Kategori  Vurdering
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Anderssen & Voll for Muuto, Framed Mirror, spejl
Spejl, Anderssen & Voll for Muuto, model 'Framed Mirror' I farven 'Taupe' Mål: 59 x 44 cm D. 4 cm. Fremstår nyt og ubrugt i original emballage.
Varenr: 5269059

DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 26-03-2019
16:16:00
DKK 650
Samling forgyldte spejle (6)
Samling forgyldte spejle, 1900-tallet. 38 x 33 - 73 x 93 cm. (6)
Varenr: 5277106
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
17:57:00
Spejl i bemalet ramme 21.årh.
Spejl i bemalet ramme med rig udsmykning foroven og på sider h. 130 cm x 90 cm.
Varenr: 5271424
DKK 1.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-03-2019
19:05:00
Heine Design. Spejl i messingramme.
Heine Design. Spejl i messingramme. H. 200, L. 100 cm. Fremstår med meget få brugsspor.
Varenr: 5263811
DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
19:30:00
DKK 3.400
Spejl i ramme af guldstafferet træ, rokoko-stil
Spejl i guldstafferet ramme af træ og gesso, rokokostil, udskåren dekoration i form af rocailler, kæmninger og blomster. 1800-tallet. 117 B. 87 cm. Fremstår med afslag, senere spejlglas samt restaureret bagside.
Varenr: 5282217
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-03-2019
19:47:00
To spejle i guldramme (2)
To spejle. Spejl i ramme af bladforgyldt ramme af træ og gesso, beg. 1900-tallet. 205 x 76 cm. Fremstår med enkelte afslag. Spejl i ramme af guldbemalet træ, facetslebet glas. Af nyere dato. H. 102 B. 77 cm. Fremstår med afslag og skævhed. (2)
Varenr: 5282222
19:48:00
Spejl, Rokoko form, 1900-tallet
Spejl i ramme af guldbemalet træ, udskåret med rocailler og kæmninger. Facetslebet spejlglas. Rokokoform, q900-tallet. H. 171 B. 69 cm. Fremstår med brugsspor, herunder nogle afskalninger på rammen.
Varenr: 5278811
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-03-2019
19:49:00
Philippe Starck, Kartell. Spejl, model Francois Ghost
Philippe Starck, Francois Ghost spejl med ramme af gennemsigtig akrylplast. Fremstillet hos Kartell. 88 x 111 cm.
Varenr: 5283080
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-03-2019
20:42:00
DKK 700
Spegel
SPEGEL, empirestil, 1920/30-tal, bronserad dekor, fasettslipat glas, mått ca 145x68 cm
Varenr: 5280160
DKK 1.424 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-03-2019
21:22:00
Se mere
Asplund spegel
ANYA SEBTON & EVA LILJA LÖWENHIELM, "Otto", spegel, Asplund, formgiven 2016, ram och hylla i svartlackerad metall, rökfärgat spegelglas, diameter ca 80 cm. . Detta föremål ingår i tema-auktionen "Scandinavian Design"
Varenr: 5280173
DKK 2.849 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-03-2019
21:35:00
Se mere
Spegel nyrokoko
SPEGEL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, bronserad ram, dekor i pastellage, ca 145x68 cm
Varenr: 5280180
DKK 1.068 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 26-03-2019
21:42:00
Se mere
Anderssen & Voll for Muuto, Framed Mirror, spejl large
Spejl, Anderssen & Voll for Muuto, model 'Framed Mirror Large' I farven 'Taupe' Mål: 118 x 44 cm D. 4 cm. Fremstår nyt og ubrugt i original emballage.
Varenr: 5285571

