Vurdering
12345...8»   Varer pr. side   238 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Café bord, Menu, Afteroom hvid.
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af hvid pulverlakeret stål. Plade af hvid laminat på MDF. H. 102 Ø 68 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto!

Varenr: 6094443

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
08:25
Thomas Bentzen for Muuto. Linear wood table.
Thomas Bentzen for Muuto. Linear wood table af egetræ. 140 X 85 cm. H.74 cm. Udstillingsmodel, nedpakket i original brudt emballage, fremstår med kanthak på bordplade. 1. billede Modelfoto.

Varenr: 6115874

DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
09:31
Thomas Bentzen for Muuto. Linear wood table af egetræ. 140 X 85 cm. H.74 cm. Udstillingsmodel, nedpakket i original brudt emballage.

Varenr: 6115870

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
09:33
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord monteret med spændben af mat forkromet stål, plade med hvid laminat og aluminiumskant. Formgivet 1983. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 B. 120, L. 180 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser samt mindre kanthak.

Varenr: 6100037
DKK 6.800 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
09:49
DKK 5.400
Arne Jacobsen. Cafebord, Ø 75 cm.
Arne Jacobsen Spisebord / cafebord med plade af hvid laminat, monteret med firpasfod. Fremstillet hos Fritz Hansen i 2007. H. 70 Ø. 75 cm. Fremstår med alm. brugsspor samt et kanthak samt flere små kanthak på kantliste.

Varenr: 6099985
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
09:51
DKK 3.600

Varenr: 6094442

09:53
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af hvid pulverlakeret stål. Plade af hvid laminat på MDF. H. 102 Ø 68 cm. Udstillingsmodel med håndteringsspor.

Varenr: 6093626

09:55
PK52A Students table.
PK52A Students table med stel af pulverlakeret stål bordplade af olieret ask. 140 X 85 H.70 cm. vejl-udsalgspris 20.999,-

Varenr: 6117877
DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
09:55
DKK 8.000

Varenr: 6094441

10:57

Varenr: 6093623

11:06
Menu. Ovalt spisebord, model 'Snarregade'
Menu. Ovalt spisebord, model 'Snarregade'. Bordplade af hvidlaseret finer, stel af pulverlakeret stål. H. 73, B. 210, D. 95 cm. Udstillingsmodel med enkelte håndteringsmærker og manglende steldel.

Varenr: 6095029

DKK 3.800 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
11:08

Varenr: 6093625

11:09

Varenr: 6093644

11:18
Arne Jacobsen Cafe/spisebord, hvid, Ø 75 cm
Arne Jacobsen Spisebord / cafebord med plade af hvid laminat, monteret med firpasfod. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 72 Ø. 75 cm. Fremstår med alm. brugsslitage i form af ridser i plade. Monteret med kabelgennemføring i bordplade.

Varenr: 6035781
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
11:34
Mika Tolvanen for Muuto. 'Base Table' spisebord, sort laminat
Mika Tolvanen for Muuto. 'Base Table' spisebord. Bordplade med sort laminat på krydsfiner, hvidlakeret aluminiumsstel. H. 73 L. 160 B. 80 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto

Varenr: 6106905

DKK 4.200 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
11:44
Spisebord i massiv merbau træ,
Spisebord i massiv 40 mm stavlimet merbau træ stel af massiv hvid bemalet andet træ. H. 77. L. 230. B. 90 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6037144
DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
11:45
Hans J. Wegner. Spisebord med to plader samt fire stole model CH20 (5+2)
Hans J. Wegner. Sortlakeret spisebord med to plader, H. 73 cm. B. 138 + 2 x 48,5 cm. D. 90 cm. Fire stole model CH20, sortlakeret, sæde betrukket med lyst læder. H. 73 cm. SH. ca. 45,5 cm. Fremstår med mærker og brugsspor. (5+2)

Varenr: 6111348
DKK 34.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
12:03
DKK 26.000
Børge Mogensen. Shakerbord / spisebord af massivt egetræ, model 6289
Børge Mogensen (1914-1972). Shakerbord / Spisebord af massivt egetræ. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik med mærkat herfra, model 6289. H. 70 cm. L. 150 cm. B. 98 cm. Fremstår med alm. brugspatina.

