Vurdering
12345...13»   Varer pr. side   368 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dansk Møbelproducent. Sæt på tre cirkulære sofaborde / sideborde (3)
Dansk Møbelproducent. Sæt på tre cirkulære sofaborde / sideborde udført i 22 mm MDF kerne belagt med sort højtryks-laminat. Uoriginalt stel af sortlakeret metal. Ø. 45 cm. H. 42 cm. Leveres usamlet. Skruer medfølger ikke. Bordpladerne kan vælges i farverne: sort / grå / hvid. (Modelfotos) (3)

Varenr: 5627326

DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-04-2020
09:17
Josef Frank klaffbord
JOSEF FRANK, klaffbord, Svenskt tenn, mahognyfanér, med låda i sargen, fotavslut i mässing, höjd ca 57 54x80 cm, bred inkl klaffar 89 cm

Varenr: 5633825
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
10:08
Se mere
Skrivbord
SKRIVBORD, 1700/1800-tal, rokoko, mahogny, 2 lådor i sargen, trälist upptill, höjd 77 cm, 90x48 cm

Varenr: 5633831
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
10:20
Se mere
Sofabord af teaktræ
Sofabord af finéret teaktræ. H. 54 L. 120 B. 80 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker.

Varenr: 5634289
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
12:05
Spelbord
SPELBORD nyrokoko, 1800-talets senare hälft, höjd ca 75 cm, 84x80 cm

Varenr: 5633893
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 07-04-2020
12:24
Se mere
Sofabord, Menu, Plinth Cubic White
Sofabord, fra Menu designet af Norm Architects, Model Plinth Cubic white. Produceret af plader af 1,5 cm. tyk hvid 'Carrara' marmor, på alle flader, på limet træ base af akacie træ. H. 38 B. 40 x 40 cm. Vejl. udsalgspris kr. 8.995,- Udstillingsmodel.

Varenr: 5629369

DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
12:44
DKK 1.200
Sofabord, Menu, Godot Burgundy chrome ben
Sofabord Godot, fra Menu, designet af Iskos- Berlin Rundt bord. Bordplade i linoleum med forchromede ben. Mål: Ø 90 H. 22 cm. Vejl. Udsalgspris 5.995-,

Varenr: 5533107

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
12:44
Ole Wanscher for P. Jeppesen, Store Heddinge, sidebord i mahogni
Ole Wanscher for P. Jeppesen, sidebord på hjul af fineret mahogni. Bordplade med klap. 70/140 x 45 cm. H. 65 cm. fremstår med let brugspræg. NB. Test rettet.

Varenr: 5634331
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
13:11
Iskos-Berlin, for Muuto, Still Café bord
Café bord, designet af Iskos-Berlin for Muuto. Bordplade af slidstærk laminat. Stel af pulverlakeret stål. H. 75 Ø 65 cm. Fremstår som udstillingsmodel

Varenr: 5507264

DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
13:17
Sofabord med gråmalet stel
Sofabord med hvidmalet stel bordplade af bejdset træ. Hylde under bordplade. H. 48 cm. B. 126 cm. D. 66 cm. Udstillingsmodel. ART21-26NM

Varenr: 5520355

DKK 1.300 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
13:19
Café bord, Menu, Afteroom Hvid
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af hvid pulverlakeret stål. Plade af hvid laminat på MDF. H. 93 Ø 63 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5360823
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
13:31
Sffbord
SOFFBORD, 1900-talets slut, två sektioner med en utdragbar låda överst, slutna sidor, svartlackerat med förkromade ben

Varenr: 5633928
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
13:34
Se mere
Dansk møbelproducent. Rullebord/ bakkebord
Dansk møbelproducent. Rullebord /bakkebord med stel af massivt bøgetræ, aftagelige vendbar bakker med hvid melamin, afsluttet på hjul. H. 58 Ø 60 cm. Fremstår med brugsmærker. Begge bakker med minimale hårrevner.

