Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
To-personers sofa
To-personers sofa, stel og løse hynder betrukket med lyst kunststof. H. 85 L. 204 D. ca. 96 cm. Fremstår med brugsspor, pletter.
Varenr: 5440885
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
14:58:00
Paar Sitzbänke (2)
Paar Sitzbänke. Metallgestell und Platten in Laminat. Maße: ca. H. 47 cm / 50 cm, B. 200 cm / 100 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. (2)
Varenr: 5384849
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-09-2019
15:08:00
DKK 298
Tre-pers. sofa i vandbøffel læder
Tre-pers. sofa i vandbøffel læder, B. 198 cm. H. 79 cm. Sh. 39 cm. Monteret på firkantede ben af sortlakeret træ. Fremstår med brugsspor på læder.
Varenr: 5441438
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
15:13:58
DKK 700
Multi/alkovemøbel i fineret asketræ
Multi/alkovemøbel i cirkel konstruktion. Seks delt konstruktion i formspændt fineret asketræ, isoleret. Monteret med stel i lakeret metal. Tilhørende filt til udvendig montering. Monteret med bænk/plade i fineret asketræ, stående på stel af lakeret metal indvendig. Løs hynde i uldstof. H. 203, B....
Varenr: 5441441
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
15:15:08
DKK 1.800
Daybed/sovesofa af bøgetræ
Daybed/sovesofa af bøgetræ. Monteret med madras på træramme, betrukket med blåt møbelstof, ryg kan vippes for ilægning af dyne m.m. H 80 L 200 B 88 cm. Fremstår med brugsspor, herunder enkelte ridser.
Varenr: 5441461
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
15:23:14
To-personers sofa, sort kunstlæder
To-personers sofa betrukket med sort kunstlæder, ben af plast. H. 90 B. 160 D. 85 cm. Udstillingsmodel, fremstår med brugsspor, ridser, huller på betræk samt understof.
Varenr: 5427226

15:26:00
Mårten Claesson. To-personers sofa model 'Gran Turismo'
med stel af forkromet stålrør, sæde overpolstret med uld. H: 80 L 135 D: 90 cm. Sædehøjde: 38 cm. Fremstillet hos Swedese, etiket herfra. Fremstår med lidt plettet uld.
Varenr: 5390930
DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
15:51:00
Sofamodul, Menu, model Eave
Sofamodul fra Menu designet af Norm Architechts Betrukket med Kvadrat Hallindal-stof. H. 70,5 D. 96 L. 96 cm. Siddehøjde 40,5 cm. Fremstår med brugsspor i form af skjold/plet
Varenr: 5360798
DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
16:03:00
Tateishi Shoiji. Chaiselong
Tateishi Shoiji. Chaiselong/lænestol med krydsbenstel, udført i ege- og valnøddetræ, betrukket med lyst møbelstof. L. 170/182 cm. B. 60/76 cm. H. ryg 95 cm.
Varenr: 5362700

DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
16:20:00
DKK 1.900
Modulsofa, Menu, Model Eave (1)
Modulsofa fra Menu designet af Norm Architechts Betrukket med Kvadrat Hallindal-stof. H. 70,5 D. 96 L. 96 cm Siddehøjde 40,5 cm. Fremstår med minimale brugsspor (1)
Varenr: 5371617

16:28:00
Ole Wanscher. Par to-pers. sofaer, model Senator (2)
Ole Wanscher. Par to-pers. sofaer med stel af massiv teaktræ, originale løse springhynder betrukket med lysebrunt uldstof. L. 125, sædehøjde ca. 45 cm. Formgivet i 1951. Fremstillet hos Cado, model Senator. Fremstår med lettere brugsspor. (2)
Varenr: 5439617
DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:31:15
DKK 7.200
Dansk møbelproducent. Lang sofa / briks
Dansk møbelproducent. Sofa / briks, 1970'erne Dansk møbelproducent. lang sofa / briks med stel af massivt fyrretræ, løs madras og hynder betrukket med ternet Cotil stof designet af Lis Ahlman og Børge Mogensen. 1970'erne. L. 322 D. 82 cm. Fremstår med lettere brugsspor, dog lettere kælderlugt.
Varenr: 5438752
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:31:33
Dansk møbelproducent. Sofa / briks, 1970'erne
Dansk møbelproducent. Sofa / briks med stel af massivt fyrretræ, løs madras og hynder betrukket med ternet Cotil stof designet af Lis Ahlman og Børge Mogensen. 1970'erne. L.210 D. 82 cm. Fremstår med lettere / få brugsspor, dog lettere kælderlugt.
Varenr: 5438748
16:31:53
DKK 950
Illum Wikkelsø. Tre-pers. sofa, 1970'erne
Illum Wikkelsø. Tre-pers. sofa betrukket med kraftig brun bøffel læder, ben af forkromet stål. 1970'erne. L. 240 cm. Fremstillet hos Ryesberg. Fremstår med brugsspor, mindre mærker på læder på armlæn og nederst på keder, mindre hul på understof.
Varenr: 5439659
DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:33:35
DKK 4.400
Børge Mogensen. Tre-pers. sofa, model 2209
Børge Mogensen. Tre-pers sofa original betrukket med brunt læder, løse hynder med dunfyld, ben af massivt egetræ. Mål: L. 185 H. 78 sædehøjde 43 cm. Formgivet i 1963, fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2209. Fremstår med lettere brugsspor, mindre mærker på læder.
Varenr: 5440104
16:34:10
DKK 1.700
Erik Ole Jørgensen. To-pers. sofa, model EJ-315
Erik Ole Jørgensen. To-pers. sofa, model EJ-315. Fritstående tre-pers. sofa med stel af massiv bøgetræ, betræk af knapsyet uld. L. 150 cm. Fremstår med brugsspor, en gavl med nuanceforskel og hul på stof.
Varenr: 5440854
DKK 2.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:35:47
DKK 1.900
Mogens Hansen. 2½-pers. Fritstående sofa, model Vascas
Mogens Hansen. 2½-pers. fritstående sofa betrukket med lysebrunt semianilin læder, løse ryghynder med dunfyld, runde ben af sæbebehandlet egetræ. Model Vascas. Fremstår lettere / få brugsspor.
Varenr: 5440251
DKK 12.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:36:09
DKK 5.200
Henrik Pedersen for HOUE, Level Lounge, sæt (2)
Henrik Pedersen for HOUE, Level Lounge sæt; Sofa L. 140 cm., D. 95 cm. H. 82 cm. samt bord, L. 81 cm., D. 81 cm. Stel af gråt pulverlakeret metal, hynder af polyester. Bordplade af bambus. Leveres usamlet. (2)
Varenr: 5438579
16:41:39
DKK 650
Soffa empire 1800-tal
SOFFA, empire, 1800-tal, mahognyfanér, längd ca 210 cm
Varenr: 5439491
DKK 1.042 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 21-09-2019
17:06:00
Se mere
Sofa, Menu af Norm Architect, model Offset
Sofa fra Menu designet af Norm Architect model Offset. Betrukket med Hallingdal-stof, fra Kvadrat. H. 72 L. 182 D. 90 cm. Siddehøjde 40 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 5395482
DKK 8.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
17:59:00
DKK 3.400
Bernh. Pedersen & Søn, Daybed i fyr
Bernh. Pedersen & Søn, daybed no. 115 i massiv fyr.Tapsamlet understel. L. 200, B. 70, H. 32 cm. . Fremstår i original emballage.
Varenr: 5441315

DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
18:07:00
Soffa Hans J Wegner
HANS J. WEGNER, "GE-236", soffa, Getama, Danmark, formgivningsår 1955, ek, lösa sitt- och ryggplymåer, längd ca 210, sitthöjd 38 cm
Varenr: 5439520
DKK 4.170 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 21-09-2019
18:45:00
Se mere
Børge Mogensen. To-pers. sofa, model 2212.
Børge Mogensen (1914-1972). To-pers. sofa, fritstående, originalt betrukket med patineret rød læder med kedesyning, løse hynder med dunfyld, ben af teaktræ. Formgivet 1963. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2212. H. 76/44. L. 158. D. ca. 80 cm.
Varenr: 5411054
DKK 14.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
19:02:00
DKK 11.500
Sofa samt hvilestol med talrige skæringer og læder, læder med defekter (2)
Sofa samt hvilestol med talrige skæringer og læder, læder med defekter hovedsaligt på løse hynder. 1900 tallet. L. 200 H. 97 D. 90 cm. (2)
Varenr: 5417205
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
19:02:00
Hans J. Wegner. To-pers. sofa af sortlakeret egetræ, model GE-290
Hans. J. Wegner (1914-2007). To-pers. sofa med stel af massivt sortlakeret egetræ og løse springhynder. Mål: L. 129 cm. H. ca. 72 cm. D. ca. 80 cm. Siddehøjde ca. 40 cm. Formgivet i 1953 og fremstillet hos Getama, model GE-290. Fremstår nypolstret med sort læder af dansk møbelpolstrer i Danmark. ...
Varenr: 5407160
DKK 19.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:02:00
DKK 2.800
Børge Mogensen. Tre-pers sofa betrukket med lyst mønstret møbelstof, ben af massivt mahogni. Mål: L. 185 H. 78 sædehøjde 43 cm. Formgivet i 1963, fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2209. Fremstår med lettere / få brugsspor.
Varenr: 5396663
19:03:00
Stouby, tre pers. sofa af bøgetræ, brun læder
Stouby, tre pers. sofa af bøgetræ med tremmesider, ryg og løse hynder betrukket med brun læder, H. 82 L. 200. D. 80 cm. Fremstår med enkelte mærker og ridser samt let falmet læder.
Varenr: 5441306
DKK 2.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
19:03:00
Børge Mogensen 1914-1972. Tre-personers sofa. Cognac
Børge Mogensen 1914-1972. Tre-personers sofa, løse ryg samt sædehynder med dunfyld. Ben af ædeltræ. Model 2213. Formgivet 1963. Fremstillet hos Fredericia stolefabrik, model 2213. Ny polstret ved anden dansk professionel møbelpolster i Danmark med cognac farvet bøffel læder.
Varenr: 5407161
DKK 36.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:05:00
DKK 18.000
Børge Mogensen 2-pers sofa, model 2212, original betrukket
Børge Mogensen. To-personers sofa, original betrukket med blåt uldstof og løse dunhynder. Ben af mahogni. Model 2212. Formgivet 1963. Fremstillet hos Fredericia stolefabrik. H. 44/77 L. 158 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor i form af let solfalmning samt enkelte pletter.
Varenr: 5417214
DKK 15.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:05:00
DKK 450
Søren Lund. To-pers. sofa
Søren Lund. To-pers. sofa med ben af bøg, løse hynder i ryg og sæde betrukket med møbelstof, H. 72 L. 140 sædehøjde 44 cm. Fremstår med brugsspor; betræk med slitage og solblegning.
Varenr: 5436805
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
19:06:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>