejl samt to lamper. 1960'erne. H. 123 L. 90 D. 44 cm. Fremstår med brugsspor, nøgle medfølger.

Varenr: 6234255
DKK 3.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-10-2022
19:01
William Watting. Sofabord af palisander, 1960'erne
William Watting. Sofabord af massiv og finéret palisander med gennembrudt sarg. H. 55, 102 x 61 cm. (100 x 60). Udført hos Mikael Laursen, Århus. Fremstår med aldersrelateret brugspræg.

Varenr: 6237375
DKK 4.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-10-2022
19:02
DKK 3.400
MSDS Studio, Side table / sidebord
Side tables / natborde / sideborde / lampeborde fra MSDS Studio, model 'Halves Side Table' Fra Muuto. Produceret af støbt akrylisk sten komposit og 'svejset' sammen. Mål: H. 47 Ø 35.5 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med spor efter opbevaring. Vejledende udslagspris: 2695 dkk

Varenr: 6258019

DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-10-2022
19:04
Ovalt bord af patineret træ og metal. Rustiklook
Ovalt bord af patineret og laseret træ, stel af patineret metal. Tilspidsede ben med svungne sprosser. Rustiklook. H. 77. 90 x 210 cm. Denne møbelserie er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse samt småmærker kan forekomme.

Varenr: 6265369

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-10-2022
19:05
DKK 6.600
Thomas Bentzen for Muuto, Around sidebord. Udført af massivt og fineret træ. Farve: Light Blue. Mål. H. 46 Ø. 45 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto.

Varenr: 6269892

19:12
DKK 1.200
Thomas Bentzen for Muuto, Around sidebord - Eg
Thomas Bentzen for Muuto, Around sidebord. Udført af massivt og fineret egetræ. Mål. H. 46 Ø. 45 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med spor efter opbevaring. Modelfoto.

Varenr: 6269889

19:13
DKK 1.200
Østrigsk sofabord fra 60'erne
Østrigsk sofabord fra 60'erne med spejlskåret bordplade af teak og mahogni, svejfede ben af lakeret bøg. H. 56 cm, Ø 70 cm. Fremstår med lette brugsspor.

Varenr: 6263269
DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-10-2022
19:25
DKK 7.200
Børge Mogensen. Sofabord af eg for FDB
Børge Mogensen. Sofabord i massiv og fineret eg. Fremstillet ved FDB med stempel herfra. H. 45,5 cm. B. 160 cm. D. 55 cm. Fremstår med almindelige brugsspor og skjolder.

Varenr: 6279848
19:25
Louise Treschow for IKEA. Reol, model 'Kavat'
Louise Treschow. Reol af sort lakeret metal, monteret med tre hylder af mørkbejdset træ. H. 199, 38 x 83 cm. Fremstillet hos IKEA, model 'Kavat'. Fremstår med brugsspor, herunder skrammer og enkelte mærker.

Varenr: 6279846
DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-10-2022
19:29
DKK 1.200
Cecilie Manz for Muuto. Workshop sofabord.
Cecilie Manz for Muuto. Workshop sofabord udført af massivt og fineret sortlaseret egetræ. Udstillingsmodel. Mål. 86x86x38 cm. Nogle ridser/skrammer.

Varenr: 6269416

DKK 1.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-10-2022
19:30
Johannes Andersen for CFC Silkeborg. Sybord af teaktræ, 1960'erne
Johannes Andersen. Sybord af finéret teak, plade med klap, front med skuffe, herunder garnkurv. Fremstillet hos C.F.C. Silkeborg, model '248a'. H. 53, 46 x 62 cm. Fremstår med alm. brugspræg.

Varenr: 6279831
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-10-2022
19:34
12345...12»