Varenr: 5633542
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
13:34
DKK 450
Sidebord i massiv aske/birketræ
Sidebord i massiv aske/birketræ, skuffe med sarg. Bordstel malet i antik hvid. Mål 58 x 58 cm. H. 62,6 cm. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er IKKE fejl i produktet men en del af møblets unikke look. Modelfoto. ART21-27NM

Varenr: 5519615

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
13:43
Konsolbord gustaviansk stil
KONSOLBORD, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, marmorskiva, höjd ca 55, 93x35,5 cm

Varenr: 5633933
13:44
Se mere
Sits. Bådformet sofabord med skråtstillede ben
Sits. Bådformet sofabord af egetræ med kehlet kant og med skråtstillede ben H. 46 cm L. 160 cm B. 60 cm. Fremstår med mindre brugsspor.

Varenr: 5629128
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
13:49
Hvidt antikmalet sofabord med top af genbrugs træ
Hvidt antikmalet sofabord med top af genbrugs træ. H.50 cm. B.70 cm. L.130 cm. Kommer samlet i 1 colli. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af bordets unikke look. Modelfoto. KF10601NW

Varenr: 5519666

13:55
Hepplewhitestil, one pillar table af mahogni, 1 plade (2)
Hepplewhitestil. One pillar table af mahogni, 20 årh. løvefødder med messing, 1 tillægsplade, H. 74 cm. 94x95 cm. Plade: 94,5x61 cm. Fremstår med brugsspor samt ridser. (2)

Varenr: 5634601
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
13:56

Varenr: 5629367

14:00
Severin Hansen. Par lampeborde af palisander (2)
Severin Hansen for Haslev møbelfabrik. Et par lampeborde af fineret palisander. H. 50 L. 59 B. 35 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (2)

Varenr: 5634286
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
14:04
Sofabord med bordplade af genbrugselmetræ
Sofabord med bordplade af genbrugselmetræ, bordpladen er varmvoksbehandlet.og stellet er sort antikmalet træ. L. 110 cm. B. 60 cm. H. 45 cm Bordet leveres samlet i en Colli. Vægt 22 kg. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke ...

Varenr: 5519945

DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
14:30
Sort antikmalet sofabord med topplade med aske finer træ
Sort antikmalet sofabord med topplade med aske finer træ. Sofabordet har 2 skuffer samt hylde. H. 56 cm. B. 50 cm. L. 140 cm. Kommer samlet i 1 colli. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af ...

Varenr: 5519010

14:31
Café bord, designet af Iskos-Berlin for Muuto. Bordplade af slidstærk laminat. Stel af pulverlakeret stål. H. 105 Ø 65 cm. Fremstår som udstillingsmodel

Varenr: 5507259

15:05
Satsbord tre delar
SATSBORD, 3 dlr, 1900-talets andra hälft, kromad stomme, valnöt , höjd 54, 50x50 cm

Varenr: 5633978
15:14
Se mere
Rundt sidebord med top af genbrugs fyrretræ
Rundt sidebord med top af genbrugs fyrretræ, stående på sort metal stel. Str Ø 45 cm Højde 51 cm. Sidebordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. KFG00105NB

Varenr: 5518950

15:17
Sofabord af genbrugs elmetræ
Sofabord af genbrugs elmetræ, med patineret kraftig metal stel. Bordpladen er voksbehandlet. H 45 x L 110 x D 55 cm. Vægt 85 kg. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. ...

Varenr: 5519657

15:20
Soffbord, 1960/70-tal, ihopfällbart
SOFFBORD, 1960/70-tal, teak och björk samt läderremmar, underredet är ihopfällbar, höjd ca 57 samt 72x72 cm

Varenr: 5633990
15:38
Se mere

Varenr: 5507258

15:56

Varenr: 5507260

16:05
Soffbord 1 par
SOFFBORD, 1 par, samtida, mässing med skiva travertin, höjd 45, 70x70 cm

Varenr: 5634009
DKK 2.062 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
16:16
Se mere
12345...13»