Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ukendt møbelproducent. Et par natborde (2)
Et par natborde, opbevaringsmøbler udført i mørkt træ. Af nyere dato. H. 50 B. 50 D. 35 cm. Alm. brugsspor. (2)
Varenr: 5417014
DKK 2.600 DK, Kolding, Trianglen 20-09-2019
10:37:00
DKK 500
Brickbord Julius Engström Myrstrand Tingströms
BRICKBORD, "Julius", Engström Myrstrand, Tingström, Bra Bohag, 1900-talets mitt, lös bricka, hylla med låda undertill, höjd 57, 78 x 48 cm
Varenr: 5439184
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 20-09-2019
12:09:00
Se mere
Spelbord
SPELBORD 1800-tal, mahogny med inläggningar, skiva klädd i rött läder med förgylld dekor, höjd 72-74 cm, bredd 91 cm, djup 44,5-90 cm
Varenr: 5439192
DKK 1.737 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 20-09-2019
12:33:00
Se mere
Satsbord
SATSBORD, 3 delar, furu, höjd ca 40-46 cm, yttermått ca 33x46-41x62 cm
Varenr: 5439194
DKK 1.042 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20-09-2019
12:39:00
Se mere
Et par natborde (2)
Et par natborde, opbevaringsmøbler udført i mørkt træ. Af nyere dato. H. 58 B. 50 D. 37 cm. Alm. brugsspor. (2)
Varenr: 5417011
DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 20-09-2019
15:00:00
DKK 1.200
Brickbord, 1800-/1900-tal
BRICKBORD, 1800-/1900-tal, fanerat med mahogny, lös bricka av svartmålad plåt, dekor av blommor, svängda ben, höjd 67, 65 x 46 cm
Varenr: 5439246
DKK 1.042 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 20-09-2019
16:06:00
Se mere
Evald Melander serveringsvagn
EVALD MELANDER, serveringsvagn, "Britta" för Mele möbler, betsat lövträ, två lådor och löstagbar bricka, glasskiva, höjd 60, 41x45 cm
Varenr: 5439247
DKK 1.390 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20-09-2019
16:09:00
Se mere
Sängbord med stenskiva
SÄNGBORD, 1 par, 1920/30-tal, med stenskiva, Svenska möbelfrabikerna Bodafors, vitmålade, höjd ca 73, 43x38 cm
Varenr: 5439267
DKK 1.737 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20-09-2019
17:21:00
Se mere
Fällbord 1800-tal
FÄLLBORD, 1800-tal, skiva i rotfanér, tredelad centralfot, höjd 130/76 cm, ca 104x104 cm
Varenr: 5439276
DKK 1.390 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 20-09-2019
18:00:00
Se mere
PremiumOak. Dansk produceret sofabord af massivt olieret egetræ 150 cm.
PremiumOak. Dansk produceret sofabord af massivt ' Dark Brown ' Olieret egetræ. H. 45 cm., B. 150 cm., D. 69 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.
Varenr: 5371161

DKK 3.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-09-2019
19:13:00
Arne Jacobsen. Shaker sofabord, egetræ
Arne Jacobsen. Sofabord med plade af fineret egetræ, monteret på shakerstel af aluminium. H. 47 cm. L. 151,5 cm. B. 55 cm. Fremstår med nyrenoveret plade. Få brugsspor.
Varenr: 5373310
DKK 7.600 DK, Herlev, Dynamovej 20-09-2019
19:39:00
Ukendt møbelproducent. Sofabord m. glasplade
Ukendt møbelproducent. Sofabord med 20 mm. glasplade, stel af børstet stål. H. 45 cm, B. 130 cm, D. 70 cm. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varenr: 5421845
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-09-2019
20:24:00
Sofabord, Menu, Godot Burgundy chrome ben
Sofabord Godot, fra Menu, designet af Iskos- Berlin Rundt bord. Bordplade i linoleum med forchromede ben. Mål: Ø 90 H. 22 cm. Vejl. Udsalgspris 5.995-,
Varenr: 5431351

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 20-09-2019
20:27:00
Thomas Pedersen for Fredericia Furniture. Sofabord model Icicle
Thomas Pedersen for Fredericia Furniture. sofabord, model Icicle. Plade i hvidlaminat, tilspidsede sortlakerede ben af eg. H. 43 cm. L: 150. B. 60 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.
Varenr: 5405880

