Kategori  Vurdering
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 60 H. 18,6 cm. Vejl. Udsalgspris 6.999,- Modelfoto! ny og ubrugt original emballage
Varenr: 5378416

DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
15:39:00
Spegel
SPEGEL, bronserad, 1900-talets första hälft, blandstil, dekor av kolonetter
Varenr: 5439484
DKK 1.390 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
16:33:00
Se mere
Andrea Parisio for Meridiani. Rektangulært spejl
Andrea Parisio. Rektangulært spejl i ramme beklædt med læder. Fremstillet hos Meridiani. H. 220, B. 80, D. 7 cm.
Varenr: 5431100
DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
17:20:00
DKK 900
Rundt spejl, sort bemalet metal.
Rundt spejl udført i sort bemalet metal. Ø 82 cm Udstillingsmodel. Lille bule
Varenr: 5403419

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
17:28:00
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 20 cm. H. 6,2 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage
Varenr: 5380728

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
17:29:00
Wall mirror with elaborate frame
Wall mirror with elaborate frame Dimensions: H 30 (50), W 38 (59) cm. Condition commensurate with age.
Varenr: 5404004
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-09-2019
19:20:00
DKK 298
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , Sort glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varenr: 5346088

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
19:25:00
Varenr: 5282838

19:34:00
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , grå glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varenr: 5282857

20:31:00
Spejl med ramme i genbrugs elm.
Spejl med ramme i massiv genbrugs elm. H. 183 cm. B. 79,5 cm. kan justeres. Udstillingsmodel.
Varenr: 5423222

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
09:57:17
Spejl med ramme i sort bemalet træ.
Spejl med ramme i sort bemalet træ. Med vægbeslag. Mål: H. 98 cm. B. 80 cm.
Varenr: 5432470

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
11:16:09
Vippespejl/ gulvspejl i sortlakeret metal, fransk stil.
Gulv-spejl i fransk stil. Stort vippespejl udført i sortmalet jern med patineret/slidt look. Højde 178 cm, bredde 71 cm.Fremstår med rustanløb og afskalninger. Nederste mellemstykke skal skrues fast.
Varenr: 5407500
11:28:00
Spejlsæt med sort læder. (2)
Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af sort læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. Stort spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. Modelfoto. (2)
Varenr: 5410056

DKK 1.600 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
13:22:00
Spejlsæt med sort læder. (2)
Varenr: 5314091

DKK 1.700 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
13:23:00
Varenr: 5282839

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
13:47:59
Spejlsæt (3)
Spejlsæt bestående af tre spejle. Ramme træ, Ø 47-90 cm. Brugsspor (3)
Varenr: 5431113
DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
14:54:24
Aksel Kjersgaard, Odder. Spejl, 20 årh
Aksel Kjersgaard, Odder. Spejl, 20 årh. Ramme af rosentræ indlagt med letmetal. 110 x 64 x 2 cm. Bagpå brændstemplet. Alm. små/lette brugsspor.
Varenr: 5419872
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
14:55:00
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , rød glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varenr: 5282848

15:00:12
Peter J. Lassen. Montana ovalt spejl model SP812R
Peter J. Lassen. Montana, ovalt spejl af 12 mm MDF plade i farven frost, spejlflade af 4 mm sølvglas. Model SP812R. Mål: H. 69,6 x B. 47 cm. Udstillingsmodel. Små brugsspor.
Varenr: 5428993
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
15:14:40
Empire spejl og senempire konsol af fineret mahogni. (2).
Empire spejl og senempire konsol af fineret mahogni, med buet dør flankeret af halvsøjler med udskårne kapitæler. 1800-tallets første halvdel. Spejl. H. 83 cm. Konsol H. 76 cm. B. 70 cm. D. 36 cm. Nøgle mangler. Fremstår med brugsslitage og afslag på træværk. (2).
Varenr: 5442917
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
15:51:25
Varenr: 5280218

17:37:00
Spejl med ramme udført i genbrugstræ.
Spejl med ramme udført i massiv genbrugstræ, udformet som tandhjul. Med vægbeslag. Mål: Ø 65 cm.
Varenr: 5432420

17:59:00
Varenr: 5282837

18:02:00
Varenr: 5273020

18:13:00
Belgisk spejl
Ovalt belgisk spejl, indrammet i strålekrans af forgyldt træ. 84 x 67 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.
Varenr: 5429596
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
18:38:00
Spegel samtida tillverkning
SPEGEL, samtida, träskuren, bronserad, ca 212 x 110 cm
Varenr: 5441852
DKK 1.042 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 22-09-2019
19:02:00
Se mere
Spegel
SPEGEL, omkring 1900, monogram JH, skuren dekor, trä, höjd ca 159, bredd ca 98 cm
Varenr: 5441904
DKK 2.085 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
19:54:00
Se mere
Nordic Tales spejl designet af Jonas Højgaard
Nordic Tales spejl designet af Jonas Højgaard Udført med ramme og ben af massiv eg. H.180 B.55 D.50 cm Udstillingsmodel.
Varenr: 5442142

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
20:10:00
DKK 650
Dansk møbelproducent. Spejl, palisander
Dansk møbelproducent. Spejl med ramme af palisander. H. 96, B. 43 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5438595
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:15:00
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 40 H. 12,5 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage
Varenr: 5380672

DKK 1.400 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
21:09:00
 1 2 3  >>