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
13:09:56
Forgyldt spejl i 'Liselund stil' 1900 tallet
Ovalt spejl i 'Liselund stil' af udskåret og forgyldt træ, 1900 tallets anden halvdel. H.126 x 64 cm.
Varenr: 5283055
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
13:14:00
Spegel gustaviansk stil
SPEGEL, 1920-tal, Gustaviansk stil, skuren och förgylld dekor, fasettslipade glas, signerad och daterad C.A. Carlsson 1927, ca 87x38 cm
Varenr: 5281879
DKK 1.424 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
15:12:00
Se mere
Spegel
SPEGEL, 1970-tal, konvext spegelglas, radierande strålar, skuren i trä, bronserad, diameter ca 60
Varenr: 5281906
DKK 2.137 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
16:20:00
Se mere
Ovalt empirespejl i ramme af forgyldt træ, 1800-tallets første halvdel
Ovalt empirespejl i ramme af forgyldt træ prydet stiliseret bladværk. 1800-tallets første halvdel. H. 84 cm. B. 62 cm. Fremstår med brugsspor og patina.
Varenr: 5274937
DKK 1.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27-03-2019
20:17:00
Anderssen & Voll for Muuto. Spejl, 'Framed Mirror', large
Anderssen & Voll for Muuto. Spejl, model 'Framed Mirror Large'. I farven 'Taupe'. Mål: 118 x 44 cm D. 4 cm. Fremstår nyt og ubrugt i original emballage.
Varenr: 5267163

20:46:00
Spejl/vægspejl, træ, stuk, lak
Spejl/vægspejl, træ, stuk, lak, spejl i barokstil, indfattet i guldfarvet træ-stuk-ramme med ophæng, spejlflade 102 x 142 cm, mål i alt 142 x 183 cm, fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor, delvist med stuk- og træafskalninger, farveslitage.
Varenr: 5257564
DKK 3.725 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27-03-2019
21:02:00
DKK 1.862
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , grå glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varenr: 5273017

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
21:33:00
Spegel tenn
SPEGEL, tenn, art deco, krönet i form av bågskytt, höjd 57, diameter 47 cm
Varenr: 5282121
DKK 1.068 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
21:36:00
Se mere
Kungaspegel
KUNGASPEGEL, oscariansk,1903, spegel gjord för 30 års jubileet av Oscar II, 1873-1903. Fasettslipat glas med dekor och tre kronor. Förgylld och bronerad, ca 88x44 cm
Varenr: 5283397
DKK 2.137 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-03-2019
12:10:00
Se mere
Spegel i
SPEGEL, fasettslipat glas i hexagon form, enligt uppgift imköpt på Brindle, samtida, bronserad, etikettmärkt Dômo Deco, mått ca 69x57 cm
Varenr: 5283415
DKK 1.424 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 28-03-2019
12:46:00
Se mere
Beleuchteter Wandspiegel, 1970/80er Jahre
Beleuchteter Wandspiegel, 1970/80er Jahre Vergoldet rahmen. Rückseitig beleuchtet. Maße ca: H. 97 cm, 56 cm, T. 7 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Lauritz.com garantiert nicht die Funktionalität.
Varenr: 5225501
DKK 1.490 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-03-2019
12:56:10
DKK 1.416
Spegel svensk empire
SPEGEL, 1800-talets början, svensk empire, signerad CPS Carl Petter Sandberg (mästare 1811-1818), bronserad, Stockholms hallstämpel 181?, förgylld, skuren dekor och pastellage, krönet med dekor av ymnighetshorn med parställda fåglar, höjd ca 168x70 cm
Varenr: 5283477
DKK 2.849 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-03-2019
15:14:00
Se mere
Speglar
SPEGLAR, 2 st., runda, funkis, 1940-tal, diameter 59,5 cm
Varenr: 5283541
DKK 1.424 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-03-2019
17:38:00
Se mere
Spegel svensk empire
SPEGEL, 1800-talets början, svensk empire, förgylld, skuren dekor och pastellage, krönet med dekor av parställda svanar, höjd ca 160x72 cm
Varenr: 5283566
18:36:00
Se mere
Varenr: 5267175

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2019
19:22:00
Spegel
SPEGEL, 1900-talets mitt, ram i ek, centralt rektangulärt, spegelglas omgivet av mindre kvadratiska och rektangulära glas, etikettmärkt Örebro, ca 131x101 cm
Varenr: 5283604
19:58:00
Se mere
Spegel
SPEGEL, 1920-tal, fasettslipat glas, höjd 161 x 55 cm
Varenr: 5283606
20:02:00
Se mere
Spegel Karl Johan
SPEGEL, Karl Johan, bronserad, ca 102x50 cm
Varenr: 5283622
20:34:00
Se mere
 1 2 3  >>