Vurdering
12345...14»   Varer pr. side   396 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Erik Jørgensen. Tre-pers. sofa, model EJ 380, nybetrukket
Erik Jørgensen. Tre-pers. sofa betrukket med cognac farvet læder, ben af massivt sæbebehandlet bøgetræ. Fremstillet hos Erik Jørgensen, model EJ 380. Sh. 46 cm. L. 201 cm. Fremstår nybetrukket med cognac farvet læder.

Varenr: 6176426
DKK 16.500 DK, Kolding, Platinvej 16-05-2022
21:15
DKK 11.000
Anna Kraitz for Källemo. Sofa og to loungestole model 'Beatrix' (3)
Anna Kraitz. Sofa og to loungestole med stel af forkromet stål, betrukket med gråt møbelstof med polykrome knapper i ryggen. Sofa L. 140 cm. Fremstår med få brugsspor. (3)

Varenr: 6185356
DKK 15.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 16-05-2022
21:23
DKK 7.000
Design By Us Very Fat B**** sofa
Design By Us

 DKK 59.990,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Sovesofa
Sovesofa med betræk af gråt møbelstof. Mål: 202 x 88 cm. Udstillingsmodel med håndteringsspor. Dette er en overskudsvare. Fejl og mangler kan forekomme.

Varenr: 6207830

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-05-2022
14:09
Living&more. Model Karl. Fire pers. sofa med chaiselong (4)
Living&more. Model Karl. Fire pers. sofa med chaiselong betrukket med beige møbelstof af fløjl, ben af eg. Mål 69 x 342 x 160 cm. Udstillingsmodel med brugsspor, hul i bunddækken og knækket ben under chaiselong. (4) Dette er en overskudsvare. Fejl og mangler samt manglende dele kan ...

Varenr: 6207792

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 17-05-2022
14:31
2-pers. sofa med brunt læder / bøg
2-pers. sofa med brunt læder, løse hynder, stel af bøgetræ, H. 80 cm. L. 134 cm. Sædehøjde 44 cm. Fremstår med brugsspor samt ryg med mærker på læder.

Varenr: 6207625
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-05-2022
15:28
Anita Johansen for Menu, Align Daybed. Sortlaseret eg/læder
Anita Johansen for Menu, Align Daybed. Stel af massiv sortlaseret eg, betrukket med antracit gråt anilin læder. Fremstillet hos Menu. H. 40 B. 180 D. 80 cm. Nedpakket i original brudt emballage. NB.Modelfotos. vejl.udsalgspris 22.999,-

Varenr: 6094087

DKK 14.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-05-2022
18:17
DKK 5.000
Arne Jacobsen. To-pers. sofa, model 3302
Arne Jacobsen 1902-1971. To-pers. sofa model 3302 "Lufthavnssofa" med stel af forkromet stål, betrukket med limegrønt uld. H. 71 cm. B. 125 cm. SH. ca. 39 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med enkelte pletter og brugsspor. Litt. Carsten Thau & Kjeld Vindum: " Arne Jacobsen" 1998 s. 466

Varenr: 6177063
DKK 30.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-05-2022
18:21
DKK 22.000
Topline. To-pers. sofa, model Clausholm
Topline. To-pers. sofa, model clausholm betrukket med rødtbrunt læder, løse sæde og ryghynder, ben af massivt egetræ. L. 150 cm, Sh. 42 cm. Fremstillet hos topline, model clausholm. Fremstår med minimale brugsspor herunder et lille mærke på en hynde.

Varenr: 6187871
DKK 2.600 DK, Kolding, Platinvej 17-05-2022
18:43
DKK 1.800
Illum Wikkelsø. Par to-personers sofaer, model 'Capella' (2)
Illum Wikkelsø. Par to-personers sofaer med stel af massivt palisander, hynder betrukket med brunt læder, model 'Capella', H. 75 cm. Sh. 40 cm. B. 129 cm. D. 75 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, enkelte ridser. (2)Se også varenummer 6207572

Varenr: 6207578
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-05-2022
18:51
DKK 7.000
Tre-pers chaiselong sofa, model Nelson
Tre-pers chaiselong sofa, model Nelson. Todelt med ben af eg. H. 80, B. 265 x 190 cm, D. 90 og 100 cm. Udstillingsmodel med smuds på betræk, hul i bunddækken under sofa.

Varenr: 6162487

DKK 8.800 DK, Herlev, Dynamovej 17-05-2022
18:57
DKK 5.000
H. J. Wegner. Daybed / briks, model GE-258, egetræ
Hans. J. Wegner. Daybed / briks med stel af fineret egetræ, runde ben af massiv egetræ, sæde samt ryglæn betrukket med møbelstof, opklappelig ryg bag hvilken opbevaringsrum. Formgivet 1954. Fremstillet hos Getama, model GE-258. L. 205 cm. Fremstår med kraftig slitage, reparation på flere hjørner,...

Varenr: 6196676
DKK 5.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 17-05-2022
18:57
DKK 3.400
Daybed 3-delt Knapsyet cognac læder og metal. (3)
Daybed 3-delt. Betrukket med knapsyet cognac læder og stel af metal. Mål. pr modul 62x77x46 cm. Justerbar ryglæn. Kan sammensættes. (3)

Varenr: 6024408

DKK 6.400 DK, Herlev, Dynamovej 17-05-2022
19:09
DKK 5.000
Tre-pers chaiselong sofa, model Nelson, bestående af to moduler, Knapsyede hynder betrukket med 'Planet Legion Blue' møbelstof. Ben af valnød.H. 80, B. 260 x 200 cm, D. 90 og 100 cm. Udstillingsmodel, fremstår med smuds på betræk, hul i bunddækken under sofa.

Varenr: 6162566

19:16
DKK 5.000
Stouby. To-pers. sofa med sort læder, model 'Eva'
Stouby. To-pers. sofa betrukket med sort læder, løse hynder i sæde, ryg og sider, monteret på massive ben af bøgetræ. Fremstillet hos Stouby, model 'Eva'. L. ? cm. Alm. brugspræg.

Varenr: 6192133
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-05-2022
19:21
Børge Mogensen. Tre-personers fritstående sofa i læder, model 2209
Børge Mogensen 1914-1972. Fritstående sofa med cognacfarvet læder, løse hynder med dunfyld, ben af teak. Formgivet 1963. L. 185 H. 83,5 SH. 43 D. 80 cm. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2209. Fremstår nypolstret ved anden professionel møbelpolstrer med cognacfarvet semi anilin læder,...

Varenr: 6161732
DKK 25.000 DK, Kolding, Platinvej 17-05-2022
19:22
DKK 20.000
Hjørnemodul. Model Alfred
Hjørnemodul. Model Alfred. Betrukket med møbelstof. Ben af eg. Mål: H 76, B 83, SH 44 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lettere spor efter opbevaring.

Varenr: 6198296

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-05-2022
19:22
Pouf / Skammel. Model Aya.
Pouf / Skammel. Model Aya. Betrukket med Agnes Brown. Stel af Valnød. Mål. 96x83x46 cm. Udstillingsmodel med spor efter opbevaring.

Varenr: 6185156

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-05-2022
19:22
Dansk møbelproducent: Tre personers sofa
Dansk møbelproducent: Tre personers sofa med negle af palisander. Ben af bejdset træ. Betrukket med blåt møbelstof. H 73 cm, SH 42 cm, L 185 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6208149
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-05-2022
19:24
Dansk møbelproducent. Tre-pers. sofa
Dansk møbelproducent. Tre-pers. sofa med løse hynder betrukket med brunt læder, monteret på massive ben af bejdset bøgetræ. 1960'erne. L. 220 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, stedvist let tørhed på læder.

Varenr: 6204237
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 17-05-2022
19:25
DKK 1.800
Stouby SP hjørnesofa
Stouby. SP Hjørnesofa med stel af bejdset bøgetræ, betrukket med lyst Hallingdahl uld. 210 x 268 cm. 1980'erne. Fremstår med aldersvarende brugsspor.

Varenr: 6206018
DKK 2.400 DK, Aalborg, Nibevej 17-05-2022
19:30
Christina Strand. Et par 'Rex' lounge stole, sort læder (2)
Christina Strand. Par lænestole model Rex, af fuldpolstret sort læder, firpasfod med returdrej udført i børstet stål. Designet i 2002 Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6207552
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-05-2022
19:38
Hjørnesofa af sort læder
Hjørnesofa med chaiselong betrukket med sort læder ca H. 86 x 313 x 315 , chaiselong Ca 160 cm. Brugsspor.

Varenr: 6199191
DKK 5.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-05-2022
19:43
Daybed med stof
Daybed polstret med knapsyet stof, cognacfarvet læder knapper, runde tilspidsede ben af træ. H. 38 cm. B. 179 cm. D. 71 cm.

Varenr: 6039978

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-05-2022
19:44
Living&more 2 pers. sofa - Karma
Living&more 2 pers. sofa - Karma. Betrukket med bouclé. Mål: 93 x 145 x 78 CM. Udstillingsmodel. Fremstår med spor efter opbevaring.

Varenr: 6204863

DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-05-2022
19:44
Anne-Mette Bartholin Jensen og Morten Ernst. Lufthavnssofabænk, 'Orca'
Anne-Mette Bartholin Jensen og Morten Ernst. Sofabænk med fire sæder og bord. L 335 cm. Stel af stål, sæde betrukket med kraftigt uldstof. Enkelte pletter samt bordplade med skrammer.Fremstillet på Erik Jørgensens Møbelfabrik.

Varenr: 6197512
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-05-2022
19:45
Lars Wendelbo for Wendelbo. Model 'Edge V2'. Hjørnesofa (2)
Lars Wendelbo for Wendelbo. Model 'Edge V2'. Hjørnesofa betrukket med møbelstof, ben af sort pulverlakeret stål. H. 78 B. 289 D. 229/100 Sh. 40. Udstillingsmodel (2)

Varenr: 6187144

DKK 28.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-05-2022
19:47
DKK 22.000
Topline. Tre-pers. sofa, model Clausholm
Topline. Tre-pers. sofa betrukket med rødbrundt læder, løse sæde og ryghynder, ben af massivt egetræ. L. 207 cm, Sh. 42 cm. Fremstillet hos topline, model Clausholm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varenr: 6187870
DKK 3.600 DK, Kolding, Platinvej 17-05-2022
19:50
Nomad Dot modulsofa, betrukket med fløjl, blå (6)
Nomad DOT modulsofa betrukket med blåt fløjl. Monteret med sorte metalben. På ryg er monteret knapper af fløjl. Sofaen består af 6 moduler (3 hjørner og 3 sæder). Kan sammensættes på mange måder. Nomad sofaen er designet af Danske 2UP i 2011 © Produktinformation: Betræk: Fløjl Vedligehold: ...

Varenr: 6208054

DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-05-2022
19:52
DKK 9.400
Overpolstret fritstående sofa, 1900-tallets midte
Fritstående tre-pers. sofa med svungn ryg, overpolstret med gult/grønt møbelstof, ben af massivt bøgetræ. H. 80, Sh. ca. 40, L. 215 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor/slid.

Varenr: 6198942
DKK 1.500 DK, Kolding, Platinvej 17-05-2022
19:52
Lied Norway. Sofa møblement, bøgetræ og rød læder. (5)
Lied Norway. Sofa møblement af mørk bejdset bøgetræ hynder med rød læder best. af 2 lænestole med vippe funktion H. 95 B. 80 Sh. 42 cm, 2 tilhørende skamler H. 42 L/B 50 cm. samt 3 pers sofa H. 95 L. 190 Sh. 42 cm. Alm. brugsspor, etiket fra producent. (5)

Varenr: 6206468
DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-05-2022
19:53
12345...14»