Varenr: 6106111
DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
12:24
DKK 8.000
Henrik Pedersen. Spisebord, model Sketch
Henrik Pedersen for Houe. Spisebord med bordplade beklædt med sort linoleum, kant af olieret egefiner, stel af sortlakeret metal. Formgivet af Henrik Pedersen. Model Sketch, produceret af Houe. H. 75 L. 208, B. 95 cm. Modelfoto.

Varenr: 6092403

DKK 3.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-12-2021
12:30
Mika Tolvanen for Muuto. 'Base Table' spisebord. Hvid laminat
Mika Tolvanen for Muuto. 'Base Table' spisebord. Bordplade med hvid laminat, sortlakeret aluminiumsstel. H. 73 L. 140 B. 80 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6106856

12:39
Mika Tolvanen for Muuto. 'Base Table' spisebord. Sort linoleum
Mika Tolvanen for Muuto. 'Base Table' spisebord. Bordplade med sort linoleum på krydsfiner, sortlakeret aluminiumsstel. H. 73 L. 140 B. 80 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6106852

13:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Natural oil' 180 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'Natural' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 180 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original ...

Varenr: 6009509

DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2021
13:12
DKK 1.700
Arne Jacobsen. Spisebord / cafebord, Ø 75 cm
Arne Jacobsen. Spisebord / cafebord med plade af hvid laminat, monteret med firpasfod. Fremstillet hos Fritz Hansen i 2007. H. 70 Ø. 75 cm. Fremstår med alm. brugsspor samt flere små kanthak på kantliste.

Varenr: 6100045
13:13
DKK 3.600
Ejvind A Johansson, tilskrevet for Gern Møbelfabrik. Spisebord, hollandsk udtræk, teaktræ
Ejvind A Johansson, tilskrevet. Spisebord med rektangulær plade af fineret teaktræ med hollandsk udtræk, tilspidsede ben af massivt teaktræ. Fremstillet hos Gern Møbelfabrik. Litteratur: Katalog fra Gern Møbelfabrik,1950/1960. H. 75 L. 170-280 B. 100 cm. Fremstår med aldersrelateret brugspræg.

Varenr: 6117136
DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
13:15
DKK 3.600
Ovalt spisebord af laseret ask.
Ovalt spisebord med bordplade af fineret sortlaseret ask. Monteret med 6-pasfod af sortlakeret stål. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varenr: 6112816
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
13:22
Charles Eames. Cafebord fra serien 'Aluminium Group'
Charles Eames. Cafebord fra serien 'Aluminium Group' firpasfod af forkromet aluminium og sortlakeret metal, cirkulær plade af hvid laminat kantliste af hvid plast. Fremstillet hos Vitra. etiket herfra under pladen. H. 72 Ø 79 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Varenr: 6099996
DKK 6.400 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
13:49
DKK 5.000
365° North for Wendelbo. Model Coin. Spisebord (2)
365° North for Wendelbo. Model Coin. Spisebord med plade af mdf plade med sort laminat, stel af sort pulverlakeret stål samt børstet messing. Fremstillet hos Wendelbo. H. 74,5 Ø. 120 cm. Udstillingsmodel med enkelte ridser på plade. (2)

Varenr: 6085074

DKK 9.800 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
13:54
DKK 7.800
Piet Hein & Bruno Mathsson. Rektangulært bord af hvid laminat
Piet Hein & Bruno Mathsson. Rektangulært bord af hvid laminat med aluminiumskant, spændben af forkromet metal. Fremstillet hos Fritz Hansen 1998 med label herfra. H. 70. L. 120. D. 80 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, lette mærker, pladen buer svagt.

Varenr: 6116154
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
14:19

Varenr: 6094444

14:49
Spisebord, i Eg model Nouvion.
Spisebord i massiv eg hvidolieret eg model Nouion. 100x180 cm. H. 78 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5995531
DKK 6.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
14:55
12345...8»