Vurdering
12345...8»   Varer pr. side   213 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid  Næste bud
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superelipse spisebord, hvidlakeret
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superelipse spisebord med senere hvidlakeret bordplade samt bordkant af aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 L. 180 D. 120 cm. Fremstår med ridser og mærker på bordplade samt kanthak på aluminium.

Varenr: 6219279
DKK 4.400 DK, Kolding, Platinvej 05-10-2022
10:09
DKK 3.400
Spisebord i massiv merbau træ,
Spisebord i massiv 40 mm stavlimet merbau træ stel af massiv hvid bemalet andet træ. H. 77. L. 230. B. 90 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6037144
DKK 2.000 DK, Kolding, Platinvej 05-10-2022
10:41
Henning Larsen. Spisebord/cafebord af sortlaseret ask
Spisebord/cafebord med løs plade af sortlaseret ask, stel af sortlakeret metal, justerbar højde. Skruer medfølger ikke. Designet af Henning Larsen til Restaurant Karma Sushi. H. 74,5, B. 70/74, D. 70 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, afslag på side af plade og brudt lasering på plade.

Varenr: 6263295
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-10-2022
10:50
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Natural oak' 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer.

Varenr: 6188055

DKK 1.300 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-10-2022
13:49
PremiumOak. Dansk produceret bænk/plint ' Natural oak' 90 cm.

Varenr: 6188060

DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-10-2022
14:29
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Natural' Olieret eg 90 x 42 cm.

Varenr: 6132180

15:24
PremiumOak. Dansk produceret bænk/plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 60 cm.
Premium Oak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm. Premium Oak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Lev. i uåbnet original emballage. Modelfoto variationer ...

Varenr: 6269665

15:52
PremiumOak. Usamlet Dansk produceret plankebord af massivt 'Natural' olieret 270 cm.
PremiumOak. Dansk produceret plankebord af massivt 'Natural' olieret egetræ. valgfrit stel af matsort lakeret metal. i form af Trepez/Square/krydsben, skruer medfølger.L. 270 cm., B. 90 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. H 72,5 cm. PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC ...

Varenr: 6160999

DKK 9.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-10-2022
16:05
DKK 6.600
Spisestue møblement, barokform 1900 tallet (8)
Spisestue møblement i barokstil af bemalet og patineret eg bestående af 6 højryggede spisebordsstole h.109 cm sh.46 cm, spisebord med understel af eg, senere løst monteret (aftagelig) forlænget bordplade af 10 mm MDF der bliver understøttet af bordets oprindelige tillægsplader, h.74,5 x 220 x 110...

Varenr: 6229111
DKK 8.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-10-2022
16:27
DKK 5.000
Rundt spisebord med plade af marmor, fod af sortlakeret metal
Rundt spisebord med plade af sortbroget marmor med lyse årer, kegleformet fod af sortlakeret metal. H. 75, Ø 137 cm. Denne møbelserie er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse samt småmærker kan forekomme.

Varenr: 6275741

DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-10-2022
18:10
DKK 7.000
Bord samt stol af bøgetræ (2)
Bord med stel af bøgetræ, topplade med ilagt linoleum H. 71, 170 x 95 cm. Tilhørende armstol, medfølger. H. 71 cm. Sh. 44 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varenr: 6278287
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-10-2022
18:16
Omann Jun. Cirkulært spisebord af palisander (4)
Omann Jun. Cirkulært/ovalt spisebord af palisander Omann Junior. Cirkulært/ovalt spisebord af fineret palisander, cirkulær plade med udtræk, tilspidsede ben, tre tillægsplader, heraf én med sarg, to uden sarg af fineret mahogni. 1960'erne. Fremstillet på Omann Juniors møbelfabrik, model 55. H. 72...

Varenr: 6279662
DKK 3.200 DK, Aalborg, Nibevej 05-10-2022
18:40
Konsolbord med stenplade, stel af genbrugstræ. Rustiklook
Konsolbord med hammerslået stenplade, stel af patineret/laseret genbrugsfyrretræ. Stel med tremmer og skrå sprosser. H. 80. D. 46. L. 180 cm. Rustiklook. Denne møbelserie er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse samt småmærker kan forekomme.

Varenr: 6275699

DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-10-2022
18:40
DKK 6.000
Dansk møbelproducent. Spisebord, massivt egetræ
Dansk møbelproducent. Spisebord med cirkulær plade af massivt lakeret egetræ, runde tilspidsede skråtstillede ben af massivt ubehandlet egetræ med sko af sort plast. H. 72 Ø 130 cm. Fremstår med mindre skjolder på ben.

Varenr: 6236896
DKK 2.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-10-2022
18:46
Dansk møbelproducent. Spisebord, palisander
Dansk møbelproducent. Spisebord med afrundet plade af fineret palisander med udtræk, løs tillægsplade placeres i midten, monteret på stel med runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 74 L. 125-215 B. 85 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, nuanceforskelle.

Varenr: 6223814
DKK 2.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-10-2022
19:00
Dansk design, spisebord i stål og linoleum
Dansk design, rektangulært spisebord med 2 tillægsplader model Dorite med stel i sort pulverlakering og plade med bløde hjørner i sort linoleum. L. 205/295 cm. B. 100 cm. H. 75 cm. Fremstår i original emballage.

