Vurdering
123»   Varer pr. side   70 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Vippespejl i mahogni 1800-tallet
Vippespejl i mahogni finér med indlægning på front. Med tre skuffer. H. 68 x 50 x 21.5 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, skjolder, afslag mm. Nøgle medfølger men passer ikke (nyere bagplade) 1800 tallet.

Varenr: 5913369
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
13:00
Spegel med konsol nyrokoko
SPEGEL med KONSOL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, bronserad, dekor i pastellage, konsolbord med marmorskiva, total höjd ca 244 cm

Varenr: 5912928
DKK 2.924 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 25-01-2021
13:40
Se mere
Reflections Copenhagen Diamond spejl - ekstra stor (burgundy)
Reflections Copenhagen

 DKK 8.800,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Väggspegel Aksel Kjersgaard
VÄGGSPEGEL, 1900-talets mitt, teak, Aksel Kjersgaard, märkt på baksidan, ca 106x59 cm

Varenr: 5912963
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
15:12
Se mere
Spegel Louis Philippe
SPEGEL, omkring 1800-talets första hälft, Frankrike, Louis Philippe, skuren pärldekor, svart och silvermålad med förgylld dekor, ca 49x40 cm

Varenr: 5913009
DKK 1.828 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
17:04
Se mere
Spejl i empire stil
Spejl i empire stil, 1900-tallets slutning. H. 120 B. 70 cm.

Varenr: 5913283
18:07
Spegel
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, bronserad, dekor av delvis genombrutna blomsterslingor, bredd 56 cm, höjd 97 cm.

Varenr: 5913036
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 25-01-2021
18:08
Se mere
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 20 H. 6,2 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage

Varenr: 5855771

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-01-2021
18:32
Spejl, Menu, Darkly

Varenr: 5833199

18:35
Reflections Copenhagen Bellatrix spejl
Reflections Copenhagen

 DKK 3.900,00
NYHED LAURITZshop

Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl, grey
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , grå glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli. Modelfoto.

Varenr: 5799597
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
19:42
Beleuchtbarer Spiegel / Wandspiegel, Glas, Acrylglas, 1970er Jahre
Beleuchtbarer Spiegel / Wandspiegel, Glas, Acrylglas, 1970er Jahre. Beleuchtbarer Wandspiegel mit einem Rahmen aus Acrylglas in Eisglasoptik mit einer ovalen Spiegelfläche, mit sechs Brennstellen und Zugschalter versehen, L.69cm, B.56,5cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partielle ...

Varenr: 5844714
DKK 1.416 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-01-2021
20:31
DKK 298
Wandspiegel / Spiegel, Holz, Glas
Wandspiegel / Spiegel, Holz, Glas. Wandspiegel mit einem Rahmen aus gold und grün lackiertem Holz mit einer trapezförmigen Spiegelfläche, oben mit einem ornamentalen Abschluss versehen, rückseitig mit einer Vorrichtung zur Aufhängung ausgestattet, H.94,5cm, B.61cm, altersgemäße Gebrauchs- und ...

Varenr: 5894689
DKK 1.118 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-01-2021
20:46
DKK 335
Spegel med konsol nyrokoko
SPEGEL med KONSOL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, bronserad, dekor i pastellage, konsolbord med marmorerad träskiva, total höjd ca 242 (163 + 79), bordets bredd 75 cm och spegel med bredd 69 cm

Varenr: 5914406
DKK 2.924 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 26-01-2021
10:04
Se mere

Varenr: 5799592
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2021
14:25
Spegel Fröseke
SPEGEL, Fröseke, massiv teak, 55x44 cm

Varenr: 5914540
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 26-01-2021
16:08
Se mere
Forgyldt spejl, 1900-tallets første halvdel
Spejl af udskåret og forgyldt træ, facetslebet spejlfelt. 1900-tallets første halvdel. H. 130, B. 72 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, nogle afslag og reparationer. Enkelte afslåede stykker medfølger.

