Vurdering
12345...13»   Varer pr. side   365 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Arne Jacobsen 1902-1971. Sofabord med firepas fod.
Arne Jacobsen 1902-1971. Sofabord med firepas fod, senere bemalet bordplade, stamme af forkromet metal og fod af aluminium. Stel H. 47 Ø 75 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nylakeret.

Varenr: 5970712
DKK 4.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
12:46
DKK 3.800
Bruunmunch. STONEupcycle sofabordssæt. (2)
Stoneupcycle sofabordssæt. Designet af Claus Simonsen & Jacob Munch for Bruunmunch. Bordplader af Dekton Keramik Sirius monteret på stel af sort pulverlakeret stål. Mål: H: 44/38 cm B: 65/43 cm L: 43/43 cm. Udstillingsmodel med minimale/ingen brugsspor. (2) STONEupcykle er genbrugte ...

Varenr: 5972858
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
13:34
DKK 3.600
Hans Bølling TRIIIO sofabord - Valnød
Brdr. Krüger

 DKK 10.995,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

BruunMunch, sofabord model PLAYrectangular
Sofabord med plade af hvid laminat på MDF plade med kant af valnødfiner. Massivt runde tilspidsede ben af massivt valnød, model PLAYrectangular. Måler 60x120. H. 45 cm. Produceret i Danmark af Bruunmunch. Udstillingsmodel med få brugsspor.Vejledende udsalgspris: 4.295kr

Varenr: 6070170
DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
13:46
Sofabord med af træ.
Sofabord med af delvist massiv træ. Stel af sort bemalet træ.H 60 cm. B 60 cm. L 60 cm.

Varenr: 6015148

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
13:54
Kristensen&Kristensen. Sofabord med plade i massiv ask.
Kristensen&Kristensen. Sofabord med plade i massiv ask, stel i matteret stål. H. 44. L. 140. B. 65 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor. Vejl. udsalgspris 4.999 kr.

Varenr: 5723151

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
13:58
365° North for Wendelbo. Model Circle. Sofabord
365° North for Wendelbo. Model Circle. Sofabord med plade af marmor, stel af sort pulverlakeret stål. Fremstillet hos Wendelbo. H. 30 Ø. 100 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varenr: 6123034

DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
14:07
DKK 5.600
Hvidbemalet sofabord.
Sofabord udført i hvidbemalet træ. H. 49 L. 133 B. 60 cm. Modelfoto. Fremstår i original emballage

Varenr: 6120849

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
14:11
Sofabord af teak, 1960'erne
Sofabord af fineret teak, 1960'erne. Monteret med sort bemalet metal ben på teak sko. H 50, 110 x 49 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker.

Varenr: 6021275
DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
14:14
Poul Henningsen PH Det Store Sminkebord - sort eg
PH Furniture

 DKK 59.900,00
NYHED LAURITZshop

Konsolbord i rokokostil sølvlakeret
Konsolbord i rokokostil sølvlakeret træ h.78 x 150 x d.51 cm. Brugsspor, småskrammer/mærker.

Varenr: 6122583
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
14:16
DKK 500
Wendelbo | Root Coffee Table.
Wendelbo | Root Coffee Table. Bordplade i sortbejdset egetræ, stel af sort pulverlakeret stål. H32 x B90 x D114 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.

Varenr: 6059539

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
14:18
NORR11 Design House. Sofabord model Ghost
NORR11 Design House. Sofabord model' Ghost CoffeeTable', Helstøbt bord i massiv aluminium. Farve: sort. H. 40, Ø 50 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 6046744

DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
14:24
Nichetto studio for Wendelbo. Model Floema Medium. Sofabord
Nichetto studio for Wendelbo. Model Floema Medium. Sofabord med plade af massiv valnød, stel af sort pulverlakeret stål. Fremstillet hos Wendelbo. H. 40 Ø. 60 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varenr: 6084998

DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
14:36
Par unikke side/lampeborder i massiv teakrod (2)
Par unikke side/lampeborder fra roden af teaktræ på ben af sortlakeret stål. Ø Ca. 60/80 Cm. H. 67 Cm. Fremstår ubehandlet (2)

Varenr: 5939840

14:42
Klapbord & 2 salonstole, mahogni m.m. 1900-tallet (3)
Klapbord / salonbord & 2 salonstole, fineret mahogni med indlægninger i lysere træsort, 1900-tallets 1. halvdel. stolesæder med stof. Sarg med skuffe. Stedvis brugs- og alderslitage, bl.a. ledløshed i stolestel, skrammer, m.m. H. 73. 94 x 67 cm. Sædeh. 42 cm. (3)

