Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Soffbord 1900-talets första hälft
SOFFBORD, art deco, 1920/30-tal, skiva fanérad i alm, ben i bonad björk, höjd 58,5, diameter 85 cm
Varenr: 5276410
DKK 1.424 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-03-2019
10:40:00
Se mere
Ely Florideco bord
ELY FLORIDECO, bord, samtida, stål, stämpelmärkt, höjd ca 100, 50x50 cm
Varenr: 5276432
DKK 1.068 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-03-2019
11:34:00
Se mere
Galotti & Radice, PC-Tisch / Beistellwagen
Galotti & Radice, PC-Tisch / Beistellwagen, italienisches Design von Galotti & Radice. Konstruktion aus Glas mit Verbindern aus verchromtem Metall, mit Rollen ausgestattet, mit einem ausziehbaren Fachboden. Maße ca. H. 75 cm B. 68 cm T. 45 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Varenr: 5250959
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-03-2019
12:57:00
DKK 335
Grete Jalk soffbord
GRETE JALK, soffbord i Riopalisander (Dahlbergia Nigra), tidningshylla med ribbor, etikettmärkt, tillverkad av Glostrup Möbelfabrik, höjd ca 50 cm ca 160x60 cm
Varenr: 5276466
DKK 2.137 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 22-03-2019
13:02:00
Se mere
IKEA soffbord i furu
IKEA, soffbord, massiv furu, 1970-tal, ca höjd 45, 100x100 cm
Varenr: 5276489
DKK 2.849 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-03-2019
13:48:00
Se mere
Konsolbord af genbrugstræ
Konsolbord af genbrugstræ. H. 85 cm. B. 120 cm. D. 40 cm. Usamlet. Modelfoto. lmj04027
Varenr: 5202700

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 22-03-2019
15:27:00
Et sæt indskudsborde af nøddetræ / poleret nøddetræ (3)
Et sæt indskudsborde af nøddetræ / poleret nøddetræ, H. 49/51/52 cm. Fremstår med brugsspor. afkalninger samt revne i understel. (3)
Varenr: 5251047
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-03-2019
15:41:00
Serveringsvagn 1960-tal
SERVERINGSVAGN, 1960-tal, stomme i betsad björk med fanér, löstagbar toppskiva, handtag i mässing, på hjultrissor, höjd ca 60, diameter 60 cm
Varenr: 5276535
DKK 1.068 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-03-2019
15:42:00
Se mere
Sofabord af elmetræ
Sofabord af elmetræ, stel af sortlaseret stel. H. 45 cm. L. 110 cm. B. 60 cm. lmjdia226
Varenr: 5226092

DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 22-03-2019
17:21:00
Sidobord
SIDOBORD, blandstil, 1900-talets första hälft, rikt skuren dekor, betsad ek, höjd ca 59 samt diameter 91 cm
Varenr: 5276668
DKK 1.781 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-03-2019
20:38:00
Se mere
Lampbord engelsk stil
LAMPBORD, 1 par, engelsk stil, mahognyfanér, låda nertill, fötter med hjultrissor, ca 45x45 cm, höjd 62 cm
Varenr: 5276699
DKK 1.068 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 22-03-2019
21:40:00
Se mere
Sideboard 1900-talets andra hälft
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft, bemålat, bronserade beslag, på lejontassar, med fyra lådor, höjd ca 85, 235x48 cm
Varenr: 5277889
DKK 2.137 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-03-2019
10:24:00
Se mere
Sidebord/sofabord i metal med indlagt klar epoxy og vingummier
Sidebord/sofabord i metal med indlagt klar epoxy og vingummi hjerter i mønster. Flettet med snor. H. 54 cm. Ø. 46 cm. Fremstår med få brugsspor.
Varenr: 5255367
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-03-2019
11:23:00
Lampebord / sidebord af teak & eg, 1950/1960
Lampebord / sidebord af (fineret) teak & ben af eg, sko af messing, 1950/1960. H. 55. 63 x 53 cm. Brugs- og aldersspor, herunder enkelte skjolder og ridser, 2 ben limede/reparerede.
Varenr: 5277671
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-03-2019
11:52:00
To sideborde af mahogni, 1900-tallets begyndelse (2)
To sideborde af mahogni, 1900-tallets begyndelse. H. 65 cm. B. 44 cm. D. 34 cm. Ene bord fremstår med 'løftet' bordplade i den ene ende. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. (2)
Varenr: 5277053
11:54:00
Sofabord, hvidbemalet.
Sofabord udført i hvidbemalet træ, top af let hvid bejdset træ. Greb af patineret messing. Skuffer samt avishylder. H. 48 cm. L. 108 cm. B. 60 cm.
Varenr: 5261913