Varenr: 5913395
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-01-2021
16:33
DKK 650
Spejl af udskåret og forgyldt træ, øverst med putto-hoved, facetslebet spejlfelt. 1900-tallets første halvdel. H. 97, B. 52 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, enkelte afslag og reparationer.

Varenr: 5913396
16:43
Reflections Copenhagen Polaris spejl
Reflections Copenhagen

 DKK 2.500,00
NYHED LAURITZshop

Spiegel im venezianischem Stil, 2010er Jahre
Spiegel im venezianischem Stil, 2010er Jahre. Ovaler Spiegel mit gekanteter Ränderung im Schlaufenrahmung. Opischer und gedruckter Schliffdekor. HxB: 102 x 72 cm. Minimlae Gebrauchsspuren.

Varenr: 5815878
DKK 1.862 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-01-2021
17:31
DKK 298
Kleiner Wandspiegel, Murano, 20.Jh.
Kleiner Wandspiegel, Murano, 20.Jh. Schildform, Spiegel auf Holz in montiertem Glasrahmen aus variierenden Elementen, u.a. in Form gedrehter Stäbe. Zierornamente mit Goldkröseln als Blüten und Blätter. HxB: 68 x 47 cm. Gebrauchsspuren, 1 Rosette fehlt, 3 Blätter vormals geklebt und wieder ...

Varenr: 5778616
18:08
DKK 335
Jacques Adnet for Gubi. Cirkulært vægspejl model 'Adnet', Alcantara Dusty Cedar
Jacques Adnet for Gubi. Cirkulært vægspejl model 'Adnet' monteret med alcantara og bælter med messingspænder, farve: Dusty Cedar. Ø: 58 cm, modelfoto, fremstår i original emballage.

Varenr: 5809016

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2021
18:10
DKK 500
Kleiner Mosaikspiegel, 1950er Jahre
Kleiner Mosaikspiegel, 1950er Jahre. Rahmen mit umlaufender Messingkante. 44,5x31 cm. Gebrauchsspuren.

Varenr: 5907399
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-01-2021
18:10
DKK 298

Varenr: 5901013

18:26
DKK 500
Spiegel
Spiegel mit breitem,bombierten Rand. Konzentrisch angeordnete Spiegelelemente in schmaler, goldfarbener Rahmung. HxBxT: 108 x 77 cm. Leichte Gebrauchsspuren, kleine Bestoßung auf 1 Längsseite. Verso Rest von Klebeband.

Varenr: 5837242
19:42
DKK 298
Spejl, Menu, Darkly

Varenr: 5833202

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-01-2021
19:42
Spiegel, Teak
Spiegel der 1960er Jahre mit Rahmen aus Teak. 91x55cm. Gebrauchsspuren.

Varenr: 5889133
20:11
DKK 372
Reflections Copenhagen Diamond spejl - stor (emerald)
Reflections Copenhagen

 DKK 6.400,00
NYHED LAURITZshop

Kleiner Spiegel in Teak
Kleiner Spiegel in Teak, 1960er Jahre. 46x30,5 cm. Gebrauchsspuren.

Varenr: 5907398
20:11
DKK 298
Spejl med ramme af guld lakeret jern. H. 180 cm
Spejl med ramme af guld lakeret jern. H. 180. B. 90 cm.

Varenr: 5916637
DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-01-2021
20:21
Spejl med ramme af sort lakeret jern. H. 180 cm
Spejl med ramme af sort lakeret jern. H. 180. B. 90 cm. Fremstår med brugsspor på ramme. En midterstang på ramme fremstår bøjet/ med tryk.

Varenr: 5916640
20:23
Stort spejl, 1800-tallet
Stort spejl i barok-form af gennembrudt og guldlakeret træ, 1800-tallet. Fremstår med små afskalninger. 120 x 98 cm.

Varenr: 5912713
DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-01-2021
20:26
Spejl, Menu, Darkly

Varenr: 5833201

21:11

Varenr: 5799596
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2021
08:55
123»