Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Distinct Side bord, fra Ferm Living - Til fordel for Dansk Design Støtter
Distinct Side bord, fra Ferm Living. Farve: Multi. Str.: B: 59,5 x H: 50 x D: 35 cm Materiale: 100% akryl sten. Bordet er lavet af akryl, hvad muliggør pladernes radikalt forskellige udtryk, samtidig med at det er et meget holdbart materiale. Bemærk: Først til levering 1. juli. Kan ...
Varenr: 5356784

DKK 6.400 DK, Herlev, Dynamovej 27-06-2019
10:45:00
DKK 4.200
Sofabord af teakplanker
Sofabord af seks cm massive teaktræs planker. H. 26 L. 200 B. 70 cm.
Varenr: 5368616
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-06-2019
13:41:00
Androgyne Side Table, fra Menu - Til fordel for Dansk Design Støtter
Androgyne Menu Side Table, fra Menu. Sort. Designet af den norske arkitekt og designer, Danielle Siggerud. Androgyn Sidebordet er designet af den Københavns baseret norske arkitekt og designer Danielle Siggerud. Bordet kommer i sort og elfenben, med laserskærede stålben og en fantastisk ...
Varenr: 5356782

DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 27-06-2019
14:15:00
DKK 950
Café bord, Menu, Afteroom Hvid
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af hvid pulverlakeret stål. Plade af hvid laminat på MDF. H. 102 Ø 63 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5360818
DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-06-2019
14:55:00
Soffbord Stockholm Ikea
SOFFBORD, "Stockholm", Ikea, 1900-/2000-tal, fanerad med teak, underliggande hyllplan, mått ca 170x60, höjd 45 cm
Varenr: 5369642
DKK 1.198 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-06-2019
15:00:00
Se mere
Sofabord, Menu, Plinth Cubic White
Sofabord, fra Menu designet af Norm Architects, Model Plinth Cubic white. Produceret af plader af 1,5 cm. tyk hvid 'Carrara' marmor, på alle flader, på limet træ base af akacie træ. H. 38 B. 40 x 40 cm. Vejl. udsalgspris kr. 8.995,- Udstillingsmodel.
Varenr: 5367026

DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-06-2019
15:17:00
DKK 3.400
Lampbord 70-tal
LAMPBORD, 1 par, träfanér, mässingsbeslag, kubistisk form, invändig förvaring, 1970-tal, ca 66x66 cm, höjd 47 cm
Varenr: 5369654
DKK 1.597 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 27-06-2019
16:18:00
Se mere
Salin Denmark, Set Satztische in Teak (3)
Dänischer Möbelarchitekt, Set Satztische der 1960/70er Jahre für Salin. Konstruktion mit Gestellen aus massivem Teakholz, Platten furniert. Ein Tisch unterseitig mit Stempel bezeichnet. Maße ca.: H. 42/46/50 cm, B. 51/56/60 cm, T. 37 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, Oberflächen teils mit ...
Varenr: 5351769
DKK 1.118 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-06-2019
18:47:00
DKK 298
PremiumOak. Dansk produceret sofabord af massivt olieret egetræ 150 cm.
PremiumOak. Dansk produceret sofabord af massivt ' Dark Brown ' Olieret egetræ. H. 45 cm., B. 150 cm., D. 69 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.
Varenr: 5371161

DKK 3.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-06-2019
18:52:00
DKK 1.900
Skrivebord, valnød
Varenr: 4877271