DKK 1.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-03-2019
12:40:00
Severin Hansen for Haslev Møbelfabrik. Sidebord
Severin Hansen. Sidebord af fineret teak, fremstillet hos Haslev Møbler. L. 70 cm, B. 44,5 cm, H. 43 cm. Fremstår med ridser og mærker.
Varenr: 5278516
12:45:00
Sofabord af teak
Sofabord af fineret teaktræ. H. 54 cm. L. 125 cm. D. 53 cm. fremstår med brugsspor.
Varenr: 5277124
12:51:00
Montana skrivebord af antrasitgrå MDF plade
Montana skrivebord af antrasitgrå MDF plade. H. 72,5 cm. L. 160 cm. B. 80 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker.
Varenr: 5279000
12:59:00
Rundt bord af mahogni
Rundt bord af mahogni på kvadratiske ben. 1900-tallet. H. 64 cm. Ø. 100 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker.
Varenr: 5272308
13:10:48
Klapbord af egetræ
Klapbord af egetræ, med stel af dekoreret snoede søjler. H. 72 cm. D. 89 cm. B. 72/124 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.
Varenr: 5270206
13:25:00
Anrettervogn af genbrugstræ
Anrettervogn af genbrugstræ. Stel og hjul af patineret metal. H. 79 cm. L. 164 cm. B. 71 cm. lmj04063
Varenr: 5273632

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-03-2019
13:51:08
Peter Hvidt og Orla Mølgaard-Nielsen. Sofabord af massivt teak
Peter Hvidt og Orla Mølgaard-Nielsen: Sofabord af massivt teaktræ. 4 drejede og tilspidsede ben. Fremstillet hos France & Søn, 1960'erne. H. 50 x 50 x 151 cm. Brugs- og alderspræget, herunder kraftige skjolder, 1. kantafslag på pladekant.
Varenr: 5277592
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-03-2019
13:53:00
DKK 850
Sidebord/sofabord i metal med indlagt klar epoxy og vingummibamser i mønster. Flettet med snor. H. 54 cm. Ø. 46 cm. Fremstår med få brugsspor.
Varenr: 5255365
14:01:00
Sofabord af genbrugstræ
Sofabord af genbrugstræ med stel af patineret træ på hjul. H. 45 cm. B. 80 cm. D. 80 cm. lmjdia234
Varenr: 5237896

DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 23-03-2019
14:16:00
Sidebord af teak og eg, 20 årh
Sidebord af teak og eg, 20 årh. Brugs- og aldersspor, bl.a. mindre kantfinerafslag og finerreparation v. ene kant, ridser m.m. H. 61. 78 x 40 cm.
Varenr: 5277675
15:19:00
HJ Wikström Möbelsnickare soffbord
HJALMAR WIKSTRÖM, soffbord, 1920-tal, hexagonal skiva, intarsiadekor, skyltmärkt, höjd 61, diameter 98 cm
Varenr: 5278019
DKK 1.424 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-03-2019
15:44:00
Se mere
Sofabord, Haslev Møbelsnedkeri, Egetræ
Sofabord, med kakler, fra Haslev Møbelsnedkeri. Hvidlakeret egetræ med 'Windsor' kakler. H. 50 B. 60 x 60 cm. Udstillingsmodel.
Varenr: 5241817

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-03-2019
15:45:00
Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord.
Arne Jacobsen (1902-1971). Sofabord med cirkulær plade af hvid laminat, kant af børstet stål, forkromet stel med firpasfod. Formgivet 1968. Udført hos Fritz Hansen. H. 47 cm. Ø 75 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.
Varenr: 5256030
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 23-03-2019
15:49:00
Johannes Foersom & Peter Hjort-Lorentzen. Sofabord model Partner
Johannes Foersom & Peter Hjort-Lorentzen. Sofabord model Partner. Plade af fineret bøg. H. 53 cm. Ø. 105 cm. Fremstår med løshed i samling samt brugsspor.
Varenr: 5262727
16:00:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>