Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dansk møbelproducent. Sofabord m/ glasplade. hvid ask.
Dansk møbelproducent. Sofabord m/ glasplade. Stel udført i massiv hvidlaseret ask. Mål: H. 52. 65x65 cm. Udstillingsmodel.
Varenr: 4979935

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-05-2018
10:18:00
Et par sideborde / sofaborde i japansk itakura træ (2)
Et par sideborde / sofaborde udført i japansk itakura træ med underliggende hylde. H. 49 cm. Ø 50 / 60 cm. Fremstår med enkelte håndteringsspor. (2)
Varenr: 4995376

DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 21-05-2018
10:45:00
Laboremus. Sofa af egetræ
Sofabord af massivt egetræ på medeben. Fremstillet hos Laboremus, Viborg med brændestempel herfra. H. 48,5 cm. 100x100 cm. Brugsspor samt ridser.
Varenr: 5001571
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-05-2018
11:34:03
Industrielt skrivebord fra tandlægeklinik, 1900-tallets midte
Industrielt skrivebord fra tandlægeklinik af lakeret metal, H. 86, D. 63, B. 78 cm. 1900-tallets midte. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5002753
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-05-2018
11:50:02
Dänischer Möbelproduzent, Sofatisch / Couchtisch / Beistelltisch (3)
Dänischer Möbelproduzent, Sofatisch / Couchtisch / Beistelltisch in Massivem Holz. Drei Teile, runde Tischplatte. Maße ca: H. ca. 46,5 cm, ∅ ca. 118 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. (3)
Varenr: 5002456
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-05-2018
12:20:00
DKK 335
Charles Eames for Vitra/ Herman Miller. Kvadratiske borde, 70x70 cm. (2)
Charles Eames 1907-1978. Et par kvadratiske spise/ caféborde. Sortlakeret stel med firpasfod i aluminium, let patineret plade i laminat med sort gummikant. Fremstillet hos Vitra for Herman Miller, stemplet. H. 72, 5 cm. B. 70x70 cm. Fremstår med lette aldersrelateret brugsspor. (2)
Varenr: 4970037
DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 21-05-2018
13:29:00
Ilva. Sofabord / indskudsborde (2)
Ilva. Sofabord / indskudsborde af hardwood med afrundende hjørner. H. 37,5-48 cm. D. 40 cm. L. 70-80 cm. Fremstår med mærker samt brugsspor. (2)
Varenr: 5002900
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-05-2018
14:06:00
Aksel Kjersgaard. Sofabord / lampebord af eg
Kubeformet sofabord / lampebord / skakbord af fineret og massiv egetræ, pladen med skaktern, H. 45 B. 45 D. 45 cm. Fremstillet hos Aksel Kjersgaard. Medfølgende kasse med uoriginalt sæt skakbrikker af ukendt fabrikat. Fremstår med kraftige brugsspor, herunder bl.a. samlinger med kraftig løshed, ...
Varenr: 5003266
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-05-2018
14:43:00
DKK 1.300
Morten Voss Sofabord, model Flightdeck
Morten Voss Sofabord med bordplade af beton, svungne ben af polerede stål. Model Flightdeck. H. 44 cm, L. 135 cm, B. 75 cm. Fremstår med brugsspor, sarg med hårrevner.
Varenr: 5001346
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-05-2018
14:44:00
Rullebord af palisander
Rullebord af palisander, greb med sort plastbevikling, monteret på hjul, H. 53,5 cm. L. 75 cm. B. 45 cm. Brugsspor samt ridser.
Varenr: 5000856
DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-05-2018
14:51:00
DKK 1.200
Sofabord med fliser - Sallingboe
Sofabord af bøgetræ, plade indlagt med fliser af keramik Sign. Sallingboe. L. 130 cm. B. 85 cm. H. 50 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5003251
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 21-05-2018
16:33:58
NORR11 Design House. Sofabord / Bakkebord model Duke Coffee Table Medium, Grå
NORR11 Design House. Sofabord / Bakkebord model Duke Coffee Table Medium, med drejet bakke samt stel af grå-pulverlakeret stål, bakken, som har gummibelægning på undersiden, er placeret løst på stel og ved at rotere stellet kan opnås tre forskellige højder. Fremstillet af NORR11. H. 40/46,5/54 ...
Varenr: 5006033