Varenr: 6122045
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
14:50
Kristensen&Kristensen. Sidebord.
Kristensen&Kristensen. Sidebord. med plade i sort laminat, stel i sortlakeret stål. H. 40. B. 40. D. 40 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varenr: 5746541

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
14:50
DKK 1.300
BruunMunch, sofabord model, PLAYtrioval.
Bruunmunch: Sofabord - PLAYtrioval, bordplade af massivt røget egetræ, ben af massivt røget egetræ. H.39 L. 39 cm. Udstillingsmodel med få brugsspor dog et par trykmærker på siden.

Varenr: 6098014
14:54
Collect Furniture KANT Bord - Naturolieret eg (51 cm)
Collect Furniture

 DKK 4.600,00
NYHED LAURITZshop

Børge Mogensen. Sofa/klapbord i bøg
Børge Mogensen (1914-1972). Klapbord/ spille/ sofabord af finéret og lakeret bøgetræ, opklappelig, drejelig plade med beslag messing. H. 60 L. 90 B. 60/120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6123382
15:10
Ole Bjørn Krüger. Sofabord med keramiske fliser
Ole Bjørn Krüger, rundt sofabord. Plade indlagt med keramiske fliser med abstrakt motiv. Stel af fineret palisander. Signeret OBK. Alm. lette brugsspor. H. 53. Ø 116 cm.

Varenr: 6121509
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
15:12
Sammenklappelig spillebord
Sammenklappelige spillebord af bøgetræ, hjørne beslået med metal, bordplade beklædt med grøn filt. H. 78, B. 81, D. 81 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6112456
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
15:15
Wendelbo. Holl set, hvidt (2)

Varenr: 6025058

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
15:18
Henrik Pedersen for Wendelbo 'Floater' sofabord, rosa / nude
Henrik Pedersenfor Wendelbo 'Floater' sofabord af eg, rosa/nude lakering. H. 65, B. 55, D. 30 cm. Udstillingsmodel i original emballage.

Varenr: 6025107

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
16:03
DKK 700
Jørgen Bækmark for FDB. Sofabord af egetræ
Jørgen Bækmark for FDB, rektangulært sofabord af egetræ. Plade fineret. H. 56 L. 160 B. 55 cm. Lette brugsspor, trykmærke på kant

Varenr: 6119323
DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
16:03
DKK 1.200
Sofabord fra Menu, designet af Iskos- Berlin, 'Godot'
Sofabord Godot, fra Menu, designet af Iskos- Berlin. Bordplade i linoleum med ben af stål. Mål. 120x60x28 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6123258

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
16:04
DKK 950
Børge Mogensen. Sofabord, egetræ
Børge Mogensen. Sofabord af massivt egetræ, rektangulær plade med medeformede ben. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik. 1960'erne. H. 46 cm, L. 150 cm, B. 78 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.

Varenr: 6116445
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
16:13
DKK 1.700
Collect Furniture KANT Bord - Let røget olieret eg (51 cm)
Collect Furniture

 DKK 4.600,00
NYHED LAURITZshop

Lille bemalet skrivebord
Lille bemalet skrivebord af fyrretræ, øverst med fire små skuffer og åbent rum med drejede søjler samt yderligere én skuffe i sargen. H.77,5/97 x b.92 x d.57 cm. Brugsspor og skrammer/mærker.

Varenr: 6115562
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
16:17
Wendelbo | Root Coffee Table.

Varenr: 6059538

16:24

Varenr: 6085059

16:25
DKK 5.600
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage', grøn
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage'. Grøn lakeret HDF plader. Sort pulver lakeret stel. H. 50 cm. Ø. 40 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6024862

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
16:27
DKK 1.200
Menu café bord, 'Afteroom' sort
Café bord fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af sort pulverlakeret stål. Plade af sort laminat på MDF. H. 74, Ø. 68 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 6.495 DKK.

Varenr: 5951528

DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
16:39
365° North for Wendelbo. Model Circle. Sidebord
365° North for Wendelbo. Model Circle. Sidebord plade af marmor, stel af sort pulverlakeret stål. Fremstillet hos Wendelbo. H. 50 Ø. 48 cm. Udstillingsmodel med brugsspor, mærker og enkelte ridser.

Varenr: 6085068

DKK 3.800 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
16:40
12345...13»