DKK 3.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-06-2019
18:55:00
DKK 1.800
Matbord riopalisander 1960-tal
MATBORD, fanerat i Riopalisander (Dalbergia Nigra), tillskriven Kaj Winding, tillverkat av Poul Hundevad, 1960-tal, H ca 74 cm, ca 140x90 cm. Citesintyg giltigt inom EU medföljer
Varenr: 5369689
DKK 1.597 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 27-06-2019
19:27:00
Se mere
Butlers tray af mahogni, 1900-tallets anden halvdel
Butlers tray af mahogni, 1900-tallets anden halvdel. H. 57. L. 86. B. 62 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varenr: 5368730
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27-06-2019
19:36:00
Andreas Hansen. Sofabord, kirsebær
Andreas Hansen. Sofabord af massivt stavlimet kirsebær. Formgivet i 1987. Fremstillet hos Arrebo møbler, model AH40A. H. 53 Ø 100 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5362722
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-06-2019
19:46:00
Piet Hein. Cafebord / køkkenbord samt Arne Jacobsen. Par myren. Spisestole (3)
Piet Hein. Cafebord / køkkenbord med cirkulær plade med hvid laminat, firpasfod af børstet aluminium. H. 47 Ø 60 cm. Samt Arne Jacobsen. Par myren spisestole med tre benet stel af forkromet metal. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor herunder ridser, mærker mm. (3)
Varenr: 5347180
DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-06-2019
19:55:00
Halifax. Sofabord af kirsebærtræ.
Halifax. Sofabord af kirsebærtræ med ilagt glasplade mrk. Temper, hvorunder to gennemgående skuffer. H. 45 cm. L. 109 cm. B. 90 cm. Fremstår med få brugsspor.
Varenr: 5371166
20:06:00
Duba B8. Cafebord. Udstillingsmodel (2)
Duba B8. "Luna" cafebord med bordplade af finéret bøgetræ med affaset kant. Monteret på krom stel med firpasfod. Ø. 90 cm. H. 73 cm. Modelfotos. Leveres usamlet. (2)
Varenr: 5360882
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-06-2019
20:13:00
Konsolbord af mahogni, empirestil, 1900-tallet
Konsolbord af mahogni, front med skuffe, ben i form af søjler. Empireform. H. 69 cm. B. 66 cm. D. 44 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varenr: 5368697
20:20:00
Nähtisch / Nähwagen
Nähwagen / Nähtisch / rollbarer Beistelltisch. Konstruktion mit Gestell in Teakholz Furnier. Interieur in hellem Holz. Ausgestattet mit zwei Schubladen. Metallgriffe, schwarz lackiert. H. ca. 54 cm, B. 60 cm, T. 38 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, teils Kratzer.
Varenr: 5370577
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-06-2019
20:20:23
DKK 335
Charles Eames for Vitra. Lounge / sofabord
Charles Eames 1907-1978. Rundt Lounge/ sofabord. Stel med firpasfod i forkromet aluminium med let justerbar sko, plade af sort laminat med gummikant. Fremstillet hos Vitra med mærket herfra. H. 45 cm. Ø. 90 cm. Fremstår med mindre brugsspor, lette mærker
Varenr: 5327623
DKK 4.400 DK, Vejle, Dandyvej 27-06-2019
20:26:00
Couchtisch / Beistelltisch / Coffeetable mit Schieferplatte, 1980er
Runder Beistelltisch mit Tischplatte aus Schiefer und Trommel-Fuß aus Eichenholz. Entwurf der 1980er Jahre. Unterseitig mit Vertriebsetikett bezeichnet.H. 48,5 cm, D. 100 cm.Tisch mit geringen Alters- und Gebrauchsspuren. Minimale Kantebestoßungen, sowie eine leicht Delle in der Tischplatte. Fuß ...
Varenr: 5316172
DKK 1.862 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-06-2019
20:31:00
DKK 298
Poul Kjærholm. PK-61 sofabord, Kold Christensen
Poul Kjærholm. PK-61 sofabord med stel af matforkromet fjederstål, monteret med plade af hærdet glas. Formgivet i 1955. Fremstillet hos Kold Christensen, stempel herfra. H. 32 B. 81 D. 81 cm. Fremstår med anløbet stel, små ridser samt 2 små afslag
Varenr: 5348079
DKK 15.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-06-2019
20:32:00
DKK 8.200
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super-cirkulært sofabord af valnød
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super-cirkulært sofabord med plade af fineret valnød, monteret med forkromede spændben af stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 52 Ø.75 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varenr: 5359785
DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2019
20:32:00
Sofabord, Menu, Plinth Low black
Sofabord, fra Menu designet af Norm Architects, Model Plinth Low Black. Produceret af plader af 1,5 cm. tyk sort 'Marquina' marmor, på alle flader, på limet træ base af akacie træ. H. 27 B. 100 D. 60 cm, Vejl. udsalgspris kr. 12.995,- Udstillingsmodel.
Varenr: 5368173

DKK 8.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-06-2019
20:34:00
DKK 4.200
Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord med plade af Rio palisander
Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord med plade af Rio palisander, stel af aluminium, på trepas fod med profileret stamme. Model 3513. Tidlig model. Fremstillet hos Fritz Hansen August, år 1966. H. 47 Ø 110 cm. Fremstår med minimale brugsspor alderen taget i betragtning. CITES-certifikat fra ...
Varenr: 5322638
DKK 25.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-06-2019
20:36:00
DKK 12.500
Ole Wanscher for AJ Iversen. Sofabord af mahogni
Ole Wanscher 1903-1985. Sofabord af mahogni, fineret bordplade, let svungen sarg. H. 59 L. 105 B. 55 cm. Fremstillet hos A. J. Iversen. Fremstår med brugspræg
Varenr: 5356726
DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2019
20:37:00
Skulpturelt bronze-sofabord/coffee table, papegøjer
Konstruktion med understel af håndpatineret, støbt bronze: tre papegøjer. Derpå løstliggende kraftig bordplade af klart glas med rundslebet kant. Mål ca. H. 45 cm, Ø 105 cm. Fremstår med lette, aldersrelaterede brugsspor, glaspladen fremstår med nogle små ridser, meget lille afslag på ...
Varenr: 5327564
DKK 5.588 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-06-2019
20:40:00
DKK 2.794
Dansk møbelproducent. Sidebord teak
Dansk møbelproducent. Sidebord teak. Topplade med konkave ender, underliggende hylde, 64 x 38, H. 52 cm. Fremstår let og jævnt patineret.
Varenr: 5369200
20:44:00
Charles Eames / Herman Miller. Vintage sofabord i palisander. Ø 98 cm.
Charles Eames / Herman Miller. Vintage sofabord med plade i palisander, sortlakeret og forkromet stel. Fremstillet hos Herman Miller 1970'erne. H. 40. Ø. 98 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, anløbet krom. CITES-certifikat fra Miljøstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Ved handel...
Varenr: 5327628
DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-06-2019
20:52:00
DKK 6.000
Poul Kjærholm for Fritz Hansen, sofabord model PK 61
Poul Kjærholm 1929-1980. Sofabord, model PK 61 med stel af satinbørstet stål, plade af hærdet glas. Formgivet i 1956. Fremstillet hos Fritz Hansen med stempel herfra. H. 32 cm B. 80 cm L. 80 cm. Fremstår med mindre brugsspor
Varenr: 5367214
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-06-2019
20:52:00
DKK 8.600
George Nelson. Side- og sofabord (2)
George Nelson. Side- og sofabord, hver med firpas fod i sortlakeret aluminium, bordpladen af sort laminat med synlig kant i birkefinér. H. 42/57 cm. Ø. 43/72 cm. Fremstillet hos Vitra med mærkat herfra. Fremstår med minimale brugsspor. (2)
Varenr: 5368604
DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-06-2019
20:54:00
DKK 5.200
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>