16:51:00
Kjeld Riff Andersen. Kakkelbord
Kjeld Riff Andersen f.1920-2008 cd. Kakkelbord på stel af metal ilagt 15 dekorerede kakler. Sign. Kjeld Riff Andersen. H.56 L.77,5 B.47 cm. Fremstår med overflade ridser.
Varenr: 5001446
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-05-2018
17:19:00
Kinesiskt tebord
TEBORD / SOFFBORD, 1800-tal, mörklackerat trä. Höjd 52 cm, bredd 56 cm.
Varenr: 5000640
DKK 2.233 FI, Stockholms Auktionsverk, Södra Kajen 21-05-2018
17:46:00
Se mere
Jugendstil, Spieltisch im Stil von Richard Riemerschmid
Jugendstil, Spieltisch im Stil von Richard Riemerschmid, um 1900, Eichenholz. Auf der Oberseite mit kleinem Messingring versehen, um die in vier Dreiecke geteilte Platte aufzuklappen. Innen mit grünem Filz ausgestattet. Altersgemäßer Zustand ohne Mängel. Maße wenn zu ca L+B: 56, H: 66 cm. Maße ...
Varenr: 4978441
DKK 2.233 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-05-2018
18:15:00
DKK 1.191
Kjeld Riff Andersen f.1920-2008 cd. Kakkelbord på stel af metal ilagt 15 dekorerede kakler. Sign. Kjeld Riff Andersen. H.56 L.77,5 B.47 cm. Fremstår med lette brugsspor.
Varenr: 5001447
18:20:00
Tranekær sofabord
Tranekær sofabord Tranekær sofabord, ramme at massiv vengé og massiv lakeret stavlimet plade af forskellige træsorter. H. 50 cm. B. 165 cm. D. 96 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5001421
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 21-05-2018
18:20:00
DKK 500
Kinesiska bord
BORD, 2 st, 1800-tal, Kina. Mörklackerade, låda i sargen. Höjd 83 cm, bredd 34 cm.
Varenr: 5000656
18:20:00
Se mere
Domino Moebler. Sofatisch in Teakholz.Rechteckig.
Domino Moebler. Sofatisch in Teakholz.Rechteckig. Unten mit Hersteller Etikett. 75 x 125 cm. H. 49 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren.
Varenr: 4984247
18:24:00
DKK 298
NORR11 Design House. Sofabord / Bakkebord model Duke Coffee Table Medium, kakigrå-pulverlakeret stål
NORR11 Design House. Sofabord / Bakkebord model Duke Coffee Table Medium, med drejet bakke samt stel af kakigrå-pulverlakeret stål, bakken ,som har gummibelægning på undersiden, er placeret løst på stel og ved at rotere stellet kan opnås tre forskellige højder. Fremstillet af NORR11. H. ...
Varenr: 5005948

18:29:00
Joakim Lassen & Peter J. Lassen, Sofatisch / Couchtisch / Beistelltisch für Montana
Joakim Lassen & Peter J. Lassen, Sofatisch / Couchtisch / Beistelltisch für Montana. Konstruktion aus Metall und Tischplatte in Beige. Maße ca: B. 60 cm, L. 60 cm. H. ca. 45 cm. Ausstellungsstück, minimale Gebrauchsspuren.
Varenr: 4996521
18:44:00
DKK 298
Sofabord fra 1970’erne
Sofabord fra 1970’erne, stel af forkromet metal. Løstliggende bordplade af ét stykke marmor, poleret. Fremstår med få brugsspor. Mål: H 56 x B 110 x L 110 cm.
Varenr: 4996633
DKK 3.722 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-05-2018
18:44:00
DKK 409
Kinesiskt 1700-tals bord
BORD, 1700-tal, Kina, sexkantigt, i två delar. Genombruten dekor i sargen, delvis förgyllt. Höjd 87 cm, bredd 94 cm.
Varenr: 5000669
DKK 5.955 FI, Stockholms Auktionsverk, Södra Kajen 21-05-2018
18:46:00
Se mere
Glasstisch / Couchtisch.
Glasstisch / Couchtisch. Konstruktion mit Gestell aus gebürstetem Aluminium. Platte aus Glas. Maße ca: B. 69, L.69 cm, H. 52 cm. Wenig Gebrauchsspuren.
Varenr: 4977324
18:53:00
DKK 298
Rullebord, metal. 70 x 50 cm.
Rullebord af forkromet stål med plader. Stativ i helsvejset forkromede stålrør. Rustfri plader med vulstkant. Plastbelagt på pladernes underside. Monteret med hjul. Mål: 70 x 50 cm. Fremstår i original emballage.
Varenr: 4935448

19:00:00
Kinesisk indskudsbord samt sofabord (2)
Kinesisk indskudsbord samt sofabord af massivt og fineret træ med udskæringer. 1900'tallets sidste halvdel. H. 41 B. 49 D. 50 og H. 66 B. 51 D. 35 cm. Fremstår med lettere brugsspor. (2)
Varenr: 5002585
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-05-2018
19:02:00
Charles Eames. Bord 'Segmented Table' Ø 70 cm
Charles Eames 1907-1978. 'Segmented Table'. Bord med søjle og firpasfod af forkromet metal. Monteret med anden plade af fineret ahorn, med hul til ledninger. Formgivet 1964. Fremstillet hos Vitra, mærket herfra. H. 72 cm. Ø. 70 cm. Fremstår med minimale brugsspor, anden plade ikke Eames monteret.
Varenr: 5002485
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-05-2018
19:04:00
DKK 450
Mogens Lassen, 'Ægypterbordet' af mahogni
Mogens Lassen 1901-1987. 'Ægypterbordet' af mahogni, foldestel med monteringer og beslag af messing, plade med kehlet kant, H. 53 Ø 85 cm. Formgivet i 1935, Fremstillet hos A.J. Iversen eller Rud. Rasmussen. Fremstår med minimale aldersrelaterede brugsspor.
Varenr: 4990621
DKK 33.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-05-2018
19:10:00
DKK 11.000
1800-tals kinesiskt bord
SÄNG / SOFFBORD, 1800-tal, Kina. Höjd 42 cm, bredd 66 cm, längd 148 cm.
Varenr: 5000681
DKK 2.977 FI, Stockholms Auktionsverk, Södra Kajen 21-05-2018
19:10:00
Se mere
Art deco bord af birk
Art deco bord af fineret birk. H. 68 cm. Ø 89,5 cm. Fremstår med mærker, ridser samt brugsspor.
Varenr: 4990812
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-05-2018
19:21:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>