Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...10»   Varer pr. side   275 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Henredon sofabord og sidebord i Chippendale stil (2)
Henredon sofabord og sidebord med skuffe af mahogni, i Chippendale stil, USA, 20. årh. Sofabord H 43, L 114, B 66 cm, sidebord H 56, L 66, B 66 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varenr: 6146927
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 27-01-2022
09:22
Café bord, Menu, Afteroom hvid.
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af hvid pulverlakeret stål. Plade af hvid laminat på MDF. H. 92 Ø 68 cm. Udstillingsmodel med håndteringsspor.

Varenr: 6093658

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
10:14
Collect Furniture KANT Bord - Tre toner naturolieret eg (41 cm)
Collect Furniture

 DKK 4.400,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Cecilie Manz for Muuto.Workshop coffee table
Cecilie Manz for Muuto.Workshop coffee table af sortlakeret eg. 86 X 86 cm. H. 33 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto. vejl.udsalgspris 4995,.

Varenr: 6136652

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
11:05
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage', gul
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage'. gul lakeret HDF plader. Sort pulver lakeret stel. H. 40 cm. Ø. 90 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfotos.

Varenr: 6142767

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
11:19
DKK 1.800
Arne Jacobsen. Sofabord med firepas fod.
Arne Jacobsen 1902-1971. Sofabord med firepas fod, senere monteret bordplade, stamme af forkromet metal og fod af aluminium. H. 47 Ø 75 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med nylakeret uoriginal plade.

Varenr: 5825549
DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-01-2022
11:43
Dansk møbelproducent. Sofabord
Dansk møbelproducent. Sofabord af palisander med to udtræksbakker. H. 51, B. 150, D. 60 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, mærker, ridser og afbleget.

Varenr: 6137689
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
12:15
Dansk møbelproducent. Sofabord af palisander.
Dansk møbelproducent. Sofabord af fineret palisander, monteret med firkantede, tilspidsede ben.I Fritz Henningensen stil. Pladen med profileret, rund kant. H. 53 cm. B. 53 cm. L. 119 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 5999888
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-01-2022
12:18
Sofabord af palisander med glasplade
Sofabord af palisander med plade af glas og underliggende hylde med fletværk. Ben på hjul. H. 50 cm. 80 x 80 cm. Fremstår med brugsspor og to skår i glaspladen.

Varenr: 6139615
12:32
Poul Henningsen PH Øksebord med hvid lampe - lys eg
PH Furniture

 DKK 27.895,00
NYHED LAURITZshop

Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Ninety Large Table. Sofabord
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Ninety Large Table. Sofabord med stel af sort pulverlakeret stål, løs bordplade af marmor. H. 40, B. 120, D. 60 cm. Udstillingsmodel med brugsspor og mærker.

Varenr: 6128132

DKK 3.800 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
13:38
Wendelbo. Holl set, hvidt (2)

Varenr: 6094924

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
13:40
Helge Sibast for Sibast Furniture. Model no. 01 sidebord. Sidebord af røget eg
Helge Sibast for Sibast Furniture. Model no. 01 sidebord. Sidebord af røget eg, plade med sort glas, tværpinde af messing. Formgivet slut 1950'erne. Fremstillet hos Sibast Furniture, model no. 01, mærket herfra. H. 56, B. 35,5, D. 25,5 cm. Fremstår med brugsspor og mindre ridser på glas. Vejl. ...

Varenr: 6133697
DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
13:54
To runde sideborde, sortlakeret (2)
To runde sideborde, sortlakeret. Ø.50 cm. H.45 cm. Fremstår med brugsspor, afskaldning og ridser. (2)

Varenr: 6126117
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
14:02
Kristensen&Kristensen. Sidebord.
Kristensen&Kristensen. Sidebord. med plade i sort laminat, stel i sortlakeret stål. H. 40. B. 40. D. 40 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varenr: 5746541

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-01-2022
14:03
DKK 1.300
BruunMunch, sofabord model, PLAYtrioval.
Bruunmunch: Sofabord - PLAYtrioval, bordplade af massivt røget egetræ, ben af massivt røget egetræ. H.39 L. 39 cm. Udstillingsmodel med få brugsspor dog et par trykmærker på siden.

Varenr: 6098014
DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-01-2022
14:08
Emma Gismondi Schweinberger. Lille bord / skammel
Emma Gismondi Schweinberger. Lille bord /skammel af lilla plast. Fremstillet hos Artemide, Milano Italy, model Giano. H. 40 Ø 39 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.