DKK 2.600 DK, Herning, Engdahlsvej 20-09-2019
20:45:00
Cado. Sofabord af eg
Cado. Sofabord af lakeret egetræ. H. 50 cm, B. 70 x 70 cm. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varenr: 5426356
20:46:00
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Cirkulært sofabord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Cirkulært sofabord med plade af hvid laminat, spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1986. H. 47 cm, Ø 100 cm. Fremstår med lette brugsspor/overfladeridser.
Varenr: 5438722
DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-09-2019
20:50:00
PremiumOak. Dansk produceret sofabord af massivt olieret egetræ 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret sofabord af massivt ' Natural ' Olieret egetræ. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 69 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.
Varenr: 5383870

DKK 3.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
10:08:00
Karl-Erik Ekselius soffbord
KARL-ERIK EKSELIUS, "Krysset", soffbord, skiva fanerat i teak, benställnig i ek, höjd 54, 126x61 cm
Varenr: 5439402
DKK 1.390 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
11:15:00
Se mere
Brdr. Andersen / ByKato. Sofabord, egetræ
ByKato. Sofabord med topplade af grønligt laminat, stel med tilspidsede af massivt egetræ. Fremstillet hos Brdr. Andersen. H. 45 L. 120 D. 69 cm. Fremstår med lettere brugsspor.
Varenr: 5437610
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
11:20:34
DKK 450
Heltborg indskudsborde.
Dansk Møbelproducent. Par indskudsborde af palisander. Fremstillet hos Heltborg Møbler. H. 45 B. 40 cm. Domus Danica. Fremstår med brugsspor samt skjolder.
Varenr: 5438450
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
11:22:12
Dansk møbelproducent. Sofabord, massivt egetræ
Dansk møbelproducent. Sofabord af massivt sæbebehandlet egetræ, rektangulær plade, medeformet stel. 1960'erne. H. 54 L. 161 D. 59 cm. Fremstår med brugsspor og tørresprækker.
Varenr: 5438761
11:22:52
Sofabord/ Indskudsborde (2)
Indskudsborde, Sofaborde, stel af stål, plader af glas. Antagelig fremstillet hos Italiensk producent, ikke mærket. H. 35-41 cm, D. 92 cm. Fremstår med brugsspor (2)
Varenr: 5434177
DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
12:19:11
Afsætningsbord
Afsætningsbord, beklædt med læder, front med 3 skuffer. H. 76, L. 120, D. 40 cm.
Varenr: 5430296
12:19:41
Møbelproducent. Sofabord, røgfarvet spejlglas
Møbelproducent. Sofabord af røgfarvet spejlglas. H. 35 B. 92 D. 92 cm.
Varenr: 5430295
DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
12:20:09
MOS Design m.m. Sofaborde og bakker (5)
MOS Design. 3 Sofaborde / sideborde, stel af patineret metal, plader af møbelplade/kunstmateriale. Ø 60 - 120. H. 22 - 49 cm. Hertil 2 bakker fra anden producent. (5)
Varenr: 5430266
DKK 9.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
12:20:20
DKK 950
Upcycled sofabord af genbrugs dæk og træ
Upcycled sofabord af genbrugs dæk og bordplade af træ med bemaling 'Coffee medium roast. Brazil....', monteret med tre hjul, alle med lås. H. 35 Ø. 77 cm. Bordplade fremstår med mærke.
Varenr: 5421717

DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
13:21:40
Art deco-bord
BORD, Art deco, (1920/30-tal), runt bord med skiva i fanér, underrede i betsad björk, höjd ca 59, diameter 75 cm
Varenr: 5439438
13:33:00
Se mere
Anretterbord af genanvendt teaktræ
Anretterbord/konsol af genanvendt teaktræ. Bordet er fremstillet i massivt genanvendt teaktræ. Mærke. Dane line. Mål: H. 79 cm, D.36 cm, L. 141 cm. Udstillingsmodel.
Varenr: 5441234

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
13:33:26
Anretterbord/konsol af genanvendt teaktræ. Bordet er fremstillet i massivt genanvendt teaktræ. Mærke. Dane line. Mål: H. 79 cm, D.36 cm, L. 101 cm. Udstillingsmodel.
Varenr: 5441311

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
14:05:26
DKK 450
Café bord, Menu, Afteroom Hvid
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af hvid pulverlakeret stål. Plade af hvid laminat på MDF. H. 93 Ø 63 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5360823
15:17:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >>