Vurdering
123»   Varer pr. side   65 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Spegel sengustaviansk
SPEGEL, sengustaviansk, förgylld och bronserad, dekor av pastellage, överstycke med infälld målning, höjd ca 111 cm

Varenr: 5633845
DKK 4.124 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 07-04-2020
10:48
Se mere
Spegel med belysning
SPEGEL, 1900-talets mitt, böjträ, teak, 2 st ljusarmar i mässing, elektrifierad, textila skärmar, beslag i förgylld brons, höjd ca 83, samt största bredd 48 cm

Varenr: 5633890
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
12:18
Se mere
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 40 H. 12,5 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage

Varenr: 5380666

DKK 1.400 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
12:58
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , Sort glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.

Varenr: 5282834

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
13:52
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 60 H. 18,6 cm. Vejl. Udsalgspris 6.999,- Modelfoto! ny og ubrugt original emballage

Varenr: 5378423

DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
14:03
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 20 cm. H. 6,2 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage

Varenr: 5634833

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
15:50
Spegel
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, ram i mässing med ilagd kalksten, ca 129x78 cm

Varenr: 5634000
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
15:58
Se mere
Spegel
SPEGEL, teak, 1950-tal, Fröseke, AB Nybrofabriken, 124x40 cm

Varenr: 5634029
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
16:56
Se mere
Hans Agne Jakobsson
HANS AGNE JAKOBSSON, spegel, Markaryd, modell S-178, formgivningsår 1952, vitlackerad metallram, ca 53x 41 cm

Varenr: 5634060
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
17:58
Se mere
Ville Vallgren spegel
VILLE VALLGREN, spegel, signerad på etikett: Alberga den 24 november 1926 Ville Vallgren, förgylld och bronserad, 79 x 50 cm

Varenr: 5634062
DKK 2.235 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 07-04-2020
18:02
Se mere
Vægspejl, Menu, Pepe Marble mirror
Spejl, fra Menu, Pepe Marble mirror, messing og marmor, H. 25 Ø 25 D. 3 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage

Varenr: 5628641

18:18
DKK 850
Spejl, Menu, Darkly

Varenr: 5380728

18:19
Søborg Møbler. Entrémøbel med spejl af delvis sortlakeret kirsebærtræ
Søborg Møbler. Entrémøbel med spejl af delvis sortlakeret fineret kirsebærtræ. H. 118 cm. B. 70 cm. Fremstå med små brugsspor.

Varenr: 5632305
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
19:03
Morten Bo for Vipp. Spejl model Vipp912, medium.
Morten Bo for Vipp. Spejl model Vipp912 str. medium. Sortlakeret ramme. H. 126 cm. B. 50 cm. Udstillingsmodel, enkelte mærker.

Varenr: 5633563
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
19:10
DKK 650
Spegel 1800-tal
SPEGEL, Karl-Johan, 1800-tal, porträttmedaljong i mässing, famérad i mahogny, 97x42 cm

Varenr: 5634105
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
19:14
Se mere
Spejl med ramme udført i massiv genbrugstræ. 100x180 cm.
Spejl med ramme udført i massiv genbrugstræ. Med vægbeslag, kan hænge lodret samt vandret. Mål: 100x180 cm.

Varenr: 5612182

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07-04-2020
20:25
Spegel
SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, förgylld, krön med medaljong och bandrosett, ramen med pärlstavsdekor, ca 220x90 cm

Varenr: 5634202
DKK 5.498 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
20:51
Se mere
Spegel, Karl Johan-stil svart
SPEGEL, sekelskifte 1900, Karl Johan-stil, svartmålad ram,180x74 cm

Varenr: 5634227
21:16
Se mere
Spegel
SPEGEL, gustaviansk, 1800-tal, träskuren dekor, tvådelat glas, höjd ca 124 cm

Varenr: 5634237
DKK 3.436 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 07-04-2020
21:26
Se mere
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , grå glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.

Varenr: 5532120

22:25
Konsolbord og spejl (2)
Konsolbord og spejl af forgyldt træ, gesso og marmor. Konsolbord: Plade af broget marmor monteret på stel af forgyldt træ og gesso med svungne ben prydet med udskæringer. Rokokostil. 1900-tallet. H. 80, B. 68, D. 35 cm. Spejl af forgyldt træ og gesso prydet med blomster og bladværk samt ...

Varenr: 5634271
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 08-04-2020
13:24
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , rød glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.

Varenr: 5282851

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 08-04-2020
16:34
House Doctor. Gulvspejl model Chic.
House Doctor. Gulvspejl model Chic. H. 175 cm. B. 45 cm. Udstillingsmodel, enkelte mærker.

Varenr: 5633565
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-04-2020
19:13
Spegel 1900-tal
SPEGEL, 1900-tal, förgylld och bronserad, ca 70x48 cm

Varenr: 5635251
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 08-04-2020
19:17
Se mere
Lådspegel rokoko
LÅDSPEGEL, rokoko, 1700-tal, skuren dekor, förgylld, med låda i sarg, krön med fickursställ, fasettslipat glas, höjd ca 63, 34x22 cm

Varenr: 5635256
DKK 10.309 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 08-04-2020
19:22
Se mere
Runder Spiegel der 1970er Jahre mit Lederbezug
Runder Spiegel der 1970er Jahre mit Lederbezug. Schwere Holzkonstruktion mit aufgesetzdem Spiegelglas. Rahmen mit braunem Leder bezogen. T. 10cm, Ø 70cm. Leichte Gebrauchsspuren vorhanden.Bitte beachten Sie, dass der auf Fotos Nr. 2 abgebildete Arne Jacobsen Stuhl nicht Bestandteil der Auktion ...

Varenr: 5573673
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 08-04-2020
19:56
DKK 298
Spegellampetter gustaviansk stil
SPEGELLAMPETTER, 2 par, gustaviansk stil, 1900-tal, bronserade, skuren dekor, elektrifierade, höjder ca 30-35 cm

Varenr: 5635318
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 08-04-2020
20:18
Se mere
Spegel
SPEGEL med BORD, empirestil, 1800-talets andra hälft, fanér i mahogny samt krönet med dekor i förgylld brons, bordets höjd 84 samt 84x40 cm, spegeln 126x78

Varenr: 5635324
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 08-04-2020
20:24
Se mere
Spegel gustaviansk stil 1900-talets mitt
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, förgylld och bronserad, ca 91,5x49,5 cm

Varenr: 5635328
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 08-04-2020
20:28
Se mere
Spiegel / Wandspiegel, Holz
Spiegel / Wandspiegel, Holz. Wandspiegel mit einer rechteckigen Spiegelfläche und einem Rahmen aus Holz mit floralen Schnitzereien, goldfarben lackiert, H.78cm, L.105cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partieller Farbabrieb, sowie Bestoßungen.

Varenr: 5602717
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 08-04-2020
20:37
DKK 298
123»