Varenr: 6227324

19:10
DKK 5.000
Rundt bord af fineret valnød, kegleformet fod
Rundt bord af fineret valnød, kegleformet fod. Ø. 125 cm. H. 76,5 cm. Fremstår med stedvise ridser på bordplade. Denne møbelserie er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse samt småmærker kan forekomme. H. 76. Ø 124 cm.

Varenr: 6265496

DKK 8.600 DK, Odense, Kratholmvej 05-10-2022
19:15
DKK 6.000
Dansk møbeldesign. Cirkulært spisebord af egetræ med udtræk (1+2)
Cirkulært spisebord af finéret egetræ med udtræk. H. 72 cm. Ø. 116 cm. Hertil to tillægsplader med sarg á B. 50 cm. Fremstår med alder- og brugsslitage, herunder topplade med skjolder / mærker. (1+2)

Varenr: 6278304
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-10-2022
19:16
N. O. Møller. Fire stole, model 78 (4)
Niels O. Møller. Sæt på fire stole med stel af palisander, sæde betrukket med lys uld. Formgivet i 1962. Fremstillet hos J. L. Møllers Møbelfabrik, model 78. Mærker på stel. Originalt blåt flet under betræk (4)

Varenr: 6279663
DKK 12.000 DK, Aalborg, Nibevej 05-10-2022
19:20
DKK 9.600
Dansk møbelproducent. Spisebord, palisander, 1960'erne
Dansk møbelproducent. Spisebord af fineret palisander, cirkulær plade med udtræk, to tillægsplader med sarg medfølger, stel med runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 73 L. 120-220 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6280127
DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 05-10-2022
19:20
DKK 700
Rektangulært bord med medestel
Rektangulært bord med sortmalet plade, monteret med medestel. H 76, 280 x 100 cm. Lette brugsspor.

Varenr: 6264181
DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-10-2022
19:21
Henry Kjærnulf. Spisebord af teak med hollandsk udtræk, 1960'erne
Henry Kjærnulf. Spisebord af massivt og finéret teaktræ, rektangulær plade med hollandsk udtræk, på koniske massive ben. H. 73, B. 90, L. 145/245 cm. Fremstår med alm. lette brugsspor.

Varenr: 6277609
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-10-2022
19:22
Farstrup møbelfabrik. Et sæt på seks stole samt spisebord med udtræk (6+3)
Et sæt på seks spisestole med stel af mørkbejdset bøgetræ, sæde og ryg betrukket med velourstof. H. 92 cm. Sh. 44 cm. Spisebord af mahogni, plade med udtræk. H. 72, 165 x 100 cm. To medfølgende tillægsplader med sarg á B. 50 cm. Fremstillet hos Farstrup møbelfabrik. Fremstår med brugsspor (6+3)

Varenr: 6264747
19:23
DKK 500
Henry Rosengren Hansen. Cirkulært spisebord af palisander, model '38' (1+2)
Henry Rosengren Hansen. Cirkulært spisebord af finéret palisander, cirkulær plade med udtræk, to tillægsplader medfølger, heraf en foldebar, tilspidsede ben af massivt palisander. H. 72 cm. Ø/L. 120-220 cm. Udført hos Brande Møbelindustri, model '38'. Fremstår med alm. aldersrelateret brugspræg. ...

Varenr: 6278437
19:23
DKK 4.400
Langbord / bukkebensbord af patineret genbrugstræ
Langbord / bukkebensbord af patineret og laseret genbrugstræ. Stel med skråstivere, Rustiklook. H. 76, L. 200. B. 89 cm. Denne møbelserie er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse samt småmærker kan forekomme.

Varenr: 6265548

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-10-2022
19:25
DKK 6.600
Rundt spisebord
Rundt spisebord, plade af fineret eg og ben af sort laseret ben af træ. H. 75 Ø 152 cm. Fremstår med hakker på bordkant.

Varenr: 6279005
DKK 3.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 05-10-2022
19:25
Spisebord af egetræ og smedejern
Spisebord kvadratisk plade af finéret egetræ, stel af svungent smedejern. H. 77, B. og L. 150 cm. Brugsspor.

Varenr: 6260056
DKK 2.600 DK, Nivå, Stejlepladsvej 05-10-2022
19:26
Bord med klapper palisander
Spisebord med to klapper, af finéret palisander, runde tilspidsede ben, to tillægsplader medfølger. H. 72, B. 73,5 med klapper oppe B.159,5 D. 85 - to tillægsplader heraf en med sarg á 47,5 cm. Fremstår med farveforskel og skjolder.

Varenr: 6263118
DKK 2.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 05-10-2022
19:34
Kvadratisk bord / centerbord af patineret genbrugstræ
Kvadratisk bord / centerbord af patineret og laseret genbrugstræ. Sokkelfod beklædt med messingcoatet metal. H. 75. 120 x 120 cm. Denne møbelserie er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse samt småmærker kan forekomme.

Varenr: 6265532

19:35
DKK 6.200
Marianne Wegner. Ovalt spisebord i valnød, model CH-328
Marianne Wegner (født 1947). Ovalt spisebord af massivt valnød med udtræk. L. 236/356 cm. B. 115 cm. H. 73 cm. Model CH-328 To tillægsplader á 60 cm, een med sarg, en i sort MDF medfølger. Fremstillet af Tranekær Furniture for Carl Hansen & Søn, med mærkat herfra. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6267783
DKK 34.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-10-2022
19:40
DKK 27.000
12345...8»