Varenr: 6146700
DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 27-01-2022
14:21
Par unikke side/lampeborder i massiv teakrod (2)
Par unikke side/lampeborder fra roden af teaktræ på ben af sortlakeret stål. Ø Ca. 60/80 Cm. H. 67 Cm. Fremstår ubehandlet (2)

Varenr: 5939840

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-01-2022
14:23
DKK 1.800
Poul Henningsen PH Cirkelbord - sort egetræ
PH Furniture

 DKK 21.900,00
NYHED LAURITZshop

Varenr: 6093657

14:35
Bjørn Wiinblad. Rektangulært sofabord med stel af palisander cd.
Bjørn Wiinblad 1918-2006. Rektangulært sofabord med stel af palisander, top ilagt med polykromt dekorerede kakler. Sign. Bjørn Wiinblad 62, Danmark. H. 48 cm. B. 113 cm. D. 63 cm. Fremstår med enkelte manglende kalker samt to revnet kakler. En løs kakkel medfølger. Vær opmærksom på, at der ...

Varenr: 6098636
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
14:41
DKK 6.000
Poul Cadovius. Sofabord, teak
Poul Cadovius. Sofabord af teak på medeformede ben, H. 49 L. 160 B. 80 cm. Fremstillet hos France & Søn. Fremstår medminimale brugsspor.

Varenr: 6057935
DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-01-2022
14:45
DKK 4.800
Kristian Sofus Hansen & Nicolaj Nøddesbo for NORR11. sofabord model Oku.
Kristian Sofus Hansen & Nicolaj Nøddesbo for NORR11. sofabord model Oku. Af mørkbejdset eg. 80 X 80 cm. H. 36. cm. I original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6046836

DKK 3.400 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
14:46
Sofabord fra omkr. 1970'erne, keramiske fliser fra 1950
Sofabord fra 1970'erne af bejdset eg med keramiske fliser fra 1950'erne, H. 50 cm. L. 138 cm. B. 81,5 cm. Brugsspor samt ridser.

Varenr: 6122620
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-01-2022
14:46

Varenr: 6050705

14:58
DKK 1.800
Henrik Pedersen for Wendelbo 'Floater' sofabord, bordeaux
Henrik Pedersen for Wendelbo 'Floater' sofabord af eg, bordeaux lakering. H. 65, B. 55, D. 30 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6025479

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
15:05
DKK 700
Henrik Pedersen for Wendelbo 'Floater' sofabord, sort
Henrik Pedersen for Wendelbo 'Floater' sofabord af eg, sort lakering. H. 65, B. 55, D. 30 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6025500

15:06
DKK 700
Poul Henningsen PH Sminkebord - sort egetræ
PH Furniture

 DKK 30.900,00
NYHED LAURITZshop

Emil Thorup for Handvärk, konsolbord, marmor og stål.
Emil Thorup for Handvärk, konsolbord, marmorfliser og lakeret stål stel. H. 75, B.185, D.65 cm. Udstillingsmodel fremstår med pletter på bordplade.

Varenr: 6120517

DKK 6.400 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
15:21
DKK 5.000
Thomas Bentzen for Muuto. Sofabord model Around Large, rød.
Thomas Bentzen for Muuto. Sofabord model Around Large, Dark red. Fineret kant og plade. H. 37,5 Ø. 72 cm. Fremstillet for Muuto. Udstillingsmodel. Fremstår i original emballage. Model foto.

Varenr: 5993954

15:23

Varenr: 6025484

15:28
DKK 700
Norm Architects for Menu. NoNo table. Glas og stål
Norm Architects for Menu. NoNo table. Udført i sortlakeret stel med bordplade af brunt glas. H. 35,B. 97,D. 60 cm. Udstillingsmodel, fremstår med ridser og håndteringsspor på bordplade.

Varenr: 6093965

15:55
Charles Eames for Vitra. sofabord. Ø 90 cm
Charles Eames 1907-1978. Rundt sofabord, Lounge/cafe bord. Produceret i 2016. Stel med firpasfod i forkromet aluminium. Original bordplade i hvid laminat med sort gummikant.Fremstillet hos Vitra, mærket herfra. H. 72,5 cm. Ø. 90 cm.. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6112859
DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2022
16:00
DKK 5.200
Nichetto studio for Wendelbo. Model Floema Small. Sidebord
Nichetto studio for Wendelbo. Model Floema Small. Sidebord med plade af massiv valnød, stel af sort pulverlakeret stål. Fremstillet hos Wendelbo. H. 48 Ø. 40 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varenr: 6084995

16:03
12345...10»